Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) hobizoli válasza jokeph (#10950) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Top Flow kuler kene ra, mert az huti a VRM-t is

a gyari is azert olyan alaku, amilyen

több drón kell ;P

(#10952) hcl válasza hobizoli (#10949) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak sajnos a proci teljesítménye volt a béka feneke alatt :D
Viszont beágyazott gépekbe, stb., nagyon frankó volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10953) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, tegnap is volt egy user, aki nem tudta, hogyan lehet egy file-t betölteni egy programmal.
Tehát sem a File/Open, sem a drag&drop (ez is kb. a userrel egyidős megoldás), sem a jobb katt/Open with megoldás nem volt meg neki :D (Nem volt a kiterjesztéshez hozzárendelve az Excel, azt' teljesen mefagyott az illető, hogy akkor most hogyan.)
Tehát ez azért súlyosan olyan ember volt, akinek a 10 éves korára mer nem hogy számítógép, de net is volt otthon anno.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10954) jokeph válasza hobizoli (#10951) üzenetére


jokeph
nagyúr

Meg van neki oldva, nem fűti magát széjjel. i3-7350k van a BeQuiet! Dark Rock Advanced C1 alatt, 4,2GHZ@4,8GHZ-re feltolva, HT ON.
A ház 200-as front ventije telibe tolja az alaplapot, alulról és felülről is. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10955) freemanone válasza Moleman (#10946) üzenetére


freemanone
őstag

Nanoxia ház az egy szintel felettem van! :D Nálam viszont a látvány is játtszott, így mindenképp a légkavarókból kellett ultra csendes.

#10948KROK640: ici pici 54W TDP-s i3 mellett nem is fogod ezt érteni. :)
Haverhoz pont ma megyek át cserélni a home serveren a gyári intel hűtőt egy i3-4170-en, mert elege lett belőle, hogy este csendben beszűrődik a folyosóról a monoton intel venti búgása.
HA-ról lőttem neki gyorsban egy Hyper212 EVO-t 6k-ba, na az passzívan fogja vinni! :D Ház szellőztetés marad csupán fix 5V-ról hajtott 12V-os ventikkel. Épp csak mozgatják majd a levegőt ami pont elég, egy ilyen apróság hűtéséhez.
Valamint Az asztali gépbe is egy szintén olcsón apróról lőtt Scythe Yasya megy be az i3 4330-ra, szintén passzívan fog teljesíteni!

#10949hobizoli: ha megnézed a venti a macho-mál nagyobb mint a borda, szándékosan, lenyúlik a "VRM térbe" és hűti azokat is. Plusz ha van egy kis ház szellőzés, már teljesen jó az.
A kollega képéről ez a szög miatt nem jön át annyira, de stock fotón láttszik szépen: [link]

#10950jokeph: Cuki! :D :C
Le grand azt persze.... melyik ITX házba fért az be?! :D
Nekem kellett nyomtatni egy "fan duct"-ot a front ventihez, hogy annak a levegője a KalmX felé legyen terelve, de így 65°C alatt megáll az egész gép még nyáron a nagy melegekben is. (a hátsó fehér venti azóta bebarnult, mert búgott este a csendes szobában)

[ Szerkesztve ]

(#10956) MBazsee


MBazsee
tag

(#10941) hcl:
Nekem erről csak egy kb. 2000-2010 körül tesztelt számítógépház jut eszembe. Az egész ház egy nagy hűtőbordára hasonlított, és arra emlékszem még, hogy nagyon drága és nagyon nehéz volt.
Viszont a tesztet nem találom, sőt még képet sem a házról. Talán a Cooler Masternek volt az agymenése.

[ Szerkesztve ]

(#10957) jokeph válasza freemanone (#10955) üzenetére


jokeph
nagyúr

A Le Grand-ot megkapta az 5600X. :D
Nyilván, nem sok ITX házba férne be, de nem is írtam sehol hogy milyen házban van. ;)
mATX házba került (Aerocool Xpredator Cube Orange), de még abban sem fért el (illetve elfért volna, ha kiveszem az ODD tartót, de az nekem kell), a Dark Rock Advanced C1 is épp befért, de nagyon úgy kellett betrükközni. :))

#10958Top cat: de durvaaaa.... és megfogta a kazán Prescott CPU-t.... :C

#10959Kisgépkezelő: :K
eddig egyetlen ITX házas gépet építettem, de nem vagyok elégedett... a VGA része rendben, az nem forr el (RX 460), de max 21cm hosszú fér be - ez sok VGA-t kizár), de a CPU-t vissza kellett fognom all-core 4,3 GHZ-re, mert 80 fok +-on ment játék közben. (R3 3300X). Sajnos a ház belső kialakítása miatt a PSU pont a CPU-val szemben van, így limitált a CPU hűtő magassága - Wraith Prism RGB pár mm hilyán be sem fér), de a legnagyobb baj, hogy nincs rendes átszellőzés. Én meg vagdosni nem fogom.
Úgyhogy hamarosan megjön a másik ház (mATX Aerocool Atomic G-V2 - ide befér a jövő hét is, nem lesz zsúfoltság, de mégsem kell hozzá egy fél asztalnyi hely), a mostani ITX ház meg megy vissza dobozba egyelőre (Cooler Master Mastercase H100), majd valami irodista cuccnak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10958) Top cat válasza MBazsee (#10956) üzenetére


Top cat
őstag

Nem Zalman volt az? :)

(#10959) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Ez Scythe az előző konfigomon azért közel sem akkora monstrum mint a fentebbiek, de azért ez is szépen betakarja a lapot. Egyszer össze kéne már raknom aztán eladnom amíg már ér legalább két fabatkát.

freemanone: Én már a saját konfigomnál is kicsit megkérdőjeleztem az ITX értelmét. Akkora ház kell neki, hogy beleférjen a 3 merevlemezem, meg az erősen túlméretes 1080, ami már akkora mint egy átlagos mATX.

hobizoli: És a videó alatti legutolsó kommentben valaki arra panaszkodik, hogy nem futnak rajta a modern Linuxok. :D

MBazsee: Talán erra a Zalmanra gondolsz?

(#10960) Moleman válasza KROK640 (#10948) üzenetére


Moleman
addikt

Részben lehet, hogy túlkompenzálás is van a dologban, 10 éve még a Prescott mellett kellett aludnom (gyári hűtő, azóta már 16 éves gyári paszta), benne három 7200-as vinyóval, nem volt halk. :D

Most már nem tudnék megmaradni mellette, nagyon zavarnak a felesleges zajok és fények, ezért mindenből próbálok nagyon csendeset/sötétet venni.

#10959 Kisgépkezelő
Ez is cuki. :C

De az a Zalman ház... Mennyi?! :D Ha az átlagkeresetet nézzük, olyan, mintha ma 879 ezerbe kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#10961) freemanone válasza jokeph (#10957) üzenetére


freemanone
őstag

áhh ok :D így már értem!

#10958Top cat: aztak..... ez eddig kimaradt! :C

#10959Kisgépkezelő: Áhh :D Asszony gépe nem úgy épült...! Tőlem simán jöhet eATX is akár, elfér az asztalon! ;] A kis mini úgy épült, hogy ez a ház tettszik, aztán én meg tegyek bele amit gondolok, úgy is tudom mire lesz használva.

Azért a 24pin meg EPS csatik eléggé ki vannak centizve! :DDD

#10960Moleman: Prescott mellett se akarnék aludni, még a másik szobában se ma már! :D De volt nekem 965BE stock hűtővel ref hűtős HD4870 mellett..... na azt nem kívánom vissza!
Túlkompenzáció? lehet.... de terhelve is csend van!

(#10962) koby11h válasza Moleman (#10960) üzenetére


koby11h
aktív tag

A legtöbb ledet leragasztom fekete cellux-al, vagy ha hozzáférhető akkor le szoktam húzni.
RGB, aha...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10963) Top cat válasza freemanone (#10961) üzenetére


Top cat
őstag

Zalmanék csináltak érdekes dolgokat. Pl ezt a szobafűtő, hűtőt. :D

(#10964) hcl válasza MBazsee (#10956) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az jó lehetett :D

Volt olyan casecon is, hogy full ventilátor volt az egész ház.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10965) Top cat válasza jokeph (#10957) üzenetére


Top cat
őstag

Ez az igazán látványos hűtés. :D

(#10966) hcl válasza Top cat (#10965) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyet egy PH-s tag is csinált. Azaz jobbat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10967) BiP válasza Kisgépkezelő (#10959) üzenetére


BiP
nagyúr

Anyóséknak a gépét egy ITX házba raktam bele, (Cooler Master mITX Elite 110 Advanced), de ez szerencsére pár centit szélesebb, mint a miniITX 17x17centije, így picit szélesebb lapok is beleférnek.
Így, hogy nekik nem kell nagy teljesítmény, oké a dolog, mert azért szép zsúfolt a ház belül, főleg, ha komolyabb cucc lenne benne.
Magamnak már nem szórakoznék itx házzal. (már a mATX-ek meg batár nagyok, majdnem ATX méretűek, helypazarlás megy benne). Az itx-es NASt is egy régi ATX házba raktam bele, padláson elfér :)

(#10968) DJGABI válasza BiP (#10967) üzenetére


DJGABI
addikt

Érdekes téma, anno a sulinetes gépünkhöz valami alap ATX gépház lettt véve, közben laptopjaim voltak, egy 10 éve a sajátomhoz egy Lenovo ThinkCentre M58p-t [link] lőttem használtam valami pár ezerért helyben. Mindegy, csak valamiben benn legyen alapon. Most karácsonyra, hogy az ismerős srác gépét összeraktam, azt mondtam nem is olyan rossz ez a Zalman T7: könnyű, baromi könnyen volt szerelhető, nem zsúfoltak a kábelek mint a Lenovónál, és teljes magasságra kb akkora ez az ATX-es, mint amannak a mATX-esnek az a kiálló része, szal max egy 5 centivel magasabb az egész, de asztal alatt még így is bőven elfér...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10969) MBazsee


MBazsee
tag

és (#10959) Kisgépkezelő: Azaz! Valami miatt Cooler Masterre emlékeztem, de aztán jobban belegondolva, a Zalmann készített mindenféle eszement hűtést.

(#10970) E.Kaufmann válasza BiP (#10967) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Találtam nemrég egy ideális méretű mATX házat, ebbe pakoltam át egy gépet, hogy helytakarékosabb legyen, nem egy minőségi, de szerintem ekkorának kéne lenni egy mATX háznak:
[link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10971) Kisgépkezelő válasza E.Kaufmann (#10970) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hát ez minden irányban kisebb egy kicsivel, mint az én Maxi-ITX házam. :C

BiP: Igazából nálam csak a felszereltsége szólt az ITX mellett. Hiába bővíthetőbb az mATX ha pont azzal kéne bővítenem amit lehagytak róla az ITX-hez képest. :D

(#10972) E.Kaufmann válasza Kisgépkezelő (#10971) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pont ezért néztem ki én is, mert egy indokolatlan batár full ATX házba volt bedobva egy mATX lap meg egy középkategóriás diszkrét GPU. Építők mentségére, eredetileg full ATX lap volt benne, csak tönkrement. Most meg át kellet költöztetni egy kis helyre, és ez tűnt a legegyszerűbb/legolcsóbb megoldásnak. Picivel vastagabb lenne az anyaga, magamnak is vennék :DDD Praktikusabb, mint a mostani ITX házam.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10973) bambano


bambano
titán

amíg Dark Rock Pro 4-gyel nem próbáltatok kutyát dobálni, addig nem tudtok semmit :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10974) hobizoli válasza hcl (#10952) üzenetére


hobizoli
nagyúr

huto nelkul meg barmelyiknel IS gyorsabb volt :U

az egwsz THG-s videonak semmit ertelme nem volt igazabol
autobol is leengeded az olajat, akkor abban is GTK lesz a motor

több drón kell ;P

(#10975) Kisgépkezelő válasza bambano (#10973) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

A héten pont azt néztem ki egy családtagomnak. Eredetileg egy NH-D15-öt néztem, de rálógott volna a PCIe-re, úgyhogy muszáj volt valami kisebbet venni. ;]

(#10976) BiP válasza bambano (#10973) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha kutyát nem is, de amikor vettem, alig bírtam bepréselni a hátitáskámba.
Edzeni már lehet vele, annyi anyag van benne :)

(#10977) koby11h válasza E.Kaufmann (#10970) üzenetére


koby11h
aktív tag

Na ezt kerestem, hogy aki tudja kerülje el... :)
Most raktam össze egyet, de az a "minőség" - mondjuk arányos az árral.
Nekem a slot takaró lapok rögzítője az eláll, köze nincs a takarólapokhoz és a csavarmenet meg van szakadva. Az oldalfal nem passzol. A lemezvastagság kb. a legvékonyabb hézagmérőkével vetekszik. A power led rossz. Bontatlan ház volt, a tulajt ezek a hibák nem zavarják. A led engem sem, a többi miatt ha enyém lenne visszaküldtem volna.

Azzal az "ekkorának kellene lennie" résszel teljesen egyetértek! A méret tökéletes. De nem ebben a minőségben! :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10978) hcl válasza hobizoli (#10974) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL igen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10979) E.Kaufmann válasza koby11h (#10977) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor hát nem én kötöttem félre a power ledet :DDD :DD
Az "enyémen" sem működött. Szerencsére ez annyira nem volt elszabva, de előre nem tudtam feltenni a 12cm-es centit, mert nem tudtam az előlapot leszedni, féltem, eltörök egy pöcköt. Inkább oldalra szereltek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10980) LamerGyuri válasza koby11h (#10977) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Szintén zenész.
Egyszer szereltem ilyet, soha többé nem akarok :N Oldallap nélkül üresen felemeltem, és elgörbült a teteje a saját súlyától. Csavarokat két ujjal fogott csavarhúzóval is jó eséllyel beleszakítod. Szerkezeti tartást a beleszerelt alaplap, videókártya és 3,5"-es vinyó ad neki. Halál :D
De legalább működtek a ledek

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#10981) KROK640 válasza Moleman (#10960) üzenetére


KROK640
veterán

Régen én is jobban aludtam, aztánm pár éve (2014 körül) kikötöttem a neonokat a gépből, és szempont lett a csend is, mondjuk csak örülök neki h ez csendes.
De előtte az Athlon XPmnek nagyon durva zaja volt, igaz nem ment mikor aludtam, de amúgy kész porszívó volt. Utcazaj és füles miatt nem zavart.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10982) qnadam válasza KROK640 (#10981) üzenetére


qnadam
veterán

háklis vagyok a hangos gépekre, már akkor antec házat vettem a hw köré, amikor a legtöbb boltban még teljesen hülyének néztek, hogy miért nem jó a codegen, mint mindenki másnak. még előtte valami teljesen diy szörnyeteg passzív vízhűtésem volt kb akkora radiátorral, mint egy fél gépház.
most az xps ügyesen el tud szüttyögni passzívan, a precision asztali meg távozni fog, amint lejjebb kúsznak az árak, bár ha nem is tök csendes, nem bántó a hangja (nem olyan hülyék ezek a srácok a dellnél). a 1050ti is passzív benne, ha nincs rajta terhelés. hdd-t nem tartok a gépeimben, nem a dzsungelben élünk :)
a nas mondjuk most megint egy lakásban van velem, de a konyhában, ahol senkit nem zavar, a szobákból hamar kiutáltam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10983) KROK640 válasza qnadam (#10982) üzenetére


KROK640
veterán

Hát nem tudom, mert azt hiszem te is szoktál videókat szerkeszteni, meg fotókkal dolgozni.
nekem pl a jelenlegi 6TBnyi tároló kapacitásomat 160 ezer (4TB SSD) + 65 ezer (2TB SSD) azaz 225 ezer ft-ba kerülne lecserélni (a legolcsóbb lehetőségeket figyelembe véve). Ez egy teljes még ma is jónak mondható számítógép ára.

Szóval dzsungel ide, vagy dzsungel oda, velem még tuti, hogy jó ideig velem leszenk a HDD-t (no, azért a rendszer egy 500-as SSD-ről fut, mert mégsem a középkorban élünk :) ).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10984) qnadam válasza KROK640 (#10983) üzenetére


qnadam
veterán

a nasban hdd-k vannak, azért kell a konyhában rejtegetni :)
(de jogos a felvetés, a nas akár pc is lehetne)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10985) hcl válasza qnadam (#10982) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A legtöbb esetben tényleg nem kell egy Codegen-nél komolyabb ház, hacsak nincs ordas videokártya, meg ilyesmi a gépben, aminek súlya van. Persze csendérzékenyeknek kell a drága ház, de a többség nem annyira háklis.
Legalábbis nekem kb. szinte soha nem a ház zörgése okozott zajokat, hanem a VW (Venti, Winyó...). Ha hirtelen csendes lett valamelyik gépem, az szinte mindig azért volt, mert megállt egy ventilátor :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10986) E.Kaufmann válasza hcl (#10985) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vettem egyszer sirtec tápot (a régivel néha rontott a cd író), de az pl cirippelt, ha egy bizonyos seagate vinyó volt rákötve. Na az marhára zavart.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10987) Diabolis


Diabolis
tag

"Összeállítottam egy gépet, nézd már meg jó-e?"
Első kör: Mekkora a VGA, és mekkora a ház? Gyakran itt elvérzik a dolog :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10988) jokeph válasza Diabolis (#10987) üzenetére


jokeph
nagyúr

;]
A másik amin elvérzik rendszerint, az a CPU hűtő/ház páros.
És ehhez még bonuszként befigyelhet a CPU hűtő/VGA/alaplap variáció. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10989) Moleman válasza KROK640 (#10983) üzenetére


Moleman
addikt

1-2 tera SSD-vel már a legtöbb munkát le lehet fedni, még a játékoknak is marad hely, tárolásra meg úgyis biztonságosabb, ha nem pörög folyton a HDD. Van 6 db USB3-as külső rackem, ebből 4 fixen bekábelezve, amelyik épp kell, bekapcsolom.

#10985 hcl
A Codegenről a kedvenc emlékem, hogy mikor raktam össze a P4 konfigot, lógott valami hajszál-szerű dolog a ház hátulján, mi ez, megfogtam, megrántottam. Kiderült, hogy acélból volt, végigvágta a hüvelykujjam. :DDD

(#10990) hcl válasza Moleman (#10989) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az kemény :D
Mondjuk "Codegen" néven az összes noname ház ismeretes.

Ja, meg a PC szabvány mihez lett kitalálva? Fekvőhöz.

@E.Kaufmann : LÖL Elég hangos lehetett, ha a winyó hangja nem nyomta el.
A Seagate meg úgyis megdöglik, mire zavarna, hogy hangos... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10991) E.Kaufmann válasza Moleman (#10989) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha nincs földrengés, vagy nem cipeled menet közben, akkor nem baj az, ha állandóan pörög, inkább az energiatakarékos üzemmód vágja haza jobban.

hcl: a tápot elpasszoltam a Seagate meg pörgött tovább, akkor szerintem a Maxtor nem volt toppon, vagy a Quantum. Mindegyik gyártónak voltak rossz napjai évei :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10992) Pötyi válasza hcl (#10990) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem véletlenül hívja a népnyelv CodeGÁNY-nak.

:DDD

A legendary Vargáné és társa (leánykori nevén JNC) cuccokra emlékszik még valaki?

QNX is cool!

(#10993) jokeph válasza Pötyi (#10992) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Hajajj... azt a jó kis égett szagot és füstöt nem lehet elfelejteni. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10994) hcl válasza E.Kaufmann (#10991) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezeknek kb. az egész pályafutása rossz volt :D

Nekem is van SG winyóm, mert a NAS-ba minél többfélét pakoltam.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10995) Moleman válasza E.Kaufmann (#10991) üzenetére


Moleman
addikt

Ja igen, arról nem is beszélve, a folyamatos parkolgatás. :( Eddig egyedül a hdsentinellel sikerült megbízhatóan elkerülni a fejparkolást, máskülönben elszállnak a számok.
A laptopomban a gyári WD élettartama papíron 300 ezer parkolás volt, 6-7 éve garanciában cserélték, mert 1 millió fölött járt. Már nem bíztam benne, beraktam helyette egy terás Hitachit, de az se volt jobb ilyen téren, egyszer véletlenül nem figyeltem oda, talán nem volt automatikus indulásra állítva a hdsentinel, egyből összeszedett az is 600 ezret, aztán még 200 ezret. :D Most megint aggódhatok, hogy mikor hal rám.

A 3.5"-os vinyók nem tudom, mennyire parkolgatnak, az elmúlt 9 évben csak fél évig használtam olyat beépítve.

#10996 hcl
Általában nekem sem mentek tönkre a parkolás ellenére, eddig csak két Samsung halt meg alattam (egy 320-as és egy 500-as külső, azóta nem veszek semmi Samsungot :DDD), egy régebbi laptopból bontott 250-es Seagate pedig üresen halt meg a fiókban. :D Egyik percben még működött, fél év múlva se kép, se hang.

[ Szerkesztve ]

(#10996) hcl válasza Moleman (#10995) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF, én ezt sosem figyeltem, a letöbb winyómat brutál örögen, működőn adtam el :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10997) freemanone válasza Moleman (#10989) üzenetére


freemanone
őstag

Uhh, az ismerős érzés... nekem mindkét ujjamat széthasította egy ilyen eset valami régi vacak házzal, még lehet codegány volt az is...

Amíg voltak terás vinyóim mindegyik 3,5"-es volt, bár csak WD red és green, de azok is parkolgatnak szépen, viszont gondom nem volt egyikkel sem. Azóta is működnek, ismerősnek adtam el őket annó és volt bennük rengeteg parkolás már akkor, millió feletti.

[ Szerkesztve ]

(#10998) hcl válasza freemanone (#10997) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

90-es évek, full nem szabvány XT/286 ház, amibe későb egy 486 AT alaplap lett beépítve, még később meg AT/ATX K6... ahogy az szét volt vagdosva, már nincs hátulja :D (Még megvan.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#10999) freemanone válasza hcl (#10998) üzenetére


freemanone
őstag

szereted ha fáj? :D én megszabadultam az ilyen cuccoktól, nem kínzom magamat.
Amúgy ja.... kb minden szerelés karcolásokkal és apró vágásokkal végződött akkoriban..... :DDD
Minden hegyes, éles, sorjás.... de működik és elnyűhetetlen volt sokminden.

(#11000) koby11h válasza freemanone (#10999) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja és piszok nehéz! Hogy örültem amikor lett egy méretes Compaq házam. És hogy utáltam amikor 2-3 havonta vittem át a haverokhoz!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.