Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29151) chemand válasza vampire17 (#29150) üzenetére


chemand
tag

Köszi. :R

(#29152) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#29135) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na most újabb probléma lépett fel... Két napig tökéletesen működött a teljes hálózat.

Ma nézem a tabletet, nem jön be semmi wifiről, hiába csatlakozik megfelelően, nem tölt be semmilyen lapot.

Bekapcsolván az R1-hez kötött gépemet azt mondja "Új hálózat, hálózat 2, nincs internetelérés". Na több sem kellett, fogtam magam átállítottam manuálisra a vezérlőpultban, megadtam a helyes beállításokat. Így már az R1-en lévő PC-n van internetelérés, arról írok. Wifin viszont se R1 se R2-re csatlakozva nem érek el semmit. Mármint csatlakozik rájuk, kiváló a jelerősség mégsem tölt be egy lapot sem. Na most mit nem állítottam be illetve miért nem működik a dolog?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29153) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#29152) üzenetére


Dyingsoul
veterán

B**zogattam a hálózatot mire feljött egy windows ip cím ütközés hibaüzenet... csak azt nem tudom,h ogy hogyan s mi ütközhetett...

Most akkor megpróbálom azt, hogy minden eszközt felviszek dhcp-be és mac cím alapján lefoglalom nekik az ip címüket. Ha van jobb ötletetek vagy tanácsotok akkor bizalommal hallgatom!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29154) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Mivel hétfőn itt hagyom az itthoniakat ezért készítettem képeket a router beállításairól és megosztanám ezt veletek. R1-re jön a WAN, R2 pedig a sárga kliens porton van összekapcsolva R1-el. Miért alakulhatott ki IP cím ütközés? Hogyan tudom megakadályozni, hogy a jövőben előforduljon ismét? (Korábban írtam, hogy R2 csak azért kell, hogy az egész házban jó legyen a wifis lefedettség.)

--- R1: WR741N v4 ---

--- R2: WR340G v5 ---

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29155) vampire17 válasza Dyingsoul (#29154) üzenetére


vampire17
addikt

Elso pillantásra. Nem teszunk egy hálózatba két dhcp szervert :-)

Kapcsold ki a második routeren , illetve a ket router a lan portjain legyen osszekotve. Nem lesz tobb utkozes.

(#29156) farkas-j válasza vampire17 (#29155) üzenetére


farkas-j
őstag

Így van! Ki kell kapcsolni a másodikban a DHCP szervert. A két router ne legyen azonos WiFi csatornán, mert lassítják egymást!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#29157) Dyingsoul válasza vampire17 (#29155) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nah szinte sejtettem, hogy ez lesz a probléma mikor így összevágtam a képeket.... :DDD De gondoltam meghagyom ezeket a beállításokat mert így állt elő a gond. Lan porton van /volt összekötve már két napja.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29158) Gubek-Einste válasza Dyingsoul (#29157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY legyen beállítva.
Wifi-nél ajánlott egymástól távoli csatornákat használni (ha van rá lehetőség).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29159) Dyingsoul válasza Gubek-Einste (#29158) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Megtörtént, köszi a helpet!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29160) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

Azok a switchek amik kezelnek vlanokat, automatice tudnak trönkportot is kezelni vagy erre külön kell figyelni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29162) SztiviVander válasza Magnat (#29160) üzenetére


SztiviVander
őstag

szia,
meg kell nézni hogy tudja-e vagy sem.

(#29163) PumpkinSeed válasza Magnat (#29160) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A VLAN-ok nem tudnak kommunikálni semmivel trunk port nélkül. Ha pedig a VLAN-ok nem tudnak semmivel kommunikálni akkor felesleges a VLAN-ra bontás elég lenne egy sima hálózat is. Ezért valószínűleg a kettő együtt jár. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29164) Magnat válasza PumpkinSeed (#29163) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Én is így okoskodtam, csak belenéztem egy olcsóbb menedzselhető switch manuáljába és a trunk szóra keresve csak a link aggregation-t taglaló részben volt találat, a vlanoknál nem, végigolvasni meg nem volt időm, úh kissé elbizonytalanodtam.

Sztivi, köszi neked is a választ.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29165) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok, de az ügyben kérném a segítségeteket hogy most köttettük be a Digi-t és 200mb/s netet rendeltünk tőlük, de a jelenlegi routerünk csak 20mb/s-t tud átvinni Wi-fin (tplink wr740n). Létezik olyan roter ami képes átvinni WI-fin az egész sávszélességet?

üdv!

(#29166) Borisz76 válasza Bitpalace (#29165) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt olvasd el.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29167) Gubek-Einste válasza Bitpalace (#29165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teljes sebesség wifi-s átvitele csak AC eszköz párral lehetséges, eszköz ajánlásért menj át Milyen routert? témába.
A 740N-nek elvileg többet kellene átvinnie de természetesen sok mindentől függ ez is, használt eszközök/körülmények.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29168) Bitpalace válasza Gubek-Einste (#29167) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Valami kínai modemet adott a Digi, amivel nincs is semmi gond, mert kábelen a 200 helyett van mikor 250mb/s is jön. Csak nem tudom lehet beállítás kérdése lenne, csak nem értek hozzá mit hova kéne állítani.

Olvastam azt a routert de ha ennyibe kerül az hogy kitudjam használni wifi-n is a teljes sávszélességet, akkor minden marad így, laptopra elég akkor a 20 akárhány mb/s de ha valami nagy cuccot kell lehúznom, akkor majd asztali gépen ami közvetlen UTP-n kapja a netet.

üdv!

(#29169) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Tegnapi napon router csere történt. Van egy NAS és egy médialejátszó. Médialejátszón ugyanúgy látom a hozzáadott mappákat, viszont van olyan mappa aminek a tartalma üres :U Viszont most már a médialejátszón a router is látható, ezt nem értem miért. Az a lényeg, hogy vannak olyan mappák amiben vannak filmek, médialejátszóról elérve azt látom, hogy üresek. Nem tudom mi az a beállítás ami nem helyes. Routerben a beállítások ugyanazok mint az előzőben, mindkettő TP-LINK. Kérdéses mappákba bebelépve azt írja ki: Nem találtam használható tartalmat.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29170) PumpkinSeed válasza Magnat (#29164) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen switch ez? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29171) allein válasza allein (#29169) üzenetére


allein
addikt

Annyival kiegészíteném a témat, hogy a régebbi asus médialejátsóval minden ok, NAS látható és képes a lejátszó filmeket lejátszani. Másik lejátszó pedig egy a410-es popcorn. És azokat a mappákat amiket nem üresnek lát, filmet nem tudok lejátszani. Mi lehet a probléma?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#29172) Magnat válasza PumpkinSeed (#29170) üzenetére


Magnat
veterán

Talán Trendnet, ismerősöm kérdezte, h jó lenne-e neki szomszédokkal szétosztani a netet - lenne annyi vlan amennyi szomszéd, a net felől jövő kanóc routeren keresztül meg bejönne egy trönkporton ... Nem jegyeztem meg pontosan, de megkérdezem és belinkelem. 15-20k huf kategória.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29174) PumpkinSeed válasza Magnat (#29172) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Még nem halottam róluk, de most hirtelen megnéztem 3-at és van trunk bennük. De amúgy vannak Mikrotik-es switchek amik biztosan tartalmaznak ilyen szolgáltatást, és azok minőségibbek is, és szerintem olcsóbbak is. Érdemes körbenézni azon a tájékon is. Persze a végfelhasználók házaiban még szükséges további bontás switch vagy router, de ebben az esetben elég ha csak mindenhol egy router van és külön alhálózatok, mert akkor sok látnak át egymáshoz. Feltételezem az a cél, hogy ne lássák egymás forgalmát, bár a több router eléggé maszek megoldás, de jó lehet az is. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29175) Magnat válasza PumpkinSeed (#29174) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, az a cél... Van gigás managelhető Mikrotik 20k alatt szted?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29176) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Nem tudom hova való a kérdésem, talán ide. Lehet, hogy láma a kérdés, de az érdekelne, hogy melyiknek több (ha egyáltalán több) a sávszélesség igénye kBps-ban? Egy 1280 x 720 pixel kijelzős okostelefonon nézett HD stream-nek, vagy egy FullHD-s 1920x1080 pixeles monitoron nézett HD stream-nek?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29177) PumpkinSeed válasza Magnat (#29175) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt találtam, és van benne trunk is a fórumon leírtak alapján. 40 dollár ha jól láttam, és itt van hogyan lehet beállítani a trunk-t.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29178) PumpkinSeed válasza spiritex (#29176) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha ugyan azt nézed akkor ugyan annyi, mert ugyan az nézed. A kábelen ugyan az fog átjönni azt, hogy min jeleníted meg már a gépházon belül dől el.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29179) spiritex válasza PumpkinSeed (#29178) üzenetére


spiritex
veterán

Ez egy automatikus stream, tehát valaminek a függvényében (gondolom a net átviteli sebességének függvényében) nagyon rossz felbontással indul, majd fokozatosan élesedik 4-5 lépésben, míg HD nem lesz.
Amit nem értek, hogy egy tv-re kötött android-os tv box-on LAN-nal miért nem élesedik ki a kép HD-re, míg egy HD telefonon nézve (ráadásul wifi-vel) kiélesedik.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29181) PumpkinSeed válasza spiritex (#29179) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hosszabb idő múlva se élesedik ki? Esetlegesen nem lehet szoftveres a hiba? Kábelen elvileg jobb elérhetőségnek kellene lennie, szóval még akkor a WiFi-re lehetne fogni ha a telefonom nem élesedne ki.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29182) spiritex válasza PumpkinSeed (#29181) üzenetére


spiritex
veterán

Nem. Előfordulhat a szoftveres hiba, bár ugyanaz a szoftver van mindkét kütyün, de az is lehet, hogy a box-al van valami hardveresen... nem tudom sajnos. A box-ban egy Quad Core ARM Cortex A9 Amlogic S812 van.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29183) Magnat válasza PumpkinSeed (#29177) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi a keresést, ráadásul bandwidth limitation is van benne, ami szintén jól jön.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29184) PumpkinSeed válasza spiritex (#29182) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Miről stream-eled, otthoni szerver, vagy valamilyen távoli eszköz pl. Twitch?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29186) spiritex válasza PumpkinSeed (#29184) üzenetére


spiritex
veterán

Médiaklikkről veszem a stream-et.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29187) PumpkinSeed válasza malphitee (#29185) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Gondoltam mivel itt választ kaptál, így majd ott megbeszélitek.
Az ADSL routered LAN portjaiba (azaz nem WAN) bedugod a kábeleket és switchként funkcionálni fog így lesz elérés minden kábelen.

(#29186) spiritex

Ha felveszed HD-ra akkor nem szaggat a videó? Mert elvben akkor automatikusan fel kellene ismernie.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29188) Kommy


Kommy
veterán

Egy kis segítségre lenne szükségem.
A gépemen (Mac), a Prohardver nem töltődik be, Safari és Firefox alatt, és pingelni sem lehet, de Chrom-ban betöltődik, ha ilyenkor átírom a dns kiszolgálót akkor egyből betöltődik az oldal, majd rövid időn belül újra nem tötődik be, de közben magától megjavul. Jelenleg a google dns szerv ere van beállítva: 8.8.4.4 de volt már a 8.8.8.8 és a router is. Mindegyikkel előjön a probléma, mobilarena vagy másik domain alól gond nélkül meg y a fórum.
És a DNS ürítés sem oldja meg a problémát csak ah kicserélem a dns kiszolgálót.

(#29189) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Tarr KFT.-nél vagyunk. Korábban egy Motorola modemet adtak a csomaghoz, azzal szépen működött a TP-Link routerünk, gond nélkül volt wifi az egész házban.
Ám csomagot váltottunk, a Motorola modemet elvitték, helyette kaptunk egy Cisco-t. Amióta ez a csere megtörtént, nem hogy wifi nincs stabilan, de a vezetékes internet is elég nyögvenyelős.
Én arra tippelnék, a TP-Link és a Cisco nem szeretik egymást. Mit gondoltok?
Általában mindkét eszköz áramtalanítása megoldja a problémát pár percig, aztán újra szétesik.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#29190) spiritex válasza PumpkinSeed (#29187) üzenetére


spiritex
veterán

Kipróbáltam. Box-on szaggat a HD, telón nem. Érdekes. Pedig nem gyenge a box hardvere, ráadásul LAN-on megy. :F

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29191) farkas-j válasza spiritex (#29186) üzenetére


farkas-j
őstag

Androidról hogyan éred el a médiaklikket? Köszi előre is!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#29192) spiritex válasza farkas-j (#29191) üzenetére


spiritex
veterán

Hát ugyanúgy, mint PC-ről, Chrome-ból.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29193) spiritex


spiritex
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy attól, hogy egy wifi csatornán osztozok valamelyik szomszéddal még működhet jól a kapcsolatom?
Csak mert azóta, hogy a közvetlen szomszédom szolgáltatói wifi router-t kapott, szakadozik a wifi kapcsolatom. Ledobálja a gépeimet. Próbálok másik csatornát találni android-os Wifi analyzer-rel, de sajnos annyi a közelben a wifi, hogy nincs egyetlen szabad csatorna sem, 5 GHz-et meg sajnos nem tud a router-em... Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29194) Gubek-Einste válasza spiritex (#29193) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben próbáld végig az összes csatornát, hogy melyik a legjobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29195) artiny


artiny
őstag

helotok
Van egy technicolor TC7200 és egy TP Link WR843ND router.
A technicolort a upc tol kolcsonozzuk. Hogyan kene osszehozni hogy a TP linket tudjam hasznalni - kell hozza a technicolor vagy az ki is kapcsolhatom es csak a TP link et kene hasznalnom? Azt szeretnem hogy a tobbi szobaban is erosebb legyena wifi je - ezert lett ez a TP link.

(#29196) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Adott egy otthoni hálózat amihez kettő PC csatlakozik az egyik win 8.1 a másik win7.

Otthoni csoportba van mind2, de nem megy a megosztás a win 7-es gép csak a publikus mappát tudja megnyitni az általam megosztott meghajtóra azt írja nincsen jogosultság kérjen a rendszergazdától.

Mi a fene baja lehet? Már csomó mindent megpróbáltam a beállításokba a tűzfalakat kikapcsoltam és úgyse jó nem értem hol kéne jogosultságot adnom. :(

Régen simán ment amikor win7 volt a másik gépen is.

Ja és persze vissza fele működik a Win 8-as gép megtudja nyitni a Win7-es gép meghajtóját.

(#29197) Gubek-Einste válasza artiny (#29195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a TC modem is egyben így mindenképpen kell.
Milyen net sebesség van?
Ha 120/240 akkor AP módba tedd a TC-t, ha ez alatt akkor bridged-be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29198) PumpkinSeed válasza spiritex (#29190) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem hinném, hogy a kábeles kapcsolat lenne gyengébb. Valami a Box-al lehet, de nem lehet azt se biztosan állítani. Ha van otthon valami más amit kábelesen tudsz használni és azon megy a HD gond nélkül mondjuk ugyan azzal a kábellel mint ami a Box-ba megy akkor meg is van, hogy mi a probléma. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29199) artiny válasza Gubek-Einste (#29197) üzenetére


artiny
őstag

helo
50es a netem.

A hatuljan van olyan kapcsolo a TP Linkesnek hogy
- Router
- WISP

[ Szerkesztve ]

(#29200) artiny válasza artiny (#29199) üzenetére


artiny
őstag

es a bekotes pedig ugy lessz:
- a koax kabel a TC routerbe csavarozva
- a TC bol egy lan kabel a PC lan jába szurva
-a TP linkesbol egy Lan kabel (az internet csatlakozoba, nem pedig a 1,2,3,4 jelzett bemenetre) a TC routerbe

-majd valami konfiguralas a TP link IP oldalan

igy kell majd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.