Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#17001) Duree válasza Phoeniҳ (#17000) üzenetére


Duree
veterán

A GPU cserélhetö, tehát nyugodj meg meg fogják a gépedet javítani.A Notebookdoktor az egyik legjobb szervíz az országban.

duree54

(#17002) Duree válasza kellcucc (#16999) üzenetére


Duree
veterán

Szerintem ez nem kábel hiba hanem a kijezö elektronikája rosszalkodik.

duree54

(#17003) Phoeniҳ válasza Duree (#17001) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Nem MxM Gpu szóval alaplapon van. Természetesen bennem sincs kétség, hogy meg tudják csinálni a chip cserét, de valahogy nem érzik biztosra, hogy megoldódik. Ez egy picit aggaszt.

(#17004) kellcucc válasza Duree (#17002) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ. Vasárnap rászántam másfél órát az életemből, ezzel spóroltam 40e-t a cserén...A kábel cseréje megoldotta a problémámat. Szerintem ha a kijelző vagy más lett volna a kábelen kívül, akkor a le és felhajtás nem befolyásolta volna. Szerencsére működik, remélem fog is egy darabig.

Üdv

(#17005) Pyttawrx válasza kellcucc (#16999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Örülök, hogy a kábel volt a ludas. Most nyert a 90%. :)

[ Szerkesztve ]

(#17006) kreten67 válasza Phoeniҳ (#17003) üzenetére


kreten67
senior tag

Sajnálatos,hogy ezek az XMG gamer notik milyen instabil gépek. A külföldi fórumokon is megy a hiszti a típushibák miatt. Én nem hinném ,hogy a GTX1070 vga hibája okozza a tüneteket a gépedben,ráadásul a Vga bolygatása megpecsételheti az alaplapod sorsát.
A chip csere az 1070 esetében nem olcsó mulatság ,így emiatt is meggondolandó ,mivel nem biztos a végeredmény!
Egy hasonló felépítésű Razer gépet próbálok életre kelteni, ami hasonló hibát produkál : a winfos10 indulásakor a driverek betöltésekor elfeketedik a kép és úgy is marad. Ez esetben a kijelző lezárása és felnyitása hozza vissza a képet (alvóból jön vissza) és ez Bios vagy Ec hiba (nem akar váltani a igp és dedikált vga az optimus beragad valamiért). Korábban az Alienware gépek is pontosan ezt produkálták ,ha nem belevaló MSI által gyártott mxm kártyát raktak bele és azokon a gépeken a Unlocked bios felrakása megoldotta a problémát.

Egyébként a gépednek lejárt már a garanciája?
Az a gép még simán lehetne garis.

(#17007) Lagunadci


Lagunadci
csendes tag

sziasztok.
LEnovo G50-70 a következő hibát csinálja. Bedugom a tápot egy pillanatra megindul a venti, majd elkezd villogni az LCD panel.
Tápvisszajelző LED ég az elején, de semmit nem lehet csináélni vele. Az akksija már nem volt a helyzet magaslatán, tippem szerint zárlatos lett és hazavágta az alaplap tápegységét.
Szerintetek?
Ha igen javítható a táprésze, vagy alaplap csere?

(#17008) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Ismerős kapott egy hp probook 440 g6-ot és az a panasza, hogy nagyon lassú a wifi, frissítette a wifi drivert de a pribléma még mindig fennáll, elméletileg semmi sem generál adatforgalmat. Valami ötlet?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#17009) gregory91 válasza milkabrams (#17008) üzenetére


gregory91
senior tag

Milyen jelerősséget észlel a gép?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#17010) milkabrams válasza gregory91 (#17009) üzenetére


milkabrams
őstag

Erős jellel is lassú. Majd törli a wifi drivert és újra felrakja, hátha.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#17011) Duree válasza Lagunadci (#17007) üzenetére


Duree
veterán

Javítható a belső táp gond nélkül.

duree54

(#17012) Duree válasza Phoeniҳ (#17003) üzenetére


Duree
veterán

Igen mert lehet , hogy a memóriák szarakodnak, de ez csak a chip csere után derül ki sajnos.

duree54

(#17013) Duree válasza kellcucc (#17004) üzenetére


Duree
veterán

Örülök , hogy sikerült megoldani a gondot, látni kell a hiba pontos feltárásához, de nálam járt gép ugyan ilyen hibával megrendeltem a kábelt hozzá és csere után maradt a hiba, viszont a kijező csere megoldotta a gondot.

duree54

(#17014) Lagunadci válasza Duree (#17011) üzenetére


Lagunadci
csendes tag

Köszi. Akkor lkeresnem kell valakit itt Egerben, aki megcsinálja. Mennyi idő ez amúgy egy ilyen tápcsere? Csak mert szoktam Pest felé is járni..

(#17015) MuMuS18


MuMuS18
csendes tag

Sziasztok!

Van egy korubelul 3 eves Lenovo ThinkPad x250-es laptopom, mely egyik nap a kovetkezo tuneteket kezdte el produkalni: magatol kikapcsolt, majd mikor megprobaltam bekapcsolni, elkezdte azt ismetelni, hogy felvillan a billentyuzet vilagitas, majd egy halk pukkanassal kialszik. Nagy nehezen sokadik probalkozasra sikerult odaig eljutni, hogy beleptem a windowsba, ott pedig a kepen lathato allapot fogadott.
Talalkoztatok mar hasonloval, illetve van otletek mi okozhatja ezt?

(#17016) peba


peba
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!
HP 250 G6 notebook új /1 hónapos/ kikapcsolt állapotában 15-20 %-t merül 1 nap alatt. Ha kiveszem az aksit akkor tartja a töltést ,ezért gondolom hogy az jó.A szervizzel már beszéltem , szerintük a hiba szoftver eredetű,vagy beállítás probléma,a lényeg hogy vissza ne küldjem. Én nem így gondolom . Amiket mondtak frissítettem, nem változott semmi . Nem szeretném hetekig mellőzni a gépet, ezért próbálkozok hátha valakinek van ötlete. Win 10 van a gépen minden extra nélkül.
Ötleteket előre is köszönöm!

(#17017) DerDer


DerDer
tag

Sziasztok!

Acer Aspire 5 (A515-52G-55XA-NX.H3.EEU) laptopom hasznalat kozben egyszer csak elsotetult. Kikapcsoltam es azota nem kapcsol be. Nem volt terhelve, nem melegedett tul. Halozatrol ment, 75% koruli toltottseggel.

Bekapcsolaskor par masodpercig vilagit keken egy led de semmi mas nem tortenik. Nem prog fel ventillator, semmi.

Probaltam:
Halozatrol bekapcsolni es anelkul is
Akksi reset gomb hosszan nyomva
Akksi szines kabeleit kihuzni az alaplapbol es ugy bekapcsolni, hosszan/roviden nyomva tartva
HDD nelkul bekapcsolni

A laptop garancias magyar kiskerbe azonban tartosan kulfoldon tartozkodom :(

Esetleg valakinek valamilyen tippje mit csinalhatnek :F

(#17018) Pyttawrx válasza peba (#17016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A hp progija mit mutat az akksi elhasználódásra?

[ Szerkesztve ]

(#17019) peba válasza Pyttawrx (#17018) üzenetére


peba
újonc

Szia!
Bocs nem írtam de nagyon nem értek hozzá, csak működjön!
Ez a téma elmaradt az életemből kb 20 éve !
Szóval hol keressem az infót ?

(#17020) Pyttawrx válasza peba (#17019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Gyártó oldala ahol a drivert töltöd le, ennek a neve Hp support assistant.

(#17021) peba válasza Pyttawrx (#17020) üzenetére


peba
újonc

Kösz!
Megcsináltam az aksi jó.
Próbáltam frissíteni a bios-t is, de szerintem nem jött össze.

(#17022) Pyttawrx válasza peba (#17021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt is lehet a support assistal, illetve, a gyarto oldalrol toltheto le. De légy elővigyázatos, mert egy rosszul sikerült bios frissítési művelet végzetes kárt is okozhat. Akksi és az adapter is legyen rajta, mikor frissítesz, és jó, ha az akksiba bőven van szufla. 😀

[ Szerkesztve ]

(#17023) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Van egy HP Pavilion dv6-3110sg noti, ami elindul, de képet nem ad. A hűtőcső melegszik.
Mivel egy ATI Mobility Radeon HD 5650 van benne, felmerült bennem a kérdés, lehet ez VGA hiba? Egy melegítést szerintetek megérhet? Nem volt javítva, teljesen jó állapotban van.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17024) Pyttawrx válasza csabyka666 (#17023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 90%, hogy az lesz, én egy ram cserét kipróbálnék még. Vagy 2 van benne kivennék egyet... stb, külső monitorra ad képet? Ezzel csak a ram hibát zárnád ki.

(#17025) csabyka666 válasza Pyttawrx (#17024) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez mondjuk eszembe sem jutott, de megpróbálom!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17026) Pyttawrx válasza csabyka666 (#17025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Várom az eredmènyt... 😀

(#17027) kreten67 válasza csabyka666 (#17023) üzenetére


kreten67
senior tag

Szinte biztos hogy vga bga hiba,de mivel akarod megmelegíteni?
Amennyiben nincs normális BGA forrasztó állomásod (és szaktudásod) akkor fölöslegesen fogsz hozzá,mert jobb esetben müxik majd egy hétig, rosszabb esetben végleg kinyírod a lapot. Egyébként az a típus nem nagyon hálálja meg a törődést ,még egy profi bga javítás után se (legalábbis chip csere nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#17028) irci


irci
újonc

sziasztok.
van egy 4,5éves HP probook 450-em, konkrétan ez a modell: [link]. jelenleg windows10 pro-val

Amikor megvettem, 1hét után alaplapot cseréltek benne.Tavaly kék halála volt,akkor hard disket /1TB/ cseréltettem. 3hónapja egyik napról a másikra elfeketedett a kijelzö,de nagyon halványan a hátérben látszódott,tévére kötve müködött és másnapra megjavult.Most 1 hónapja a touch pad nem müködik,csak egérrel tudom használni.
Azon kívül nagyon lassú,ha több ablakom van nyitva,sokat kell várnom, gyakran lefagy.
A hütés folyamatossan megy,akkor is ha éppen nem csinálok rajta semmit,és nem fut semmi a hátérben és gyakran elég forró a gép alja.Ez nem tudom mitöl van.Várható,hogy elöbb-utóbb teljessen megadja magát?

Kérdésem az lenne,hogy érdemes-e bele invesztálni,vagy a legjobb lenne lecserélni.vagy egyáltalán bövithetö-e?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#17029) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Lenovo Z50-70 problémával kapcsolatban kérdeznék.
A gépen edig 8.1-es Win volt, de nemrég áttelepítettem egy Win10-re.
Azóta elég gyakran indításnál a Lenovo logó után(amikor forognak a pöttyök :) ) kifagy a rendszer és nem csinál semmit.
A szervizbe abban az időben azt mondták hogy ez csak a 8.1-el megy, a win10-el nem fog menni.
Driverek vannak a win 10-hez is a Lenovo oldalán.
Elképzelhető hogy tényleg csak a win 8.1-al képes futni a gép?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#17030) kreten67 válasza csurgoi (#17029) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen ,hibátlanul fut rajta a win10.
Keress másik szervizt,mert ott nagy a sötétség.

(#17031) kreten67 válasza irci (#17028) üzenetére


kreten67
senior tag

SSd-t bele + i5 procit és egy normális újratelepítés után elégedettnek kellene lenned,mert az nem egy problémás típus. A venti valszeg mindig megy benne ,mert a bios beállítások közt arra van állítva (ez a jó a gépnek hagyd így). A winfos is produkálhatja a magas venti fordulatot (pl: Utorrent 3.5.5 futtatja a
"webhelper 32" a háttérben akár 2 példányban ami 50% proci használatot jelent stb). A melegedés és lassulás okai lehetnek: koszos hűtés, háttérben futó alkalmazás (feladatkezelő megmutatja ,hogy mi zabálja a gépet) vagy egy beteg windows ,haldokló hdd és még kismillió dolog.

(#17032) Pyttawrx válasza irci (#17028) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ssd + 4gb ram, de ha hibás az lcd, akkor nem érdemes.

(#17033) Pyttawrx válasza csurgoi (#17029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Láttam már én is olyat, hogy csak a 8-al ment, de ennek mennie kell. A most kijött 1903 eddig nekem bevált. Jobb mint az eddigiek a 1709 óta. Szerintem tedd újra normálisan, ahogy írták is.

(#17034) irci válasza kreten67 (#17031) üzenetére


irci
újonc

és a bios-os venti beállítást hol és hogyan tudom megnézni?
Most megfigyeltem,hogy amikor bekapcsolom és mielött elinditom a böngészöt,addig nem megy a venti.
1éve szervizben volt,akkor kitakaritották, a HDD is száz százalékos.

(#17035) Pyttawrx válasza irci (#17034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ilyenkor nézd meg a proci használatot a feladatkezelőben, hogy hány %-os.

(#17036) irci válasza Pyttawrx (#17032) üzenetére


irci
újonc

akkor ssd+ram+proci csere?

Most jó a kijelző,eddig 1 alkalommal csinálta,de fogalmam sincs,hogy mitől vagy hogy megint elő fog-e jönni az a hiba.

(#17037) kreten67 válasza irci (#17034) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez egy másik Hp notebook,de mindegyikben nagyjából így néz ki.
A képen értelemszerűen jelenleg ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#17038) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#17026) Pyttawrx: Én is. :D

@ (#17027) kreten67: A gányolás igényesebb fajtájával, hőfokszabályzós hőlégfúvóval. Még januárban vettem, de nem volt időm kipróbálni élesben. Van pár rossz lapom, azokon majd gyakorlok. Tudom, hogy nem ez a legelegánsabb módja a javításnak, de a tapasztalat az, hogy ha szaki csinálja a reflow-t, akkor sincs garancia a sikerre, pár hónapig megy, aztán megint behal.
Chip csere nem tudom, mennyire tartós, de őszintén szólva nem akarok kiadni 10-20.000 forintot egy bizonytalan beavatkozásra.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17039) Pyttawrx válasza irci (#17036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Proct szerintem nem kell (kivéve ha ki is használod, de akkor meg sokkal jobb cpu kell, ahhoz már jobb hűtés is....), többet nyersz a ssd-vel és ram párossal, ha nem használod tervezésre, vagy hasonló teljesítményt igénylő dologra.

[ Szerkesztve ]

(#17040) kreten67 válasza Pyttawrx (#17039) üzenetére


kreten67
senior tag

Ami benne van i3 4000m egy "siralomház" ,ellenben egy i5 4300m már szakít és ezt a cserét ha ügyesen keresgél 5000ft-ból megúszhatja. A 450 hűtése simán elbír az i5 cpu-val ,egyébként se kell komolyabb hűtés az i5 procikhoz -- még a TDP is megegyezik (i3 és i5 TDP egyaránt 35w) csak az i7 prociknak kell a combosabb hűtés mert azok már 45 - 55w TDP-sek.

(#17041) kreten67 válasza csabyka666 (#17038) üzenetére


kreten67
senior tag

Jól felszerelt szervizem van és amit a profi bga gépemmel javítok átlag 2-3 évet működnek napi használat mellett . Vannak alaplap típusok aminek a bga javításáról inkább lebeszélem a tulajdonosát ,mert rossz vele a tapasztalat . Az mxm vgák javításánál ,nagyon jó az eredményesség és van olyan 8700gt mxm vga amit 5 éve javítottam és még most is működik. Nagyon sok Alienware mxm3.0b Gtx780m vagy 880m vgát csináltam amik évekig bírják a napi játékot. A minőségi bga gép és a tapasztalat + minőségi forrasztási segédanyag a titka jó eredménynek.
A hőlégfúvó önmagában alkalmatlan.
Az eredményes forrasztáshoz alulról is melegíteni kell az alaplapot,mert a nyák rézrétege passzív-hűtőként elvonja a meleget a chip környezetéből. Amennyiben csak egy oldalról melegíted a lapot ,az deformálódni fog (kádasodik) és az már megpecsételi a végeredményt.
Egy normális BGA állomás egyszerre három egységben melegíti az alaplapot :
1: alsó kerámia betét ,ami előmelegíti az egész alaplapot
2: alsó meleg-levegő fúvóka ,ami közvetlenül a forrasztandó chip alatt melegít közel azonos lépcsőben ,mint a felső (max 20 fok eltérés lehet az alsó és a felső fúvóka fokok között ,különben torzul az alaplap).
3. felső fűtő egység (meleg levegős vagy infrás)
Azért az általános tévhit ,hogy a bga javítás nem eredményes és vagy tartós ,mert az ilyen gépekkel csak kevesen dolgoznak itthon.
Azok a gépek amik alulról csak egy fix hőfokos előmelegítő tálcával dolgoznak (ez a gyakori a magyar szervizekben) lényegesen rosszabb eredményt produkálnak az alaplap élettartama szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#17042) csabyka666 válasza kreten67 (#17041) üzenetére


csabyka666
addikt

Értem, amit írsz, utánamentem anno a témának én is, tudom, hogy a hőlégfúvó mennyire elegendő.
A kérdés az ár, nekem egy 10-esért csinálták, ami most már 15, nem tudom, ez milyen gépet feltételez, de vegyes a tapasztalat - volt olyan noti, ami 1 hónap után kidőlt, valamelyik évek óta megy.

Volt pár tag a prohardveren, akik 10 alatt akarták csinálni, állításuk szerint chip cserével, na szerintem itt nem jön ki a matek.

Az említett notit mennyiért csinálnád? Illetve mi a várható élettartam irodai használat mellett? Szóval semmi játék, max YouTube, ami "terheli" a VGA-t. Privátba is válaszolhatsz, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17043) kreten67 válasza csabyka666 (#17042) üzenetére


kreten67
senior tag

Itt a fórumban nincs üzletelés!

(#17044) csurgoi válasza Pyttawrx (#17033) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Nekem ebben a témában még nem írtak.
Mire gondolsz hogy tegyem fel normálisan?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#17045) Pyttawrx válasza csurgoi (#17044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet benéztem, de tedd normálisan alatt azt értem, hogy tiszta telepítés nulláról, gyártói driverek... stb.

(#17046) irci válasza Pyttawrx (#17035) üzenetére


irci
újonc

nem ment rajta semmi, és a kihasználtságra 1%, sebesség 0,84ghz
most,miközben ezt irom 6% és 0,89ghz és mindkettőnél ugyanúgy búg folyamatossan,

(#17047) Pyttawrx válasza irci (#17046) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, esetleg cpu cooler szabályzó progi segíthet. Speed fan és társai. Vagy, ha van valami a gyártó oldalán. Már nemlékszem, hogy takarítva mikor volt. Mx-4 paszta plusz takarítás nekem mindig segített.

[ Szerkesztve ]

(#17048) irci válasza kreten67 (#17037) üzenetére


irci
újonc

nekem teljessen más menüt dobott ki a bios,kerestem de sehol nem találtam ezt a beállítást.

@ (#17039) Pyttawrx: semmi komoly,csak film nézés,netetzés,world,excel

(#17047) Pyttawrx: 1 éve volt kitakarítva,akkor cseréltek HD-et,mert a régi megadta magát és újból telepítették a windowsot is.

Nem tudom,hogy az számít-e,de folyamatosan hálózatról megy,mert az aksija már régen megadta magát.

És a lényeget elfelejtettem. 1,5éve volt egy kis baleset, ''véletlenül'' neki csapódott a falnak,majd a talajnak, kb. fél évre rá lett kék halála és HD csere,elő jöhet még valami gond ebböl kifolyólag,csak az miatt kérdezem,nehogy bele invesztáljak,és utánna meg megadja magát.

(#17049) Pyttawrx válasza kreten67 (#17040) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne haragudj, de véleményem szerint tapasztalható különbség nincs a 2 cpu közt, csak freki. Én biztos nem fektetnék bele, főleg úgy, hogy, amire használja, arra az i3-nak is elegendőnek kell lennie. Nekem egy i3-4030u/16gb ddr3l/m2 ssd/ samsung ssd van, az m2 ssd (kingspec) van az oprendszer. Bőven elég film/ netezés. És igen tudom ez a cpu integrált. Ezért mondom, hogy nem kell a cpu csere. Nem venné észre a különbséget ilyen használat mellett. De nem kötekedem, csak egy vélemény. 😀

Amúgy országosan is vállalsz javítást? Nyilván viszem, vagy foxpost.

[ Szerkesztve ]

(#17050) irci


irci
újonc

mindjárt bekapcsolás után,lemértem a hőmérsékletet és ha lehet ennek a programnak hinni,akkor ez ilyesztő és itt valami gond van /háttérben semmi nem futott/:

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.