Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29801) Gubek-Einste válasza Gravity1234 (#29800) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan melyik szolgáltatói eszközről van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29802) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék tetemes mennyiségű adatot áthúzni egyik gépről a másikra UTP kábelen keresztül.

Az egyik egy noti, a másik egy asztali gép. Notin win 8.1, asztalin XP sp3.
A probléma az, hogy a család netezne, de nem tud, mert az XP SP3-as asztali gépen amint bedugom az UTP kábelt, azon keresztül akarja a netet is, és azon keresztül ugye nincs.

Hogy tudom beállítani, hogy mindeképp a wifi-t nézze az internet forrásának?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#29803) Sheld válasza Sheld (#29802) üzenetére


Sheld
senior tag

A problémát sikerült megoldanom ez alapján:

[link]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#29804) Gravity1234 válasza Gubek-Einste (#29801) üzenetére


Gravity1234
tag

Hogy erted?

Thome-os internet szolgaltatas es amit ahhoz adnak wifis modem. Cisco EPC 3825.
Erre gondoltal?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#29805) Gubek-Einste válasza Gravity1234 (#29804) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, erre gondoltam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29806) Gravity1234 válasza Gubek-Einste (#29805) üzenetére


Gravity1234
tag

Szuper, es mit tudok csinalni? :)

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#29807) kekfog


kekfog
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném a következő dologban.

Szeretnék egy másik szobába is netet, ezért egy 30 m-es utp cat 5e-s kábelt húztunk a két szoba között a padláson. Ez a patch kábel gyárilag volt megcsinálva, azonban az egyik végéről le kellett vágni a dugót, hogy letudjuk fűzni. Kaptunk kölcsön klimpelőfogót, így azzal lett rányomva egy dugó.
Az első szobában egy tp-link wr741nd típusú router van, amiről megy tovább ez a kábel, a második szobába pedig egy linksys wrt-54gl-es routert szerettünk volna tenni. A gond az, hogy nincs internet a második szobában. Bevittük a linksyst az első szobába, egy rövid patch kábelen működött a net ezen a másodikként bekötött routeren is. Tehát a beállításokkal elvileg nem lehet baj.
A második szobába rákötöttük a tv-ét, amin van net, sőt öcsém régi gépén is van net, half-duplex módba rakva a hálókártyát, viszont az új gépén nincs net, hiába állítgatom a hálókártyát. A régi gép nagyon lassú, és így wifi sincs.
Mi lehet a probléma? Mit csináljak?

(#29808) Gubek-Einste válasza kekfog (#29807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg nem jó módon lett a csatlakozóba bekötve a kábel, újra kellene kreppelni a másik szobaival megegyező módon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29809) PainKiller13 válasza Gubek-Einste (#29808) üzenetére


PainKiller13
őstag

(#29810) Gubek-Einste válasza PainKiller13 (#29809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt miért nekem írtad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29811) Gravity1234 válasza Gubek-Einste (#29810) üzenetére


Gravity1234
tag

Hali, az en kerdesemre tud/tok valaszolni?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#29812) Intruder2k5 válasza Gravity1234 (#29811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg ha a böngészőben korlátoznád? De torrent kliensben is ugyanúgy lehet...

(#29813) Gravity1234 válasza Intruder2k5 (#29812) üzenetére


Gravity1234
tag

En abszolut nem ertek ezekhez.....bongeszoben merre, mit keressek?
Torrentben megnezem, ot gondolom valami optionsben lehet.

De ha a parom gepen o indit el valami le vagy feltotlest azon hogy?
O nem torrentezik, csak pl aranylag sokat tolt fel felhore fajlokat.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#29814) PainKiller13 válasza Gubek-Einste (#29810) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem neked akartam, csak oda sikerült :D Annak akinek te is írtad.

(#29815) Amadablan


Amadablan
újonc

Sziasztok!

A kérdésemhez kapcsolódó termékek neve alapján végeztem kereséseket az össze prohardver fórumon, de sajnos nem találtam velük kapcsolatos hozzászólást, ezért bátorkodok ide írni.

Problémám a következő lenne: A múlt héten az internetszolgáltatóm (UPC) küldött egy új modemet ami egyben router is (UPC Upee VW322EU) amit be is üzemeltünk majd regisztrálta a szolgáltató, működik is rendesen. Ámbár a jel amit sugároz gyengébbnek tűnik. A falban futó kábelezés miatt a családi ház felső emeletén tudtuk csak elhelyezni, így viszont a lenti okos Tv (Samsung UE40H6400) felcsatlakozik rá ugyan, de majdhogynem rögtön le is csatlakozik (nekem úgy tűnik mintha az új router lehajigálná). A DHCP listában unknown-nak ismeri fel lehet az is a probléma egyik okozója.

Lehet-e az a probléma hogy gyenge a jel erősség, vagy a router -Tv kapcsolatában van a hiba?
Amenyiben a jel erősség gyenge, jó ötlet -e (egyáltalán kivitelkehtő-e), hogy az új routert összekötöm a régi routerrel (Tenda W316R) ami wifi repeaterként funkcionálna és lent helyezem el így jobb wifi lefedettséget érek el a lenti szinten és talán csatlakozik a TV a hálózathoz.

Tudom a legegyszerűbb megoldás egy UTP kábel levezetése lenne a TV felé de a falvastagság miatt ez nehezen lenne kivitelezhető, így a fent említett megoldás kecsegtetőbb lenne számomra amennyiben megoldható és valóban ez a probléma.

A jelenlegi hálózathoz UTP kábelen keresztül csatlakozik 2 db asztali PC a fenti szinten és lent egy darab Laptop meg 2 okos telefon és a TV is szeretném persze fel csatlakoztatni rá hogy a családi képeket videókat élvezhessük a nagy képernyőn egyszerűen.
Mind a routerek mind a wifis hálózati eszközök képesek a "802.11 n" csatorna használatára.

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm.

Tisztelettel: Bence

(#29816) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok!
tanácsot szeretnék kérni.

Adott egy itthoni hálózat (wifi router 4lan, 1 wan, 1 wifi) amire most 3 lan eszköz vancsatlakoztatva plusz a wifis kütyük.
Lan-wan szempontjából a legjobb helyen van, ahol bejön a modem, ott megy tovább a lan vezetékek és mellette még ott duuruzsol a NAS. Wifi szempontból ez viszont nem a legjobb.
Szeretném a wifi "részleget" kihozni ebből az eldugott szekrényből, úgy, hogy ne kelljen szetfurni-vezetékelni az egész lakást.
Arra gondoltam, hogy a szekrényből egy kábellal elvinném a routert a nappaliba wifit szórni és egy másik kábelt visszavinnek a NAS és a LAN csatlakozásokhoz a szekrénybe, oda meg raknék egy switchet.
Kivitelezhető ez? Jól értelmezem, hogy aminek nem kell net (mplayer-nas) azok router nélkül is ellesznek, ha meg kell nekik a net akkor a switchből kimásznak a routerre? Milyen swtch-et érdemes venni, ha cél a legolcsóbb megoldás?
Vagy lenne más okosabb alternatíva?
köszi előre is.

Box's don't touch!

(#29817) Gubek-Einste válasza Amadablan (#29815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb ha átteszed a HGW-t bridged módba és használod a saját router-t ahogyan eddig.

#29816 junkpod
Megfelelő lesz így a kialakítás.
Switch-ből mindegy, hogy milyet veszel mert alig van különbség a nem-menedzselt-ek között, ha lehet akkor gigabitest vegyél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29818) junkpod válasza Gubek-Einste (#29817) üzenetére


junkpod
nagyúr

Használt switchben van rizikó?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#29819) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Ide is beírom a problémámat ha nem gond. :B
Van egy tp-link tl-wr841n router-em, ami 3 hete szórakozik velem, konrétan ha a router-en keresztül jön a net, nincs sebességem, nemhogy videót nézni nem tudok, még itt a PH-n fórumozni se, ha pedig a gépbe jön a net közvetlen, megvan a 100 mega mindenhol.
Volt reset, kikapcsolás is, kábel és csatornacsere, de semmi, vélemény?
Tűzfal és hasonló felesleges programok nincsenek.

Paranormal Cocktivity

(#29820) mezis válasza cyberkind (#29819) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi-s csatlakozásnál vagy UTP kábeles csatlakozásnál is kicsi a sebesség ?

mezis

(#29821) cyberkind válasza mezis (#29820) üzenetére


cyberkind
félisten

UTP-nél csak, Wifi-n tökéletes minden eszköznél.

Paranormal Cocktivity

(#29822) Gubek-Einste válasza junkpod (#29818) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elöregedett alkatrészek szintjén igen, egyébként nem mivel nem aktív eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29823) junkpod válasza Gubek-Einste (#29822) üzenetére


junkpod
nagyúr

Köszönöm

Box's don't touch!

(#29824) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Találtam otthon egy Linksys wap54g ap-ét ezt belehet úgy állítani, hogy az otthoni tplink 841nd által szort netet repeaterként szórja tovább , vezeték nélkül vegye és vezeték nélkül szórja is tovább, ez az eszköz képes ilyenre?? Ha ige akkor a beállítást is kellene nem annyira vágom,ezeket még... :D

(#29825) mezis válasza cyberkind (#29821) üzenetére


mezis
nagyúr

Az UTP kábel kliens oldali végén másik PC-vel (lapossal) is kicsi a sávszélesség ?

mezis

(#29826) cyberkind válasza mezis (#29825) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt majd a héten nézi meg haver, de nálam 2 alaplapnál csinálja ezt, a régi beszart, és arra is gondoltam hogy azért lassult be, mert ez volt az előjel, de nem, itt az újnál is ezt csinálja, márpedig ez a lap elég jó cucc(Z97 Msi mPower).

Paranormal Cocktivity

(#29827) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
hol tudnék venni cat 5e utp kábelt méretre vágva jó áron? Bp-n esetleg

(#29828) mobilizmo válasza smallmer (#29827) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én itt vettem egy hete.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#29829) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hellósztok!
Régi problémám, h a gépek hol látják egymást, hol nem. A mostani hálózatban például az én gépem látja a másikat, de az már nem emezt. Játékokban sem ismerik felé egymást, így nem tudunk csatlakozni.
Hol kéne keresni a hibát?

Mindig minden mindegy

(#29830) mezis válasza cheatergs (#29829) üzenetére


mezis
nagyúr

Redmondban. ;]
Ossz ki fix IP címeket.

mezis

(#29831) cheatergs válasza mezis (#29830) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ez esetben megszűnik a netkapcsolat.

Mindig minden mindegy

(#29832) krealon válasza cheatergs (#29829) üzenetére


krealon
veterán

"Régi problémám, h a gépek hol látják egymást, hol nem."

A gepek nem latjak egymast, mert nincs szemuk ;] Bocsi, de ez magas labda volt.

Szoval milyen operacios rendszerekrol, es milyen halozatbiztonsagi szoftverekrol van szo?

A Windows beepitett tuzfalaval altalaban keves ilyen jellegu gond van (max rosszul van megadva a kapcsolat tipusa), a problemat legtobbszor az antivirus es internet szecurity programok tuzfalai szoktak okozni.

(#29833) cheatergs válasza krealon (#29832) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ezen a gépen Win7 SP1, a többin XP SP3.
Zonealarm tűzfal és AVG vírusirtó mindegyiken.
Router egy Asus RX3041.

A hálózatot még évekkel ezelőtt állította be egy ismerős, azóta nem nyúltam hozzá, mert nekem mindig vagy net volt, v LAN.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#29834) Gubek-Einste válasza cheatergs (#29833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit szeretnél csinálni a gépek között? Fájl vagy nyomtató megosztást? Ha igen akkor Fájl és nyomtatómegosztás Win7 és XP között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29835) mezis válasza cheatergs (#29831) üzenetére


mezis
nagyúr

A fix IP címek mellé átjáró (a router LAN IP címe) és DNS (router LAN IP címe + szolgáltatói DNS vagy open: 8.8.8,8,....)címeket is szokás adni....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#29836) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok, remélem jó helyre írok, kissé kétségbe vagyok esve. Adott egy ibm t42 laptop egy intel 2100 3b mini pci wlan adapterrel, ami teljesen megzakkant, percenként dobja le a hálózatot, vagy meg se találja, a házban lévő összes többi eszköz hibatlan, tehát ezzel van a baj, de a drivercsereig bezárólag mindent megprobaltam, szerintem egyszerűen tönkrement, eddig is dobálta, de egy-két óránként csak.

Na most jönne a kérdésem, vam egy Samsung galaxy tab 2 7.0am, amin hibátlan a wifi, most is arról írok, van esélyem, hogy usbvel rákötöm a gépre és a tablet netjet használom a laptopon? Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

(#29837) mezis válasza Babetta-X (#29836) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

Valami hasonlóval kellene kezdeni. ("Láss, láss, ne csak nézz.....")

[ Szerkesztve ]

mezis

(#29838) Babetta-X válasza mezis (#29837) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nem teljesen értem mire akarsz ezzel kilyukadni. Közben sikerült a műtét, egy usb tethering programmal meg tudtam osztani, ha valaki esetleg hasonló bajba kerül ajánlom neki is. A laptopom wifije teljesen halott szerintem.

(#29839) cheatergs válasza mezis (#29835) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ez nekem magas, de úgy nézem a ZA gátolja a gépek egymáshoz férését, szóval abban kell turkálnom.
Kösz!

Mindig minden mindegy

(#29840) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Szükségem lenne egy kis segítségre.

Adott egy kisebb cég, ahol a tulaj felszereltetett 4 db IP kamerát - nem én általam. A rendszer úgy fest, hogy van a 4 kamera, ezek be vannak kötve egy switch-be, illetve a switch-hez csatlakozik még a rögzítő egység. Ez a rögzítő egy fix IP címmel rendelkezik: 192.168.x.x. A switch egy T-Home-os (talán 3play?) routerhez csatlakozik, valamint ehhez a routerhez kapcsolódik egy asztali PC.

A tag, aki összerakta a rendszert, nagynehezen be tudta állítani, hogy kívülről is el lehessen érni a rögzítőt, és ezáltal nyomon lehessen követni a történéseket gyakorlatilag a világon bárhonnan. Gondolom portot nyitott, vagy valami hasonló okosságot művelt.

Kettő problémám van ezzel. Az egyik, hogy mivel ez egy ADSL kapcsolat, kapcsolódásonként más külső IP-vel, szerintem a rendszer addig fog csak működni, amíg a routert újra nem indítják. Szerintetek? Vagy lehetséges úgy beállítani, hogy kívülről mindig el lehessen érni - mert a szolgáltatótól nem vásároltak fix IP-t...

A másik gondom, hogy ez a 4 db IP kamera 720p-s felvételeket készít, és már hálózaton belül is botrányosan lassú, akadozó videókat látunk. Ez mondjuk lehet a gép miatt is, mert egy 1 magos Sempron, nulla HD támogatással, de nem lehet, hogy ez a T-Home-os router egyszerűen képtelen normálisan kihasználni a hálózatot?

Ma viszek egy erősebb gépet: 2 mag, HD támogatás, 4 giga memória, talán ezzel megoldódik az akadásos probléma.

Mit gondoltok, megpróbáljam egy másik routerrel?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29841) And válasza csabyka666 (#29840) üzenetére


And
veterán

"Vagy lehetséges úgy beállítani, hogy kívülről mindig el lehessen érni - mert a szolgáltatótól nem vásároltak fix IP-t..."
A kezdetektől fogva erre találták ki a dinamikus DNS szolgáltatásokat (dyndns, ddns és társaik). Az más kérdés, hogy ingyenes már alig akad, és csak korlátozásokkal használható, például havonta egyszer meg kell erősíteni a használatot, különben a regisztrált hostnév elvész.
"[..] már hálózaton belül is botrányosan lassú, akadozó videókat látunk. Ez mondjuk lehet a gép miatt is [..]"
A belsőhálózati forgalomnak nem sok köze van a router milyenségéhez, tehát ha a felvétel akadozó, akkor vagy eleve úgy rögzített a kamera, vagy a gép teljesítménye kevés ehhez (ami azért furcsa, mert pl. az én >10 éves gépem is simán lejátszik 720p-s tartalmat).

(#29842) csabyka666 válasza And (#29841) üzenetére


csabyka666
addikt

"A kezdetektől fogva erre találták ki a dinamikus DNS szolgáltatásokat (dyndns, ddns és társaik). Az más kérdés, hogy ingyenes már alig akad, és csak korlátozásokkal használható, például havonta egyszer meg kell erősíteni a használatot, különben a regisztrált hostnév elvész."
Értem. Gondolom ez olyasmi lehet, hogy megjegyzi, az adott IP-cím mi volt és mi lett. Nem tudom, hogy így oldotta-e meg az illető, de a tulaj elmondása alapján valami programmal kell belépni.

A gond az, hogy távolról még rosszabb a helyzet, de ott már szerintem a DSL net 0,5Mbit-es feltöltése lesz a szűk keresztmetszet.

"A belsőhálózati forgalomnak nem sok köze van a router milyenségéhez, tehát ha a felvétel akadozó, akkor vagy eleve úgy rögzített a kamera, vagy a gép teljesítménye kevés ehhez (ami azért furcsa, mert pl. az én >10 éves gépem is simán lejátszik 720p-s tartalmat)."
Akkor inkább utóbbi, mert direktben, HDMI-kábellel nézve a rögzítőről, folyamatos volt a kép. Persze ezt sem láttam, csak mondták.

Remélem, az újabb géppel már folyamatos lesz, persze a távoli elérést akkor sem tudom garantálni a net miatt.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29843) And válasza csabyka666 (#29842) üzenetére


And
veterán

"Értem. Gondolom ez olyasmi lehet, hogy megjegyzi, az adott IP-cím mi volt és mi lett."
Azt nem kell megjegyezni, hogy mi volt korábban az IP-d. Induláskor, IP-cím változásakor vagy egyszerűen adott időközönként a kliens az adott accounttal feljelentkezik a DDNS-szerverre, az pedig látja, hogy melyik IP-ről jött a kérés, és szépen frissíti az adatbázisában az accounthoz tartozó hostnév <-> IP hozzárendelést. Ezt DDNS-kliensként megoldja neked szinte bármelyik router, már a tíz évvel ezelőtti routerek is támogatták. A gond manapság az szokott lenni, hogy a routerek gyárilag nem túl sok DNS-szervert támogatnak, az ISP-k által adott routerek (home gateway) pedig néha csak egyetlen egyet, az pedig már nem ingyenes. Például a T-home-os EPC 3x25-nél kizárólag a dyndns.com választható, ami régen teljesen ingyenes volt, később az ingyenes felhasználóktól megkövetelte a havonkénti aktiválást, aztán végül vagy két éve kizárólag pénzért használható lett. A probléma orvosolható akár egy, a HGW mögött lévő második routerrel.

(#29844) krealon válasza And (#29843) üzenetére


krealon
veterán

A halozati rogzitokben (NVR) is szokott lenni dinamikus DNS frissito szolgaltatas.

(#29845) fabula


fabula
őstag

Kedves Fórumozók!

Van egy ASUS routerem, ez egy alhálózat, 192.168.2.1 IP-vel, 255.255.255.0 alhálózati maszkkal, bekapcsolt DHCP-vel (150-255-ig) és vagy 10 FIX IP-s géppel switchen keresztül a 192.168.2.2-20 tartományból. Ezen megy a net ADSL-ről és a gépek is látják egymást. Ez az 1. alhálózat.

Van egy másik "router", ez egy AVAYA digitális telefonközpont, melynek a hálócíme 192.168.42.1 255.255.255.0 alhálózati maszkkal és erre van kötve két számítógép, melyek IP címe 192.168.42.2 és 192.168.42.10. Ez a 2. alhálózat.

Hogyan tudnám az ASUS alhálózatából a routeren keresztül elérni az AVAYA alhálózat gépeit? Esetleg egy közbeiktatott routeren keresztül?
Kötöttem egy routert az AVAYA-ra az 1. lan portján keresztül, melynek a 192.168.42.11 IP-t és a 255.255.255.0 alhálózati maszkot adtam meg. A DHCP-t kikapcsoltam rajta. Az AVAYA központon lévő gépek látják ezt a routert.

A két router viszont nem látja egymást sem az 1. LAN - 2. WAN, sem az 1. LAN - 2. LAN portokat összekötve kábellel. Annyi kellene, hogy az 1. alhálózat bármelyik gépéről el tudjam érni a 2. alhálózat két gépét.

Fontos lenne megoldanom, ha valaki tudja a megoldást, kérem írja meg. Én már kísérleteztem pár dologgal, de az én véges tudásommal nem akar összejönni, ezért kérném a témában jártasabbak segítségét, melyet előre is köszönök.

(#29846) krealon válasza fabula (#29845) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan tudnám az ASUS alhálózatából a routeren keresztül elérni az AVAYA alhálózat gépeit?"

Peldaul: Mindket halozatba beteszel 1-1, egymassal osszekotott router-t, es a klienseknek kiadod, hogy a masik halozatot a helyi router-en keresztul erhetik el (es persze megfeleloen beallitod a router-eket).

"Annyi kellene, hogy az 1. alhálózat bármelyik gépéről el tudjam érni a 2. alhálózat két gépét."

Ha egy switch-en keresztul osszekotheto a ket halozat (security = 0), akkor az 1. halo gepeinek halokartyaihoz kezzel rendelt, a 2.-es halozatba tartozo IP cimek segitsegevel megvalosithato a dolog (a kozos broadcast domain altal). Ezt csak akkor szabad csinalni, ha osszesen 2 perced van megoldasra, es semmi eszkozod, valamint 5 perc mulva mar visszallitando az eredeti allapot.

(#29847) Doky586 válasza fabula (#29845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azért van külön alhálózaton hogy NE lehessen elérni a másik hálózatot?
Ha nem, akkor miért nem teszed egy alhálózatra őket, és akkor mindenki mindenkit elér..

(#29848) csabyka666 válasza And (#29843) üzenetére


csabyka666
addikt

Okés, így jó közelítéssel értem a lényegét. A gond továbbra is az (lesz), hogy a 0,5Mbit felfelé kevéske lesz a 720p-s videót streamelni. :(

Szerintetek ezt el kell bírnia, vagy gyorsan felejtsem is el, hogy távolról nézem az adást?

A 720p-s YouTube videók kb 5Mbit/s-al jönnek, ilyenkor nincs akadás, de a 0,5 és az 5 között elég nagy a különbség sajna. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29849) Doky586 válasza csabyka666 (#29848) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Muszáj élő mozgókép részedre?

pl. kameránként másodpercenként egy 720x1280-as jpg is megmutat mindent ha biztonsági kameráról van szó.. sőt ezeket lehet a LAN-on tárolni időrendben, és mint filet letölteni onnan netre. az 1/2 Mbps bőven elég ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#29850) csabyka666 válasza Doky586 (#29849) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez is jó lenne, de nem tudom, a rögzítő tudja-e. A dolog úgy néz ki, hogy a rögzítőnek van valami webes felülete, és böngészőn keresztül lehet elérni a kamerákat, illetve visszanézni a felvételt, ha jól emlékszem egy hónapra visszamenőleg.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.