Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) Lenry válasza B.i.L (#9100) üzenetére


Lenry
félisten

vagy nem :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9102) B.i.L válasza Lenry (#9101) üzenetére


B.i.L
senior tag

Miért is?

Horgászni mentem...B.i.L

(#9103) Lenry válasza B.i.L (#9100) üzenetére


Lenry
félisten

erről jut eszembe, hogy pont ma kaptam a tágabb család tágabb családjából érkező felkérést: hogy volna egy bőven hétszámjegyű összegbe kerülő... őőő izé, gép (láttam saját szemmel működés közben, beadod neki a tervrajzot meg adagolod bele a fát, a másik oldalon meg ami kijön azt már csak fel kell pattintani a koszorúra és rögzíteni, kész a tető. szóval ilyen ács-cnc)
és hát ezt mondja

és hát ezt tudja

és nyilván nem a fenti log fájl az egyetlen sérült a rendszerben.

nehezítés, hogy nincs meg a telepítőkészlet, nem működik rajta egyetlen USB port sem és az egész bele van építve a fentebb taglalt gépbe, szóval nem lehet csak úgy lecserélni vagy újratelepíteni.
hogy rá tudnék-e nézni...

mhmmm...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9104) Lenry válasza B.i.L (#9102) üzenetére


Lenry
félisten

nálam így néz ki a hsz-ed

kétszer ugyanazzal az invalid linkkel:
https://prohardver.hu/dl/upc/2020-10/282790_a962c027-2345-4bcd-a5a1-52aed9eb0ca4.jpg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9105) hcl válasza Lenry (#9103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@B.i.L : Vicces, de sokat nem oszt, nem szoroz : nem mezei XP, és leválasztott hálón vannak az automaták.

@Lenry : AKkor az szép lesz
- Megnézni, mi is van abban a gépben
- Pl. be lehet-e kötni CD-ROM-ot
- USB kártyát
- Másik winyót, előre telepített XP-vel...
- tud-e bootolni hálóról...
... ezek kombói...
...miután így megsúgta, hogy mennyibe fáj a cucc, már te is tudod, hogy mennyit kérj... :D

Különben ha Nehemiah, akkor jó esetben egy Epia alaplap lesz, azon meg van bővítőhely, IDE busz, tud hálóról bootolni, stb.

Meg ha bebbootol addig, hogy van asztal, akkor azt még át lehet klónozni másik winyóra...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9106) Lenry válasza hcl (#9105) üzenetére


Lenry
félisten

CD van, mert azon adják be neki a tervrajzot, szóval nem menthetetlen a helyzet.
remélem legalább SATA port van benne, mert akkor legalább egy új HDD-re át tudom könnyen klónozni a rendszert (azt se tudom mikor láttam utoljára IDE akármit, nemhogy kompatibilis eszközöm lenne vele), aztán a Windowst majd megjavítom valahogy...

USB kártya jó ötlet, az tuti van valahol elfekvőben

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9107) Gabibácsi válasza B.i.L (#9100) üzenetére


Gabibácsi
tag

Még rengeteg helyen ilyen megy, semmi baj velük itt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9108) hcl válasza Lenry (#9106) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nincs. Asszem nem volt VIA alaplap SATA portokkal. (Fixme.)
Tudom ajánlani az IDE-SATA átalakítókat, van kínai kétirányúm, működik. Meg ha már : ha elég kicsi az OS, akkor CF kártyát neki.
Adatmentéshez meg olyan USB->winyó illesztőt, amin van 2,5"IDE, 3,5" IDE, meg SATA. (Ilyet is használok, hasznos.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9109) B.i.L válasza Lenry (#9104) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nyóvanna,user error és egyebek,ami nem user error
Nállam így : sorry

Horgászni mentem...B.i.L

(#9110) qnadam válasza hcl (#9108) üzenetére


qnadam
veterán

dehogynem volt. volt nekem is kt600-am, ha jól emlékszem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9111) hcl válasza qnadam (#9110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de az nem VIA procis volt (félreérthető voltam).

Mutogatni való hater díszpinty

(#9112) KROK640 válasza Lenry (#9103) üzenetére


KROK640
veterán

999MHZ-es Nemiah... ez valami VIA Epia platform lesz.

2016 körül volt egy hasonló esetem, pont olyasmi mint a tied, de az a gép vaskerítáést gyártott és 1700MHZ-es (Wilamette) Celeron volt.
Az ilyen feladatokra elképesztően elavult gépeket tudnak alkalmazni (és legtöbbször amíg nincs gond, bőven elég is).
Akor elég volt egy CD meghajtót rákötni, szerencsére, minden telepítője megvolt.

(meg volt egy hasonló a műanyag gyárban de az annál is elavultabb konfig volt)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9113) Top cat válasza KROK640 (#9099) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor ezek szerint nem használsz újabb típusú winrart.

Azokba a TC beépített tömörítője nem tud hozzáfűzni.

(#9114) KROK640 válasza Top cat (#9113) üzenetére


KROK640
veterán

Jó nekem a régi is :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9115) dingdongkng válasza KROK640 (#9114) üzenetére


dingdongkng
tag

Amúgy is 7zip 4dawin

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#9116) E.Kaufmann válasza dingdongkng (#9115) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9117) Syl válasza dingdongkng (#9115) üzenetére


Syl
nagyúr

Amúgy is, le a tömörítőkkel! :B
Mai világban már minek? Nem floppyzunk, hogy minden byte számítson. Egyetlen előnyét látom, ha több (kis) fájlt kell küldenem valakinek, de arra meg ott az OS-be épített jobb egérgombos zip tömörítés. Minden más szerintem felesleges kacat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9118) hcl válasza Syl (#9117) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham, meg amikor több évnyi logot kell valahol tárolni, vagy egyéb sok, jól tömöríthető adatot. (Nem csak otthonra gondolva, de amikor jön a ticket, hogy betelt egy filerendszer, és már nincs hova növelni... :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9119) E.Kaufmann válasza Syl (#9117) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A direkt tömörítést én se komálom, a fájlrendszer tömörítése és deduplikálása rulez, valamint azért normálisabb hálózati protokolloknak is illik tömöríteni, igaz, nem feltétlen olyan hatékony, mint az előre tömörített anyag

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9120) freemanone válasza Syl (#9117) üzenetére


freemanone
őstag

Azért a tömörítőket ne csak ilyen pici szinten nézd! Hogyan mentenél napi szinten egy több TB-s VM-et dedup&compress nélkül? :D
Természetesen 10+ évig őrízd is meg!

Arról már nem is beszélve hogy szinte minden neten lévő video is tömörített. Valamint egy rakás képformátum is ezért jött létre, az egyre jobb compress algoritmusok mentén.

A tömörítés nem csak winrar és 7zip. :)

[ Szerkesztve ]

(#9121) koby11h válasza Syl (#9117) üzenetére


koby11h
aktív tag

Addig felesleges, amíg a partner nagy lelkesedésében nem küld mindig mindent tömörítve. 1-1 fájl is tömörítve volt RAR-ba. XLSX fájlok ami meg amúgy is ZIP. De még erre is elég egy ingyenes 7-Zip.
Egy darabig tűrtem, aztán voltam olyan paraszt, hogy a válasz fájlokat is tömörítve küldtem, egyszer ARJ, utána UC2, mire visszaírta, hogy nem tudja kibontani. Mondtam, hogy én meg nem akarom... egy nem érzékeny adatokat tartalmazó fájlt ne küldözgessen már RAR-ban. Ja, ok. Azóta tudja sima fájlként küldeni a 120Kbyte-os táblákat.

freemanone: Ja így is alig férnek el a VM mentések, már 2 db 3TB-os szalag egy mentés.

Szóval ahová kell a tömörítő (fentebb írták) oda kell, de nem mindenhez.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9122) Syl válasza hcl (#9118) üzenetére


Syl
nagyúr

Sok kis fájlt tömörítve tárolni, teljesen oké. De az ilyenre miért nem jó az OS-be épített zip? Miért kell winrar-ral varázsolni? Ráadásul olyannal, amit a TC önerőből képtelen kibontani. Vagy szedjük mindjárt elő az arj-t és daraboljuk 1,44 megás szeletekre az archívumot ;]
Még a gmail valamint a fájlküldő oldalak (pl. wetransfer, mammutmail stb.) is szabványos zip-be tömörít letöltéskor, amihez nem kell külön appot telepíteni.

(#9120) freemanone

Egy hétköznapi ember soha nem fog több terabyteos VM-eket tömörítgetni. Ő inkább csak két képet akar e-mailen küldeni és azt (feleslegesen) becsomagolja.

(#9121) koby11h

Hehe :D Ügyes leckéztetés.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9123) Top cat válasza Syl (#9122) üzenetére


Top cat
őstag

Nem csak tárolásnál jön jól kis fájlok tömörítése. Pl. ha pendrive-on akarod vinni máshova
a sok apró állományt. Így nem tart egy hétig amíg felírja, és a pent is kíméled. :)

(#9124) hcl válasza Syl (#9122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk esetleg jobban tömörít.
Meg az OS-be épített zip egy csomó esetben nem értelmezhető fogalom.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9125) Syl válasza Top cat (#9123) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ismét megkérdezem: ilyen célra, miért nem jó az OS-be épített jobb egérgombos zip? Miért kell rar meg anyámkínja külső programokat vadászni?

(#9124) hcl

Igaz. Nem mindegy, hogy valamit 128 vagy 120 KByte méretűre tömörít össze :DDD

Nekem ha valaki ilyen egzotikus cuccot küld, amivel az OS önerőből nem tud megbirkózni, akkor szépen visszaküldöm a feladónak, hogy lécci valami emészthető, szabványos formátumot produkálj. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9126) hcl válasza Syl (#9125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, paraméterezhetőség. Amennyiben a Windows beépített Zip-jére gondolsz, az emlékeim szerint kevéssé paraméterezhető. (Az "OS" fogalma alatt mást is értve már jobbak a viszonyok.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9127) Top cat válasza Syl (#9125) üzenetére


Top cat
őstag

Sehol nem írtam azt, hogy muszáj winrart használni. :)

De lehet speciális igénye valakinek. Pl. a win beépített tömörítője nem tud jelszavazni.

És ha már itt tartunk, minek használni TC-t is, amikor ott az intéző. ;]

(#9128) Syl válasza hcl (#9126) üzenetére


Syl
nagyúr

OS alatt Windowsra és Macre gondoltam. (Linux alatt terminalból mindent IS lehet, így azt nem számolom :B )

(#9127) Top cat

A jelszavazás valóban jó indok a külső app használatára.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9129) solena válasza Top cat (#9127) üzenetére


solena
tag

De a 7zip igen, és az legalább ingyenes és nyílt forráskódú (és tökjól kezeli a xlsx-et, ha excelt kell törni;])

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9130) Top cat válasza solena (#9129) üzenetére


Top cat
őstag

Kötözködsz? :D

A winrar is ingyen van.

2 dolog végtelen: Az emberi hülyeség és a winrar próbaverziója! ;]

(#9131) hcl válasza Syl (#9128) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem csak terminálból.
A legtöbb asztali környezet archiválója az általa ismert (azaz amit feltelepítettél) tömörítők paraméterezését alapból tudja oda-vissza.
De pl. egy minimál telepítésen lehet, hogy zip sincs.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9132) solena válasza Top cat (#9130) üzenetére


solena
tag

Péntek van, fáradt vagyok, holnap is meló... Szóval ja, kötözködöm:DDD

Az lehet, hogy ingyé', de az a plusz kattintás, hogy hozzáférjek a programhoz, ha még megvan benne ez a funkció, nem hiányzik. A 7zip legalább nem nyűgös ilyesmire:)

És leszoktam a TC-ről, ez a MultiCommander egészen beválik:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9133) Top cat válasza solena (#9132) üzenetére


Top cat
őstag

A plusz kattintás alatt nem tudom mit értesz.

Én megszokásból maradtam a TC-nél. Van millió féle klón. Aki pl. nosztalgiára vágyik annak ott a Far Manager ( jó neve van :D ). Tisztára a DOS-os Norton Commander feeling.

(#9134) solena válasza Top cat (#9133) üzenetére


solena
tag

Úgy rémlik, hogy ha az ember elindította a winrart, akkor felugrott egy ablak, hogy próbaverzió (vagy vmi ilyesmi): kép. Mint a TC-nél, ha nem vetted meg.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9135) Top cat válasza solena (#9134) üzenetére


Top cat
őstag

Ja, értem.

Ilyen már (legalább is nálam) nincs.

(#9136) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nos, azért a RAR-ral vannak gondok, én korábban bananapi-n linuxoztam, azon megy a torrent, most meg váltottam málnára. Az alap kitömörítő vagy hogy hívja magát magyarul a rar-ral sosem boldogult, és ugye nincs winrar sem, szóval sima konzolos rar megy csak, de abból is valami unrar-free vagy mi a tök a neve...
Zip-pel bezzeg még amigán is teljesen jól elboldogulok :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9137) hcl válasza Gabibácsi (#9136) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A legtöbb grafikus archiváló azokat használja, ami parancssorban fent van. Lehet, hogy unrar néven keresi, tehát pl. egy alias az unrar-ra segíthet, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9138) Gabibácsi válasza hcl (#9137) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, ez igaz, csak nálam belefagy az ablak, ki kell lőni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9139) hcl válasza Gabibácsi (#9138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínűleg azért, mert vár a cucc lefutására, vagy ilyesmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9140) salaud válasza Syl (#9125) üzenetére


salaud
aktív tag

Mert ugyanaz a könyvtárnyi .raw kép betömörítve .zip-be a jobbgombos menüből 492 Mb,
.7zipbe tömörítve pedig 396 Mb, ami majdnem 100 Mb méretkülönbség.

Azért.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#9141) Syl válasza salaud (#9140) üzenetére


Syl
nagyúr

Egészségedre :B Én nem fogok tömörített fájlokkal vacakolni a többszáz gigás SSD és több terás HDD korában.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9142) hcl válasza Syl (#9141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Először mindenki azt hiszi, hogy á, ez sosem fog betelni :D

Ráadásul, egy normális filekezelő képes lemenni a tömörített cuccokba, így azt, hacsak nem futtatsz belőle valamit (de néha még úgy is) úgy lehet használni, mintha nem lenne tömörítve...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9143) BiP


BiP
nagyúr

Most egy tech fórumon kell magyarázni, hogy miért tud hasznos lenni a tömörítés, és mi az előnye-hátránya egyiknek-másiknak?

Az OS-be épített jobbgombos tömörítésnek is megvan az előnye, hogy azonnal ott van, nem IT-orientált közegben ideális megoldás, egy szőke nő is tudja használni, nem kell telepíteni semmi extrát, de mégis megvannak a tömörítés előnyei (kisebb lesz, sok file helyett egy). Intéző, TC kezeli.

Akinek ennél több kell, vagy olyan közegben használja, ahol nem probléma hogy külső tömörítőt kell használni, az meg válogathat a piacon lévő megoldások közül, de szerintem egy Winrar/7zip le tudja fedni az igényeket.

(#9144) Syl válasza hcl (#9142) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor majd veszek új HDD-t a NAS-ba ;) De akkor sem fogom magam szívatni tömörítéssel. Becsomagolok 100 képet, hogy 100 megával kevesebb helyet foglaljon. Aztán amikor meg keresek valamit, jöhet a kicsomagolás...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9145) hcl válasza Syl (#9144) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

100 képet -> ööö, nekem jelenleg 1T körüli képem van, ami nem mondható soknak :D
Ráadásul ott van az is, amit fentebb írtam. Pl. simán lehet nézegetni a tömörítettből.

Amúgy nekem sincs tömörítve, de pl. egy esküvőfotósnak lehet értelme, hogy az archívjait betömörgesse. Meg nekem is tömörítve volt a legutóbbi time-lapse alapanyaga, jelenetenként pár gigát lehetett vele spórolni (alapból egy jelenet több száz képből áll...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9146) bambano válasza koby11h (#9121) üzenetére


bambano
titán

"Ja így is alig férnek el a VM mentések, már 2 db 3TB-os szalag egy mentés.": a tömörítéssel viszont az is a probléma, hogy sok idő.
6 tb-t lehet, hogy nem tömörít be egy gép mire a következő adagot is menteni kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9147) Syl válasza hcl (#9145) üzenetére


Syl
nagyúr

> 100 képet -> ööö, nekem jelenleg 1T körüli képem van

Csak egy példa volt :P Nem mindenki olyan fotóharácsoló, mint te ;]

De mindegy. Nekem a fájltömörítés ugyanolyan feledni való ósdiság, mint a floppy vagy a CD lemez.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9148) hcl válasza Syl (#9147) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenkinek az, amíg van hely... :D Ezek ilyen utolsó mondatok.

@Bambano : Az ilyesmit röptében kell. A mai vasak bírják, és a lemezkép is jól tömöríthető.
Az ssh -C is baromi hasznos, amikor olyan vonalon van a szerver, hogy gépelni alig lehet rajta :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9149) BiP válasza Syl (#9147) üzenetére


BiP
nagyúr

Ahogy az egysíkú gondolkodás is ódivatú. :P

Szerencsére nem kötelező tömöríteni, ha nem akarod, nem kell használni.
De persze van olyan terület, ahol valóban felesleges is.
Ahol meg érdemes, ott meg relatíve egyszerűen lehet helyet, és ezáltal pénzt spórolni. Aki akar persze.

(#9150) KROK640 válasza koby11h (#9121) üzenetére


KROK640
veterán

Ha már lelkesedés : Azt utáltam a legjobban (főleg régen, játékoknál volt ghyakori, meg nagyobb utiloknál (10+ MB) ) amikor megvan az adott cucc feldarabolva 1.44MB-os darabokra, majd minden egyes darab még külön-külön is betörmörítve. Mondjuk az eredeti zip-re rámegy így RAR-al vagy ARJ-al. És akkor volt olyan h az így betömörített darab nagyobb volt mint a kicsomagolt ZIP darab.
És egy időben rengeteg ilyen CD-t kaptam haveroktól, meg néha netről jöttek így cuccok, ilyen módon csomagolva. De akkor is mikor már a kutya sem használt floppy-t. (később egy ideig 120MBos darabokkal de csinálták ugyanezt).
nem győztem őket mindig kitmöríteni aztán magamnak egy fileba benyomni és úgy kiírni CD-re. Vagy voltak játékokhoz amikhez egyenesen inkább egy install.exet csináltam.

De ott volt Árpi haverom, aki ugyan egybe de betömörítette ZIP-be, majd RARba majd ARJbe is szépen a játékait és ezután írta ki CD-re... sokszor a ZIP kisebb volt mint a háromszoros tömörítés XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.