Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Jorus


Jorus
nagyúr

Én megint leporoltam a játékot, nem tudok tőle szabadulni, na. :) Szerencsére már mindenhol 60 FPS-sel tud futni bárhogy is modolom a sok optimalizálatlan motyóval együtt. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12902) MasterMind válasza Jorus (#12901) üzenetére


MasterMind
tag

"Én megint leporoltam a játékot, nem tudok tőle szabadulni, na. :)"
Lassan Guinness Records gyanús... :DDD

Mik vannak most fenn? A LOD landscape egyértelműen nem vanilla, a többiben nem vagyok biztos. Egyébként nagyon hangulatos kép, jól eltaláltad! :K

(#12903) Jorus válasza MasterMind (#12902) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lassan az lesz, valóban. :D

Semmi extra nincs fent, tudod, hogy nem vagyok egy nagy modder. :)
Ezek a modok, meg ini-ből van minden nyélre húzva. Anvil környékén azért még így is beesik néha az FPS 40 alá egy-egy helyen, de ott nem biztos, hogy teljesítménybeli probléma van, mert se a proci, se a GPU, se a VRAM nincs leterhelve.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12904) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Ha nem lenne 3 másik játék, amivel játszanom kellene, nekem is kedvem lenne elővenni. Azok a képek az utóbbi pár hozzászólásban...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12905) Jorus


Jorus
nagyúr

Van valami ötletetek, hogy tudnék a távolba füvet csiholni? Oda, ahol most csupasz dombok vannak.

Iniben a grass beállítások:
[Grass]
iMinGrassSize=80
fGrassEndDistance=16000.0000 (alapból 3.000)
fGrassStartFadeDistance=15000.0000 (alapból 2.000)
bGrassPointLighting=1
bDrawShaderGrass=1
iGrassDensityEvalSize=2
iMaxGrassTypesPerTexure=2
fWaveOffsetRange=1.7500
fGrassWindMagnitudeMax=125.0000
fGrassWindMagnitudeMin=5.0000
fTexturePctThreshold=0.3000

A Full Grass és a Grass Overhaul mod van fent, amik füvesek, de ezek a megjelenítési távolságon nem változtatnak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12906) MasterMind


MasterMind
tag

Amennyire én tudom, erre nem igazán van mód. Ezek a distance értékek nem tolhatók a végtelenségig, plusz uGridsToLoad-ot is hozzá kell állítani, de nálad ez 9-es, szóval szerintem kimaxoltad. Próbálkozhatsz még feljebb, de ha nem látsz változást, akkor ott a limit, ráadásul egy idő után bugos is lehet.

Amit tehetsz még talán, hogy a csupasz textúrákat cseréled egy kevésbé kockásra és füvet sűrűbbre állítod. Ha jól emlékszem ezt az iMinGrassSize csinálja a gyári iniben, a kevesebb sűrűbbet jelent. Én Oblivion Reloaded-del állítgattam, ott külön ini volt a fűre, már nem emlékszem az Obli sajátja mennyire működik.

Az évek során ez volt a legjobb amit összehoztam fűfronton, de ez nem a gameplay settings volt. ;]


(#12907) Jorus válasza MasterMind (#12906) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen-igen, hiába tolom feljebb a Grass Distance értékeket, nem változik már érdemben. A legtöbb helyen egyébként nem zavaró, meg hát amúgy is megszoktam már az elmúlt 14 évben. :D A textúra-cserének még utánanézek.

Ilyen távolságból pl. már nem zavaró a fű hiánya a távoli dombokon.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12908) Jorus


Jorus
nagyúr

Lassan közelítek a 100 órához a játékban, mindig meglepődök rajta, hogy így, 14 év után is nagyon el tudok merülni benne, nincs az az érzésem, hogy ez egy régi játék, ugyanúgy visz magával a hangulat.

Itt hagyok pár képet csak az említett hangulat kedvéért. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12909) Jorus


Jorus
nagyúr

Kb. nemtomhány órám van a játékban, de 4-5.000 körül biztos van már, és érdekes, de még mindig találok újdonságokat. :) Ez a nem küldi jellegű feladat például egyáltalán nem rémlik korábbról:

Ez meg csak egy kellemes hajnali kép

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12910) Jorus


Jorus
nagyúr

Megy szépen 4k-ban is. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12911) Jorus


Jorus
nagyúr

No, váltottam konfigot és OS-t is (Win7 -> Win10), elsők között persze az Oblit húztam át Steamen keresztül, nagyjából okés is lett, bár kicsit mintha többet CTD-zne...
Mondjuk azért besz*rás, milyen jól néz ki fullos grafon 4k-ban a játék. :)

Érdekes, hogy a VGA maradt (egyedül), de a combosabb proci, a gyorsabb RAM-ok nagyon sokat dobtak FPS-ben 4k felbontáson.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12912) MasterMind válasza Jorus (#12911) üzenetére


MasterMind
tag

Huh, jól egyedül maradtál a topikban egy ideje, fél éve nem jártam erre, sok minden történt/történik velem. Kitartóan posztolsz, ne hagyd abba, mindig tök jó flashbackek jönnek, ha meglátom a képeidet. :K

Gratula a konfighoz, jó sokáig húzta Nálad a Win7. :DDD Egy ideig én is a 10 ódzkodók táborába tartoztam, de megszerettem végül, már amennyire egy Windowst meglehet szeretni. Én pár hónapja upgradeltem 2K-ra, sajnos az Obli már talonban van jó ideje, nem próbáltam ki rajta. Te már 4K-n vagy, nem semmi, tényleg durva lehet! 2080S bírja azért? SLI-ban van ugye?

Lassan egy szűk éve már, hogy elkezdtem piszkálgatni a Skyrim-et, nagyjából az alap - bugok, UI, gameplay - kész, pár graf cucc is van már fenn, de ez teljesen külön kategória, és akkor az immersion, mechanics, sound satöbbiről még nem is beszéltem. Ez eddig 125 mod, az Obliban maximum volt ennyi nálam. Elképesztőek a lehetőségek, illetve azok kombinációi, szinte lehetetlen vállalkozásnak tűnik kimaxolni. Legnagyobb baj persze az időhiány. Szerencsére Todd bácsiék nem sietnek, szóval még nem izgulok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12913) Jorus válasza MasterMind (#12912) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, kicsit monológ jelleget öltött a topik egy ideje. :D De az Oblit még mindig játszom, szerintem ez már nem fog változni. :) Egy szál 2080S van a gépben, most elképesztő drágán mennek a VGA-k, így az egyiket eladtam, abból vettem lapot+CPU-t. :DDD Meglepően jól fut 4k-ban, meg a 49-es IPS monitoron elég besz*rás, ahogy ki tud nézni ez a 15 éves játék. :)
Az SLI egyébként eleve nem skálázódott túl jól Obli alatt a régi motor miatt, és érdekes, azt vettem észre, hogy a proci többet számít, mármint több FPS-em lett ugyanolyan beállításokkal az i9-10900K+2080S kombón, mint előtte volt az i7-4790K+2080S SLI-vel, szal lehet ott már CPU limit volt, de nem vagyok egy nagy benchmarker.

Skyrimot is tolom természetesen, bár lassan már el fogom csomagolni, mert jön a tavasz, és én azt télen szoktam játszani minden évben. ;]

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12914) MasterMind válasza Jorus (#12913) üzenetére


MasterMind
tag

"...most elképesztő drágán mennek a VGA-k..."

Ne is mond. Az új monitorom 165hz-es és hát a másfél éve vett 1070Ti-m, finoman szólva sem tudja kiszolgálni. A Skyrim, csak az eddig felrakott modokkal is kizárt 2K-n, szóval újítanom kell. 6800XT a kiszemelt, de hát na. $$$ :DDD

Az Oblinál tudvalevő, hogy komolyabban támaszkodik a CPU-ra, nekem is nagyon megdobta mikor azt frissítettem anno. Most a következő 1 hónapban jönnek a záróvizsgáim (programozó suli), de visszateszem az Oblit utána, kiváncsi leszek mennyit dob rajta majd a felbontás.

(#12915) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hali!

Geimund bug-ra van valami megoldás? Google-n nem lelem sajnos. Véletlenül rányomtam, hogy kövessen szerencsétlen, de ugye nem lehet off-olni... |gy elég macerás a thief küldiket nyomni.

(#12916) h.adam.92 válasza h.adam.92 (#12915) üzenetére


h.adam.92
őstag

Megoldódott közben. Geimund-on a kurzor. Konzolba pedig "disable" beír. A karakter kiiktatásra kerül.

(#12917) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Azt jól gondolom, hogy normális körülmények között lvl49 a max, amit el lehet érni?

(#12918) Jorus válasza h.adam.92 (#12917) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nem tápolsz nagyon, akkor a DLC-kkel együtt 38-40. szint körül fogod befejezni, ha figyelsz a képzésekre minden szinten és jól használod a major skilljeid, akkor 45-50 között lehetsz akár. Efölé csak mókolással (nem modolással) tudsz jutni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12919) h.adam.92 válasza Jorus (#12918) üzenetére


h.adam.92
őstag

Eddig jutottam teljesen legálisan:

Ez így lvl 49,5.
Kezdtem egy újat. Ha minden szinten kihasználja az ember az 5 skill upgradet a trainereknél, akkor gyakorlatilag pénz kérdése a szintezés.

(#12920) Jorus


Jorus
nagyúr

Még mindig durván be tud szippantani a játék hangulata és a látvány, hiába 16 éves a játék. :) Folytatom a ~90 órás karakterem, még a főküldi, a tolvaj céh, a varázsló céh hátra van, plusz jónéhány városi küldi, és aztán KoTN és SI. :) CP-vel kicsit megcsömörlöttem 600 óra után, Witchert is pihentetem kicsit 1.600 óránál, szal most Oblit nyomom, mellette elkezdtem a RDR2-t is, csak, hogy ne unatkozzak, mielőtt nyakamra zúdulnak a határidők az egyetemen. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12921) Cucuska2 válasza Jorus (#12920) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én majd a Steam Decken fogom nyomni újra amint megérkezik, már vagy ~10 éve nem játszottam végig. Kíváncsi leszek nagyon.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12922) Jorus válasza Cucuska2 (#12921) üzenetére


Jorus
nagyúr

Arra én is nagyon kíváncsi leszek, milyen lehet. Azt még nem nagyon tudom, hol tudnám használni, mert 100% HO-ban dolgozom, ha utazunk vhova, akkor én vezetek, szal marad talán a kanapén való játék, amíg asszony filmet néz, és mondjuk nincs kedvem leülni a PC elé, vagy ilyesmi. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12923) Cucuska2 válasza Jorus (#12922) üzenetére


Cucuska2
őstag

Á, nekem a HO teljesen hazavágta a kedvemet gaminghez - csak a koncentrálós, nagyon elmélyülős, vagy a kompetitív játékok erejéug maradok a nagy monitor előtt, esténként főleg csak a kanapén szeretnék ülni/feküdni, így jobb híján már laptopon játszok egyszerűbb címeket, kontrollerrel.

Remélem ez az SD-vel is menni fog. Meg én relatíve sokat utazok, így, hogy home officeból, vagy inkább remote dolgozok.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12924) Jorus válasza Cucuska2 (#12923) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én sok éve HO-ban nyomom, megszoktam már, nem zavar, hogy akár munka, akár szórakozás, kikapcsolódás, zenélés, játék, filmnézés, akkor a gépnél vagyok. Egy 49-es 4k és egy 34-es 5k monitoron dolgozom, illetve a 49-esen megy a gáma, a 34-esen meg a zenélés, amikor úgy van. A gép előtt ülés kevésbé zavar, mint a picike kijelzők, ha el kell menni egy megbeszélésre és a 13-as notit / tabletet kell néznem, yoyozik a szemem. :)

De hogy ON is legyek, 42. szint, még az Armorerre és a Destrucionre kell rágyúrni trainerekkel, a többi fő képesség már 100-as. És most végre beküzdöttem magam az Arcane Universityre is. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12925) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Utoljára megjelenéskor játszottam e remekművel rengeteget, most újra elővettem, és a Steam-es GOTY-val akadt egy kis problémám.
Feltelepítettem, majd a magyarítást is, a telepítőben és a MorroHUN oldalán követtem a lépéseket(a Steam-es verziónál kell egy kicsit trükközni). Sikerült is teljesen magyarrá alakítanom a játékot(azt hittem), viszont Uriel meggyilkolása után picivel(még nem lépek ki a csatornából) már szinte csak angolul dobálja fel az új questeket. Illetve a csatornából való kilépéskor még lehet ugye szerkeszteni utólagosan a karaktert, ha változtatom akkor kidob a játékból. Tud valaki nekem segíteni, hogy ezek a hibák mitől lehetnek?

(#12926) Dendytv


Dendytv
senior tag

Majdnem 30órát raktam eddig a játékba, most játszom vele először komolyabban. Nincs erős géppem, egy laptopról játszom és van vele egy olyan grafika bugom, hogyha a launcherben be állítom a játékot highra akkor már tetszik is a grafika de az utak és a nem füves texturák ilyen lilásak, szóval nem kő meg föld "színüek" hanem lilásak. Mi lehet a baj ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12927) Dendytv


Dendytv
senior tag

Egy kicsit kihalt a fórum :Y

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12928) Jorus válasza Dendytv (#12926) üzenetére


Jorus
nagyúr

Dobsz be egy screenshotot? Vannak fent modok? Milyen noti, milyen OS, milyen driver?

Itt egy hasonlónak tűnő probléma megoldási javaslattal.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12929) Dendytv


Dendytv
senior tag

Ugyan ez a baj igen, és ugyan így oldom meg én is. De látod ilyenkor jelentősen le korlátolja a látó teret plusz be tesz egy ködöt a mappra. Az lenne a jó, ha ugyan olyan nagy látó terem lenne mint az átállítás előtt.

Kövi kérdés ;] A "Vámpír izmus gyógyítása" küldinél, hogy a nyavalyába szedjek össze 5db Hatalmas lélekkövet. Már a Chorroli Mágusok céhét is kiraboltam de azok töltve vannak, ehez a küldihez pedig üres kövek kellenek, mit lehet csinálni ? Plusz belga fejemmel mivel a tolvajok céhében vagyok így Ognarnak el i adtam ezeket a köveket vissza venni pedig nagyon nagy pénz.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12930) Jorus válasza Dendytv (#12929) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha ini-ben emelsz a látótávolságon, az nem segít?
uGridsToLoad=9 a max, de lehet az sok lenne a hardvernek, próbáld ki több beállítással.

Helyek, ahol empty Grand Soul Gem található:
Chorrol Mages Guild (× 2)
Arcane University, Arch-Mage's Lobby
Arcane University, Mage's Quarters
Crayfish Cave, Steep †
Drakelowe, Basement
Nornal Ageasel †
Squandered Mine, Wind Holes †
Mystic Emporium

NPC-k, akiknél van:
Angalmo §
Felen Relas §
Ardaline §
Selena Orania §
Eilonwy §
Alves Uvenim §
Calindil §

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12931) Dendytv


Dendytv
senior tag

Köszi :R
És esetleg enchanton kívül ki lehet üríteni őket valahogy? Tehát azonkívül, hogy fegyvert töltök fel vele?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12932) VikMorroHun válasza Dendytv (#12931) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Tower of Hadarath modba raktunk olyan cuccot, amivel lehet ide-oda töltögetni a lélekköveket, ha jól emlékszem.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12933) Jorus válasza Dendytv (#12931) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha kiürül, megsemmisül, szóval alapvetően nem. Ha nincs kedved keresgélni, konzolból tudsz adni magadnak tetszőleges számú és típusú soul gémet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12934) Dendytv válasza Jorus (#12933) üzenetére


Dendytv
senior tag

Nem ilyennel nem élek elveszi a játék varázsát. "Ha kiürül, megsemmisül," el fog tűnni a lélekkő az inventoriból ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12935) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

No, tegnap szétszedtem, aztán összeraktam a gépemet, majd nekiálltam a Bevilex mod listának. Mondjuk a modok fele egy orosz oldalról származik, úgyhogy azok kimaradtak (meg egyébként se sok értelme van egy 5+ GB méretű textúra csomaggal kezdeni, aztán hosszas munkával felülírni szinte az egészet). Volt pár nehéz dolog (az xOBSE pl. nem hajlandó működni, ha az Oblivion másik partíción van, mint a Steam), de egyelőre úgy tűnik, minden rendben. Volt néhány körkörös hivatkozás, és eleinte csak néztem, hogy mit is kéne csinálni, amikor 4-5 modból össze-vissza mutattak a nyilak körbe-körbe... :F

Végül kipróbáltam az Oblivion Reloaded modot, de valahogy nem győzött meg. 60-ról egyből leesett az FPS 40 környékére, ráadásul el is kezdett akadozni a játék (mivel ki kell kapcsolni az Oblivion Stutter Removert). Aztán (vagy előtte?) kipróbáltam az OBGE+Liquid Water modot - ezzel csak annyi a baj, hogy induláskor csúnya fekete az egész folyó a Birodalmi Város körül, de néhány mp múlva már jó lesz. Illetve összeakad a Clearer Underwater moddal (bár a Vortex nem tud róla). Úgyhogy most ezek nélkül vagyok. Hm, ENB-t még nem is raktam föl, gyorsan pótolom... (elolvastam az egyik ENB-vel kapcsolatos problémákat, és már nem is vagyok biztos benne, hogy kell ez nekem :) )

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12936) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Úgy döntöttem, Cyrodiil ENB lesz Oblivion Reloaded nélkül, NAO időjárással. Nem tökéletes, de jónak tűnik. FPS marad 60 körül. :)

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12937) Jorus válasza VikMorroHun (#12936) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csecse! :) Nálam a legutóbbi Win10 frissítés óta adott időközönként CTD-zik, majd a héten, ha lesz időm, egyesével végigmegyek a modokon, mi okozhatja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12938) Jorus válasza Dendytv (#12934) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, ha egy lélekkövet felhasználsz mondjuk fegyver töltésére, akkor eltűnik az Inventoryból. Újratölthető lélekkő csak az Azura's Star van - Skyrimban lehet belőle Black Star is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12939) VikMorroHun válasza Jorus (#12937) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Azóta megtaláltam ezt az alig 12 éves Tweak Guide-ot, felraktam az ott javasolt Landscape Lod Replacement modokat, átírtam az uGridsToLoad értékét 9-re (BethINI már a 7-esnél is sikított, hogy nem tetszik neki), és sikerült átállítani Shader Model 3.0-ra a játékot. Így már egész jó lett. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12940) Jorus válasza VikMorroHun (#12939) üzenetére


Jorus
nagyúr

Víz jól néz ki! Nekem azzal sokszor problémám van, ilyen négyzetes hiányok jönnek elő itt-ott. :)
Egy gyors screenshot Skingrad mellől, persze nem a vízzel összefüggésben, csak a hangulat miatt, és hogy mennyire eltérő a színvilág a tiédhez képest.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12941) Dendytv válasza Jorus (#12938) üzenetére


Dendytv
senior tag

Akkor azzal a tervemmel álljak is le gondolom, hogy a töltött hatalmas lélekköveket "ki fogyaztom" igaz ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12942) Jorus válasza Dendytv (#12941) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, a lélekkövek megsemmisülnek, ha felhasználod őket.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12943) Dendytv


Dendytv
senior tag

Köszi az infót.

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12944) Dendytv


Dendytv
senior tag

Még egy olyan kérdés, csinálom a Mágusok Céhe alap küldit, mikor gyűjtöm össze felé az ajánlásokat. És Chorrolból kapja ugye az ember a "Hegy Ujjai" című küldit. Én ott a könyvet oda adtam Teekeeusnak, mert azt láttam jónak. Ez után vissza mentem Earona hoz(Azt hiszem így hívják) és elmondtam neki, hogy a könyvet Teekeeusnak-nak vittem, és ő megkér, hogy lopjam el neki, ezt nem csináltam meg. Mi van akkor ha meg csináltam volna ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12945) Jorus válasza Dendytv (#12944) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor szereztél volna egy elég ütős spellt, a Wizard's Fury-t, amit kb. 50%-kal kevesebb MP-vel tudsz használni, mintha te raktad volna össze oltárnál.

20. szinten pl.
Fire Damage 6 pt for 10sec on Target
Frost Damage 20pts on Target
Shock Damage 20pts on Target

Mivel a spell a szintedhez igazodik, ezért, ha viszonylag magas szinten csinálod meg a küldit, és nincs maxolva az MP-t, akkor nem fogod tudni használni. Ellenben alacsonyabb szinteken nagyon jól használható, ütős spell. (Magas szinten OP, csak rengeteg MP kell hozzá).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12946) Dendytv válasza Jorus (#12945) üzenetére


Dendytv
senior tag

Akkor lehet jobb lett volna neki el lopni. :U

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12947) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Addig telepítgettem újra a magyarítást (menet közben valahogy elvesztek a magyarításhoz járó textúrák), hogy a játék besokallt, és már nem indul el... Az mondjuk nem világos, ez hogyan történhetett. (A beszédhangok eltűnését némi kísérletezéssel kiderítettem, melyik beépülő okozza.)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12948) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Hát, alaposan megküzdöttünk, a Vortex meg én. Meg a magyarítás, meg a Nem Hivatalos Foltok, meg a több száz, folyton összeakadó textúra... A legdurvább az volt, amikor már úgy tűnt, hogy minden ütközést feloldottam, minden a helyén van, el tudnám indítani a játékot is, de akkor meg a LOOT kezdett szívózni, hogy körkörös hivatkozás miatt nem lehet rendezni a beépülőket. Merthogy az Oblivion_Character_Overhaul.esp előtt be kellene tölteni az Oblivion_Character_Overhaul.espt. MI VAN??? (Ez csak egy magyarítás volt, aminek simán felül kellene írnia az eredeti beépülőt. Ha bekapcsolom, hibás (a LOOT szerint). Ha viszont kikapcsolom, akkor nincs hangja az NJK-knak.) Végül sikerült megoldani azzal, hogy átneveztem (valószínűleg ez okozta a végtelen töltőképernyős hibát is), bár a mai napig nem értem, hogy ténylegesen mi lehetett a baja.

Mindegy, haladok tovább. Itt van egy éjszakai kép is:
Kicsit más szögből is jól néz ki. :)

Most már csak annyi a gond, hogy eljutottam Kvatchba, megjelent az első Oblivion kapu, de a körvonalai átlátszanak a tereptárgyakon. Tudom, hogy valamikor régen már előjött ez a hiba... Ok, ha kikapcsolom az ENB-t, megjavul.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12949) Dendytv


Dendytv
senior tag

11-es szintü csata mágus vagyok. De nagyon gyengének érzem magam, minden Oblivion kapu keményen megszívat, mintha gyenge lenne a karakterem.
Páncél: Könnyű páncélom van lánc cuccok minden.
Fegyver: Egy 7-sebző egykezes acél kard.
Spellek amiket használok: Villámlás főként a cebzésre, pajzsot rakok magamra, és heal.
Mi lehet a gond mi a jó build, vagy mit kellene máshogy csinálnom ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12950) Cucuska2 válasza Dendytv (#12949) üzenetére


Cucuska2
őstag

Amit húzni szeretnél, az legyen Minor skill, amit nem, azt tedd be Majornak. Sajnos az Obli ilyen, ha berakod fő skillnek, és ha csak azokat húzod, a többit nem, akkor lehagynak a szörnyek/ellenfelek. Én egyszerűen csak kicsit lejjebb szoktam a nehézség csúszkát húzni, hogy élvezhető legyen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12951) Dendytv válasza Cucuska2 (#12950) üzenetére


Dendytv
senior tag

Minor skill, major skill ezek mik is pontosan :F (Bocsi átlag játékos vagyok, nem nagyon értem ezeket a kifejezéseket)

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12952) Jorus válasza Dendytv (#12951) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt egy elég jó összefoglaló a skillekről és fejlődésről Gyps tollából.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12953) vajaskifli válasza Dendytv (#12951) üzenetére


vajaskifli
tag

A játék magyarosítása tartalmaz egy igen terjedelmes és hasznos kézikönyvet magyarul a játékhoz rengeteg információval. Én még kinyomtattam anno azt a terjedelmes pdf-et szinesben, egy vagyon volt. :)

(#12954) VikMorroHun válasza Dendytv (#12949) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

A gond az, hogy - finoman szólva - elbaltázták a játék nehézségét. Én 2. szinten próbálkoztam a kvatchi ostrommal; jött ugye a 3 városőr segíteni, de hiába, mert lenyomtak minket, mint a bélyeget. Többször is.

A legegyszerűbb megoldás, ha lejjebb veszed a nehézségi csúszkát, amíg el nem jutsz odáig, hogy játszható legyen. Aztán ott van a szintezési probléma, amit Cucuska2 említett. Ha az elsődleges képzettségeid (bármilyen kombinációban) 10 pontot feljődnek, szintet lépsz (veled együtt pedig az ellenségek is). Viszont ha nem figyelsz arra, hogy optimális legyen a pontok elosztása (5-nél kevesebb jut valamire), akkor le fogsz maradni a szörnyekhez képest. Ezt némileg lehet ellensúlyozni a megfelelően összeállított varázslatokkal (pl. nem használsz tüzet a tűznek ellenálló lényekre, inkább villámot, de azt is csak akkor, ha előtte megpuhítottad őket (pl. érzékenység villámra 10-20%, 30 mp-ig). Hosszabb időn át tartó hatások jobbak, mint az azonnal max. pontot sebző/gyógyító hatások (bár a költségük ugyanannyi, ahogy nézegettem). Lehet idézni segítő szörnyeket/animálni a holtakat (bár a nekromanciát állítólag betiltották, mégis árulnak ilyen varázslatokat a Mágusok Céhében :) ). Célszerű Martint megtartani állandó követőnek (jó sokáig nem viszed vissza a Weynon apátságba), mert egész erős tud lenni, amellett, hogy halhatatlan.

Érdekesség: több taktikát is kidolgoztam, hogyan lehetne megoldani Kvatch ostromának problémáját. Az egyik az lett volna, hogy beszerzem a Lost Paladins of the Divines modból a paplovag páncélzatot, és azt hordva - remélhetőleg - nem fognak lenyomni az első csatában. Igen ám, de azt a modot 20. szintű karakterhez szabták. Az első szembejövő farkasember 405 ÉP-vel rendelkezik. Lopakodva meglőttem, 3* sebzés után lement 400(!) ÉP-re. Aztán hiába karcolgattam a kardommal, mert többet gyógyult, mint amennyit sebezni tudtam bele. :) (Hm, most így belegondolva, lehet, hogy ezüst fegyverrel kéne oda menni.)

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12955) Dendytv válasza VikMorroHun (#12954) üzenetére


Dendytv
senior tag

Annyira nem vészes a dolog nálam, 1v1-ben bárkit megölök (kivéve azt a piszkos hegyi oroszlánt/tigris ((nem tudom mi pontosan :DD )) ), 2v1-ben is hátrálással villámokkal, meg a megidézet csontvázammal. Persze heal az kell egész komoly mennyiség. 3v1 na az apszolute nem mükdöik, csinálhatok bármit. A fő skilleket húzom én is mindig.
Egy olyan kérdés, hogy csata mágusra szoktak-e nehéz páncélt rakni ? Mert lett egy egész vagány törp szettem.

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12956) VikMorroHun válasza Dendytv (#12955) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Én könnyű páncéllal indultam, aztán rövid idő múlva kénytelen voltam átállni nehéz páncélra, mivel kiderült, hogy az előbbi csak dísznek jó. Érdekes, Skyrimban nincs ilyen probléma. Arra viszont érdemes figyelni, hogy a páncélzat rontja a varázslatok hatékonyságát.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12957) Dendytv válasza VikMorroHun (#12956) üzenetére


Dendytv
senior tag

Könnyü páncél a Mithril páncél is, és nagyon sok a védő értéke, a törp páncélt le is cseréltem, egy mithril felső páncélra, a többi pedig lánc cucok. A vicces az, hogy 2vel kevesebb a védelmi értékem így, és rengetek szabad súly hely felszabadult. Hol tudok továbbu mithril cuccokat szerezni?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12958) Dendytv


Dendytv
senior tag

Körülbelül hány óra a fő kampány ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12959) Cucuska2 válasza Dendytv (#12958) üzenetére


Cucuska2
őstag

Kicsit függ, hogy mennyire erős vagy, de én 10-15 óránál nem mondanám többnek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12960) VikMorroHun válasza Dendytv (#12958) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Ha trükközöl, akkor meg 10-15 perc. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12961) Dendytv


Dendytv
senior tag

Ez a játék "elem", hogy velem együtt szinteződik és gearelődik a környezet ez nagyon érdekes :( Annyira nem tetszik, nincs meg az az érzésem, hogy egyre masszívabb vagyok. Plusz nem tudom azt csinálni mint minden más RPG-nél hogyha látom, hogy ide kevés vagyok akkor 3-4 szinttel később megyek oda vissza, és gyűröm le őket, mert kb egy rangon vagyunk megint. Remélem ez a Skyrim-ben nem így lesz.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12962) VikMorroHun válasza Dendytv (#12961) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

A Skyrimben is veled együtt szinteződnek az ellenfelek, de ott másként oldották meg a szintlépést, ezért nem borul fel az egyensúly. Oblivionban célszerű lejjebb venni a nehézségi csúszkát. Vagy be kell szerezni egy követőt. Nekem pl. Martin sokat segít.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12963) Dendytv válasza VikMorroHun (#12962) üzenetére


Dendytv
senior tag

De ha lejeb veszem a nehézséget nem oldja meg ezt a gondom " Plusz nem tudom azt csinálni mint minden más RPG-nél hogyha látom, hogy ide kevés vagyok akkor 3-4 szinttel később megyek oda vissza, és gyűröm le őket, mert kb egy rangon vagyunk megint." Ez az ami nem tetszik leginkább, hogy kb felesleges a szinteződés és gearelődés.

Tavasszal végig vittem a Dragon Age Origins-t (nagyon tetszett) Valami 90úrát raktam bele és a kieg az awakens nincs számolva. Ott sokat mellék küldiztem, hogy mire mentem főszállal foglalkozni minden enemyt az íjammal egyhitelte :C :C na az érdekes volt ott éreztem, hogy nem hiába játszottam annyit és erősödtem annyit. Itt is már mindjárt 40órám van benne, és még csak most járok ott, hogy a szektát kell felkeressem, a királyok amulettje miatt. Egy teljes elf szettben egész komoly varázslatokkal már gyengítek tűzre + hőfuvallat ami 70pont sebzés ez egész jó kombó de 2 nyavaljás goblin elintéz :Y

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12964) Jorus válasza Dendytv (#12963) üzenetére


Jorus
nagyúr

Goblinok minden szinten kemény ellenfelek, főleg magasabb szinteken, amikor jön 2-3 warlord.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12965) VikMorroHun válasza Jorus (#12964) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Nekem már az is komoly probléma, ha jön egyszerre 2-3 zombi vagy elsatnyult kobold. Viszont átnéztem az UESP hasznos varázslatok cikkét, és rájöttem, hogy remek lenne egy 1 mp-ig ható bénító varázslattal bombázni őket (+1 mp amíg felkelnek, aztán mehet a következő). Úgyhogy vettem egy ilyen varázslatot. Használni nem tudom, de sebaj, majd a Misztikus Egyetemen készítek belőle olyat, ami jó lesz. Kár, hogy nem jelenik meg a listában.

Jó, akkor fejlesszük az idézést. Arra viszonylag hamar rájöttem, hogy ha csak úgy elmondok egy területre ható fény varázslatot a sötét éjszakában, az nem fejleszt. Kell neki valami célpont, úgyhogy a fél éjszakát az egyik őr felvilágosításával töltöttem. :) (Miután az egyik varázsló megunta, és hajnali kettő felé elment aludni.)

Aztán arra gondoltam, hátha az a baj, hogy kevés a varázserő, úgyhogy elmentem a térkép szélére, át a megmászhatatlan hegyeken (lóval sem járható sok helyen, igazán kedvesek voltak a pályaszerkesztők), hogy a Mágus kövénél megszerezzem a +50 varázserőt adó képességet. Így már el tudnám mondani a bénítást. Naponta egyszer. A varázslat készítő listában persze így sem jelenik meg, úgyhogy még kb. 20 szintet kell fejleszteni az illúziót...

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12966) Dendytv válasza VikMorroHun (#12965) üzenetére


Dendytv
senior tag

A lényeg hogy évezd a játékot engem 60-óra útan annyira ki tiltelt, hogy uninstalálltam :C :C

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#12967) Jorus


Jorus
nagyúr

Ezt csak úgy, a szép zöld gyep miatt :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12968) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

31 óra játék után megvan az 5. szint!
Valaki meg nem bírt magával, és megint készített egy dwemer léghajót. Én meg nem bírtam magammal, és megint kipróbáltam. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12969) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

... aztán nem bírtam magammal, és megcsináltam a dwemer léghajót úgy, ahogy 12 évvel ezelőtt kellett volna. Ha valakit érdekel, itt elérhető.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#12970) Jorus


Jorus
nagyúr

Most vettem észre, hogy PS Premium előfizetéssel ingyen játszható az Obli PS5-ön. :) Juhú, pár hónapra megint el leszek a játékkal. :D Persze nem egy szétmodolt PC-s grafika, de a hangulatot jól hozza. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12971) Vistaboy


Vistaboy
veterán

The Elder Scrolls Skyblivion (Fan Project) - Official Release Year Announcement Trailer

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12972) Jorus válasza Vistaboy (#12971) üzenetére


Jorus
nagyúr

2025? Akkor már várhatnának egy évet és kiadhatnák a 20 éves évfordulóra. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.