Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#12651) MR!! válasza #81562624 (#12649) üzenetére


MR!!
aktív tag

HDD gyanús leírtak alapján.

Ha nincs benne a HDD tegyél rá egy PENDRIVE-ot vagy LAN kábelt esetleg WIN telepítő lemezt úgy aszem el kell indulnia.

Bár lehet Bios még HDD-re emlékszik és azt próbálja meg keresni.

A RAM modult tedd t másik slotba próbára.

miszter

(#12652) StreetBizTO válasza MR!! (#12650) üzenetére


StreetBizTO
tag

Ma elviszem egy ismerőshöz és leformázom a HDD-t. Egyikhez sem jut el. Ha úgy csinálom hogy CD-ről bootoljon azonnal akkor a Windows logó bejön, aztán kék háttér"your PC ran in to a problem..." És újraindul.

(#12653) MR!! válasza StreetBizTO (#12652) üzenetére


MR!!
aktív tag

Ha már leformázod ismerősnél egy HDD Sentinel vagy Chkdsk sem ártana...

miszter

(#12654) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok Asus G56Jr laptopom (szeptemberben vettem) nagyon halkan, de rettentő idegesítő módon rezeg vagy sipol nemtudom pontosan megmondani a touchpad alatti részen valahol, nagyon nagyon halk akkor hallani igazán ha odarakom a fülem, de csendben idegesítő, mi lehet az oka?

(#12655) MR!! válasza ZTE_luky (#12654) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Ha kissé változó hangú, akkor lehet ventilátor (fordulatszám-terhelés függő).

Ha folyamatos, akkor lehet vmi táp magas frekije zavar be (hangszóró sípol ilyenkor halkan).

Próbáld meg csak akksiról. Kicsit rázd is meg óvatosan hátha vmi a billentyűzet közé esett (morzsa, porszem) vagy picit nyomkodd meg a touchpad körül. Esetleg fejhallgató kimenetbe dugjál be egy fülest, akkor némítja a hangszórókat.

De sztem inkább vmi kontakt hiba (csavar nem jól lett meghúzva, ventilátorba beleér vmi...

miszter

(#12656) ZTE_luky válasza MR!! (#12655) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

öö hát messze nem folyamatos, most egy két napja konkrétan ritka, és biztos nem hangszóróból jon, touchpad környékéről..

(#12657) MR!! válasza ZTE_luky (#12656) üzenetére


MR!!
aktív tag

Ha garis akkor ne gondolkozz rajta, vidd vissza...

miszter

(#12658) Shing


Shing
őstag

Sziasztok
Vettem egy laptopot (Acer Aspire E5-511-C5XU) és első bekapcsolásra ilyen hibaüzenetet ad:
"Warning! Your DIMM1 and DIMM2 Module organization is not same, please check it!"

Semmit sem lehet csinálni, bekapcsolás után rögtön ez jön be. Gondolom valami gyári hiba, talán a memóriával van valami. Kidobott pár dolgot a google, ott többnyire azt tanácsolják hogy vigyék vissza a laptopot. Ötletek?

(#12659) Shing válasza Shing (#12658) üzenetére


Shing
őstag

Rossz volt a memória, gariztatni kell.

(#12660) ZTE_luky válasza MR!! (#12657) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

2-3hónapos, de a kijelző mellett is van egy nagy rés, elvileg csavarodott kijelző miatt de az eredetileg is iylen volt, és a fix direkt 1 hónapja nem válaszol

(#12661) BluEyes


BluEyes
őstag

Inverter kompatibilitási kérdés:

Lenovo G580, valószínű inverter hiba, vennék egy bontottat, de pont ilyen típusból származó nem hinném hogy lesz, tehát valami más gyártótól származót leszek kénytelen venni.
Mire kell figyelni?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12662) Dell XPS válasza BluEyes (#12661) üzenetére


Dell XPS
veterán

Miért szeretnél invertert venni G580-as noti LED -es kijelzőjéhez ? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12663) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A lányom tavaly december 19-én vett egy HP Pavilion 15 notebookot, ősztől egy ösztöndíjjal külfödön tanul. A probléma a géppel, hogy nem lehet tölteni az akkumulátorát, csak hálózatról megy. Elvitte a helyi HP szervizbe garanciális javításra, ahol közölték, hogy nedvesség ment a gépbe, ezért nem érvényes rá a garancia. Megmondták, hogy valamilyen alkatrészt kell cserélni benne, amit meg kell rendelniük és adtak árajánlatot. Megrendelte a javítást, húzták az időt, végül másfél hónap után visszaadták a gépet ugyanúgy, ahogy beadta avval, hogy nem érdemes vele foglalkozni, mert egyre rosszabb lesz.
Mit lehetne tenni?
Köszi előre is!

(#12664) BluEyes válasza Dell XPS (#12662) üzenetére


BluEyes
őstag

Öööö... nem tudom, válaszold meg :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12665) BluEyes válasza Dell XPS (#12662) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, előzmény, hiba leírása #12633

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12666) Dell XPS válasza BluEyes (#12664) üzenetére


Dell XPS
veterán

LED -es kijelző van benne és nem CCFL (hidegkatódos fénycső), így nincs inverter, más a háttérvilágítás tecnika a kijelzőnél.

Ha ilyen jellegű problémád van a notinál akkor hibás a panel vagy az alaplapon van a hiba forrása (tápellátás).

12633@: nézd meg hibás kijelzővel (repedt, sérült, stb, ~ 1000 Ft), ha továbbra is ugyanez akkor ki kell mérni, másképpen nem tudsz pontos lenni a hibafeltárásban. Ennyit megér szerintem, és jó esély van arra, hogy hibás a panel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12667) BluEyes válasza Dell XPS (#12666) üzenetére


BluEyes
őstag

Aham, van benne valami, köszi a korrekciót!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12668) BluEyes válasza Dell XPS (#12666) üzenetére


BluEyes
őstag

Értem.
Az mennyit segít, hogy a gép (a windows) nem is érzékeli a képernyőt, a rendszerindítás megáll hibaüzenettel (ezt az utólag rádugott külső monitoron látom).

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12669) Dell XPS válasza BluEyes (#12668) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez úgy néz ki a leírás alapján mintha alaplap hibás lenne. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12670) BluEyes válasza Dell XPS (#12669) üzenetére


BluEyes
őstag

De ha induláskor rajta van a külső monitor, akkor viszont elindul és működik hibátlanul a noti, mivel érzékel megjelenítőt a windows. Ennek fényében mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12671) Dell XPS válasza BluEyes (#12670) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mindenképpen megnézném egy másik kijelzővel is, anélkül nehéz bármit is mondani. :)

Üdv, Dell XPS

(#12672) BluEyes válasza Dell XPS (#12671) üzenetére


BluEyes
őstag

Igazad van, ezt fogom tenni, csak még ötletem sincs a kivitelezésről. :)
Köszi a segítséget! :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12673) lovas001


lovas001
aktív tag

Sziasztok!
Már az acer topikba feltettem a kérdésem , de talán ide jobban illik.
Van nekem egy acer 5742g tipusu laposom. i3 380m cpu és gt 540 es vga Az lenne a problémám vele hogy egyes játékok esetében túlmelegszik . Proci 86 fok vga 90 ig is elmegy akár. Ekkor természetesen megvédi magát és throtlingol , Visszaveszi a gpu órajelét kb 380 mhz-ra. Mit lehet ilyenkor tenni hogy ne melegedjen túl? Lehet e driveres probléma vagy ilyesmi? Laptophűtő van alatta illetve friss pasztázás és pormentes a belseje. Hogyha külön külön tesztelem intelburn testl és furmarkal akkor nincs tulmelegedés , proci megáll 80 fok körül vga is 85 nél feljbb nem megy. Játékok pl F1 dirt 2 és egyebeknél viszont 10 perc alatt elkezd kegyetlenül akadni emiatt Előre is köszönöm .

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#12674) MR!! válasza lovas001 (#12673) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Nvidia beállításoknál fixre kellene állítani a FAN sebességét és a GPU órajelét visszábbvenni...

Illetve Win ergiasémánál proci energiafelhasználását visszább venni...

Delehet, hogy a hővezető csöved rossz , akkor hiába a pasztázás , portalanítás stb ha nem vezeti el a hőt a hővezeték...

És amúgy forró levegőt fúj ki a gép? Egy jó laptophűtővel ilyesminek nem lenne szabad előfordulnia...

[ Szerkesztve ]

miszter

(#12675) qweg


qweg
újonc

Sziasztok!
Van egy Toshiba L750D 16K gèpem ès egy ideje olyan gondom lett vele h a bekapcsolást követően kb. 5 perc után elmegy róla a hang. Ha lecsukom ès felnyitom megint van rajta hang egy ideig. Fülesel van hang de ez jobb lenne b verziónak! Találkozott már valaki ezzel a hibával, ès ha igen mi lenne a megoldása??!!
Előre is köszi a segítséget!

(#12676) Belako válasza qweg (#12675) üzenetére


Belako
tag

Hola!

Hátha most látja valaki a kompetens ebben a kérdésben

Van egy ilyen laposból származó alaplap:
da0zd1mb6f0 rev f (acer5920) Nem mmx-s
Következő a hibajelenség:
Töltőn és az alaplapba csatlakozó táp kábelen tudok feszkót mérni mindaddig míg rá nem dugom az alaplapra.
Ahogy rádugom kikapcsol a töltő és semmi.
Az alaplapról ki van vezetve a táp csati nem lapra forrasztott.
Be se tudom kapcsolni.
Zárlat vagy ilyesmi nincs a töltő részen, valahol az alaplapba van valami gond.
Merre kutakodjak, nem javítható probléma ez?
Köszi
B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#12677) lovas001 válasza MR!! (#12674) üzenetére


lovas001
aktív tag

Igen meleget fúj ki a gép magából. a gpu-t visszavettem kb 500 mzh-ra a jelenség ugyan az csak lényegesen lassabban. Lehetséges a hőcsövem volna rossz de akkor gyorsabban felmelegedne az egész talán . Nvidia beállításoknál hol lehet a fan speed et állítani ? (ebben összvisz csak 1 venti van cpu+vga hoz.)

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#12678) victory13


victory13
újonc

Sziasztok!

A gépem ASUS S551L Laptop.

Hiba oka: Random körülmények (filmnézés, netezés) között telepíteni akar valami audio eszközt közben a böngésző lefagy.
Előzetesen a vezérlőpultban a rendszernél nem hiányol semmilyen illesztőprg.-ot.
Az installálásnál folyamatosan ez a z állapotjelző sor van:

Mi a hiba? Segítsetek pls!

(#12679) kreten67 válasza lovas001 (#12677) üzenetére


kreten67
senior tag

Szoftveresen nem tudsz venti sebességet állítani az acerben,legfeljebb a ventit lehet fix 5v-al ordíttatni a gépben egy kis átkötéssel.
Én azt mondanám hogy nem lesz megoldás a problémádra,mert az nem egy játékra tervezet noti,csak alternatíva ként ad lehetőséget néha néha egy kis játékra aminek nincs nagy gépigénye.
Amennyiben mégis játékokkal nyúzod várható a BGA hiba a gépnél előbb utóbb!

[ Szerkesztve ]

(#12680) lovas001 válasza kreten67 (#12679) üzenetére


lovas001
aktív tag

Értem, Viszont eleinte nem csinálta kb 1 évig. Annó újonan lett vásárolva a gép. Azóta hirtelen belefáradt a munkába és már inkább melegszik, kicsit furcsállanám a dolgot. :F Tudom hogy csak egy consumer gép de semely kategóriában nem hinném hogy normális dolog az hogy nem lehet a gép tudását kihasználni. (ráadásul nem is 100% ban terhelem max 70...

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#12681) BluEyes válasza Dell XPS (#12671) üzenetére


BluEyes
őstag

LED lcd helyére egy régi CCFL kijelző rádugva az alaplapra, működhet? Mer olyanom van itthon.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12682) Dell XPS válasza BluEyes (#12681) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem! Ráadásul a CCFL csatlakozása 30pin -es (már ha egyről beszélünk, mert van 15.6" -ban is CCFL ), így nem megfelelő az LCD kábel sem.

Üdv, Dell XPS

(#12683) BluEyes válasza Dell XPS (#12682) üzenetére


BluEyes
őstag

köszi

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12684) kreten67 válasza lovas001 (#12680) üzenetére


kreten67
senior tag

Akkor ki kell deríteni a melegedés okát ami több dologból is adódhat, és igen a hőcső is okozhatja.
Egy szakszerű pasztázás minőségi anyagokkal vagy gappad csere,és ha ezután is fennáll a probléma akkor a ventilátor állapota,de sajna az alaplapon is van olyan alkatrész ami idővel degradálódik és ennek következtében akár a vga chip hőfoka emelkedhet.

(#12685) lovas001 válasza kreten67 (#12684) üzenetére


lovas001
aktív tag

Értem Köszönöm szépen akkor sajna megy be acer szervízbe ott remélhetőleg meg tudják állapítani a pontos betegségét. Köszönöm szépen . :R

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#12686) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Latitude D620.

Bekapcsolásra csak a bekapcsoló visszajelző led villan fel kb 5 másodpercre, ezen kívül se kép se hang. A ventilátor sem pörög fel. Töltő alatt ugyan ez a helyzet azzal a plusszal, hogy a töltöttséget visszajelző led villog, akksi nélkül megint csak az első opció produkálja magát.

Üdv,
Csabi

[ Szerkesztve ]

(#12687) Dell XPS válasza Csaba.no1 (#12686) üzenetére


Dell XPS
veterán

nVidia Quadro NVS ?

Üdv, Dell XPS

(#12688) Csaba.no1 válasza Dell XPS (#12687) üzenetére


Csaba.no1
tag

Nem tudom megmondani, esetleg vga vagy alaplapi hibára utal?

(#12689) daveed


daveed
tag

Adott egy HP ProBook 4320s.

Fém burkolata van a palmrest-nek.

A probléma a következő:

1. Ha nem földelt konnektorba dugom a gépet vagy nem dugom be, akkor semmi probléma.
2. Ha földelt konnektorba dugom, akkor ha statikusan fel vagyok töltődve akkor amint hozzáérek a palmrest-hez (fém) jól megcsíp (tipikus statikus kisülés). És egyből jön a kék halál (bsod) - azt még észrevettem, hogy a rendszermeghajtó közvetlenül a bsod előtt eltűnik, mintha nem is lenne bedugva.

Feltevésem:
A fém palmrest nem a földelési pontok(fémhálós szivacs, fémszalag) valamelyikén "földel le" a belső burkolat("földelő burkolat"), hanem valahol máshol, ami kinyírja a sata portot.

Amit probáltam
1. Másik vinyó, ssd
2. másik adapter

Egyedül az segít, ha nem dugom be vagy nem földelt konnektorba dugom a gépet.
Most azon gondolkodom, hogy antistatikus fóliát ragasztok a palmrest hátoldalára (kivéve a foldelési pontokra persze)

Vkinek van ötlete?

(#12690) Dell XPS válasza Csaba.no1 (#12688) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos nem. DE bármelyik is mindenképpen alaplap hiba, alaplap javítás v csere (lenne..).

Üdv, Dell XPS

(#12691) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok!

februáárban lesz egy éves a gép: Sony Vaio Fit 15 , miután feláll a windows a gép képernyőjén mintha levennék a fényerőt , és hiába probálom csak lejjeb tudom venni a fényerőt fejlebb nem , ÉS NEM nem az energia gazdálkodásban van ellálítodva , Windows 8.1 van rajta a legfrisseb , van valami ötletetek ? NEM mindig csinálja , 2-3 újraínditás és jó , de néha előjön induláskor :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#12692) KisBundi


KisBundi
őstag

Tudtok egy megbízható szakembert mondani aki alaplapi szinten tud laptopot javítani? :F

(#12693) Dell XPS válasza KisBundi (#12692) üzenetére


Dell XPS
veterán

KillHates! :K És Miskolcon: kreten67!

Üdv, Dell XPS

(#12694) KisBundi válasza Dell XPS (#12693) üzenetére


KisBundi
őstag

Köszi! Nekem Miskolc pont kapóra jön! :R Volt már f27-nél, de nem boldogult vele. Elsőre meg tudta csinálni kemény 30 másodpercre. Visszaküldtem, majd azt mondta nem találja a hibát. Szóval most megpróbálom máshol. :)

[ Szerkesztve ]

(#12695) Dell XPS válasza KisBundi (#12694) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondoltam.. :)

Üdv, Dell XPS

(#12696) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Nem feltétlenül típushibával kapcsolatos a kérdésem.

A laptopom (Toshiba L850-M) mindkét USB3 portról nagyon lassan másol. A benchmarkokat tökéletesen megcsinálja, CDM-el a pendrive-omon kiméri a 200/100 mb/s-ot, majd valós másolási sebességben borzalmas. Ráadásul erről a pendrive-ról azt is eljátssza, hogy kb. 24mb/s-ra áll be olvasáskor (pendrive-ról hdd-re másol), és kb. 36mb/s-ra íráskor (hdd->pendrive).

USB3 driver újratéve, HDD kimérve, semmi baja, töredezettségmentesítve, stb.... Ugyanaz.
USB3 külső HDD-kkel ugyanezt produkálja. Természetesen minden eszköz lett tesztelve másik gépen is, ott normális értékekkel másol.

Nem tudom, mióta van meg ez a probléma, ritkán használok USB3 dolgokat, mikor megvettem a pendrive-ot, akkor figyeltem fel rá.

Mi a fene lehet a probléma???

EIK! :R

(#12697) adika4444 válasza TurpiUrfi2 (#12635) üzenetére


adika4444
addikt

Vezérlőpult, energiagazdálkodás, ott állt át energiatakarékosra, állítsd át például teljesítménycentrikusra.
(#12638) Kisfund: A hdd ilyenkor nincs elcsúszva? Kikapcsolva kis pofonka neki, hátha visszapöccen. Ilyenkor a logo, v vmi kijön? Bios-ig el tudsz menni, ott megnézni, hogy látja-e a hdd-t?
(#12648) StreetBizTO: Én Windows 7 telepítővel szoktam amikor kérdezi hová telepítsen.
(#12696) raven1: Egy barátomnak is ez a problémjája, azthiszem még ugyan ilyen is a gépe, ő is panaszkodik, de sajnos nem találunk megoldást. Egyébként neki lassú az USB 2-es port, neked az működik rendesen?

üdv, adika4444

(#12698) MR!! válasza raven12 (#12696) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

TC-ben másolsz ?

Esetleg vírusírtót kapcsold ki próbára...

miszter

(#12699) raven12 válasza adika4444 (#12697) üzenetére


raven12
senior tag

Az USB2-vel semmi gond, meg ugye azt kimaxolja a pendrive, 30-al ír-olvas, usb3 portról meg lassabb...
Nem volt véletlenül garanciában alaplapcseréje?

vírusírtóm nincs, intézőben másolok, mint mindig is.

[ Szerkesztve ]

(#12700) Belako


Belako
tag

Üdv!

Hp 9560eg-nél a következőt tapasztalom:
A kijelző nem kapcsolja be csak villog. Összerakott állapotban nem ad képet külső monitorról sem.
De ha lehúzom az alaplapjáról a monitort (saját) és az inverter csatlakozót (ezek egybe vannak),
akkor külsős monitorról minden ok.
Ha rajta van a saját cucca olyan mintha valami blokkolná a képalkotást.
Abban az esetben ha csak külső monitor van akkor a win telepítést kibírja gond nélkül.
Ebből vagy a kijelzőre vagy az inverterre gyanakszom.

Valaki meg tud erősíteni ebben a kérdésben, vagy utat tud mutatni?

Választ köszi
B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.