Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29451) SztiviVander válasza Csontikka (#29449) üzenetére


SztiviVander
őstag

akkor te vagy valami nagyon gyenge minőségű és/vagy noname cuccot próbáltál, vagy csak nagyon régi és/vagy vacak az elektromos vezetékezés ahol próbáltad. normális réz vezetékeken, normális kötésekkel a következők egyike se zavarta: porszívó, mikró, elektromos sütő (+indukciós főzőlapok), hajszárító, tv-k, számítógépek,hűtő,elektromos grill (amiben nagyobb fűtőszál van mint egy átlagos boilerben),légkondi. ha zavarta volna bármelyik is azt az elmúlt 3 évben azért hidd el, 99% hogy észrevettem volna. és nem 2db hanem 3 van állandó üzemben, de volt egy darabig mellette pluszban még 2db-ból egy külön powerline hálózat is, ugyanazon a vezetéken és még így sem zavarták egymást. és igen, a 3 állandó powerline 3 különböző kismegszakítón van. és nem, nem a legdrágább fritz-ek hanem sima 200mbit-es tp-linkek. két dolog van amire minden powerline gyártó figyelmeztet, az egyik hogy T elosztóba/hosszabbítóba lehetőleg nem dugd, mivel azok _gyakran_ olyan silány kötéseket használnak (pl csak a dugó gumija fogja a villákhoz a vezetékeket) hogy még az is csoda ha az áram átfolyik rajta. a másik pedig hogy a villanyóra után szintén nem _garantált_ a működés.
amúgy meg ha neten rendeli akkor van 14 napja hogy kipróbálja, ha nem működik visszaküldi/visszaviszi és kész. bár ez nem túl fair, de azért egyik gyártó sem fog belerokkanni egy doboz újrafóliázásába.

[ Szerkesztve ]

(#29452) SztiviVander válasza -Solt- (#29450) üzenetére


SztiviVander
őstag

azzal kalkulálj hogy az elméleti sebesség (jelen esetben az 500mbit-esek) a maximális portsebesség, ami az elektromos kábelezés minőségétől függően lehet jóval kevesebb is. a valós átvitel viszont kb a portsebesség harmada. nekem is 30-as net jön be azon van az egyik powerline, de a 200mites simán átvisz még 50-60Mbitet is. amugy pa2010-eseim vannak, semmi gond velük. erről a zyxelről nem tudok semmit mondani, mint márkát -régi rossz tapasztalatok az akkori hulladék cuccaikkal- nem kedvelem.

(#29453) -Solt- válasza SztiviVander (#29452) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor marad a TP-Link... köszi! :)

www.smart-bus.hu

(#29454) Csontikka válasza SztiviVander (#29451) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Te más tapasztaltál, én pedig megint mást, nem hiszem, hogy félrevezettem volna a kérdezőt azzal, hogy arra biztattam, hogy mindenképp teszteljen előtte... Attól még hogy nálad minden flottul megy, hidd el lehet mindenhol ilyen egyszerű a dolog, főleg figyelembe véve azt, hogy egy sort sem írt arról, hogy milyen körülmények között szeretné használni. (az elektromos hálózat minőségére gondolok) Ergo, ha egy ugyanolyan "rossz minőségű" hálózatban próbálja majd életre kelteni amilyenben (szerinted) én próbálkoztam vele, akkor épp a te maximálisan pozitív kicsengésű tapasztalatod lehet félrevezető!

Egyébként egy ilyen kitet próbáltam legutóbb, szerintem nem a leggagyibb darab, legalábbis nem tűnt annak.

Ha megnézed a neten fellelhető tesztekzöme is is külön kitér arra, hogy egyéb fogyasztók becsatlakoztatása milyen kihatással van a kialakított hálózatra, és nem véletlenül, mivel általában az a tapasztalat, hogy igenis csökken ilyenkor a hálózat sebessége. Ennek ellenére tény, ha ez nem jár "szakadással", vagy azzal hogy olyan sebesség alá csökken ami megakasztja a szolgáltatásod észre szem veszed.

(#29455) SztiviVander válasza Csontikka (#29454) üzenetére


SztiviVander
őstag

egyrészt nem mondtam hogy félrevezetted, másrészt én sem mondtam hogy ne próbálja ki (lásd pár hsz-el feljebb az utolsó soraimat). viszont első körben még azt sem írtad le milyen típussal, azt pedig azóta sem hogy milyen házban, milyen környezetben voltak ezek a rossz tapasztalataid. a semmi konkrétumot nem tartalmazó negatív petárdák puffogtatása nem segítség. szerintem. én leírtam hogy mi a feltétele a jó működésnek. az lenne szerinted a félrevezetés hogy én a kérdést/problémát nem egy légbőlkapott negatív általánosítással közelítettem meg ("szakadozni fog ha bekapcsol a bojler"), hanem a pozitív irányból ("ha jó az elektromos hálózat akkor jól fog működni")?
azt a tesztet pedig te is igazán elolvashatnád ha már érvként belinkeled, ugyanis te eredetileg nem sebességcsökkenésről hanem szakadozásról meg instabilitásról beszéltél (és én is erre regáltam), a teszt pedig sehol sem állít ilyesmit. azért a "szakadozik/instabil" meg a "valamivel lassabb" között szerintem elég nagy a különbség. ráadásul egy az itt beszélteknél újabb szabványt használó zyxel (ajvé...) eszközzel teszteltek, egy 30 éves házban aminek a "jól kivitelezett" elktromos hálózata is gyaníthatóan 30 évvel ezelőtti technológiával készült. mindezek ellenére _stabil_ kapcsolatot és egészen jó sebességet értek el. ja és nem mellesleg jelen esetben maximum 35Mbithez kell (30/5), nem 100-200-500-hoz, szóval ha a 400-as powerline-ok csak 100Mbit-el kapcsolódnak össze (ami egy elég gyenge érték) a nem túl jó vezetékezés vagy akár bekapcsolt és nagy zavart okozó fogyasztók miatt, már akkor is folyamatosan át kell mennie annak a rettenetes 35Mbit-nek.

(#29456) komarci


komarci
tag

Sziasztok!
500-as powerline , gigabites switch-el összekötve működik? 1 laptop 1 számítógép és egy ps lenne rákötve.Egy 500-as powerline kit és egy TP-Link SG1005D 5 portos switch beszerzésén gondolkodom.
Online játékokra használva (cs:go)

[ Szerkesztve ]

(#29457) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Sziasztok,
van két asztali win 7 64 gépem, az egyiken nem tudok wlan-t beáállítani. Az új tp-link wn822n adapter azt irja ki nincs kapcsolat, meg hogy az illesztőprogram hibás lehet (a másikon ua illesztőprogram jó), a régi PCI-os adaptert meg régi usb sticket meg nem lehet engedélyezni. Olyan mintha le lenne tiltva a wifi. A másik gépen mindkettő jó. Tűzfal ua, de már le is töröltem. Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#29458) mezis válasza Nyiaz (#29457) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Távolítsd el a driver és installáltasd újra.

mezis

(#29459) Gubek-Einste válasza komarci (#29456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért ne működne? A Powerline eszközök is ugyan olyan eszközök mint az összes többi hálózati eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29460) Auratech


Auratech
őstag

Kedves hozzáértők! Szeretnék segítséget, tanácsot kérni a tesóm otthoni internet gondjaival kapcsolatban.
Az otthoni hálózat:
(Szünetmentes tápra dugva minden hálózati eszköz.)
- T-home (T-online) ADSL vonal 20Mbit/s/2Mbit sávszélesség maximum
- Motorola modem (legutolsó szabványnak is megfelelő)
- Tp-link WDR4300 dual channel, gigabit ruter, friss firmware-rel (2.4 és 5Ghz)
Konfigurálva, figyelemmel a biztonságra, csatorna interferenciára...
- Tp-link WA 801ND ap az emeleten, POE adapteren keresztül cat6-os kábellel LAN portról leágaztatva
(dhcp-of és WPA/PSK2 jelszó beállítva, csatorna szélesség 40 Mhz, fix 10. csatornán)
Mac adress szűrés, rezerváció, parental kontroll, AP izoláció... nincs beállítva.
Fogyasztók: 4 telefon(iPhone, android) 2 tablet, 2 Pc - notebook, 2 Xbox(360 és One), iMac24", iMac27"
A család 5 tagú, mindenki aktív(szeretne lenni) a neten.
A hibajelenség a következő:
Egyszer csak elmegy a net. A WAN kapcsolat keresése folyik. Vagy megjön vagy nem.
Próbáltuk másik ruterrel, D-link, Asus, Netgear típusokkal.
Darabig jó, aztán elmegy a net. Volt modemcsere is 2X.
Az eszközök nálam tesztelve hibamentesen működtek nagy tesztforgalmat generálva.
A modem előtt mért jelszint rendben van, hibátlan, erős, a zavarszűrő is ok.
A szolgáltatói diszpécser újraindítást javasol mi meg azt, hogy ....
Lehet, hogy adott helyen a szolgáltatói alhálózatot kiszolgáló eszközök túl vannak terhelve? Vagy mi lehet?
Én a dolgok ismeretében szolgáltatóváltást javasoltam.
(A T-Home ott 20 Mbit elérést tud maximálisan nyújtani, míg a Vidanet azonos kábelen akár 60-at is..)
Köszönöm a segítséget előre is!

Auratech Field Recording

(#29461) mezis válasza Auratech (#29460) üzenetére


mezis
nagyúr

A 20 Mbps kevésnek tűnik ennyi "fogyasztóhoz". Pláne akkor, ha ez a maximum, nem is kötelező. (Mennyi a kötelező minimum ?)

A routeredet a legfrissebb firmware hajszolja ?

(A szolgáltató váltás nálam minőségi javulást eredményezett anno (ADSL, T-xxxx-ről Externetre.))

mezis

(#29462) Auratech válasza mezis (#29461) üzenetére


Auratech
őstag

Amikor működik a net, semmi gond a sebességgel. Vagyis ami a 20Mbitből következik, az rendben van.
Megy mondjuk egy hd youtube videó, skype, böngészés, meg ami kell. Minden kliens wlanon kap netet.
Az eszközökön a ping kb 30-as, ami wlanhoz elfogadható.
A legfrissebb firm van a ruteren, ami majdnem csúcsterméke a szériának. Gépek is frissek win és osx, driver szinten.
Nekem egyel kisebb 3500-as van, nincs vele gond. Amikor a 4300-as ruter nálam volt, akkor nálam jól működött.
Egyszerűen olyan, mintha az adást vágná el valami. Mint a DNS server kiakadásakor. Minden eszközről azonos a hibajelenség. Lanra dugva is.
Keresi a WAN kapcsolatot és nem találja. Aztán egyszer csak megtalálja, vagy nem.

Auratech Field Recording

(#29463) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Jelentkezem a tapasztalatokkal... :) Végül is megvettem ezt a powerline adaptert: [link]

Amit eddig nem mondtam, hogy egy családi házról van szó, aminek az elektromos rendszere kb 8 éve lett felújítva. Nos, tökéletesen működik, még más fázison is... simán hozza a 30/5-t, akadás mentesen kiszolgálja a Set Top Boxot, pedig még egy hosszabbítót is rádugtam, és onnan kapja a TV, illetve az STB az áramot!

www.smart-bus.hu

(#29464) Gubek-Einste válasza Auratech (#29462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyenkor a modemen mi látszik? Melyik LED-ek világitalnak/villognak?
Pontosan milyen típusú a modem?
A modem admin felülete elérhető? Ha igen mi látszik ott?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29465) Auratech válasza Gubek-Einste (#29464) üzenetére


Auratech
őstag

Minden normális. Power, sys, Download zöld, upload folyamatos zöld a sárga, majd zöld villogás után.
A webes kapcsolatot jelző(a földgömbös) fel-fel-felvillan zölden, aztán semmi. Sötét. Újraindításkor van, hogy megindul. Annak is folyamatosan zöldnek kéne lennie. A lan kapcsolatnak kellene csak villognia az adatcsere aktivitás jelzéseként.
A modem pontos típusát nem tudom megmondani. Motorola. Az admin felületet mostanában nem néztem.
Az aktuális konkrét állapotjelzéseket nem tudom.
A modem jó, a mögötte lévő eszközök szintén. A hiba szerintem szolgáltatói oldalon van, amit nem tudnak, akarnak hatékonyan orvosolni, mert sokba kerülne alközpontot cserélni.
A ruter logjából egyértelműen látszik, mikor a wan kapcsolat betérdel, leáll.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#29466) Gubek-Einste válasza Auratech (#29465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig jó lenne megnézni a hiba esetén a modem admin felületét mert abból több minden kiderülne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29467) Auratech válasza Gubek-Einste (#29466) üzenetére


Auratech
őstag

Amint lehet, megnézem, aztán jelentkezem. Köszi! Konkrét típust is megnézem.

Auratech Field Recording

(#29468) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a kütyüvel kapcsolatban?
TP-LINK TL-WA850RE 300M Wireless Range Extender

Jelenleg 3-4 téglafal van a router (TP LINK TL-WR841N) és egy laptop között, amelyen a jelerősség: "lassú" és hajlamos szakadni is.
Szerintetek a fenti TP Link extender segítene, hogy ne szakadjon és legalább közepes, vagy annál jobb jelerősség legyen?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#29469) mezis válasza TCr (#29468) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#29470) kmisi99


kmisi99
addikt

A routerem rossz ezért garanciába akarom küldeni, de arra az időre jól jönne valami net megosztás, jól sejtem, hogy a switchem nem lesz jó erre a célra? Mert az nem tud DHCP-t aztán gondolom ip ütközések lennének. Csak mondom akkor nem guberálom elő és kábelezem be a lakást lehet feleslegesen. :D

(#29471) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#29470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Így van, az nem lesz jó, bár nem a DHCP hiánya miatt, de ez részletkérdés.

(#29472) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#29471) üzenetére


kmisi99
addikt

Valami tömörebb választ esetleg kérhetek, csupán azért mert ciscot kezdtem nemrég tanulni aztán ilyesféléknél még nem nagyon járok csak protokollok kábelek ütközések stb, és érdekel a dolog.

(#29473) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#29472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A switch-ből hiányzik a NAT, avagy Network Address Translation (magyarul röviden címfordítás) funkció, illetőleg nem képes route-olásra, vagyis az adatcsomagok megfelelő irányba továbbítására.

Switch-el csak olyan internetet tudsz megosztani, amihez több publikus IP cím is jár, mint mondjuk a UPC Fiber Power nete. Ha ilyen esetben rákötöd a modemre, akkor a rendelkezésre álló IP címek erejéig (UPC FP esetén 3 darab) megosztható a net egy switch-el is.

[ Szerkesztve ]

(#29474) Gubek-Einste válasza TCr (#29468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Egy repeater-t mindig olyan helyre kell elhelyezni ahol még az eredeti wifi hálózat jele viszonylag jól fogható, kb fél úton az eredeti jelforrás és a már problémás helyszín között. Természetesen egy repeater sem képes a gyengén fogható/lassú kapcsolatot javítani, csak akkor képes javítani a helyzeten ha maga még viszonylag jó tudja venni az eredeti wifi jelét. Az eredeti jel vételében ugyan úgy viselkedik mint bármelyik másik kliens eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29475) TCr válasza Gubek-Einste (#29474) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm! Az általam említett router, ami nekem is van, az alkalmas lenne erre a célra?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#29476) Gubek-Einste válasza TCr (#29475) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz de mint írtam a fő baj az ilyen típussal kicsi beépített antenna és a nem ideális elhelyezés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29477) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#29473) üzenetére


kmisi99
addikt

Tanultam én is valamikor ilyesmit így már érthető, jó felfrissíeni a tudásom. Ezzel együtt lenne még egy problémám, kis netszolgáltatónál vagyok, itt úgy megy, hogy nem lehet csak úgy egyik gépből a másikba átdugni a modemből jövő utp kábelt mert fel kell hívni a netes csávót, hogy új gép lett stb a gép ip címét kell bediktálni neki ő meg pár perc alatt megoldja hogy legyen net. Na már most hogy nem lesz routerem a garancia miatt a laptopomba lesz közvetlen dugva a kábel, olyat nem lehet, hogy én írom át a gépemben az ip-t és nem kell telefonálgatni megint? Csak fogalmam sincs melyik címet kellene néznem.

(#29478) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#29477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem az IP, hanem a MAC címet kell átírnod... Meg lehet csinálni Windows-ban is.

(#29479) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#29478) üzenetére


kmisi99
addikt

Na az átírás nem probléma, akkor a router mac címére kell átírnom az én mac címem? A router beállításainál gondolom a WAN résznél a mac addresst írjam be a gépembe?

(#29480) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#29479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen!

(#29481) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Végső elkeseredésemben hozzátok fordulnék.
Adott egy otthoni hálózat, T-s modem + TP-Link router, ami szórja a wifi jelet is.
Menet közben hozzám került egy LANCOM L-54G ipari csoda. Na most ez a jószág elvileg képes Wireless bridge (PtP) csatlakozásra, amit ha jól értek, amolyan repeater szerűség lehet.
Gondoltam megpróbálom beüzemelni, mert a lakás némely pontján elég gyenge a jel.
Na már most ehhez a csodához konfigurációs leírást maximum németül találtam, de az sem sokat segített. A menüje bár angol, de sok sikerrel nem jártam.
Ért valaki ehhez esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#29482) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#29480) üzenetére


kmisi99
addikt

Sajnos nem oldódott meg, többször is leellenőríztem ugyan az a gépem mac címe mint a router WAN portjának a mac címe. Ip-t biztos nem kell megadni? Csak mert ugyan úgy azt írja a windows hogy nem tudta elérni a DNS szervert.

(#29483) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#29482) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerben milyen WAN kapcsolat volt beállítva?

(#29484) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#29483) üzenetére


kmisi99
addikt

Itt vannak a wan résznél lévő beállíások [link]

(#29485) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#29484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez dinamikus IP cím, tehát DHCP szervertől kell kapnod... A PC-n is automatikus kérésre van állítva az IPv4 cím, a helyi kapcsolatnál?

(#29486) Fichtner


Fichtner
tag

Üdv.

Nem tudom jó helyre írok-e, ha nem akkor sorry, majd irányítsatok át. :R

Adott egy ZTE modem/router (ZXHN H168N) mögötte egy Asus router (RT-N12E) ezen pedig két gép és egy NAS. Portot szeretnék nyitni, hogy tudjam távolról ébreszteni a NAS-t.

A helyzet most:
Internet(invi) --> ZTE (192.168.0.1) --> Asus (192.168.0.200 ZTE felől, 192.168.4.1 az eszközök felé) -- > NAS (192.168.4.40)

Bridge módot nem próbáltam, nehogy hazavágja a ZTE-t mert ugye az a modem is egyben, meg ha lehet akkor inkább a mostani felállásban szeretném valahogy megoldani.

Mindkét készüléken próbáltam bekapcsolni az upnp-t, nem jött össze.
A ZTE-ben DMZ Host ként megadtam az Asus címét, így sem működött. Port forwardot próbáltam beállítani de nem sikerült.
ZTE-n ilyen beállítási lehetőségek vannak: Port F, illetve itt pedig az elérhető menüpontok.

Előre is köszi a segítséget!

(#29487) Intruder2k5 válasza Fichtner (#29486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Már pedig a legegyszerűbb megoldás az, ha a ZTE-ben az ASUS címét DMZ-be teszed, és csak az ASUS-on forwardolsz minden szükséges portot.

Egyébként az ASUS-on nem tud WOL-t firmware-ből? Vagy abban még nem az ASUSWRT fw van?

[ Szerkesztve ]

(#29488) Fichtner válasza Intruder2k5 (#29487) üzenetére


Fichtner
tag

Szia

A ZTE-ben az Asus címe (tehát a 192.168.0.200-at beírtam a DMZ host-hoz.) Ezt hogy tudom leellenőrizni, hogy 'megette-e' a ZTE?
Asusban pedig nyitottam portot, mert sajnos azon nem az a FW van amit linkeltél, hanem régebbi.

(#29489) Intruder2k5 válasza Fichtner (#29488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt tudod ellenőrizni a portforwardot...

http://www.canyouseeme.org/

(#29490) Fichtner válasza Intruder2k5 (#29489) üzenetére


Fichtner
tag

Sajnos nem jó.
Ilyenkor nem kellene mind2 készüléken az upnp-t letiltanom?

(#29491) Intruder2k5 válasza Fichtner (#29490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell letiltani sz UPnP-t, annak semmi hatása nincs erre, viszont a port amit forwardoltál, az a gépre van irányítva, amiről próbálod a tesztet?

Esetleg szoftveres tűzfal nem foghatja meg?

(#29492) Fichtner válasza Intruder2k5 (#29491) üzenetére


Fichtner
tag

Nyitottam a gépre is portot amin próbálom tesztelni, de nem jó. Szoftveres tűzfalat nem hinném mert attól a NAS-t tudnom kellene ébreszteni, ha jól tudom.

(#29493) Intruder2k5 válasza Fichtner (#29492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A NAS ébresztése majd egy másik kérdés, de a jelen tesztre hatással van a szoftveres tűzfal... Csak a lényeget felejtettem el ám (mert közben másfelé is figyelek), kellene egy alkalmazás, ami használja a forwardolt portot, különben nincs ami válaszoljon a tesztre.

Megteszi egy torrent kliens például, amiben beállítod a tesztelni kívánt portot. Nem kell letöltésnek sem futnia, ha éppen nincs semmi, csak a program menjen.

[ Szerkesztve ]

(#29494) Fichtner válasza Intruder2k5 (#29493) üzenetére


Fichtner
tag

Ó, így nyitottnak jelzi most...
Akkor mi a következő lépés mester? :R

(#29495) Doky586 válasza Fichtner (#29486) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kikapcsolt eszköznek nincs IPcíme.. Csak úgy simán pedig nem lehet broadcast címre forwardolni csomagot.
Itt egy trükkös módszer ha WRT van rajta: [link]

(#29496) Fichtner válasza Doky586 (#29495) üzenetére


Fichtner
tag

Mac cím nem jó?

(#29497) Intruder2k5 válasza Fichtner (#29494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A következő kérdés az, hogy van-e a firmware-ben valahol IP/MAC binding, vagy ARP binding menü? Ha nincs, akkor elfogad-e 255 végű broadcast címre forwardot?

(#29498) Fichtner válasza Intruder2k5 (#29497) üzenetére


Fichtner
tag

A Lan menüpont alatt van ARP bindig opció.
Jelenleg kikapcsolt.

"ARP Binding could be used to bind the internal IP to the target MAC Address which could avoid deceiving of malwares"

[ Szerkesztve ]

(#29499) Intruder2k5 válasza Fichtner (#29498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na akkor kapcsold be, és oda vedd fel a NAS IP és MAC címét.

(#29500) Fichtner válasza Intruder2k5 (#29499) üzenetére


Fichtner
tag

Az asztali gépét nem kell pl felvenni elég a NAS ip-je és MAC-je?
Ha igen akkor megvan!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.