Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#13301) HCsaba87


HCsaba87
tag

Sziasztok!!Most vettem nem rég egy msi ge60 2pf apache pro laptopot. A bajom az , hogy az asztali gépemhez van egy roccat kone+ egerem amit szeretnék ugye a laptoppal használni. Bármilyen egeret rádugtam a laptopra eddig müködött... az asztali géppel is müködik a roccat kone+... ahogy rádugom a laptopra újrainditás után müködik kb 10 secig az egér aztán ennyi.Utána ki kell húznom, hogy a touchpaddal tudjak mozogni... ha simán rádugom az egeret fel sem ismeri. Driverét feltelepitettem touchpadal az egérnek... az egér nem hiszem, hogy rossz hiszen más laptoppal is megy és az asztali gépen is megy... valaki tudna esetleg valamit mondani erre? köszönöm előre is

(#13302) kukamatyi


kukamatyi
tag

sziasztok!

dell inspiron e6400 induláskor csipog,és ha jól értelmezem a dolgot,valami nem tetszik neki a töltővel.(után gyártott töltőm van ,ezzel vettem).Simán töltő hiba lesz,vagy csak valamit át kell állÍtani biosban?mert valami ilyesmit is Ír....előre is köszönöm a segÍtséget... :R

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#13303) Marrone5


Marrone5
csendes tag

Üdv.
Normális az ha 50-53 proci hőmérsékletnél elég sűrűn bekapcsol a ventilátor néhány másodpercre? Film és netezés közben is. (Fujitsu a532)

(#13304) MR!! válasza Marrone5 (#13303) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

GPU hőmérséklet külön ?

Amúgy nem gond, valszeg egy újrapasztázás jól jönne már...

miszter

(#13305) Dell XPS válasza kukamatyi (#13302) üzenetére


Dell XPS
veterán

A "nem" gyári adaptert jelzi csipogással (Dell).

Üdv, Dell XPS

(#13306) kukamatyi válasza Dell XPS (#13305) üzenetére


kukamatyi
tag

köszi a választ!akkor ha szerzek egy gyárit,megszűnik a csipogás,és újra él az akksi?mivel mióta ezt csinálja a töltés is megállt 7%on.vagy meghalt az akksi és amiatt jött elő ez a csipogós táp dolog?

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#13307) kukamatyi válasza kukamatyi (#13306) üzenetére


kukamatyi
tag

update: sikerült szereznem egy gyári töltőt kölcsönbe,és bár 90 wattos(mint az után gyártott),simán elkezdte tölteni az akksit....de eddig 65wattosat "kért" a masina...vagy ez mindegy,csak gyári legyen?

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#13308) Dell XPS válasza kukamatyi (#13307) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, nem probléma, h 90W -os az adapter (120W -os sem), lényeg, hogy "gyári" legyen. :K

Üdv, Dell XPS

(#13309) kukamatyi válasza Dell XPS (#13308) üzenetére


kukamatyi
tag

rendben akkor vennem kell egy ilyet.köszi az infokat!
:R :R

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#13310) Skunkworks válasza MR!! (#13294) üzenetére


Skunkworks
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat, egyelőre elvitte a gépet egy ismerős, aztán megnézik, hogy mi lehet, ha visszakerül és nem működik, akkor kipróbálom amiket javasoltál.

(Vmi informatikai cégnél van vagy mi, de én nem igazán bízok a dologban)

Írok majd ha lesz vmi eredmény.

Még egyszer köszi!

(#13311) bandee26 válasza Frosttide (#10974) üzenetére


bandee26
csendes tag

Sziasztok, hasonló a problémám !

Egy idő óta nem jön hang a laptop hangszórókból, nekem is lenovo g580, win7-tel.
Gyárilag rajta volt egy ilyen dolby advanced audio v2 nevü progi vagy mi, és egyik nap egyszercsak nem jött a hang és kiirta hogy nem sikerült inditani a dolby audio program illesztőprogramját. Illesztőprogramot sehol nem találtam az interneten pontosan ugyanezt a verziót, de egy dolby audio advanced nevüt találtam leszedtem telepitettem, de telepités végén kiirja ugyanazt a hibát, és azt irja, vagy illesztőprogram ujratelepitést vagy számitogép ujrainditást csináljak. Mondom ezek nem segitettek. Ezután leszedtem a dolby-t és anélkül probáltam mert hangkártya attol még van rajta gondoltam, és rajta volt egy ilyen conexant smart audio hd nevü progi is. Ezt is leszedtem róla, de akkor sincs hang, csak a fejhallgatón keresztül. De ha kihuzom nincs hang pedig ugy jelzi az ekvalizer vagy mi mintha szolna ( lent a tálcán a hangszóró ikonnál pattog a zene alatt egy csík, az utal elvileg rá hogyszól éppen a hang ). Most tehát nincs se dolby se smart audio, és a smart audiot azota leszedtem ujat a netről, de azt nem is tudom ujra feltelepiteni, azt irja ki hogy az illesztőprogram telepítése sikertelen: Ehhez az illesztőprogramhoz nem található eszköz. De az eszközkezelőben továbbra is minden rendben nem jelez hibát, tehát gondolom a hangkártya müködne. Gondolom akkor a jack csatlakozó lyukkal lesz a gond. De lenovo szervizbe bizttos nem adom nagyon rosszakat olvastam róluk. Bocs, ha nem jol irtam le , nem vagyok hozzáértő annyira. Ha tudna valaki segiteni megköszönném, további infókat természetesen megadok ha ez igy kevés.Köszönöm

(#13312) bandee26 válasza bandee26 (#13311) üzenetére


bandee26
csendes tag

Bocs, nem találtam szerkesztés gombot, ezért uj hsz:

most hogy leszedtem a dolby audio programot és a conexant smart audio hd-t is, a hangszóró ikonjánál ahol hangerőszabályozó van, ott a fejhallgató ikonja jelent meg. Azt letiltottam, és így most müködik a hangszóró, de a problémát nagyon szeretném továbbra is megoldani, mivel az a dolby cucc azért volt jó, mert sokkal hangosabban szoltak a hangszórók ha azt bekapcsoltam. Köszönettel sziasztok

(#13313) bandee26 válasza bandee26 (#13312) üzenetére


bandee26
csendes tag

Sajnálom, de úgy látszik a szerkesztés gomb csak néhány percig elérhető, én viszont szeretném kiegészíteni a probléma leírását azzal, hogy miután a fenti műveleteket elvégeztem most az van, hogy: vagy csak a fejhallgató szól, vagy csak a hangszóró, tehát ha azt akarom hogy a hangszóró szóljon akkor a hibaelhárítóval be kell állítanom alapértelmezettként, de ekkor viszont már a fejhallgatón nem jön a hang ha bedugom. Ha viszont a fejhallgatót állítom be alapértelmezettként akkor meg a hangszórók nem szólnak. Nem szeretném minden alkalommal ezt eljátszogatni amikor csak ki-be akarom dugni a fejhallgatót. Ezért továbbra is szeretnék segítséget kérni, és továbbra is szeretném ha lehet az eredeti állapotot visszaállítani, tehát a dolby programot is használni, működő hangszórókkal, és ha fülest bedugom akkor pedig azon jöjjön a hang ahogy illik.

(#13314) trigun


trigun
tag

Sziasztok,
Lenne egy kérdésem / problémám.
Van egy Acer Aspire 5741ZG

15.6" / 1366 x 768 (Wide)
P6000 / 2X 1,87Ghz
Ram 1067Mhz / 3Gb ddr3
VGA: Geforce GT 320M Cuda 1GB

Egyik napról a másikra nem kapcsolt be, csak felpörög és kikapcsol.
Kiveszem a ramokat akkor pörög minden képet nem add csak csippan egy hangosat.
Vettem új 4GB ramot bele, de azzal is csak felpörög és kikapcsol.
Esetleg lenne 5-letetek mi lehet a gond.?

Előre is köszönöm szépen.

BFBC2:speede85 BF3:speede85 CS:Source: Trigun

(#13315) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok. Lenne egy HP 8440P laposom. Sikeresen kifutott udito a problema... a gepnek ugy nez ki semmi baja (koppkopp) viszont a billel akadnak gondok. Nagyjabol tudom h vannak ezek osszerakva de azért szivesen fogadnak par tanacsot,otletet h tudnam kipucolni. Remelem legalabb annyira helyreall h rovid tavon (1honap) tudjam hasznalni mert addig szervizre nem tellik.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#13316) HCsaba87


HCsaba87
tag

Sziasztok!!Most vettem nem rég egy msi ge60 2pf apache pro laptopot. A bajom az , hogy az asztali gépemhez van egy roccat kone+ egerem amit szeretnék ugye a laptoppal használni. Bármilyen egeret rádugtam a laptopra eddig müködött... az asztali géppel is müködik a roccat kone+... ahogy rádugom a laptopra újrainditás után müködik kb 10 secig az egér aztán ennyi.Utána ki kell húznom, hogy a touchpaddal tudjak mozogni... ha simán rádugom az egeret fel sem ismeri. Driverét feltelepitettem touchpadal az egérnek... az egér nem hiszem, hogy rossz hiszen más laptoppal is megy és az asztali gépen is megy... valaki tudna esetleg valamit mondani erre? köszönöm előre is

(#13317) Diego2002


Diego2002
tag

Sziasztok,

ismerős gépe van épp nálam, egy Dell 5030. A hibajelenség az, hogy a Wifi adapter nem tud kapcsolódni egy hálózathoz sem. Látja őket, a jelerősséget is érzékeli, de nem tud kapcsolódni.

A próbléma úgy keletkezett, hogy Youtube nézés közben egyszer csak sípolt (vagy valami hasonlót csinált) a gép, újraindult v. lefagyott, ezt pontosan nem tudom. Azóta van a fenti probléma.

Driver újra lett telepítve de semmi.

Kérdésem az lenne, hogy ez lehet valamilyen hardveres hiba, vagy az alapján, hogy látja a hálózatokat biztosan valami szoftveres gond?

Előre is köszönöm!

..::Diego::..

(#13318) elroysk


elroysk
tag

Sziasztok. Adott egy HP Probook 470, bekapcsolo gomb megnyomasakor nem indul el csak felvillannak a ledek es semmi. ha toltorol megy akkor kb. 5 mp-kent felvillan es semmi, majd kb ugy 20-30-ikra elindul, igy hasznalom mar lassan 2 eve viszont par napja miutan ujratelepitettem a win7-est (hivatalos) es telepitettem az ati grafika driverjet a kep elkezdett villodzni, de kegyetlenul es olyankor a gep is lassabban reagal, amint tiltom ezt a graf.kartyat es csak az intel4000 megy a kep helyreall. haldoklik a graf csip? van erre egyaltalan megoldas?

(#13319) oldsaman


oldsaman
tag

Sziasztok .

Acer 9500 csíkos képpel . Egy monitorral csatlakoztattam , és ott jó képet ad :K De egyetlen gondom van , hogy videót nem a monitoron nem látom csak ami kezeli az jelenik meg , de a vidó vagy film nem . Nem a netről hanem az Acerról amit szeretnék nézni a monitoron . erre van valami megoldás ?

Előre is köszi mindenkinek :K

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#13320) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Adott egy 8460p, aminek nem bírjuk életre kelteni a webkameráját... Neten olvasgatva kiderült, hogy elég sokan járnak hasonló cipőben. Elvileg kellene lennie Biosban egy olyan opciónak, ahol a webkamera ki/be kapcsolható, de ezt sem találtam. Eszközkezelőben sem látszik, a HP oldalán egy universal driver van hozzá, 4 különböző webkamerához, ebből kettő látszólag települ, a másik kettő nem talál kompatibilis hardvert. Code:1011. Mi lehet ez? Tönkre mehetett a webkamera?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13321) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Van egy céges DELL Latitude E6510 laposom, fullHD kijelzővel. Évek óta használom WinXP-vel és gyakran egy szintén fullHD-és DELL monitort is rádugok, hogy megkönnyítse a munkát. Tegnap óta a gép monokróm kijelzővel indul. Ha rádugom a külső monitort, akkor a beépített képernyő színessé válik, a külső monitor lesz monokróm. A VGA csatlakozó ki-be huzogatásával hol ez, hol az lesz színes illetve monokróm. Mi a fene baja van? Próbáltam már felbontást és színmélységet állítani, de attól nem változott a helyzet.

(#13322) #95904256 válasza #95904256 (#13321) üzenetére


#95904256
törölt tag

Frissítettem az NVS3100M-hez való legfrissebb meghajtó programra (2013-as) és megszűnt a hiba. Sajna azt nem néztem, hogy előtte milyen verzió volt fent, de régóta azzal használtam gond nélkül.

(#13323) oldsaman válasza oldsaman (#13319) üzenetére


oldsaman
tag

De jó !!!

Sikerült , hogy a külső monitoron látom a kedvenc videómat :K Kicsit bonyolult volt , de jó lett :K

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#13324) skyli válasza tserrof77 (#13125) üzenetére


skyli
senior tag

Sziasztok!

Azóta újrapasztáztuk a procit és jobban működik, de néha még mindig túlmelegszik azért. Megvan a probléma oka is. A processzor hűtőjét rögzítő 3 csavar közül az egyik csavar tartója letört az alaplapról. Mivel lehetne ezt helyettesíteni?

Illetve még az érdekelne, hogy újra lehet szerintetek valahogy éleszteni a bal oldali usb-ket? Ezek egy külön kis lapkán vannak, egyszer kifolyt a táskámban a narancslé, aztán szép lassan elromlottak.

Köszi szépen! :)

(#13325) Isike88


Isike88
újonc

Sziasztok!
Nagy gondom van. Van egy Acer 5755g laptopom. Kb 2,5 éve vettem. Egy bő éve víz jutott a rendszerbe é selfáradt az alaplap. Elküldtem szervízbe, 8000-ért megmondták, hogy elromlott az alaplap, nem javítható és kb 100000 Ftért raknak bele másikat. Hazajött elraktam pihenni és most sikerült olcsón találnom, használt tesztelt alaplapot 90 nap garival egyenesen Kínából. Hamar meg is jött, azonnal beszereltem. Sajnos a gond ott van, hogy indítom. Led világít szépen meghajtó tudatja meglétét, képernyő villan egyet szürkén és visszasötetedik, ventillátor felpörög, majd le is áll. Olyan mintha menne, ha a dvd gombját megnyomom ki is adja a tálcát, de semmi ezenkívül. Projektort csatlakoztattam, hátha csak képet nem ad, de ma a probléma. Egyébként a rossz alaplappal is ez volt a gond. Azon szemmel láthatóan egyébként a zárlat okozta égési sérülések, a most vásárolton szemrevételezessel nem találok hibát. A kis kínai emberkevel egy ébként mindenki meg van elégedve. Egy rossz vissszajelzés sincs róla. Bármilyen tippet, tanácsot szívesen fogadok. Nem tudok rá többet költeni sajnos. Élőre is nagyon szépen köszönöm a segítséget...

(#13326) Rivyan


Rivyan
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus N550JK laposom van, Windows 8.1-gyel (legit) és egy olyan problémába ütköztem, hogy ha lehajtom a lid-et, elalszik, majd random felébred a lapos és nem is alszik el, ameddig fel nem hajtom és le nem hajtom újra. Command promptban a -powercfg lastwake-re azt kaptam, hogy Fixed Feature: Power button a ludas. A frissítések nem lehetnek, mert teljesen random ébred fel, nem bizonyos időnként. Az egér ki van kapcsolva, elvileg nem okozhat ébredést, BIOS-ban pedig nem találtam olyan opciót, hogy a LAN adatforgalom felébresztheti-e avagy sem.

Mi lehet a gond? A power gomb nem nyomódhat be, hiszen az asztalon csücsül, lehajtott lid-del.

Előre is köszi a segítséget ^^

(#13327) Janó M


Janó M
csendes tag

Hali
Notebook típus acer aspire 5560
vétel :2012
Telepítettem a win 8.1 et sikeresen.
Egy bekapcsolás során a belépőképernyő (Csempék) alá kiírta hogy felkészülés az automatikus javításra aztán lefagyott.
Kinyomtam újra bekapcsoltam de ha be akarok lépni a biosba nem tudok, és annyi a változás az előzőhöz képest, hogy nem ír ki semmit csak megfagy a belépőképernyőn.
Szervizelve még nem volt.
Köszi előre a tippeket

(#13328) LámaZ


LámaZ
addikt

Helló!
A notebookom VGA-portjára rákötöttem egy külső kijelzőt, ami csíkoz (a notebook kijelzője nem).
Kicseréltem már 3 VGA-kábelt, majd áttértem a réz- és ezüstfóliás árnyékolásra, mindhiába. Idegesítő a villódzás, csíkozás, mert az embernek egy idő után belefájdul a feje.

A tegnap véletlenül rádöbbentem valamire: ki volt húzva a tápegység kábele, tehát az aksiról (amelyről kb. 1 órát tud menni, régebben kb. 2 órát tudott) ment a notebook (Acer Aspire 5710Z, régi, 8 éves noti, de még jó), és akkor nem csíkozott a nyavalyás.

Tuti, hogy a hálózati áramot egyenáramra konvertáló egység zavar be, és most azon gondolkodom, hogy azt is leárnyékolom ezüstfóliával, csak kérdés, hogy megoldja-e ez a helyzetet. Vélemény?

Legyen minden jó!

(#13329) oldsaman


oldsaman
tag

Na , most meg ilyen :K A csíkos kijelzőt lecseréltem egy Acer 15"-os kijelzőre :K Egyébként mindene tökéletes :K

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#13330) AlienM


AlienM
tag

Sziasztok,
Van egy MSI GX610-es laptopom. Több évig megfelelően működött, aztán egyszer csak nem kapcsolt be. A ledek világítanak, kép, hang nincs, bootolásig se jut el. A ventilátor pörög, más életjel nincs. Próbáltam akkuval, anélkül, semmi.
Találkozott már ilyen problémával valaki?
Előre is köszönöm.

(#13331) Gergelyaa


Gergelyaa
újonc

Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire 5920 G laptop párnapja azt produkálta hogy nem kapcsolt be a képernyő egy-kettő kinyomás után bekapcsolt. Aztán végleg fekete maradt. Párnapja ismét megpróbáltuk csodára várva,
de már fehér volt. Az érdekes dolog pedig az hogy próbáltam külső monitorral a monitor nem is reagált rá mintha be sem dugtam volna sehova,a másik dolog kivettem a VGA-t ugyan úgy fehér maradt a kártyával és nélküle is.Végül a legérdekesebb hogy a laptop teljesen bekapcsol bejelentkezik a windowsba rádugott pendrive-ról még zenét is tudok kapcsolni. Egy ATI HD **** MXM-II vga van benne.(egyébként a barátnőm laptopja.)
Elvittem szervizbe közölték hogy alaplap hibás,nos szerintem akkor nem kapcsolna be....2.verzió VGA hibás újragolyózzák 34800 FT-ért.
Köszönöm nem.
Valaki ha tud kérem segítsen.
Előre is köszönöm.! :(

(#13332) MR!! válasza Isike88 (#13325) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Először ne köss rá semmit (HDD,DVD) és a RAM modult is csak egyet tegyél bele illetve tedd át másik foglalatba.

Pendriveról próbáld meg frissíteni a Bios-t.

(#13326) Rivyan nekem vmilyen kontakt hibának tűnik, húzd ki tápkábelt és vedd ki az akksit -> nyomogasd meg rendesen azt a POWER gombot , fújasd ki levegővel és ellenőrizd a szalagkábelét - mozgasd át (húzd le tedd vissza)

(#13327) Janó M Húzd le a HDD-t és úgy próbálj meg belépni a Biosba, illetve csinálj egy "resetet" (táp kábel kihúz, akksi kivesz , bekapcs gomb nyomva tart 1 percig, utána táp kábel bedug és próba)

(#13328) LámaZ én azért átnézetném egy villanyszerelővel a szobában lévő konnektorokat, hogy minden oké e ! Ha töltő 200-as hálózati csatlakozója védőföldeléses, a kérdés, hogy a konnektor ahova bedugtad az is olyan e ? és tényleg van védőföldelés...

Esetleg a laptop töltőáramköre zavarhat még be. Gyári töltő vagy vmi univerzális kína ? :DDD

(#13329) oldsaman végül is ha neked így jó :D

(#13330) AlienM mozgasd át a RAM-okat vagy vedd ki és egyesével próbáld le őket külön-külön fogalalatba is, illetve HDD-t húzd le próba erejéig és csinálj egy resetet (akksi ki, táp kábel kihúz, bekapcs gomb nyomva tart 1 percig, táp kábel vissza és próba)

[ Szerkesztve ]

miszter

(#13333) Titanboy


Titanboy
csendes tag

Üdv,

Egy jópár éves Acer 1810TZ notinál történnek az alábbiak:
Random használat (pl. böngészés akármelyik böngészővel) közben belassulás, kurzor kivételével Windows 7 kifagyása, néhány perc után újra működik, majd párszor még ismétli ezt egyre hosszabban, közben esetenként kékhalál, restart. A konkrét üzenetét a kékhalálnak még nem sikerült elolvasnom, mindenesetre csináltam egy chkdsk és memtest86 tesztet, hiba nélkül lefutottak. A fagyások előtt a CPU felhasználtsága felszökik anélkül, hogy bármelyik folyamatnál az követhető lenne.
Van esetleg tippetek, hogy ha hardware-es a gond, akkor melyik egységgel lehet probléma? Nem sírnék, ha nem kellene új gépet szereznem.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#13334) AlienM válasza MR!! (#13332) üzenetére


AlienM
tag

Szia, megtettem, de nem indul sehogy. Azért köszi. :(

(#13335) Totalse


Totalse
csendes tag

Hello!

Nagyon furcsa problémával szembesültem. Egy fujitsu siemens v5555 laptop vinyóján nagyon sok szektor hibás lett, ki kellett cserélni. Vettem egy új 500 gigás toshiba hdd-t, be is raktam, felment a windows. Viszont néha kissé furcsa dolgokat produkált, ezért ránéztem hard disk sentinellel. Kiderült, hogy folyamatos Ultra ATA CRC hibákat dob... Ezt furcsállottam, lévén, hogy teljesen új a lemez. Kipróbáltam ugyanezt a vinyót egy másik laptopban. Azzal semmi problémát nem mutatott. A másik laptopban eredetileg egy 250-es hitachi hdd volt, azt is próbáltam átrakni a fujitsu gépbe, azzal viszont tökéletesen működik. Azóta szereztem egy másik vadi új wd merevlemezt is, azzal is ugyanez a CRC hiba... Számomra érthetetlen, hogy miért működik teljesen jól a hitachival, az összes többivel pedig nem. Az összes vinyó 2,5"-os, 5400rpm, sata 2-es.
Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne tenni?
Ha mindre crc hibát dobálna, akkor egyértelmű lenne, hogy a géppel van valami gond, így viszont nem tudom mi lehet... Az tény, hogy a hitachi, ami a másik gépben volt régebbi modell már, de ennek nem kellene semmit befolyásolnia szerintem...
Kérlek segítsetek!

(#13336) MR!! válasza Titanboy (#13333) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Egy Aida stabilitás tesztet és egy HDD Sentinelt is lefuttatnék a helyedben... Egy rendszer újratelepítés (esteleg csökkentett módban való próbálgatás vagy új felhasználó létrehozás) , vírus - kémprogi ellenőrzés...

Driverek átnézése (frissítések is hátha vmimostanában települt és az nem tetszik neki -> régi driver visszarkása)

Melegedés figyelése, hardver elemek (RAM, HDD, Wifi) átmozgatása ...

(#13334) AlienM ha a RAM-okat illetve HDD átteszed próbára másik gépbe, ott működnek rendesen ? Félő, hogy alaplaphibás :F

miszter

(#13337) LámaZ válasza Totalse (#13335) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem, ha inteles vagy kompatibilis vagy, akkor:

megfelelő Intel chipset-driver telepítése!!!!

Legyen minden jó!

(#13338) attila1980


attila1980
csendes tag

Sziasztok!
Csak most láttam, hogy korábban, miután elköszöntem, még valaki segíteni próbált, köszönöm szépen így utólag!

Egy kedves ismerősöm hozott hozzám egy gépet, Lenovo T400, amibe sikerült valami italt beleönteni, ragad,szóval nem víz, de nincs illata. Azért írom, mert pl. a kóla problémás lenne.
Használat közben öntötte bele és kép,hang elment.
Vártam pár napot vele, szétszedtem, hajszárítóztam óvatosan.
Akksival egyáltalán semmi,pedig fel van töltve, hálózatról pedig világít a csatlakoztatást jelző led, indításra egy pillanatra elindult,aztán meg is állt.
Mi lehet vajon, mit kezdjek vele? Tovább szedjem?

(#13339) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Feltettem egy kérdést a Dell topikba de lehet igazából itt kellet volna?Ha esetleg van valakinek elképzelése a hibával kapcsolatba annak örülnék.

(#13340) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Helló!

Nem tudom erre ez mennyire megfelelő topik, de írom:
HP mini 210-1020 netbookomról potyognak az apró gumi ütközők, meg a talpak is (bár utóbbiak csere miatt).
Ezek gyárilag ugye valamilyen erősebb kétoldalú átlátszó ragaccsal vannak odarögzítve, viszont mivel pótolhatók, ha csak nem ugyanazzal, (bár honnan lehet olyan anyagot szerezni?) Illetve ha kapni is lehet, a nagyon apró gumialkatrészekre, pl. ütközőcsík, nem tudom hogyan szabom rá.
A pillanatragasztó meg technokol károsítja a műanyagot, ennek a fajta ragasztószalagnak a ragasztóanyaga meg gyengének tűnik számomra.

Semleges sziloplaszton gondolkodom még, bár hátha van jobb megoldás is annál.
Valakinek valami bevált módszer? :)

[ Szerkesztve ]

(#13341) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Sziasztok!

Egy érdekes hibával találkoztam és bevallom egy kicsit tanácstalan vagyok az ügyben. Már egy jó ideje foglalkozom javítással de most valahogy semmi okos nem jut eszembe.

A hiba a következő:
Adott egy HP 6550B noti. Kapott egy tisztítást mert már gyalázat ami benne volt....
Minden úgy ahogy kell tisztítás, pasztázás stb...
Összerakás után nem akart bekapcsolni ( gondoltam valamit biztos nem dugtam be mert már hulla fáradt voltam ).
Némi pihenés után gép ismét szétszed kiemelt figyelemmel aztán összerak....
Megint csak ugyan az. Akkuról nem kapcsol be ( pontosabban bekapcsol felpörög, kikapcsol )
A Tápot amint rádugom egyből indít pedíg még hozzá sem értem a gombhoz aztán megint kikapcsol és újraindul.
Következett ismét a szétszed ellenőriz, tesztel ( RAM, CPU ) ( HDD, ODD kivéve ) semmi hiba....
Hidegindítás megvolt semmi változás.....
Alaplapon amit lehetett és tudtam bemértem semmi hiba.....
VISZONT a chipset (Déli) ha rádugom a tápot és nem kapcsolom be akkor is melegszik mint egy barom....

Hibajelzés:
-Hangjelzés nincsen!
-LED jelés: töltés LED villog a töltés és a tele álapot közt

Van gy sejtésem a hibával kapcsolatban de azért gondoltam konzultálok veletek is az ügyben.

Előre válaszolva pár felvetésre:
-Zárlat nincsen ellenőriztem többször is.
-Tisztítás szakszerűen zajlott, nem tört/szakadt le semmi
-Minden a helyére és jól van bekötve, minden csavar, alátét pontosan a gyári helyén van

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#13342) drtimot


drtimot
aktív tag

Sziasztok! 4 éves Toshiba C660 laptopom rakoncátlankodik: a böngészőkben flash tartalmak megtekintésekor szétesik a kép, pixelesedik, kockásodik (nem csak a flash tartalom képe, hanem a teljes képernyő).

A jelenség alapján azt mondanám, videókártya haldoklik benne (Mobility Radeon HD 5470), de az a furcsa, hogy szigorúan csak flash tartalmaknál csinálja, egyéb videólejátszásnál vagy játékoknál nem.

Kézzel végigtapogatva nem tűnik a melegedéssel összefüggő dolognak. VGA driver legfrissebb (2011-eset találtam csak), flash verzió is.

Bármi tipp, javaslat?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#13343) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám. Hálózatról használom itthon a laptopomat. De a töltője valamiért megkergült. Be van dugva meg minden, de ki/be kapcsol a töltő. Szóval egyszer jelzi, hogy hálózatról megy, majd jelzi hogy ki lett húzva. (A laptopon a led ilyenkor elalszik, viszont a töltő adapterénél nem). És ez kb 10 sec-enként változik.

Valaki tudja mi lehet a baja? Nincs a közelbe szerviz, hátha meg lehet oldani valahogy. Illetve mennyire tesz rosszat a töltőnek/akkunak hogy 10sec-ig töltődik, majd 10sec-ig nem és ez váltakozva?

Köszi :)

(#13344) Zsoty


Zsoty
csendes tag

Sziasztok.

Van egy ACER TravelMate 8204WLMi laptopom. Sajnos hiányos. Táp, aksi, HDD, HDD keret, és HDD takaró műanyag hiányzik. Egy olyan kérdésem lenne, hogy aksi nélkül hogyan lehetne kipróbálni. Egy töltőt rácsatlakoztattunk de aksi nélkül nem megy. A töltőhöz való laptopból kivettem az aksit és úgy az sem indul. Szóval sajnos aksi nélkül egyik sem indul. Az aksi pedig sajna nem kompatibilis mindkét laptoppal.

Zsolt

(#13345) steveng71


steveng71
újonc

Sziasztok!
Szeretnék segítséget, tanácsot kérni.
Dell Inspiron N7010 laptok kb. 4 éves. Nemrég elkezdett melegebb időben magától kikapcsolni. Ezt mindig lassulás előzte meg. Visszahűlt és újra működött. A ventilátor teljes kapacitással megy az első önálló kikapcsolástól kezdve. Kb. fél évente ki lett mindig takarítva. Most viszont bekapcsolás után 4-5 másodperc múlva kikapcsol hideg állapotban is. Mi lehet a probléma? Javítható szerintetek?
Segítséget előre is köszönöm!

(#13346) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Eltűntek a szakértők ebből a topikból....? :(

(#13339) qwertly
Sok minden sérülhet leesésnél, de én továbbra is a winyóra gyanakodnék. Más mozgó alkatrész (a ventiken kívül) nincs benne. Ha látszólag nincs hiba, akkor töltsd fel a SMART adatokat a HDD topikba, hátha észrevesznek valami okosat.

(#13340) Wind-Storm
Szerintem továbbra is pillanatragasztó a legjobb ilyen célra. Van direkt műanyagra szánt: [link] mindenképp valami márkásabbat vegyél is figyelj, hogy ne legyen túl sok, ne folyjon el. Nem lesz vele gond.

(#13341) Csapo83
Csak akksiról vagy csak tápról sem indul el? FET hiba még lehet. Esetleg egy SM Bus reset-et is próbálj meg.

(#13342) drtimot
Ha tényleg csak flash tartalomnál csinálja, akkor nem a videókártyával van gond. Mindenesetre eressz rá egy Furmarkot, és figyeld a hőfokokat. (Ha egyáltalán van benne külön érzékelő...) Ha így minden ok, akkor telepítsd újra a bömgészőt (vagy próbáld meg előtte másikkal.)

(#13343) hunterrop8
Kikapcsolva tölti? A töltő annyi watt teljesítményt ad le, amennyi a notinak kell?

(#13344) Zsoty
Tuti, hogy csak ennyi hiányzik belőle? Szerintem így be kellene kapcsolnia. Esetleg dugj egy rá egy pent valamilyen linux live disztróval.

(#13345) steveng71
Most is a hőfokok miatt kapcsol ki? Lehet, hogy valami nem lett jól összerakva, visszakötve, vagy a venti nem forog rendesen. Ha tuti nem ez a gond, akkor nézd meg csak tápról, vagy csak akksiról.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13347) Zsoty válasza pocokxx (#13346) üzenetére


Zsoty
csendes tag

A kollégámé sem indul aksi nélkül? Pedig az minden napos használatban van. Nála is kipróbáltam.
Hogy hiányzik e még valami belőle? Sajnos azt nem tudom.

(#13348) Ferry7


Ferry7
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ACER 5742-es típusú notebookom. Meghibásodott benne a HDD, kipróbáltam más gépen külső olvasóval is, de kuka. Szereztem hozzá egy új HDD-t, a különbség mindössze annyi a régihez képest, hogy ez nem 500 hanem 320 GB-s. Viszont ha telepíteni akarnám nem látja a BIOS sem. A beállítások megfelelőek, ellenőriztem többször is. Olvasgattam is egy kicsit, kipróbáltam néhány dolgot,de semmi. Másik gépben kipróbáltam az új HDD-t az természetesen látja.. Mivel a gép bekapcsol és különösebb hibát nem jelez arra gondoltam,hogy a HDD csatlakozója főtt meg az alaplapnak. Az ilyet tudják még javítani? Mennyire lehet ez költséges? Előre is köszönöm válaszotokat.
Üdv.

(#13349) pocokxx válasza Zsoty (#13347) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mármint a másik sem megy csak töltőről? A töltő jó? :)

(#13348) Ferry7

Biztosan drágább, mint egy Optibay.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#13350) Zsoty válasza pocokxx (#13349) üzenetére


Zsoty
csendes tag

Nem. Megy aksival is. De ha kiveszem az aksit, akkor töltővel aksi nélkül az sem indul be.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.