Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30951) Gubek-Einste válasza -=lacko=- (#30950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router milyen IP címet kap?
Mik a WAN beállítások a router-en (képpel ha lehetne)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30952) Vesa válasza Gubek-Einste (#30936) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#30953) user12 válasza littlemole (#30937) üzenetére


user12
őstag

Szerintem ez nemnagyon van elterjedve kishazánkban, így marad pl az ebay vagy az ali.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30954) pomk válasza pomk (#30943) üzenetére


pomk
őstag

Megoldva, köszönöm a segítséget!
10mp-es reset segített. :U

(#30955) gabor7th


gabor7th
addikt

Sziasztok! Gondolkoztatok-e azon, hogy okosítsátok a házatok, és ha megtennétek mit mernétek bekötni? Én pl. az ajtók nyitását nem kötném netre, mert minden feltörhető; ezeket feltörni sem lesz gond, főleg ha olyan "komoly" dolog a nyitóeszköz mint egy okostelefon. A blogomban(www. ujtechkor.blog.hu) már kielemeztem az okosházak hátulütőit, de kiváncsi vagyok ki mennyire rajong az okosházakért. Nekem vegyesek az érzéseim...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30956) mezis válasza gabor7th (#30955) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A fűtés/klíma az jó, ha távolból indítható. Megfelelő biztonsággal. Nehogy egy mélyhűtőház fogadjon. ezen túl talán csak a WC elszívó ventilátora: Fény lekapcs után x perc további működés. :DDD

mezis

(#30957) gabor7th válasza mezis (#30956) üzenetére


gabor7th
addikt

A blogomban írtam erről az okosház dologról... Persze ilyen intelligens mérőeszközök azok nagyon is jók lehetnek, de azért vannak dolgok amiket nem szabadna bevezetni, meg főleg netre kötni. Nem biztonságos.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30958) krealon válasza kopter77 (#30938) üzenetére


krealon
veterán

"jelenleg csak a t-home tud ADSL internetet szolgáltatni de ők is csak max 1 Mbit/s letöltést tudnak garantálni.Sajnos a kábel a másik községből jön át ami azt jelenti a 2 falu közt 6km van így a kábelen elveszik a jel.Valaki tud nekem segítséget adni azzal kapcsolatosan tudom e jelentősen erősíteni a jelet vagy nem."

Az ADSL technologia jellemzoje, hogy a telefonkozponttol (DSLAM) valo tavolsag novekedesevel az atviheto savszelseeg rohamosan csokken, mivel az alapsavi (analog telefon) atvitelre tervezett vezetekeknek nagy a csillapitasa, az adatatvitelhez szukseges, magasabb ferekvenciakon.
Ezen, semmilyen erositessel sem tudsz valtoztatni, hiszen a rendszer alapveto tuljdonsaga.

(#30959) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám. Két szintes a ház, két routeres megoldással van a hálózat megosztva. Lent van egy linksys WRT 320N router Tomatoval, fent egy SMC router beállítva. A lentiből a LAN 3-as porton megy fel egy kábel a fenti WAN portjába. Statikusan adtam egy IP-t a fentinek max address alapján, fent pedig mindent úgy hagytam ahogy van, dinamikus IP kiosztás stb. A lentinek 192.168.1.1 az elérése és ezen is oszt ip-t 1-100 között fent pedig 192.168.2.1 az elérés és ebbe a tartományba van a DHCP is az link kiosztással.
Viszont nálunk fent ki van mindig húzva a router és csak addig van bedugva amikor kell.
És itt a bonyodalom sajnos hogy mikor bedugom nincs internet. Első konfignál minden rendben, utána valamiért nem akarja az igazat. A logban ezt olvasom ki egyedül:
Could not find DHCP daemon to get information
Mi lehet a probléma szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszotok.

(#30960) kopter77 válasza krealon (#30958) üzenetére


kopter77
tag

Köszönöm a választ. Elvileg sikerült egy olyan szolgáltatót találnom aki nem ADSL internetet szolgáltat,igaz szerdán derül ki ha eljön a szerelő és megméri mekkora sebességet tudnak biztosítani.
Még egyszer köszönöm a segítséget.

(#30961) Gubek-Einste válasza ftamas0201 (#30959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ÍGY kösd be a másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30962) ftamas0201 válasza Gubek-Einste (#30961) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Most áttettem így, viszont beírtam a fix IP-t amit adtam neki (mármint a második routerbe) Viszont a DHCP-t nem kapcsoltam ki. De most semmilyen IP-n nem érem el azt a routert, viszont internet van rajta. 192.168.1.110-es IP-t kapta meg, elvileg ezen kéne hogy elérjem most igaz? Mi van ha így most bekapcsolva maradt a DHCP, az gáz?

(#30963) Gubek-Einste válasza ftamas0201 (#30962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kell kapcsolni a DHCP-t a másodlagos eszközön mert a hálózatba csak egy DHCP szerver legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30964) maxmad123


maxmad123
újonc

Üdv! A problémám az lenne hogy egy router képes lenne e 2 darab wi-fi hálózatot fent tartani értem ezalatt hogy adott egy D-Link Dir-600 és neki jelenleg van egy WI-FI1 nevű hálózata mely ugye olyan eszközön lehet használni ami rendelkezik wi-fi adapterrel. A kérdés az lenne hogy emellé a WI-FI1 hálózat mellé lehetne egy WI-FI2 hálózatot létrehozni.

Alapelv: Adott 1 router amiből 2 wi-fi hálózatot akarok létesíteni (1 a laptopomnak 1 meg a vendégeknek elszeparálva)

Bonyolítás: Hogy mindezt úgy kéne hogy adott az én nagygépem ez egy lan kábelen keresztül kapja az internetet ami a routerből jön ki. Van 1 wi-fi hálózat amit a router megoszt (ezt használják a vendégeim és én is a laptoppal) és szeretnék 2 darab wi-fi hálózatot 1 routerből hogy egy legyen nekem amiről a laptopom megy és legyen egy olyan hálózat amit csak a vendégeim használnak!

Megoldható ez-e így vagy felejtsem el?

Mégegyszer D-Link Dir-600-as routerem van !

(#30965) Gubek-Einste válasza maxmad123 (#30964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt vendég/guest hálózatnak hívják, van olyan router amelyik gyári firmware-rel is tudja ezt (a tied nem ilyen) és van olyan is amelyik csak CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30966) maxmad123 válasza Gubek-Einste (#30965) üzenetére


maxmad123
újonc

Na és itt jön a kérdés: Ne is álmodozzak erről a 2 hálózatról vagy valahogy meg lehet oldani?

(#30967) Gubek-Einste válasza maxmad123 (#30966) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi eszközöddel nem de másikkal igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30968) maxmad123 válasza Gubek-Einste (#30967) üzenetére


maxmad123
újonc

Köszönöm!

(#30969) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mi az a wireless cpe?
És miért van az , hogy egy ilyen jószág látszólag áramellátás nélkül is üzemel (csak egy ethernet kábel megy bele).
Előre is kösz a türelmes választ.
Üdv,

piadex2

mod:
ez a pontos típus, ha segít: tp link tl-wa5210g

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30970) Intruder2k5 válasza piadex2 (#30969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Ez az eszköz egy kültéri Wireless AP / kliens, ami POE (Power over Ethernet) támogatással is rendelkezik, tehát a szükséges áramellátást is az UTP kábelen keresztül kapja.

(#30971) piadex2 válasza Intruder2k5 (#30970) üzenetére


piadex2
senior tag

Tiszteletem!

Ez valamiféle jelerősítő?
Kösz.

piadex2

mod:
jelenleg a modem-router párostól 5 méterre helyezkedik el, s egy légtérben is vannak.
ennek így mi értelme?
kösz a türelmes választ előre is.

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30972) Intruder2k5 válasza piadex2 (#30971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jelerősítő, hanem például vezeték nélküli - mikrósnak becézett - internetszolgáltatók használnak ilyet, az előfizetők háztetőjére szerelve, azt egy központi antennára irányítva, vezeték nélkül szolgáltatnak internetet ilyen eszközökkel.

(#30973) piadex2 válasza Intruder2k5 (#30972) üzenetére


piadex2
senior tag

Szervusz!

Nem kötekedésképpen, csak érdekel a téma, és most nem értem egyelőre:
akkor mi értelme van a modemnek?
Vagy egy ilyen cucc-ból megy a modembe a jel, a modem feldolgozza és készít belőle "PC stb. számára értelmes jelet"?
Köszönöm válaszod előre is.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30974) Intruder2k5 válasza piadex2 (#30973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel konkrétan nem ismerem az adott szolgáltatót, szolgáltatást, így ezt nem tudom megválaszolni, csak azt kérdezted, mi az az eszköz. Milyen típusú modemed van egyébként?

(#30975) ftamas0201 válasza Gubek-Einste (#30963) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Kikapcsoltam a DHCP-t. Internet ugyan van, viszont a második routert azóta sehogy nem érem el. se a statikus IP-n amin adtam neki (192.168.1.110) se pedig a gyári 192.168.2.1 címén, ez elérhetetlen lesz a továbbiakban így?

(#30976) mobilizmo válasza ftamas0201 (#30975) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem, nézd meg a fő routerben, hogy valójában milyen ip-vel kapcsolódott a másodlagos router.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#30977) ftamas0201 válasza mobilizmo (#30976) üzenetére


ftamas0201
senior tag

megnéztem és a 192.168.1.110-en kapcsolódott az elsődleges routerre, de ezen a címen se elérhető semmi.

(#30978) piadex2 válasza Intruder2k5 (#30974) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

optikai modem.
kösz.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30979) krealon válasza piadex2 (#30973) üzenetére


krealon
veterán

"Nem kötekedésképpen, csak érdekel a téma, és most nem értem egyelőre:
akkor mi értelme van a modemnek?
"

Modem == Modulátor, demodulátor
Funkciója, hogy digitális jeleket analóggá, illetve analóg jeleket digitalissá alakítsa, hogy a különböző átviteli tecnikákat alkalmazó jelvivőkön átjusson az adat.

Köznapi nyelvben (tévesen) a szolgaltatói végberendezést (Customer-premises Equipment, CPE, vagy Home GateWay, HGW) hivjak modemnek, holott ezek már legtöbbször nem csak egyszerű modemek, hanem modem-router (és Access Point, AP) öszvérek.

"Vagy egy ilyen cucc-ból megy a modembe a jel, a modem feldolgozza és készít belőle "PC stb. számára értelmes jelet"?"

A PC számára értelmes jel, az úgynevezett adatcsomag (Data frame).
Ahhoz, hogy ez az adatcsomag eljusson hibátlanul egy másik gépre, szükséges címzéssel (fejléc) és ellenörző összeggel ellátni (lábléc). Ez a folyamat rétegekre van felosztva, hogy szabványosítható legyen (ISO-OSI modell), így bármely gyártó szabványos terméke képes kommunikálni egy másik gyártó hasonló szabványú eszközével.

Visszatérve a korábbi kérdésre (#30969 piadex2):
"Mi az a wireless cpe?
[...]
ez a pontos típus, ha segít: tp link tl-wa5210g
"

Wireless Customer-premises Equipment, vagyis olyan vezeték nélküli eszköz, amit általaban a vezetéknélküli internet-szolgáltatók telepítenek az ügyfelekhez.
Ez tulajdonképpen egy kültéri "WiFi" (Access Point), ami pont-pont vezetéknélüli kapcsolat kialakitására alkalmas (csak a két párosított eszköz kommunikál egymással).
Az ilyen kültéri eszközökhöz külön adat- és tápvonal kiépítés nemcsak magasabb költséggel, de érintésvédelmi kockázatokkal is járna, ezért leggyakrabban távtáplálásúak (Power-over-Ethernet, PoE), vagyis az UTP kabelen keresztül áramlik az energiát biztosító egyenáram, és az adatokat közvetítő váltakozó áram.

Az Access Point-ok tulajdonképpen modemek, hiszen a digitális adatcsomagokat ültetik át "analóg" rádiójelekre, ugyanakkor a vezetékes társaikhoz viszonyítva lényegesen bonyolultabb műveletek elvégzésére van szükség, ezért is vannak megkülönböztetve.
A rádiós átvitel bonyolultságát az adja, hogy a rádióhullámok a különbözö anyagokon áthaladva más-más módon csökkennek illetve visszaverődnek, ami a vételi helyen jelerosség vátozást (lasd levegő kontra fal), vagy interfenciát okoznak.

Ha valakinek kültéri WiFi lefedettségre van szüksége, akkor a legstabilabb, legmegbízhatóbb módszer ilyen kültéri eszköz(ökkel) megvalósítani azt.
Vannak gyártók (pl. Ubiquiti Unify), akik az otthoni eszközöknél "alig" drágábban (kb dupla ár) képesek nyújtani nagyvállalalti szintű, több Access Point-ból álló rendszert, amivel nagy épületek, nagy nyílt terek, sok felhasználói eszköz kiszolgálható, rádásul kilens oldali támogatás nelküli, szakadásmentes barangolás (roaming) is része a csomagnak, amit korabban csak a sok-ezer dolláros nagyvállalati termékek tudtak, pl Cisco.

A TL-WA5210G egy meglehetősen elavult szerkezet. Hasonló áron elerhető, a sokkal modernebb, CPE-210.

(#30980) mobilizmo válasza ftamas0201 (#30977) üzenetére


mobilizmo
addikt

reboot?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#30981) Gubek-Einste válasza ftamas0201 (#30977) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb az lenne ha lereset-elnéd az eszköz és minden elölről kezdenél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30982) krealon válasza ftamas0201 (#30975) üzenetére


krealon
veterán

"Kikapcsoltam a DHCP-t. Internet ugyan van, viszont a második routert azóta sehogy nem érem el. se a statikus IP-n amin adtam neki (192.168.1.110) se pedig a gyári 192.168.2.1 címén, ez elérhetetlen lesz a továbbiakban így?"

Lepesrol lepesre a sorba kotott (LAN-WAN) router-ek atallitasa AP / switch modba.
- Eloszor meg kell szuntetni a kapcsolatot a 2 router kozott.
- Az elso ("fo", nevezzuk R1-nek) router-re kapcsolodva a LAN IP cim tartomanyban keresni kell egy szabad, mas altal nem hasznalt IP cimet.
Pelda:
R1 LAN IP-je 192.168.0.1 mask 255.255.255.0
A DHCP szerver pool kezdete: 192.168.0.100
A DHCP szerver pool vege: 192.168.0.200
Ekkor a 192.168.0.2 - 99 es a 192.168.0.201 - 254 -ig IP cimek nem kerulnek kiosztasra, ezek kozul valaszthatunk egyet a masodik router (legyen R2) reszere.
Az egyszeruseg kedveert legyen ez most 192.168.0.2
- Most az R2-re csatlakozva allitsuk at a LAN IP-t az elobb megallapitott 192.168.0.2 -re.
- Az IP bellitas ervenyrejutasahoz el kell menteni a valtozast R2-n (Save vagy Apply gomb), majd ujra kell inditani.
- Ha ujraindult R2, ellenorizzuk, hogy az uj, 192.168.0.2 -es IP cimen elerheto R2.
- Ezutan R2 DHCP szerveret kapcsoljuk ki (ne feledjuk menteni a valtoztatast), ezutan ujabb ujrainditas szukseges R2-n.
- Ujrainditas utan, a DHCP szerver hianyaban, a szamitogep valoszinuleg hibat fog jelezni, hogy nem mukodik a halozat, de ez nyugodtan figyelmen kivul hagyhato.
- MOST kossuk ossze R1-et es R2-t egy UTP kabellel egy-egy LAN porton. R2-n a WAN port maradjon uresen!!!
- Rovidesen a szamitogep jelezni fogja, hogy a halozat rendbejott, hiszen R1-tol ezek utan mar kapni fog IP cimet a DHCP pool-bol es az R2 adminisztracios felulete is elerheto a beallitott 192.168.0.2 -es IP cimen.

[ Szerkesztve ]

(#30983) ftamas0201 válasza krealon (#30982) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Először is, nagyon köszönöm a leírásod ilyen szájbarágósan, követtem a lépéseid és az internet tökéletesen működik és a router elérése is teljesen jól működik most :) Az R2 router status felületén a kapcsolat Disconnectedet ír, de az már nem érdekel ha jól fog működni, gondolom a DHCP kikapcsolása miatt írja ezt, egyelőre gondmentes lesz.
Amúgy egyszer már be volt kötve a router viszont olyat csinált hogy ha az R1 be volt dugva és ment az internet itt nálam, fent az R2-t mikor bedugtam, nem adott jelet, korlátozott kapcsolatot írt a gép fent az R2-n és vagy csak újra konfig esetén jött helyre vagy a sok ki és be kapcsolgatás után egyszer csak felépítette a hálózatot.
Okozhatta valami rossz konfig ezt vagy alapvetően mi okozhatta ezt?
remélem hogy nem lesz ilyen gondom már mert egy éve folyamatosan küzdök már ezzel.

(#30984) Gubek-Einste válasza ftamas0201 (#30983) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Status azért disconnected mert üres a WAN port.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30985) ftamas0201 válasza Gubek-Einste (#30984) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Teljesen jogos, Bocsánat :D :B

(#30986) piadex2 válasza krealon (#30979) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Köszönöm a hosszú postot, de a gond, hogy a kérdés még megvan.
Ha a CPE modem szerepet (is) tölt be + az optikai modem is jelen van, akkor annak mi az értelme?
Miért van két modem?
Kösz előre is a türelmet.

piadex2

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30987) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott valamit vagy elnéztél, vagy én nem tudom mi van, de mint fentebb írtuk, ez az eszköz egy vezeték nélküli AP / router, aminek csak wireless és ethernet interfésze van, és mint ilyen után értelmetlen - és lehetetlen - lenne bekötni egy "optikai modemet", avagy ONT-t, ugyanis a TP-LINK eszközön nincs optikai ki/be menet.

[ Szerkesztve ]

(#30988) piadex2 válasza Intruder2k5 (#30987) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

Tehát a rendszer jelenleg 3 fő komponensből épül fel:
- a cpe
- az optikai modem
- és egy d-link router
A kérdésem az volt, hogy ha van cpe minek az optikai modem ill. ha van optikai modem, minek a cpe?
Kösz a türelmes választ.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30989) Gubek-Einste válasza piadex2 (#30988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen eszközök is vannak nálad? Ha lehetne akkor pontod típus megjelöléssel és fényképpel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30990) piadex2 válasza Gubek-Einste (#30989) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Íme a pontos típusok:
D-Link: DIR 300 - router
Huawei: EchoLife HG850a - optikai modem
TP-Link: TL-WA5210G - cpe

Képeket nem tudtam lőni, mert rosszak a fények, és csak mobilom van.

Kösz előre is a segítséget.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30991) Gubek-Einste válasza piadex2 (#30990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi hova van kötve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30992) ftamas0201 válasza Gubek-Einste (#30991) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Hát sajnos ismét elő jött a probléma. fent mindig kihúzzák a routert, végülis itt lent is ki van kapcsolva napközben minden, így bekapcsolva, fent egyszerűen nem jön létre a kapcsolat. a routert se érem el, (R2-t) egyszerűen a rossebb se tudja hogy hol akad el a dolog. már próbáltam egy tp link routerrel is meg egy régi SMC-vel, mindkettővel ezt produkálja. létezik hogy az itt az R1-es routeremen valami tönkre van menve? Access point üzemmódban van a tomatoban gondolom ez nem befolyásol semmit.

(#30993) krityo0303


krityo0303
csendes tag

Sziasztok

Nem tudom már hova írjak, illetve mit csináljak, szóval megpróbálom itt, hátha valaki tud segíteni:

Kb egy hónapja hosszabbítottam meg újabb két évre az előfizetésem a Telekomnál. 15 megás internetcsomagom volt IPTV-s előfizetés (tv,internet,telefon).
A kis hölgy az üzletben állította, hogy nem lehet, hogy 15 megás netem volt, mert az itt ezen a területen (Komárom) nem elérhető.., meg amúgy is az a csomagom ami volt már megszűnt, így ajánl egy másikat.
Rá hagytam, hogy nem 15 megás a netem, pedig rendesen 1,4 mbit/sec-el töltöttem, szóval igen 15 megás netem volt.
Csak 10 megásat tudott ajánlani.
Belementem hosszabbítottam..
1. Lassabb letöltésem lett
2. Mivel legfőképpen játékra használom, játék közben ha netán a másik gépen csak simán weboldalt böngésznek, nekem a játék akad( ping az egekben).
3. Az elöző csomaggal semmiféle panaszom nem volt, bőven még egy filmet is meg lehetett online nézni, miközben én játszottam..
4. Egy pár napja már alapból ugrál fel a pingem játék közben kb1-2 percre és iszonyat zavaró, mivel csapatjátékot játszom.

Ez a ping felugrálás mondjuk facebookozás közben jön elő, vagy olyan weboldalon, ahol mondjuk sok kép van.
Tehát barátnőm facebookozik a mellettem lévő gépen, és én játszok, akkor nekem rendesen 35-40-ről felmegy 100-200-300 ra a pingem majd kb 10-15 mp múlva ujra visszaáll rendesre. Ha tovább görget, megint felugrik. De ugyanez bármilyen más oldalon hasonló, ahol több kép is van.
Flash player frissítve van, nem tudom mit kéne csinálni.
Felhívtam én az ügyfélszolgálatot, de azt küldték sms-ben hogy náluk minden rendben.. szerintem nem is érti pontosan mi a problémám :D

(#30994) piadex2 válasza Gubek-Einste (#30991) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

A modemből jön egy kábel, egyenesen bele a router (egyetlen) internetre dedikált csatlakozó-aljzatába.
A router (internet) elosztásra való egyik dugaljából indul egy kábel a cpe-be.
Ennyi.
Tehát a netet ezek alapján két eszközzel is szórni akarták:
router + cpe.
De nem jött össze, mert a jel sajnos gyenge. Pedig csak 8 méterre vagyok a router-cpe párostól, és csak egy faajtó van az útban.

Mi a meglátás?
Én jól látom a helyzetet?
Ha igen, akkor hogyan lehetne normális minőségű netet varázsolni ide?

Előre is nagyon köszönöm a türelmes reakciót.

Üdvözlettel:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30995) piadex2 válasza piadex2 (#30994) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kis helyesbítés:
a routerből nem közvetlenül megy a cpe-be a kábel.
először a képen látható tp linkes kis dobozban megy, utána megy csak közvetlenül a cpe-be.

megjegyzés:
a "LAN" van összekötve a routerrel
a "POE" a cpe-vel
(a "DC" az áram)

Köszönöm előre is segítséged/segítségetek.
üdv,

piadex2

mod:
a windows pedig már megfordította a képet... mindegy. a lényeg jól kivehető

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#30996) handbrake


handbrake
csendes tag

Üdv!

Nem nagyon találtam megoldást a problémámra, és már kimerítettem az általam ismert variációkat.
Remélem tudtok segíteni.

Internetet egy szomszédos házból kapok. Ehhez kiépítettem egy 2 routerből álló rendszert.
Mindenki azt mondta nem fog soha működni. Működik....

A router ami a modem mellett van legyen A ( TP-LINK WR841N )
Ami nálam van az legyen B ( TP-LINK WR841N )
A harmadik router legyen C ( TP-LINK WR940N)

A és B router között wifi-n van WDS BRIDGE kialakítva. A és B között 14-16 db-s a jelerősség.
DHCP mind a két routeren fut, külön tartománnyal.

Internetezni a B routerből ethernet portról kábelen maximális sebességgel lehet ( 19Mbit), némi lassulás csak akkor van, ha A router wifin a hatókörében lévő 1 szem laptopot kiszolgálja. Akkor úgy 10-12 Mbit-re esik le.
A problémám az, hogy A - B routert meghagyom egymásnak hogy wifin kommunikáljanak nálam, mert ha B router wifi-ére csatlakozok valami bekavarodik. Így gondoltam, bekötök még egyet. B routerből UTP kábelen C routerbe továbbítom a netet és majd az szórja a lakásban külön!

C routerből ethernet porton csatlakozva hozza a 19Mbit sebességet.

Viszont, C router WIFI-jére csatlakozva akár androidos telefonnal, akár laptoppal a sebesség 1Mbit, de inkább alatta, viszont a feltöltési sebesség akár a maximális sebességgel is megy.

C routeren már volt only b g n meg mixed 20 mhz 40 mhz 54mbps meg 300mbps dhcp-vel dhcp nélkül, már WAN portba is dugtam, úgy is ugyan az a végeredmény. Csatornák is váltogatva voltak...

Mi lehet a gond, ha etherneten max. jön wifi-re miért nem teszi át?

[ Szerkesztve ]

(#30997) Gubek-Einste válasza piadex2 (#30995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A képen látható eszköz a CPE PoE tábfeladója mert az UTP kábelen kapja a tápot.
Ha betudsz lépni a CPE-be akkor az milyen üzem módra van állítva?

#30996 handbrake
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
A "C" eszközt ÍGY kösd rá "B"-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30998) mezis válasza handbrake (#30996) üzenetére


mezis
nagyúr

A routereknek mik a beállításai: IP címek, DHCP tartományok, tűzfalak ?
(C router SSID-je különbözik a B routerétől ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30999) piadex2 válasza Gubek-Einste (#30997) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

oké, de most még használják a rendszert. kb. 23.00-tól várható tesztelési stb lehetőség.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#31000) piadex2 válasza Gubek-Einste (#30997) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

na, hiába ütöm be, hogy 192.168.1.254 a lap nem megjeleníthetőt mutat.
ha közvetlen UTP kábelt használok, úgy meg nincs elég áram neki.

lehet, hogy döglött?
vélemény?

kösz előre is.

piadex2

mod:
ps: tehát a cpe-ről beszélek.

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.