Hirdetés

2021. január 27., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

(#18751) st3v3np3t3r válasza ricsi99 (#18749) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog (1)

-5000rel olcsóbb az alis nuku jótállással, az emagos meg hazai cég 20ezerért 2év jótállással...nem mind1
Ha 5-6ezer lenne az Alis, azt mondom oké. De 15/nuku gari vagy 20/2év gari, akkor inkább fizetek 5000rel többet

[ Szerkesztve ]

 iPhone 11 64GB // Huawei Matebook D15 R7 // LG 55 UHD TV // XBoX OneS All Digital // Digi1000 Optika+Telekom Optika 2G/1G // Telekom IPTV // PH! app a GPlay áruházban // Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18752) bega82 válasza st3v3np3t3r (#18745) üzenetére

bega82
tag

Igen, pontosan ez a helyzet. Köszi, fogok szerezni egy 150-es töltőt.

(#18753) Graphics válasza Graphics (#18723) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Na szetkaptam a gépet

Memória ki, midnen hardver lekot majd vissza.

Szetszedve sikerült elindítani, ment minden.

Összeraktam félig , indítanam, nem megy

Ejh, szóval alaplap ok, bekapcs ok. Valahol elakad a dolog.

Első körben memóriára gyanakodtam, msot meg azt letesztelem

Eladó: Poco F1 - 6/128-as: 50 ezer forint

(#18754) Kingus83

Kingus83
csendes tag

Szép napot!
Amikor bekapcsolom a laptopot (Win 10) akkor megjelenik rövid idő után a bejelentkezés gomb, amire rákattintok (ahogy eddig is), bejön, hogy Üdvözöljük és kb. 2-3 mp után kiírja, hogy kijelentkezés. Mit lehet tenni ilyenkor? Újraindítottam már, ki is kapcsoltam, de ugyanez a hiba. Köszi.

(#18755) Pyttawrx válasza Kingus83 (#18754) üzenetére

Pyttawrx
veterán

Szia. Akksi nélkül, csak töltőről?

(#18756) Kingus83 válasza Pyttawrx (#18755) üzenetére

Kingus83
csendes tag

Kipróbáltam akksi nélkül is, de ugyanez a probléma, hogy bejelentkezés gomb megnyomása után üdvözöljük majd kijelentkezés, nem kapcsol ki a gép, csak visszaadja a bejelentkezés gombot. Csökkentett módban bejön, mert ugye ott nincs a bejelentkezés gomb, viszont miután újraindítom a gépet, ugyanez a probléma lesz, bejelentkezés gomb megnyomása után kijelentkezik (a gép nem kapcsol ki) Köszi

(#18757) Pyttawrx válasza Kingus83 (#18756) üzenetére

Pyttawrx
veterán

Véleményem szerint ez win probléma lesz.
itt kérdezősködj, segítenek! [link]
látom, ott is megtetted, bocsi. :R

[ Szerkesztve ]

(#18758) dav<3

dav<3
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS GL553VE laptop, i7-7700HQ procival és GTX 1050 Ti videokártyával.

A laptop már-már kicsit elavult, ezért vérfrissítésként újrapasztáztam MX4-el, meg tettem bele egy 500GB-os Crucial P1-es M.2-es NVMe PCI-e SSD-t, a meglévő 1TB-os HDD mellé.

A rendszert újratelepítettem, hiszen a HDD-n volt. Azt formáztam és a vacsi új SSD-re ment a Windows.
Ez így szép és jó, működik tök jól az SSD, Windows telepítés megvolt, frissítés, driverek, minden, viszont ezt követően elkezdett egy olyan csinálni, hogy random lemegy a gép alvó állapotba. Tehát megy-megy, majd képernyő elmegy, billentyűzet még világít egy ideig, ilyenkor a ventilátor is megy még, majd látszólag leáll. Bekapcsolás után viszont nem “elölről” kezdi az indulást, nincs ASUS logó meg semmi, hanem egyből bejön a Windows Helló felület, ahol tudod nyomni a felhasználó, majd tovább hogy belépés. Igen ám, de miközben ezt megtenném, újra elmegy minden ugyan azon a módon ahogy először. Ha nagyon gyors vagyok talán visszajutok az asztalra, de nem is ez a lényeg, hanem hogy visszakapcsolás után kb. 5-15 másodperc és megint kikapcsol. Megint világít még a billentyűzet, pörögnek a ventik és leáll. Megint bekapcsolom, megint a Windows Hello-hoz dob megint leáll ugyan úgy. Ezután egy végtelen hurokba kerülök így. Egyetlen kiút hogy miután bekapcsolom és elindul, egyből hosszan nyomom a kikapcsoló gombot hogy álljon le teljesen. Ezután eltudom indítani, bejutok az asztalra, majd megint kikapcsol és megint bele kerülök a Windows Hello-s végtelen hurokba. Tehát lényegében használhatatlan a gép.
Esetleg nem kompatibilis az SSD? Vagy mi a francért csinálja ezt?! :W

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget és mindent! :R

Üdv.
Dávid

Több, mint 7 éves Prémium! tagság, 421 pozitív és 0 negatív értékelés. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#18759) ricsi99 válasza dav<3 (#18758) üzenetére

ricsi99
őstag

A notis topicokon kívűl ,amiket mind megtaláltál ,szerintem a próbaképp a win10-es topicokban is kérdezősködhetsz...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18760) dav<3 válasza ricsi99 (#18759) üzenetére

dav<3
tag

Ki istettem! Köszönöm a tippet! :R

Üdv.
Dávid

Több, mint 7 éves Prémium! tagság, 421 pozitív és 0 negatív értékelés. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#18761) pincer01

pincer01
csendes tag

Sziasztok.Adott egy HP Elitebook 8560w.
Mikor elinditom a gépet ez a hibajelenség jelentkezik a képernyőn. [kép]
Bios választásánál illetve a Win10 töltésénél már nem látszódik semmi. [kép]
Mi lehet a hiba?
Válaszokat előre is köszönöm. :R

Ps4

(#18762) st3v3np3t3r válasza pincer01 (#18761) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia.Van pár tippem:
-ram
-gpu
-lvds kábel
-kijelző inverter
olyan mint ha Bios_FF-boot parancs után lefagyna. Azt tudni lehet, hogy elkezdi-e betölteni a oprendszert?

 iPhone 11 64GB // Huawei Matebook D15 R7 // LG 55 UHD TV // XBoX OneS All Digital // Digi1000 Optika+Telekom Optika 2G/1G // Telekom IPTV // PH! app a GPlay áruházban // Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18763) pincer01 válasza st3v3np3t3r (#18762) üzenetére

pincer01
csendes tag

Tölti az oprendszert.Minden tökéletesen működik.
Igazából már így használom a gépet lassan 5éve.
Így is került hozzám aztán most meg szeretnék válni tőle de így esélytelen.

Ps4

(#18764) ricsi99 válasza pincer01 (#18763) üzenetére

ricsi99
őstag

Pici pontosits kérlek mert nem értem.
Most bios-nál van kép ,de amikor töltődik/vagy betöltödik nincs kép?
Igy most külső monotoron használod?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18765) pincer01 válasza ricsi99 (#18764) üzenetére

pincer01
csendes tag

Bocsi hogy nem voltam egyértelmű,nem vagyok valami nagy szaki ebben a témában. :B
Nem használok hozzá monitort.
A gép bekapcsolásakor jelentkezik az a fehér csik a kijelzőn. [kép]
Miután bejön a hp logó ahol a biosba léphetek ott már eltűnik és normálisan működik a kijelző.Normális a kép mikor bootol és mikor megy az oprendszer is. [kép]
Csak akkor van az a fehér csik mikor bekapcsolom a gépet közvetlen. :R

[ Szerkesztve ]

Ps4

(#18766) ricsi99 válasza pincer01 (#18765) üzenetére

ricsi99
őstag

Arra a fehéres függőleges csíkra gondolsz?
Én kijelzőre tippelek.
Viszont nem éri meg kicseréltetni eladás előtt..
30-ból jó esetben kijön ,de eléggé macera beszerezni is ilyen tipusú kijelzőt.
+ beszerelés +ha nem gyári szervízből veszed akkor meg meg izgulni hogy jo lessz e.. :D
Simán elviszik azt úgy is szerintem

[ Szerkesztve ]

(#18767) pincer01 válasza ricsi99 (#18766) üzenetére

pincer01
csendes tag

Igen arra gondolok. :)
Árazóban már a srácok írtak a gépre egy kb60eftos árat és nem nagyon akarnék 30eftot költeni rá.Mondjuk így nem tudom hogy megfelelő a 60eftos ár elkérése a laptopért.

[ Szerkesztve ]

Ps4

(#18768) ElektrikusDE válasza ricsi99 (#18764) üzenetére

ElektrikusDE
aktív tag

Szia!

Valószínűleg nem jelenik meg nála a "HP" de ha tovább megy a folyamat, és a boot rendben megtörténik valamint a UEFI "BIOS" is jól működik, (minden menü pontja) akkor nyugodtan használnám tovább.

Más esetben szükséges lehet)ne egy frissítés, de ilyen esetben ez nagy kockázattal járna.

Emiatt én csak akkor frissíteném ha használhatatlan lenne. (de nem az)

Itt kéne megjelenni a "HP"-nek 6. mp:

[link]

Ui:

"Csak akkor van az a fehér csík mikor bekapcsolom a gépet közvetlen."

Még sötét képen se látszik?

Akkor az nem kijelző hiba án biztos nem cserélnék kijelzőt benne.

Ha be is jón a HP logo szerintem akkor is UEFI hiba, de engem nem zavarna megvételnél, másokat sajnos zavarhat.

[ Szerkesztve ]

(#18769) ricsi99 válasza ElektrikusDE (#18768) üzenetére

ricsi99
őstag

Régebben volt olyan hogy "Beég a képernyő" Föleg irodai gépeknél volt ahol ugyan azt láttad éveken keresztül a monitoron... pl egy számlázó program
Lcd-nél már minimális, de még létező probléma.
Pl nagyon könnyű ilyen hibát létrehozni szerelésnél... sajnos a pénztárcám bánta egy fhd kijelzőnél

(#18770) pincer01 válasza ricsi99 (#18769) üzenetére

pincer01
csendes tag

Csináltam egy gyors videót róla.
https://www.youtube.com/watch?v=U_FLLdy22Gw
0:12 és 0:29 látható a fehér csik a kijelzőn.

Ps4

(#18771) ElektrikusDE válasza pincer01 (#18770) üzenetére

ElektrikusDE
aktív tag

Megnéztem a videot, hát igen ez inkább kijelző hibának tűnik.

Szerintem nem beégés, hanem inkább mechanikus sérülés érhette a kijelzőt.

Azért még egy videot "teljesen fekete" háttérrel meg néznék róla hogy ott is látszik?

Vagy pedig pl. ezzel:

[link]

Mert ha nem látszik akkor nem zavar a használatban.

[ Szerkesztve ]

(#18772) pincer01 válasza ElektrikusDE (#18771) üzenetére

pincer01
csendes tag

A monitor teszten semmi gond nincs a fekete hátérrel.Akkor sérülés érhette a kijelzőt biztos.
Mondjuk engem sosem zavart.
Köszönöm szépen a segitségeket. :R

Ps4

(#18773) mamusz11

mamusz11
tag

Sziasztok

Olyan problemam lenne egy asus a541na notival hogy random a windows zarol.Most lett ujra telepitve a gep es folyamatosan ezt csinalja.Ilyenkor tolteni se akar es brutal hamar lemerul . Pendriverol live cd vel inditva minden tokeletes semmi gond vele.HDS szerint a hdd 100 as.

Van valami otletetek?

Learning never exhausts the mind!

(#18774) ricsi99 válasza mamusz11 (#18773) üzenetére

ricsi99
őstag

Win10-es topicban érdeklődj.
Nem egyedi hiba ,mostanában többeknek ez a gond felmerült.

(#18775) st3v3np3t3r válasza mamusz11 (#18773) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog (1)

Lemegy alvómódba vagy szimplán kijelentkezik?

(#18776) mamusz11 válasza st3v3np3t3r (#18775) üzenetére

mamusz11
tag

Kiirja hogy zárolás és gondolom alvó mód mert, megnyomom a bekapcsologombot(persze mar ugy h lehuzom a toltorol) és onnan folyatatom a munkamenetet ahol abbahagytam

Learning never exhausts the mind!

(#18777) st3v3np3t3r válasza mamusz11 (#18776) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy Lenovo Ideapadnál találkoztam hasonló hibával, random alvásba ment a gép. kiderült, hogy az akku volt hibás. 100%-ról 1másopercre lezuhant kritikus 3%-a töltöttség.
Az a baj, hogy ha valóban akku a hibàs, akkor ki kell venni, mert a kritikus töltőttség értéket nem lehet módosítani.

(#18778) ricsi99 válasza st3v3np3t3r (#18777) üzenetére

ricsi99
őstag

Log-off ba kerülnek a gépek... nem kikapcsolnak.
Win10 feature... ma egy friss telepítésnél belefutottam....
Format c: majd reinstall és hibátlan... majd kiderül melyik win update csinálja ,vagy majd sutyiba kijavítják valamelyik update-vel.
(Gamer Lenovo gép volt a delikvens)

(#18779) Csaby25

Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Asus X540UA-DM2021: i3-7020U, 4gb, 1TB, 15.6 LED full hd.
Képernyő sarka ütés kapott. ezért cserélni kellett, újat tettem bele.
Olyan furcsa probléma jelentkezik, hogy enyhén pislog windows-ban, de többnyire csak akkor amikor hozzáérek a touchpad-hez, vagy billentyűt nyomok le. Olyan mintha ingadozna a fényerő. Bios-ban nem csinálja, illetve ha rádugom töltőre akkor windows-ban sem.
Szerintetek mi lehet a gond, a képernyő, vagy valami más?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#18780) ricsi99 válasza Csaby25 (#18779) üzenetére

ricsi99
őstag

Nem arra gondolsz ,hogy a win energiabeállitásoknál a képernyő fényerő csökkentés be van kapcsolva?
Vagy mechanikusan a rezgésre amikor hozzáérsz a notihoz?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.