Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15351) alratar


alratar
addikt

Melyik az a pakk, ami tartalmazza a Civ6 összes DLC-jét?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15352) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! Anno sokat játszottam PC-n és leginkább a minőségi Scifi/Horror Single Player FPS játékokkal toltam. Jól látom, hogy mára ez a műfaj nagyjából kihalt? Néha eszembe jut, hogy egy két unalmasabb estét elütnék valami izgalmas FPS-el, de valahogy nem látom azt a dömpinget ami anno volt. Sőt, nagyjából semmi érdemlegeset nem látok. Csak az én figyelmem kerüli el? Persze annyira már nem követem mint régen, de időnként keresgélek játék tesztek között, de semmi különös. Tényleg nem csinálnak már olyan játékokat mint a FEAR, Wolfenstein RTC, Clive Barkers Undiyng, Condemned: Criminal Origins, Soldier Of Fortune I, II, Painkiller, Half Life 2?
Bár a Wolfenstein-ből készült pár modernebb rész, jók is voltak, de azon kívül semmi értelmeset nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#15353) MageRG válasza Runner_fxr (#15352) üzenetére


MageRG
addikt

Pedig vannak, ha nem is pont olyanok mint régen.
Pl. Resident Evil 7-8, a Metro 2033 sorozat is elég horrorisztikus.
Indie játékok között is találsz egy raklapnyival. Pl. Cultic vagy a Lost in Vivo (bár tudom, az utóbbit egyesek bottal se piszkálnák meg).

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#15354) wrongduke válasza Runner_fxr (#15352) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!
Ma már a hasonló játékokat az indie ipar termeli és olyan új műfaji néven, hogy "boomer-shooter". Ha nem is feltétlen ez a kategória, de ekörül kell keresni. Én amibe nem rég beleszaladtam az a Prodeus.
Ha bárhol ilyen jellegű játékot keresel, akkor azt így fogod megtalálni.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15355) alratar válasza Runner_fxr (#15352) üzenetére


alratar
addikt

Ahogy írták, ez a műfaj ma már inkább az indie birodalma, hiszemn a horror nagyon subzsáner.

Ha még is jön AA kategóriában, az inkább TPS.

Bár a horrort nem bíromde, állítólag az Outlast sorozat se rossz. Meg most jön a Still Wakes The Deep , S.T.A.L.K.E.R. 2, Deathground

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15356) juliensorel válasza Runner_fxr (#15352) üzenetére


juliensorel
senior tag

Nem tudom melyik éra amivel utoljára játszottál de az elmúlt 10 évből vannak nagyon jó híresebb nem feltétlen indie játékok, párat már említettek, párat nyilván ismersz.
Amiket én nagyon ajánlok:
Alien: Isolation - kötelező ha nem volt meg! Csúcs játék!
Metro sorozat szintén príma!
Cyberpunk 2077 - óriási játék!
Bioshock sorozat - én nagyon szerettem anno
Outlast sorozat
Resident evil 7-8
Scorn
Atomic Heart
Industria
Deathloop
Robocop: Rogue city

Illetve 4 kedvenc ami nem lövölde de nagyon hangulatos és jól sikerült sci-fi, inkább atmoban és történetben erősek:
Observer
Stray
Deliver us mars
The invincible

[ Szerkesztve ]

(#15357) ollie válasza Runner_fxr (#15352) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dead Space, nemrég jelent meg a felújított változata, Dead Island 2, Calysto Protocol

***

(#15358) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm a tippeket, talán akkor még sem hallott a műfaj. :D
A Metro 2033-at ismerem, próbáltam, de valahogy az annyira nem jött be, a STALKER tetszett, Dead Spece is baromi jó volt. A Calysto Protocol-ról nem is hallottam, elég jónak tűnik.
Én erre lennék nagyon kíváncsi, de egyelőre még nem tudni mikor lesz belőle kész játék.

#15356 juliensorel
Nekem ezek a túlélő, menekülős játékok nem annyira jönnek be, mint az Alien Isolation és Outlast. Az tény, hogy van egy hangulatuk, de nem az én műfajom. Bár az Amnesia dark descent nem volt rossz.

(#15359) juliensorel válasza Runner_fxr (#15358) üzenetére


juliensorel
senior tag

Az ILL nálam is várós, a callisto pedig kívánságlistán van egy ideje, de eleinte elég sok negatív értékelést kapott, viszont most ránéztem pont akciós steamen 18€...most vagy soha :D

[ Szerkesztve ]

(#15360) ollie válasza juliensorel (#15359) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem rossz a Calysto, lineáris játék, nem fogsz eltévedni benne, de kinézetre ls szép, meg a játékmenet is jó.

***

(#15361) MageRG válasza Runner_fxr (#15358) üzenetére


MageRG
addikt

Akkor megnézheted az Amnesia: The Bunker-t is. Abban I. VH-s katonaként kicsit kevesebbet kell bújkálni.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#15362) wrongduke válasza Runner_fxr (#15358) üzenetére


wrongduke
aktív tag

A Callisto Protocol-hoz megjegyeznék két dolgot. Véletlenül se tántorítson el, viszont ne érjen csalódás.

1 - Minimális spoiler, a játék "igazi" befejezése DLC mögött van, ahogy a Dead Space 3-ban.

2 - Lőfegyverek távolsági használata 2 fajta ellenfél típus ellen működik, a játék ~90% testközelben használod vagy verekszel. Ritka mikor ütőtávon kívül kell lövöldözni. Az már amolyan utolsó megoldás.

Ne úgy ülj le elé, hogy egy Dead Space-hez hasonló játékkal játszol, hanem ami csak nyomokban hasonlít. Így meg sem próbálod ugyan azokat a dolgokat ami a Dead Space-ben használatos. Érdemes nagyon odafigyelni az oktatórészen. Ami viszont nagyon nagy előnye számomra, hogy kifejezetten jól skálázható a nehézsége.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15363) alratar válasza wrongduke (#15362) üzenetére


alratar
addikt

Èrdekes, hogy ezt mondod.
Nekem úgy tűnik, hogy egy az egyben Dead Space. A HUD ugyanolyan, a harcrendszer is nagyon hasonló, a képi világ is-és most nem a settingre gondolok.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15364) wrongduke válasza alratar (#15363) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Pedig merőben más.
A Dead Space-ben ha testközelbe ért egy necromorph, max lekeversz neki egyet, hátrálsz és lősz. Itt a kitérés és a testközeli harc az elsődleges, még lőfegyverrel is, valamint egy ponton inkább csak menekülés. A lőszerkezelése közelebb van az Alien Isolation-hez vagy egy Resident Evil-hez, de az egész játékmenet is inkább egy Resident Evil. Nyilván a "HUD" az ugyan az csak módosítottak itt-ott egy kicsit, de maga a harcrendszer közelebb van egy TPS Hack'n'Slash-hez mint egy TPS Shooter-hez, lásd kis ütés, nagy ütés, kombók, kitérések, visszatámadások, quick time event-ek harcközben.
Véleményem szerint a legrosszabb dolog volt arra a hype vonatra felszállni ami egy az egyben összemosta a Dead Space-szel. Tény és való, hogy nagyon sok hasonlóság van a két játék között, de a Callisto Protocol csak akkor tud jó játék ként működni, ha nem a Dead Space játékmechanikáival próbálod játszani.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15365) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy hogyan lehet egy korábbi PUBG acc-ot ami a steam-en volt összekapcsolni egy EPIC PUBG acc-al? Van erre egyáltalán bármilyen mód? :R

(#15366) Healbacsi válasza Z.m.Z (#15365) üzenetére


Healbacsi
őstag

elso talalat google-ban:

"How do I link my Epic PUBG and Steam PUBG accounts?"

You can't link epic and steam. -- There's no way to link those.

(#15367) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok! Játszik valaki android mobil játékokkal Windows-on (11-en)? (Konkrétan Tank Company-znék Windowson)

(#15368) juliensorel válasza sinick (#15367) üzenetére


juliensorel
senior tag

[link] Bluestacks
Én egy rog Ally-ra tettem ezt rá a kislányomnak egyetlen játék miatt. Teljesen jól üzemel, google fiókkal eléred ezen keresztül a play áruházat és onnan bármi mehet, mármint gondolom. Én csak egy játékkal próbáltam, amit kérdezel azt nem ismerem, de látszólag úgy viselkedik mintha androidról nyitnád meg az áruházat.

[ Szerkesztve ]

(#15369) sinick válasza juliensorel (#15368) üzenetére


sinick
senior tag

Szia! Köszi! Kipróbáltam. Futtatja, de sajnos a bal egérgombot sehogy sem bírtam tüzelésre állítani. (LD playert is próbáltam, azon indításkor crashelt. Memu meg messziről elkerülésre ajánlott, teleszemetelte minden sziszarral a gépet.)

(#15370) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Üdv!

Játékhoz keresek videó/kép rögzítő programot ami vissza fele is tud rögzíteni x idővel nem csak gombnyomástól. Bárkinek valami ajánlás? :U

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#15371) Golden9 válasza Ngtx (#15370) üzenetére


Golden9
addikt

Nincs ilyen program :( , :F talán hardveresen megoldható.

[ Szeretkezve ]

(#15372) Viktor77 válasza Ngtx (#15370) üzenetére


Viktor77
titán

Az MSI Afterburner tud ilyet, beállíthatod az időintervallumot is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15373) ollie válasza Ngtx (#15370) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Nvidia Geforce Experience-ben van olyan, hogy Instant Replay, az, ha be van kapcsolva, folyamatosan veszi fel a játékból az utolsó 20 percet. Persze Nvidia kártya kell hozzá.

Az In game overlay-t kell bekapcsolni, azon belül Video Capture és Instant replay length (5-20 perc között állítható).

[ Szerkesztve ]

***

(#15374) Ngtx válasza Viktor77 (#15372) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Tényleg! Ez eszembe sem jutott pedig tudtam, hogy van ilyen. Köszi! :R

Geforce Experience oke lenne, de RX kártyám van. :F

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#15375) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A Destiny első része megjelent pc-re?
Esetleg ha nem ,milyen konzolon érdemes játszani?Pc-s emulátort nem szeretnék.

Köszönöm!

(#15376) l.skywalker válasza Shaza (#15375) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem jelent meg, csak Xbox360-ra, PS3-ra, Xbox One-ra és PS4-re, valamint a visszafelé kompatibilitás miatt lehet vele játszani PS5-ön és Xbox Series gépeken...

de, ez egy multi alapú játék, aminek habár van sztorija, a sztoriban vannak részek, amikhez kell matchmaking és pl. Xbox-on már nem sok játékost találni benne, lehet, hogy a PS jobb irány.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15377) alratar válasza l.skywalker (#15376) üzenetére


alratar
addikt

És ezért ne von6zottt engem be. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15378) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Én szeretném régóta végig csinálni Xbox-on. Ha van valaki akinek van kedve csatlakozni szóljon

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15379) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

valaki tudna jó split screen-es PC játékot amivel ketten lehet játszani?

(#15380) alratar válasza yoogie (#15379) üzenetére


alratar
addikt

It tőkés two
Way out
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
Portal 2
Cuphead

Mondjuk jó lenne tudni a stílust. T0S? Lövöldözős? stb.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15381) l.skywalker válasza alratar (#15380) üzenetére


l.skywalker
félisten

TŐKÉS! :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15382) yoogie válasza alratar (#15380) üzenetére


yoogie
aktív tag

Igazából a feleségemmel játszanék, stílusban a lehető legtöbb félét kipróbálni, mert nem tudom még milyennel szeretne játszani. :D

Amivel szoktunk az a Mario, de mint írtam is többfélét is kipróbálnánk.

(#15383) alratar válasza l.skywalker (#15381) üzenetére


alratar
addikt

A franc essen bele az automatikus javítási. :W

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15384) alratar válasza yoogie (#15382) üzenetére


alratar
addikt

Nos, amit írtam az elég változatos lista szerintem.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15385) yoogie válasza alratar (#15384) üzenetére


yoogie
aktív tag

Igen, ezeket nézegettem videók alapján. Olyan 2 játékos mint a Marió létezik, akár 2D-s akár 3D-s is? :U

(#15386) alratar válasza yoogie (#15385) üzenetére


alratar
addikt

Platformer?
Cuphead, Trine sorozat, Little Nightmares 2

Egyébként nem platformer, de Human fall flat?, Party animals

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15387) yoogie válasza alratar (#15386) üzenetére


yoogie
aktív tag

Megnézem ezeket is köszönöm.

Egyébként több ilyen jellegű játékot is adhatnának ki, mert van mikor többen vagyunk és úgy játszanánk..

(#15388) Delávégá válasza yoogie (#15379) üzenetére


Delávégá
tag

Unravel Two

Sajnos az első rész csak single player, de a második már olyan amit keresel. Steamen mind a két rész 4 euró körül mozog, szerintem lebilincselő története van megéri végigvinni mind a kettőt és a másodikat már párban tudjátok. :)

[ Szerkesztve ]

(#15389) alratar válasza Delávégá (#15388) üzenetére


alratar
addikt

Vagy előfizet EA Playre 4$-ért ès kipróbálásra ezt, az It Takes Two-t s az A Way Outot is. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15390) flash-


flash-
veterán

éjszakai városi autóversenyzős játékot keresek ami nem túl regi 🙂
(nfs underground 1-2 megvolt..)

(persze alternatív otletnek jo a nem ejszakai is 🙂) ne legyen szimulátor , viszont a felszimulatort szerettem billentyűzeteten (shift 1-2)

gép:i5-3570k, gpu:r9-290oc,16gb ddr3

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15391) Guitar14 válasza flash- (#15390) üzenetére


Guitar14
senior tag

Juiced 1-2, Midnight Club sorozat.

"Alternatív ötletnek nem éjszakai": Test Drive Unlimited 1-2

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#15392) alratar válasza flash- (#15390) üzenetére


alratar
addikt

F1 széria, Crew sorozat, Forzák

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15393) Gave válasza flash- (#15390) üzenetére


Gave
addikt

NFS: Payback és Heat.

Payback estére nekem nagyon bevált levezetésnek.

Heat is nagyon jó, de azon könnyebb volt felhúzni magam a túltolt teleportáló mágikus rendőrök miatt. Payback sokkal megengedőbb, cserébe van benne egy kis EA kaszinó, de nem kell bele pénzt rakni.

(#15394) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok!

Windows Steam-es WoT Blitz-cel van valaki?

(#15395) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék milyen autó-szimulátor játékok vannak amik kis gépigényűek és jobbkormányos autókat is lehet vezetni bal oldali közlekedési renddel?

Köszi előre is!

(#15396) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Ti melyiket játékot ajánljátok ebben a stílusban? Dead Cells (full kiegek) vagy Hades?! Melyik ami több tartalmat ad és tovább lehet játszani? Nem tudok dönteni, és nem akarok mindkettőbe belekezdeni. Köszi :R

HyperX

(#15397) alratar válasza Gave (#15393) üzenetére


alratar
addikt

Jaj azok a rendörök.
Remélem elengedik azokat a next NFS részben. Mármint a teleportálás részét.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15398) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Régebben játszottam Kongregate-en egy zombis játék(sorozat)al; felülnézetes, fegyverfejlesztős, körzetenként kellett megtisztítani a várost. Ha valaki esetleg tudja, melyik lehetett az, azt megköszönném. Jó eséllyel még flash alapú volt. Sokat keresgéltem, eddig eredmény nélkül.

Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15399) wrongduke válasza looser (#15398) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Nekem a Rebuild jutott róla eszembe. A harmadik része így néz ki. [gog]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15400) looser válasza wrongduke (#15399) üzenetére


looser
addikt

Nem ez az, de ez is jól néz ki! A PvZ-vel a mai napig játszom, valamiért az ugrott be erről :-)
Amire én gondolok, az teljesen felülnézetes, nem izometrikus, 2D.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15401) MageRG válasza looser (#15398) üzenetére


MageRG
addikt

The last stand akárhanyadik része?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#15402) MaciG


MaciG
addikt

Üdv!

Tudnátok e ajánlani olyan játékot, ami hasonló, mint a Cs: Source (hasonló alatt főleg gépigényre gondolok) , de van benne helyi hálózaton játszható free for all mód? Vagy valaki tudja e Source ban hogy lehet ffa servert indítani?
Páran haverok játszanának, nosztalgiáznánk, klasszikus lan módon összekötve a gépeket. :)

BANZAII

(#15403) looser válasza MageRG (#15401) üzenetére


looser
addikt

Ez jól hangzik, köszi :R

(#15402) MaciG: Quake 2 + Eraser bot? 20 éve nem játszottam vele, de baromi jó és Pentium 1 + Voodoo 1 elég neki :-) (FHD felbontáshoz azért már egy Geforce 1 kell neki)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15404) wrongduke válasza MaciG (#15402) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Global Operations (nincs free for all)
Tactical Ops: Assault on Terror (nincs free for all, azt hiszem)
Unreal Tournament (2001, 2003, 2004, 3 Black Edition)
Mobile Forces
Soldier of Fortune 2
Quake 3 (+team arena, +MODok)
Alien Vs Predator (1, 2, reboot)
Team Fortress (classic, source, 2)
Serious Sam HD First és Second Encounter (de a régi GOLD Edition-ban tuti megy)

Hirtelen ennyi. :)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.