Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

(#13851) elfelejtette

elfelejtette
(veterán)

Üdv.
Mire kell gyanakodni, ha a régi vinyó után egy 2 hetes vinyót se lát a gép, hanem indításkor ugyanúgy "no system disk" hibával nem indul a gép? Asztali gépben én ilyenkor a tápot ellenőrizném, mivel a feszültség ingadozására a vinyó reagál elsőként hibával.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#13852) amdathlonxp válasza elfelejtette (#13851) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Üdv alaplap hibára ..milyen gép?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#13853) elfelejtette válasza amdathlonxp (#13852) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

HP550.
Az előző vinyót másik gép se látta. Esélyes, hogy kinyírta ezt is az alaplap?

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#13854) amdathlonxp válasza elfelejtette (#13853) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Ezt a vinyót látja másik gép jelenleg?

(hp ra tippeltem volna )

(#13855) elfelejtette válasza amdathlonxp (#13854) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Sajna ez csak holnap fog kiderülni, akkor megyek a gépért kollégámhoz, akié a lapos. Ő üzent ma reggel, hogy az új vinyót nem látja a gép. Ezért próbálok ötleteket szerezni, hogy mire figyeljek majd.
Ez amúgy ennyire HP specifikus tünet?

(#13856) amdathlonxp válasza elfelejtette (#13855) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Az hogy nem látja a hdd t vagy az optikát előfordul hp gépeknél is (gyakrabban mint más gépeknél szerintem),de tönkre tenni nem szokta a hdd t (álltalában)...ezért érdekelne mi lett az új hdd sorsa..

2 hdd ára persze mérettől függöen lassan hozza a gép piaci értékét sajnos :Y kis túlzással természetesen

[ Szerkesztve ]

(#13857) elfelejtette válasza amdathlonxp (#13856) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Ez érdekes, mivel a srác szerint nem jó az optika már jó ideje, de ezek szerint lehet, hogy csak nem látja?

(#13858) KisTücsök

KisTücsök
(addikt)

Sziasztok!

Dél körül hirtelen leállt a gépem és és azóta nem tudom bekapcsolni. Nem reagál a bekapcs gombra. Arra gondoltam, lehet túlmelegedett és ezért állította le magát, de akkor már engenie kellett volna, h bekapcsoljam, nem?

Hp 8440p a gép.

Valami tipp mit mpróbáljak ki?

(#13859) amdathlonxp válasza KisTücsök (#13858) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Üdv próbáld aksi nélkül,esetleg smbus reset aksi le töltő ki 1 percig nyomod a power gombot majd megpróbálód bekapcsolni töltővel.

töltőn ha van állapotjelző led ,nézd meg villágit e ,vagy másként ha tudod ellenőrizd az adaptert..bár ha az adapter lenne a gond akkor bekapcsolna csak pár pillanat múlva le is állna (le merült aksi tünetei)

[ Szerkesztve ]

(#13860) elfelejtette válasza amdathlonxp (#13856) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Működik a HP paradoxon: most éppen látja a vinyót a lapos...

(#13861) amdathlonxp válasza elfelejtette (#13860) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Hát igen akkor korából adódóan már csak részmunka időt vállal,random időbeosztással...... :D
megérett a cserére szerintem :K

(#13862) Bluesummers válasza KisTücsök (#13858) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Szia!
Többfélét megpróbálhatsz így első körben:
1. Teljes áramtalanítás: Akkumulátort vedd ki, majd "hard reset" (10mp bekapcsoló gombt nyomd letartva)
2. Néha elég a BIOS/CMOS elemét kicserélni, ez is gyerekjáték:

Mindig olvass utána kivel üzletelsz! https://goo.gl/eqLk5X

(#13863) Dell XPS válasza elfelejtette (#13860) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

HP -nál lehet CMOS battery probléma is (ahogy a kolléga is írja), hogy nem talál meghajtót. Vagy valamelyik komponens hibája is: HDD / ODD.

[ Szerkesztve ]

(#13864) kisuti

kisuti
(csendes tag)

Sziasztok!

1 Kérdés van 2 asus x553M notim még garisak egy pendrive használata közben le ált mindkettő de úgy teljesen még a töltést jelző led se világít, semmire nem reagál egyik se.
Az aksi kiszedésén gondolkozok neme az segítene csak a garancia miatt nem nagyon kellene megbontani szerintem.
Kérdésem az aksi kiszedése segíthet e, vagy gariba küldjem vissza őket?
Az lehet hogy pendrive ennyire tönkretesz egy gépet? kb 5 alkalommal volt eddig használva.

(#13865) amdathlonxp válasza kisuti (#13864) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Üdv
Segíthet az aksi leszedése de garanciát nem érdemes ezzel eljátszani (ha be épített aksis) hibás pendrive okozhat ilyet valószínű nincs nagy baj szerintem.. x751 el volt hasonló kalandom ott megoldotta egy áramtalanitás,

[ Szerkesztve ]

(#13866) kisuti válasza amdathlonxp (#13865) üzenetére

kisuti
(csendes tag)

Sajna már a második notit vágta gajra a pendrive, most már a kukában van. Az a gond egy halovány életjelet se ad egyik se. Gáz ez a beépített aksis dolog.
Köszi a tanácsot!

(#13867) amdathlonxp válasza kisuti (#13866) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Tudom a töltés led sem világit ilyenkor ,se kép se hang .

(#13868) szakmaster

szakmaster
(csendes tag)

Sziasztok!

Karácsonyra vásároltam egy Lenovo Thinkpad T400 típusú használt notebook-ot Core2Duo P8700 cpu-val egy megbízható cégtől, akikben eddig nem csalódtam. Most viszont ezzel a laptoppal valami nem stimmel, mert nagyjából véletlenszerűen fogja magát és kikapcsol használat közben. Gyanús lett a dolog, megnéztem HWInfo és AIDA64 progikkal a szenzorinfókat és kiderült, hogy már kisebb terhelésre is 85-100 fokos CPU hőmérsékletet mutat. Kicsit kételkedtem a látottakban, mert akkor hogyan ment fel a Windows ha már enyhe terhelésnél is kikapcsol a gép... Windows 7-tel jött a gép alapba, rátettem próbaként egy Win10-et, simán hiba nélkül felment, viszont amint használatba akartam venni, ennél is lekapcsolt. Driverek mindkét esetben megfelelően installálva voltak. Furcsa továbbá, hogy a hűtőventilátor ilyen magas hőfokok ellenére se kapcsolt magasabb fokozatra, 3500 rpm környékén dolgozgat.
Nem nagyon találgattam tovább, hétfőn várhatóan futár hozza a cseredarabot és ezt a hibásat visszaküldöm, de szerintem komoly hűtés gondok vannak ezzel a géppel, lehet csak egy újrapasztázást kér, de nem értem, elvileg eladás előtt ezeket a gépeket rendesen kipucolják, hűtőrendszert kicsit rendbe teszik.

[ Szerkesztve ]

(#13869) elfelejtette válasza Dell XPS (#13863) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Ahogy néztem, nem egyszerű hozzáfárni, félig szét kell bontani a gépet az elemcseréhez.

(#13870) Dell XPS válasza elfelejtette (#13869) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Érdemes ránézni, végigmenni a lehetőségeken, hátha nem alaplap hiba.

(#13871) elfelejtette

elfelejtette
(veterán)

FuSi laptopnál mi okozhatja, ha bekapcsoláskor vibrál, és csíkoz a kép?
Kép

(#13872) cog777

cog777
(aktív tag)

Sziasztok!
Van egy Lenovo S540 laptop. Kabel vagy a kijelzo tonkremehetett mert ha mozgatom a kepernyot akkor elfeheredik a kep.
Mielott rendelek lcd kabelt megkerdezem toletek:
Az EU-ban ha veszel elektronikai eszkozt, arra 2 ev garancia van. Viszont en a Lenovo webshopjabol rendeltem. Ilyen esetben is el a 2 ev? 1.5 eve vettem 1 ev garanciaval. (Sajnos a regi Acer-em 7 eves uzemideje volt bennem es nem gondoltam h a mostani notik ennyire vacakok.)

Lenovo T440s Thinkpad - Kubuntu 18.04

(#13873) tfalcon96

tfalcon96
(aktív tag)

Sziasztok, adott egy hibàs Acer Aspire 5552, szervìz szerint BGA reball- 20000 ft. Ha javìtjàk szerintetek az véglegesen megoldja, vagy csak 2-3 hónapot fog bìrni. Miskolcon novashopban voltam, esetleg valaki ismeri őket?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#13874) kreten67 válasza tfalcon96 (#13873) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Igen .
Ne vidd oda!
Bár most ciki lenne azt mondani hogy hozd inkább hozzám(én is Miskolcon dolgozom)!

(#13875) amdathlonxp válasza elfelejtette (#13871) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

vga nak néz ki,csak op rendszer alatt csinálja vagy az üdvözlö képernyő alatt is ilyen a kép? tilsd le a videovezérlő driverét hátha. :R

(#13876) amdathlonxp válasza kreten67 (#13874) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Igaz hogy valami nem stimmel a novashop fele.. :N azt hittem csak én vagyok rossz véleménnyel róluk,pedig nem voltam ott egyszer sem de találkoztam a munkásságukkal többször is :B

(#13877) kreten67 válasza amdathlonxp (#13876) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Én most a napokban is javítottam utánuk egy gépet.
Nemrégiben egy notit vettem bontásra (dell n5110) 20e ft, amit előtte ott visszaadtak "hogy javíthatatlan alaplaphiba"(ez jó üzlet volt ,mert kb 50 percembe került a javítása (1db FET) és 60e-ért elvitték nagyon szép állapotban :D :D :D
Azért azt nem állítom hogy Kutyaütök lennének,annyira nem ismerem őket(biztosan rólam is mondott már valaki rosszat valamiért,bár a garancia nálam nagyon lelkiismeretei kérdés,ha valamit elb@szok igenis tessék visszajönni nem puffogni otthon).

[ Szerkesztve ]

(#13878) amdathlonxp válasza kreten67 (#13877) üzenetére

amdathlonxp
(aktív tag)

Nekem is hoztak már a konyhára lehet mégis csak jók valamire

[link]

(#13879) Dell XPS válasza elfelejtette (#13871) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

--

[ Szerkesztve ]

(#13880) maxika2004

maxika2004
(őstag)

Sziasztok!
Segitsetek lécci:
Adott egy msi VR610 laptop.... aminek nem müködik a billentyüzete...
elképzelhető hogy le van zárva a billentyü valamiféle bill kombinációval ?
ha igen hogy kell ezt feloldani? (persze lehet hogy simán beszart, de gondoltam hátha lezáródott)
Elöre is köszi a segitségeteket, és :

BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek !

(#13881) Bluesummers válasza maxika2004 (#13880) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Szia!
Azt a kábelt (bill. és alaplap közöttit) nézd meg nem billent-e valahogy ki a helyéről --> https://youtu.be/hD4shxD7ros?t=5m16s
Boldog Karácsonyt ^^ :)

Mindig olvass utána kivel üzletelsz! https://goo.gl/eqLk5X

(#13882) Novák Péter

Novák Péter
(csendes tag)

Sziasztok.
Feleségemnek vettem használtan egy fujitsu siemens amilo xa3530-at, ami tökéletesen működött. Tegnap bekapcsoltuk, és... nincs kép, a hdd és a ventillátorok felpörögnek, majd leállnak.
Kivettem a hdd-t, ramot, de nem fut le az ellenőrzés sem - nem sipol ki.
Külső monitoron sincs kép.
Kérlek, segitsetek, mert nem tudom, mit tegyek... Bontsam le, és CMOS reset?
(bocs, nincs hosszú i a billentyűzeten...)

(#13883) Novák Péter

Novák Péter
(csendes tag)

Helyesbitek. A ventik pörögnek.

(#13884) Dell XPS válasza Novák Péter (#13882) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Sajnos elképzelhető, hogy vezérlő hibás lett (chipset).

SMBus -reset ?

[ Szerkesztve ]

(#13885) Novák Péter válasza Dell XPS (#13884) üzenetére

Novák Péter
(csendes tag)

Köszönöm a választ. Most megcsináltam újra, sajnos, semmi.
A legfurcsább, hogy ha töltőre rakom, a töltést sem jelzi a gép..
Nagyon bosszant a dolog, hisz' tökéletesen hoztam el, és azóta csak állt.
Bontani sem tudom rendesen, mert a "barátom" nem talál videót vagy leirást erről a tipusról...

[ Szerkesztve ]

(#13886) Novák Péter

Novák Péter
(csendes tag)

Nos, kivettem a cmos elemet egy jó 10 percre, semmi változás.... :(

(#13887) Dell XPS válasza Novák Péter (#13886) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Alaplap hibás lett a noti, amit feljebb is írtam. :(

(#13888) weareinluck

weareinluck
(tag)

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni a következő helyzeten: 7 éves HP dv9560eg notim kijelzője csinálja azt, hogy jobb oldalon 10 centis sávban nem mutat semmit, viszont a maradékon mintha 2 fele osztotta volna, alul felül ugyanaz jelenik meg a kijelzőn (elmosódva). Mi lehet erre a gyógyír, Makóhoz közel kit ajánlotok?

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#13889) tkesy

tkesy
(őstag)

Azt szeretném megkérdezni, hogy ilyen hibát mi okozhat? Az egész képernyőn végigfut keresztben. (Acer V5-551 laptop)
Előre is köszönöm a segítséget!

>>>> “Life is measured in achievement, not in years alone.” - Bruce McLaren <<<< >>>> So Say We All --- The Truth Is Out There - I Want To Believe --- Indeed <<<<

(#13890) Novák Péter válasza Dell XPS (#13887) üzenetére

Novák Péter
(csendes tag)

Köszönöm. Ha valóban igy van, az gazdasági totálkár, vagy javitható?

(#13891) Dell XPS válasza weareinluck (#13888) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Meghalt benne a videokártya, ezért a hibás megjelenítés.Típushiba a notinál. :(

(#13892) Dell XPS válasza tkesy (#13889) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Bios alatt mit tapasztalsz ?

(#13893) Dell XPS válasza Novák Péter (#13890) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Határeset. 15-20k "árnyékában" javítható. Neked kell dönteni, hogy megér esetleg ilyen összeget vagy inkább tovább lépsz. :)

(#13894) Novák Péter válasza Dell XPS (#13893) üzenetére

Novák Péter
(csendes tag)

Köszönöm. :O Nem túl jó hir... Főlrg, hogy egy hete, amikor vettem, hibátlan volt, azóta csak állt....

(#13895) Dell XPS válasza Novák Péter (#13894) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Sajnos így szokott előjönni a típushiba. Este kikapcsolod és semmi gond, reggel vagy 2 hét múlva bekapcsolva már nincs megfelelő vezérlés (északi híd / chipset): ODD -, HDD -, ventilátor pörög, nincs töltés, nincs megjelenítés. Lehűlt teljesen, majd utána létrejött a kontakt hiba a chip -ben.

(#13896) tkesy válasza Dell XPS (#13892) üzenetére

tkesy
(őstag)

Szia,

Biosz alatt is megvan ugyanez a hiba.

>>>> “Life is measured in achievement, not in years alone.” - Bruce McLaren <<<< >>>> So Say We All --- The Truth Is Out There - I Want To Believe --- Indeed <<<<

(#13897) Dell XPS válasza tkesy (#13896) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Érdekes jelenség... LCD hibának tűnik (nekem), de mindenképpen ellenőrizni kell egy másik kijelzővel is, hogy 100%-ra pontosak legyünk. Szerviz szvsz. :-)

(#13898) szadiman

szadiman
(csendes tag)

Sziasztok!

Van egy Acer 5745g-m. Vettem hozzá egy optibayt. 3 vinyóm van,egy 60-s ssd,egy 320-s hdd és egy 1tb hdd.
Ezeke közül egyedül az 1tb-ossal hajladó működni (ami nem baj,mert úgy is azt akartam használni),a másik kettő még a bios-ba se enged be lépni.
A probléma az lenne,hogy hol működik hol nem. Valamikor látom a fájlokat rajta,le is tudom játszani őket,valamikor nem. Illetve megpróbáltam mozgatni rá fájlokat amit elvileg meg is csinált,de utána nem voltak megnyithatóak.
Ha valaki tud valami segitséget mondani azt megköszönném. Másik optibay-em vagy laptopom nincs,hogy kipróbájam.

(#13899) weareinluck válasza Dell XPS (#13891) üzenetére

weareinluck
(tag)

Javítani vajh mennyibe kerülne, vagy egyáltalán megérné-e? (core2duo 1,8, geforce 8600M, 3gb ram, meg asszem 300 giga körüli HDD)
Tudnátok adni tippet, hogy hiányos, de elfogadható állapotú és konfigú notebookot honnan lehetne beszerezni? A mostani vinyóimat nem kukáznám, de hirdetésekben értelmeset nem nagyon leltem eddig ínyemre valót.

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#13900) Allmegvalto

Allmegvalto
(csendes tag)

Sziasztok van egy Packard bell ares gm2 laptopom.
és ez a hiba: [link]
Erről tud valaki valamit? reballozni kell vagy ilyesmi?
Köszi, Üdv,

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.