Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) hhenry válasza BiP (#60347) üzenetére


hhenry
őstag

Szerintem inkább káros anyag kibocsátáshoz kéne kötni a zöld rendszámot,mondjuk érdekes lenne egy 2004-es Prius 2-n :)

(#60352) #89309696 válasza becenevem (#60350) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mert az összes bónuszt buknák az emberek amiért az autót vették és csoportosan lehetne cibálni érte az államot. Jogosan. Hadd ne kelljen részleteznem miért lenne minden csak nem tisztességes. Ha ezzel az ideológiával állnának mindenhez akkor elszabadulhatna a pokol. Épp elég szart csinálnak így is, nemhogy még ezt is engedve, hogy minden alkalommal kényük-kedvük szerint módosítanak valamit. Az addig szép, hogy a zöld rendszám a helyére kerülne ezzel egy csapásra, de mikor egy nem jótett miatt cserélnének így törvényt más ügyekben akkor már mindjárt nem lenne olyan fasza.

[ Szerkesztve ]

(#60353) KROK640 válasza koko52 (#60323) üzenetére


KROK640
veterán

200 ezer USD-ért azért nem is azt az autó amiből túl sok lesz egyelőre az utakon.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#60354) LZs?! válasza becenevem (#60350) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@becenevem

Visszaható hatály tilalma

Röviden: nem lehet visszamenőlegesen szankcionálni. Visszamenőlegesen nem foszthatsz meg valakit valamely biztosított jogától, illetve annak hozadékaitól.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#60355) Trailblazer válasza LZs?! (#60354) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kivéve a gyevi bírót...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#60356) LZs?! válasza Trailblazer (#60355) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Maradt még a királyi családban 'eladó lány', lehet udvarolni... :)

Nevermind...

(#60357) Trailblazer válasza LZs?! (#60356) üzenetére


Trailblazer
addikt

Már amennyiben a potenciális udvarló jellemben hozzájuk hasonlatos.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#60358) BiP válasza Trailblazer (#60357) üzenetére


BiP
nagyúr

Előtte át kell esni egy gerincműtéten, nem egyszerű :)

(#60359) mpo válasza LZs?! (#60354) üzenetére


mpo
veterán

Visszaható hatály tilalma
Visszamenőlegesen nem foszthatsz meg valakit valamely biztosított jogától, illetve annak hozadékaitól.
Nem hallottál a szolgálati nyugdíjról? :Y
Lett belőle szolgálati járandóság és a mindenkori jövedelemadóval megegyező levonással csökkentett összeg jár. Levonás a neve, nem adó.
Nem támadható, mert az alkotmányba (tákolmány) tették, amit az Alkotmánybíróság így nem vizsgálhat. Jogorvoslat nincs. Ez 2012-től van.
Aki már 6 éve szolgálati nyugdíjban volt, arra is vonatkozik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60360) Trailblazer válasza mpo (#60359) üzenetére


Trailblazer
addikt

Meg még volt egy 98%-os, visszamenőleges különadó is, kettővel fentebb erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#60361) koko52


koko52
veterán

Már okosabban csinálják. Ott vannak a napelemek amik szerencsére gombamód szaporodnak. Nagyon kevesen tudják, hogy van rajta adó ami pontosan 0 ft. Ahhoz hogy ez mondjuk akár mennyi is legyen csak csak oda kell írni egy számot elé. Nem kell törvénymódosítás, nem lehet per, hogy megadóztatják utólag, mert már most is adózott. A nulla is érték.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60362) emre válasza koko52 (#60361) üzenetére


emre
veterán

Nem emlékszek pontosan hol hallottam, vagy Totalcar, vagy Speedzone csatorna, de a lényeg hogy bizonyos területeken már az elektromos autó töltők sem annyira kedvezményesek mint a kezdetekben.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60363) mpo


mpo
veterán

Sajnos most érintett vagyok, ezért tudtam meg.
A háziorvosom (barátom) kötözte a sebemet hozott anyaggal és mondta, hogy ezeket a kötszereket ő nem írhatja föl.
Elmentem maszekban bőrgyógyászhoz és fölírta a Granuflex kötszert, amit csak egyszerűen rá kell rakni, ezt sem írhatja föl a háziorvos.
KÖTSZERT!

Ha érted, akkor már elavult.

(#60364) koko52 válasza emre (#60362) üzenetére


koko52
veterán

Igen, van 3 db extrém gyors töltő az országban amit csak pár modell tud kihasználni, azokat fizetőssé tette a szolgáltatója. [link]
A 37 ft-os áramot ők 280-ért adják :D biztos nagy sikerük lesz.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60365) BiP válasza emre (#60362) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, az Ionity (német autógyárak álnak mögötte) durván megemelte az árakat, kwh alapú elszámolásra váltottak. Viszont van /lesz előfizetéses konstrukció, amivel jóval olcsóbb, ill. az afott gyárak ad(hat)nak kedvezményeket.

(#60366) koko52


koko52
veterán

Be teszem nehogy valaki pórul járjon, én tavaly ősszel még megkaptam a cuccokat, de pár millája bent maradt a vásárlóknak: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60367) szebe válasza koko52 (#60364) üzenetére


szebe
őstag

Az ELMŰ töltőkön már nyár óta 99ft/kWh a töltés.
A MOL kutakon töltésenkénti ár van, AC-2k HUF, DC 3k HUF (hogy ne foglalják "ingyen" a helyet a Limo-k elől).
A Supercharger sincs ingyen, illetve az csak Tesla kompatibilis, valahol érthető, ha az ionity jól megadóztatja a Teslát (mert ez kvázi a Tesla ellen "szól")

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#60368) BiP válasza szebe (#60367) üzenetére


BiP
nagyúr

Elég egyértelműen, mert csak nekik +10% felár van még rá. [link]

Azt kell elfelejteni, hogy ma már nincs ingyen a villanyautózás, mint pár éve. Ugyanúgy meg kell venni az üzemanyagot, csak más az árazása, normális esetben nagyságrendekkel olcsóbb.

A supercharger meg az Ionity meg azért lehet ilyen drága, mert ilyen villámtöltést senki más nem tud kínálni. És ennek a szolgáltatásnak bizony ára van. Meg az időnek is, amit a gyorsabb töltéssel megspórol az ember. Mert ugye nem mindegy, hogy fél napig kell lógnia a kocsinak a töltőn, vagy fél óra alatt majdnem teletöltöd és szerzel többszáz km hatótávot.

[ Szerkesztve ]

(#60369) szebe válasza BiP (#60368) üzenetére


szebe
őstag

Na meg a telepítés/fenntartás sincs ingyen.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#60370) BiP válasza szebe (#60369) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyilván. Amikor többtízmillió Ft telepíteni egy ilyen töltőállomást, nyilván a befektető is szeretne idővel látni belőle valamit. De ha autógyárhoz kötődik, még ha a telepítést be is nyeli, hogy legyen egy jól kiépített töltőhálózata, amivel kedvez az ügyfeleinek, azért üzemeltetni sincs ingyen.
Csak user szempontból próbáltam megközelíteni, hogy ez egy szolgáltatás, amiért fizetni kell. El kell gyászolni az ingyenes beetető időszakot.

[ Szerkesztve ]

(#60371) olle


olle
senior tag

Valakinek FX-8320 24000Ft ért? Helyi. :( :W

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60372) Trailblazer válasza olle (#60371) üzenetére


Trailblazer
addikt

AM4-be belemegy az? Szerintem lecserélem akkor vele az R5 2600-at. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#60373) olle válasza Trailblazer (#60372) üzenetére


olle
senior tag

Ha elég elszánt vagy akkor belemegy. :D :C

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60374) olle


olle
senior tag

Óvatosan a használt hardverekkel! - Ez a csaló már 9 éve veri át a magyarokat
[link]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60375) Astroboy válasza olle (#60374) üzenetére


Astroboy
őstag

Csapnivaló egy ábrázata van ennek a tarisznyásráknak... ;]

(#60376) qnadam válasza Astroboy (#60375) üzenetére


qnadam
veterán

én nem látok képet az elkövetőről.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60377) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Normi

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60378) Trailblazer válasza olle (#60374) üzenetére


Trailblazer
addikt

Utálatos ez az általánosító, bulvármédiás szófordulat, hogy így a magyarokat, meg úgy a magyarokkal...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#60379) hcl válasza emre (#60362) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De parkolni még ingyen parkol.
Meg még fizetősben is durván olcsóbb a km költség, mint a belsőégésűek. Nyilván megvenni nem az.

Mutogatni való hater díszpinty

(#60380) hcl válasza szebe (#60369) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg kéne fordítani a dolgot. A töltőhálózat üzemeltetőjének legyen érdeke, hogy te ott tölts, és ne a konkurrenciánál.
A villamos hálózat fenntartásába meg ad az állam az adóból, meg fizeted a villanyszámlát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#60381) Golden9 válasza qnadam (#60376) üzenetére


Golden9
addikt

Az egyik károsult szerint ez a Facebook oldala (csak belépve látható). Ez meg az Instagram oldala.

[ Szeretkezve ]

(#60382) gban


gban
Közösségépítő

HIBÁTLAN GÉP KIVÁLÓ ÁRON!!!!

Processzor: AMD A6-5400K 4,5Ghz (oc)
Videókártya: Beépített (APU)
Alaplap: Asrock FM2A68M
RAM: Kingston hyperx 8GB DDR3
Táp: Danubius 450W
Merevlemez: 500GB Toshiba 7200rpm
Ház: Danubius (viseltes)

A kiváló ár pedig 38k :DDD :DDD
2db hűtő jár hozzá (régiek és hangosak),

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#60383) Cs1csó válasza gban (#60382) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

8 éves CPU, egy IPARI HULLADÉK tápegység egy 6 éves lap. :R

(#60384) Ciccuka válasza Cs1csó (#60383) üzenetére


Ciccuka
veterán

És így az alaplapi kondenzátorok se lehetnek a toppon...

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60385) Cs1csó válasza Ciccuka (#60384) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÓÓÓ ilyen mélységekig nem is mertem elmenni. Erre csak ennyit: GONE...

(#60386) hcl válasza Cs1csó (#60383) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezzel még nem is lenne bajom, mert nekem még a Vmware alá is elég lenne, de ennyiért...

Mutogatni való hater díszpinty

(#60387) gban válasza hcl (#60386) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az alábbi infót kihagytam:
A merevlemez 2 felé van parcellázva

Postázást nem vállalok.

(#60388) berek21


berek21
senior tag

Még az elektromos témához. A kép olaszországban készült január végén.
Töltő, amit egy diesel generátor hajt. ;]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#60389) dugo_ válasza berek21 (#60388) üzenetére


dugo_
veterán

Ez egy perth-i tesztüzem, ami utána Nullarbor-ba kerül át (rajta is van a töltőoszlopon).
Az pedig akárhogy is nézzük, a sivatag kellős közepe, 1500-2000km-re a "civilizációtól".

https://thedriven.io/2018/12/14/diesel-charge-evs-remote-locations-greener-than-you-think/

http://joannenova.com.au/2019/08/the-diesel-generator-behind-the-electric-car-charging-point/

(#60390) berek21 válasza dugo_ (#60389) üzenetére


berek21
senior tag

Igaz, ezt benéztem. De lényeg azért átjön, hogy az elektromos áram eltárolása lesz a szűk keresztmetszet a világ nagyobbik részén. Aki erre költséghatékony megoldást talál, az utána megveheti az egész földet.

LG Velvet eladó!

(#60391) Cs1csó válasza gban (#60387) üzenetére


Cs1csó
félisten

"parcellázva" ez jóó, a kérdés, mit termeszt benne.

(#60392) hcl válasza gban (#60387) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#60393) gban


gban
Közösségépítő

Újabb csoda.

Asrock P4VM800 + Intel Celeron E1400

Az említett alaplap 478-as (csakúgy mint a fotózott, mert az meg P4V88 :DDD ), a proci meg 775-ös. :W

Postázást nem vállalok.

(#60394) KROK640


KROK640
veterán

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#60395) KROK640 válasza gban (#60382) üzenetére


KROK640
veterán

Most miért? Lehet jól működik (nem azt írta kiváló gép).
A CPU már a maga korában sem volt a leggyorsabb CPU az egyszer biztos, de legalább 8GB a RAM, van benne merevlemez is, még ha csak jelképes 500GB is, (SSD minek? - bár szvsz jobb mintha 64-120GBos SSDvel árulná) van egy ókori római tápegység, és még két hűtő(szekrény)t is kapunk hozzá. Ha így nézed nem is olyan rossz ez. Persze nem ennyiért.
De legalább tuningolható a CPU ...

és kiváló az ár, mert kivált a tömegből, észrevetted és beraktad ide!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#60396) KROK640 válasza gban (#60387) üzenetére


KROK640
veterán

Parcellázva xD
most majdnem leköptem levessel a monitorom xD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#60397) Csupingo válasza KROK640 (#60394) üzenetére


Csupingo
veterán

Tolmácsot, hamar! Erre kiváncsi lennék. :)
Hm...: megözőni, gyásznak a potara?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60398) KROK640 válasza Csupingo (#60397) üzenetére


KROK640
veterán

Nem szeretne cserébe felajánlva Renault, Peugeot, Citroen tipusu gépjárműveket, mert nincs meggyőződve teljes műszaki megbízhatóságukról, vagy arról, hogy a csere számára is megérné.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#60399) Csupingo válasza KROK640 (#60398) üzenetére


Csupingo
veterán

Összességében értem a lényeget, de szó szerint ez mit jelenthet: "gyásznak a potara"? Ez valami gyakori kifejezés lehet? És a megözőni-nek mik a szinonímái? Átgázolni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60400) KROK640 válasza Csupingo (#60399) üzenetére


KROK640
veterán

"gyásznak a potara"? = nekem ez nem tetszik. (a gyásznak után mindegy mi áll)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.