Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) hhenry válasza koko52 (#60549) üzenetére


hhenry
őstag

Az előzőket én is úgy írtam,de most valamiért nem úgyhogy lesz programom délután :P

(#60552) Popes válasza hhenry (#60548) üzenetére


Popes
őstag

Lehetett volna annyi eszem hogy privátba küldjem át.🙄
Bocs.🙁

Deus ex machina

(#60553) koko52 válasza Popes (#60552) üzenetére


koko52
veterán

Nem akartam írni... :D

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60554) Trailblazer válasza dugo_ (#60550) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát igen, ezt privátban kellett volna intézni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#60555) Top cat válasza koko52 (#60542) üzenetére


Top cat
őstag

Az a garancialevél. :D

(#60556) konikan


konikan
aktív tag

Csak egy újabb hülyét kapok szösszenet.

0 értékeléses rám ír, több termék is érdekli a hirdetésből, megvannak még?

14 percen belül ment a válasz, hogy igen, megvan, a következőképpen lehet fizetni, átvenni, stb...... Azóta is válaszol. :))

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#60557) BiP válasza konikan (#60556) üzenetére


BiP
nagyúr

Az ilyen esetekre már fel sem kapja a fejét az ember :)
Tudnám, minek ír/kérdez, ha a válasz már nem érdekli...

(#60539) Top cat: Ezt már többen fejtegették, hogy sajnos az értékelési rendszer nem tökéletes, hiszen egy 100%-os is lehet csaló vagy csak simán szar üzletelő, hiszen ha a várhatóan negatív értékelést nem igazolja vissza, hogy megtörtént az üzlet/adás-vétel, akkor sosem kap negatívot.

(#60548) hhenry: Google nem archiválta le véletlenül? Onnan talán még vissza lehetne szedni.
szerk: ahogy nézem, nincs :( (ugye ez lenne az eredeti link: [link] )

[ Szerkesztve ]

(#60558) Popes válasza BiP (#60557) üzenetére


Popes
őstag

A válasz érdekli, viszont azt már lesz@rja hogy téged is érdekelne hogy akkor lesz e valami az üzletből.

Deus ex machina

(#60559) BiP válasza Popes (#60558) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak azért gondoltam, hogy már a válasz _SEM_ érdekli annyira, hiszen csomószor van, hogy ott ülök a gép előtt, gyakorlatilag azonnal válaszolok (privátról értesítést kapok, de figyelem is), de ő meg a kommentje után kilép azonnal, tehát már az 1 percen belüli válaszomat sem tudja olvasni. És csak mondjuk másnap lép be legközelebb.

(#60560) elder troll


elder troll
senior tag

Ha bűncselekményből származó portékát hirdetnek, akkor az eladó orgazda?
Adott egy hirdetés, a vevő adatait elhomályosította az eladó, de minden kétséget kizáróan az alsó elhomályosított sor az adóigazgatási szám lesz, mivel az eladó adatainál is ott szerepel az a "hosszú" sor.
Szóval nettó és bruttó ár között hirdeti újként a portékát, hsz-ben rákérdeztem, hogy áfacsalt termékről van-e szó, mert elvből nem vásárolnék áfacsalt terméket (nem támogatok bűnözőket), de nem meglepő módon eltűnt a hozzászólásom.
Mivel az adócsalás btk szerint is bűncselekmény, az eladó innentől orgazda. Viszont az erre irányuló hozzászólásom törlése nálam már bőven kimeríti a bűnsegéd kategóriát.
Szóval kinek és mennyit kell jattolni, hogy bűncselekményből származó dolgokat hirdessek, és törölje az erre vonatkozó negatív hsz-eket?

[ Szerkesztve ]

(#60561) koko52 válasza elder troll (#60560) üzenetére


koko52
veterán

Ha kapsz számlát mert cég adja el akkor nem ÁFA csalás. Én is adok el céges dolgokat amik után adok számlát.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60562) elder troll válasza koko52 (#60561) üzenetére


elder troll
senior tag

Ő az áfát levonó cég / egyéni vállalkozás nevére szóló számlát adja, szóval nem a te nevedre szóló áfás számlát állítja ki. A nettó és bruttó közötti "árrést" használja haszonszerzésre, ráadásul rettentően amatőr módon teszi.

(#60563) qnadam
Csalás szerepel a listában, és az adócsalás is csalás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#60563) qnadam válasza BiP (#60557) üzenetére


qnadam
veterán

sajnos az értékelési rendszer nem tökéletes

egyszer elaludtam egy találkozót. egyszer valaki nem jött el a találkozóra, és soha többé nem lehetett elérni. egyszer valaki a hirdetésemben keresett expresscard firewire helyett pcmcia-t küldött, közölte, hogy küldjem vissza, de a postaköltséget nem adja vissza, mert arról ő nem tehet.
a háromból csak az egyik kapott negatívot, a többire esély se volt, mert lepattant a hardverapró üzemeltetőin. mondjam, hogy melyik? :(((

(#60562) elder troll: az áfacsalt termék nem lopott, így szerintem nem orgazda az eladója.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60564) koko52 válasza elder troll (#60562) üzenetére


koko52
veterán

Akkor nem ad számlát csak tovább adja az övét. Szerinted a több ezres eladók a HA-n az új termékekkel bolti ár -5-10%-al miből élnek? És évekig tolják. A cégvezető gondolom egy parasztházban lakik valahol egy kis borsodi faluban.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60565) BiP válasza elder troll (#60560) üzenetére


BiP
nagyúr

Azzal a cuccal én is szemeztem, mert pont olyat keresek, de valóban furcsa a számla téma, el is bizonytalanított a hsz-ed. Meglepett, hogy ki van blur-özve, nem szokták, mert ha úgyis oldalról vagy olyan szögből van fotózva, úgysem lehet visszaélni vele.
szerk: most nézem, tényleg törölve van a hsz-ed. fura.

(#60563) qnadam: Jó kérdés, hogy büntetőjogilag hova esik.
Az ÁFA csalás rész az nyilvánvaló. Én azon csodálkozom, hogy ha adott cég nevére veszik a cuccot, akkor magánemberként hogyan tudja eladni? Ez azt jelentené, hogy a cég eszközeiből el van lopva, hiszen a cég vagyona között már nincs meg, ellenben az ellenérték sem kerül vissza a cég számlájára.

(#60566) elder troll: Én úgy szűrtem le, hogy jelen esetben "lilakecske" odaadná az eredeti, cégnévre szóló számlát, ami a boltba szól, ahol vette, nincs kisker köztes papír.

[ Szerkesztve ]

(#60566) elder troll válasza koko52 (#60564) üzenetére


elder troll
senior tag

De pl.: lilakecske nem adja oda az eredeti bizonylatot, csak egy lilakecske aláírás helyével kiadott szerkeszthető word doksit (kaptam ilyet "kisker" garancia címszóval). Ez az észlény még fényképet is készít a bizonyítékról.

De az alapvető probléma az, hogy az erre irányuló kérdést törlik.
Nagyon figyelek rá, hogy ne áfacsalt terméket vegyek, azaz magánszemély nevére szóljon a számla használt portéka vásárlása esetén.

[ Szerkesztve ]

(#60567) envagyok válasza elder troll (#60566) üzenetére


envagyok
veterán

Azért nem kell 100% bizonyossággal egy halvány gyanú esetén farkast kiáltani.
Lehet, hogy áfamentes vállalkozó, és sok minden más ok lehet, amiért cégre szól a számla.
Persze benne van a pakliban, hogy csalhat is, de az az ő sara.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#60568) Syl válasza BiP (#60565) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy tudom, 70-75 ezer forint alatti alkatrészt nem kell leltárba venni és avultatni. Simán leírják. Vagyis pl. egy bruttó 50 000-es VGA után a cég visszaigényelheti az áfát, majd magánemberként eladhatja a terméket.

szerk.
Ha rosszul tudom, akkor valami szakember javítson ki!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60569) BiP válasza Syl (#60568) üzenetére


BiP
nagyúr

én se tudom, de itt 100e feletti alkatrészről van szó amúgyis.

(#60570) koko52 válasza BiP (#60565) üzenetére


koko52
veterán

PL: Vesz a cég egy VGA-t. Visszaigényli az ÁFÁ-t mert egy PC-hez vette ami cég tulajdonában van. Eladja és nem ad róla mást, csak az eredeti számlát, így nem kell adóznia, áfát fizetnie utána. Szól a könyvelőnek, hogy húzza ki az eszköz listáról mert leöntötte kávéval és ki kell dobni. Ennyi.
Kicsiben senkit nem érdekel, de ami HA-n megy durva. Ezek az úgynevezett hozzám szól garis. Mert neki ott lesz az eredeti számla, neked meg ad egy sajtpapírt ami az ő nevére szól ami nem céges hanem magánszemély. Nagy kasza, ha meg gari gond van neki küldöd, ő meg visszaküldi (max 1 év mert céges) mintha nála ment volna tönkre.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60571) Syl válasza BiP (#60569) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor az simán áfacsalás, hisz a cég leltárából hiányzik. Még az is lehet, hogy ilyenkor a cég tulajdonosát előszedhetik némi sikkasztás vádjával.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60572) koko52 válasza Syl (#60571) üzenetére


koko52
veterán

Akkor hiányzik ha ellenőrzést kap. Addig ki mondja meg?
Nálunk volt már ellenőrzés. A nagy értékű gépeket megnézték (20 millió felett) minden mást lexartak.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60573) Syl válasza koko52 (#60572) üzenetére


Syl
nagyúr

> Addig ki mondja meg?

Igen, nyilván sokan erre játszanak. Áfát visszaigénylik és feketén eladják és bíznak az ellenőrzés felületességében.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60574) koko52


koko52
veterán

[link] Itt látható hogyan is kell csinálni.
Itt HA-n legnagyobb képviselői lilakecske aki piros és L.. 3 betűs a másik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60575) Gyuri27 válasza Syl (#60573) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az áfa része csak egy dolog. Igen leirod az áfát. Egyszer.
Valamint a vga ára szerepel mint kiadás (amivel ugye lehet ezt az csökkenteni) igy kevesebbet kell fizetni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#60576) Faterkam


Faterkam
addikt

A csalósba írja valaki, hogy átverték, mert utalt, de nem kapott semmit. Jelentette már az oldalon, meg a csalósba is beírta most. A válasz, elég egy helyen jelenteni, itt már nem kell! Tudom én vagyok a bamba, de melyik másik topiba? Mindenki a csalósba keresné, ezek szerint van aki oda be sem kerül? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#60577) konikan válasza Faterkam (#60576) üzenetére


konikan
aktív tag

Láttam én is. Idegesít ez az egész szituáció. Megértem valahol, hogy miért van ez a reagálás, és nem tudok más alternatívát mondani. Azonban ezek a kontrollvé válaszok :(

Az, hogy ez a bánat ember meg ennyi idő után is ezt csinálja, csinálhatja az sok mindenkit minősít.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#60578) hcl válasza Faterkam (#60576) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ha több helyen ott van, többen láthatják, szóval nem értem, miért rossz.

Ontopic. Reggel rám ír Izabella. Kéne neki egy gép, amit hirdetek.
Hű, megvan még. Mondom OK, winyód van bele?
Azt mondja, nincs.
Mondom OK, csak szóltam, hogy ha kimaradt, akkor tudjon róla, hogy kell vennie, itt a városban könnyen talál hozzá.
Ja, ő ennyire nem ért ehhez.
Aran'bogaram, annyira értesz, hogy magad vegyél komplett gépet, de alkatrészt már nem? :D Meg a hirdetés elolvasásához sem? :D
De mondjuk ha lett is volna bele winyója, tuti hisztizett volna, hogy a 2mag/1GB gép nem elég gyors.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60579) DJGABI válasza hcl (#60578) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] ó nem olyan ritkán fordul elő az ilyen

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#60580) envagyok válasza koko52 (#60574) üzenetére


envagyok
veterán

Ha már itt tartunk.
A magyar hivatalos számtech nagy és kiskerek is ott csalnak, ahol tudnak.
Lásd Ramiris leéégése (ott is már túl nagy volt a visszaáfás raktárkészlet, kellett egy kis tűz), a laptopszalon bedöntése, és még sorolhatnám.
Amíg egy csinálja, csinálja a többi is, mert különben versenyhátrányt szenvedni.
De ide a rozsdás bökőt, hogy az EVGA webshop, Nvidia, AMD , Apple, és sorolhatnám szintén mind "adóoptimalizáló" cég. Csak ők nagyban csinálják, nem kicsiben.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#60581) koby11h


koby11h
aktív tag

Pentium 4 valakinek 14000-ért? Tudom nem gamer, de legalább brand gép :)
[link]
A vicc, hogy én meg nem tudtam eladni egy E8400/2x2GB/128SSD gépet 10K-ért.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60582) tope válasza koby11h (#60581) üzenetére


tope
addikt

Pedig csak az SSD minimum 4.000 Ft, ha a többit is nézem, akkor is vinnék erre 10 felett...

(#60583) koby11h válasza tope (#60582) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha, én is így gondoltam, ismerősé, szabadult volna tőle. Megjátszotta karácsony előtt, mondom tuti elviszik. Mondjuk ez is brand, Win7-el, de van akit nem érdekel. HP DC7900, E8400, 2x2GB, Samsung EVO 840 128 GB (100/93), LG optika, Gigabyte bill, egér, és még talán egy Quadro FX1400 videokártya. 2 hónap alatt volt rá két érdeklődő, de el sem mentek megnézni. Ismerős mondta is, hogy aha, tuti elviszik... Én sem értem azóta sem, a gépet meg talán családon belül elajándékozta.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60584) tope válasza koby11h (#60583) üzenetére


tope
addikt

Ha Windows 7 pro kód is van rajta, akkor simán Windows 10 pro fel, netre használható gép lenne azért, 10-et megért volna...

(#60585) koby11h válasza tope (#60584) üzenetére


koby11h
aktív tag

Vista kód csak :) A Win7 egy korábbi gépe kódja volt Neki. Ez csak egy szükség gép volt az előző helyett aztán maradt majd 1 évig. De akkor is meglepő volt, hogy nem vitték el.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60586) Golden9


Golden9
addikt

A csalósban törölve lett két jelentés :Y :(( , hogy egy frissen regisztrált valaki, B. Norman sablonszövegével próbálkozott náluk.

[ Szeretkezve ]

(#60587) hcl válasza DJGABI (#60579) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eh, ez még ennyire sem volt speciál, a tiéd legalább rendes idióta volt :D

@envagyok : "A magyar hivatalos számtech nagy és kiskerek is ott csalnak, ahol tudnak."
Ha ez vigasztal, inkább "bármilyen magyar kereskedőcég" ott csal, ahol tud :S .

@koby11h : Amúgy simán el lehetett volna azt a C2D pattintani, csak meg kellett volna várni. Nem olyan cuccok ezek, hogy azonnal ugorjanak rá.
Karácsony körül alig volt kereslet bármire.
Upgrade meg szerintem Pistáról is megy, annyira kapar a MS azért, hogy nőjön a Win10 felhasználószáma :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#60588) galoslac válasza Golden9 (#60586) üzenetére


galoslac
tag

Egy éve nem húzott le senkit!

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#60589) gban válasza koby11h (#60581) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én annyiért adtam 4 giga rammal az i3-3225-ös gépet, 250-es hdd-vel, i3-2120-szal meg még olcsóbban...

Postázást nem vállalok.

(#60590) hcl válasza gban (#60589) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt'csak akkor nincsenek ilyen szuperolcsó cuccok, amikor éppen vennék valamit :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#60591) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Újra kint van: [link]

(#60592) BiP válasza hhenry (#60591) üzenetére


BiP
nagyúr

Király.
Mondjuk jó lenne plusz pár sor bevezető még, hogy mik a szösszenetek, meg hogy hogyan különülnek el a sztorik, mert ebben a formában elég ömlesztett. Így, hogy követtük a hátterét, így még csak-csak értelmezhető, de aki előismeret nélkül olvassa, nehezen rakja össze, hogy több károsult beszámolója olvasható.

(#60593) BiP válasza koby11h (#60583) üzenetére


BiP
nagyúr

Itt hever a polcon egy core2-es SFF gép, (ráadásul hdd-vel), akkor ezek szerint ne nagyon reménykedjek...
Családon belül el volt már ajándékozva, de összeraktam nekik egy jobbat, így ez visszajött.

(#60594) hcl válasza BiP (#60593) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért ne? Hirdetőoldalakon elfér. Komplett gépeket mindig nagyon hamar elkapkodják, akkor van gond, ha valamit érteni is kéne a hirdetésből.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60595) hhenry válasza BiP (#60592) üzenetére


hhenry
őstag

Okés,megcsinálom,csak egyelőre ennyi időm volt rá

(#60596) DJGABI


DJGABI
addikt

Itt mindenki hülye?
Itt (fb)? Mindenki...

Bontatlan cuccost árulok, mondom a legolcsóbb bolti új ára alá 10%-kal belövöm, 7k. Már a második talál be alkuval. Első ráadásul ingyé postát akar, írom neki én se szülöm a pénzt, a 7k-ból 1500 nem gyenge alku (én nem fogok futárt keríteni, együl MPL jó nekem, legközelebbi Foxpost messze van), második épp 500-on rugózik, gondolom a szokásos, hogy megnyugodjon a lelke alku... hát akkor inkább tovább porosodik nálam.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#60597) BiP válasza DJGABI (#60596) üzenetére


BiP
nagyúr

"gondolom a szokásos, hogy megnyugodjon a lelke alku"
Sajnos én is ilyen vagyok, ésszerű keretek között azért bepróbálkozom. "hogy megnyugodjon a lelkem :) De legalább rugózni nem szoktam rajta, a nem-et elsőre is megértem, és sosem a ár harmadának feléből akarok tovább alkudni :) És sose tettem fel azt a kérdést, hogy "mennyi az alja".

(#60598) qnadam válasza BiP (#60597) üzenetére


qnadam
veterán

volt aki kérdezte, hogy mi a legkisebb pénz, amiért odaadom neki. mondtam, hogy nem fogok helyetted alkudozni. nem értette.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60599) LZs?! válasza DJGABI (#60596) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Egyéni hozzállás kérdése...

Mindenesetre ha valaki 'bontatlan, kvázi bolti új' állapotú cuccot árul, és nekem nincs 'hú-de-nagyon' szükségem rá, de érdekel, akkor a tipikus kisker ár 60-80%-át szoktam felajánlani, t.i. részéről jellemzően ohne ÁFA kötelezettség, és részemről a továbbiakban jellemzően ohne érvényesíthető garancia.

Persze én azt nem tudom, hogy az illető a félresikerült karácsonyi ajándékát passzolná-e tovább, vagy véletlenül leborult egy láda bármi a platóról.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#60600) koby11h válasza LZs?! (#60599) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bontatlan dolgot, ha beesik, akkor általában én is nettó ár szintjén szoktam felrakni. Úgy általában kis alkuval el is megy. De volt pl. kommersz egér, az féláron (boltihoz képest) ment csak el.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.