Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92041) Csöves válasza uriember (#92040) üzenetére


Csöves
senior tag

Energiafogyasztás bekapcsolva635 W

Nem kevés.

Aquila non captat muscas.

(#92042) uriember válasza Csöves (#92041) üzenetére


uriember
aktív tag

Mondjuk ez is a max terhelés telifehérrel, átlagban 450-500 Wattnál nem kér többet... :C

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#92043) MasterMark válasza uriember (#92040) üzenetére


MasterMark
titán

De ez hibás adat, az megvan? Pont erről van szó...

Switch Tax

(#92044) uriember válasza MasterMark (#92043) üzenetére


uriember
aktív tag

Ez konkrét adat. Műszerész vagyok és mértem hosszabb távon az áramfelvételt kéziműszerrel...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#92045) roseA580 válasza uriember (#92044) üzenetére


roseA580
kezdő

OK.

De milyen kézi műszerrel?
Ami csak az "effektív" áramot méri (a "meddőt" meg nem)?
Olyanból kevés van.

Én ilyen mérést csak a villanyórával (okkal nevezik fogyasztás mérőnek) szoktam végezni. (mivel nincs erre alkalmas műszerem)

[ Szerkesztve ]

(#92046) KTTech válasza roseA580 (#92045) üzenetére


KTTech
veterán

Én fogyasztásmérővel mértem az enyémet. Igaz, jó játék volt mire összelegóztam, mert a fogyasztásmérőm EU szabványú dugóra van tervezve (Mo-n vettem), én meg az UK-ban élek jelenleg (igaz ez csak a 65VT65-ös mérésemet érintette, az 55VT65-öt még nem mértem le, nem megy annyit, hogy érdekeljen): kellett egy UK-EU és egy EU-UK travel adapter.

De bármelyik smart kapcsolóval mérhető a fogyasztás manapság, és pontosan is mérnek (de a TPLink Tapo kapcsolót lusta voltam rádugni), ráadásul filléres árban vannak.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92047) hunspikey


hunspikey
őstag

Szerintem mindegy is, hogy 500 vagy "csak" 300 wattot eszik. A lényeg, hogy ennyiből csinál átlagosan max 120 nit fényerőt, szemben a mai motyók 10x-es fényerejével fele ilyen fogyasztás mellett, ez számomra 1/20-ad hatékonyság..

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92048) szika87 válasza hunspikey (#92047) üzenetére


szika87
aktív tag

Megértem amit írsz, ettől függetlenül sose értettem annyira ezt a fogyasztást dolgot hogy ezen menjen a vita..persze legyünk zöldek támogatom ha ez a cél, de lehet nem a tv készülékekkel kéne kezdeni vagy a személy-gépkocsikkal, hanem mondjuk a tanker hajókkal meg az olajfinomítókkal és akkumulátor gyárakkal, a rengeteg műanyaggal amivel tele szennyezünk a földet, de mindegy ez nem az a fórum, csak ne e mögé bújjunk hogy azért jobb az alacsony fogyasztás mert megmentjük a földet.

Az átlag felhasználót maximum annyiban érdekli a fogyasztás, hogy mennyivel nyomja meg a havi számlát...jelzem nem sokkal.

Ha ezzel az állandó értékkel számolok (ami nyilván nem valós, hiszen nem állandó) de mondjuk a plazmánál (65-ös) legyen 350w/h, napi 8 árával számolva az havi 2710 Ft
A 65-ös OLED-ek (gyors guglizás után) talán ilyen 150w/h, napi 8 óra/hó 1170 Ft
Én nem mondom hogy ez nem jelentős első ránézésre, de a mai világba, mikor egy gyros pitában nem kapsz 1500 Ft-ért, kétlem hogy ez a havi 1500 Ft nagyban megnyomná a háztartási költségeket, vagy ez lenne az indok hogy valaki plazmát vált OLED-re mert nem bírja fizetni az üzemeltetését :DDD

Az OLED-ek ára folyamatosan csökken, de szerintem még mindig ki kell csengetni legalább 400 ezret, és akkor nem is a csúcs kategóriát kapod meg.
Aki úgy áll anyagilag hogy ezt nem engedheti meg magának (rengetegen vannak), véleményem szerint annak igenis megéri használtan venni egy plazmát mondjuk 50-80 ezerért, akár egy KURO-t, akár egy jobb fajta Panasonic-ot.
Akkor kap egy nagyon jó minőségű képi megjelenítőt, és a pénztárcát se kellett kiürítenie teljesen.Néha úgy érzem ezeket az örökkévalóságnak gyártották olyan jól bírják mai napig.

Mindezt csak azért írtam le, mert gyakran látom hogy szapulod a plazmát :) igen kihalt tudjuk, igen többet fogyaszt tudjuk, igen jobb az OLED tudjuk.
De van az a réteg akiknek számít a képminőség de mégse engedheti meg magának mondjuk az OLED--et, őket ne riasszuk már el ezzel halott technológiával ami csak 1/20-ad hatékonysággal üzemel :) :R a végén még elmegy és vesz valami rossz LCD-t ;]

We are here for a good time, not a long time.

(#92049) hunspikey válasza szika87 (#92048) üzenetére


hunspikey
őstag

Jajj dehogy szapulom - volt nekem is vt50, majd vt60 - imádtam. Tényleg plasztikus gyönyörű lépe volt - csak nem volt 4k. Máig emlékszem ahogy a Samsara jelenetei pörögtek, a vulkános nyitás, a mummia arc stb - iszonyat szép volt. Engem mondjuk a rainbow effekt rohadtul zavart de ennek ellenére iszonyú szép volt.

Most Lg G3 van, 77 colos - szerintem összességében egy korrekt Dolby Vision tartalom már többet ad - de ez ízlés kérdése. Én mondjuk bírom ahogy az OLED mozog, van aki nem.

A fogyasztási számításnál nagyjából hidd el veled vagyok. Hányok az amcsi nyuggerektől akik beköltöztek már a Royal Carribean hajókra és ott veretik a két ütemű nehézgázolajos szarukkal. Egyértelműen be kéne tiltani, ha nár a TV / porszívó / hűtő / minden egyéb szar fogyasztását maximálták. Retkes repülőket is. Mindenki sárkány gyümölcsöt zabál meg avokádód - tipik magyar menü nem? Ja nem...

Szóval hidd el adom amit mondasz - csak annyit írtam, és gondolok, hogy szigorúan technikailag nézve a plazmának vége.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92050) szika87 válasza hunspikey (#92049) üzenetére


szika87
aktív tag

Akkor okés, nem is akartam hogy támadásnak vedd :) csak tényleg rosszul vagyok ettől a legyünk zőődek és micsoda boszorkányság a nagy fogyasztású készülékek.

Jó is hogy írod, szerintem sokan vannak hogy rendelkeznek OLED tv otthon, de ki se használják a képességeit, pl jah Dolby Vision, HDR, valós 4K-val etetni, netán egy kalibráció a tv-nek. (Sőt szerintem sok olyan van aki DVD-t néz rajta, amúgy a plazma ebbe nagyon jó, az OLED tűéles 4K megjelenítésén szerintem valami iszonyat pocsék lehet a DVD, a plazma legalább kicsit elfedi a grízes megjelenítéssel, és mozgással)

A Streaming szolgáltatók pedig nem tudom mennyire adnak erre lehetőséget hogy kihasználják az OLED képességeit, szerintem a nagyja még mindig csak fullhd vagy nem? (Lehet hogy ez már nincs így nem tudom, nem vagyok benne annyira ebben)

Egyébként olyat meg főleg keveset ismerek akik ténylegesen megveszik a 4K lemezt mivel brutál drága, még kevesebb akinek a tv mellett van értékelhető hangrendszere és nem a készülék hangszóróját használja házimozizásra. Pedig nem utolsó dolog egy Dolby Atmos, vagy DTS:X márpedig egy jó kis 4K forráshoz ez is jár(na).

Egyébként igen, technikailag nézve tényleg halott a plazma, ahogy a CRT is. De hidd el egy jó kis Sony Trinitronos CRT-n iszonyatosan jó retro játszani, olyan jó feelinget ad, és a képi megjelenítés egy egy régi játéknak elképesztő, amiket az új monitorok nem tudnak már kezelni.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#92051) hunspikey válasza szika87 (#92050) üzenetére


hunspikey
őstag

Felskálázásban nem szar a mostani OLED, régen okádék volt most már szerintem szép.

A streaming oldalak változó arányban adnak ki értékelhető tartalmat.

A sorrend minőségben / bitrátában stb nagyjából így néz ki sorrendben nálam:

Skyshowtime: gyakorlatilag kizárólag fullHD, SDR
HBO Max, nagyon ritka a DV, többnyire SDR 4k, de rengeteg az SDR, fullHD is
Amazon Prime: sok 4k HDR, kevés DV 4k, nagyon kevés SDR 4k, pár SDR FHD
Disney+: szinte kizárólag DV 4k, néha néha 4k SDR, normál bitráta
Netflix: 99%-ban 4K DV minden release, elvétve 4k SDR, a DV adások 20Mb felett mennek
Apple TV: minden, kizárólag 4k DV- iszonyat bitrátával 30Mb+ gyakori - kibaszott jó a képe, pl most fut a Constellation - hát az olyan hogy befosol...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92052) Márk


Márk
senior tag

Akit esetleg érdekel, van Samsung PS64F8500 eladó plazma.

Samsung PS64F8500 64" - 162 cm Full HD 3D Smart Plazma TV (prémium) - Debrecen, Plazma - Jófogás (jofogas.hu)

Kíváncsiságképp, Panasonic GT60/VT60-hoz képest képminőségben hol helyezkedik el?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#92053) KTTech válasza Márk (#92052) üzenetére


KTTech
veterán

Gyengébb feketeszint (bár trükközve el tudja érni a VT60-ét), hajlamosabb az IR-re, kicsit erősebb a posterization. Cserébe magasabb a fényereje, nem is kicsivel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92054) sambenez válasza Márk (#92052) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem ilyen van, összehasonlítási alapom viszont nincs. Amiket teszteket olvastam vásárlás előtt azok alapján elég közel áll a minőségük.
Ennyi pénzért viszont ha tényleg hibátlan, ajándék persze figyelembe véve, hogy 10 éves tv.

(#92055) Márk válasza sambenez (#92054) üzenetére


Márk
senior tag

Meg vagy vele elégedve, vagy valamilyen tulajdonságával kapcsolatban hiányérzeted van?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#92056) sambenez válasza Márk (#92055) üzenetére


sambenez
addikt

Meg vagyok. Nekem nincs semmilyen hiányérzetem. Mivel nem láttam soha a VT60 feketéjét, nekem a feketéje is tökéletes, egy GT30 van még itthon, de az a tv nem ez a szint.
Posterization-t nem látok rajta, de lehet ez a szemem hibája ezt nem tudom.
Beégést sem tapasztalok, pedig mindent IS, tehát tv adást is nézek rajta.

(#92057) BBéci válasza KTTech (#92053) üzenetére


BBéci
titán

Valamint más nyűgjei is lehetnek, példa erre a tesztkészülék, ami nálam járt. Olyannyira, hogy nem lett belőle cikk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#92058) KTTech válasza BBéci (#92057) üzenetére


KTTech
veterán

A megbízhatóságról nem volt híres a Samsung/LG abban az időben (azóta talán kicsit változott a dolog, bár nem teljesen ezt mutatja a cégnél elhalálozó Samsung TV-k sokasága - azért elvárnék egy 3-5 év működést, de a 10 installált példányból 3 már kukában van, igaz "sima" 7-es szériás LCD-k, kb. 2 évesek, 65" méretben)...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92059) sambenez válasza KTTech (#92058) üzenetére


sambenez
addikt

Ez már 6. éve van nálam, még nincs semmi baja.
Aztán persze lehet holnap már nem kapcsol be, de 120e-ért biztosan nem kapni ilyen minőséget. Ezért ha valaki vállalja a kockázatát egy használt tv-nek annak megéri az ami a jófogáson van.

(#92060) Márk válasza BBéci (#92057) üzenetére


Márk
senior tag

"Valamint más nyűgjei is lehetnek"

Ezt kicsit ki lehetne fejteni bővebben? :R

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.