Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

(#12401) ati012 válasza Nobody-FX (#12400) üzenetére

ati012
(senior tag)

Öntöttél bele valamikor valamit?
Vedd ki a bill-t, rakd vissza.
Keyboard controller hiba is valószinű.

(#12402) HornedReaper

HornedReaper
(senior tag)

Sziasztok! Asus A6000 billentyűzetén a "V" és "M" beűk leütésekor is "M" betű jelenik meg.. Ilyen hibajelenséggel még nem találkoztam, USB-s billentyűzettel működik a V betű. Mi lehet a probléma?

(#12403) F_Petiii válasza kreten67 (#12397) üzenetére

F_Petiii
(csendes tag)

Azt nagyon megköszönném. Kicsit tartok a random szervízektől. Arról nem is beszélve, hogy nem nagyon tudnám hetekig-hónapokig nélkülözni...

(#12404) F_Petiii válasza Dell XPS (#12396) üzenetére

F_Petiii
(csendes tag)

Köszönöm szépen a segítséget neked is! A biost is frissítettem már, az sem oldotta meg sajnos.
Arról még nem írtam, hogy sokat hurcolom magammal a gépet, és táskástól egyszer odaüthettem valahova (fel sem tűnt), mert a hűtőborda nyílásánál a műanyag szálkákból kitört 2-3, de a borda nem látszik sérültnek. Ettől függetlenül lehet, hogy ekkor lett vele valami... Bízom benne, hiszen talán ez lenne a legolcsóbb forgatókönyv.

Ez már nagyon off, de látom ármester vagy, kihasználnám a lehetőséget... :D Tudnál nekem kérlek mondani egy összeget erre a gépre? Kicsit megingott a bizalmam a samsungban. Lehet, hogy javíttatás után megválnék tőle. Szép állapotú, azt a 2 hiányzó szálkát leszámítva. (rf511 S04, i5 2520m, GT540m, 6gb ram, windows 7 home premium)

(#12405) bandee0817

bandee0817
(tag)

üdv. hardveres kérdésem lenne, érdekelne a hozzáértők véleménye!
ma észrevettem alaptop kijelzőn (matt) egy apró hibát amire először azt hittem hogy valami szösz ragadt rá, majd észrevettem hogy az nem szösz, nem is ragadt rá semmi, mivel próbálkoztam óvatosan "leszedni" róla, nedves fültisztítóval, szemüvegtörlővel. úgy tűnik hogy ez a matt rétegnek a sérülése lenne. nem nagy, egy 2-3 pixelnyi nagyságú lehet, de a kijelző közepe fele van és eléggé zavaró, pláne hogy maga a laptop is alig pár hónapos. mindig óvom, nem csapkodom, szóval nem lehet általam okozott sérülés. ezt hogy lehetne orvosolni vagy javítani? vagy mit lehet tenni vele?

(#12406) INMOTEP

INMOTEP
(őstag)

Üdv mindenki ,nem tudom hogy kicsi vagy nagy e a baj .Eddig tökéletesen működött a Packard Bell Easytone TM 85 ös gépem .Core I5 ,3 GB DDR3 as ram ,500 GB HDD ,Ati radeon HD 5470 es videokártya ...

Tegnap használtam utoljára kb 1.5 órát és tökéletesen működött , ma reggel bekapcsoltam akkumulátorról használva és maximumon ment a ventilátor végig ! .Ez ment körülbelül 5 percig és kikapcsolt ,azóta bekapcsolom és 10-15 másodperc múlva kikapcsol .Mi lehet a gond ? Bekapcsolásnál képet ad

(#12407) INMOTEP

INMOTEP
(őstag)

Na igen ,a Bios-ba bebírok lépni és akkor semmi gond .De ha kilépek belőle és bootolni akar már kapcsol is ki

(#12408) Dell XPS válasza F_Petiii (#12404) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Szívesen! Jó lenne azért leellenőrizni, mert könnyen lehet a processzor tápáramköre is hibás, és akkor feleslegesen vettél egy amúgy nem túl olcsó heatsink-et. kreten67 kolléga nincs messze tőled (Miskolc), én a helyedben megkeresném. Biztos vagyok benne, hogy úgy jobban jársz. :K :R

(#12409) Dell XPS válasza INMOTEP (#12407) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Másik merevlemezzel is meg kellene nézni, illetve ellenőrizni az állapotát külső házban, asztali gépben, egyéb módon.

Lehet más hardver probléma is, de ki kell zárni elsőre a HDD -t. :K

[ Szerkesztve ]

(#12410) Dell XPS válasza bandee0817 (#12405) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Sajnos "ilyen" jelegű hibákat nem nagyon lehet javítani (panel csere), így garanciális kérdes lesz ez szvsz.

(#12411) INMOTEP válasza Dell XPS (#12409) üzenetére

INMOTEP
(őstag)

1 Hete sincs hogy néztem 100 %100 ,de holnap kiveszem és megnézem úgy

(#12412) peterr85

peterr85
(tag)

sziasztok,

adott 1 fujitsu la 1703 laptop ami inverter hibás volt. szerezem hozzá invertert, a fényerő probléma meg is oldódott, de sajnos a mellékelt képen látható lett az eredmény. szerintetek ez panel hiba, vagy szalagkábel lehet? kábel mozgatásra nem változik a csíkosság. egyszer sikerült elérnem hogy nagyjából eltűnt (értsd: látható volt az egész kijelző, de felvillantak csíkok az alján), mindezt magától, nyugalmi állapotban, nem mozgatásra. külső monitorról hibátlan a történet. nem szeretnék feleslegesen költeni erre a gépre, így ha valakinek volt hasonló tapasztalata, kérem írjon. nagyon köszi előre is!:)

(#12413) JoolsNOS

JoolsNOS
(veterán)

Sziasztok! Adott egy asus k53sv laptop. Az imént nyomtam fel a wint egy új ssd-re. Elkezdtem telepíteni a drivereket, és egyszer csak lefagyott. Kikapcs gomb hosszan nyomva ki tudtam kapcsolni, de azóta nem kapcsol be. Csak világít a power gomb és megy a procihűtő. Ha berakom a régi vinyót amin rajta van még a rendszer azzal se megy. Mi lehet a gond? Kuka? Valami bios reset lehet rajta esetleg? köszi

Megvan: nemrég volt billcsere, és egy szalagkábel kicsúszott.

[ Szerkesztve ]

I5 3570k+ninja3 (4200), Asus P8Z77-V LX, Msi GTX1660 Gaming X 6Gb, 8Gb Corsair 1600, 64Gb Samsung 830 SSD + 480GB SSD, EVGA Supernova 550GS

(#12414) mgyalu

mgyalu
(csendes tag)

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire 5560 laptop, amire szépen fel is telepítettem egy Win 7 64 bitet, minden az acer oldalán található driverrel együtt. De az FN billentyűk az istenért sem akarnak működni... Tudna valaki segíteni, hogyan tudom ezeket funkciókat életre kelteni? Előre is nagyon szépen köszönöm! :W

mgyalu - 1 nap kitiltás - warezre valo felbujtas (iGO for android)... Ki érti ezt!?

(#12415) kreten67 válasza mgyalu (#12414) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Az acer driverek letöltés oldalán az application alatt ezt töltsd le (LaunchManager Dritek) telepít újraindít és örülsz!

(#12416) kreten67 válasza peterr85 (#12412) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Nekem úgy tűnik mintha az lcd-panel megroggyant volna a gépbe,és most már cserére szorulna.
Azért mielőtt szaladnál venni egy másikat olyan helyre vidd a gépet ahol van lehetőséged a próbára.
Használtan egy 15" colos lcd-t már 5000ft-ért is kaphatsz!

(#12417) mgyalu válasza kreten67 (#12415) üzenetére

mgyalu
(csendes tag)

A launch manager már fent volt a gépen, de így sem mennek ezek a funkciók... :(

mgyalu - 1 nap kitiltás - warezre valo felbujtas (iGO for android)... Ki érti ezt!?

(#12418) kreten67 válasza mgyalu (#12417) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Próbáld újra,mindig ez legyen az utolsó a telepítésnél!
A win7 64bit drivereket szedted le?
Az FN gomb biztosan működik?

(#12419) Nobody-FX válasza ati012 (#12401) üzenetére

Nobody-FX
(csendes tag)

Nem öntöttem bele soha semmit.
Keyboard controller ha jól érzem az alaplapon helyezkedik el valami chip formájában? Javitható?
Köszi a válaszod!

(#12420) INMOTEP válasza Dell XPS (#12409) üzenetére

INMOTEP
(őstag)

Kivettem a hdd -t ,és ugyanaz a jelenség még nélküle is -Én már úgyvagyok vele eladom meghirdetem ,sem időm se energiám vele foglalkozni szervizbe hordani .Packard bell-t valószínű többet már nem is veszek :(

(#12421) mgyalu válasza kreten67 (#12418) üzenetére

mgyalu
(csendes tag)

A már kétszer telepítettem fel a Win 7 et a gépre. Próbáltam 32-64 bites verzióval is de semmi... Miután nem volt több ötletem kérdeztem rá itt, hátha valaki látott már ilyet.
Nekem is megfordult a fejemben, hogy nem működik az Fn gomb... De az egész billen csak az az egy lenne rossz... Ezt elég nehéz elhinni, de ma este szétkapom és megpucolom. Minden esetre köszi a segítséget:)

(#12422) kreten67 válasza mgyalu (#12421) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Ki tudod próbálni az FN gombot,mert a némítás és a hangerőt a meghajtó progi nélkül is kezeli általában.

(#12423) mgyalu válasza kreten67 (#12422) üzenetére

mgyalu
(csendes tag)

Egyik sem megy ... Ha ezek mennének én már boldog is lennék, mert adhatnám vissza a gazdájának ezt a kacatot... Valami furcsa oknál fogva soha nem szerettem az Acer-t... Van is bajom vele bőven:)

(#12424) kreten67 válasza mgyalu (#12423) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Régen én is lenéztem az Acert,de ma már más a helyzet.
Nem lett jobb az Acer ,de a többi gyártó mint a HP vagy az Asus már az Acer szintje alá tudott süllyedni,sajnos.
A Hp Dv AMD-vel és az Asus AMD szériás laptopjai alatt már nincs semmi ami a tervezési hiányosságokat illeti ,úgyhogy ne bántsd azt a szegény Acert!

(#12425) kreten67 válasza mgyalu (#12421) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Amikor bekapcsolod a gépet és átugrik a bios acer képernyőn a boot,de a drivereket még nem tölti,ekkor FN+fényerő fel, le folyamatos próbálkozásra sem reagál?
Volt már nekem több alkalommal is ilyen jelenség,de végül ez telepítési hiba eredményezte.
Sajnos vannak olyan notik amik különösen raplisak a driverekre és annak sorrendjére,pl:a Toshiba L500 és X200 nál nagyon nehézkes az FN gombsort működésre bírni!

(#12426) mgyalu válasza kreten67 (#12425) üzenetére

mgyalu
(csendes tag)

Én nem azt mondtam, hogy rossz az Acer, csak én nem szeretem annyira ezt a márkát...
Volt időszak, mikor több drága HP-t bontottam el, mert kinyiffant benne a vid,kari... Szerencse kell ezekhez is mint minden máshoz.
Otthon van a laptop én meg melóban, este fogom tudni megnézni, hogy az általad leírtak szerint működik e az Fn vagy sem... Most már kíváncsi vagyok :Y

(#12427) peterr85 válasza kreten67 (#12416) üzenetére

peterr85
(tag)

szerintem is a panellel lehet a gond, de sajnos a közelben nincs lehetőségem másikat próbálni, ha meg rendelek és mégsem az a baja, buktam az árát. ezért lenne jó biztosra menni

(#12428) Dell XPS válasza INMOTEP (#12420) üzenetére

Dell XPS
(Ármester)

Sajnálom, sanszos, hogy GPU hibás a noti. :K

(#12429) protegum

protegum
(aktív tag)

Sziasztok!

Adott egy acer m5 laptop. Az asztalra rakva hibátlanul működik, tápról. Ha kihúzzák tápcsatit és felemelik leáll. Ha akkuról megy és egy pici nyomás éri a jobb alsó negyedét rögtön leáll. Kb. 2 éves a gép.
Valaki találkozott már hasonló problémával?

(#12430) JoolsNOS válasza protegum (#12429) üzenetére

JoolsNOS
(veterán)

Érintkezési gond van az akkunál. Nézd meg nem lötyög-e.

I5 3570k+ninja3 (4200), Asus P8Z77-V LX, Msi GTX1660 Gaming X 6Gb, 8Gb Corsair 1600, 64Gb Samsung 830 SSD + 480GB SSD, EVGA Supernova 550GS

(#12431) mgyalu válasza kreten67 (#12425) üzenetére

mgyalu
(csendes tag)

Tegnap este tovább harcoltam az Acer laptoppal. Hihetetlen, de hibás az Fn gomb rajta. Sikerült egy másik billel kipróbálni, minden tökéletesen működött. Leszedtem a gombot, próbáltam kitakarítani, de esélytelen ... Mondtam a tulajnak, vagy megbékél az Fn gomb hiányával, vagy új bill... Nem volt őszinte a mosolya, de legalább tudom, hogy nem én baltáztam el a dolgot :) Azért kösz a segítséget :R

(#12432) mgyalu válasza peterr85 (#12412) üzenetére

mgyalu
(csendes tag)

Próbáld ki picit mozgatni, meg feszegetni a kijelzőt... Ha változik a kép, akkor vagy szalag kábel, vagy kijelző.
Minden esetre egy próbát megér, hogy kipróbálod külső kijelzővel, ezzel kizárva a vid kari hibát, de ez szerintem is kijelző lesz... 10-15 közt találsz kijelzőket, kicserélni meg nem nagy meló.

(#12433) kreten67 válasza mgyalu (#12432) üzenetére

kreten67
(senior tag)

Az FN gomb alatt a gumisapkát tépd le és csak az ujjaddal próbáld,ha így működik akkor takarítás után egy rossz billentyűzetről leszedet sapkát ragassz a helyére.

Ami a vga hibákat illeti ,sajnos van olyan hogy a saját monitorán nincs vagy hibás a kép ellenben külső monitoron pedig hibátlan és mégis a videokártya a hibás,sony vaiok és jó-néhány dell nvidiás gépnél tipikus jelenség.

(#12434) protegum válasza JoolsNOS (#12430) üzenetére

protegum
(aktív tag)

Beépített akksija van, és a csati a laptop másik oldalán van. Az alaplapon sem látszik sérülés, persze ettől még lehet.

(#12435) mgyalu válasza kreten67 (#12433) üzenetére

mgyalu
(csendes tag)

A sapkát nem téptem fel, de próbáltam toll hegyével életre kelteni... Istennek sem akart működni... Én tovább nem bajlódok vele, ha kell az fn gomb 5 ért van másik bill a neten. De évekig meg volt nélküle, ezt a kicsit már csak kibírja :)

(#12436) safec

safec
(csendes tag)

Üdvözletem!
Ajándékba kaptam (ajándék lónak ne nézd a fogát) egy eMachines E525-öt. A következő hibával: bekapcsolás után azonnal folyamatos sípolás (nincs sípjel, tehát valamire utaló hibajelzés), a sípolás közben minden lezajlik, csak egy kicsit lassabban, majd a win betöltése közben ez megszűnik. A win működése bizonytalan van amikor lehet használni, legtöbbször készenléti állapotba próbál lépni! Esetleges hiba?
Ramot már cseréltem, a billentyűzet elég silány, de minden müxik rajta.
Köszönöm!

(#12437) ati012 válasza safec (#12436) üzenetére

ati012
(senior tag)

Kicsit beragadó gombnak tűnik a dolog.

(#12438) safec válasza ati012 (#12437) üzenetére

safec
(csendes tag)

Köszönöm! Akkor, megnyugodtam, de elég húzós még használtan is a bill. Marad így! Esetleg, ha valakinek van olcsón? Vagy itt, ezt nem szabad?! Akkor törlöm!

(#12439) ati012 válasza safec (#12438) üzenetére

ati012
(senior tag)

Fórumban való hirdetés az alapelvekbe ütközik.

Húzd ki a billentyűzetet, ha továbbra is csinálja akkor NEM AZ VOLT A BAJ.

(#12440) safec válasza ati012 (#12439) üzenetére

safec
(csendes tag)

Igazad van, ezt még nem próbáltam. Az eredményről írok! Köszi!

(#12441) safec válasza safec (#12440) üzenetére

safec
(csendes tag)

Egyértelmű, levéve, a sípolás megszűnt. Megy minden, marad az usb külső bill. Köszönöm, még egyszer!!!

(#12442) ati012 válasza safec (#12441) üzenetére

ati012
(senior tag)

2 sör :R

(#12443) Csaba.no1

Csaba.no1
(tag)

Sziasztok!

Adott egy régebbi Asus notebook geforce 8400m g vga-val, 5-ből 3-szor bekapcsolásnál hibás szín és képernyő beállításokkal indul a rendszer. Mintha csökkentett módban menne pedig nem, de csökkentett módhoz is silányabb a megjelenítendő felület. A vga-t minden esetben felismeri, driverek rendben, ez jelentheti a vga vagy a szalagkábel hibáját a kijelző és az alaplap között?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
Csaba

(#12444) safec válasza ati012 (#12442) üzenetére

safec
(csendes tag)

Küldöm a sört, nyisd ki az ablakot :-)

(#12445) ati012 válasza Csaba.no1 (#12443) üzenetére

ati012
(senior tag)

Videókártya!

(#12446) ZTE_luky

ZTE_luky
(aktív tag)

Sziasztok, 2014.09 hóban vásárolt Asus G56JR laptopomon Windows 8.1 Pro-t telepítettem..
Tegnap tapasztaltam este hogy kikapcsolásnál feljött egy nagyon rossz felbontású szöveg hogy újraindul mert súlyos hibát észlelt és a NTFS_FILE_SYSTEM hibakód alatt utánnakereshetek neten..
EZ miért van, mi ez egyáltalán, lehet összefüggésben van hogy pont tegnap másoltam rá az adatokat a régi gépemről a laptopomra és talált benne vírust is?

Asus G56JR CN145D (ROG), XiaoMi MIPad II, XiaoMi Yi Ambarella A7LS, TQ MUSIC 2 RF Controller

(#12447) SkyLine3000

SkyLine3000
(addikt)

Sziasztok!
Asszonyomnak van egy Lenovo 3000 N500 notija. Talán 6 éves. 5 éve van nálunk.
A hiba az, h a kijelző bekapcsolás után, vagy legkésőbb, ha feláll a rendszer, pár másodperc, vagy 1-2 perc után elsötétül, a háttérvilágítás lekapcsol. Ami a furcsa, h bekapcsoláskor, vagy ha alvó módból felébresztem a gépet, akkor eleinte elég rózsaszínes a kép, aztán lassan visszaáll normálra. Ez régebben nem volt. Kicseréltem az invertert, de a hiba ugyanaz.
Külső monitorral hibátlanul műxik. A gép nincs cipelve, hajtogatva. Asztalon van használva.
Kijelzőpanelra gyanakszom. Lenne is gombokért bele, de nem akarom fölöslegesen megvenni.
Valakinek ötlete?

(#12448) kreten67 válasza SkyLine3000 (#12447) üzenetére

kreten67
(senior tag)

A kijelződ ccfl csöve (háttérvilágítás) haldoklik,kb: 10 ezer ft-ért kapsz bele másikat használtan.

(#12449) ati012 válasza SkyLine3000 (#12447) üzenetére

ati012
(senior tag)

Ahogy kolléga is mondja, fénycső.
Magát a csövet cserélni nem egy leányálom, egyszerűbb a panelt cserélni.

(#12450) SkyLine3000 válasza kreten67 (#12448) üzenetére

SkyLine3000
(addikt)

Én is erre gondoltam. Csak megerősítés kellett. Már lesz bele panel 5ezerért.
Köszi mindenkinek! :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.