Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#12501) peppa25 válasza ati012 (#12499) üzenetére


peppa25
csendes tag

A Bekapcsoló gombot kell nyomnom 1-percig?

(#12502) peppa25 válasza ati012 (#12499) üzenetére


peppa25
csendes tag

Megcsináltam , de sajna változatlan :(

(#12503) bull84ghia válasza kreten67 (#12493) üzenetére


bull84ghia
őstag

Továbbítom :R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#12504) Kaneven


Kaneven
tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne: Ha bedugok egy fülest a jack aljzatba lüktető,recsegő hangot lehet hallani, egy videó elindításnál, csak rész hangok hallhatóak. Próbáltam több fülest, mindegyiknél adott a hiba. Drivert újra raktam, probléma nem javult meg.
Notebookom: Toshiba C855-2GJ. Elvileg van még rajta garancia, ha jól tudom a toshiba 2 évet ad.
Ha jack aljzatot kell javítani vagy cserélni, az kb mennyi idő? Mert jelenleg nagyon nehezen tudnám nélkülözni.

(#12505) MR!! válasza andris1602 (#12497) üzenetére


MR!!
aktív tag

Akkor már miért nem vettél eredeti akksit is hozzá ? :U

Kaneven ha garis akk egyértelmű vidd vissza. Sajnos sztem 2-3 hét de érdeklődj előtte telefonon, és megmondják.

peppa25 akksi nélkül is próbáld meg elindítani, de általában be szokott jönni amit ati012 írt...

vagy vedd ki tedd vissza a RAM-okat , lehet nem érintkezik jól vagy ha csak 1 modul van akk tedd át másik slotba ( de ha tényleg csak 1 modul van az áltban csak az első slot-ban működik)

[ Szerkesztve ]

miszter

(#12506) andris1602 válasza MR!! (#12505) üzenetére


andris1602
aktív tag

Mert a töltő 5 volt ha jól emlékszem, egy új gyári akksi meg 35 :) de mind1

(#12507) MR!! válasza andris1602 (#12506) üzenetére


MR!!
aktív tag

Attól függ hol veszed és milyet, mekkorát...

COMPA108422 10,8V-5200MAH LI-ION IBM/LENOVO NOTEBOOKAKKU - HUF 12 651,00 +ÁFA

COMPA108333 10,8(11,1)V-7800MAH LI-ION NOTEBOOK AKKU - HUF 15 516,00 + ÁFA

LENOVO BATTERY PACK 6 CELL FOR R/T/W/SL SERIES - HUF 20 848,00 + ÁFA

Feszültség: 10,8V, Kapacitás: 5,2Ah, Tipus: Laptop-Akku, Összetevők: Lithium-ion (Li -ion), Újratölthető: igen, Tartalom (db): 1, Szín: fekete

Töltő:

60 W-os 5.000+Áfa

20V-4,5A NETZTEIL FÜR IBM, LENOVO NOTEBOOK 90W - HUF 5 999,00 + ÁFA

miszter

(#12508) Jeky08


Jeky08
újonc

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy van egy Lenovo G500 laptop win 8.1 pro operációs rendszerrel és a wifi jelerősség nagyon gyenge rajta, valamikor ingadozik is. Ki lett próbálva több routherrel is és mindegyikkel ez volt, a többi laptopnál teljes a jelerősség. A wifi egy Intel Centrino Wireless-N 135. A drivert már cseréltem, frissítettem, de semmi eredmény. Valaki esetleg tudna segíteni? Köszönöm.

(#12509) peppa25 válasza Jeky08 (#12508) üzenetére


peppa25
csendes tag

Sziasztok Kitört a laptopomból az ellem foglalat:S
Mit szabályoz az elem?

(#12510) ati012 válasza peppa25 (#12509) üzenetére


ati012
senior tag

BIOS-t látja el árammal, mikor nincs használva a készülék.

Ha nincs elem, le kell mondjál olyan luxuscikkekről mint pl pontos óra, boot sorrend, egyéb bios beállítások.

(#12511) peppa25 válasza ati012 (#12510) üzenetére


peppa25
csendes tag

Értem köszönöm!

(#12512) kreten67 válasza peppa25 (#12511) üzenetére


kreten67
senior tag

Rosszabb esetben a gép elindulásáról is le kel mondani az Cmos elem nélkül,mert egész egyszerűen nem indul
nélküle,pl. az Acer és a Toshiba némelyik modellje!
Amennyiben az alaplapodon a nyák nem sérült simán javítható akár a vezetékes verzióval is pótolható.

(#12513) peppa25 válasza kreten67 (#12512) üzenetére


peppa25
csendes tag

Az az igazság hogy már még képet sem ad:S
Csak pörög, PHCQ61

(#12514) kreten67 válasza peppa25 (#12513) üzenetére


kreten67
senior tag

A video chip Nvidia vagy az Intel hd?

(#12515) peppa25 válasza kreten67 (#12514) üzenetére


peppa25
csendes tag

AMD

(#12516) MR!! válasza Jeky08 (#12508) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Ha még garis akkor vidd vissza. Valszeg a Wifi modullal lesz a baj. Jobbik esetben csak az antenna kábel érintkezői lazultak meg.

Két kis vezetéket kell megnézni, hogy a wifi egységedhez jól csatlakozik e...

miszter

(#12517) mozza


mozza
csendes tag

Sziasztok,

a gépem: eMachines E520, és néhány napja bekapcsolást követően az alábbi hibaüzenetet írja:

(I)For Realtek RTL8111B/8111C Gigabit Ethernet Controller v2.15
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM.(/I)
No bootable device -- insert boot disk an press any key

Megnéztem a bios-t és dvd-meghajtóról akar bootolni, de ezt nem tudom átállítani. Újraindítom, majd minden rendben működik. Help...

(#12518) kreten67 válasza peppa25 (#12515) üzenetére


kreten67
senior tag

cq61 gépet sokat javítottam már de AMD verzióról nem is tudtam azt hittem az csak a cq60- ban van.
A tünet vga hibának látszik,de azért lehet más is.
Mivel kezdődtek a problémák?
Bár a legnagyobb probléma maga az hogy AMD a chipset benne!

(#12519) peppa25 válasza kreten67 (#12518) üzenetére


peppa25
csendes tag

Tegnap késő délután bekapcsoltam és fekete a képernyő.
Lecsavaroztam a servise ablakot és láttam hogy az ellem foglalat elvált az alaplaptól.

(#12520) kreten67 válasza peppa25 (#12519) üzenetére


kreten67
senior tag

cq61 amd verzióval nincs tapasztalatom,de mindjárt kipróbálom az intel nvidia verziót elem nélkül mit csinál.

(#12521) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok 3 hónapos laptopomban (Asus G56JR) a gyakran használt gombok (játékban használtak) elkezdtek nyikorogni és nagyon idegesítő hangokat adnak ki minden egyes lenyomáskor. pontosan shift és a ctrl billentyűk..
Olvastam máshol hogy alá kell nyúlni vmivel és felfeszíteni kitisztogatni majd visszarakni de nem merem megcsinálni mert hátha eltörik.. vki tudna segíteni?

(#12522) peppa25 válasza kreten67 (#12520) üzenetére


peppa25
csendes tag

Rendben köszönöm!

(#12523) kreten67 válasza peppa25 (#12522) üzenetére


kreten67
senior tag

Nos ezt az inteles modellt nem zavarja a Cmos elem hiánya.

(#12524) peppa25 válasza kreten67 (#12523) üzenetére


peppa25
csendes tag

Akkor ezek szerint alaplap csere? :(

(#12525) kreten67 válasza peppa25 (#12524) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem feltétlenül,azért előbb hozzáértő szaki kezébe kell adni a gépet!

(#12526) peppa25 válasza kreten67 (#12525) üzenetére


peppa25
csendes tag

Drága lehet az alaplap bele?

(#12527) kreten67 válasza peppa25 (#12526) üzenetére


kreten67
senior tag

Már mint egy új a hp-tól?
Felejtsd el az alaplap cserét,az AMD-s notebookok egy megbízhatatlan fostalicskák!
Használtan hirdetett AMD chipsetes alaplapot pedig kerüld el messzire!
Vidd el a gépet egy hozzáértő és megbízható szervizeshez,ha 10e ft környékéig javítható akkor hajrá,ha nem akkor mehet a bontóba és vásárolj helyette akár használtan egy Intel proci és Intel vgás notebookot ha jót akarsz magadnak.

(#12528) peppa25 válasza kreten67 (#12527) üzenetére


peppa25
csendes tag

:) Rendben. Köszönök minden segítséget!!

(#12529) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hello!

Nem tudom mennyire releváns a kérdésem, de azért leírom:

van egy 2011 júniusában vásárolt Asus K53SJ-SX138D [link] notebookom, ami elég lassú lett mostanában.

Nyáron lett kitisztítva, újrapasztázva, és kb. júliusban lett újrarakva a Windows7. A gépben: i3-2310m proci, GT520m 512mb vga, 3gb ram, 320gb hdd. Csak alap programok vannak fent a gépen (torrent, daemon tools, vlc, stb. + iskolai programok: autocad, nct90, stb.), nincs megtelve a gép, kb. 100gb hely van még a hdd -n, és egy partíció van létrehozva. Az akksi 0% -os, csak is tápról használom. CC clenerrel rendszeresen törlöm a felsleges fájlokat. Smart Security 7 van fent, kereséssel 0 vírust hoz ki.

Tehát a kérdésem, hogy indokolt, hogy egy ilyen felszereltségű és korú gépnek lassúnak lenni? A lassúság jelentkezik: bekapcsolásnál, kisebb programok megnyitásánál, Google Chrome -nál, tehát összességében sokat jelenik meg a "homokóra"...

Egy HDD -ről, SSD -re váltás, vagy 3gb helyett 4gb ram megoldaná a lassúságot?

Köszönöm előre is a válaszokat. Üdv!

(#12530) kreten67 válasza ad4m1337 (#12529) üzenetére


kreten67
senior tag

A 3 és 4 gb közötti különbség ez esetben elenyésző,viszont az ssd az sokat dobna a helyzeten,de ha a te gépedben a hdd rendben van és az oprendszer is megfelelően van telepítve és nem fogja a gépet egy beakadt vagy háttérben futó fölösleges progi ,azért olyan túlságosan nem kellene lassúnak lennie.
Nézd meg a hdd állapotát és a feladatkezelőben hogy nem köti e le valami a procidat.

[ Szerkesztve ]

(#12531) ad4m1337 válasza kreten67 (#12530) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Alapesetben, ha csak egy chrome megvan nyitva és le van rakva a tálcára, akkor 0-5% között ingadozik a proci... Pl. most megvan nyitva a chrome, böngészek + youtube videó -nál először felugrik 40-50% -ra, utána helyreáll stabil 10-15% -ra.

A ram alapesetben 1,2Gb használatot mutat.

Másik: van valakinek tapasztalata 6-8k Ft -os kínai utángyártott notebook akksival? Itthon sajnos gyárit horroráron tudnék venni, 18-25k :(

[ Szerkesztve ]

(#12532) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok 3 hónapos laptopomban (Asus G56JR) a gyakran használt gombok (játékban használtak) elkezdtek nyikorogni és nagyon idegesítő hangokat adnak ki minden egyes lenyomáskor. pontosan shift és a ctrl billentyűk..
Olvastam máshol hogy alá kell nyúlni vmivel és felfeszíteni kitisztogatni majd visszarakni de nem merem megcsinálni mert hátha eltörik.. vki tudna segíteni?

(#12533) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Ez milyen hibára utal? Ram,hdd?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#12534) Dell XPS válasza bull84ghia (#12533) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akár...de lehet pl. GPU is, ill. nem megfelelő illesztőre is ezt a hibaüzenetet kapod. Találkoztam már teljes rendszerösszeomláskor is vele, szóval van egy pár lehetőség. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12535) bull84ghia válasza Dell XPS (#12534) üzenetére


bull84ghia
őstag

Hdd 100/100
Memória is tesztelve ott sem volt hiba.
Átnézem az illesztőprogramokat is.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#12536) kaosamigos


kaosamigos
csendes tag

Sziasztok!

VAn az egyik ismerősömnek egy toshiba C855 laptopja. Hozzám került, ilyen hibát még nem láttam. A saját aksia tönkre ment gondolom mert az én gépem sem tölti. A gép nem kapcsol be, csak az én aksimról, sem töltőről, sem aksi nélkül nem megy. Úgy csinál mintha töltené (világít a töltésjelző) de a töltés százalék csökken. Kérnék egy kis konkrét segítséget merre keressem a hibát. Azt tudom hogy alaplapos, de az alalplapon égés, pukkanás nyom nem látható.
A segítséget előrre is köszönöm!

(#12537) kreten67 válasza kaosamigos (#12536) üzenetére


kreten67
senior tag

Nincs ebben semmi rejtély,tápáramkörben van a hiba pl: töltésvezérlő chip.
" de az alaplapon égés, pukkanás nyom nem látható" -- miért is lenne?
A töltésvezérlő vagy egy FET meghibásodása nem feltétlenül jár szemmel látható változással.

(#12538) safec


safec
csendes tag

Üdvözletem!
Tudom nem illik ugyan azt a kérdést több helyen feltenni, de mivel ott nem volt egy válasz sem, próbálkoznék itt is!
----------
A következő problémába futottam bele, van a fiam kollégájának egy ASUS EEEPC x101 kicsi jószága. Sajnos a billentyűzeten több gomb felmondta a szolgálatot. Kérte, hogy cseréljük ki, de a dolog már nem egészen éri meg "többe kerül a leves, mint a hús" Meggondolatlanul felkínáltam neki, hogy feldobok rá egy win7-et és használja külső USB-s bill. Mivel csak USB-ről telepíthető be kéne lépnem a BIOS-ba, hogy onnan butuljon. Igen ám, de hiába nyomom az F2-t vagy az Fn/F2 párost nem lép be, valószínűleg az F2 is rossz. Mit lehet itt tenni?
----------
Köszi

(#12539) kreten67 válasza safec (#12538) üzenetére


kreten67
senior tag

Nekem van hozzá billentyűzetem 5000ft,de a usb külső billentyűzeten is van f2.
A hdd-t leformázod és törlöd a mbr-t akkor külső dvd drive-ról akar elsődlegesen bootolni.

(#12540) safec válasza kreten67 (#12539) üzenetére


safec
csendes tag

Az ötlet kitűnő. Csak az a baj, hogy az SSD-t most nem tudom hol leformázni, maga alatt meg ugye nem megy! A bill.-re meg ráfogok kérdezni! Érdekes, a külső USB-bill.-t próbáltam már, de indulásnál nem látja!
Köszi

(#12541) dobolan


dobolan
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo T500-as laptop. Gyereké. Sajnos púdert zúdított rá, amit először el is akart titkolni. :) A probléma az, hogy a laptop nem működik. Bekapcsolom, felvillannak a ledek, majd égve marad az akksi jelző, és a "Z" betűs, minden más sötét, beleértve a kijelzőt is. Még nem szedtem szét egyelőre. Van valakinek valami tippje? Életre tudom szerintetek kelteni, vagy vigyem egyből szervízbe? Az esetig tökéletesen működött.

Üdv.
D.

[ Szerkesztve ]

(#12542) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok,
Egy laptop hibával kapcsolatosan szeretnék hozzátok fordulni segítségért.

Kolleganőm gépének (~3 éves Asus N61V) kijelzője elkezdett függőlegesen csíkozni, először kicsit aztán nagyon, úgyhogy úgy döntöttünk, hogy szervízbe visszük. Le is adtuk a gépet (innen, ph-ról találtam megbízható ember), majd jött a hívás a szervízből, hogy a kijelzőt cserélni kell + még "valamit az alaplapon" javítottak. Rendben, leokéztuk kifizettük a javítást.

Amikor visszajött a gép, 2 hét alatt kétszer is furcsa dolgokat csinált a kijelző - elszíneződött, majd újraindítás után tovább működött a gép(ezt az albumban az első kép mutatja). Mivel garanciát vállaltak a javításra, odatelefonáltam és leadtam, hogy megnézzék mi baja lehet. Ezután kb 1 hónapig folyamatosan tesztelték, terheléses tesztekkel stb., de nem tudták reprodukálni a hibát, és azt mondták, hogy ha ennyi terheléses teszt után nem jött elő, akkor nem lehet nagy hiba, lehet valami szoftveresen akadt össze.

Visszakaptuk megint a gépet, újrahúztam a windowst, minden drivert és programot újratelepítettem, és ezek után az első héten kétszer is produkált hasonló hibát, a második kicsit máshogy nézett ki, mint a többi (fehéren villogott, nem pirososan), és utána lekapcsolta magát a gép.
Egyik hibát sem előzte meg semmi különös terhelés vagy "trigger", szimplán böngészés vagy szövegszerkesztés közepén jött elő.

Most itt tartunk, megint telefonáltam a szervíznek, mondták, hogy vigyem megint vissza, de már kicsit elegem van abból, hogy nekik 4 hét "kemény tesztelés" után nem jön elő a hiba, nálunk meg az irodai használat alatt kétnaponta előjön kb. Az meg a másik, hogy több 10 ezer forintos javítás után visszaadják úgy a gépet, hogy az a hiba már nincsen, amivel bekerült, de másik viszont van. :F
A hibákról csináltam képeket, itt vannak ebben az albumban.

TL;DR:
- kijelzőcsere és javítás után véletlenszerűen glitch-csel a kép - így;
- több hét tesztelés után a szervíz "nem tudta reprodukálni a hibát", azt mondták nincs baja;
- ezek után továbbra is többször produkálta a hibát nekünk.

Mi lehet a hiba oka?
Lehetséges, hogy annyira véletlenszerű a probléma, hogy több hét tesztelés után nekik nem jön elő?
Lehetséges, hogy ártalmatlan, szoftveres alapú hiba és nem kellene törődnünk vele? :F

(#12543) kreten67 válasza cuko (#12542) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez egy videokártya hibának tűnik,ami valóban random hol van hol nincs szakaszában járhat.
Azt hogy a kijelzőt valóban cserélni kellet vagy se,hát nehéz lenne megítélni utólag,mert a vga hiba függőleges csíkozást is produkál.

(#12544) NEMO1968 válasza kreten67 (#12543) üzenetére


NEMO1968
őstag

No de több hét terheléses teszt után nem kellett volna végleg kinyiffanni annak a GPU-nak?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#12545) NEMO1968 válasza cuko (#12542) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha van rá lehetőséged,próbáld ki egy monitorral is.
Ezzel sem zárjuk ki a GPU-t,de közelebb vihet a megoldáshoz.
Futtass egy memtesztet is,vagy vedd ki..cserélgesd meg a RAM modulokat.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#12546) kreten67 válasza NEMO1968 (#12544) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem , van nekem itt a szervizben olyan teszt notim amit se reflow se reball nem történt csak hogy tudjam melyik chip vált le ,bekapcsolásnál rá nyomtam egy kissé a chipekre ,majd konstatáltam hogy a vga a hibás(mert sok esetben az amd rs780 880 a hibás nem a vga de a tünet hasonló). Nos ez a noti már vagy 2 hónapja működik rendesen,pedig érdemben nem lett megjavítva(mesét néz rajta a gyerek nap mint nap.
Simán működhetet a szervizesnek,de természetesen egyszer majd végleg megáll.
A külső monitor se ad biztos támpontot,különösen az nvidia vga produkál olyat hogy ,külsőn jó de a sajátján nincs vagy hibás a kép.
Sajnos az a gép vga hibás.

(#12547) NEMO1968 válasza kreten67 (#12546) üzenetére


NEMO1968
őstag

Értem!
Érdekes hiba.
Ilyenkor nézik hülyének az embert a szervizben.
Csak azért hoztam fel a kérdést,mert volt egy HP notim hasonló hibával,de az terhelésre rögtön hanyatt vágta magát.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#12548) kreten67 válasza NEMO1968 (#12547) üzenetére


kreten67
senior tag

Van mikor terhelve melegen áll meg és van hogy hidegen nem indul,de ha a proci néhány indítás után rámelegít a vgára a közös hőcsövön akkor egyszer-csak beindul a gép és megy stabilan amíg le nem állítod.

(#12549) Lacces


Lacces
őstag

Hali.

Van egy régi Asus laptop, a probléma az, hogy a bios elem-nek a műanyag foglalata kitört... Ezt a szervízek többsége hajlandó cserélni 15.000Ft-ért, de tudtok olyat ahol ezt olcsóbban is lehetne?
Sajnos a bios elem kivétele során a műanyag pöcök megsérült, lenne ismerős akinek ha lenne finom műszeres forrasztó pákja akkor megcsinálná, hiszen a műanyagot nem lehet forrasztani, de abban is a fém van, hogy kontakt biztosítson a két fém vég között. És a 15k-t nagyon sokkalom érte. :R
(Budapesten kellene szervíz)

(#12550) kreten67 válasza Lacces (#12549) üzenetére


kreten67
senior tag

Ezért a melóért 15000ft???
A K-rv@ fajtáját annak a lehúzós szerviznek!
Én ennek töredékéért kicserélném és az új foglalatot is én adnám,de én Miskolcon vagyok!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.