Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) hcl válasza Moleman (#9950) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de az én eszközeimmel egész jól ment (amikor elkezdett döglődni, akkor persze már nem, de nem térdelt le úgy, mint ha asszony cégese rászabadult volna :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#9952) tonyrulez válasza opr (#9927) üzenetére


tonyrulez
őstag

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam, februárban lesz 6 éves a WDR3600, megvásárlás óta gond nélkül muzsikál OpenWRT-vel. Újraindítva áramszünetenként van ;]

4 8 15 16 23 42

(#9953) opr válasza hcl (#9949) üzenetére


opr
veterán

Na jó, de az meg annyi pénz, hogy annyit már nem ér az egész.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9954) opr válasza tonyrulez (#9952) üzenetére


opr
veterán

Az openwrt lesz a kulcsszó, onnantól kezdve semmi köze a tp-linkhez, csak a hw. Azzal nyilván jól megy, de amikkel anno találkoztam, azokra vagy nem ment fel, vagy olyan környezetben voltak, hogy nem lett volna jó ötlet a faék egyszerűségű gyári rendszert lecserélni.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9955) qnadam válasza opr (#9948) üzenetére


qnadam
veterán

hát látod :D

a sok eszköz itt is megvan, de az eapok erre vannak kitalálva, háztartáson belül meg mindig csak egy gép torrentezik. ja meg többnyire openwrt-t használok, bár nekem a wdr4300 gyári fw-rel is stabil volt.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9956) hcl válasza opr (#9953) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyszer kell megvenni, és egy kisebb már régen nem drága. Ha ennyi eszközt ki kell szolgálni, akkor simán megéri.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9957) qnadam válasza opr (#9954) üzenetére


qnadam
veterán

a switcheim gyári rendszerrel mennek :DDD
az eap sorozat nagyon jó, stabil, van korrekt kontroller is hozzájuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9958) Diabolis


Diabolis
tag

Na, lehet készülni a következő maszekos hetekre :D
Először rakhatjuk rendbe a blekfrájdéjen vásárolt szarokat (nálam már folyamatban), vagy magyarázhatjuk el, hogy """"""akciósan"""""" mekkora fost vettek (nálam már folyamatban), és készülhetünk a karácsonyi """"rakjánekem100bólösszegépet""""" rohamra (nálam már folyamatban) :D
Tegnap este ismerősnek magyaráztam el, hogy a 8GB RAM valóban mindenre elég, de a Cyberpunk valószínűleg nem fog rajta futni, mivel csak DDR3-as. Ja, a 1030-as VGA sem fog sokat segíteni....De ő már előrendelte a játékot, csak gondolta megkérdez engem, futni fog-e? Miután közöltem, hogy nem, megnyugtattam, hogy 10.000-ért megveszem. Nem a gépet, a játékot :D
Következő beszélgetés másik ismerőssel:
- Rakjál nekem össze egy gépet.
- Oké, mire kell?
- netezni, meg játékra a gyereknek.
- Oké, új vagy használt.
- Új, persze, hogy új!!
- Oké, 300. De legyen 250.
- Hülye vagy???? Oldd meg százból!!!
- Akkor régi lesz amit nem lehet fejleszteni....

És ezt így tovább.... Szóval: Apa kezdődik!!! :D

[ Szerkesztve ]

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9959) hcl válasza Diabolis (#9958) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor régi lesz, amin nem lehet játszani, a gyerek megy rinyálni fog. Ez sem hat?

Mutogatni való hater díszpinty

(#9960) Diabolis válasza hcl (#9959) üzenetére


Diabolis
tag

Szerintem el tudod képzelni, hogy hány ellenérvet hoztam fel neki :D Már kínomban a "vegyél konzolt" is bedobtam, de az már van :C :C
Végül 140 körül összedobtam neki valami ócccót. telefonról három perc alatt (valami 3XXX-G-s AMD proci, 450-es lappal, 8GB RAM, plusz valami chieftech ház), de az is drága volt...

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9961) gban válasza hcl (#9959) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem meg simán nem kell elvállalni, mert utána aránytalanul sok panasz-áradat fog érkezni hogy ez ezt se viszi meg azt se és ez egy x@r, mit adtál te nekem, és még nekik áll feljebb.

Postázást nem vállalok.

(#9962) hcl válasza Diabolis (#9960) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D:D:D:D:D
Ingyen kéne, Karácsonyra :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9963) Diabolis válasza gban (#9961) üzenetére


Diabolis
tag

A panaszáradat később jön.... De az asszonynak most szeretnék venni karácsonyi ajándékot, aki nem akarja, hogy vegyek neki, mert sajnálja rá a pénzt, és nála van a kassza. MArad a maszekból elcsalt lóvé, és a kávépénz.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9964) Diabolis válasza hcl (#9962) üzenetére


Diabolis
tag

Azaz!!!! :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9965) davenport válasza Diabolis (#9958) üzenetére


davenport
aktív tag

Nálam már elfogytak ezek az ismerősök/barátok. Akik maradtak, vagy megfogadják a tanácsot, ha kérdeznek, vagy nem kérnek segítséget, de utána összeszorított szájjal tűrnek, ha rosszat vettek. Na meg most már az ilyen típusú rokonok is fogynak szépen.

No money, no honey.

(#9966) koby11h válasza Diabolis (#9963) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én két hete mondtam, hogy ha nem jó amit én javasoltam akkor nézzen ki valamit és megmondom mire elég.
Volt nagy meglepetés... de hát a 180 ezres laptop nem jó játékra? Hát nem.
Gondolkozz már, még a gép amit a címek alapján összeraktunk monitor nélkül az is volt vagy 230e JMF és abban még mindig gond, hogy amit a fia kinézett kártyát, 1660Super valami azt nem is találtunk csak rablás árban.
De hát álomvilágban élnek.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9967) bambano válasza hcl (#9934) üzenetére


bambano
titán

user ír egy emailt, ennyi van benne:
"nem működik a levelezésem, mit látsz?"
az elején még próbáltam kulturált választ adni, amiben elterelem a figyelmét. egy ideje már tényszerű, matematikai precizitású válaszokat adok, dühöngjön ő a hülyeségével.
pl, mit látsz?
- lila ködöt bmeg, hogy még mindig nem érted
- szerinted 40 kilométerről mit látok?
- a falat meg két monitort, de azok nem a tieid.

mostanában kezd nekem is kijutni a totál idióta userből... csak főnöknek képzeli magát...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9968) bambano válasza Lenry (#9917) üzenetére


bambano
titán

nem értem, miért vagy morcos, hiszen ez egy poe tápleválasztó fícsör :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9969) hcl válasza koby11h (#9966) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy fogalmuk sincs. És.

@bambano : Ja, itt szerencsére kevés nyomja így, de elég sok van belőlük.
A lila köd jó :D

Felhív, pont szabin vagyok.
- Figyu, nem megy a telefonomon a levelezés.
- OK, szabin vagyok.
- OK, kit hívjak?
- Helpdesket.
- ?????????
- Alapól őket kéne hívni.
- Deaztánnemértem...! A **** vagy a ****** nem tudja?
- Felhívhatod, lehet, hogy meg tudják oldani, de elég macera, nem biztos, hogy nekik megy.
- De a Helpdesk az nekem kínai!
- Magyar HD van...
- És azok látják, hogy mi van a telefonomon?
- Persze, lehet, hogy én is oda mennék, ha odahozod, mert pl. szerveroldalhoz semmi jogunk
- :!!:%+!%+/+!

Ennyiben maradtunk. Engem fel tud hívni, egy másik céges számot nem :D

Mondjuk telefon nélkül is sok jön oda levelezést javíttatni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9970) davenport válasza hcl (#9969) üzenetére


davenport
aktív tag

Ilyenkor örülök annak, hogy olyan a munkaköröm ahol a céges telefon 18-8 óra között némítható, és péntektől - vasárnapig + szabadságkor kikapcsolható.

No money, no honey.

(#9971) hcl válasza davenport (#9970) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is ilyen, de nem szoktam. A legtöbb usert ismerjük, illetve ha tényleg csak nem tudja, hogy szabin vagy, akkor azt mondja, hogy ó, bocs, és annyi.
Kollegák meg nem hívnak fel, ha nem valami baromi speciális dolog van (elég új vagyok, nem sok ilyen van), de ők is felveszik, ha gáz van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9972) bambano válasza davenport (#9970) üzenetére


bambano
titán

ha vonok valami mérleget, akkor nekem az jön ki, hogy többet lógok munkaidőben, mint amennyit munkaidőn túl elvesznek.
Szerencsére nem túl gyakori, hogy idiótát kapok a nyakamba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9973) hcl válasza bambano (#9972) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is jobban bejött, hogy rugalmas a dolog, azaz azzal foglalkozok, amivel éppen kell. Most valamennyire megint lehet ezt, de a legdurvább kettővel ezelőtt volt, ott majdnem mindent lehetett bent fusizni, cserébe általában szabi alatt is ment a céges gép, és igyekeztem segíteni ha kellett :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9974) hobizoli


hobizoli
nagyúr



:DDD

több drón kell ;P

(#9975) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hülyegyerek egeret javít.
Anyámnál volt egy Hama egér, és egyre kevesebb normális egerem van, lássuk. Nem jó a görgője egyik irányba.
Taposó csere, úgyis van (a saját vezeték nélküli Genius-omba kellett, vettem régebben).
Egyik irányba görget. Néha folyamatosan, úgy értve, mintha folyamatosan tekernéd :D .
Kikerestem a vezérlő IC adatlapját (külön DIP IC van benne), semmi különös, táp, X irány, Y irány, a görgő 2 kapcsoló direktben az IC-re. Van benne 3 kondenzátor, kiszórtam, csere. (Itt már a "nem b*szol ki velem!!!!!" fázisban volt a dolog, tök mindegy, mennyit ér az egér :DDD )
Semmi.
Szűrést a tápra, hátha. Megjavult a görgő.
Egyik irányba nem mozog. :D
USB kábel nyissz, taposó kitermel, e-hulladék :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9976) Pötyi válasza hcl (#9975) üzenetére


Pötyi
őstag

Ebből kábé két szót értettem (pedig csak egy dinnyés Sommersby-t ittam): egér és USB

A többi balladai homály!

Mi a rosseb az a "taposó" egy egérnél? Olyat, hogy taposócső, olyat ismerek, de olyan hosszú egérkábel nem létezik, amit taposócsóben kéne elvezetni!

:DDD

QNX is cool!

(#9977) hcl válasza Pötyi (#9976) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Taposó az, amit a görgővel forgatsz. Gyak. két kapcsoló, az egyiket akkor nyomogatja, amikor felfelé, a másikat akkor, amikor lefelé görgetsz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9978) Josi válasza hcl (#9977) üzenetére


Josi
aktív tag

Amiket én szétszedtem, azokban opto kapu nézte a görgetést.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9979) Top cat válasza hcl (#9975) üzenetére


Top cat
őstag

Egeret javítani, pláne Hama-t. :N

Tavaly vettem 2 ilyent, 500Huf/db. Átlagos felhasználásra elég, játszani meg alig játszok mostanában.

(#9980) hcl válasza Top cat (#9979) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Perverzió ;] . Ha az itthon található dolgokkal megoldom, akkor pont 0Ft :) (Nem beszélve arról, hogy 500+posta.)

@Josi : Az a jobb megoldás, nem tud elromlani. Meg szerintem olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9981) Top cat válasza hcl (#9980) üzenetére


Top cat
őstag

Posta nem volt, személyesen mentem érte, útba esett. Úgy már nem érte volna meg. :D

Mint a billentyűzet. Gyakran a futár annyi, vagy még több is mint egy olcsó klaviatúra.
Abból is ha veszel, érdemes egyből tartalékot is venni.

(#9982) koby11h válasza Top cat (#9981) üzenetére


koby11h
aktív tag

Így jártam 5 és fél éve a vezetékes Gigabyte egérrel. Vettem azonnal tartalékot is, de még mindig bontatlan. :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9983) Moleman válasza koby11h (#9982) üzenetére


Moleman
addikt

Én is szeretem őket, sokáig volt M6880-am, az elfáradt, lett helyette M6900, mostanában gondolkodom, hogy kéne belőle egy tartalék, nehogy kivezessék. :D Az asszonynak vettem egy Logitech G203-at nemrég, nem rossz, néha játszom vele nála, de a Gigabyte jobban bejön, hiába jóval olcsóbb.

(#9984) BiP válasza hcl (#9980) üzenetére


BiP
nagyúr

az enyém is optikai kapus megoldás volt.
De milyen az a taposó? Esetleg képed van az alkatrészről?

(#9985) BiP válasza BiP (#9984) üzenetére


BiP
nagyúr

encoder néven találtam utalásokat, erre gondolsz? [link] [link]
Bár abban nincs utalás gombnynyomogatásra (legalábbis nem tudom, hogyan működik az a szerkezet.)

(#9986) Pötyi válasza hcl (#9949) üzenetére


Pötyi
őstag

Azon töprengtem, hogy egyedül én vagyok olyan márkabuzi, hogy Cisco/Linksys (esetleg Netgear) cuccokat szerzek magamnak még az otthoni hálózathoz is?

:DDD

QNX is cool!

(#9987) gabyka válasza Pötyi (#9986) üzenetére


gabyka
aktív tag

:K

Nekem itthon minden csakis mikrotik :P

(#9988) hcl válasza Top cat (#9981) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, nekem nem lenne ilyen olcsó :)
De amúgy is, én alapból inkább megjavítom a meglevő cuccokat, mint hogy vegyek helyette, bármilyen olcsó is.

@BiP : Igen, a taposó az az encoder. Fentebb írtam, ha egyik irányba görgetsz, az egyik érintkezőt zárogatod, ha a másikba, a másikat. Mintha 2 kapcsolód lenne.

@Pötyi : Nekem minden TP-Link, nem márkahűségből, hanem mert jól dokumentált, könnyen mókolható, és jó sokra van OpenWrt :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9989) Lenry válasza Pötyi (#9986) üzenetére


Lenry
félisten

itthon minden Mikrotik, meg ahol tudom hogy később is nekem kell odajárnom karbantartani, ott is.
mert ismerem, boldog vagyok vele.

egyébként sok esetben semmi értelmét nem látom a márkahűségnek. járni nem jár érte semmi, és csak magadnak szűkíted a választékot.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9990) Moleman válasza Moleman (#9946) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi még egyszer mindenkinek! Kikapcsoltam a wifit és a dhcp-t, összedugtam mindent, plug&play. :R

(#9991) bambano válasza Pötyi (#9986) üzenetére


bambano
titán

igen :)

a ciscoból az, ami jó, mocskos drága, ami nem ez, az meg ócska, de nagyon. linksys dettó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9992) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jön a user, hogy kellenek majd neki hálózati meghajtók.
OK, mik?
Még nem tudja.
OK, akkor...?
Hát, hogyan tudja hozzáadni?
...vagy kitallózod, és bekattintgatod... mutatom neki... azt mondja, ez macera.
Mondom OK, akkor parancssor, net use x: \\útvonal /PERSISTENT:YES
Nézi, hogy ja, az x: a meghajtó jele? Jaja. Ja, akkor jó, elteszi egy notepadbe.

...szőke, 50-es könyvelő.
WTF :D

Következő, HO-ban van, nincs wifi (nem látja a kártyát sem), adjak admint.
Adjon a halál, indítsd el a ******, és megnézem.
De nincs ****** a Start menüben.
WTF
Mondom, hol van.
Ja, neki magyar a Windowsa...
...céges standard angol... köszi...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9993) E.Kaufmann válasza hcl (#9992) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Felhegesztette magyarra, vagy nem is céges laptop volt?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9994) Elemental


Elemental
addikt

Egy torrent fájl tarsítása a transmissionhoz telefonon 10 perc :W
Jobb klikk, tarsítás
... Itt olyan nincs.
De van.
Jaa, megvan.
Aztán kiderült, hogy nem a torrent fájlra kattintott "jobbal".

(#9995) hcl válasza E.Kaufmann (#9993) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valaki csinált neki magyart :D De ez mire leesett neki, hogy azért nem találja... :S Én meg ugye nem látom, mert alapból csak akkor tudunk bemenni a gépekre, ha a user engedi.

@elemental : Simáncsakszaragép. Ménemtudja. Na :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9996) E.Kaufmann válasza Elemental (#9994) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Melyik jobbal? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9997) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem ez volt a mai csúcs:
- Szia a gépemen nem megy a VPN és hálózati meghajtók sincsenek, meg tudod csinálni?
- Hát VPN nélkül azok nem is mennek, de mindjárt megnézem.
Nézem, VPN-en bent van 2 órája, megosztások: van nála 6 fájl nyitva az egyik szerverről.
- Szia! Te most otthon vagy?
- Igen.
- És a saját gépeden dolgozol?
- Igen azon szeretnék! Meg tudod csinálni?
Na itt kezdett valami derengeni...
- Ugye nem a SAJÁT OTTHONI GÉPEDRE akarsz velem csináltatni céges VPN-t és hálózatot?
- Miért azt nem lehet?
Na itt derült, ki, hogy megunta így 3 hónap után, hogy két gép megy - mert ha nincs munka akkor filmet néz, játszik a sajátján - és milyen jó lenne ha ehhez elég lenne egy gép is. De cégesre ugye nem tud telepíteni, tiltva van egy csomó oldal...
- Szia, ez nem az én hatásköröm! XY a cégnél az IT vezető, ezt a kérést felé továbbítanám jóváhagyásra!
- Á, akkor hagyjuk, ezzel nem akarom zavarni. Azért köszi.

Naná, hogy nem. Lehet az lenne az utolsó munkanapod...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9998) szebe válasza koby11h (#9997) üzenetére


szebe
őstag

"- Szia, ez nem az én hatásköröm! XY a cégnél az IT vezető, ezt a kérést felé továbbítottam jóváhagyásra!"

FTFY
;]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#9999) hcl válasza koby11h (#9997) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@szebe : De szemét :D

Amúgy ja, nekem is úgy néz ki a HO, hogy céges + saját együtt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10000) BiP válasza hcl (#9999) üzenetére


BiP
nagyúr

Én mindössze azért örülnék, ha a sajáton is menne a céges, mert az otthoni desktop nagyságrendekkel gyorsabb és használhatóbb, mint a céges laptop.
Amúgy nem fáj kettőt üzemeltetni, de kb. mindegy is, mert úgy úgysem lehet normálisan filmet nézni, ha 5-10percenként meg kell szakítani munka miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.