Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) koby11h


koby11h
aktív tag

Motivation for proposed prefixes for binary multiples
In the past, computer professionals noticed that 1024 or 2^10 (binary) was very nearly equal to 1000 or 10^3 (decimal) and started using the prefix "kilo" to mean 1024. That worked well enough for a decade or two because everybody who talked KB knew that the term implied 1024 bytes. However, almost overnight a much more numerous "everybody" bought computers, and the trade computer professionals needed to talk to physicists and engineers and even to ordinary people, most of whom know that a kilometer is 1000 meters and a kilogram is 1000 grams.

https://www.seagate.com/gb/en/support/kb/storage-capacity-measurement-standards-194563en/

everybody volt a hibás!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5002) DJGABI válasza koby11h (#5001) üzenetére


DJGABI
addikt

ez megin akkora egy f*sság.. az "everybody" kb azt se tudja melyik a merevlemez, nem hogy mi az a terrabájt (sic) meg giga/mega

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5003) BiP válasza hcl (#5000) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ez már nézőpont kérdése.
Hogy Te most a 931GB-ot (értsd GiB) kerekíted 1TB-nak, vagy 1000.000.000.000 byte-ot hívod 1TB-nak (ahogy a gyártók is), a lényegen nem változtat.
Ők ezressel számolnak, és azt írják rá a cuccra.

(#5004) koby11h válasza DJGABI (#5002) üzenetére


koby11h
aktív tag

ez igaz :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5005) koby11h


koby11h
aktív tag

Egyébként régenmindejobbvót!
A 640 KB az 640 KB volt, a 2 GB az meg 2 GB még merevlemeznél is:

(A FAT-et persze le kellett vonni, de az minimális volt még abban a méretben.)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5006) Gabibácsi válasza DJGABI (#5002) üzenetére


Gabibácsi
tag

a terrabájt az 8 db Föld? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5007) Gabibácsi válasza koby11h (#5005) üzenetére


Gabibácsi
tag

nemisigaz, a lemezen 664 block van és kész :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5008) hcl válasza BiP (#5003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És egyik sem jó :D 1TB az 1024GB. Kettes számrendszerben, ahogy az meg lett teremtve (egy alapvetően kettes számrendszerben számoló-működő eszköznél teljes baromság 10-esben megadni méreteket, max. kényelem miatt lehet értelme).
Még mindig az van, hogy tök mindegy, hogy van kerekítve, mert a DOS idők konvenciói miatt úgy valami teljesen agyament módon számolod a kapacitást :D Olvass utána, ha nem hiszed :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Cylinder-head-sector

@Gabibácsi : Ahogyan egy régi CoV-ban volt, "Ismerve a DOS tervezési filozófiáját, a megoldás egyértelmű : kezdjük a clusterek számozását kettessel" :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5009) IT user válasza hcl (#5008) üzenetére


IT user
tag

A hajlékonylemezek kapacitása még egy csavar a káoszban. Ott 1 MB = 1024*1000 byte.

(#5010) Lenry válasza hcl (#5008) üzenetére


Lenry
félisten

pedig jól mondja a kolléga
veszel egy vinyót, az lesz ráírva, hogy 1TB, ami 1.000.000.000.000 byte = 976.562.500‬ kiB = 953 674 MiB = 931 GiB
ugyanígy lesz a 250-es vinyóból 232GiB, vagy az 500-asból 465

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5011) jokeph válasza IT user (#5009) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nincs ezzel baj. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#5012) E.Kaufmann válasza Lenry (#5010) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Minden tárhely betelik, előbb-utóbb, annyi már nem számít :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5013) hcl válasza Lenry (#5010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, én úgy tudtam, hogy azért kevesebb, mert át kell számítani LBA-ra. Köszi :)
De ez is valami gyártói döntés lehetett a 90-es években, ha jól emlékszem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5014) koby11h válasza Gabibácsi (#5007) üzenetére


koby11h
aktív tag

683, de mire megadóztatták csak 664 lett :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5015) pn4hvq válasza E.Kaufmann (#5012) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Erre van egy mondás, miszerint az informatikai adatok (programok, filmek, stb.) olyan dolgok, mint a gázok: előbb-utóbb minden rendelkezésre álló helyet kitöltenek :).

(#5016) IO.sys válasza pn4hvq (#5015) üzenetére


IO.sys
őstag

10 éve élek nettó 596 GiB helyen. :)) +SSD persze.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#5017) koby11h válasza IO.sys (#5016) üzenetére


koby11h
aktív tag

128+500, minden megoldható :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5018) IO.sys válasza koby11h (#5017) üzenetére


IO.sys
őstag

Még rá is vagyok kényszerítve, hogy a hulladékot ne őrizgessem. Ennek ellenére kb 250 GiB szemét, ha a pár filmet, sorozatot nem számolom, amiket a világvégére őrizgetek.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#5019) #64791808 válasza IO.sys (#4995) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem, a prefixumokat kezdték el az IT-ben elve rosszul használni. Van egy olyan izé, hogy SI szabványok, és volt egy pont, ahol ezek a csúnya akadémikus bácsik szóltak, hogy nebazmámeg, nem szarral toligálózunk, hanem szabványokkal, és 2,4% eltérés meg jelentős.

Csak addigra már benne maradt ez a köztudatban. Meg az új prefixumok hülyén is hangzanak, így ott is maradt. De attól még nem helyes.

(#5020) F.E.K.. válasza IO.sys (#5018) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az egyik két terrás hdd a szerveren itthon tele van ilyenekkel... (jó, az a kisebb hdd, de akkor is, a nagy része igazából teljesen felesleges helyfoglalás persze...

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#5021) bLaCkDoGoNe válasza IO.sys (#5018) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"What if there's a disaster that destroys all the USB ports?"

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5022) IO.sys válasza #64791808 (#5019) üzenetére


IO.sys
őstag

Közben rájöttem mindenre.

(#5020) F.E.K..: És akkor csodálkozol, hogy halnak a hódok? :D

(#5021) bLaCkDoGoNe: NEIN

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#5023) Gabibácsi válasza F.E.K.. (#5020) üzenetére


Gabibácsi
tag

Terás

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5024) Top cat válasza Gabibácsi (#5023) üzenetére


Top cat
őstag

Annyian Terrás-nak írják, hogy ezt is bevehetnék már új prefixumnak. :D

(#5025) bambano válasza #64791808 (#5019) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

dolgos népünk EU bizottságunk is erőlködik... a dátumokat pont nem sikerült a vonatkozó szabvány szerint formalizálni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5026) #64791808 válasza bambano (#5025) üzenetére


#64791808
törölt tag

ööööö nem vagyok képben, adsz még egy pici inputot?

(#5027) bambano válasza #64791808 (#5026) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem túl rég a termékekre még mindenki úgy írta rá a különböző dátumokat, ahogy neki jólesett. ami problémás, ha pl. a minőségmegőrzési határidőt nem tudod értelmezni. Ezt érzékelte az eu (eddig egyetértek velük), majd hozott egy szabályt, hogy ezentúl
DD-MM-YYYY formátumban kell a dátumokat feltüntetni. Szerintem ez egy teljesen idétlen és szakmaiatlan formátum.

Miért nem lehetett az okoskodás helyett azt mondani, hogy idő jelzésére van nemzetközi szabvány (iso 8601), használja mindenki azt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5028) koby11h válasza bambano (#5027) üzenetére


koby11h
aktív tag

A nevüket is fordítva írják, mit vársz tőlük...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5029) hcl válasza bambano (#5027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Félreérthető, az a baj.

@IO.sys : Nekem is 500+128, de van mellette 1,3TB a NAS-on :) Csak ugye évi 50-80GB képet legyártok + korábbról maradt cuccok, ez ennyi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5030) F.E.K.. válasza Gabibácsi (#5023) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ok, igaz :B

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#5031) IO.sys válasza hcl (#5029) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem a telepítőknek meg minden egyéb munkához hasznos cuccoknak lett egy régi NAS, amit munkahelyről hoztam el. Az volt a baja, hogy random időközönként lefagy. Volt minden szoftveres mókolás, nem segített, így lett felesleges. Itthon valamilyen indíttatásnál fogva végigSMDforrasztottam a nyákot. Reccsent egyet valami, nyilván az mcu, ahogy végre nyújtózhatott egyet. Azóta a HDD-ket nem pörgeti fel, csak erőlködnek. Erre lecseréltem az összes kondit, hogy hátha, amúgy is tervben volt. Szóval most benne van párezer forintom, több nap munkám, és most jön csak a lakatos rework az mcu levétele nélkül, és ha az se segít, vadászhatok stencilt egy 12+ éves IC-hez, vagy golyózhatok kézzel, mint az indiai mesterek. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#5032) sh4d0w válasza pn4hvq (#4975) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt nézd meg, nincs-e háttér service telepítve.

https://www.coreinfinity.tech

(#5033) tserrof77 válasza pn4hvq (#5015) üzenetére


tserrof77
senior tag

DE, igen, Ő volt. Illetve ilyen... :O

@Nyisziati: ÉN kérek elnézést elgépelés volt...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#5034) KROK640 válasza koby11h (#5005) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem az első HDD-m egy 3.2GB-os winyó volt, de már az sem volt 3GB...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5035) tserrof77 válasza KROK640 (#5034) üzenetére


tserrof77
senior tag

Na igen, ugye nem 1000 a váltószám. Ezt most épp megtapasztalom, amikor egy leejtett fullon levő 3TB-os vinyóról kell 2,72TB-ot lementenem...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#5036) koby11h válasza KROK640 (#5034) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem az első saját az 80MB volt, de már nem emlékszem hány byte volt teljesen :)
Azzal kezdtem, hogy szinte az összes 1.2-es floppy lemezemet felmásoltam, majd ami értelmes volt azt újra tömörítettem és lemásoltam 1.44-esekre. Aztán az 1.2-eseket eladtam játékokkal telepakolva. Kifutotta a vadi új 1.44-esek árát + még egy dobozt és még maradt is kb. 1000 Ft-om tiszta haszon, még 91-ben.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5037) Gabibácsi válasza KROK640 (#5034) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem 25 megás volt, mfm

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5038) *Ropi* válasza tserrof77 (#5035) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tiszta térben megbontva ellenőrizted, hogy a fejblokk és a tányérok nem sérültek?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5039) hcl válasza IO.sys (#5031) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az szép... Nem sok esélyes, ha reccsent a proci.
Veszel bele alaplapot...?

@KROK640 : 40MB :D Quantum :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5040) KROK640 válasza Gabibácsi (#5007) üzenetére


KROK640
veterán

így van :)
(ha mindkét oldalát használtad akkor 2×664 block)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5041) #64791808 válasza bambano (#5027) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ezt nem tudtam, de egyébként tényleg ez lenne logikus. Mit ad isten pl a cégnél mindenhol így adunk meg dátumot/időt.

BTW sosem értettem magyarként, hogy mi a rákért írják fordítva a dátumokat máshol, USA-ról nem is beszélve. Abban mi a logikus? Mindig a nagyobb felől haladunk a kisebb felé, minden területen, így szűrünk, így pontosítunk, balról jobbra olvasva. Így lehet egyébként az időbélyegzős bejegyzéseket sorba rendezni. Miért a nappal kezdünk? Időjelzésnél pedig:

nap:hónap:év óra:perc:másodperc -> teljes katyvasz

Úgyhogy ez azon ritka esetek egyike, amikor kurvára büszke vagyok a magyarságomra, mert ez az egyetlen logikus formátum.

Szerk: amúgy azért, mert az EU mindenre saját szabványt csinál. Ott vannak pl. a csavart érpáras hálózati kábelszabványok. Oké, az EIA/TIA szabványok nekünk nem jók. De az ISO szabványokkal mi volt a gond? Neeeem, meg kellett csinálni az EU szabványokat, amelyek lényegében az ISO szabványok, csak egy picit mégsem, így lehet szopni vele méréskor, a műszereket több szabványra kell kalibrálni, stb. Biztos van logikus oka, de valahogy jó adaggal érzek belőle a saját fontosságuk hangsúlyozásából.

[ Szerkesztve ]

(#5042) hcl válasza #64791808 (#5041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennek az évnek ennek a hónapjában vagyunk, ennyiedik napon ennyiedik óra:percben...
NEM lehet félreérteni .

A hónap-nap-év meg a létező leghülyébb :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#5043) #64791808 válasza hcl (#5042) üzenetére


#64791808
törölt tag

igen, és az évtől a másodpercig eljutsz egy egyenes vonalon. minden más baromság szvsz, dehát mondd el ezt egy osztráknak, vagy egy németnek, aki a kétjegyű számokat is fordítva mondja. Agyrém. A franciákról meg ne beszéljünk.

(#5044) hobizoli válasza koby11h (#5036) üzenetére


hobizoli
nagyúr

anno suliban csinaltunk egy fdformat nevu programmal 1.7MB-s lemezeket
rendszerlemezkent is tobb hely volt rajta mint egy tok ures 1.44MB-s normal formattalasu lemezen
meg volt egy masik sw is, azzal 1.85-re meg lehet formazni az 1.44-s lemezt

ezek a szektorokat ugy helyeztek el, hogy a kovetkezo track-n 3 szektorral hatrebb kezdodott az 0-s szektor, mert a lemezen kb 2 szektornyi ido szogelfordulasnyi ido alatt lepett a fej 1 track-t, es igy a lepes utan egybol a 0.-s szektor erkezett az olvaso fejhez a kovetkezo track-n, nem kellett meg majdnem egy teljes kort megtennie a lemeznek, hogy oda erjen ahhoz
egy 1.85MB-s lemezt gyorsabban beolvasott, mint egy normal 1.44MB-st, tenyleg lehetett hallani mennyivel gyorsabban lepked 1-1 track-l odebb a fej
meg volt vmi 1.92MB-s megoldas is 82-83track-l

mondjuk celszeru volt vmi rendesebb fajta, pl 3M-s HD lemezt hasznalni ehhez :DDD

tanar is nezett a suliban, amikor azt irta ki a PC inditaskor, hogy Starting Memphis... (a beta Win98 kodneve), es nem fert at a tok ures overe arrol az adat, pedig az meg rendszerlemez is volt mellette :DDD ;] :K

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#5045) IO.sys válasza hcl (#5039) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem, megpróbálom megpatkolni, szerintem csak a golyók engedtek el. Folyasztószer meg reflow.

Ja, amúgy gratulálok, jár a prize. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#5046) BiP válasza hobizoli (#5044) üzenetére


BiP
nagyúr

Régi szép idők, mi is trükköztünk ilyennel.

(#5035) tserrof77: De, pont ez a probléma, hogy a vinyó gyártója 1000-rel számolt, minden más (a user, a windows, mindenki) meg 1024-gyel, ezért volt kevesebb, mint amit a gyártó feltüntetett.

(#5047) hcl válasza IO.sys (#5045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sikerült már? Nekem még egy sem. Amúgy Merlinék reballoznak asszem.

Mire a díj...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#5048) nyisziati válasza #64791808 (#5043) üzenetére


nyisziati
veterán

"A franciákról meg ne is beszéljünk."
Quatre-vingt-dix-neuf. :DDD
Az amcsik nélkül mindkét világháborút elvesztették volna, az tuti. :))

(#5049) IO.sys válasza hcl (#5047) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát az 5000dik hsz!!! :D

Sima patkolós reflow sikerült, élt pár órát. Ezért bevásároltam SMD reball gép építéshez, van stencil egy bizonyos típusú GPU-hoz, profi flux, golyók, hőmérő, Ardu, már csak idő kell.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#5050) Gabibácsi válasza nyisziati (#5048) üzenetére


Gabibácsi
tag

A másodikban vesztettek, nem? :DD Elfoglalták őket, a maradék meg német bábállam lett, a németek meg vesztettek
:Y :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.