Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76951) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Használt PS3 (SuperSlim) vásárlásnál mire kell figyelni? Itt is lehet tiltva a konzol az online shop-ban?

Alex

(#76952) A`rpi válasza vargalex (#76951) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Sziasztok!

Használt PS3 (SuperSlim) vásárlásnál mire kell figyelni? Itt is lehet tiltva a konzol az online shop-ban?"

Az alábbiakat érdemes végignézni / megcsinálni vásárlás előtt / alatt: [link]

(#76953) vargalex válasza A`rpi (#76952) üzenetére


vargalex
félisten

Köszi!

Pedig ezt tegnap olvastam. :) Szóval, a PS3-al történő bejelentkezés esetén kiderül, hogy esetleg tiltott-e a konzol.

Alex

(#76954) A`rpi válasza vargalex (#76953) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Köszi!

Pedig ezt tegnap olvastam. :) Szóval, a PS3-al történő bejelentkezés esetén kiderül, hogy esetleg tiltott-e a konzol."

Így van. továbbá ha felmész egy multis játékkal játszani.

[ Szerkesztve ]

(#76955) vargalex


vargalex
félisten

Na, úgy tűnik, már nem szabadultok tőlem. Megrendeltem egy PS3 SuperSlim-et (CECH-4004C), igaz tartozékok nélkül, de annyiért nem tudtam otthagyni. Garit vállal rá az eladó...
Így rögtön vannak kérdéseim is:

- jól látom, hogy a tápkábel az anno a kazettás magnóknál szokásossal egyezik?
- ha veszek egy DualShock 3 kontorllert, és nem adnak hozzá töltőkábelt, akkor az normál USB-mini USB?
- felesleges 2,5" HDD van otthon. Ha beszerelem, akkor ezt követem és kész?
- a legtöbb leírásban b/g wifi-t írnak, viszont van, ahol a/b/g/n-t. Gondolom az első a valóság.

Alex

(#76956) MasterMark válasza vargalex (#76955) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, a csatlakozó szabvány IEC C7.

Kontrolleren mini-USB van.

Switch Tax

(#76957) vargalex


vargalex
félisten

Mivel PS2-ről jövök (illetve inkább a gyerekek), ahol ugye nincs store, stb, így újabb kérdéseim merültek fel (illetve van, amit csak azért kérdezek, hogy jól értem-e):

1. Vannak csak lemezen megjelenő játékok?
2. A store-ban megvásárolt játékokat (pl. weben) letölti a gép a HDD-re és játszhatnak vele bármikor?
3. A lemezes játékok esetén csak a mentések mennek a HDD-re?
4. A gyerekek nagyon szeretik (még kicsik) a Buzz! Junior játékokat. Látom, itt is vannak. A PS3-on is használható a PS2-n használt USB-s Buzz! controller?
5. Jól értem, hogy egy ilyen átalakítóval a DS2 kontroller is használható (persze vezetékes, nem lesz gyro...)

Alex

(#76958) Sanyi.mTs válasza vargalex (#76957) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

1. igen
2. igen
3. nem. vannak játékok, amik akár 5-10-20GB-t is telepítenek és mellette kell a lemez is.

[ Szerkesztve ]

(#76959) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Tegnap megvettem egy PS3 SuperSlim-et (12 GB-os verzió, de 150 GB-os HDD-vel), 2 kontrollerrel, 1 lemezes játékkal. Minden működik rendesen, PC-n már korábban regisztráltam PSN-re (Magyar lokációval), így azzal a regisztrációval bejelentkeztem, próbáltunk demo alkalmazást, illetve egy Fifa-t is lemezről.
Korábban írtam, hogy a gyerekek szeretik a Buzz! Junior játékokat. Magyar lokációval a Store-ban csak 1 érhető el közülük, de csináltam egy új regisztrációt USA lokációval, úgy 3 különböző érhető el, ráadásul ugye valamennyivel olcsóbb is.
A kérdésem az, hogy 1 gépen lehet 2 PSN fiókot felvenni, illetve párhuzamosan használni? Vagy használjam csak az USA fiókot?

Illetve rákerestem, mert ezek a játékok PS2-n megvannak, a negyedik ilyen pedig GB lokáció esetén érhető el. Lehet, hogy 3 fiók kellene? (Mert ott valamennyivel drágább.) És a legszebb a dologban, hogy itt is csak 3 érhető el, azaz mind a 4 sem US, sem GB, sem HU lokáció esetén nem...

Másik kérdésem: még nem aktiváltam a konzolt. Gondolom csak az egyik fiók alá lehet aktiválni. Ez mire jó? Hiszen ugye így is tudok letölteni a konzolon, stb. Arra, hogy PC-n tegyem a letöltési sorba, vagy online játsszak?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#76960) A`rpi válasza vargalex (#76959) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Sziasztok!

Tegnap megvettem egy PS3 SuperSlim-et (12 GB-os verzió, de 150 GB-os HDD-vel), 2 kontrollerrel, 1 lemezes játékkal. Minden működik rendesen, PC-n már korábban regisztráltam PSN-re (Magyar lokációval), így azzal a regisztrációval bejelentkeztem, próbáltunk demo alkalmazást, illetve egy Fifa-t is lemezről.
Korábban írtam, hogy a gyerekek szeretik a Buzz! Junior játékokat. Magyar lokációval a Store-ban csak 1 érhető el közülük, de csináltam egy új regisztrációt USA lokációval, úgy 3 különböző érhető el, ráadásul ugye valamennyivel olcsóbb is.
A kérdésem az, hogy 1 gépen lehet 2 PSN fiókot felvenni, illetve párhuzamosan használni? Vagy használjam csak az USA fiókot?

Illetve rákerestem, mert ezek a játékok PS2-n megvannak, a negyedik ilyen pedig GB lokáció esetén érhető el. Lehet, hogy 3 fiók kellene? (Mert ott valamennyivel drágább.) És a legszebb a dologban, hogy itt is csak 3 érhető el, azaz mind a 4 sem US, sem GB, sem HU lokáció esetén nem...

Másik kérdésem: még nem aktiváltam a konzolt. Gondolom csak az egyik fiók alá lehet aktiválni. Ez mire jó? Hiszen ugye így is tudok letölteni a konzolon, stb. Arra, hogy PC-n tegyem a letöltési sorba, vagy online játsszak?"

Annyi és olyan lokalizációjú fiókot hozol létre amennyit jólesik, mindent tudod aktiválni is, aktiválás után érhetőek el a letöltési listában található teljes játékok, demók, és DLC-k (lásd) legfelül PS3 témaösszefoglaló.

Ha UK, vagy US PSN fiókot hozol létre abban az esetben a feltöltőkártyát alternatív módon kell beszerezned, előfordulhat hogy UK fiók működik magyar bankkártyáról is, de ez nem garantált.

(#76961) vargalex válasza A`rpi (#76960) üzenetére


vargalex
félisten

Paypal-ról fog menni mindegyik? Vagy azt is figyeli a rendszer, hogy 1 paypal fiók 1 PSN fiókhoz lehet rendelve?

De akkor jó értem, hogy ugyan azt a gépet aktiválhatom mindegyik fióknál? Illetve a gépen bármelyik fiókkal megvásárolt (és letöltött) játékkal lehet játszani?
Kiegészítő tartalmat nem biztos, hogy fogok vásárolni, inkább teljes játékokat. Persze, ez később változhat.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#76962) A`rpi válasza vargalex (#76961) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Paypal-ról fog menni mindegyik? Vagy azt is figyeli a rendszer, hogy 1 paypal fiók 1 PSN fiókhoz lehet rendelve?

De akkor jó értem, hogy ugyan azt a gépet aktiválhatom mindegyik fióknál? Illetve a gépen bármelyik fiókkal megvásárolt (és letöltött) játékkal lehet játszani?
Kiegészítő tartalmat nem biztos, hogy fogok vásárolni, inkább teljes játékokat. Persze, ez később változhat."

PayPal fiókodnak is van régiója, így ha magyarországit regisztráltál, azzal az US fiókra nem tudsz fizetni.

USA PSN fiók = USA bankkártya, USA PayPal, vagy Dollár feltöltőkártya.

HUN PSN fiók = HUN bankkártya, HUN PayPal, vagy Forint feltöltőkártya.

UK PSN fiók = UK bankkártya, UK PayPal, vagy Font feltöltőkártya.

Stb...

Minden fiókot egyidejűleg be tudsz aktiválni, HU, UK, US, és a megvásárolt tartalmak elérhetőek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#76963) vargalex válasza A`rpi (#76962) üzenetére


vargalex
félisten

Tudom, ez nem ide tartozna logikailag, de ha már itt vagyunk: gondolom az USA és UK PayPal esetén nem rendelhetem hozzá a magyar bankkártyámat. Akkor hogy érdemes ezt csinálni? Csak feltöltőkártyával?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#76964) A`rpi válasza vargalex (#76963) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Feltöltőkártya, vagy utalgatsz a PayPal fiókok között, de így ottvan a tranzakciós költség.

(#76965) vargalex válasza A`rpi (#76964) üzenetére


vargalex
félisten

Köszi, a feltöltőkártyát meg is oldottam.
Még egy kérdés: állítólag a PS3-nak gigabit LAN-ja van. Mégis a sebesség teszt szerint (mondjuk csak beállításkor néztem), ha jól emlékszem nagyjából 25 Mbps-t írt letöltésre. A szerver oldal ilyen lassú? A játékok letöltése sem szélvész...

Alex

(#76966) A`rpi válasza vargalex (#76965) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Köszi, a feltöltőkártyát meg is oldottam.
Még egy kérdés: állítólag a PS3-nak gigabit LAN-ja van. Mégis a sebesség teszt szerint (mondjuk csak beállításkor néztem), ha jól emlékszem nagyjából 25 Mbps-t írt letöltésre. A szerver oldal ilyen lassú? A játékok letöltése sem szélvész..."

A letöltés sajnos nagyon lassú, és még PS4nél is vannak ezzel gondok, ez SONY sajátosság, együtt lehet vele élni, de azért kellemetlen.

Türelem, mást nem tudok javasolni. :)

(#76967) vargalex válasza A`rpi (#76966) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, türelmes vagyok, csak gondoltam rákérdezek, hogy nálam van-e valami gond, vagy ez globális. Így megnyugtattál. :)

Alex

(#76968) vargalex válasza vargalex (#76967) üzenetére


vargalex
félisten

Na, ha már így megbeszéltük a letöltési sebességet, akkor azt kérdezném, hogy miért írják néhol, hogy érdemes SSD-t tenni bele? Jó, az elérési idők miatt esetleg, de egyébként biztos nem a HDD a szűk keresztmetszet (még az 5400 rpm-es sem). Nálam legalábbis egy már letöltött játék telepítése nagyjából 7,5 MB/s-el zajlik (1,3 GB kb. 3 perc). Gondolom a titkosítás viszi el a CPU-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#76969) seniman válasza vargalex (#76968) üzenetére


seniman
addikt

Érdemes, csak nem gazdaságos. Legalább az nem érzékeny a hőre,meg nem is termeli nagyon.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#76970) Tegla80 válasza vargalex (#76968) üzenetére


Tegla80
addikt

Hasznald par hetig-honapig hdd-vel a gepet,majd ha megteheted akkor rakj bele ssd-t. 120gb mar olcso penz es hasznalhato nagysag meg digit tartalom eseten is......Utana sztem erteni fogod,h miert is jo. Persze nem valtja meg a vilagot,de erezhetoen javit a gepen mar menu hasznalat kozben is,mig toltesi/eleresi idok is javulnak....porgosebb lesz picit. ;)

Sony® & PlayStation®

(#76971) vargalex válasza Tegla80 (#76970) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, értem én lényegében. A betöltés (így nyilván a menüben a játék háttérképe, zenéje) gyorsabb lesz az elérési idő miatt, mivel itt valószínűleg sok kis file-ról beszélünk.
A telepítés 7,5 MB/s-es sebessége (ahogy a letöltési sebesség is gigabites csatoló ellenére) erősen meglepett. Utóbbin szinte biztos, hogy semmit, előbbin talán egy kicsit gyorsít az SSD.

Alex

(#76972) gettos


gettos
csendes tag

Üdv valaki ere nem tud nekem valami megoldást mondani mit lehet ilyenkor csinálni?
https://www.youtube.com/watch?v=ol-tJaZOmNw

(#76973) erahurka


erahurka
félisten

Lenyomtam másodjára a God of Wart, most PS4-es kontrollerrel. A Quicktime eventek valami teljesíthetetlenül kevés időt adnak még easy fokozaton is, nem rémlik hogy ilyen kicentizett lett volna. Ha a kört kellett nyomkodni gyakorlatilag hüvelykujjal meg se tudtam csinálni csak ha leraktam a kontrollert és ezerrel csapkodtam a gombot mint valami hülyegyerek. Másnál is ilyen? :F

(#76974) eeXaa válasza erahurka (#76973) üzenetére


eeXaa
addikt

a 3. részt?

(#76975) erahurka válasza eeXaa (#76974) üzenetére


erahurka
félisten

Az első részt, az a God of War. A többi címében van számozás.

(#76976) eeXaa válasza erahurka (#76975) üzenetére


eeXaa
addikt

ok :R

(#76977) MasterMark válasza erahurka (#76975) üzenetére


MasterMark
titán

Ami azt illeti az új is számozás nélküli. Illetve vannak csak simán alcímes játékok is számozás nélkül.

Switch Tax

(#76978) erahurka válasza MasterMark (#76977) üzenetére


erahurka
félisten

Jó de az újat értelemszerűen nem játszhattam PS3-on, az alcímeseknek pedig kvázi az alcímük a számozás. :K

(#76979) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Ps3-ra rá lehet csatlakoztatni jbl go2-t?
Többször is próbálkoztam de 8001002B error-t ír ki folyamatosan.

(#76980) seniman válasza Mr. Erikszon (#76979) üzenetére


seniman
addikt

Nem.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#76981) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Lehet valahogy a DS3-at PC-vel használni?

Press "F" to pay respects.

(#76982) pulyka jocó válasza Imilenni (#76981) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Lehet, én használtam. Ha Windows 10-ed van nem kell, de ha előtte lévő verzió, akkor rakd fel az x360 kontroller drivert, és egy program kell, valami SCP, amit ha feltelepítész, menni fog. Google-n keress rá, én valami youtube videó alapján csináltam meg.

(#76983) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Kicsit "morgós" a PS3 SuperSlim ventije (igazából csak csendben zavar engem egy kicsit, a család többi tagját nem). Tegnap szétszedtem, újra pasztáztam és kicsit WD40-en befújtam a ventit. Nem igazán változott. Ventit honnan érdemes hozzá rendelni? Aliexpress/ebay? Vagy van itthoni beszerzés is?

Alex

(#76984) vargalex


vargalex
félisten

Még egy kérdés: nem módosított rendszer esetén van lehetőség valahogyan lekérdezni a CPU/GPU hőmérsékletét, terheltségét?

Alex

(#76985) erahurka válasza vargalex (#76984) üzenetére


erahurka
félisten

Nincs.

(#76986) erahurka


erahurka
félisten

Rekedtre ordítottam a torkom a tévével, de végül csak megcsináltam a God of War 2 Titan Challenge-eit :DDD Már csak az Uber chestek kellenek a platinához :))

(#76987) A`rpi válasza erahurka (#76986) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Szerintem sima liba minden GOW, ami PS3 ra megjelent. 😅

(#76988) erahurka válasza A`rpi (#76987) üzenetére


erahurka
félisten

Te vagy nagyon tapasztalt gamer, vagy én vagyok atom béna? :DDD

(#76989) Imilenni válasza A`rpi (#76987) üzenetére


Imilenni
addikt

Hetekig szívtam a legnehezebb előtti fokozaton a többszintes harcnál (3 és Ascension)

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#76990) A`rpi válasza Imilenni (#76989) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

[link]

4 napos átlaggal lezavartam minden részt, persze abban az Időben sokat játszottam.

(#76991) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Tudnátok írni pár megoldást, hogy egy szimpla monitorral (amin ezek vannak: vga, dvi, dp, usb port) hogyan oldanátok meg a hangot is ps3-hoz (kábelekkel, átalakítókkal, hangszórókkal)? Többféle verzió is lehet.

Előre is köszi a segítséget!

(#76992) MasterMark válasza Ice&Lime (#76991) üzenetére


MasterMark
titán

A monitoron van jack kimenet, vagy hangszóró?

Switch Tax

(#76993) Droughert válasza Ice&Lime (#76991) üzenetére


Droughert
tag

Veszel egy rca-jack átalakítót és Composit VA kábelről leveszed az audió jelet. Nemrég újra vettem egy PS3-at, én így oldottam meg, mert van amikor monitoron játszom és ilyenkor fülessel használom.
pl. ez is jó lehet:

[ Szerkesztve ]

(#76994) Ice&Lime válasza MasterMark (#76992) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyik sincs, azért írtam szimpla monitort és a portokat.

(#76993) Droughert: te tudtad, hogy hdcp-s a monitorod vagy mázlid volt?

[ Szerkesztve ]

(#76995) Droughert válasza Ice&Lime (#76994) üzenetére


Droughert
tag

1000éves LG 2363V-WF monitorom van, nem néztem utána, hogy HDCP-s vagy sem, de mikor anno eladtam a PS3-at, akkor előtte ezen teszteltem, és tudtam, hogy működött gond nélkül.

(#76996) Ice&Lime válasza Droughert (#76995) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És szerinted milyen normális sztereó, olcsó hangfalpárral lehetne összekötni? Te milyennel kötnéd össze olyan 3-8k között?

(#76997) MasterMark válasza Ice&Lime (#76996) üzenetére


MasterMark
titán

Bármilyen jack-es jó, az analóg kábelről le lehet venni a hangot.

Pl.: Genius SP-HF1250B

Vagy bármilyen optikaival rendelkező hangfal.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#76998) Ice&Lime válasza MasterMark (#76997) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Például amit linkeltél oda még átalakító sem kell, csak megy bele a line in L és R-be és kész ugye?
Amin meg lincs line in L és R, azoknál a sima jack-esbe és szól is?

(#76999) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#76998) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez akkor így van?

A másik dolog, hogy ne kelljen folyton a lemezt cserélgetni, lehet azt, hogy a gépre másolni az egész játékot, hogy gépről menjen csak lemez nélkül?

(#77000) A`rpi válasza Ice&Lime (#76991) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Sziasztok!

Tudnátok írni pár megoldást, hogy egy szimpla monitorral (amin ezek vannak: vga, dvi, dp, usb port) hogyan oldanátok meg a hangot is ps3-hoz (kábelekkel, átalakítókkal, hangszórókkal)? Többféle verzió is lehet.

Előre is köszi a segítséget!"

[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.