Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30341) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kihívás, és kérem, segítsetek!
(Feltettem már a kérdést HWSW-n is, és Gubek nagyszerű tanácsokat adott eddig is, de egy-két konkrét tipp konkrét típusra még hiányzik.)

Az van, hogy nagyon lecsökkent az átvitel két ház között, ahol megosztjuk a netet.
Korábban 6-8 megabit is volt, most viszont 0,2 megabit van.
Persze, lehet venni mindenből újat, de sok pénzem nincs, se kedvem nincs a tetőn szerelgetni, hiszen kint van évek óta egy-egy egymással szembe néző 17,5 dBi flat antenna, és ha eddig jó volt, most miért ne lenne.
Kb. 100 méter, de 2,4GHz-en erősen terhelt környezetben.
És szerintem ez lesz a hiba oka, egyszerűen nincs szabad csatorna a levegőben.
Hogy más megoldás a meglévő antennák helyett? Persze, bármi szóba jöhet, bármit meg lehet csinálni sok munkával, csak hát pont az lenne a kérdés, hogy tudnám-e használni ezeket anélkül, hogy vitézkednék, csavarkulcsoznék, kimásznék, stb.

Ezért két, azaz A és B terv van a fejemben:
-A terv: egy 802.11 A vagy AC kapcsolat 5GHz-en
-B terv: egy 802.11 G kapcsolat 2,4GHz 14. csatornán (japán szabvány, Mo-n nem használják, törvénytelen, ezért talán nem foglalt)

A terv )
Szerintetek menne egy 5GHz router a 2,4GHz antennával?

Ha igen, nos, akkor sem találok olcsó eszközt, ami
- tudja a 802.11a szabványt (nincs szükség ac-re)
- levehető az antennája
- támogatja hogy wifin jöjjön az internet (WISP)
Tipp?

Jó lenne persze valami régebbi cucc, használtan, tehát egy sima A szabványos (mondom, cél a 8 megabit!), de hát ki adna el ilyent... Na de tényleg, ha már fórumozunk: Ki adna el?!?

B terv )
Jelenleg egy TP-Link 743ND teljesít szolgálatot, de nem bírja látni a 14. csatornában lévő SSID-t.
Az AP oldalon (mondjuk egy TP-LInk 701ND) simán bele lehet állítani, hogy Japánban vagyok, aztán engedi is a 14. csatornát választani, reboot, és gondolom el kezd sugározni. Persze nem látom, mert a telefonom sem látja.
És átmegyek a KLIENS oldalra, és az sem látja.
Talán kéne egy másik, olcsó, G-s eszköz, ami
- levehető az antennája
- támogatja hogy wifin jöjjön az internet (WISP)
- engedi használni a 14. csatornát
Tipp?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.