Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29751) kali válasza sanyi73 (#29750) üzenetére


kali
legenda

szia,

a routeren kell beállítani a szolgáltatóhoz történő csatlakozást (megfelelő wan kapcsolati mód, szükség esetén felhasználónév és jelszó), továbbá a dhcp funkció legyen aktív, oszthasson ki kellő számú ip címet, a munkaállomásokon pedig automatikus csatlakozást kell beállítani, úgy működni fog.
akkor szokott adódni az általad leírt probléma, ha a munkaállomásról történik a szolgáltatóhoz a felcsatlakozás, úgy az egyikről megy, de a másikról már nem, ezért azokon törölni/tiltani kell a szolgáltatóhoz történő csatlakozáshoz beállított profilt és beállítani az automatikus módot.

[ Szerkesztve ]

(#29752) krealon válasza sanyi73 (#29750) üzenetére


krealon
veterán

"van egy router van két pc be vannak dugva a kábelek,az egyik pc-n megy a net a másikon nem.én próbáltam minden féle beállítást felhasználónév jelszó új kapcsolat létrehozása megosztás stb. de csak az egyik gép megy."

Ha a router-en be van allitva az internethozzaferes, akkor a gepeken a regi (PPPoE) kapcsolatokat tiltani vagy torolni kell.
A gepek UTP kabeles csatlakozas, es automatikus cimbeallitas utan el kellene, hogy erjek az internetet. Ez az alapertelmezett, ha nem lett elallitva semmi a halozati beallitasoknal, akkor nincs teendo vele.

(#29753) sanyi73 válasza kali (#29751) üzenetére


sanyi73
csendes tag

szia! a routeren kell beállítani a szolgáltatóhoz történő csatlakozást hol tudom elérni a router beállításait? :(

(#29754) kali válasza sanyi73 (#29753) üzenetére


kali
legenda

a router pontos típusának függvényében 192.168.0.1, 192.168.1.1, vagy akár más, erre akkor lehet konkrétumot mondani, ha ismert annak milyensége, ráadásul bizonyos típusoknál még firmware verziója is válogatja.

(#29755) sanyi73


sanyi73
csendes tag

köszi szépen.talán délután folytatom(nem is az én problémám engem is megkértek)mára már belezavarodtam nekem kicsit magas amit itt olvasgattam,tényleg köszönöm valami majdcsak lesz.jó éjszakát! lehet hogy még érdeklődöm :)

(#29756) kali válasza sanyi73 (#29755) üzenetére


kali
legenda

segítünk akár a pontos/részletes beállításban is, ha leírod majd a router pontos típusát és a szolgáltatót, illetve a a szolgáltatás milyenségét.

(#29757) smallmer


smallmer
őstag

Srácok bp-n nem tudtok valami boltot ahol jó áron lehet kapni méretre vágott utp-t? :)

(#29758) sanyi73


sanyi73
csendes tag

sziasztok. ismét itt vagyok ismét ilyen későn.sajnos semmire se jutottam a router dologgal,sőt hülye fejemmel bátran reseteltem és azóta az internet led se világít :W mára megint feladtam.ráadásul azt a gépet se tudtam megnézni ahol eddig volt net mert abba a házba éppen festenek és szétszedtek mindent.a router típusa ZTE zxv10w300b (invitel) hátha segít,nincs doboza se semmilyen matrica rajta amin lenne ip cím.jó éjszakát

[ Szerkesztve ]

(#29759) Dragon27


Dragon27
senior tag

(#29760) Gubek-Einste válasza sanyi73 (#29758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Invitel oldalán van egy beállítási segédlet, ezt próbáltad már?
IPTV-hez és IPTV nélkül

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29761) laccy88 válasza krealon (#29749) üzenetére


laccy88
senior tag

Sajnos nem vagyok otthon hálózat témában, ezért mások tanácsait tudom csak megfogadni. Nem a fizikai hálózat nem bír akkora adatátvitelt, állítólag az SMB megosztás által nincs biztosítva. Ezért javasolták az NFS megosztást. De sajnos nem működik. Mit értesz itt diagnosztika alatt?

(#29762) Multibit válasza laccy88 (#29761) üzenetére


Multibit
veterán

Fix IP-t adtál a NAS-nak és a mediaplayernek, igaz? Ezután már csak annyi a dolgod, hogy olvasási jogot adj a mediaplayer IP-jének a NAS NFS beállításainál.

(#29763) Doky586 válasza laccy88 (#29761) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"SMB megosztással nincs gond, viszont az átviteli sebesség miatt"
A médialejátszón engedélyezni kell a nagy sebességű smb-t, ha van rajta ilyen. (ekkor az smb-n is gyors lesz)

A nason tiltani kell a Jumbo-frame-et (ha véletlenül valaha engedélyezted volna).

(#29764) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A gyereknél online (steam) játék közben néha nagyon magas lesz a ping érték.Jobb lenne-e,ha wifi helyett kábellel csatlakozna a PC a routerhez?

(#29765) enginev3.0 válasza GEPESZ66 (#29764) üzenetére


enginev3.0
félisten

Wifin volt nekem is ilyen, pedig alig van 2-3 méter a router és a gép között

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29766) Intruder2k5 válasza GEPESZ66 (#29764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Könnyen lehet, főként ha a környezetedben van több más WiFi hálózat is, ami zavarhatja a saját hálózati kommunikációt. De mondjuk a kábeles kapcsolat eleve minden környezetben stabilabb, és gyorsabb.

(#29767) krealon válasza laccy88 (#29761) üzenetére


krealon
veterán

"Mit értesz itt diagnosztika alatt?"

Azt, hogy a beiktatott 100 Mbps switch lehet, hogy megoldja problemat.

En mar tobbszor futottam bele olyan problemaba, hogy Fast Ethernet eszkoz (100 Mbps) Gigabites switch-hez (1000 Mbps) kapcsolodva hibazott (billego link, elveszett adatcsomagok). Fix 100 Mbps Full Duplex beallitas mellett viszont tokeletes volt az atvitel.
Ha a router-edben nem allithato a portok linksebessege, akkor a kozbeiktatott 100 Mbps switch kepes ezt kikuszobolni.

(#29768) GEPESZ66 válasza Intruder2k5 (#29766) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Lemértem,30m kábelt húzok be a router-től a PC-ig,gondolom ez nem probléma?

(#29769) Intruder2k5 válasza GEPESZ66 (#29768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! 100 méterig egész biztosan gond nélkül megy...

(#29770) sanyi73 válasza Gubek-Einste (#29760) üzenetére


sanyi73
csendes tag

szia Gubek.sikerült elérnem a routert és megcsináltam az általad adott link alapján a beállításokat de semmi.a routeren világít a power,DSL,internet,LAN4,és azt hiszem wml led.a gépen viszont nincs net.A hálozati beállításoknál van két ikon, Helyi kapcsolat ott kiírja Invittv 3EEB58 A másik ikon szélessávú kapcsolat WAN Miniport PPPOE és zöld pipa.viszont nincs internet elérés.próbáltam a tálcán a wifit ZTE csatlakozás majd megjelenik hogy csatlakoztatva de nincs kapcsolat.próbáltam a wifit mobilról is de semmi. :W mondtam a szomszédnak holnap meló után felhívjuk az invitelt vagy tudnak telefonon segíteni vagy kijönnek.nekem már nincs ötletem az én amatőr szintemen.elég hosszú voltam lehet zavaros is,de köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni.sziasztok

(#29771) laccy88 válasza Multibit (#29762) üzenetére


laccy88
senior tag

igen, a router mindig fix ip-t oszt nekik. A nas-on az nfs megosztásnál létrehozott tartalomnál megadtam a mediaplayer ip-jét, úgy ahogy mondod.

(#29763) Doky586 : ilyen beállítás nincs med600x3d-nél..

(#29772) Multibit válasza laccy88 (#29771) üzenetére


Multibit
veterán

Feltételezve, hogy a NAS-on mindent jól állítottál be, már csak az lehet a gond, hogy a mediaplayerben rosszul adtad meg a megosztás nevét. Kérdezz a Zyxel topicban! (Nekem Synology-Dune páros működik itthon.)

(#29773) laccy88 válasza Multibit (#29772) üzenetére


laccy88
senior tag

a media player magától kilistázta a megosztás nevét, csak épp belelépni nem enged..."Failed"

(#29774) Gubek-Einste válasza sanyi73 (#29770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez egy HGW így törölni kell a korábbi PPPoE kapcsolatot és minden automatikusra kell állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29775) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok,

lakáson belül, műanyag kábelcsatornában (kb. 15 m hosszban) mehet egymás mellett a KOAX kábel és egy CAT6 UTP kábel? Fenti emeletről kell lehoznom a fölszintre mindkettőt.

Úgy hallottam, hogy az árnyékolt, fém csatlakozós FTP kábeleket földelni kell. Na most egyik végén a router, másikon a médialejétszó lesz, amik a csati földelésre gondolom nem igazán alkalmasak... ?

(#29776) Multibit válasza zsolee73 (#29775) üzenetére


Multibit
veterán

Mehet egymás mellett a coax és az UTP kábel (nálam is így van, semmi gond vele).
Valóban az FTP és STP kábelek árnyékolását földre kell kötni (a kábel mindkét végén). Sajnos a mai SOHO routerek és mediaplayerek UTP aljzata nem úgy van kialakítva, hogy ezt lehetővé tegye.

[ Szerkesztve ]

(#29777) Intruder2k5 válasza zsolee73 (#29775) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bármilyen hosszban mehet.

Jól hallottad. Hogy alkalmas-e, ez mindkét oldal függvénye, és sajnos ezek a műanyag csatlakozós soho eszközök nem minden esetben vannak felkészítve erre.

(#29778) zsolee73


zsolee73
tag

Köszönöm a gyors válaszokat! :)
Szerzem a kábeleket....

(#29779) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Kérlek, javasoljatok nekem olyan programot (elsősorban ingyeneset), ami megbízható, és arra való, hogy a hálózati összes aktivitást, indulást, leállást, hibát, fogralmat, akármit naplózza nekem.
Van egy kisirodai hálózat, és panaszkodik a barátom, hogy időnként rosszalkodik, de mikor elmegyek hozzá, mindig működik rendesen. Ezért lenne célszerű valami progi, ami mutatja, hogy ekkor-és akkor mi történt a hálózatban.
Előre is köszönöm a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#29780) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Vettem egy Switch-et, hogy tudom elérni, mert amit kiosztott alapértelmezett átjárónak ip-t
192.168.1.2 azon nem jön be semmi
Egy tplink 5 portos gigabites switch

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29781) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#29780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A switch-et sehogy, ezek az olcsóbb cuccok úgynevezett "unmanaged" switch-ek, vagyis nincs semmilyen admin felületük. Ugyanakkor persze IP címet sem osztanak, azt minden bizonnyal egy router adta, ami szintén rá van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#29782) And válasza Játékos (#29779) üzenetére


And
veterán

Hálózati forgalom analizátor: Wireshark, leánykori nevén Ethereal. Mondjuk ezzel problémát keresni olyan, mint tűt a szénakazalban, ha nem tudod, mit is keresel pontosan.

(#29783) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#29781) üzenetére


enginev3.0
félisten

:R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29784) Intruder2k5 válasza And (#29782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, plusz ha mindent látni szeretne, akkor nem árt ha a futtató gép portjára tükrözve van minden más port forgalma is, ami soho kategóriás router esetén nehezen lesz kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#29785) sanyi73 válasza Gubek-Einste (#29774) üzenetére


sanyi73
csendes tag

szia Gubek.beszéltem az invitellel és állítólag vonal hiba van azért villog az internet led,és nem folyamatosan világít(érdekes hogy más nem jelentette a környékről)most várjuk a javítás végét,meglátjuk mi lesz.azért érdekelne kicsit részletesebben mi is az HGW,és a PPPeO-t hol tudnám törölni.köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29786) Gubek-Einste válasza sanyi73 (#29785) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A PPPoE a WAN Miniport ami a xDSL csatlakozáshoz kellett de mivel jelenleg HGW (modem és router egy eszközben) van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29787) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Korábban írtam, hogy lassú a letöltés a nason, írtátok hogy kell egy QOS-es router, megcsináltam openwrt-vel, jobb lett de nem lett az igazi
Ma vettem egy gigabites switch-et, így kihagytam a routert és modem, switch és nas jött sorba, de így sem jó

Akkor előfordulhat, hogy a modem nem jó?
Gépen megy a torrent szépen, nason egyszer csak mintha elvágták volna, és onnantól nagyon lassú

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29788) Játékos válasza And (#29782) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm az ajánlót, de sajnos, mikor monitorozni kezdenék, hibát jelez és leáll... :(
Most egyelőre jól működik azt a hibát találtam, hogy időnként elvesztette a fő routerrel való wi-fi kapcsolatot a "szerver", és ekkor átállt egy olyan routerre, amire nem volt sok értelme. Ezt letiltottam, azóta nem szóltak, hogy hiba lenne, de ne kiabáljam el...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#29789) spiritex


spiritex
veterán

Szüleimnél van egy szolgáltatói wifi-s modem/router. Hogy lehetne a legegyszerűbben kiterjeszteni a wifi hatósugarát 4-5 méterrel? Van erre valami powerline, amit bedugok ott, ahol még van jel, de már gyengül, és ő onnan újra szórja? Vagy más megoldás? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29790) Gubek-Einste válasza spiritex (#29789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb megoldás egy kábeles kapcsolattal után kötött AP/Switch módban működő wifi router lenne.
Amit te elképzeltél az egy repeater eszköz amelyik wifi-n vesz a jelet és azt onnan tovább osztja.
A Powerline az az áram hálózaton továbbított forgalom, mindkét oldalra kell 1-1 ilyen eszköz, van belőle sima csak vezetékes kapcsolatot biztosító és olyan is amelyik egyben wifi AP is.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Egy repeater-t mindig olyan helyre kell elhelyezni ahol még az eredeti wifi hálózat jele viszonylag jól fogható, kb fél úton az eredeti jelforrás és a már problémás helyszín között. Természetesen egy repeater sem képes a gyengén fogható/lassú kapcsolatot javítani, csak akkor képes javítani a helyzeten ha maga még viszonylag jó tudja venni az eredeti wifi jelét. Az eredeti jel vételében ugyan úgy viselkedik mint bármelyik másik kliens eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29791) mezis válasza spiritex (#29789) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak ilyen eszközök, de előfordulhat, hogy olcsóbban is megoldható. Elsősorban a WiFi router (antenna) szerencsésebb helyének megkeresésével. PC: InSSIDer, LinSSID, okos: WiFi Analyzer.
Esetleg a kliensnél is lehet keresgélni. Néha 5 cm is sokat jelenthet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#29792) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre van szükségem.
Adott egy TCOM home gateway(192.168.1.1) egy ház pincéjében ahol bejön az ADSL vonal, a modem ZTE márkájú(már sokadikra ezt adták...), és felsőbb szintenként 1-1 db Linksys WAP300N Access Point.
Néhány tp linket beállítottam már, és az AP-knál fontos és szükséges, hogy AP módban le kell tiltani a DHCP szervert. Ennél a linksys ap-nál csak kétféle mód van, dhcp és statikus ip. Eddig automatikus configuration -DHCP beállításon van/volt, de szerintem ez okozhatja hogy néhány hetente nincs internet a házban. Kis felkiáltó jel a wifi lépcső ikonon a jobb alsó sarokban. Ekkor sok újraindítás mindenhol, imádkozás és talán visszatér a net.

Szerintetek át kéne tenni statikusra? Ez lehet a baj, hogy néha összeakad? A TP linkeknél simán letiltod a DHCP-t és jó lesz, ha engedélyezve van akkor ott is csinál érdekes anomáliákat...

(#29793) Gubek-Einste válasza _kovi_ (#29792) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehet egy próbát vele de akkor pontosan kell elvégezni az AP-k IP cím kiosztását, hogy nem legyen ütközés a hálózaton, a legjobb az ha a router-ben MAC alapján van fix-en kiosztva.
Kezdésnek csináljál egy reset-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29794) _kovi_ válasza Gubek-Einste (#29793) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Még arra gondoltam, hogy esetleg úgy lehetne megoldani, hogy:
TCOM router oszt címeket 192.168.1.5.-től, az AP-k pedig statikusan be lennének állítva 192.168.1.2 és 192.168.1.3-ra.

Jó lehet ez a gondolatmenet?

(#29795) Gubek-Einste válasza _kovi_ (#29794) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, nagyjából az ilyen kiosztás az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29796) krealon válasza _kovi_ (#29792) üzenetére


krealon
veterán

A Linksys WAP300N felhasznaloi kezikonyv alapjan nem kell a gyari LAN beallitasokat valtoztatni.
Alapertelmezetten a helyi router-tol ker maganak IP cimet, igy az elerhetoseget (webes admin felulet IP cime), a router DHCP kliens (DHCP Client) listajaban megtalalhato.

Szerk:
Ha lehetseges, akkor a ZTE router-ben kellene fix IP cimeket rendelni az Access Point-ok hardver cimehez (MAC Address).

[ Szerkesztve ]

(#29797) _kovi_ válasza krealon (#29796) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Értem. Úgy rendeljek MAC-hez címet ahogy előbb leírtam, hogy a router DHCP-je 5-től oszt és az 5 alattiakhoz legyen rendelve a fix cím?

Alapertelmezetten a helyi router-tol ker maganak IP cimet, igy az elerhetoseget (webes admin felulet IP cime), a router DHCP kliens (DHCP Client) listajaban megtalalhato.
Ezek szerint maradjon inkább automatikus configuration -DHCP ?

[ Szerkesztve ]

(#29798) Gubek-Einste válasza _kovi_ (#29797) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen minkettőre

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29799) _kovi_ válasza Gubek-Einste (#29798) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszönöm Nektek !!

(#29800) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Thome internet, a hozzaadott wifi modemmel.
Megoldhato ha a sajat es parom laptopjan szeretnem korlatozni az internet savszelesseget?
Olyan esetekre gondolok ha valamelyikunk tolt le, vagy fel, akkor ott ne zabalja el az adott gep a teljes savszelesseget.
Koszonom.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.