Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#13361) Nahoko


Nahoko
újonc

Nos nekem egy HP Pavilion DV9652eg Notival lenne gondom.
Hibásan került hozzám eredetileg alkatrésznek és mivel csak a ramot akartam belőle felhasználni de a régi ramjaim megmaradtak gondoltam megpróbálom beindítani.
A gép eredetileg azzal a hibával jött, hogy nem kapcsol be. Már mint bekapcsol pár másodpercre majd rögtön ki bármiféle kép adás nélkül.
Jött az ötlet mi van ha a bios adta fel. Gondoltam pár bill kombinációtól nem lesz baja.
Bekapcsoláskor random elkezdtem nyomogatnia gombokat és az f10 re abba hagyta a ki be kapcsolást de kép sehol.
Oké BIOS reset. Bios elem, távirányító, akku, töltő ki 0 áram vár 10 perc.
Ekkor azt hittem sikerült megoldani tovább nem akartam menni nagyon nem.
Gép bekapcsol HP logó csili vili mintha semmi gond nem lenne aztán paff fehér csíkok...(Csatolok videót a jelenségről)
Alaplap lefagy nem reagál semmire. Kikapcs bekapcs. A gép egy pillanatra be majd ki majd megint be megint ki a végtelenségig vagy addig amíg f10 et nem nyomok.
Ezt akár hányszor eljátszahotm csak ennyi életjelet tudtam kicsikarni belőle.
Ami próbálva volt:
-Minden hardver ki és indít. (Ha a gép nem tud elindulni jelzi, hogy nincs hardver nem fagy le és minden indításnál jelzi a hiányos konfigurációt tehát csak akkor nyavajog ha egybe van és van kép.)
-BIOS recovery. (Ha reagálna rá. :/)
-Csak telepről/Csak töltőről indítani.
-Újrapasztázni/ a GPU-t reflowozni eredménytelenül.
-Belépni a biosba (Erre reagál csak épp a bios helyett fekete képet kapok háttérvilágítással és alaplap fagyással. :/)
Utóbbit leszámítva másra nem reagál.
Továbbá hardver cserét mint CPU,RAM,HDD,LCD,DVD-ROM,
Mi lehet a gond az alaplappal? Mi okozhatja ezt? Ilyet még életembe nem láttam ezért kérnék segítséget. Előre is köszönöm. :)
Ja és itt a videó a jelenségről: https://www.youtube.com/watch?v=aXXLkHPWtZA :W

Naoko Satomi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.