Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) cof


cof
veterán

Ez az Árcser nevű felhasználó még mai is UP-olta a telefont amit már a vadász 3-án kifizetett, ez milyen már?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61202) qnadam válasza Trailblazer (#61194) üzenetére


qnadam
veterán

a szinkronnal három bajom van:
1. a fordítás minősége
2. az előadás minősége
3. a szinkronrendező munkája (milyen alapon választ alapvetően más karaktert, mint az eredeti színész hangja? nagydarab ember magyarul miért mély hangú lehet csak?)
4. és hogy nem helyszíni hang.
ez négy. akkor a szinkornnal négy bajom van.
az első és a második elsősorban idő és pénz kérdése, a negyedikre nincs működőképes megoldás, csak a rajzfilmeknél tud elfogadható lenni, ha az első három probléma nem áll fenn :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#61203) Trailblazer válasza qnadam (#61202) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezek is szempontok, ám nekem csak az 1-es pont miatt szokott hiányérzetem lenni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61204) Speed® válasza koko52 (#61174) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Privát akart lenni :S
Evvan, vétkeztem ;p

(#61205) kenwood válasza Trailblazer (#61203) üzenetére


kenwood
veterán

Jo neked!
Nem mondom azt,hogy en meg sose talaltam hibat 1-1 film hivatalos forditasaban, a Universe doksi sorazatban egy halom hulyeseg van magyar nyelven, de gyanitom, te azert joval tobbet fogsz felreforditani, mint azok,akik ebbol elnek.
Persze,ha lehuztal 20 evet angol nyelvterulten, vagy reg megvan a felsofokud, es folyamatosan hasznalod az angolt, akkor en kerek elnezest.

En azert nezek mindent eredeti nyelven, mert egy uj vilag nyilik meg, ha jo vagy angolbol.
Mindig rakok melle angol feliratot is, de meg igy is rengeteg olyan dialogus van, ahol a 10-20% total kinai.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#61206) Trailblazer válasza kenwood (#61205) üzenetére


Trailblazer
addikt

Á, szó sincs ilyesmiről. Azért nézem inkább eredeti nyelven és szinkronosan egyaránt. Már azt, ami megérdemli. :B Legutóbb a The Witcher mémesedése se jött volna át, ha csak a szinkronra hagyatkozok.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61207) mpo válasza qnadam (#61202) üzenetére


mpo
veterán

A 2. ponthoz.
A BTI Stúdióban van egy színésznő kb. 50 éves (nevére már nem emlékszem), aki úgy beszél, mintha orgazmus előtt vagy közben lenne.
Biztos van olyan film, ahol ez kiváló lenne, de normál műsorokban vagy katasztrófáról szóló dokufilmben igencsak zavaró.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61208) BiP válasza kenwood (#61205) üzenetére


BiP
nagyúr

"Persze,ha lehuztal 20 evet angol nyelvterulten, vagy reg megvan a felsofokud, es folyamatosan hasznalod az angolt, akkor en kerek elnezest."
Itt szeretném megjegyezni, hogy a fordításhoz _magyarul_ kell kurvajól tudni. Az angol részéhez elég, ha az elég jólnál picit jobban tudsz. (itt olyanokat értek, hogy nem csak a szavakat ismered, hanem szófordulatokat, szlenget, adott szubkultúrát, utalásokat vagy pl. filmes áthallásokat, tehát megvan az a kultúrális háttered, háttérismereted, hogy elkapd a rejtett poénokat is). Tehát nyelvileg egy kb. felsőfokú szint + a háttér.

De hogy igazán jó fordítást csináljon az ember, a magyarnak kell jónak lenni, anélkül esélytelen jól átültetni, nem lesz jobb egy nyers fordításnál.

[ Szerkesztve ]

(#61209) hcl válasza gban (#61153) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D
Amúgy ja, gáz, hogy ezek ennyi ideig szabadon garázdálkodnak, de hatodikra azért erős :D

@koko52 : Az biztos komoly vevő, ha azt se tudja, mit akar :D

@CoF : Milyen már? Hülye :D
Én sem szoktam levenni a hirdetést még pár napig, de nem up-olom :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61210) koko52 válasza Trailblazer (#61194) üzenetére


koko52
veterán

Angol káromkodás? Fuck, shit és ezek kiterjesztett verziói. Káromkodásban nincs ellenfelünk.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#61211) BiP válasza koko52 (#61210) üzenetére


BiP
nagyúr

Szavak szintjén valóban kb. ezek, de azért jelentésben elég széles a skála.
Vicces formában: [link]

(#61212) Trailblazer válasza koko52 (#61210) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na de amire fordítják, az sokszor nem is káromkodás. "A francba", meg ilyeneket használnak rendre. Erre mondom, hogy felpuhítják az eredeti indulatokat.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61213) BiP válasza Trailblazer (#61212) üzenetére


BiP
nagyúr

Kompenzálásként South Parkot kell nézni. Ott meg többet káromkodnak a magyarban :)

(#61214) Trailblazer válasza BiP (#61213) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azt pont nem szeretem. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61215) qnadam válasza BiP (#61213) üzenetére


qnadam
veterán

ott se értettem soha, milyen alapon változatnak az eredeti szövegen? miért gondolja a fordító, hogy az "okay children" helyett rendben van a "jól van, kis pöcsök"? mert az szerinte viccesebb? :(((

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#61216) TeeBee73 válasza hcl (#61209) üzenetére


TeeBee73
addikt

"Az biztos komoly vevő, ha azt se tudja, mit akar :D"'

Sok volt a Herbál. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#61217) KROK640 válasza kenwood (#61205) üzenetére


KROK640
veterán

Én is így szoktam, hogy angol nyelv + angol felirat. A kettővel együtt sokkal jobban értem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#61218) Trailblazer válasza KROK640 (#61217) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az is egy jó megoldás. Különösen akkor, ha valamihez még vagy egyáltalán nem is várható magyar felirat, szinkron meg főleg nem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61219) #89309696


#89309696
törölt tag

Akkor én buzi vagyok, mert mindent magyar hanggal nézek. Pár filmet kivéve amihez nem készült szinkron.

(#61220) Cs1csó válasza #89309696 (#61219) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokan pl. belekeverik, hogy
- DEDIKÁLT mozinéző szobája van - tökéletesen megtervezett stb.
- legdrágább hangrendszer THX, meg Atmos, meg 7.2 stb.

Ebben az esetben megértem, hogy ki akarja élvezni a hangzást és a magyar DD 5.1 vagy sima sztereo erre sokszor kevés.

DE sok embernek:
- nincs dedikált moziszobája - van egy szoba, nappali akármi ahol van fotel(ek) és vagy kanapé meg tévé hangrendszer nélkül tehát simán a tévé hangszórói
- esetleg van egy 5.1-es KOMPAKT rendszere vagy valami átlagos erősítővel együtt is pár százezerből kijövő rendszer pl. 140k-s Denon házimozi erősítő és egy JBL Arena 5.1-es rendszer de már ez is közel 400-500k
- és lehet nincs is akkora igénye a hangzásra a KÉNYELEME, hogy nem kell olvasni a feliratot nagyobb súllyal bír.

[ Szerkesztve ]

(#61221) #89309696 válasza Cs1csó (#61220) üzenetére


#89309696
törölt tag

A hangminőség a legritkábbik eset szerintem ami zavaró, a nézők 99%-ának nincs olyan rendszere amin hallaná vagy füle se.

A poénok nem jönnek át mert nem jól fordítják vagy ők maguk sem értik, bár olykor csinálnak új poénokat helyette, ezek mondjuk engem nem zavarnak.
Ami engem kifejezetten zavar pl. a Rick és Mortyban Rick folyamatos böfögései magyar szinkronnal borzalmasan gagyik, erőltetett torokból krákogás kb, bár az még az angollal is olykor gagyi. Nem hiszem el, hogy egy igazi, magyaros, jól telezabált, fröccsöt, sört rávedelő böfögést nem tudtak felvenni, mi magyarok ezt nem tudjuk elkészíteni, egy igazi férfias böfögést.
Nekem ez a legnagyobb bajom a szinkronokkal, az ilyen pici apróságok leszarása és ez elég sok filmben is benne van, kizökkenti az embert a film nézéséből. A többi oké amúgy, a magyar szinkron rendben van. Másik ami még zavaró lehet, mikor ugyanaz a hang van különböző filmekhez, mert kevés a szinkronszínészünk. Vagy mikor egy sorozatban pár évad után másik szinkronszínész lesz és át kell szokni az új hangra.
Engem ezek zavarnak, de elviselhető. Nekem nagyon fárasztó, ha olvasnom vagy fejben fordítanom kell az angolt, úgyhogy mindenképp magyarul nézem. Pár le nem fordított filmet vagy animét kivéve, azokat angol+angol vagy eredeti+angol felirattal tolom.
A magyar szinkronban azt szeretem, hogy a fülünkhöz van igazítva, dinamikus, a nyelvünkhöz, beszédstílusunkhoz orientál. Az angol beszédeken sokszor elaludni tudnék annyira egysíkú és fahangú, a Walking Deadből néztem pár részt angolul, de ótvar gagyi volt mindenki hangja, annyira lapos. A mi nyelvünk sokkal temperamentumosabb, ezért kedvelem a szinkront jobban.

Abban igazad van, hogy nem kevesen rápattantak erre a szinkron témára csak sznobságból, hogy ő aztán nem nézi magyarul, mert az gáz, de amúgy más érvet felhozni nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#61222) kenwood válasza #89309696 (#61221) üzenetére


kenwood
veterán

Sznobsag itt nem nagyon jatszik.
Szerintem azert nagyon jo,ha nincs szinkron es magyar fleirat sem, mert segit kiszabadulni a magyar nyelv bortonebol.
Akarmilyen temarol van szo (talan a csulkos pacal kivetel), egy magyar websitera/forrasra jut 10-100 angol.
Aki pedig az IT szektorban dolgozik, annak ez az arany meg durvabb.

Annal nagyobb win-win szitu keves van,mikor egyszerre szorakozol, es kepzed magad.
Maga a forditas egyebkent nem lassit,terhel.
Ami konkret agyi kapacitast igenyel,a resek betomese.
Ha egy hat szobol allo mondatban harom ismeretlen szo szerepel, akkor nagyon nehez kikovetkeztetni,hogy mirol is van szo.
Ha 0,vagy egy, akkor eszre sem veszed, hogy nem magyarul nezed,mert mar nem is forditod,hanem rogton angolul fogadod be.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#61223) nullpoint


nullpoint
senior tag

A magyar szinkronok minősége minden szempontból olyan gyenge, hogy lehetne róla Nagy "hülyétkapokmagyarszinkrontól" topic...

Évek óta eredeti szinkronnal nézem a filmeket, kivéve pár régi cím ami jól sikerült. (Spencer-Hill filmek például.)

Még hiányos nyelvtudással is nagyságrendekkel jobb élmény egy film eredeti hanggal, mint a szinkronnak nevezett szennyel amikkel ma adják itthon a filmeket.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#61224) #89309696 válasza kenwood (#61222) üzenetére


#89309696
törölt tag

Valóban nem tudok folyékonyan angolul, nem is akarok tudni. Amennyit kell annyit tudok belőle, annál többhöz meg lusta vagyok. Tudom, hogy nagy érték lenne, de lusta paraszt vagyok és inkább földet kapálok. Legalábbis nyelvet illetően lusta vagyok, mert mást szívesen tanulok, de nyelvet egyáltalán nem akarok. De ha tudnék is anyanyelvi szinten, akkor is magyarul nézném a filmeket legnagyobb valószínűséggel.

Ellenben a játékok. PC-s játékot csak angolul. Nem tudom miért, de az sokkal jobban agyra áll, mint a magyar. Nem mintha sok magyar PC játék lenne, de utólagos magyarítás elég sok van, viszont angolul sokkal jobbak.

(#61225) szebe válasza nullpoint (#61223) üzenetére


szebe
őstag

Azért "bezzegrégen" volt 1-2 jó szinkron, ami elvitte a hátán az amúgy borzasztó filmet.

pl: "Szia bumburnyák, kaparsz?" :)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#61226) KROK640


KROK640
veterán

Helyben :
"Épített GamingPC!"
Azért ma már egy 4th gen I5-ösnél nem dobálóznék a gaming jelzővel. Amúgy alapból igényes gép, de pont ezért nem értem, hogy hogy volt képes belerakni mindössze 128GB SSD-t és 500GB HDD-t.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#61227) kenwood válasza KROK640 (#61226) üzenetére


kenwood
veterán

pedig egy i5 2400 + rx 460 is gaming pc,hiszen kb. minden jatek megy rajta 1080p-ben.
Szemben mondjuk egy 9th gen i5+ intel hd-val.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#61228) koby11h válasza KROK640 (#61226) üzenetére


koby11h
aktív tag

Miért ne lehetne gaming, ha ez meg "Nagy teljesítményű":

[link]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#61229) hcl válasza TeeBee73 (#61216) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz
Beb@szcsizva írogat, másnap reggel meg azt se tudja, mit vett :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#61230) TaaT válasza koby11h (#61228) üzenetére


TaaT
veterán

Lol, nagy teljesítmény mobil cerkával. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#61238) asdf_ válasza qnadam (#61202) üzenetére


asdf_
veterán

...
5. keveres minosege, amikor angol meg magyar hangsav kozott valt az ember, aztan a kornyezeti zajok vagy az alazene hatszor halkabb/hangosabb mint az eredeti verzioban. Meg amitol en meg falnak megyek, hogy a magyar hang mindig teliben, kozeprol, ugyanazon hangerovel, hangszinben (agyonlkompresszalva amugy, ha mar fikazunk) szol, barmit is csinal a szereplo, nincs "terezve". Siman egyformanak hallod azt, hogy a szereplo szembe beszel veled,, majd megfordul, elmegy ket metert elore, megfordul, visszafordul, majd visszajon feled (jo, tulzas, ha elfordul, akkor tompitjak, de ennyi).

+1: a szinkronnak megvan meg az a hatranya, hogy nem eleg, hogy szotagszamra stimmelnie kell, emellett meg szajra is kell illeszteni, tehat amikor angolul egy mely hangrendu maganhangzot mond a szereplo, akkor magyarul is melyet kell mondania, hiszen egy I betut modno fej eleg erdekesen nez ki, mikozben U-t hallasz, emiatt hiaba lehetne jobb egy forditas, emiatt a kenyszer miatt van, amikor egy szarabbnak, vagy egy saccperkabe azt jelentinek kell mennie, mert az illeszkedik szajra. Feliratban sokkal tobbet lehet jatszani, ott csak egy adott sebesseget nem szabad tullepni, meg adott a sor hossza, es nem lehet ketsorosnal tobb.

(#61239) hcl válasza asdf_ (#61238) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, szájraírással manapság már nem tűnik úgy, hogy foglalkoznának :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#61240) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rám ír a rágcsáló
Vinné a laptopot, hamar-hamar
Mondom, amúgy mire használnád?
Azt mondja, netezni

Idézem neki a hirdetést, hogy ezen? :D
"- 2x256MB vagy 512+256MB RAM, igény szerint
- 60GB 88%-os IDE winyó
- 1.5GHz Pentium M proci"

Azóta nem írt...

Mutogatni való hater díszpinty

(#61241) #89309696


#89309696
törölt tag

Öreganyánknak segítettem a múlt hétvégén kolbászt tölteni. Megszólt, hogy miért eszem mindig a street foodot, tele van tartósítószerekkel meg minden műanyaggal, azt se tudom mi van benne, bezzeg ebben itt, az ő kolbászában tudja mi van.
Mondom igen, a bóti húsban E250 van, te meg 10 perccel ezelőtt beleszórtad a salétromsót E252 (E249). És te pontosan tudod, hogy az ipari szinten gyorsnövesztett disznók mivel voltak etetve és mi raktározódott el a húsában. :D
Ha egészséges életmódot akarsz oktatni nekem akkor ne így kezd el. Te edd ezt, én meg eszem a street foodot.
De hát a nagymamik ilyenek, ha nem lennének ki kéne találni őket. :DD

(#61242) Trailblazer válasza hcl (#61240) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, de mi van még lejjebb a netezésnél mint használat, amire alkalmas? Szövegszerkesztés régi Worddel?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61243) BiP válasza Trailblazer (#61242) üzenetére


BiP
nagyúr

Pl.
Egy word 2003nak elég kicsi a gépigénye, ellenben használható.
A netezésnek a mai weboldalak mellett elég nagy a gépigénye, a facebook főleg.
De pl. az itteni fórummotor is megfekteti a mobilomat, pedig nem kéne (S9)

(#61244) qnadam válasza asdf_ (#61238) üzenetére


qnadam
veterán

ez egyrészt visszavezethető a pénz/idő dologra, másrészt a magyar szinkronok jó része nem moziba, hanem tévébe/videóra készül, ott meg az átlag nézőnél tér úgysincs, és a szöveg legyen jó hangos, abból nem lehet baj.
otthon még nekem is meg van tolva a center 3 dB-lel.
bónusz zavaró tényező, bár ma már egyre ritkább (mert rendelkezésre áll a dialóg nélküli hangsáv): amikor hiányzik az atmoszféra és a zörej is erősen hiányos, néha csengő meg telefoncsörgés is hiányzik, vagy pl porszívó. gyász.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#61245) envagyok válasza BiP (#61243) üzenetére


envagyok
veterán

Ja, lassan jobban pörög a gép FB meg net közben, mint rendernél vagy játék közben.
:DD
Már értem miért gamer minden eladó használt pc.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61246) Trailblazer válasza BiP (#61243) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát utóbbi tényleg különös.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61247) tatabike


tatabike
őstag

Bocsánat, tegnap este egy az egyben átmásoltam a kínomat, nincs rá mentségem, csak az, hogy 700km-t vezettem, aztán 300-at zötykölődtem utasként, aztán 110-et vezettem megint, hogy hazaérjek. Ez van, mikor valaki annyira belegabalyodik az Eurotruck Simulatorba, hogy megcsinálja a jogsit, és tényleg kamionos lesz... :D

Egy telefon majdnem eladásának a története.

Február 25: egy srác jelentkezett a hirdetésre, adatok cserélése és a részletek megbeszélése után azt írta, utalja a vételár+postaköltséget, én március 2-re vállaltam a postázást, külföldön voltam épp.
Megnéztem az adatlapját, korrekt, gyors, megbízható és hasonló jelzők szerepelnek az értékeléseiben. Meg, hogy ő egy régi tag, új regisztrációval.
Február 26: privát üzenet, melyben közli, hogy ma vagy holnap utal. Nem történt utalás.
Február 27: Nem történt utalás. Jelentkeztek a telefonért, de közöltem, hogy elkelt.
Február 28: Érdeklődöm, hogy mi van, válasz: csak bankfiókból tud utalni hétfőn, azaz március 2-án, mert nincs bankkártyája. Ezt nem értettem, az utalásnak nem feltétele a bankkártya, de nem firtattam a dolgot, ő tudja.
Február 29: Gyári visszaállítást megcsináltam, becsomagoltam, megcímeztem. Beletettem egy elég drága tokot még a csomagba, ami nem volt az eredeti ajánlat része, csak megtaláltam. Ketten jelentkeztek újra a telefonért, de mondtam, hogy elkelt.
Március 2: Nem történt utalás.
Március 3: Privát üzenet, hogy sok dolga volt, de ma utal. Nem történt utalás.
Március 4: Privát üzenet, hogy megint sok dolga volt, köszöni szépen a türelmet, de a lényeg, hogy MA (ő írta így) utal (kacsintós szmájli). Nem történt utalás.
Március 5: Nem történt semmi, se utalás, se privát üzenet.
Március 6: Nem történt semmi, se utalás, se privát üzenet. Itt untam meg a dolgot, és írtam neki, hogy ha ma nem történik valami, akkor részemről felejtős. Nem történt semmi.

Mindenki ítélje meg a sztorit saját belátása és vérmérséklete szerint, az én véleményem az, hogy ha valaki 2020-ban 10 nap alatt sem tud elintézni egy banki átutalást, az elég nagy szegénységi bizonyítvány. Az ígérgetéssel meg tele a padlás.

Ja, egy másik felületen hasonlóan jártam egy vízkeringető szivattyúval. Ott ketten játszottak ilyen ígérgetőset, az egyik vicces volt, éjjel negyed kettőkor írt rám, hogy ő most akkor elindul érte, de ki szeretné próbálni... :D

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#61248) kenwood válasza tatabike (#61247) üzenetére


kenwood
veterán

Szamtalanszor leirtuk mar, hogy ilyen nem csinalunk.
Ha masnapra igeri az utalast, akkor a masodik jelentkezovel kozlom, hogy masnap utalnak, arrol, hogy megtortent-e az utalas,vagy viheti o, a hatarido lejartat kovetoen tajekoztatom.
Ha elkelt, privatot kap, de adhat telefonszamot, amin megkeresem, ha megis o lett a befuto.
Ha az elso jelentkezo a megbeszelt idopontban nem tud utalni, de tovabbra is igenyt tart a termekre akkor helyet cserel a masodikkal a listan,es indul ujra a ciklus.

Ha eleve tobb napra igeri az elso jelentkezo az utalast,akkor megkerem, hogy keressen meg amikor megvan a penz, es tajekoztatom rola,hogy megvan-e meg a termek, van-e ertelme utalnia.

Semmilyen racionalis erv nincs amellett, hogy ettol elterjen az ember.
Az nem racionalis erv,hogy pistikene szuleinek ket het mulva jon meg a fizuja,es evek ota egy olyan cuccra vadaszik,amit en hirdetek.

Az egyetlen hatranya ennek a metodusnak, hogy aki az elso idopontban nem tud utalni,de a masodik idopontjat eltolod egy nappal,az szinte biztosan nem fogja megvasarolni,de ennyi kockazatot be kell vallalni,meg igy is ez a legkevesbe rossz verzio.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#61249) tatabike válasza kenwood (#61248) üzenetére


tatabike
őstag

Minden nap írt, hogy aznap vagy másnap utal. Én alapból bizalommal vagyok az emberek felé. A második/harmadik/sokadik érdeklödőnek meg szerintem semmi köze ahhoz, hogy én mit egyezkedek az elsővel. Lehet, hogy ezzel magamat hozom a fentiekhez hasonló helyzetbe, de én sem szeretném, hogy ha megegyezek valakivel, az meg egy harmadik féllel azt tárgyalja, hogy én most utalok-e, vagy mi van. Ha lejárt a határidő, oké, de itt nem volt határidő, állandóan az aznapról, másnapról volt szó. Annyi támpont volt, hogy bankfiókból indított utalásnál figyelembe lehet venni a banki nyitvatartást, de sima utalásnál már azt sem, mert március 2-től azonnali utalás van.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#61250) DJGABI válasza kenwood (#61248) üzenetére


DJGABI
addikt

+1. lehet köpködni meg patkányozni, de aki előbb itt van az viszi. nem egy, nem két dolgot adtam már el. az ilyen fb-s "megvan még?" arcokkal a padlás tele van. én már nem őrizgetek senkinek semmit

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.