Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) e.vit


e.vit
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Nem tölthető elemeket használok. És igen a rewind manuális, amúgy auto benne sokminden.

(#2452) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Sikerült apóstól megmenteni egy szinte új Polaroid Supercolor 600-at, viszont én még sosem fogtam ilyet kézbe.
Jól gondolom, hogy a filmutántöltő egyben az akksi is a géphez? :R

(#2453) juliensorel válasza Poultier (#2452) üzenetére


juliensorel
senior tag

Igen, a filmkazettábban van az akku.
Így néz ki egész pontosan bontva:
(Az üres kazettából ki szoktam szedni és megy az elemgyűjtőbe)

(#2454) MasterMark


MasterMark
titán

Harman Phoenix 200 filmet látott valaki itthon valahol?

Switch Tax

(#2455) McDuglas válasza MasterMark (#2454) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Én Bécsből kaptam egy tekercset, (20€) de gondolom ez nem sokat segít. :(

(#2456) MasterMark válasza McDuglas (#2455) üzenetére


MasterMark
titán

De rendelted, vagy hoztak neked?

Mert rendelni se találtam sehol.

Switch Tax

(#2457) McDuglas válasza MasterMark (#2456) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Hozták, rendelni/itthon én se láttam.

(#2458) Rapid136 válasza MasterMark (#2456) üzenetére


Rapid136
őstag

Hartlauer talán elég nagy ahhoz, hogy szállítson EU-n belül.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#2459) MasterMark válasza Rapid136 (#2458) üzenetére


MasterMark
titán

Csak Ausztria és Németországot lehet választani a rendelésnél házhozszállításra. :( Azért köszi.

Switch Tax

(#2460) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
1970-90 között készített fotó negativokat szeretnék be scannelni.
Fekete fehér, majd színes képek. Semmit se értek a fényképezéshez. Azt se tudom milyen negatívok.
Édesapám készítette. Fekete fehéreket a fürdőben hivta élő, ha ez segít.
Nézegettem uk amazon-on scannereket, de £100 tol a csillagos égig.
Nem tudom milyet érdemes venni.
Az átlagos 70 es gépek minősége milyen.
Majd az átlagos 90 es évek minősége milyen.
Illetve milyen negativok azok, melyik scanner jó hozzá?
Nem akarok posztert belőle, csak gépen nézegetni.
Van e értelme drágábbat venni, vagy az olcsó is ugyanazt tudja?

(#2461) MasterMark válasza lanszelot (#2460) üzenetére


MasterMark
titán

Hány tekercsről van szó? Lehet jobban megéri elvinni beszkenneltetni, mint venni egy rendes szkennert.

Switch Tax

(#2462) lanszelot válasza MasterMark (#2461) üzenetére


lanszelot
addikt

20 évnyi, tehát sok
hol csinálnak ilyet?

(#2463) juliensorel válasza lanszelot (#2462) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ha Bp jó neked, elég sok helyen szkennelnek; lab4art, struccfotó, fotológus, budachrome, cafe analog csak, hogy párat említsek hirtelen.
Egy mezei jpeg scan ami neked szerintem elég lenne emléknézegetésre, az is átlagban 2500Ft/tekercs, így számolj.
Tippre 35mm-es tekercsekről lehet szó tekintve, hogy az volt a legelterjedtebb az amatőr szegmensben. Részemről azt tudom még tanácsolni, hogy ilyen 15-30ezer Ft-os szkennert semmiképp ne vegyél mert az összes hulladék. Laikusként belevágva viszont a komolyabb masináknak sincs sok értelme és drágák is, használtan is 80ezer körül kezdődik egy értelmesebb típus pl valamilyen Plustek.

(#2464) MasterMark válasza lanszelot (#2462) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz szkennerrel ilyen lesz:

Síkágyassal olcsóbban lehet jobb minőségben, de az meg nagyon pepecselős 4-5 képenként beszkennelni.
Az olcsó film szkennerrel meg olyan lesz a kép amit beraktam.

Switch Tax

(#2465) lanszelot válasza MasterMark (#2464) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Ezt néztem ki de nekem semmit se mondanak az adatok.
[link]
Ez gagyi?

(#2466) makszutov.hu válasza lanszelot (#2465) üzenetére


makszutov.hu
tag

Az. A legalja kb. ez: https://www.konzolvilag.hu/pc/scanner-plustek-opticfilm-8200i-ai

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#2467) juliensorel válasza lanszelot (#2465) üzenetére


juliensorel
senior tag

Pont az ilyenekre utaltam feljebb, hogy hulladék, pénzkidobás lenne sajnos.
Egyébként vannak telefonos appok is, ami kb úgy működik, hogy egy szórt fényű sík felületen befotózod a képkockákat a szalagról egyenként és a szoftver feldolgozza a negatívot majd mentheted, szerkeszheted is. Ezek amúgy szintén fizetős appok, és nagyon pepecselős, meg kell hozzá egy jobb kamerával rendelkező mobil.

(makszutov.hu
Nekem is 8200i van, egyébként sztem az se egy nagy durranás, én szerencsére csak használtan vettem 85ért, nem adnék érte újkori árat főleg így, hogy ismerem. Igaz rendszeresen fotózok analógra, de mégiscsak hobby, munkára már kevés lenne. )

(#2468) lanszelot válasza juliensorel (#2467) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :R
Elviszem scanneltetni

(#2469) lomposfarkas válasza lanszelot (#2468) üzenetére


lomposfarkas
tag

Nem tudom, hol használnak még ilyet, de sok éve Fuji minilaborral szkenneltettem a negatívokat. Nem volt drága de élvezhető képet adott. De ha relatíve kevés tekercs és van hozzá felszerelés, fotózni is lehet a negatívot.

(#2470) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Üdv!
Nekem Epson V600-am van. Itthon az elmúlt pár évben alsó hangon legalább 50-60 ezer képre való negatívot szkenneltem be. Helytörténetkutatás a hobbim. Múzeumnak egy kb 9 ezer darabos gyűjteményt. Egy öreg fotóstól elmentett rahedli tekercset, kb 23 ezer képre való kincset. Meg egyéb gyűjtemények+a padlásról, fiókokból összegyűjtött családi negatívok. De még sorolhatnám. De ezek nem csak 35 millisek voltak, hanem 6x6, 6x8asok is. Ezek jó része, amik fontosak nekem, vagy odaadták örökbe, le vannak fűzve speckó negatívtartókba... Jó pár 1000.
Amúgy 85-ben kezdtem fotózgatni apám levetett Smena 6-os gépével. Vett helyette egy Yashica MG-1et a 80-as évek elején. Aztán kaptam egy Smena Viliát. Megvannak. A Viliában még film is van. :) Színes. Vagy 20 éve benne van. De inkább régebben...
A Yashica is még megvan dobozával, mindenével együtt.
Dslr-t használok régóta, de kedvet kaptam a filmes fotózáshoz is. Így elsőre a Vilia meg is fog felelni. :D Aztán lelejmolom apám gépét. Úgy sem használja. De qrva jó képeket lehetett vele lőni! :)

[ Szerkesztve ]

(#2471) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Valakinek van ötlete, 120-as filmhez való (felvevő/üres) orsót honnan tudnék (Budapesten) szerezni? Vettem egy lubitelt és nem volt hozzá orsó, anélkül viszont ugye nem tudok filmet befűzni és kipróbálni/használni.

(#2472) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok, filmes középformátumú gépet hol érdemes nézni itthon? A vaterát néztem, nem találtam, leginkább olyan hely érdekelne, ahol meg is tudom nézni, de webshop is jó.
Az ebay-t és a kamerastore-t néztem, de ott sajnos csak felső(bb) kategóriás cuccok vannak, egyelőre nem érzem annyira komolynak, hogy 5-800 ezres Hasselblad vagy Mamiya legyen véve.

(#2473) MasterMark válasza lugosi (#2472) üzenetére


MasterMark
titán

Nem nagyon van olcsó középformátumú gép. Jófogáson is szoktak lenni, de egyik sem olcsó.

Switch Tax

(#2474) lugosi válasza MasterMark (#2473) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, tök jó tipp, a jófogás valamiért eszembe se jutott.

(#2475) juliensorel válasza lugosi (#2472) üzenetére


juliensorel
senior tag

Esetleg facebook - "analóg-filmes fotózás" csoport.
Unidomestore Bp-en, vannak használt cuccaik. pl: [link]

(#2476) lugosi válasza juliensorel (#2475) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi szépen!

(#2477) A Zéé válasza lugosi (#2472) üzenetére


A Zéé
addikt

Café Analog
Lampersky akiket ismerek, és bolt is van.

Just a simple Lineman...

(#2478) lugosi válasza A Zéé (#2477) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, az elsőt néztem, szép dolgaik vannak, csak nem hiszem, hogy szánnék rá ennyit. Lehet, hogy ez a projekt ennyiben marad.

(#2479) MasterMark válasza lugosi (#2478) üzenetére


MasterMark
titán

Kb. 60-100 ezer körül van keresőaknás normálisabb gép. Tükörreflexes legalább 200 ezer.

Switch Tax

(#2480) lugosi válasza MasterMark (#2479) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Keresőaknás teljesen jó lenne, és az az ársáv még beleférne. Ha van linked, megköszönöm. Gondolom ennyiért nem Rollei, de nyilván valamit valamiért.

(#2481) MasterMark válasza lugosi (#2480) üzenetére


MasterMark
titán

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2482) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Üdv!
Nemrég apám odaadta a Yashica MG-1 gépét. Dobozos, tokkal, vakuval. Viszont hiába teszek elemet a vázba, a fénymérő nem működik. Régen működött. A fénymérő az állásba tönkre tud menni ezeknél a régi gépeknél? 79-ben vette. Utoljára talán az ezredforduló környékén lett használva.
Az elemek újak (elvileg). Kettőt vettem, de egyikkel sem égnek a kis ledek.

(#2483) Muerte68 válasza SkyLine3000 (#2482) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen meg tudnak halni, vagy teljesen vagy pontatlanul mér

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2484) lugosi válasza SkyLine3000 (#2482) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt ellenőrizzétek le, hogy hogyan kell működnie a fénymérőnek. Nekem pl van olyan manuális Nikon vázam, ahol a fénymérő csak akkor mér, ha a felhúzókar félig kihajtott állásban van.

(#2485) A Zéé válasza SkyLine3000 (#2482) üzenetére


A Zéé
addikt

Jó elemet tettél bele? Most meg nem mondom a típust ami jó, de valami egészen fura való bele. Egy helyen találtam én is csak jópár éve, amikor kerestem az enyémbe...

Just a simple Lineman...

(#2486) SkyLine3000 válasza Muerte68 (#2483) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor jól emlékeztem.

#2484 lugosi: Az a helyzet, hogy még filmet sem tettem bele... De készülök rá, mert van kettő is. Majd kipróbálom "élesben", hátha akkor mást mutat. :)

#2485 A Zéé: Persze, hogy jó elemet tettem bele. Típus azonos. de tudtam venni, mert még árulnak hozzá. Igen, nem épp szokványos a mérete... Akiktől rendeltem, mindenféle elemekkel, aksikkal foglalkoznak. Talán még gyártanak is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.