Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) hcl válasza Tüzi (#10343) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez még jobb, mint amikor a hirdetésben javítod ki, vajon mit gondolhat, amikor rájön, hogy hülyeséget beszél publicban? :D Mert a macskapóni azért nem csak egyszerű félrehallás.

@Syl : Ez kész, tényleg kéne valami random méretet gyártatni neki, aztán amikor reklamál, megkérdezni, hogy miért, hol volt leírva a méret? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10352) Lenry válasza Syl (#10349) üzenetére


Lenry
félisten

valójában 3,5 méter a belmagasság...

árulunk iskolákba tapitáblát, 65-84", jó nehéz, de tokkal-vonóval szállítjuk, mi szoktuk felfúrni is, az a tuti, leérdeklődjük hogy milyen vastag a fal meg miből van és úgy viszünk dübelt meg csavart.

legutóbbi hely, jön az infó, hogy tizenmittomén milyen vastag ytong fal.
felvonulunk, nyolcas dübel, bejelölöm a Hiltin, nekitámaszkodok, némi indusztriál-techno után belekalapálom, de átjön a kollegina, hogy mit csinálunk, leesett a fal.
hát... nyolc centi vastag volt csak a fal, gyönyörűen síkban volt a dübel másik vége is :DDD
akkor kitalálták, hogy legyen inkább a szemközti falon a tábla, az vastagabb. próbáltam elmagyarázni, hogy mostmár ígyis-úgyis festőt kell hívni, annak meg mindegy, hogy egy dübel végét gletteli le, vagy másik hetet is, de nem akarták megérteni. átfúrtam a másik oldalra

de ők még mindig jobbak voltak, mint az az iskola, ahol elmondták előre hogy téglafalra megy a tábla, és aztán a helyszínen derült ki hogy gipszkarton.
az igazgatónő meg csak szórta rám a szikrákat a szeméből hogy most fizetett ki egy vagyon a táblákért és mi az hogy nem fúrom neki föl...
- tessék megérteni, hogy egyrészt nincs nálam gipszkartonhoz való semmi, másrészt a gipszkarton nem bírja el a tábla súlyát, beleszakítaná magát a falba vagy simán pofáraesne.
- akkor mi a megoldás?
- pl kell egy acél tartószerkezet a falba, ami ténylegesen tartja a táblát.
- és ezt mikorra csinálják meg?
- én egész biztosan semmikorra. informatikus vagyok nem lakatos, másrészt ez az önök iskolája, nem fogunk szerkezeti átalakításokat végezni rajta, 8-10 lyukra vagyok szerződve, nem többre.
de ő most vette csilliárdokért ezt a táblát és nem tudják használni. mivel ezt a problémát nem tudtam magaménak érezni így ráhagytam a további tárgyalást a területi képviselőnkre, aki végül rámelegített egy gurulós állványt :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10353) Tüzi válasza Syl (#10349) üzenetére

Nekem csak az a kérdésem, hogy az ilyenek miként maradnak életben?
Az meg a másik kérdésem, hogy megéri-e életben tartania a társadalomnak az ilyeneket...

#10351 hcl
El fogom kérni tőle a többit is amit évek alatt összegyűjtött, meglepő mennyiségű agyhalott van :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10354) hcl válasza Tüzi (#10353) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem ma szól egy melós, hogy "nem megy a teszter"
De mi nem megy? Semmi!
Mit csinál?
Inkább menjek oda.

OK, odamentem.
Szerencsére egy power hosszan, majd röviden, megoldotta, de mondjuk mák volt, hogy nem kellett alkatrészért, stb-ért visszamászkálnom.

@Tüzi : Itt már senki nem lepődik meg rajtuk, csak szörnyülködünk :D

@Lenry : Csodálatos :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10355) Pötyi válasza hcl (#10354) üzenetére


Pötyi
őstag

Mi az a "power"?

Mi az, hogy "power hosszan" ?

Hogy kell érteni, hogy "röviden" ?

Hogy oldotta meg?

Miért mák, hogy nem kellett visszamenned alkatrészért? Messze van?

Milyen alkatrészért kellett volna visszamenned, ha vissza kellett volna mennd?

Amúgy minden mást értettem a hozzászólásból, csak ezeket nem...

:DDD

QNX is cool!

(#10356) hcl válasza Pötyi (#10355) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hosszan nyomod a power gombot, akkor az ATX szabvány óta kikapcsol a gép.
Röviden, akkor be.

Nem kellett visszamenni : vagy cipelek mindenfélét feleslegesen, vagy nem viszek semmit, és akkor azért szívás :D
Ha nem bírja kinyögni, mit lát a képernyőn, az mindenhogyan macerát okoz, na :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10357) Pötyi válasza hcl (#10356) üzenetére


Pötyi
őstag

Aszittem, hogy a "teszter" az egy spéci műszer, mint nálunk a kábelteszter. Aztán azt hittem, hogy a gyártósor egy szakaszát hívják powernek és az állt le egy powernyi szakaszon. Vagy rövidebben.

:DDD

Nem kéne ennyi sört igyak..

QNX is cool!

(#10358) hcl válasza Pötyi (#10357) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem... :D
Teszter az egy gép, ami termékeket tesztelnek.

Amúgy ja, sokkal többet kéne inni :D Nekem is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10359) KROK640 válasza Syl (#10338) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, csak azért meg nem nagyon fizetnek :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10360) Syl válasza Lenry (#10352) üzenetére


Syl
nagyúr

> ...nyolcas dübel, bejelölöm a Hiltin, nekitámaszkodok...

Mint Joey ;] :))

(#10353) Tüzi

Jogos kérdés...

(#10351) hcl

Várjcsak. Tudod mi volt a történetben a legszebb?
Úgy kellett volna megtervezni a fali dekort (átlátszó fólia), hogy a fal mellé helyezett asztal lapjától felérjen a mennyezetig. De csak olyan szélesen, amilyen az asztal. Erre kaptam egy fotót és az infót, hogy 4 méter a belmagasság. :U Ami nem is négy, hanem 3,5. De az asztal? Az részletkérdés...

És az ilyen emberek általában vezető beosztásban vannak...

Szóval, már többször mondtam: az emberiség megérett a pusztulásra!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10361) Syl válasza Syl (#10360) üzenetére


Syl
nagyúr

Na, csak nem hagyott nyugodni a téma. Előkerestem a fotót, ami alapján a dekort kellett volna megterveznem. Sárgával jelöltem a dekor helyét. Persze a mindegyik asztalhoz került volna egy-egy anyag, de ez a fotó alapján (meg a téves belmagasság infóval) hogy lehet ilyet megtervezni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10362) hcl válasza Syl (#10361) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D
Az ügyféllel néha közölni kell, hogy nem ugyanazt látod, amit ő :D

Pl. amikor elkezd magyarázni, hogy mi, hol, és az egész kiindulópontja hiányzik, akkor jön az, hogy bocs, de amúgy mi a f*ról beszélsz...? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10363) Syl válasza hcl (#10362) üzenetére


Syl
nagyúr

A "valamit kiírt a számítógép/mobil" hibajelzést akkor sem lehet überelni ;] Volt már hogy családon belül is megkaptam. Na ilyenkor kitör belőlem a neander-völgyi állat :DDD és ordítok, mint a fába szorult féreg.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10364) hcl válasza Syl (#10363) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja jaja... Rendszeres :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10365) Tüzi válasza hcl (#10354) üzenetére

[link] :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10366) hcl válasza Tüzi (#10365) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++ :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10367) nullpoint válasza Syl (#10363) üzenetére


nullpoint
senior tag

Másik nagy kedvenc amikor kérded mi az eszköz pontos tipusa, mondjuk laptopnak. Erre jön a válasz hogy HP.

:DD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10368) Lenry válasza nullpoint (#10367) üzenetére


Lenry
félisten

Jade meg SNSV

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10369) Lenry válasza Syl (#10361) üzenetére


Lenry
félisten

Sárgával jelöltem a dekor helyét

nah, pont akkora dekor kell! nem tudom mit nem értesz ezen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10370) BiP válasza Syl (#10363) üzenetére


BiP
nagyúr

:) itthon is mindig megkapom, hogy ne kiabáljak anyámmal telefonon.
De ha fél perc alatt ki bír készíteni ezekkel a mondatokkal?!

(#10371) qnadam válasza BiP (#10370) üzenetére


qnadam
veterán

pedig tök egyszerű. ha valamit ír ki, akkor valamit kell csinálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10372) Pötyi válasza BiP (#10370) üzenetére


Pötyi
őstag

Gyanús, b+!

Lehet, hogy ugyanaz az anyánk?

:DDD

QNX is cool!

(#10373) gban válasza Pötyi (#10372) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, meg az én apám is a ti anyátok, mi? :DDD :DD

Postázást nem vállalok.

(#10374) F.E.K.. válasza Syl (#10363) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Szokásos fokozása:

- Jó, de mit ír ki, olvasd fel légyszíves.
- De nem értem!!
- Csak.Olvasd.Fel!
- Nem tudom elolvasni...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#10375) BiP válasza F.E.K.. (#10374) üzenetére


BiP
nagyúr

Classic.
És ezek után maradjon az ember türelmes. Mégis milyen dimenzióban?

(#10376) opr válasza Syl (#10363) üzenetére


opr
veterán

Annál már csak egy jobb van, amit anno én kaptam: szar ez a szar. Azt, hogy mi a szar és hogyan már nem tudta elmondani, csak azt, hogy az amivel dolgozik, hiszen tudom. Ő nem tudja mivel dolgozik. Én nyilván de (nem). :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10377) bambano válasza opr (#10376) üzenetére


bambano
titán

nekem még mindig szokták mondani a kollégák, hogy nem megy az internet. huszonx év közös munka után még mindig ennyi a hibabejelentés, de nem az előfizetőtől, hanem az ügyfélszolgálatos kollégától. olyankor vagy azt kérdezem, hogy legalább azt áruld már el, melyik városban nem jó, vagy azt, hogy az előfizető, akinél nem jó, az titkos?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10378) koby11h


koby11h
aktív tag

Mit lát az ügyfél? (kicsit hosszabb lesz, de a szívás mértéke is igazodott hozzá :) )
kb. 2003, vágógép 10-45 mm vastag hengerelt és kovácsolt acél táblákhoz. 3 tengely, víz + olaj, áram. Lengyel bácsik összerakták, fő-fő lengyel bácsi beüzemelte.
Olyan Lev Andropov emberke az Armageddonból. Félig lengyelül, németül és angolul beszélt. Csak igék és főnevek, semmi egyéb. Én ebből az angolt értettem, de azért elboldogultunk:
Ha gond van jönnek és csinálják, gond nem lesz, minden ok!
De azért hagy itt két kártya, bal és jobb! Bal: tengelyek, van x, y, és z, ok? Nem nyúl hozzá!
Jobb: folyadék, van olaj, víz, víz, olaj, ok? Nem nyúl hozzá!
Minden kártyán van nagy, piros, lámpa! Ha lámpa világít, megnéz bal, jobb. Adok két kártya bal, jobb és mielőtt hív, kicserél kártyát ami piros lámpa világít. Ha lámpa még világít akkor hív. Ha nem világít akkor ügyes!!!
Ezt lenyomta egy szuszra, én meg csak lestem. A beüzemelést felügyelő technikus kollégám elvonult a vágó tér mögé és csak azt hallottam, hogy fuldokolva röhög!
A lényeg, hogy elraktuk a két kártyát Ők meg elmentek.
2 év múlva hív a délelőttös műszakos kezelő, hogy piros lámpa van! Bal! Mondom bocs, de nem jókor hívsz, keresd meg a Zolit a technológust. De ez elektronikai hiba, azt mondták nekem szóljon. De mondom nekem meg van 2 másik nagyon sürgős tulaj felé leadandó kimutatásom. De már így is áll a vágás 7 órája... OK, 20-30 perc max. Előkerestem a kártyát, ez még az első csarnok, raktár és daraboló, így kb. 2 emelet és 150 méter. Leérek, kinyitom a vezérlő házát, nézem jobb 2-es világít. Mondom azt mondtad BAL? Ja, az! És szerinted ez nem JOBB???
És erre a marhája nem leguggol, hanem állva, a fejét fejjel lefelé fordítva benéz a kezelőpult alá és közli, hogy az BAL!!! B@zdmegakurv@nénikédet!!!
Vissza fel, másik kártya lehoz, minden lekapcsol, csere, piros lámpa. Hát nem vagyok ügyes.
Még 1 óra volt mire mindent átnéztünk a bent lévő technológussal és műszakvezetővel, és találtunk egy csapot ami el volt zárva. Kártyát visszaraktuk, csap nyitva és nincs lámpa.
Ügyes! :) Mondjuk a kimutatással késtem, de a vízvágó miatt nem basztak le, nagyon.
2 nap múlva derült ki, hogy a szomszéd csarnok felújításához akartak vizet szerezni a munkások és mivel ez vízvágó, valahol van is benne víz! Elkezdték a csapokat tekergetni és nézték a feltöltő nyílást, hogy jön-e a víz. Persze nem jött, golyós szelep, és végül az egyiket elfelejtették visszatekerni oda ahol volt.
A kezelő srácot még évekig szívattuk a bal-jobbal, utólag jó poén volt, de akkor nagyon berágtam rá pár percre.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10379) koby11h


koby11h
aktív tag

Szomszéd anyuka küld sms-t. Szia már fenn vagy? Ráérsz 1 percre telefonon, tudnál a laptopommal kapcsolatban segíteni?
6:20, család még alszik, én készülődöm, reggeli közben itt a fórumon társasági életet élek - élnék Vele nemit is, de hangosan élvez el és hát a feleségem morcos ha szabadnapján korán felébreszti bármi is :)
Szóval felhívom a konyhából - az van a legtávolabb a hálószobánktól - és mivel a céges gépe, és vpn, nem látja a távoli meghajtókat, pedig azt írja csatlakoztatva van... kértem hogy ezt a cége rendszergazdájával nézzék meg. De hát AZ már utálja, elmondta Neki már vagy százszor, de úgy nem működik.
Leráztam azzal, hogy kapkodok, viszem a kocsit szervizbe, este majd megnézem, ha addig nem oldódik meg.
Én nem zavarnék még ismerőst sem reggel 6:20-kor, nem hogy ilyen marhaságért...

Ui: Patika látogatókat foglalkoztató cégek rendszergazdáinak - kérlek érthetőbben magyarázzátok el a VPN használatát, lehetséges hibákat, megoldási módokat. Köszi :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10380) hcl válasza koby11h (#10379) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Felhívtaaad?
Majd munkaidőben visszaírtam volna, hogy igen, mi a gond...

Mondjuk olyat nálunk is csinál a VPN, hogy látszólag csatlakozik, de amúgy nem - ezt el is mondjuk a usereknek, hogy miből tudja meg, tényleg jó-e.

@F.E.K. : Akkor hogy vettek fel, teeeee :D

@koby11h : "De már így is áll a vágás 7 órája... "
Ja, de akkor miért nem akkor szóltak, amikor behalt? :D Ezt de imádom...
Meg elektronikai gond -> IT nem villamosmérnök-szolgáltatás a legtöbb helyen, szerencsére...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10381) koby11h válasza hcl (#10380) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szomszéd anyukával nem egy helyen dolgozunk, csak én vagyok közelebb :) Lusta volt bemenni a céghez, meg már nem akar IT-sektől kérdezni mert nem tudom hányszor mondták már el Neki, de tőlem is több mint háromszor kérdezte ugyan ezt :) Valami reconnect van valahol, de fejből nem mondom, azért meg nem fogok reggel átmenni.

Hajnali 2-körül állt meg a vágó, az meg volt Nekik tiltva, hogy éjszaka felhívjanak!!!
Ez 8:20-kor volt, akkor már fél órája bent voltam, csak az rendszerellenőrzés, mentések stb. ideje, ott nem vettem fel telefont és ekkor tudott először elérni.
Igen, minden a rendszergazda dolga, ha van benne áram/számítógép/kijelző, ha ezekből több is akkor főleg! :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10382) Tim82 válasza F.E.K.. (#10374) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fokozzuk még egy kicsit:

"- Jó, de mit ír ki, olvasd fel légyszíves.
(bosszús, szándékosan hangos sóhaj ('már megint mi a francot akarnak tőlem, hogy hogy nem tudják maguktól'), majd ezután mondja)
- De nem értem!!"

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10383) hcl válasza koby11h (#10381) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"mert nem tudom hányszor mondták már el Neki,"
Ezt írtad korábban :D Mondjuk akkor már saját magának is gáz a hülyesége :D
De miért nem jegyzetel az ilyen? :D

"Hajnali 2-körül állt meg a vágó, az meg volt Nekik tiltva, hogy éjszaka felhívjanak!!!"
:D:D:D:D:D
Helyes :D

Normális helyen mondjuk az ipari gépeket külön banda üzemelteti, főleg, ha azon kívül, hogy árammal megy, nem konkrét számítógép :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10384) koby11h válasza hcl (#10383) üzenetére


koby11h
aktív tag

Akkoriban még csak a mechanikai karbantartásokra volt TMK, azóta ha jól tudom bővültek 2010 környékén, most már van éjszakás IT-s, villamosmérnök, nehézgépszerelő csapat is.
Kellet pár komolyabb hangvételű levél/telefon mire leszoktak a 20 óra utáni hívásokról. A 8-17 óra az nem ment akkor sem :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10385) hcl válasza koby11h (#10384) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És nappalos nincs? :D Meg ha van, miért nem az kezeli? :D Logic :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#10386) koby11h válasza hcl (#10385) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nappalosok vannak sokan - mi még hárman voltunk csak - de a lényeg, hogy már van éjszakás csapat is! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10387) opr válasza bambano (#10377) üzenetére


opr
veterán

Uh, ok, ez is jó. Illetve jónak nem jó, pláne hogy nem egyszeri eset, de storynak elég erős. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10388) hcl válasza koby11h (#10386) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor jóhogy rád várnak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10389) koby11h válasza hcl (#10388) üzenetére


koby11h
aktív tag

kb. 2003, - így kezdtem, szóval ez kb. 18 éve volt... 12 éve nem dolgozom ott, így várhatnának :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10390) hcl válasza koby11h (#10389) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja... :D:D:D:D OK, ez kimaradt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10391) bambano


bambano
titán

Megnéztem, hogy esik-e felénk az eső.
az időképen egy helyi időjárási kamerával. mert az ablak messze van és fel kell állni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10392) koby11h válasza bambano (#10391) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én még nem néztem meg, másfél óra múlva megyek csak ki addig még annyi minden történhet...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10393) Moleman válasza koby11h (#10392) üzenetére


Moleman
addikt

Én már meg se nézem, hetek óta le van engedve a redőny. :D

(#10394) qnadam válasza Moleman (#10393) üzenetére


qnadam
veterán

a név kötelez?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10395) Lenry válasza qnadam (#10394) üzenetére


Lenry
félisten

ha komolyan venné a nevét, ablak se volna nem hogy redőny :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10396) Moleman válasza Lenry (#10395) üzenetére


Moleman
addikt

Most, hogy mondjátok, kezdem érteni, hogy miért vágyom annyira egy föld alatti mancave-re. :D

(#10397) BiP válasza Lenry (#10395) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért az durva lenne, március óta egy sötét pincéből nyomni a home office-t. Abban mindenki megzakkanna.

#10396 Moleman : Nem rossz. De furcsa megoldás _ennyire_ elvonulni, mintha valami háborús bunker lenne. Csodálkoztam, amikor kiöntötték betonnal, hogy nem szakadt be.

[ Szerkesztve ]

(#10398) BiP válasza Moleman (#10396) üzenetére


BiP
nagyúr

A videót végignézve, ja, amilyen dolgokat csinált bent, lehet, hogy jobb is, ha nem a házban művelte :)
Na meg így, hogy szponzorált cucc volt, így biztos megérte neki. Magamtól nem építenék, de ha valaki azt mondja, ad egy ilyet, nem utasítanám el :)

Ja, és ha már mancave. A hétvégén láttam a Croods2-t. (most tekintsünk el attól, hogy szar volt), és abban volt egy szópoén, hogy a modern ősember elvonult a családtól a "mancave"-be, az ős-ősember, aki meg alapból barlangban lakott, meg csodálkozott, hogy wtf?

[ Szerkesztve ]

(#10399) bambano


bambano
titán

amikor hagyod, hogy a jóképességű kollégák bővítsék a törzsadat-táblákat, akkor lesz olyan település Magyarországon, hogy Mosómagyaróvár.

:O

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10400) BiP válasza bambano (#10399) üzenetére


BiP
nagyúr

pedig lehetett volna mogyoró is.
Mosómogyoróvár. Ott gyártják a mosódiót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.