Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) Moleman válasza opr (#10450) üzenetére


Moleman
addikt

A jelenlegi melóhelyemre öltönyben mentem az interjúra, felvettek, aztán következő héten megjelentem ing-zakóban. Pár nap után szólt a nagyfőnök, hogy ezt így nem kéne, vegyek már egy pólót. :D

Aztán persze ezzel totál szembement, hogy nyáron minden lány szoknyában/miniruhában volt, a fiúknak viszont a dresscode alapján kötelező volt a hosszúnadrág, aztán sülhettünk meg, mert a miniruhás lányoknak természetesen túl hideg volt a nekünk épphogy elviselhető klíma.
Különösen kedves volt, mikor egy 20 centis bekötözött seb volt a lábszáramon, felhajtott nadrággal sántikáltam be melóba, az akkori főnök első dolga volt reggel odajönni, hogy mit képzelek, azonnal hajtsam le a nadrágszárat, mert dresscode...

Pár 40+ fokos nyárral később végül megváltoztatták a szabályt, hőségriadó idején már vehettünk rövidnadrágot. Aztán rájöttem, hogy már senkit nem érdekel, és májustól októberig rövidnadrágban jártam, ha olyan idő volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#10452) opr válasza Moleman (#10451) üzenetére


opr
veterán

Ilyen melohelyem volt nekem is, pont ugyan ez volt a szitu, az egy szal semmiben flangalo csajok folyamatosan tekertek fel a termosztatot, mi meg izzadtunk, mint a diszno. Ez a tapasztalat egy eros erv volt amellett, hogy megfogadtam, hogy soha tobbe ilyen nem lesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10453) hcl válasza opr (#10450) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nem a póló volt gáz hanem a csávó :D

A szigorú dress code-t én sem bírom, de a legtöbben az ilyet úgy értelmezik, hogy az otthoni szakadt göncében is jöhet - ez már csak a jelen kor igénytelenségére jellemző. (Pár melóhellyel ezelőtt simán jöttek a kollegák atlétában helpdeskelni, az azért már na.)

Amikor gyárban dolgoztam úgy IT-sként, hogy elsődlegesen bent ültünk a sorok mellett, akkor nekem is póló-stb., mert általában mocsok volt. (Elektronikai gyár, precíziós robotok, nem hiszed el, milyen por van.) Most úgy üzemeltetünk gyárat, hogy van saját irodánk, nem mindig kell lejárkálni, ing, de ha le kell menni valami csúnyább helyre, akkor melósgatya :D .

@Moleman : " az akkori főnök első dolga volt reggel odajönni, hogy mit képzelek, azonnal hajtsam le a nadrágszárat"
Real idiot.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10454) koby11h


koby11h
aktív tag

Én voltam még 1991 körül az Állami Biztosítónál állásinterjún.
Négyen voltunk, 3 öltönyös srác makkos cipőben és én póló-farmer-sportcipő.
Az első kérdés volt, hogy miért ilyen ruhában jöttem az állásinterjúra?
Mert munkahelyről jöttem el, ott így dolgozom. Gondolom itt is hasonlóan fogok, mert öltönyben nem nagyon lehet gépet pakolni, hálózatot csinálni, asztal alatt csatlakozót dugdosni. Ha pedig vezető beosztásba keresnek IT vezetőt akkor elnézést kérek és visszajönnék holnap! Mosoly volt a válasz.
Fel is vettek volna, de közbejött pár dolog így nem lett belőle semmi.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10455) Dr.NX válasza opr (#10450) üzenetére


Dr.NX
addikt

A "céges gorillajelmez" számomra a hét szószerkezete. :)

Elfogadom a sütiket.

(#10456) opr válasza Dr.NX (#10455) üzenetére


opr
veterán

A boldog COVID-elotti idok. :DDD :O

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10457) szebe válasza opr (#10452) üzenetére


szebe
őstag

Előző munkahelyen volt kiragasztva már nyár elején a hirdetőtáblára az öltözködési policy emlékeztető (hosszúnadrág, zárt cipő, csajoknak térd alá érő szoknya)...hogy aztán a legmelegebb napokon a HR-es kontingens libegjen be az ebédlőbe a legrövidebb ruhakölteményekben :)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#10458) hcl válasza szebe (#10457) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyat még nem láttam, hogy túl sokat mutató ruháért hazaküldjenek nőket :D

De azért trollkodás is volt ilyen, ld. még a skót +magyar vasutasok szoknyában :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10459) pn4hvq válasza szebe (#10457) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"HR-es kontingens libegjen be az ebédlőbe a legrövidebb ruhakölteményekben"
Nyugtass meg, hogy mind nő volt. Egy szoknya alól kificcenő @ azért necces lenne :D.

(#10460) BiP válasza opr (#10452) üzenetére


BiP
nagyúr

megnyugtató, hogy nem csak mi szív(t)unk ilyennel minden nyáron :)
Örök ellentét.

(#10461) BiP válasza BiP (#10460) üzenetére


BiP
nagyúr

Kedvenc fokozása a dolognak, hogy a lányok valahogy mindig az legkondi mellé/alá ültek, mert hát ott volt az ablak is, és nekik szép világos hely kellett kilátással. De a légkondi legyen letekerve, mert az hideg. Hosszabb ruha, kardigán, pulcsi nem játszik, mert azt cipelni kell, nem szép, meg hazafelé meleg van stb.
A fiúk meg nyugodtan izzadjanak hosszúban. Persze úgy, hogy büdös azért mégse legyen :)

(#10462) Moleman válasza hcl (#10458) üzenetére


Moleman
addikt

Én is erősen fontolgattam a szoknyát, pont mielőtt végül engedélyezték a rövidnadrágot a hőségriadók miatt. :D

Most meg már meg se ütközne rajta senki, túl nagy divat lett szivárványosnak lenni. :D
Konkrétan ott tartunk, hogy direkt színesbőrű nemheteró nőket keresnek igazgatói pozíciókba, nehogy szó érje a ház elejét. :DDD Viccen kívül. :((( Ja, és természetesen valami hátrányosabb helyzetű országban éljen, ne kelljen annyit fizetni neki. :D

#10461 BiP
Kezdem még jobban tisztelni a női kollégáimat, mi mindig megegyeztünk, hogy én ülök a klíma alá, pedig sokszor költöztünk az irodán belül.

[ Szerkesztve ]

(#10463) hcl válasza BiP (#10461) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

++++
Volt helyen ilyen, hogy kollegák jöttek be (open air office), télen aláöltözőben, stb., majd tekertették le a fűtést, mert meleg van. Átöltözni büdös, aki nem bundában jött, az meg fagyjon meg :D

@Moleman : Ne legyen idősebb x-nél, és x év tapasztalata legyen :D
Értem én azt a részét, hogy ne szívassunk valakit a súlya/bőrszíne miatt, de a túltolás már nagyon idiotizmusba megy.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10464) szebe válasza BiP (#10461) üzenetére


szebe
őstag

Ez az ablak mellé ülés már valahogy suliban is így volt, aztán ha picit hűvősebb volt kint, akkor az osztály fele elaludt óra végére, mert szellőztetés persze nem volt "hideg van" jeligével...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#10465) Moleman válasza hcl (#10463) üzenetére


Moleman
addikt

Pedig ezt is lehet jól csinálni, az előző főnököm télen is biciklivel járt. Hétvégén kocsival bevitt 5 inget a szekrényébe, hétközben akár 10 centi hóban is betekert 10 km-ről, lezuhanyozott, átöltözött, és ing-makkoscipő, ahogy egy managerhez illik.

[ Szerkesztve ]

(#10466) hcl válasza Moleman (#10465) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ezek között volt bringás, autós, buszos... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10467) KROK640 válasza hcl (#10426) üzenetére


KROK640
veterán

Na mondjuk igen, ez az ezt szereld be, azt szereld be, szuedd ki, stb szászor szerelónket én sem szeretem, de ez ezzel jár. Mondjuk ha tudom h megfizetnek nicns vele bajom, azzal is megy az idő, meg szeretem csinálni.

Nem tusdom, a fura összeomlások meg szabálytalan műveletek lehetnek szerintem alaplap, szedett vedett memóriák (még nem foglalkoztam velük) és driver is. Előbb-utóbb ez is ki fog bukni mint probléma, gyanítom h még úgyis a végére kell majd járnom.

1050Ti-t meg majd átnézem, sőt arra gondoltam egy GPU-z-t is ráeresztek. Ilyenformán úgyélrzem tök fölösleges itt szenvednem vele (így viszont szinte biztos h úszott a sima 2GB-ás 1050, pedig voltak pilaanatok mikor már a magaménak éreztem ... )

Kisgépkezelő : hát az tényleg megkoronázná... na nemsoká megtudom, hogy mi van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10468) gban válasza KROK640 (#10467) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ilyen esetben tuti nem szopom végig azt az utat amit te, be egy hdd, rá egy friss win, aztán menézem hogy frankó-e a megvett cucc.
Ha így sem az, akkor lehet nyomozni hogy mi a beteg, semmi értelme más winnel próbálkozni amikor ennyi a gond, pláne nem ennyi ideig.

Postázást nem vállalok.

(#10469) Top cat válasza KROK640 (#10467) üzenetére


Top cat
őstag

Fogy a Hubertus? :D

(#10470) koby11h válasza gban (#10468) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja, Strelec pendriveról bootolni, Memtest86+, HD Sentinel felület teszt, Aida64 Burn in test, GPU-Z fake grafikus kártya ellenőrzése. Aztán ha minden ok akkor meg lehet próbálni egy Win telepítést.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10471) hcl válasza KROK640 (#10467) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Baromi könnyű az ilyet kitesztelni. Másik OS, tökéletes akár egy Ubuntu telepítő (live CD pl.), ha az megy, akkor tutira Windows.

Alapból mindenen Memtest nálam is, mert az elég jól megdolgoztatja a proci+RAM-ot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10472) KROK640 válasza KROK640 (#10467) üzenetére


KROK640
veterán

Na, mivel negatív lett a tesztje Mikinek (hurrá) átmentem. Betettük ismét a hamis 1050Ti-t ám ezúttal sehogy sem sikerült már életet lehelni belé....
Egyszerűen már képet sem adott, csak a ventije pörgött. Egyébként a számok alapján GT450-es 1GB RAMmal. De már el sem indul.

Maga kártya :

https://kepkuldes.com/images/b74dd0e6e6e9d30ec3775ee450554e3c.jpg
https://kepkuldes.com/images/e43630ab88ba437678d040eb7187a04b.jpg
https://kepkuldes.com/images/741610547e20549b078544f12df20172.jpg

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10473) KROK640 válasza DJGABI (#10444) üzenetére


KROK640
veterán

Ő egy I3 550-ről "fejleszetett".
Igen, vett egy FX6300-at, ami nem csak zabál de 2016-17 felé már cserés volt. A szedett-vedett RAMok ahogy mondod, a nem tudom h mi hibás témakör (alaplap vagy RAM vagy driver vagy ki tudja mi), és egy "power supply" márkájú táp.
Na meg ez a hamis VGA.

Mint írtam is, de el si mondtam neki ma, hogy ebből 10th gen I3, alaplappal, 16GB RAMmal és 2TB HDDvel kitelt volna. Ok, tápot még venine kellett volna, de a régi gépházába belefért volna lazán...

Most meg van két gépháza, 2 tápja, ami együtt nem ér egy rendeset, 2db HDD-je (a kettő együtt 800GB), 2db optikai meghajtója, két technológiailag zsákutca alaplap, két elavult CPU, 3db 4GBos és 3db 2GBos DDR3-as RAM modulja, valamint 3db VGA-ja, amiből az egyik hamis, és még annyit sem ér jelen formájában mint a HD6670.
Szóval egy csomó kacatja, meg minusz 85 rugója.

Egyébként úgy döntöttem, hogy nem kérek tőle többet, mint amit kaptam (pizza, Hubi (ami fogyik :P ) és pezsgő). VGA-m már úgysem lesz ebből a kalandból, az meg hogy tizen ezreket kérjek el tőle, most amikor már egy vasa sincs, megint fölösleges. Lett helyette egy érdekes ügyem/történetem; és megígértettem vele, hogy legközelebb ha bármit venne megkérdez (ő is így gondolta). Mondtam neki h refundolja a kártyát, aztán meglátjuk mi lesz. Mondjuk most 35-ből amúgy sem nagyon tud értelmes VGA-t venni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10474) KROK640 válasza gban (#10468) üzenetére


KROK640
veterán

10468 és 10471 vagyis Gban és Hcl :
Arra gondoltam, hogy az atomstabil rendszeremmel és sokkal komolyabb tápommal kitesztelem a rendszert. De amikor képbe jött, hogy hamis a kártya, akkor úgy gondoltam ez is fölösleges kör lenne. Pláne, hogy azóta a kártya el sem indul.

Ami pedig a gépét illeti, nagyon nincs kedvem nyomozgatni, hogy vajon mi lehet a hibás, mondtam neki h használja így ha tudja/akarja, de készüljön arra, hogy leginkább az általam felvázolt I3 10100F, alaplap, 16GB RAM (esetleg) 2TB kombóra gyűjtéssel jobban jár, mint azzal, hogy itt napestig tesztelgetünk. Ha nagyon kötél szakad akkor hajlandó vagyok némi RAM cserélgetésre (az ő RAMjaiból az ő gépében szigorúan, azért fel nem bontom az én rendszeremet), de erre is mint végső esetre gondoljon.
Végülis megy a két kedvenc játéka játszhatóan, Momentán én részemről lezártnak tekintem az ügyet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10475) freemanone válasza KROK640 (#10472) üzenetére


freemanone
őstag

az "1 year warramty" a kedvenc részem a matricán :DDD

(#10476) Intelligencs válasza koby11h (#10454) üzenetére

Bár én is szeretem azokat a helyeket, ahol lehet pólóban dolgozni, de valahogy bennem van, hogy állásinterjúra mindig öltönyben megyek. Mondjuk nem makkos cipőben, nekem van rendes szettem, még hosszú, öltönyhöz való télikabátom is van.

Történt egyszer, hogy egy munkahelyen, ahol engem pólón kívül még másban nem láttak, egyszer csak bementem öltönyben. Persze, mert délután állásinterjúra mentem. A gazdasági igazgató meg is torpant a folyosón, amikor meglátott, és megkérdezte, hogy mi történt. Én meg mondtam, hogy este színházba megyek, de a mondat végére elröhögtem magam. Ő is velem együtt röhögött, és sok szerencsét kívánt. ;)

The Amiga, Born a Champion

(#10477) bambano válasza Intelligencs (#10476) üzenetére


bambano
titán

egyszer egy helyi kiállításon betársultam az egyik eladóhoz bemutatni, emiatt öltönyben mentem. jött az akkori főnököm, éppen háttal álltam neki. Kérdezte, hogy hol vagyok. Ott! Hoool? Hát ott!
nem ismert meg...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10478) koby11h válasza Intelligencs (#10476) üzenetére


koby11h
aktív tag

Temetésre, esküvőre, ilyesmikre én is felveszem / rám adják de kb. nálam ennyi.
Nekem is vannak szép bőrcipőim, sötét öltönyöm, zakóim, nyakkendőim. Hosszú szövetkabátom is hozzá. Csak nem szeretem. :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10479) GEIL válasza koby11h (#10478) üzenetére


GEIL
addikt

Pedig az első benyomás fontos....ing az "ad egy tartást" vagy hogy mondjam......persze nem egy felszínes emberen, mert bárkire ráadható....stb.
Én pl mindig ingben vagyok melóban...bőrcipő, farmer, és egy nadrágtól eltérő színű zakó mindig van az irodámban vagy az autóban is......de a fekete bőrkabát vagy télen hosszú fekete szövetkabát is állandó........7végente és otthon vagy sportoláshoz hordok csak
melegítőt pólóval / atlétával....
Melón kívül (de nem otthon) még nyáron is ingben vagyok , ...egyszínú oldalzsebes rövidnadrággal, de melóban még 40 fokban is hosszúnadrágozok. ;] :DDD :K :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#10480) Moleman válasza koby11h (#10478) üzenetére


Moleman
addikt

Én régen szerettem, sikerült nagyon kényelmes zakókat, nadrágokat, bőrcipőt venni, az egyetem nagy része alatt ezekben jártam. Eleinte mindenki azt hitte, hogy állásinterjúra megyek, aztán pár hét után rájöttek, hogy simán csak hülye vagyok. :D

Azóta eltelt 10 év és 10 kiló, úgyhogy a cipőn kívül már csak néhány darab maradt kényelmes, de szükség se nagyon van rá.
Amúgy is, mindenki érezze megtiszteltetésnek, hogy egyáltalán veszek fel ruhát, mikor kilépek a lakásból. :DDD

(#10481) jokeph válasza KROK640 (#10473) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jobban járt volna anyagilag, ha a meglévőbe az i5 helyett kerül egy Xeon X3440. :D
Amúgy az FX6300 használható darab, csak nem egy hurkalé 960-es legalja.com lapban kell hajtani. ;]
Amúgy igen, legjobb a 10.gen i3 köré épülő zsír új félkonfig lenne. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10482) koby11h válasza GEIL (#10479) üzenetére


koby11h
aktív tag

A ruházatomra figyelek, mindig ép, tiszta és megfelel az adott cég öltözködési szabályzatának - általában mindegyiknek.
Nincs saját irodánk, nincs szekrényünk, szinte napról napra eltérő körülmények között dolgozunk - irodaház, pince, padlás, asztal alatt, álmennyezet fölött, gépjármű javító csarnokban, fémmegmunkáló gépek között, tiszta térben.
Járok busszal, kerékpárral, néha gépkocsival.
Szóval amit leírsz az nagyon szép de nálam egyben esélytelen :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10483) Lenry válasza GEIL (#10479) üzenetére


Lenry
félisten

11 éve dolgozom itt. pár éve rászoktam, hogy nem melegítőben jövök. öregszem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10484) hcl válasza Intelligencs (#10476) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én elvagyok ingben, de interjúra azért zakó. Nyakkendő már nem mindig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10485) Intelligencs

Na akkor egy kis ontopic téma. Huszonéves rokon gyerek megtalált azzal, hogy vett pár alkatrészt, amivel tuningolni szeretné a gépét. De jó lenne, ha segítenék neki átszerelni a gépet. Mondom rendben van, a hosszú ünnep utolsó vasárnapján átmentem. A srác játszik a gépen, gondoltam vett új procit és/vagy videókártyát. Hát nem. Vett egy új házat. Vett egy új alaplapot, valami gamert, 70 ezer forintos cucc. Vett egy új vízhűtést, az is volt vagy 50 ezer. Vett egy új tápot. Mondtam neki, hogy gratulálok, mégis ezeket miért és hogy? Gyorsabban fog folyni az áram a gépben? Stabilabban áll a proci a lapban? Ettől egy fikarcnyit sem lesznek jobbak a játékok. Hát mert ezek az alkatrészek mind VILÁGÍTANAK! Anyám borogass.

Na jó, szereljük át. Az alaplap szerencsére kompatibilis volt a processzorral. A vízhűtő radiátor viszont nem ment bele a házba, a ház előlapi kábelei akadályozták. Mondtam neki, hogy az eggyel kisebb vízhűtést kellett volna vennie. De még jobb lett volna, ha vett volna valami jobbfajta léghűtést. Nem-nem, ő látta egy videón, ebben a házban ez a vízhűtés benne volt. Rendben. Na tényleg, ha a radiátor bordáját és a rajta lévő ventilátorokat felcserélem, akkor belemegy. Jó, csináljuk. Kész van, nagy nehezen összeállt minden. Elindul a gép, bakter, mintha egy repülőtéren lennénk!

Tegyük fel a saját szoftverét a vízhűtésnek. Minimális javulás a hangban, de a proci így is van vagy 65 fokos (i5-9500) terheletlenül. Fórumokat, topikokat átolvasva, ez ilyen. Ilyen szar. De legalább minden világít. Ami külön szépség az egészben, hogy – bár ott voltam fél napot, pont ebédidőben is – ebédet nem kaptam. Illetve igen, mert rendeltem magamnak pizzát. De persze akkor már olyan nagyot, hogy nekik is jusson (apja is ott téblábolt).

Pár nappal később jön az e-mail a sráctól, hogy valóban a kisebb vízhűtést kellett volna megvennie, és linkeli nekem ugyanazt a modellt, csak eggyel kisebb méretben. Elolvasom a kommenteket, és arról is írják, hogy az is hangos. És a proci is meleg. Bedühödtem, és csináltam neki egy videót a bekapcsolt számítógépemről, ami tökéletesen NÉMA léghűtéssel. Amikor a videót csináltam - éjszaka, teljes csöndben - csak a szék nyikorgását lehetett hallani, amikor közelebb hajoltam a géphez. Hát, ilyenek ezek a rokon gyerekek. :DDD Nem hisznek a tapasztaltabbnak, mert a facebook csoportban így meg úgy. De azért javítsam ki, amit elkúrt. Már várom a hívását. Korábban már volt vele egy-két WTF esetem, azt majd külön leírom.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10486) jokeph válasza Intelligencs (#10485) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát ez hatalamas ! :C ;]
Várom a többi sztorit is. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10487) opr válasza Intelligencs (#10485) üzenetére


opr
veterán

Akkor itt a kezzel foghato bizonyitek (az n-edik), hogy nem hulyek a gyartok, hogy lassan a gephaz talpa is rgb-s. Mert ezek szerint tenyleg mindegy milyen szemetet gyartasz, ha ra van irva, hogy gamer meg vilagit, mint a karacsonyfa, venni-vinni fogjak. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10488) Rimuru válasza Intelligencs (#10485) üzenetére


Rimuru
veterán

Lehet hogy a geped halk, de az nem ad plusz fps-t... bezzeg az rgb, eszkozonkent 5-10 plusz fps-t is hozhat*. ;]

*az almaikban

Vigyázat, csalok!

(#10489) hcl válasza Intelligencs (#10485) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És a világítás már smafu? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10490) Moleman válasza hcl (#10489) üzenetére


Moleman
addikt

Ne tudd meg, hány segédprogramot kellett kipróbálnom, mire sikerült kikapcsolni az MSI Gaming X világítását. :D De még a garanciás billentyűzetet is szétszedtem, hogy halványabb legyen a numlock led. :D

(#10491) Lenry válasza Moleman (#10490) üzenetére


Lenry
félisten

halványabb legyen a numlock led

fekete alkoholos filc ftw

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10492) hcl válasza Moleman (#10490) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, zárt házban wtf, világítson csak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10493) jokeph válasza Moleman (#10490) üzenetére


jokeph
nagyúr

B450M Mortar-nál elég volt a Dragon Centerben egyszer kinyomni a szemét. :D
Még az RGB-s alaplapi csatira dugott ház ventik RGB-jét is kinyomtam vele. :))

#10491Lenry: ez jóó. :D kreatív.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10494) KROK640 válasza freemanone (#10475) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, nagyon igényes :D XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10495) Kisgépkezelő válasza bambano (#10431) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hát az nálunk úgy volt, hogy ha részletes volt a hibaleírás, akkor ha az illetékest megkérdezte a főnöke, hogy mi van azzal, rá tudott mondani valami olyat, hogy meg van törve a vezeték, ha egyszer lesz rá időnk kicseréljük, de sose lett rá idejük mert megnyugodott a főnökük otthagyta őket, ettől ők is megnyugodtak és elmentek kávézni. Ha fontos részleteket hagytam ki, akkor meg kénytelenek voltak mihamarabb megnézni, mert különben egyszercsak rákérdezne a főnökük, hogy mi van, aztán mégsem állhatnak ott némán a fejüket vakarva. És ha egyszer már elindultak, akkor többnyire úgy jöttek, hogy ne kelljen kétszer fordulniuk.

(#10496) KROK640 válasza jokeph (#10481) üzenetére


KROK640
veterán

Nem I5-öse volt hanem Core I3 550. 1st gen.
Háááát nem, tudom... valahogy a Bulldozerek csak a kezdetekben győztek meg engem, meg hát mégiscsak egy korlátozottan 6 magos CPU, egy jó Phenom X6-ost többre becsülnék :)
Hát 10th gen I3 ahogy elnézem őt, nem mostanában lesz.

Ma vett egy monitort (Acer al2216w), amire azt mondtam én is hogy jó választás, és az ára is jó volt. Aztán meg jött, hogy nem ad képet. Na persze, mert előtte a CompaQ V720-as CRTmet használta és 100HZ-re volt beállítva a képernyőfrissítés, a Win10 meg jó okosan nem jött rá, hogy másik monitort kapott. Sebaj, megoldottam (csökkentett mód); és visszakaptam a hónapok óta nála lévő CRTmet. Örültem is, meg nem is. (szeretem azt a monitort, de olyan jó volt h nem nekem kell tárolgatni).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10497) KROK640 válasza koby11h (#10478) üzenetére


KROK640
veterán

Én egy időben bulizni is meg napira is öltöny, de minimum is elegánsabb ing és nadrág kombóban mentem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10498) KROK640 válasza Intelligencs (#10485) üzenetére


KROK640
veterán

Tyűűűű azta q!
Tényleg mák, hogy legalább az alaplap kompatibilis volt a CPUval, még meredekebb lett volna ha nem :D
nem tudom milyen tápja volt, de ebből egyedül a táp az amiért talán érdemes volt pénzt adnia.

Egyébként nekem a billentyűzetem világít, de összesen annyi, nem is akarom a többi csicsaságot. Régen a házamban volt világítás (még neonok) de már rég kivágtam, valamint az elején egy hosszú kék csík ami meglepően nagy világosságot csinált a környéken. Azt átkötöttem egy idő után a HDD led helyére, ami elsőre jó ötlet volt, de amikor darált a HDD akkor disco-t csinált a szobámból, úgyhogy 2-3 nap múlva az is lekötésre került.
Karácsony előtt vettem fülest, az egyik szempont az lett volna, hogy ne világítson, de konkrétan nem volt olyan a boltban ami ne világítana. Megvettem hát egy szimpatikusat. Hazaérve látom, hogy rendes jack dugója van és mellette egy USB. Hamar rájöttem h az a világításé. Na az azóta sem lett bedugva ... :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10499) hcl válasza KROK640 (#10498) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De hogy ezek miért nem USB fülesek, amin mellesleg van jack is... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10500) Rimuru válasza KROK640 (#10498) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyébként nekem a billentyűzetem világít - egyik kinai (mechanikus) billentyuzetem - ami mellesleg a legolcsobb volt es megis a masodik legminosegibb (anyaghasznalat, osszeszereles, kapcsolok) - default stateben max fenyeron vilagit... na ezzel csak annyi a gond hogy mar egy suspendbol valo visszateres azt eredmenyezi hogy default statebe kerul es lehet mindig kikapcsolni.
Szerencsere csak egyszinu es nem villog, legalabb epilepszia rohamot nem okoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.