Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30701) mobilizmo válasza Gubek-Einste (#30699) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tegnap volt nálam a Telekom hasonló ügyben, jó fazon volt, kicsit beszélgettem vele. Azt mondta EPC 3925 már nem nagyon van bent, most a DLink-et szórják (nekem is azt hozta). Van még a Technicolor, de az is ritka.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#30702) Silvestris válasza mobilizmo (#30701) üzenetére


Silvestris
tag

Ha jol emlekszem, akkor nalunk ilyen van.

(#30703) ripla


ripla
őstag

üdv.

egyfajta csodaeszközt keresnék a wifi jelének a továbbítására.
olyasmire gondolok, amit bedugok a 220-ba, hogy kapjon áramot, és mondjuk nem nagyobb egy mobiltöltő usb adapterénél.
lenne rajta egy kijelző meg egy gombsor, amin beütném a wifi hálózatom jelszavát, ő csatlakozna hozzá, és a használati helyétől számítva, mondjuk 10-15 méteren belül felerősíti a wifi jelet.
vagy valami hasonló.
létezik ilyen egyáltalán?

routerrel már próbálkoztam, macerás. valami egyszerűbb kell, és csak wifihez.

[ Szerkesztve ]

(#30704) Silvestris válasza ripla (#30703) üzenetére


Silvestris
tag

Range extendernek hivjak. Nekem volt, de leszereltem, mert eleg maceras volt a hasznalata, valahogy osszekereveredett a forras wifi router jelevel. De a szakik majd biztos elmondjak.

(#30705) mezis válasza ripla (#30703) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Jobban jársz, ha hozzászoksz a routerhez. Azt is ha van rá mód, UTP kábellel.
(A 220 meg már 230. Infláció van... :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30706) user12 válasza ripla (#30703) üzenetére


user12
őstag

ebay-en mostanában nagyon nyomják ezeket a kütyüket.
Én személy szerint még nem rendeltem és nem is fogok, inkább esküszök egy AP-re vagy routerre, amin pl az antennát a saját kedved és a használat tükrében tudod cserélni/bővíteni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30707) Gubek-Einste válasza ripla (#30703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen egyszerűbb megoldás, minden hálózati eszközt be kell állítani megfelelően.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30708) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nyomtató hálózaton való megosztásában tudnátok segíteni? Adott egy TP-Link WDR3600 router, és egy HP Photosmart C4400 nyomtató. Csatlakoztattam a nyomtatót a routerhez, gépen telepítettem a Tp-Link USB Printer Controller szoftvert, de semmit nem lát. Arra gondoltam, hogy talán lehet-e az a gond, hogy hivatalosan a kompatibilis nyomtatók listájában nincs benne a C4400 (C4480 van, de nem tudom, mi lehet a kül. köztük, szerintem nem túl sok, úgyhogy nem gondolom, hogy ez probléma lenne). A másik ok talán az lehet, hogy az asztali gép, amint próbálkoztam nem a routerre van csatlakoztatva, hanem közvetlenül a modemhez. A router meg LAN-LAN porton van a modemen. Az asztali gép látja így i hálózaton a wifis gépeket, szóval akkor a nyomtatót is kéne, hogy lássa, gondolom én. Segítenétek? Jó lenne, ha működne így a nyomtató megosztás. Eddig simán csak az asztali gépbe volt dugva a nyomtató, és ott megosztva, csak hát így ha nyomtatni akarok laptopon, mennie kell ugyebár az asztali gépnek.

(#30709) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#30708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gépen gondolom telepítve van a nyomtató driver-e?
Egy próba erejéig tedd át a gépet közvetlenül a router-re.
Más gépen próbáltad már?
Ha nem szerepel a kompatibilitási listában akkor az is lehet a forrás.
Ha végkép nem tudod működésre bírni akkor tehet CFW-t a router-re és az alatt szinte teljesen biztosan menni fog és nem is kell majd a program sem a használathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30710) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#30709) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, gépen fent van a nyomtató driver (+szoftver), eddig is használtam ott. Megpróbálom laptopon, wifin, hogy ott mi a helyzet, működik-e. Routert "mókolni" nem nagyon szeretnék, pláne, hogy most vettem. Ha nem megy, akkor inkább visszadugom úgy, ahogy eddig volt.

(#30711) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#30710) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van aki csak addig használja a router-en a gyári firmware ameddig felteszi a CFW-t :D
Nem kell félni a CFW használatától, garancia vesztés nincsen mert vagy vissza lehet tenni a gyárit, vagy nem lehet kideríteni milyen firmware is volt használva az eszközön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30712) ripla


ripla
őstag

köszönöm a válaszokat.

(#30713) mezis válasza Gabesz87 (#30710) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi az IP címe a printerednek és mi annak a PC-nek, ahonnan el szeretnéd érni ?

mezis

(#30714) Gabesz87 válasza mezis (#30713) üzenetére


Gabesz87
addikt

Printer IP címe? Azt meg hogy tudom megnézni? Most melóban vagyok, délután majd megírom. De egyébként elképzelhető, hogy az is probléma, hogy rossz IP-t adtam a routernek, mint kiderült még este. 192.168.0.1-ről megváltoztattam 192.168.1.1-re. És a HGW IP-je meg 0.1. SZóval most még a router setupjába sem tudok belépni. De majd meló után újra próbálkozom.

(#30715) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Remélem jó helyre írom.

Olyan eszköz létezik, hogy a számítógépbe megy be először az utp kábel, s majd innét vmi kütyün tovább küldeni a jelet a router fele utp-n? Remélem érthető. Van egy munkahelyi programom ami router mögül marhára lelassít itthon, de ha közvetlenül a gépre kötöm akkor elérek minden tartalmat rendes sebességgel. Ezért kellene ilyen megoldás hogy otthon azért mindenki más tudjon netezni, de az én gépem közvetlen madzagon lógjon. Thx :R

Ui.: Linux Mint oprendszerem van.

(#30716) user12 válasza Mtbsrác (#30715) üzenetére


user12
őstag

Létezik :)

Tegyél be egy második hálózati kártyát a gépbedbe. Vagy külső USB-s változatban is létezik.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30717) Gubek-Einste válasza Mtbsrác (#30715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez kettő LAN csatlakozó kell, van olyan alaplap amelyiken van kettő de ha nincs akkor veszel egyet PCI-E-s LAN kártyát és gépen megosztod a kapcsolatot a kettő között, Linux alatt elég könnyű az ilyesmit megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30718) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Ú kössz nektek holnap meglesem mit tehetek az ügy érdekében. Esetleg ha sikerül beszereznem akkor kis segítséget majd kérnék a beállításhoz. :R

(#30719) Gubek-Einste válasza Mtbsrác (#30718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a Linux-os témába érdeklődjél ez ügyben mert ott jobban tudnak ebben segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30720) Mtbsrác válasza Gubek-Einste (#30719) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Persze ha aktuális lesz akkor igen. De mint egy lehetőséget kérdeztem inkább itt hogy lehetséges-e. De igen akkor. :)

(#30721) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Erre a problémára keresnék megoldást. Próbáltam Open Media Vaultnál is, Hyper V alól, illetve volt router reset is, eredeti FW való tesztelés, aztán Merlinnel is.

Nem tudom, mitől lehet ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30722) Cinibn


Cinibn
csendes tag

Sziasztok!

A szolgáltatóm (Invitel) által telepített ZyXEL VMG1312-B30A eszközben hiába állítom be a DDNS szolgáltatást, nem igazán akar működni. A No-Ip-nél van regisztrációm, a HGW természetesen ezt is fölkínálja. Csak pár óráig, esetleg egy napig működik a távoli elérés, utána már nem. Úgy veszem észre, hogyha a szolgáltató újra kiosztja az IP címeket, a HGW nem frissíti le a No-Ip-nél. Mit lehet ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#30723) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Sehol nem találok rá választ.
Otthoni hálózatban megosztható rejtett rendszermappa?

Köszi.

...

(#30724) Gubek-Einste válasza alfiboy (#30723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért akarsz egy rejtett rendszer mappát megosztani?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30725) alfiboy válasza Gubek-Einste (#30724) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Torrent fájlok oda vannak beállítva.

...

(#30726) Intruder2k5 válasza alfiboy (#30725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a legjobb hely a torrent letöltésnek! Windows\System32?

Na de mindegy, ez a Te dolgod végülis. Igen, bármely mappát meg lehet osztani a hálózaton, akár az egész meghajtót is.

(#30727) alfiboy válasza Intruder2k5 (#30726) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Users\User name\AppData\Roaming\uTorrent\Torrent Fájlok

Azt mondod vegyem ki onnan?

...

(#30728) VeryByte válasza alfiboy (#30727) üzenetére


VeryByte
őstag

Háááát, nem lenne egy hátrány.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#30729) alfiboy válasza VeryByte (#30728) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem. Köszi.
:R

...

(#30730) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék Wake on Lant az egyik gépre távoli eléréssel is.

Olvastam egy csomó mindent, próbáltam amiket láttam, de nem akar összejönni.

A célgépen biosban engedélyezve van a wake on lan, majd a oprendszer alatt is a hálókártya tulajdonságoknál is.

Routeren is állítottam be portforwardingtól kezdve static ip címen át sokmindent.

Ezek után programot is szedtem le amivel a magic csomagot kuldené, de nem működik. Valakinek ötlete?

Don't hate the player, hate the game ...

(#30731) orangutan4


orangutan4
tag

üdv, van egy T-s routerem, ill egy wrt 54gl (ddwrt-s) routerem, utóbbi access point-ként használva. Kérdésem, h mitől függ hogy egy mobil eszköz melyikre csatlakozik? Ha minimális jelet is fok a távolabbi eszközről, akkor nem vált át a közelebbi/jobb jelerősségüre. Lehet ezt szabályozni, hogy ne csak akkor váltson át, ha megszünik a jel a távolabbiról, hanem bizonyos időtartam felett, vagy jelerősség alatt váltson mindig az erősebbre? köszi :)

(#30732) Intruder2k5 válasza orangutan4 (#30731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Androidon pl ezzel megoldható.

(#30733) orangutan4 válasza Intruder2k5 (#30732) üzenetére


orangutan4
tag

köszi :)

(#30734) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

kábel netem van (Vidanet), a héten a második új modemet kaptam a cégtől, a mostani egy Motorola, van egy TP-Link routerem 6-7 éves, a gépem fut róla és a WiFi.

Az alap hiba a szakadó net kapcsolat volt, a második modem megoldotta viszont most elég durva packet loss-jaim vannak, pingtest.net-en rámértem:

Szerelő azt mondta ma telefonba,hogy szerinte a routeremmel van gond.
De mi? :DDD
Eszközhibára(hardware) gondolt vagy beállításra?

:R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#30735) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Fix Ip-t szeretnék beállítani a gépemnek a hvg-ben.

A dhcp résznél azt az Ip tartományon belül vagy azon kívül kell?

Magyarul: 192.168. 1 .64 -től 192.168. 1 .253-ig osztja gyárilag.
A fix Ip-t ezen belülre rakjam? (192.168.65....192.168.66...stb) Vagy azon kívül? 192.168.1.255 stb?

Azt is írjátok le kérlek, hogy miért!

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30736) devil-k válasza Predator2 (#30735) üzenetére


devil-k
nagyúr

A tartományon kívül hogy tudnád rakni? :U Milyen IP-t kapott a géped? Azt rögzítsd a DHCP-ben.

Azt is be tudod állítani, hogy meddig ossza a tartományban az IP címeket.

Pl.:
192.168.1.2 - 192.168.1.50
- 192.168.1.200
Stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30737) Gubek-Einste válasza drmazsi (#30730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-ben is szükséges a támogatás ehhez, milyen router és firmware van használatban?

#30734 m3tr0
Pontosan milyen típusú a router és a modem?
Valószínűleg hardver hibára célzott a szerelő mivel a router már 6-7 éves így felmerül nála már az elöregedés kérdése, öreg router GYIK.
Ennek kiszűrésére egy ideig iktasd ki a router és a gépet közvetlenül a modemről használd.

#30735 Predator2
Milyen típusú eszköz van használatban?
Pontosabban nem IP tartományon belüli/kívüli, hanem DHCP tartományon belüli/kívüli a kérdés.
Általános inkább a DHCP tartományon kívüli szokott lenni az ajánlott de van olyan eszköz amelyik ezt nem engedi. Nincsen különösebb oka sem a benti, sem pedig a kinti használatának, a kinti mellett szól az, hogy ha már megcsináljuk a fix-álást akkor miért használnánk el egy DHCP tartományon belülit de mivel a DHCP tartomány mérete igény szerint változtatható így mindegy is.
A 192.168.x.0 és a 192.168.x.255 nem osztható ki senki számára mert azok speciális rendeltetésű címek, a 192.168.x.1 általában a router admin címe így ez sem osztható ki kliens eszköznek de igény szerint megváltoztatható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30738) Predator2


Predator2
addikt

Egy T-Home-os csoda ketyeréről lenne szó, egy Speedport W 724V hgw.
Meghalt a régi hgw-m (Pirelli) így újra kell konfigurálnom az újat.

Most így állítottam be (tartományon belül): [link]

Nem tudom, melyik a helyes/jobb.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30739) Gubek-Einste válasza Predator2 (#30738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz ez is, én is tartományon belülit használok az asztali gépnél (megszokásból).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30740) Predator2 válasza Gubek-Einste (#30739) üzenetére


Predator2
addikt

Rendben, ha nincs különösebb előnye/hátránya akkor így marad. Azt hittem számít valamit ez is.

Még valami. Hogyan tudok utána járni, hogy melyik a legfrisebb fw hozzá?
Most ez van rajta:

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30741) Gubek-Einste válasza Predator2 (#30740) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezz rá a Telekom-os témában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30742) drmazsi válasza Gubek-Einste (#30737) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Egy TPlink wdr4300
Firmware Version:
3.14.1 Build 140916 Rel.67118n
Hardware Version:
WDR4300 v1 00000000

Előtte meg a szolgáltató modeme egy Technicolor TC7200.

Don't hate the player, hate the game ...

(#30743) htc07 válasza devil-k (#30736) üzenetére


htc07
addikt

annak, hogy a dhcp milyen poolból oszt ip címet semmi köze ahhoz, hogy a dhcp poolon belüli vagy kívüli ip-t állítasz staikus ip-ként a kliensnek, tehát mindegy, hogy ha a dhcp 192.168.1.2-200 tartományból oszt címet, attól te még beállííthatsz akármit a .1.2 - .254 tartományból.

(#30744) urbi107


urbi107
tag

Tp-link 841n wds módba.
A wifire csak a laptop tud csatlakozni.
Se az ipad és se a telefon nem tud csatlakozni.A telefon hitelesít és ip cím lekérést ír.
Mi lehet a gond?

(#30746) Gubek-Einste válasza urbi107 (#30744) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS nem szabványos eljárás, gyártónként eltér a megvalósítása így két különböző gyártó eszköze között semmire nincsen vele kapcsolatban garancia.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30747) anonymus89 válasza urbi107 (#30744) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez nálam is előfordul Tp-link 1043V1 és Tp-link 941ND között. Mostanában elég sokszor megszakad pláne ha rajta vannak legalább 10-en.

Más: Tudnátok segíteni, hogy mivel tudnám ezt a wds között bizonytalanságot kiküszöbölni, esetleg eszközcserével. Vagy csak rosszul állítottam volna be valamit? Upc 120-as net van de a wds-ben a legtávolabbi helyiségben már csak 19-24Mbps-t lehet mérni. Úgy látom nagyobb igénybevételnél egyszerűen nem bírja olyankor megszakad és azt írja ip-cím lekérése egyfolytában. Kb. 5 perc múlva aztán megint jó egy darabig.
Van-e erősebb router ami mondjuk nagyobb hatótávot tudna biztosítani mint a 1043-as tp-link és akkor kivenném a 941-est?
Kábelezni sajnos nem tudok mert ahhoz fúrni is kellene.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#30748) htc07 válasza anonymus89 (#30747) üzenetére


htc07
addikt

Ami tippem van, hogy próbálj egy kevésbé zsúfolt frekit/csatornát keresni (esetleg 5ghz?)

Mindenesetre én a helyedben elgondolkoznék a kábelen, lehet hogy elmegy rá pár órád, mire szépen el tudod vezetgetni a kábelt, de stabilitással nem igazán lenne gondod a továbbiakban.

Emlékszem, én is vért izzadtam mire 3 helyiségen és egy emeleten keresztül áthúztam annó a 20 méteres ethernet kábelt, de meglett az eredménye.

(#30749) anonymus89 válasza htc07 (#30748) üzenetére


anonymus89
addikt

Probaltam olyan csatornat valasztani ami meg szabad. Nem nagyon lehet mozogi mert muemlek az epulet.
5ghz-en kisebb lesu a hatotav?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#30750) htc07 válasza anonymus89 (#30749) üzenetére


htc07
addikt

igen, de ha így is látja egymást a két router, akkor talán még javulást is hozhat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.