Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) BiP válasza qnadam (#60300) üzenetére


BiP
nagyúr

Szívemből szóltál.

(#60302) davenport válasza qnadam (#60300) üzenetére


davenport
aktív tag

Volt hogy egyben raktam fel ilyeneket, vicces áron, és még úgy se kellett senkinek, ment elektronikus hulladéknak.

No money, no honey.

(#60303) gban


gban
Közösségépítő

Na ma se kell tovább keresni a nap apróját.

Szarvas (ez már eleve :DDD :DDD :DDD )

kompakt szamitógépházzal rendelkezo pc - ez mit is jelent?

Ára 110k - és csatolva a számla, amin ott az ár, ~81 + áfa, azaz ~ 102k :DDD

Bónusz: csatolva egy kép, hótttttt retek a gép teteje - ez pár hét alatt hogy?

Postázást nem vállalok.

(#60304) koby11h válasza davenport (#60302) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én most karácsony környékén meg olyanokat adtam el, hogy el sem hinnétek. Molex->sata 6 db, Sata kábel 5 db, 32MB SD, D-sub kábel 3 db, DVI, HDMI kábel, tápkábel 5 db, csavarok és egyéb szerelési anyagok, 5V 500 mA és 750 mA töltők, hátlapi USB kivezetések, USB kábelek, soros kábel - és ezekből egy csomót, kb. 13000-ért. Úgy vitték, mintha holnap főbe lőnék akinél nincs legalább egy SATA kábel... Ezúton is köszönöm minden vásárlónak, mert a feleségem azt mondta vagy a 3 doboz kacat vagy én és hála Nekik csak 1 doboz maradt és nekem sem kellett a híd alatt aludnom! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60305) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Normi a TV-ben.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60306) Vakegérke válasza Ciccuka (#60305) üzenetére


Vakegérke
veterán

Melyik adón?

Szerk: Végiglapoztam a csatornákat, Normi nuku.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60307) hhenry válasza Ciccuka (#60305) üzenetére


hhenry
őstag

Hol? :Y

(#60308) hcl válasza qnadam (#60300) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De te legalább nem rinyálsz, hogy ninc spénzed. Van, aki ugyanígy nem adja el, csak még nyafog is.
Amúgy megéri. Az idiótákkal nem foglalkozol, és gyak. ingyen pénz, hiszen az árukat megszolgálták. Úgy kell, hogy a lehető legekevesebb idődet vigye el. Pesten nem tudom, ezeket szerintem pár nap alatt el lehet szórni.

@davenport : Ezeket nem tudom, én sosem fogom ki, vagy olyan alakokkal, hogy zöldséget se vennék tőlük. Pedig néha jól jött volna ilyesmi, több darab is. (Amikor meg lett volna, akkor se pénz, se idő, se hely :D )
Ugyanakkor, ha belegondolunk, ezeket a C2D cuccokat nagyon sokan tudják ám használni (és használják is). Szóval a működő lapokat környezetvédelmi szempontól jobb eladni, mint kidobni. Vagy akkor már odaajándékozni iskolának (pláne ha ház is van hozzá), akármilyen alapítványnak, ha nem akarsz vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60309) Ciccuka válasza hhenry (#60307) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60310) tope válasza Ciccuka (#60309) üzenetére


tope
addikt

Éljen az igazság szolgáltatás... Teljes hiánya!!!

(#60311) ,


,
addikt

Nehezen tudom elhinni, hogy csak 2 milió Ft-ot tudott volna évek alatt kicsalni a többszáz károsulttól, amikor volt negyedmilliós laptop, meg 100ezer Ft-os drón is említve (meg még ki tudja milyen nagyértékű dolgok lehettek még). Ráadásul 1 terméket biztosan nem csak 1 károsultnak "értékesített".

(#60312) hcl válasza , (#60311) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is furcsa. Plusz még mikor jött ki? És ennyi idő kellett, hogy elkapják, az első feljelentéstől számítva? :D Amikor a saját nevét használja? :D

Én ma kaptam a K D ügyben levelet a yardtól, hogy nyilakozzak, akarok-e kártérítést. Arról is, hogy kivel szemben akarom érvényesíteni az igényt.
Banyek, vajon kivel, csak nem a gyanúsítottal? Akit, ha tudnám, ki, már érvényesítettem volna...? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#60313) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Tévékettőt és társait elvből nem nyitok. Bánáti "úr" ül-e már megint, vagy csak a megszokott bulvármédia-féle szenzációhajhászás?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#60314) nullpoint válasza Trailblazer (#60313) üzenetére


nullpoint
senior tag

Te most hülyéskedsz? Miért ülne?

Ez nem közlekedési bírság, ahol ha nem fizeted be, akkor 1 hónapon belül előkerítenek, és vagy befizeted, vagy ledolgozod, vagy börtön.

Ez csak szándékos károkozás, csalás, lopás. Ezért nem fogják basztatni. :W

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#60315) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#60316) koko52 válasza berek21 (#60315) üzenetére


koko52
veterán

X5 tanuló autónak?
Más: eleve nem veszünk ilyen tipikusan hülye gyerekek által kitaposott, lelakott, tekert szarokat. A csapból is ez folyik kisvárosunkban, ki melyik szerelőhöz hordja ezeket a külföldrőlbehozotttörökökáltalszéttaposottnémetiparihilladék-okat.
Egyébként hétfőn egy emelkedőn megelőzött (90-el mentem) egy E39, optikai és hang tuninggal. Kb 5km múlva újra találkoztunk -az út szélén állt és telefonált- a kocsi alatt kb az összes olaj. Dudáltunk és integettünk neki :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60317) nullpoint válasza koko52 (#60316) üzenetére


nullpoint
senior tag

De amúgy ekkora batárt benzineset vesz? Mire gondolt? Eljár hatféllel ha nem tolja neki, mint a dízel verzió?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#60318) BiP válasza nullpoint (#60317) üzenetére


BiP
nagyúr

Az emberek nem szoktak gondolkodni autó vásárláskor. Az érzelmek vezérlik.
Szomszéd is vett használtan egy batár nagy Mondeot, 2liter dízel, mert hogy jól befér a család meg erős. (1db 3éves gyerekük van, nem nagycsalád). Igaz, hogy 99%-ban arra használja, hogy apuka egyedül elmegy vele a városban, boltba, meg elviszi a gyereket foglalkozásokra, ilyesmi, de kell a dízel meg a nagy kocsi.

(#60319) koko52: nem fogom sajnálni, amikor kirohad alóla a kocsi.
Nálunk +1 gyerek, de így is inkább benzines kisautót választottunk, mert megelégszünk vele, no meg mert 95%-ban mi is erre használjuk. És még parkolni is könnyebb :)

[ Szerkesztve ]

(#60319) koko52 válasza BiP (#60318) üzenetére


koko52
veterán

A turbó és a részecskeszűrő meghálálja ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60320) Astroboy válasza nullpoint (#60317) üzenetére


Astroboy
őstag

Első genes X5 igazi betegágy volt, ráadásul jobbat nem is választhatott volna belőle első verdának, mint a leginkább alulmotorizált pláne legelső 3 lityis sorhat automatát. ;] Igazi pénznyelők tele konstrukciós hibával, melyek a modell fejlődésével két gen alatt el is tűntek...vagy mégsem?

A 4.4 literes V8-cakkal állítólag jóval kevesebb volt a gond, azoknak már nem került a fél élettartamukba mozgatni a soktonnás téglát, de az igazi beast akkoriban az X5-LM lehetett a Le Mans győztes V12-es 573/650 lovas motorjával, manuál váltóval...hmmm nyami.

Szerk: a 16.5 egész jó amúgy, a majd' 2 tonnás kombi Volvo 850 T5-öm (2 liter sor5 turbo) is ilyesmiket evett pirosnál állva. Persze ha ráléptél, a pillanatnyi átfolyásmérő simán felugrott 36-38 literre, no de akkor ment is a dög. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60321) koko52 válasza Astroboy (#60320) üzenetére


koko52
veterán

Fostalicska minden belsőégésű. Egy letűnő kór utolsó bástyái ;] ;] ;]

Itt a jövő, izé jelen: Tesla Roadster alap kivitel:

Az alap modell 1,9 mp alatt gyorsul 0-ról 100-ra, a 0-160-hoz pedig 4,2 mp kell neki, ami kevesebb, mint a BMW M4-nek 0-100-ig.
Az erőt egy 200 kWh akkumulátor és három elektromotor szolgáltatja. Két motor a két hátsó kereket hajtja, míg egy motor az első kerekeket, ezáltal négykerék meghajtású az autó. A Tesla szerint az új Roadster 10 000 Nm nyomatékot ad le és 1000 kilométeres hatótávval rendelkezik. Musk nem jelentette be a hivatalos végsebességet, de 400km/h környékére teszi.

A Forma 1 és Moto GP 0-100 az ugye 2.6 s!

A 10 000 Nm az az érték, ami ha megfelelő szélességű és tapadású gumival társul akkor a gyomrod tartalma felcsúszik a szádba. Én egyszer ültem utasként egy 4s alatt 100-on lévő Nissanban, hát kurvára nem volt jó érzés az sem.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60322) Astroboy válasza koko52 (#60321) üzenetére


Astroboy
őstag

Az a hajtáslánc pöpec lehet, mert anno a V10 biturbo Tuaregek 1000Nm-rel is feladták a leckét a tervezőknek, ez meg 10x annyi lesz. :D

(#60323) koko52 válasza Astroboy (#60322) üzenetére


koko52
veterán

És relative nem is drága: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60324) szpeti40 válasza Astroboy (#60322) üzenetére


szpeti40
addikt

Elektromos kocsiban nincs hajtáslánc :D
A motor direktbe van kötve a kerékre.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#60325) cbmfan válasza BiP (#60318) üzenetére


cbmfan
senior tag

Mondeo Mk3 van nekem is, csak 2.5 V6 benzines manuális váltóval (dízel és automata kell a francnak). fogyasztás 10 liter körül van városban is. én karbantartom, mechanikailag hibátlan, külsőre meg harcedzett :D pl. pár hete jobb első ajtón tolta be kiálló kilincset valaki, majd ki kell nyomni lemezt valamikor.

imádom mikor rajcsávó levedlett német dízellel villog mögöttem autópályán mikor tempomat tartja 130-at stabilan 3000 fordulat körül. felpörgetem 5000 fölé máris eltűnik a tükörben...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#60326) Ciccuka válasza koko52 (#60321) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az elektromossal az lehet a probléma, hogyha 10x egymás után megismétli azt a gyorsulást, akkor elfüstölhet benne valami.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60327) opr válasza Ciccuka (#60326) üzenetére


opr
veterán

Hogy... Mi?! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#60328) mpo válasza koko52 (#60321) üzenetére


mpo
veterán

Hány évig húzták-halasztották a (Trabant, Barkas) forgalomból kivonását?
Megvárták amíg kihalnak.
Most meg hány kétütemű benzines fűkasza van helyettük?

Nem értem meg, hogy fél órát beszélgetnek a dízel kocsiban vagy mellette a járó motor mellett.
Utálom ezt a gyakorlatot, meg a dízelt is.

Az elektromos szimpatikus, egyedül a hang hiánya zavar, az E versenyeken olyan, mintha hajszárítók mennének.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60329) BiP válasza mpo (#60328) üzenetére


BiP
nagyúr

A hajszárítónak zúgó hangja van. Ezek meg visítanak.

[ Szerkesztve ]

(#60330) koko52 válasza mpo (#60328) üzenetére


koko52
veterán

Kitiltják őket városokból és probléma megoldva. Ez ugye már megy nálunk szerencsésebb országokban.
Igen a versenyeket nem a hang után díjazzák ;]
Nekem nem hiányzik, sőt szeretem a troli hangot mikor odalépek álló lámpánál (Hybridem van) . Egyébként már hang generátorral jönnek az újak a gyalogosok miatt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60331) koby11h


koby11h
aktív tag

14" laptop táska.Fiatal férfi hang (miután tisztáztuk, hogy meg van-e még):
- Ez tabletre nagyon nagy?
- Ha 14" a tablet akkor nem. Tudod hány colos?
-. 7"
- Akkor nagyon!
- Uh, tényleg. Viszhall!
Most vagy nem olvasta el a hirdetést, vagy nem gondolt bele a méret különbségbe, vagy simán nem normális :) Mindhárom kb. ugyan akkora eséllyel...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60332) cof válasza koby11h (#60331) üzenetére


cof
veterán

Miért nem mondtad neki, hogy de 2 tablethez pont tökéletes. :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60333) olle válasza mpo (#60328) üzenetére


olle
senior tag

Nem a Dízellel van a baj. Azzal a ruppótlan paraszttal aki megveszi az 5-6-7 litert evő euro 3-4 es dízelt. Amikor a részecskeszűrő beadja a kulcsot nem javíttat, nem vesz újat, ki se takaríttatja, kiszedi azt csókolom.

Benzin vs Dízel. A gyártó pont nem a legjobb példa...

Ezzel a képlettel akár beszélgethetne a benzines mellett is. :D

A hibridé a jövő. Városban akkumulátorról fognak üzemelni városon kívül pedig a belsőégésű motorral legyen az benzin vagy dízel.

[kép]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60334) elder troll válasza cof (#60332) üzenetére


elder troll
senior tag

4 is elfér benne.

[ Szerkesztve ]

(#60335) cof válasza elder troll (#60334) üzenetére


cof
veterán

Bomba üzletet hagyott ki a leendő vevő (családi laptop/tablet táska).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#60336) hcl válasza Ciccuka (#60326) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, egy nagy benzinesben nem? Ld. még fent.
Elég gyakori baja a durvább sportkiviteleknek, hogy pár rajtprogram után megadja magát... Kb. Ferrari, Porshe szint, ami már kibírja huzamosan.

@koby11h : Vagy nem tudja, mi az a col. Gratulálok :D

@olle : +++

Mutogatni való hater díszpinty

(#60337) koko52 válasza olle (#60333) üzenetére


koko52
veterán

Nem a Co a gond. A legrosszabb a legújabb dízel, mert annyira apró kormot pöfög ami a szervezetben marad sejtszinten. A nagy részecskék távoznak a klotyón és köhögéssel.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60338) koko52 válasza Ciccuka (#60326) üzenetére


koko52
veterán

Porsche tesztpilóták 2 gyorsulás után nem vállalták tovább. Pedig a Tesla mögött vannak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60339) szebe válasza koko52 (#60337) üzenetére


szebe
őstag

Ezt tudja a legújabb benzin is.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#60340) koby11h válasza olle (#60333) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az jó lenne ha városban akkumulátorról mennének, de mit látok most?
Nagy batár koromgyár zöld rendszámmal ami bírna 25 km-t elektromos üzemben de azt se használja, hanem tisztán Diesel módban pöfögi tele a belvárost!
Zöld rendszám = nincs kipufogó! Ezt kellene megérteni a kormánynak.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60341) Starchm válasza koby11h (#60340) üzenetére


Starchm
őstag

Nem azt akarták bevezetni, h 100km-t vagy mennyit kelljen tisztán menni a zöld rendszámhoz? Vagy valami nagyhaver miatt ez törlésre került? :F

(#60342) koby11h válasza Starchm (#60341) üzenetére


koby11h
aktív tag

Jedlik Ányos Terv 2.0, ez lenne a szigorítás, de nem tudom mi lesz ebből.
Nem kicsit zavaró a nagy batár zöld rendszámmal, ingyen parkolással, én meg a pár éves 1.2-es Corsa-val keringek hogy hol találok helyet. Aztán amikor megálltam eldübörög mellettem egy másik, hogy alig kapok levegőt a füstjétől.
Szóval remélem megértik mi az a környezetvédelem és ennek megfelelően módosítják a szabályozást.
Nem irigylem Őket, félre ne érts, nem vennék ilyet már csak elvből sem, csak simán dühítő :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60343) #89309696 válasza koby11h (#60342) üzenetére


#89309696
törölt tag

Gondolom szopás van azzal, hogy akkor módosítani kéne a törvényt, de a meglévő kocsikról nem lehetne levenni mert az elég nagy visszhangot eredményezne (visszafele törvénykezés), akkor meg már eleve izés az egész módosítás mivel ígyis-úgyis egy rakat nagyköbcentis autó járkál még sok-sok évig zöld rendszámmal amit eddig kiadtak. Ez el lett cseszve. Idióta volt aki kitalálta a legelején, hogy minden autó zöldet kapjon. Csak elektromosnak szabadott volna, még Rex sem kaphatta volna meg, se Prius, se semmi ilyen. Csak elektromos. Tiszta sor, no problem. Most már hiába.

Esetleg azt lehetne, hogy a következő műszakiig maradhat a zöld rendszám (akinek egy hét múlva járna le annak türelmi idő), utána viszont kuka aztán járjon fehér rendszámmal. És kizárólagosságot kapnának a zöldre a villanyosok. Ezzel 4 éven belül tisztázni lehetne a dolgot (4 év a műszaki új autótól számolva) és mégsem olyan agresszív mintha azonnal visszafele törvénykeznénk. De hát ugye amíg egy átlagos csalót sem tudnak elkapni, addig miről beszélünk. Kár is ilyeneken gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

(#60344) koby11h válasza #89309696 (#60343) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezzel ki is egyeznék, de szerintem sem lesz belőle semmi.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60345) koby11h válasza koby11h (#60344) üzenetére


koby11h
aktív tag

Légszennyezés: [link]
Tudom a gépjárművek csak egy része, de iszonyat sok van belőlük. Köztük az enyém is, de még nem telik elektromosra, pedig bírnám.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#60346) emre válasza opr (#60327) üzenetére


emre
veterán

Hát a gumi. ;]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60347) BiP válasza Starchm (#60341) üzenetére


BiP
nagyúr

plug-in hibridnél 25km, sima hibridnél 50km a feltétel. [link] Utóbbi miatt nem kaphatta meg a sima Prius, csak a plug-in.

Szerintem azért van zöld rendszám a nagy batárokon, mert a kedvezmények meg ingyen parkolás miatt jobban megéri az ügyes(kedő) tulajnak, mint a szlovák vagy német rendszám. Semmi környezetvédelmi ideológiát ne lásson bele senki. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#60348) opr válasza emre (#60346) üzenetére


opr
veterán

:DDD :DDD :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#60349) KROK640 válasza , (#60311) üzenetére


KROK640
veterán

Egyetértek. A mindössze 2 millióhoz elég kis összegű csalások kellett volna ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#60350) becenevem válasza #89309696 (#60343) üzenetére


becenevem
aktív tag

Az miért visszafelé törvénykezés, hogy hozok most egy törvényt, csak tisztán elektromos lehet zöld rendszám.

2020.3. 31-ig az okmányirodában ingyenesen cserélik, csak időpontot kell foglalni és odaviszik a fehér rendszámot.

A határidő után meg 1milla a csere.
Kb. 20 perc lenne áttolni a törvényhozáson...

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.