Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) KROK640 válasza hcl (#9142) üzenetére


KROK640
veterán

jaja.
Olyan ez mint amikor a 3GB-os HDD-m után meglett a 2db 20GB-ás. A nyári szünet első napjai körül, de szeptemberre mire menni kellett vissza iskolába, nekem már komoly helygondjaim voltak, miközben akkoriban, még egy 10GB-os HDD is elég menő volt, 30-asnál nagyobbat meg nem is lehetett kapni...

Az első olyan HDD-m aminek valóban sok ideig tartott betelni az az 1TB-os volt, annak kb 5 év kellett mire kinőttem, bár ebben sokat segített egy komoly adatvesztés (500GB) valamint az a tény, hogy minden filmet szigorúan szarrá tömörített SD-ben voltam hajlandó tárolni. (12-24 részes sorozat évadok fértek bele 4.3GBba, ma meg egy 1.5 órás film is 8-100GB)...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9152) KROK640 válasza KROK640 (#9151) üzenetére


KROK640
veterán

Most a 2TB-ással már 5 éve húzom, de ha nem lennének rendszeres, húsbavágó karbantartások (és törölgetések) akkor az a 9GB (kilenc!) szabadhely sem lenne rajta ami most van :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9153) BiP válasza KROK640 (#9150) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nem a haverok hülyesége volt, hanem anno így terjesztették a cuccokat a BSS-eken, DC-n, Kazaa-n, torrentoldalakon, SMS-szervereken, stb.
Szerintem nem ő tömörítgette össze-vissza.

(#9154) KROK640 válasza BiP (#9153) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, tudom, írtam is, hogy sokszor a netről is így jöttek a dolgok.
A haverok hülyesége (csak) az volt, hogy ezt így változatlan formában kiírták, és csak nekem volt annyi eszem, hogy kicsomagoljam - hova tovább beállítsam a billentyűzetet, felbontást stb 1-1 játékban - majd egy fileként egy féle tömörítővel (később inkább rendes install-t gyártva neki) visszacsomagolva írjam ki CDre.

Az utolsó szakaszban taglalt egy file, de az háromfélével betömörítve viszont kifejezeztten az egyik haverom saját becsípődése volt.
És mivel akkoriban még a tömöríő progik csak a saját formátumukat tudták (meg volt mondjuk jó esetben Windows Commander ami ismerte a ZIP-et) ezért lehetett folyamatosan három különböző tömörítő programot tartani a gépen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9155) kgymac válasza KROK640 (#9154) üzenetére


kgymac
őstag

A file nevek jelszavas tömörített állományokban is listázhatóak voltak, talán ez a megfejtés. A belül lévő tömörített anyagba meg nem lehetett így belenézni.

(#9156) BiP válasza KROK640 (#9154) üzenetére


BiP
nagyúr

"ezért lehetett folyamatosan három különböző tömörítő programot tartani a gépen."
Ez akkoriban szerintem általános volt. Mindenki mást használt, ezért alapból érdemes volt tartani arj-t, uc2-t, zip-et, rar-t.
Windows alatt már lehetett spórolni a zipet, mert ismerte a Windows Commander, a többit meg be lehetett mappelni neki. (de ettől még fel kellett rakni persze, de egyben lehetett őket kezelni)

(#9157) koby11h válasza KROK640 (#9150) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezt én is nagyon utáltam, egy csomó játékom volt így eredetileg. Nem győztem kibontani, kibontani, kibontani és újra tömöríteni ha jó volt... de sok release volt így.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9158) koby11h válasza BiP (#9153) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, ezek nagyrészt onnan jöttek.
És nem csak a floppyn elfér volt az ok a darabolásra, hanem az is, hogy sokszor szakadt a net, és így nem kellett az egészet újra kezdeni csak az adott résztől.

Mondjuk nekem néha most is szakad a mobilnet...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9159) koby11h válasza bambano (#9146) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nincs tele mindkettő, olyan 2.2 TB a tömörített anyag, LTO5, 1.5TB + 0.7TB lesz a két szalag kb.
A VM-ek mennek NAS-ra, a NAS-ról meg megy ki szalagra röptében hardveres tömörítve. Maga a szalagra írás kb. 6-7 óra. Szóval elmegy ez.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9160) KROK640 válasza koby11h (#9158) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, az 1.44 / 120MBos darabokra a lemez meg a szakadós net indok, de az, hogy egy darab többször betömörítve (és akkor a kicsomagoláshoz eleve sok hely kell) arra nem volt mentség.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9161) hcl válasza KROK640 (#9150) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyi értelme volt az 1,44-re darabolásnak, hogy ha volt egy hiba letöltés közben, akkor nem az egész ISO ment a levesbe, és töltődött le újra...

Asszony gépében van vagy 6TB winyó, és nincs rajta hely.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9162) KROK640 válasza BiP (#9156) üzenetére


KROK640
veterán

Megnéztem és tényleg a RARhoz, meg ARJ, ACE mind "külső plugin" kell nem tudja magától.
Na ez mutatja mennyire csak ZIPet használok...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9163) KROK640 válasza hcl (#9161) üzenetére


KROK640
veterán

igen, igen tudom. Én is neteztem az 56K-s idpkben is, meg akkor amikor még a fél Mbites net nagy királyság volt.

Mit tart rajta? :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9164) koby11h válasza hcl (#9161) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nálam is ugyan ez van - vagyis asszonynál - nincs az a hely ami elég lenne.
Mert nem tudnak elengedni dolgokat: gyerek ruha, használati tárgyak, gyerekjátékok, filmek, sorozatok...
Már gondolkozom egy ideje egy Windows összeomláson :)
Nem nem olvas PH fórumokat :DD

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9165) salaud válasza Syl (#9141) üzenetére


salaud
aktív tag

64 db kép volt a mappában. Elmegyek kirándulni, lövök ~100 db képet, tömörítés nélkül tároljam? Van itthon ~6 terabyte-nyi hdd, de hamar elfogyna a szabad hely...

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#9166) sh4d0w válasza KROK640 (#9150) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az még hagyján, de elvitted a 15 megás játekot 10-12 floppyn és mire hazaértél, hótziher, hogy volt 1-2, ami nem volt olvasható...

https://www.coreinfinity.tech

(#9167) koby11h válasza sh4d0w (#9166) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mi azt csináltuk, hogy pár havonta összejöttünk, gépestől és kinek mi volt felnyomtuk egy kisebb hdd-re, majd azt rádugtuk minden gépre sorban és mindenki másolt ami akart.
Nem volt pénzünk annyi floppy-ra :)
Ez ilyen 80-120-160-320-540 MB-os korszakunkban volt. Nekem volt a 80-as, mindig helyszűkében voltam, de az azért más volt kicsit mint most egy 2-4-6TB-os hdd-vel.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9168) qqcqqc válasza KROK640 (#9151) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én a Verseny utcai piacon vettem levedlett teszteltelen SCSI 8-16 GB HDD-ket gombokért.
Azzal oldottam meg a tárhely gondjaim. A vezérlő kártya is onnan jött, az sem volt drága.

(#9169) hcl válasza koby11h (#9164) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az adat megmarad ... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9170) koby11h válasza hcl (#9169) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát pár este biztosan nem kapnék vacsorát :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9171) BiP válasza koby11h (#9164) üzenetére


BiP
nagyúr

Ne is mondd. Mi is lassan egy raktárban lakunk.

(#9165)salaud: Attól függ, mivel lövöd. Ha jpg-ben ment, akkor nyert ügyed van.

(#9166)sh4d0w: Ismerős. A legjobb akkor volt, amikor a Windows telepítővel történt ugyanez, és telepítés közben félúton derült ki, hogy egy mondjuk 60kb-os file-t nem bír beolvasni, így buktad az egészet.

(#9172) hcl válasza BiP (#9171) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@koby11h : Azaz :D

@BiP : Ha rendeset akarsz, akkor jobb, ha RAW... és akkor mondjuk 300 kép egy 2 órás csillagjárós, ezt összefűzöd, lesz egy 80 megás TIF... És az én gépem csak 12MP-es... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9173) Syl válasza salaud (#9165) üzenetére


Syl
nagyúr

> lövök ~100 db képet, tömörítés nélkül tároljam?

Felőlem úgy tömöríted ahogy akarod :B Én inkább azon plusz x% tárhely veszteséget választom, de az állományokat tudjam kényelmesen kezelni, könnyen keresni stb.

(#9149) BiP

> Ahol meg érdemes, ott meg relatíve egyszerűen lehet helyet, és ezáltal pénzt spórolni. Aki akar persze.

Az ilyen spórolós emberek meg a szimpla tévésorozatokat is 4K-ban töltik, mert a Full-HD az már mennyire tré... :U

(#9172) hcl

Több tucat munkafájlom van, ilyen 5-800 megás PSD állományok. Eszembe nem jutna betömöríteni. Sőt, inkább +3 helyre mentem a Creative Cloud-on kívül is.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9174) hcl válasza Syl (#9173) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott volt, hogy "ahol érdemes"
A sima képeimet én sem tárolom tömörítve (viszont leválogatom), de pl. amikor azt a töménytelen RAW-ot kellett elrakni egy évre, oda jól jött a tömörítés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9175) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem a tömörítés egyfajta biztonságot is jelent.
Nem azt mondom, hogy egy tömörített fájl nem sérül meg, DE ha megsérül akkor fogok tudni róla egy sima teszttel.
Míg ha külön fájlonként tárolom és elszáll a hordozó akkor sosem fogom tudni, hogy melyik sérült esetleg, melyik nem... csak ha agyonra ellenőrizgetem.
Tudom sha1, md5, crc ... az is van a tömörítettben :)

Illetve rendszerezésre is használom pl. képregényeknél cbz/cbr évfolyamonként, játékoknál géptípusonként (Speccy, Commodore, Atari), forráskódok a kész programoknál, ebook-ok szerzőnként/évfolyamonként.

Plusz ha mozgatni kell akkor könnyebb/gyorsabb egy fájlban, mint könyvtárak tömkelegét másolgatni.

Mióta van felhős tárhely a halálom, hogy pl. program telepítő nem egy rar/tar/zip, hanem 6217 fájl 148 könyvtárban és az megosztva.
És telepítsd rengeteg gépre.
Hát nem, letöltöttem, letömörítettem önkibontó exe-be (28% lett) és azt kértem mindenkitől, hogy töltse le azt az 1 fájlt, indítsa el és szóljon ha kéri az admin jelszót.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9176) hcl válasza koby11h (#9175) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Domainben van egyszerűbb mód is, mint hogy mindenki tegye fel :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9177) BiP válasza Syl (#9173) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem értem az összefüggést.

Mellesleg én amit lehet 4K-ban nézem-ha van lehetőség- ettől még a fullHD sem lesz tré.
És ugyanúgy megveszem a sokadik HDD-t a NAS-ba, ahogy Te is.
Viszont amit meg évekre teszek el (tudom, hogy nem nyúlok hozzá, max. szökőévente), azokat meg jó eséllyel tömörítem. Főleg, ha millió kicsit fájl. Nem feltétlenül azért, mert juhú, 100megával kisebb lett, hanem amit koby is ír.
De mondjuk több(száz) gigányi cuccnál azért fel tud szabadulni némi hely, és egy berögződés miatt az fölösleges lenne elpazarolni. Inkább optimalizál az ember. Nem bűn az igényekhez igazítani a módszereket.

(#9178) Syl válasza BiP (#9177) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nem értem az összefüggést.

Pedig az összefüggés egyszerű. Egyik oldalon helymegtakarítás céljából tömörít, másik oldalon meg béna sorozatokat helypazarló méretben tölt le és tárol.

> Nem bűn az igényekhez igazítani a módszereket.

Nekem pont az a módszer a legkényelmesebb és leggyorsabb, ha az archivumot, még ha csak évente egyszer is van szükségem, azonnal átlássam és megtaláljam amit keresek. Ha betömörítem a fájlokat, a keresés se nem egyszerű, se nem kényelmes.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9179) BiP válasza Syl (#9178) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyik oldalon-másik oldalon. Összefüggés mégsincs a kettő között.

Ha neked úgy kényelmesebb, akkor neked az a legjobb.
Akkor úgy kell csinálni.
Ettől viszont még nem lesz másoknak egy felesleges módszer a tömörítés.

(#9180) hcl válasza Syl (#9178) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahogy BiP mondja :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9181) KROK640 válasza sh4d0w (#9166) üzenetére


KROK640
veterán

Az tuti biztos!
Mikor térinfóztam volt egy kollégám, aki minden nap lelkiismeretesen kifloppyzta magának a munkahelyi cuccokat és hazavitte. tetemes időt emésztett fel (egy egyszerűbb MAP is 10-20MB) míg szépen feldarabolta, felmásolgatta, ráadásul rengetegszer panaszkodott, hogy legalább 1 floppy mindig hibás volt a végére. (Pentium 166-osokon dolgoztunk 64MB RAMmal, ami akkor elavult volt, de volt egy nagy miújság 1.4GHZ-es Opteron (Sledgehammer) is a cégnél, 512MB RAMmal, ha adtunk neki pár légifelvételt akkor képes volt órákig malmozni; e közben otthon nekem egy 1700+-os Athlon XP-m volt, akkor még csak 2200MHZ-en, 512MB RAMmal, GeF3-al )

na mivel midnen floppys műveletem nekem is fail volt, egyszerűen vettem a gépbe egy olyan PCI-os kártyát, ami csinált USB portot, majd egyszerűen egy 64MBos pendriveon hordtam haza ami kellett :D

De már középsuliba is csak eleinte floppyztunk, nagyon hamar áttértünk arra, hogy mivel nekem 2 winyóm volt, egyszerűen a winyó járt kézről kézre (egy 20-as, később 40GB-os, a végén 80-as) ha pedig kevesebb adat volt, akkor újraírható CDket használtunk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9182) KROK640 válasza qqcqqc (#9168) üzenetére


KROK640
veterán

Nem mertem ilyet csinálni, féltem, hogy megszívom.
Anno 15GB-ás HDD-t kínáltak nekem 10-ért (boltban 40+ volt) de úgy, hogy "teszteletlen" és tesztelni csak fizetés után... Na kösz nem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9183) qnadam válasza hcl (#9174) üzenetére


qnadam
veterán

anno a pentaxomból jövő tömörítetlen raw-kat áttoltam (veszteségmentesen) tömörített dng-be, azzal sikerült felszabadítani pár száz gigabájtot
most viszont kipróbáltam, 743 megabájtnyi 5d3 raw-ból a 7zip ultra fokozaton tudott 693-at csinálni, ennyit nekem nem ér a dolog a kényelmetlenségért és az időért cserébe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9184) sh4d0w válasza KROK640 (#9181) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én sokkal korábbi időszakról beszélek, '89-912345, amikor USB-nek, GHz-es CPU-nak még terve sem volt, a floppy az 5'25''-ös méretet jelentette, internet csak nyugaton volt, meg tán elvétve a menőbb egyetemeken.

https://www.coreinfinity.tech

(#9185) qqcqqc válasza KROK640 (#9182) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ezek 3-4 ezer forintban voltak. 5:1 arányban működött, de miután már matrica sem volt rajtuk a mérete is csak teszt után derült ki.
Volt egy Adaptec 2490uw kártyám, meg egy 6 csatis kábelem. A felesleget elvitték a vaterán és az apróneten. hibásokból kivettük a lemezeket és ment a fémkorong poháralátétnek.
Adat hordozásra meg volt egy nyomtató portos zip drive, mindig a hátizsákomban cipeltem.

[ Szerkesztve ]

(#9186) hcl válasza qnadam (#9183) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A dng nekem kicsit púpos, de ja.

A RAW tömörítés, nemtom, nekem az 1100D RAW-jait egész jól nyomta. Mondjuk egy 8 gigásbl 6,5-öt.
És nyilván azt is azért nyomtam be, mert a timelapse videó végét egy-két évvel később csináltam, addig meg ment a NAS-ra, és nem volt hozzányúlva.

@qqcqqc : Piacon én is vettem jó dolgokat, de inkább rosszakat sikerült :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#9187) KROK640 válasza sh4d0w (#9184) üzenetére


KROK640
veterán

Később sem voltak jobbak a floppyk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9188) KROK640 válasza qqcqqc (#9185) üzenetére


KROK640
veterán

Na, a ZIP drive ami nekem teljesen kimaradt az életemből.
2006-ban lehetett volna, ha akarom (olcsón kínáltak egyet) de akkor már 2Mbites internetem volt, a legkissebb hordozós winyóm is 80GB-os, tele voltam írható CDkkel és DVDkel, meg volt vagy 3db 128/256MBos pendriveom, szóval nem sok értelmét láttam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9189) Lenry válasza KROK640 (#9188) üzenetére


Lenry
félisten

A ZIP drive nagyjából mindenkinek kimaradt az életéből, ezért is halt ki (meg mert egy idő után volt jobb, gyorsabb, olcsóbb és megbízhatóbb alternatíva)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9190) hcl válasza Lenry (#9189) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig jó cucc volt az. Ki tudja, mi az a PD meghajtó- és lemez? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9191) hobizoli válasza KROK640 (#9181) üzenetére


hobizoli
nagyúr

alaplapi USB1.1 az eleg regota volt, mar Pentium1-nel is akar 1997-98 korul, csak nem volt kivezetve hatra
kellett hozza egy hatlapi panel

több drón kell ;P

(#9192) qqcqqc válasza Lenry (#9189) üzenetére


qqcqqc
őstag

Pedig ott volt a nagy testvér is az iomega műhelyéből: a jaz drive.

[ Szerkesztve ]

(#9193) qnadam válasza hcl (#9190) üzenetére


qnadam
veterán

csak mint a korai xdcam kamerák lemezeit ismerem, de dolgom nem volt vele :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9194) hcl válasza hobizoli (#9191) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz

@qnadam : Pedig az is ígéretes lett volna, olvasta a CD-t, és 600Mb körül volt a PD lemez is, ami simán írható-olvasható volt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9195) Lenry válasza hcl (#9190) üzenetére


Lenry
félisten

PD? Az nálam mágnesszelepes dízel adagolót jelent :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9196) hcl válasza Lenry (#9195) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak VW esetén! Amúgy annyi a közös, hogy van köze a mágneshez :D https://en.wikipedia.org/wiki/Phase-change_Dual
[link]
És nem úgy volt újrarható, mint egy CD, hanem random szektoronként, mint akármilyen rendes háttértár.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9197) koby11h válasza Lenry (#9189) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem a ZIP 120-as nem maradt ki, sajnos.
Külső meghajtó, sok kínlódással. Én a mentéshez inkább belső merevelemezt vettem volna kivezetett IDE és Molex csatlakozókkal. Mentés végén gép leállítva, lehúzva és elrakva páncélba. Normális sebességgel, nagyobb kapacitással, kompatibilitás még 15 évig...
De azt csak én tudtam volna az akkori cégnél használni és nem is lehetett vele menőzni a vezetőségnek.
Aztán bedöglött az egyetlen meghajtó, újat nem vettek, lemezek a mentéssel a kukába és maradt az a mentés mindenről amit én csináltam egy gépben lévő meghajtóra (ami 99%-ban le volt húzva).

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9198) hcl válasza koby11h (#9197) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

So #magyarkft.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9199) koby11h válasza hcl (#9198) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pontosan. Ami még az agyamra ment, hogy pozíció alapján voltak a gépek kiosztva. Nem ám az alapján ki mennyire tudta volna használni... NEM! A vezetőnek a drága Pentium MMX, később Pentium II, a dolgozónak meg aki használta a AMD DX4/100 és később Celeron 400-as. Nesze neked produktivitás. És sokan még így is tudtak csodákat művelni azokkal a Celeronokkal!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9200) hcl válasza koby11h (#9199) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fejeseknek mindig is járt a fancy gép, mindenhol. Csak értelmesebb helyeken az átlag vas is jó munkára :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.