Hirdetés

2021. április 16., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

(#19301) ricsi99 válasza Relo (#19299) üzenetére

ricsi99
őstag

Szerintem itt maga az lcd ment el... ha külső kijelzőn jó akkor 99%... de ez csak ugy derül ki ha teszel bele másikat

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19302) ricsi99 válasza Bossi (#19300) üzenetére

ricsi99
őstag

igen 8 pines
ugy keresd hogy 8 pines felxibilis kábel
itt egy kép
Condrád,vagy egyéb
ilyen helyeken is van

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19303) Pyttawrx válasza Bossi (#19300) üzenetére

Pyttawrx
Ármester

Igen az, de dobj már egy képet a pin-es végekről, meg a csatikról. :)

(#19304) Bossi válasza ricsi99 (#19302) üzenetére

Bossi
őstag

Ok köszönöm
pyttawrx majd csinálok képet, de szerintem csak csütörtökön lesz időm megint szétszedni.

(#19305) XP NINJA

XP NINJA
őstag

Sziasztok! A lenovo ideapad 320s notebook ezt produkálja: [link]

Friss windows, de gondolom hardveres gond. Bár fura hogy csak teljes képernyőben csinálja, és ha mozgatom akkor nem jön elő. Ritkán csinálja.

Van tippetek hogyan tudom leszűkíteni a hiba forrását?

(#19306) ricsi99 válasza XP NINJA (#19305) üzenetére

ricsi99
őstag

Előszőr is talán nyilvánossá kéne tenni a linket ... aztán lehet...

(#19307) XP NINJA válasza ricsi99 (#19306) üzenetére

XP NINJA
őstag

Elsőre sose sikerül. Most javítottam

(#19308) ricsi99 válasza XP NINJA (#19305) üzenetére

ricsi99
őstag

Mit jelent az hogy "mozgatod"?
Ilyenkor amúgy rögtön valami live linux-al is megnézném ,ha ott is csinálja akkor kijelzőre tippelek
Ha ott nem akkor első körben kilőném az összes létező win/bios energiagazdálkodási funkciót ,ha meg nem oldja meg akkor driverekkel kisérleteznék... sajna az intel vga-nak néha egy 2d-s megjelenítés is okozhat problémát

(#19309) XP NINJA válasza ricsi99 (#19308) üzenetére

XP NINJA
őstag

A kijelző le-fel hajtására gondoltam.
Friss windows előtt is előfordult a hiba.

Nem tudom ebben hogyan gazdálkodik a dedikált nvidia és az integrált között, de most a tanácsodra az az ötletem, hogy monitorra rakom amikor ezt csinálja. Ha vga akkor azon is rossznak kell lennie.

(#19310) ricsi99 válasza XP NINJA (#19309) üzenetére

ricsi99
őstag

Tehát arra gondolsz ha lecsukod a noti tetejét /és lekapcsolja a kijelzőt akkor a tv-n hibátlan?
Vagy ha félig lehajtod /meg vissza ?

Megpróbálhatod ,még hogy az eszközkezelőben letiltod az nvidia karit... ugy csak az intel megy

(#19311) Bossi válasza Bossi (#19304) üzenetére

Bossi
őstag

Na sikerült bontóból rendelnem pontosan a laptophoz való touchpad kábelt... Amikor megjön csak akkor szedem szét, majd jelentkezem a fejleményekkel.

(#19312) Bossi válasza Bossi (#19311) üzenetére

Bossi
őstag

Sziasztok.

Na a touchpad probléma megoldva megjött a bontott kábel kicseréltem minden működik :)
Köszönöm a segítséget:
Pyttawrx és ricsi99 :R

[ Szerkesztve ]

(#19313) RootRulez

RootRulez
félisten

Sziasztok!

HP ProBook 650 G1

Eltört a töltő, vettek hozzá újat, de olyat csinál a noti, hogy nem kapcsol be, csak villog a bekapcsoló gomb, mikor aksi nélkül bedugja a töltőt. Tehát hozzá se kell nyúlni, már villog ha bedugták. Ha benyomnák se reagál semmire, csak villog a LED a bekapcsoló gombban ia ennyi.

Ez mi miatt lehet?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#19314) st3v3np3t3r válasza RootRulez (#19313) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog

Szia. Gyári Specifikáció szerint HP Smart AC Adapter 65 vagy 90W-os kell hozzá! Amit vettek hozzá gyári vagy utángyártott kompatibilis adapter?

 iPhone 11 64GB  Watch6 Product(RED) // Huawei Matebook D15 R7 // LG 55 UHD TV // XBoX OneS All Digital // Telekom Optika 2G/1G // Telekom IPTV // PH! app a GPlay áruházban // Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19315) ricsi99 válasza RootRulez (#19313) üzenetére

ricsi99
őstag

Kérdezd meg az ismidet ,hogy hp(vagy camapatible) töltöt vettek e. Azokban 3 szál van ... +,-,adat ... akkor szokott ilyesmit csinálni ha az adat "szál" hiányzik vagy nem megfelelő...

(#19316) ricsi99 válasza Bossi (#19312) üzenetére

ricsi99
őstag

:R :R :R

(#19317) Pyttawrx válasza Bossi (#19312) üzenetére

Pyttawrx
Ármester

Szuper, gratula. Igazán nincs mit, köszi a jelzést. :)

(#19318) st3v3np3t3r válasza ricsi99 (#19315) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog

camapatible?

 iPhone 11 64GB  Watch6 Product(RED) // Huawei Matebook D15 R7 // LG 55 UHD TV // XBoX OneS All Digital // Telekom Optika 2G/1G // Telekom IPTV // PH! app a GPlay áruházban // Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19319) RootRulez válasza RootRulez (#19313) üzenetére

RootRulez
félisten

Sziasztok, vmi utángyártott cucc. Akkor az lesz a hunyó.

═════════════════════════════════════════

(#19320) st3v3np3t3r válasza RootRulez (#19319) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog

Tudtsz az adatmatricáról fotót betenni?

(#19321) ricsi99

ricsi99
őstag

Help!
Dell Latitude 7440
Bejött ,hogy se kép se hang (win frissités-ig hibátlan ment)
Külső íróval (bios dump) tettem rá egy másik biost.
A8-as verzió... azzal elindul
Kb 20mp a boot idő,de aztán megy.
Ez az egy verzió megy... már vagy 20-at rápróbáltam.
Most az a gondom ,hogy nem tudom frissiteni az újabra szoftveresen
Próbáltam win alól... szépen lefut és ujraindit ,de nem történik semmi
Ugyan ez dos alól ,és biosból is
Az utolsó művelet hiányzik
Az eredeti biossal , ha kipucolom se indul
Mi szivathat egy dell-el ,hogy nem enged softwares-en irni?
Biosban ilyen opció nincs ,és mindenhol hibátlan lefut ,de a dell logónál nem kezd el frissiteni

[ Szerkesztve ]

(#19322) ricsi99 válasza st3v3np3t3r (#19318) üzenetére

ricsi99
őstag

compatible... telefonról (s)nem gépelek hibátlan

(#19323) ricsi99 válasza ricsi99 (#19321) üzenetére

ricsi99
őstag

Nincs rá tipp? ami érdekes hogy a kmsipco is elhasal rajta... azt mondja hogy ezzel a sorszámmal már van win regisztrálva

(#19324) st3v3np3t3r válasza ricsi99 (#19323) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog

Szia.Nem találtál frissebb dump-olt verziót? Mondjuk érdekes, hogy csak az A8-as verzióval működik jól.

Ha a kmspico elhasal, az azért lehet, mert a bios-ban esetleg talàn lehet egy már meglévő win licenc,nem?

(#19325) Pyttawrx válasza ricsi99 (#19321) üzenetére

Pyttawrx
Ármester

ehhez van ujabb bios a28 nem?
Az A08 25 febr. 2014 dátumú
Az A28 06 Dec 2019 dátumú
Miért is kell hozzá spico? ez nem winnel jött ki? (w7 prof?)
Amúgy néhány esetben csak win 7 vagy xp alatt enged szoftversen bost frissíteni, én már jártam így. Jelen esetben win7 32 bit alatt próbálnám meg. :)

(#19326) ricsi99 válasza Pyttawrx (#19325) üzenetére

ricsi99
őstag

Mint irtam
Win ,dos ,biosban:
Lefut a frissités ,de amikor ujraindul a gép és bejön a dell felirat akkor nem fut le a tényleges bios frissités...
st3v3np3t3r
találtam frissebbet de nem jóhajlandó indulni... ec biost meg nem piszkálom ,ha nem muszáj
ami rajta volt azt hiába pucoltam ki ,ha visszarakom azzal sem indul.
Spico csak extra infó... kapott utána egy friss win-t rendes sorszámmal ,azt megette ,de tesztelni ha feldobok egy wint azt nem regisztrálom addig amig minden nem tuti

(#19327) Pyttawrx válasza ricsi99 (#19326) üzenetére

Pyttawrx
Ármester

Értem, a win az kevés infó, az kehet bármi. Win7 32 bit-tel próbáltad? ha nem máshogy akkor bios íróval tedd rá az a28-at

(#19328) st3v3np3t3r válasza ricsi99 (#19326) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog

Ahol használnak Embedded Controllert, ott kell azt is frissíteni a biosszal együtt, lehet az általad akalmazott bios frissítés azért futhat hibára, mert a kipucolt bios verzió nem képes futni EC update nélkül. Én a bios updatet nem szogtam babrálni, kompletten ráengedem és kész, baj még eddig nem volt belőle nálam.

(#19329) ricsi99 válasza Pyttawrx (#19327) üzenetére

ricsi99
őstag

Mint irtam 2* ,probáltam ,dos alatt és bios ban is frissiteni... felesleges a win-el probálkozni , íróval tettem rá az a8 at /bios dump/, az megy... mind1 ,holnap megy vissza a gazdihoz.. ha meg nem tetszik neki akkor vigye máshová ,én már szívtam vele ingyé 4-8 órát

(#19330) Pyttawrx válasza ricsi99 (#19329) üzenetére

Pyttawrx
Ármester

rendben te tudod. Amit mondtál azt értettem elsőre is. Te tudod mit csinálsz, de lehet akkor nálad ment el vmi, nem jól vagy nem úcs csináltad ahogy kellett volna. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#19331) Papooo

Papooo
senior tag

Itt is rákérdezek, hátha...
[Ez] lenne a bajom.

(#19332) st3v3np3t3r válasza Papooo (#19331) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog

Szia. A HP-k nagyon kényesek a biosra, de nem kizáró tényező, hogy egy buhert verzió működhet. Első körben próbálj meg fteni egy gyári bios verziót a gyártó honlapjáról.

Gyalulás előtt megnézhetted volna, milyen win10 kiadás volt fent illetve azt is, hogy van-e valamiféle windows licenc elmentve a bios-ban.

(#19333) Papooo válasza st3v3np3t3r (#19332) üzenetére

Papooo
senior tag

Aktiválatlan Win10 pro volt rajta.

Volt már pár géppel dolgom, de egy mezei ram és háttértár bővítés még egyikkel sem cseszett ki.
A HP support assistant nem talált hozzá újabb biost, majd megpróbálok keresgélni.

(#19334) st3v3np3t3r válasza Papooo (#19333) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog

Ha weboldalon keress modell alapján! Ne használj HP SA-t. Ha a babrált bios a legfrissebb verzióból van, akkor nem fog frissebbet találni, mert a verziószám megmarad! Manuálisan kell keresni ilyenkor.

Érdekes, hogy feltételezhetően cég által árusított, jótállási jeggyel lezárt gépen aktiválatlan Windows 10 Pro legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.