Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) hcl válasza BiP (#9298) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++ :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9302) Lenry válasza Top cat (#9300) üzenetére


Lenry
félisten

"Do not touch these wires"

a lábam nem tenném ebbe a szobába, nem hogy hozzányúljak bármihez :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9303) koby11h válasza Lenry (#9302) üzenetére


koby11h
aktív tag

:K
Nem bizony, max ha megengedik, hogy mindent szépen egyesével kihúzzak, felírjak, aztán rendezzem megfelelő hosszúságú kábelekkel.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9304) Lenry válasza koby11h (#9303) üzenetére


Lenry
félisten

nekem is az volt az első gondolatom, hogy aki itt bármihez hozzányúl, onnantól az lesz a hibás mindenért.
is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9305) solena válasza Lenry (#9304) üzenetére


solena
tag

De ismerős:DDD Már nagyon cseszte a csőrömet a rackszekrény (nincs szerverszoba, szerverünk sincs, hiába jeleztem, hogy azért nem ártana) kesze-kuszasága, hogy nem tudom szemmel lekövetni a drótokat, és látványosan tele van felesleges madzagokkal is. Nyáron rendberaktam, kábelek ki, felcímkézve, hogy honnan hova ment, és akkor már kicseréltem a switchet is (nem volt felkonfigurálva az előd, eléggé adhoc volt) egy újabbra, ami már idétlen ideje az egyik szekrényben rohadt (zavart, hogy az egész háló nem tud többet 60-70 mbitnél többet, csere után lett belőle 160:D). A kábelek között volt egy érdekes darab is, egy y-ná alakított patchkábel. Azt első körben kivettem a rendszerből, de a címkézést azért arra is megcsináltam.
Megcsináltam, éééés... nem ment a cisco telefonadapter, nem kapott linket. Egy hét wtf volt, közben ment a b*szogatás, hogy minek kellett a rendszerhez nyúlni, mire rájöttem, hogy amikor bekerült az adapter a rendszerbe, akkor a telefonszerelők egy kábelt az adapternél y-t csináltak, egyik fele ment az adapterhez, a másik meg a szomszédos irodahelyiségbe. Közben vhol egyéb desznyóság is van, mert a teszter csomószor fals infót adott vissza (úgyhogy van még meló...) És ezért volt a rackben a másik y-kábel.

De jó, hogy mindent is címkézek meg dokumentálok, mikor valamihez hozzányúlok...

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9306) hcl válasza solena (#9305) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a telefonos Y elosztó szokásos, itt volt gyári is, dobáljuk ki, mert már nem kell.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9307) solena válasza hcl (#9306) üzenetére


solena
tag

Itt sajnos kell, mert ha kitalálnám, hogy inkább behúzok még egy vezetéket inkább, rituálisan kivégeznének (bár most így is hirigben vagyok a vezetőmmel...), mert ugyan külső szerelés, kábelcsatorna van, de le van festve-tapétázva, és azt fel kéne tépni... Nem vagyok én saját magam ellensége:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9308) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nálunk még analóg telefonos időkben kellett, hogy az UTP-ből a kék/fehér-kék vitte a telefont a többi érpár (a barna párt leszámítva) meg a 100Mbit-et, és abban az irodában több nem is kellett (egyik bejövő internet vonal sem érte el még összesítve sem a 100 MBitet, a Buffalo Linkstation meg amilyen fürge volt, annak se volt szűk keresztmetszet a hálózati meghajtóknál).
Jött az IP telefon saját switch-csel, akkor már nem kellett ezzel kuruckodni és mivel a telefon állandóan áram alatt volt, ezért ugye a gépet sem zavarta nagyon ez a láncolás.
Ezek után meg lettek új irodák, vadiúj kábelezéssel és sw-kkel, a bölény meg megadta magát és szép apró darabokra lett szedve, asszem már a winyókat is már az én időmben lecseréltük.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9309) hcl válasza solena (#9307) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért... Asszonnyal is ezen veszekszek, hogy muszáj úgy megoldani a lakásban a kábelezést, hogy ne kelljen hozzá bontani semmit, ha kell még egy drót...

@E.Kaufmann : Az úgy is van kitalálva, hogy zöldek-narancsok a háló, kék a telefon, barna az épületkábelezés, és akkor egy UTP-n elmegy minden.
A gigához kell minden ér.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9310) solena válasza hcl (#9309) üzenetére


solena
tag

Otthon szerencsére nincs ilyen probléma, majdnem minden is csövezve van (rendes pvc cső és kanyarhoz/leválasztáshoz dobozok), még a szolgáltató netkábele is csövön jött be (ami jól is jött, mikor elkészült a műhely, és ki kellett odáig vezetnem egy kábelt egy AP-hoz, hogy legyen kint net - az ötvenes vályognál kevés jobb árnyékoló van:DDD).

Melóhely a necces, kis túlzással fingani nem lehet engedély nélkül, de azért legyen meg a cucc, lehetőleg tegnapra. Tegnap rá is nyomtam a telefont a vezetőmre, még szerencse, hogy szabadságon(?) van a héten, úgyhogy ha nagyon felhergeli magát, és kivág, akkor cirka egy hónapon belül állástalan rg leszek, mert a szervizes melóhelyem nem tud felvenni teljes állásba. De talán az idegrendszerem nem megy megint tropára.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9311) hcl válasza solena (#9310) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vályog? Annak pont nem kéne árnyékolnia...

Multicégnél (ha az) meg természetes, hogy vannak szabályok, meg az is, hogy vagy betartják, vagy nem :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#9312) Top cat válasza hcl (#9311) üzenetére


Top cat
őstag

Méghogy a vályog nem árnyékol. :D

Te sem voltál akkor még olyan házban. :)

(#9313) hcl válasza Top cat (#9312) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, de nem értem, miért teszi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9314) bambano válasza solena (#9307) üzenetére


bambano
titán

a vezetői engedély az úgy működik, hogy ahhoz kell engedély, amihez kérsz, meg amiről tud.
a kábelcsatornával meg azt lehet csinálni, hogy megfogod a benne lévő kábelt, kábeleket, rákötsz a végére egy behúzót, és a kábellel behúzod a behúzót. majd amikor kijött, rárakod a szükséges mennyiségű ethernetet és visszahúzod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9315) E.Kaufmann válasza Top cat (#9312) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pl mert vizesebb és tömörebb (nincsenek benne mindenféle üregek) mint egy tégla? Vagy pl a gázbeton meg egy habosított anyag, kicsi a sűrűsége?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9316) Top cat válasza hcl (#9313) üzenetére


Top cat
őstag

Azt én sem tudom mitől, de kifejezetten gyilkolja a rádióhullámokat a vályog.
Talán a nedvesség tartalma miatt.

(#9317) solena válasza hcl (#9311) üzenetére


solena
tag

Pedig gyönyörűen árnyékol, utcafronton a fal túloldalán már nincs jel, csak az ablaknál érzékelhető:DDD

Nem multi, állami fenntartású intézmény:DDD (pedig hányszor megfogadtam, hogy soha többet közszféra, csak a dél-alföldön az embernek sok válogatási lehetősége nincs:P) Ennek megfelelően a hatékonysághoz való hozzáállás nem dívik, mert ahhoz gondolkodni kellene (ha gondolkodtak volna, akkor az egész hiszti nincs).

bambano: nehéz bármilyen munkát is úgy kivitelezni, hogy az az orra előtt történik, és nem tud róla (meg az ő irodáját érintené az átalakítás) :D De a dolog már ott is megbukik - még ha szerzek is legalább 30 méter kábelt, mert nem bonyolult ebből a szempontból átnyúlni felette -, hogy alsóhangon nyolc kanyar van a rendszerben, legalább két falon átmenve, amiben nincs cső csak lyuk (ami talán pont akkora átmérőjű, hogy elfér a jelenlegi kábel), és ez a nyomorult felpattintós külső vezetősín van, aminél egy rossz mozdulat, és szétnyílik, tépve falfestéket-tapétát:DDD Annyit közel sem fizetnek, hogy direkt tornáztassam magam:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9318) hcl válasza Top cat (#9316) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fasza :S

@Solena : Ja, ért. :D
Kanyag a csatornában, mindenki kedvence. De mekkora idióta már az, aki letapétázza a csatornát :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#9319) Gabibácsi válasza solena (#9317) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azt úgy kell, hogy a csatorna mellé szögeled a kábelt, aztán majd legközelebb letapétázzák az t is :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9320) solena válasza hcl (#9318) üzenetére


solena
tag

Mivel két gondnok van és fillérb*szás, jó eséllyel ők csinálták, rg (én) a kanyarban nem volt még, mikor összehozták. Ez van, majd ha kábelt kell cserélni, akkor (talán) meg lesz csinálva normálisan. Egyébként meg nagyívben tojok rá, (most már) van róla információ, hogy mi merre hány méter ezügyben, akkor foglalkozom vele legközelebb, ha igény van rá:D

A vályog meg szerintem azért nem engedi át a jelet, mert egyrészt magas a nedvességtartalma, másrészt az anyagszerkezete nem rácsos/kristályos, rengeteg szerves anyagot tartalmaz.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9321) hcl válasza solena (#9320) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áh, ha kábelt kell cserélni, akkor wifit akar majd :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9322) Top cat válasza Gabibácsi (#9319) üzenetére


Top cat
őstag

Szögelni? Ragassza végig kacsaszalaggal. Tapétázni sem kell utána. :DDD

Ezekkel mindent meglehet oldani.

(#9323) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

A kábelkötegelő minek, mikor ott a ragszalag ;] ? Körbe kell tekerni :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9324) BiP válasza solena (#9320) üzenetére


BiP
nagyúr

"rg (én) a kanyarban nem volt még"
Akkor ez a baj azokkal a kanyarokkal :)

(#9322) Top cat : nekem is gondolkodnom kellett, mi az az első képen (túl azon, hogy nem látszott jól) , mi lehet az, ami a másik kettő mellé kellhet még egyáltalán :)
Leragasztva meg nem lesz szép, de legalább ronda.
Mondjuk a letapétázott kábelcsatorna is gyönyörű lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#9325) virkir válasza Top cat (#9322) üzenetére


virkir
veterán

Egy Pötty mind fölött, Egy Pötty kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#9326) solena válasza hcl (#9321) üzenetére


solena
tag

Arra nem kapnánk pénzt:DDD

Top cat: "Ezekkel mindent meglehet oldani." - mindent IS:))
Megkülönbenis:

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9327) solena válasza BiP (#9324) üzenetére


solena
tag

Lehet:DDD

Az is tény, hogy ha én tervezem és kivitelezem, akkor - ha mégis elcseszem - legfeljebb magamat szidhatom bővítéskor:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9328) Top cat válasza BiP (#9324) üzenetére


Top cat
őstag

Az első képen kötegelő van. Van ahova az jobb mint a kacsaszalag. :)

(#9326) solena
Bővített verzió. :D

(#9329) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Volt egy kedves barátnőm, (már ex) akinek mondtam ezt a wd40-ductape dolgot. Komolyan vette, és felhívott hogy de azt nem mondtam hogy a bringafékre ne tegye (nyikorgott).
Lánya bringáját megjavította vele, aztán kipróbálta. De lábat letéve tudott fékezni :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9330) Gabibácsi válasza Top cat (#9328) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez nem jó, ne haragudj, ketté kéne bontani az esetetet, mikor tape, mikor kötegelő.
Amúgy meg a ductape kiváltja a kötelegőt, nem kell :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9331) BiP válasza Top cat (#9328) üzenetére


BiP
nagyúr

Persze, meglett az, csak ezen a háttéren, ilyen kupacban nehezen kivehető volt a kép.

(#9332) Top cat válasza Gabibácsi (#9330) üzenetére


Top cat
őstag

Ilyen képet találtam, lusta vagyok csinálni. :)

Van ahova kötegelő kell. Ehhez nem lenne jó a ductape. :D

(#9333) Gabibácsi válasza Top cat (#9332) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dehogynem, én megoldanám vele :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9334) BiP válasza Top cat (#9332) üzenetére


BiP
nagyúr

a fenét nem jó :)

[ Szerkesztve ]

(#9335) Top cat válasza BiP (#9334) üzenetére


Top cat
őstag

Na jó legyen. :)

De nehogy azt mondjátok, hogy számítógépben a kábeleket is kacsaszalaggal rögzítitek.

(#9336) Gabibácsi válasza Top cat (#9335) üzenetére


Gabibácsi
tag

az ipadomat nem szoktam szétszerelni, de természetesen az amigám belsejében van kacsaszalag, azzal rögzítettem meg szigeteltem az IDE-CF átalakítót :D De a c64-em belsejében is a led-csík rögzítésénél is akad ductape...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9337) BiP válasza Top cat (#9335) üzenetére


BiP
nagyúr

tinédzserkoromban szigszalaggal.
Ma meg kevés kábel van benne (moduláris táp előnyei :) Így csak az alaplaphoz, vga-hoz meg a házventikhez megy kábel, egyéb kábeles cucc nincs, semmi SATA), az meg a házhoz van rögzítve ilyen vékony dróttal. (az a párcentis, műnyagaborításos, amit a bolti mindenféle kábelekhez van. ezek gyűlnek itthon, ilyen feladatra pont jó)
Kötegelőt sose vettem még, igaz, volt már szituáció, amikor jól jött volna, de nem volt, így megoldottam máshogy.

[ Szerkesztve ]

(#9338) Moleman válasza BiP (#9337) üzenetére


Moleman
addikt

A kötegelő nálam nagyon jó szolgálatot tett, tartja a VGA sarkát, hogy ne görbüljön el a nyák, plusz amíg volt HDD a gépben, azokon függött, mert a ház rezgéscsillapítása nem sokat ért, rezgette az egész asztalt. :D

(#9339) BiP válasza Moleman (#9338) üzenetére


BiP
nagyúr

ötletes megoldások, és rezgésmentes.

(#9340) KROK640 válasza solena (#9305) üzenetére


KROK640
veterán

"De jó, hogy mindent is címkézek meg dokumentálok, mikor valamihez hozzányúlok..."
Mikor 10+ éve lakásfelújjítás volt, akkor én is ezt csináltam a teljes bekötött ISDN-el (2 telefon vonal, 4 készülék, két szinten, külön TV) ADSL-el (modem, router, mi hogy ment a falba, kis falidoboz - mert persze azt is szedjük le ha csináljuk, csináljuk rendesen) és körbe voltam röhögve h minek fényképezek le minden szart hogy hogy van? "úgyis rendberakjuk majd" hangzott a család eszeitől a válasz.

Na, amikor 8 beleölt munkaóra után még mindig ment a fej vakarás, hogy mit hogy kellene, akkor lettem megkeresve, hogy hát izé, hol is vannak az a fényképek? Na, azok segítségével sikerült visszaállítani mindent, de nem volt könnyű még úgysem, ugyanis az akkori kaputelefonom olyan minőségű képeket csinált, hogy még ígyis sok volt a fejtörés.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9341) nullpoint


nullpoint
senior tag

A Wd40 és a Lidl ugyanazt a színkompoziciót használja. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9342) BiP válasza nullpoint (#9341) üzenetére


BiP
nagyúr

A kacsaszalag meg a Szürke 1 árnyalata :)

(#9343) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olvasni nem tudó userek vol. sok. :
Bitlocker recovery-t kér.
Mondom olvasd a kulcsot (Managed Bitlocker)
Beolvassa, nem létezik ilyen recovery key.
Mondom fényképezd le a képernyőt...
7888 -at olvasott. 788B volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9344) Pötyi válasza hcl (#9343) üzenetére


Pötyi
őstag

Ilyesmi miatt találták fel a hatvanas években az átlósan áthúzott nullát, hogy meg lehessen különböztetni az Ó betűtől...

A mai napig kreálnak olyan fontokat, hogy elektronmikroszkóppal se látom a különbséget, pedig sasszemem van...

:DDD

QNX is cool!

(#9345) hcl válasza Pötyi (#9344) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na de B=8... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9346) BiP válasza Pötyi (#9344) üzenetére


BiP
nagyúr

mai napig kedvencem a kis l (laci) és a nagy I, Ildikó.

szerk: jé, utóbbi pont egy jó példa.

(#9345) hcl: simán be lehet nézni. Főleg ha van ott még pár 8-as mellette.

[ Szerkesztve ]

(#9347) DJGABI válasza BiP (#9346) üzenetére


DJGABI
addikt

épp nemrégiben egyik nagyvezír szívta meg "weli" [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#9348) sh4d0w válasza hcl (#9343) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Majd' 20 éves sztori: egy új manáger megkapta a laposát, beklimpírozta a jelszavát. Másnap panaszkodik, hogy a Windows nem eszi, lecsekkoltuk a helyszínen, tényleg nem. Kis tanakodás után nekiszegeztük a kérdést: y vagy z van benne? "Nincs, Krisztina".

:W

https://www.coreinfinity.tech

(#9349) BiP válasza sh4d0w (#9348) üzenetére


BiP
nagyúr

Végülis nincs, a magyar ábécében az sz külön van :)
De lehetett volna Ágnes is, azt se nagyon tudta volna begépelni, pedig abban tényleg nincs z/y :)

Mellesleg jó erős jelszót választott. Biztos azért, mert Krisztina egy független, erős nő :)

Legközelebb, ha erős jelszót kérnek, FeketeLaci lesz a jelszavam.

[ Szerkesztve ]

(#9350) sh4d0w válasza BiP (#9349) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ő a lánya volt, de a lényegen nem változtat...

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.