Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Lenry válasza freemanone (#10999) üzenetére


Lenry
félisten

volt ilyen Inno3D GF6600-osom

ezen a hűtőlamellák minden oldala olyan brutálisan éles volt, hogy nem lehetett úgy hozzáérni, hogy ne vágjon meg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11002) qnadam válasza hcl (#10985) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem zavar hogy hangos, zörög, igénytelen szemét, akkor valóban jó a codegen is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11003) Top cat válasza koby11h (#11000) üzenetére


Top cat
őstag

Volt olyan nehéz mint ez? Ebben volt anyag. :D

(#11004) Moleman válasza Lenry (#11001) üzenetére


Moleman
addikt

Ugyanilyenem volt, 2010 körül a nagy nyári melegben megadta magát a memóriamodulok fele, onnantól nem adott 3D képet, de Office-ra még jó lett volna. :D

A hűtője tovább élt egy 2001-es GeF3Ti200-on, amit apám használt még vagy 5 évig.

(#11005) hcl válasza freemanone (#10999) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja. Mondjuk az a ház nem azért lett olyan, mert olyan kedvünk volt, hanem mert akkoriban sem volt pénz ilyesmire, szóval a lemezolló+fúró vs lóvé közül általában az első nyert.

@qnadam : A legtöbb esetben, mint mondtam, nem a ház okozza a zajosságot, meg a legöbbek nem olyan érzékenyek rá, mint te. Nyilván nem az a házgyártás csúcsa, de 80-90%-ban bőven elég. Irodába, idiótának otthonra, teljesen.
Nekem most is két hasonló házban vannak azok a gépek, amik asztalinak néznek ki, az egyik egy CM Elite 331, ami kb. ugyanaz a szint, a másik egy Asus Vento V8 házban van. Semmivel sem jobb, pedig "márkás" :D
Ennél többet én nagyon sosem szántam házra, mert lényegi javulást nem adott volna, de sok kiadás...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11006) E.Kaufmann válasza Lenry (#11001) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem meg AGP-s 6200-asom, ami valójában egy 6600-as volt PCIe-AGP átalakítóval külön borda alatt, és szoftveresen be lehetett kapcsolni a shadereket (vagy pájplájnokat), ha jók voltak (ha nem :D).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11007) Top cat válasza hcl (#11005) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor az ilyen házat nem neked találták ki. (nekem se) :D

Csekély 300K. :))

(#11008) DJGABI válasza Top cat (#11003) üzenetére


DJGABI
addikt

na megtaláltam, nekünk ilyen volt a sulinetes gépház: [link]

1 optikai meghajtónál meg 1 vinyónál több persze sose volt benn. lap is szigorúan mATX :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#11009) Moleman válasza DJGABI (#11008) üzenetére


Moleman
addikt

Ó, a szép emlékek, középiskolában ilyen házak voltak az egyik gépteremben. :C

(#11010) bambano válasza Diabolis (#10987) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elvérezhet még memória-magasság --- procihűtő alacsonyság területen, és amit mostanában sikerült megtapasztalni: nvme ssd hűtő nem fér el a videokártya díszburkolata miatt.
mondjuk nem volt még olyan videokártya a kezemben, ami a sniccernek ellenállt volna...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11011) hcl válasza DJGABI (#11008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt az mindenféle, leginkább borzalmas :D

@Top Cat : Az autóm nem volt annyi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11012) KROK640 válasza Pötyi (#10992) üzenetére


KROK640
veterán

Hogyne emlékeznék. Még nekem is volt JNC tápom (3 hónapig se bírta és egyszercsak csendben megdöglött... szerencsére).

Viszont egysezr lettem hívva egy géphez (valami 800-as Celeron, 128MB RAM, noname lap, valami GeF2 MX400 körüli VGA asszem, meg egy 40-es Maxtor Athena (a lapos) winyó).
Hiába szellőztettek még amikor odaértem is érezni lehett az enyhén égett szagot. Hibaleírás annyi volt h "nem indul a gép". Az 1 percen belül nyilvánvaló volt, hogy a táp kiégett, de nem volt szerencéje a tulajnak, mert az alaplapon is szemmel jól látható égés nyomok mellett szegény 128-as memóriamodul is jól láthatóan megvolt égve, és a VGA is az AGP foglalat körüli részen. Egyedül a winyót akartam tesztelni, de az meg se nyekkent az én gépemben sem, a bios se látta. A CPU-t meg sem próbáltam, ugyanis szerintem összesült a CPU hátő, CPU és a lap, mert sehogy sem sikerült szétválasztani őket egymástól. Mondtam a tulajnak h az egész gépe kuka. Pedig az akkoriban még középkategóriának elment ahogy volt, ha jó lett volna.
Persze uléag kiderült, hogy pukkant is a gép, meg a biztosítékot is leverte, de ezt valamiért nem tartották fontosnak megemlíteni.
Eléggé emlékezetes volt, ehhez képest kevésbé vészes eseteket még láttam, ugyanezen tápokkal, de ez volt a legemlkezetesebb. (jobb gép volt mint ami nekem otthon volt, sajnáltam eléggé).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11013) KROK640 válasza koby11h (#11000) üzenetére


KROK640
veterán

Emlékszem, hogy egyszer a matektanárom mesélte osztálykiránduláson (2001) hogy neki is volt egy ilyen nehéz öreg PC háza. 286-ossal kezdett benne, majd 386, 486 (ebből volt neki SX meg DX is, lelkesen magyarázta a különbségeket) majd Pentium 1, mind ebben a házban. És amikor megvette a Pentium II-esét (ami az akkor aktuális gépe volt) akkor új házra is rábeszélték. Aztán mesélte nekem, hogy még kapott is valami beszámítást a régi házra az új házhoz, de ő rájött, hogy átverték, mert a régi házában mennyi sok anyag volt, meg milyen hatalmas volt, az új meg kisebb könnyebb, és ebbe majd nem fog tudni megfelelő gépeket beleépíteni, hanem majd legközelebb vehet megint házat.

Egyébként a tanár úr, bár nem naprakész volt technikailag (valami 266-os vagy 300-as CPUja volt mikor nekem 366-os) viszont időnként fejleszett és egyetlen lépcsőt sem hagyott ki. Nem úgy mint én, aki a Pentium 2 után Pentium III-at kihagyva, egyből Pentium 4 Celeronra ment (később volt rendes Pentium 4-esem is, az Athlon XP mellett tartalék gépként szolgált érdekességként is, egy 1600A NW és egy 1800A NW, mindkettő saját alaplappal és memóriamennyisséggel, de a VGA-n, a tápon, és a winyón osztoztak vagy-vagy alapon, amolyan "játszós" gépek voltak a fpgép mellett, meg ugye tartalék gépek, akkoriban nem is voltak rosszak olyannak számítottak mint ma egy Haswell I5-I7... ajjaj miket beszélek? Az már netezni sem jó! :( a főgépem is csak a magasra húzott órajel miatt (Athlon XP 2669MHZ) volt jobb)
De kimaradt nekem pl a Prescott is de teljesen, úgy h saját (máséval nyilván foglalkoztam meg ismerem).

Bár egyébként 2009-re már volt PIII Celeronom, meg elég sok minden. A főgép mellett két önállóan működő konfig mellett egy csomó félkonfig 486-tól Pentium 4-ig, RAMok, HDD-k, VGA-k, tápok, alaplapok, bár egy részük teszteletlen volt, de votl minden. Aztán lakásfelújjítás előtt jött, hogy mindentől szabaduljak meg csak a fő gép maradhat. Na akkor sokminden elment áron alul sürgősen, meg sok dolog (javarészt a teszteletlen cuccok) kikötött a kukába, mindössze egy maréknyi DDR1-es RAMot (akkor még az volt a menő) meg a GeF3-ast tudtam elrejteni, meg amit lehetett beépítettem az akkoriba gépbe (nem véletlen volt benne vagy 3HDD meg két ODD, igaz volt ami be sem volt kötve, meg 3×512MB RAM benne stb.).

Ajjajj, asszem eléggé elkalandoztam ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11014) KROK640 válasza DJGABI (#11008) üzenetére


KROK640
veterán

Jééé nekem is ilyen Mercury KOB1-es házam volt! :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11015) hcl válasza KROK640 (#11012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég meredek, hogy egy csomó régebbi lapon nem volt túlfeszvédelem. Az ATX szabvány szerint úgy 13,5V-ig van a 12V tűrése, ennek ellenére nekem is volt olyan tápom (valami Deer csoda), ami úgy talált megdögleni, hogy a 12V magasabb volt. Valami 15 :D Duron lap volt rádugdozva, kb. 10-15 percenként lekapcsolt, amíg meg nem mértem, hogy leesik-e a táp, azért csinálja-e... :D

Bár ha fóliák égtek fel a lapon, akkor az lehet nem direkt táphiba volt, hanem a hálózat felől érkező lökés, amit a táp nem tudott kiszűrni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11016) E.Kaufmann válasza hcl (#11015) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A túlfesz védelmet rendes tápról nem spórolták le, a lapon nem is tudom, kell-e szabvány szerint a bemeneten.
Kisebb lökéseket illik a tápnak megfogni a, villám miatti túlfesz ellen meg még a túlfeszvédő elosztó sem ér sokat, ha nincs előtte az elektromos hálózatban még két túlfeszvédő lépcső.
Normálisan megépített régi tápokkal volt olyan gond, ha nem voltak rendesen terhelve minden főbb feszültségág, valamilyen csoportos szabályozás miatt a feszkó a terheletlenebb ágon el tudott szállni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11017) hcl válasza E.Kaufmann (#11016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az ATX szabvány tutira nem ír elő semmilyen túlfeszvédelmet a lapon, csak a feszültségeket írja le.
Okos gyártó azonban tesz a lapra... Mondjuk ja, a villámot az se fogja meg, de sok mást igen :D

Az a terheletlenül össze-vissza kóválygó fesz még inkább AT-n volt jellemző, ATX-en már a Codegen-ek sem csinálták.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11018) E.Kaufmann válasza hcl (#11017) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én még azért olvastam ilyesmit ATX tápokról is, mondjuk nem méregettem én se a kodegányokat, inkább cseréltem minimum FSP-re (OEM példányok azért döglöttek ezekből is, de csendesen, vagy max a venti zajolt) a cégnél. A kodegány házakat meg raktár takarításokkor hajtogattam laposra.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11019) Syl válasza hcl (#11017) üzenetére


Syl
nagyúr

> Okos gyártó azonban tesz a lapra...

"Okos" gyártó ott spórol, ahol csak tud. Lásd Apple.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11020) koby11h válasza Syl (#11019) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja én is ezt akartam íni, hogy a gyártók nem "okosak". Van nagyon spóroló és kicsit spóroló!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11021) hcl válasza E.Kaufmann (#11018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ATX-ben is volt ilyen, de a gyakorlatban nem találkoztam ilyennel (mármint olyannal, ami nem hiba miatt csinálta). Codegenből sem fogtam még olyat, aminek a feszültsége tűrésen kívül lett volna.
FSP-kben a legtbb esetben a visszacsatolásban halt el egy 2200uF vagy 1000uF kondi, a két borda között. Rengeteget csináltam ezekből. Be Quiet! Egyes verzióknak szintén ez volt a baja.
Codegen házból én is láttam 2D-set :D Kollega ráállt :D

@Syl : Nem az a hülye gyártó. A VRM-ben frankón megvalósítható az ilyesmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11022) Syl válasza hcl (#11021) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért tettem idézőjelbe az okos szót. Mert ugye tudjuk, a gyártók nagy része simán feláldozza a biztonságot kis plusz pénzért.
És itt nem csak alaplapról van szó. Ugyanilyen gerinctelenek az autó-, de még a repülőgyártók is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11023) hcl válasza Syl (#11022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztonság - még csak nem is az. Semminek nem lesz baja gyakorlatilag. De még csak nem is nyer rajta... :D (RMA-ban visszajött cuccok?)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11024) Syl válasza hcl (#11023) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem látok bele a döntéshozó ceo-k fejébe (kisbalta kellene hozzá ;] ), de szerintem tuti az a logika, hogy ha foglalkozni kell vele, akkor az pénzkiadás.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11025) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rám ír a user, hogy ja, most ráér
Dec. 10-én írtam neki, hogy ha van ideje, megoldhatjuk a ticketjét.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11026) pn4hvq válasza hcl (#11025) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Ha neki nem fontos, nekem sem fontos."
Én visszaírnék, hogy ha lesz időm megoldom (1,5 hónap múlva).

(#11027) E.Kaufmann válasza hcl (#11025) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nincs olyan, hogy ticket expired és adja fel újra, mert te már azt se tudod, miről van szó, mert a rendszer törölte?
Vagy legalább is lehetne ezt mondani ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11028) BiP válasza hcl (#11025) üzenetére


BiP
nagyúr

elfoglalt ember, na.

Nem ér rá foglalkozni holmi problémákkal, még akkor sem, ha az az övé :)

Nálunk mondjuk az IT tuti nem hagyva ticketet nyitva 1,5hónapig. Nekem akkor is le akarják zárni 1-2 napon belül, ha nincs megoldva. De mivel válaszoltak valamit (többnyire valami általános bullshitet), ezért ők megoldottnak tekintik. Outsourcing ftw.
Másik véglet, hogy valami standard requestet megoldjanak hamar, majd hetekig nyitva marad a ticket.

[ Szerkesztve ]

(#11029) hcl válasza E.Kaufmann (#11027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem már régen le lett zárva :D

@BiP : Mi se hagytuk, már a száma se volt meg :D Mondjuk amíg nincs megoldva, addig nem zárjuk (előző helyen az amcsik, na azok zártak random mindent :D )
"Nem ér rá foglalkozni holmi problémákkal, még akkor sem, ha az az övé :)" Ennyi :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11030) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem volt ticketem nyitva 13 hónapig, mire le tudtam zárni megoldással.
Ennek oka részben a HP és a Microsoft, részben az ügyfél aki nem szereti ha a szervereit órákra leállítja vagy újraindítgatja az ember :) De a végén csak jó lett!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11031) hcl válasza koby11h (#11030) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Speciális eset :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11032) koby11h válasza hcl (#11031) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát eléggé az volt, energiamenedzsment hiba, nem hivatalos javítással sikerült csak megoldani. Még 2013-ban. De én a végén olyan boldog voltam :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11033) Top cat válasza KROK640 (#11012) üzenetére


Top cat
őstag

Egyszer hívtak, hogy nézzem már meg mi lehet a géppel. Amint bedugják a konnektorba a villásdugót, azonnal leveri a kismegszakítót. Vittem tápot, kábelt, felesleges volt.

Valami okos átkapcsolta ezt. :D

(#11034) hcl válasza koby11h (#11032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Kemény, ha már a MS is benne volt :D

@Top Cat : Kiváló munka :D
Mondjuk nem tudom, van-e ilyen, de a tápgyártók vehetnék a fáradtságot, hogy figyelje a kapcsoló állásának függvényében a bejövő feszkót... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11035) Lenry válasza hcl (#11034) üzenetére


Lenry
félisten

én évek óta nem láttam olyan tápot, amin ez a feszültségváltó még rajta lett volna, cserébe mindre rá volt írva, hogy használható tartomány 110-240V, szóval szerintem megoldották

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11036) Josi válasza hcl (#11034) üzenetére


Josi
aktív tag

Ez régen volt divat. A mostani tápok 110-240 V között várják a bejövő villanyt. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11037) Top cat válasza Lenry (#11035) üzenetére


Top cat
őstag

Így van. :K

Ez még egy régi penya 4-es gép volt.

(#11038) hcl válasza Lenry (#11035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen... Főleg laposok esetén.

@Josi : Ma is akadnak, amiken van kapcsoló.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11039) Kisgépkezelő válasza KROK640 (#11013) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Az a vicc, hogy ha akkor vett egy ATX házat azt még most is használhatná. Nyilván kevesen vannak akik még mindig a sulinetes házukba építgetnek, de fizikai akadálya egy átlagos konfig esetében nem nagyon lenne. De amúgy értem a szempontjait.
Ha jól emlékszem nagyjából 20 éve egy ilyen vagy ehhez nagyon hasonló kinézetű IBM-et szerzett be faterom (akkor még ;]) magának. Anyag az volt benne bőven, mert ezeket még úgy tervezték, hogy a tetejére fogsz pakolni egy 15-20 kilós CRT-t. Utánuk az első ATX házaim tényleg úgy néztek ki, mintha újrahasznosított sörösdobozokból hajtogatták volna őket.

(#11040) Josi válasza Kisgépkezelő (#11039) üzenetére


Josi
aktív tag

Azért van, mert akkor az asszonynak nem tűnik fel, hogy új a gép. :D
A ház régi, de a bele vadi új.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11041) freemanone válasza Josi (#11040) üzenetére


freemanone
őstag

Valamelyik topikban volt ilyen illető, akinek azért nem változik a gépháza, mert így asszony irányába "állandó" a gép.... közben meg évente VGA csere és bővül változik rendesen, de mindig "valami baj" van a géppel, ezért jön át haverja pár cuccal, amiket próbálgatnak, hogy mégis mi lehet hibás. :DDD

(#11042) Top cat válasza freemanone (#11041) üzenetére


Top cat
őstag

(#11043) qnadam válasza freemanone (#11041) üzenetére


qnadam
veterán

közben lehet hogy az asszony rég tudja, miről szól az egész, de hagyja, hadd játsszon :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11044) hcl válasza qnadam (#11043) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt szokott az lenne, hogy a halált érdekli, elég, ha nem b@szogat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11045) dugo_ válasza Top cat (#11042) üzenetére


dugo_
veterán

Legjobb átépítés, ami pár éve pörgött a neten:
link

Ilyen egymásnak hazudós, rejtegetős kapcsolatban önmagában is elég szar lehet élni, a költekezéstől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#11046) freemanone válasza Top cat (#11042) üzenetére


freemanone
őstag

Most hogy mondod, tényleg volt itt is ilyen, de jóval régebbi ez az emlék. :D

#11043qnadam: simán benne van, nem buták a lányok. :)

#11045dugo_: az ilyen sleeperek mindig tettszettek, de azért ezekhez kell "némi" átalakítás, hogy a mai HW-ek beférjenek!

A kapcsolati tényező meg hát ez ilyen... én nem lennék képes így élni.

[ Szerkesztve ]

(#11047) Top cat válasza dugo_ (#11045) üzenetére


Top cat
őstag

Ez az igazi sleeper gép. :DDD

Az a Floppy. :C

(#11048) koby11h válasza Top cat (#11042) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, ezt én írtam :)
Állítólag azóta elváltak, nem a gép miatt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11049) Top cat válasza koby11h (#11048) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy az asszony is költötte titokban a konyhapénzt, vala(mi/ki) másra. ;]

(#11050) BiP válasza koby11h (#11048) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy az új barátnőjéről is elfelejtett szólni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.