Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#6001) Gubu0101 válasza Kyle.Katarn (#6000) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem hinném,szerintem kizárt.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6002) Dell XPS válasza Ace Ventura (#5998) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, teljesen igaza van különben hogy működne 8-10 évig! A félreértés ott adódik (mostantól figyelek) hogy hibásan elterjedt egy szakzsargon, ami gombelem,alaplapi elem, BIOS elem, jobb esetben BIOS battery-nek nevezi.

Üdv, Dell XPS

(#6003) Kyle.Katarn


Kyle.Katarn
csendes tag

na akkor most kinek higggyek...!? :((( :((( :(((

EDIT:
Aaah.. lehet így is úgy is rá kell szánnom magam a fél-napos szerelésre... :/
EDIT#2:
(Azér' akkor is érdekelne... :F )

[ Szerkesztve ]

(#6004) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Ha odateszem a fülemet ahol van a laptopban a proci, hallok apró éles folyamatos sistergéses sercegéses hangot. Még nem figyeltem fel rá, hogy ilyen lenne, eddig nem volt ilyen fajta hangja. (Tudom hogy a proci adja ki, mert a ventit letőttem az nem ment közben, winyó meg nem az, mert ssd van benne és ahoz is odatettem a fülem, nem abból jön az a hang, pontosan a prociból jön.) Valaki megtudja mondani mi ez a hang a prociból? (Ha winyó lenne benne nem tűnt volna fel mert annak van valami hasonló hangja legalábbis a w.d.-nek biztosan.)

(#6005) Kyle.Katarn válasza Ice&Lime (#6004) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Ezzz, marha jó kérdés, engem is érdekelne!
Úgy értem bocs h nem szolgálhatok válasszal, de viszont csatlakozok.
(Sőt majd ki is bővítem, minthogy "furcsa hangok" de előbb a te kérdésedre válaszoljanak.. én sajna olyan szinten nem tudom h a sajátjaimra sincs tippem... :F)

(#6006) Gubu0101 válasza Ice&Lime (#6004) üzenetére


Gubu0101
veterán

Lehet a por,mikor volt utoljára takarítva gép belseje?:D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6007) Ice&Lime válasza Gubu0101 (#6006) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a por nem lehet, mert szinte steril a proci, mindig takarítva van.

(#6008) Muerte válasza Ice&Lime (#6004) üzenetére


Muerte
addikt

Vigyázz robban :Y :DDD

Viccet félretéve,az ssd is ad ki sípoló,nyekergő hangot mikor dolgozik,ugyanilyen sípoló hangot tudnak a vga kondik is főleg magas fps számnál ezt le is lehet ellenőrizni.Futtatásba írd be:winsat d3d –objs c(20) –texshader –totalobj 15.A proci is tud hangot kiadni mikor váltogatja az órajelet,teljesen normális dolog,a működését,teljesítményét nem befolyásolja.

(#6009) scofield657


scofield657
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus X51RL laptop, nem mai darab pontos specifikáció ezen az oldalon (http://ipon.hu/?art=140)!
Még mielőtt nekiállnék szétszedni inkább kérdezek :) Szóval bekapcsolás után semmi asus logó semmi felirat nem jön be csak fekete kép! De még csak felvillanás sincsen! Alul az aksi töltöttség világít és még mellette a Zz vagyis a Sleep funkció ledje! Aminek elvileg nem kellene világítania! Neten keresgéltem volt már valakinek hasonló gondja de nem kaptak rá megoldást hogy mi a hiba oka! Ram jó, winyó jó! Alaplapra gyanakszok de lehet már ti találkoztatok ilyen hibával :)

(#6010) Dell XPS válasza Kyle.Katarn (#6003) üzenetére


Dell XPS
veterán

Van itt 1-2 érdekesség....[link]

Üdv, Dell XPS

(#6011) Ice&Lime válasza Muerte (#6008) üzenetére


Ice&Lime
veterán

biztosan a procibúl jön.
teljesen alapjáraton van a laptop, nincs megterhelve és úgy adja ki a hangot.

én megazt hittem zárlatos vagy valami, mert a régi gagyi w.d. winyóm volt hasonló hangú.

(#6012) Dell XPS válasza scofield657 (#6009) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Van esély rá sajnos, de előtte ki kellene szedni: HDD, RAM (felváltva) Akku...amennyiben ez után sem indul, akkor VGA vagy északi híd gondja lehet, azaz alaplap.

Üdv, Dell XPS

(#6013) Kyle.Katarn válasza Dell XPS (#6010) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Kösz!

Nekem itt úgy tűnik vannak elemek ÉS akkumulátorok is.
MSI-nél pedig rögtön ezt találtam:
"MSI Használt CMOS elem-akku CMOS battery"

Ezekszerint lehetséges hogy laptop akku nélkül is azért jelez töltést mert tölt csak a CMOS aksit, mivel már sokáig porosodott szegény?

(#6014) Kyle.Katarn válasza Ice&Lime (#6011) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Nah, akkor én is csatlakozok, és kérdezek.
Nekem nem fontos olyan szempontból hogy több gépnél is hallottam "fura hangokat" mind asztalinál, mind notesznál, és egyik se halt meg emiatt.
(Legalábbis gondolom /remélem/ ez nem ártott...)
Bár én nem tudtam így a procira lokalizálni.
Én olyasmiket tapasztaltam, hogy pl a touchpaddal való egérmozgásnál (notebook) és/vagy az egér görgetésénél egyszerűen nyikorgó, halk, magas hangot ad ki a gép ami teljes csöndben épp' hallható. Nameg a mostani kölcsön, veterán Fujitsu Siemens-nél hogy a winyó (sejtésem szerint az) egész egyszerűen ciripel! Az egeres dolognál emlékszem h lecsekkoltam nem a hangkártya szed-e össze zajt de ha jól emlékszek lenémítva is "nyikorgott" de ezt a jelenséget rég ismerem, ez annyira nem aggaszt. A winyó "ciripelése" viszont inkább -torrent megy, és ilyen 'üresjáratban' este a géphez közel a winyó felől azt hallom h egy halk kis tücsök költözött be...
Ez ugye nem jelenti azt hogy megint meg fog halni egy notesz winyóm!?
(Egyet már elvesztettem, de mondjuk az nem ciripelt!)

-Off topicra teszem, mert ez már nem CSAK notebook kérdés.

(#6015) MuNy3Z válasza Dell XPS (#5993) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Nos, kiszedtem felváltva a Ram-t illetve a HDD-t, úgyvélem ezeknek semmi közük a jelenséghez.
Viszont van még egy érdekes dolog, van, hogy a képernyő elsötétül, és a gép fél perc - 1 percen belül kikapcsol magától, ezután viszont soha nem tudom visszakapcsolni egyből, és ilyenkor kell a legtöbbet várnom akár 3-4 órát! Viszont arra jöttem rá, hogy amint elsötétül, gyorsan kikapcsolom a gépet még mielőtt ezt ő maga tenné, akkor betudom kapcsolni egyből utána, minden ott folytatódik ahol abbahagytam. Gyanítom ennek nagyban köze van az "x-akta" eddigi jelenségéhez.
Jövőhéten viszont elviszem a javasolt bevizsgálásra, remélem jutok valamire.

(#6016) Dell XPS válasza MuNy3Z (#6015) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Köszönöm a visszajelzést, így már tisztul a kép lassan, hogy diagnosztizálod. Amennyiben tudsz BIOS-t frissíteni, akkor meg kellene próbálni egy újabb verzióval, vagy felülírni. (reflash)

Üdv,

Üdv, Dell XPS

(#6017) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok!

Adott egy HP laptop, amin az ethernet csatlakozón egyszer csak hirtelen megszakadt az kapcsolat és azóta nem lehet helyreállítani ezt, bár a kábel és a modem jó és az eszközkezelő szerint is minden rendben. A visszajelző LED nem reagál a kábel csatlakoztatására. Lehet-e ez hardveres hiba vagy esetleg az RJ-45 port hibája?
Minden választ előre is köszönök!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6018) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok

Power on pw-t es a HDD-pw-t hogyan tudom eltavolitani ? Biosba alitottam be.
(Lenovo y570)

Udv tacsek

(#6019) MuNy3Z válasza Dell XPS (#6016) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Hali!
Ezzel a akksival és táppal inkább nem kísérelem meg :)

(#6020) Dell XPS válasza MuNy3Z (#6019) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Teljesen jogos, hiszen nem biztos hogy újraindul.......ezt láttam még lehetőségnek, mert nem állandó problémáról beszélünk. Olyan nincs hogy egy töltőáramkör így dolgozzon. Akkor szervíz, nincs több ötletem.....és köszönöm hogy jeleztél!!

Üdv, Dell XPS

(#6021) eketomy válasza Badman 4ever (#6017) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem első körben zárd ki mindenképp a kábel és a modem hibájának a lehetőségét méghozzá úgy hogy egy másik gépbe vagy eszközbe dugod.
Ha tényleg jók akkor nagy valószínűség szerint meghalt a laptopod hálózati csatija.

Be lehet szerezni pcimca-s vagy express card slot-os hálókártyát amivel lehet helyettesíteni a halott példányt vagy esetleg teljesen szétkapni és megnézni vagy szervízben megcsináltatni lehet van rá esély.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#6022) Badman 4ever válasza eketomy (#6021) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mint írtam a modem és a kábel biztos jó, de menet közben a probléma magától megoldódott. Azért köszönöm a választ!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6023) mistixx


mistixx
tag

Üdv!
A következő gondom lenne: Van egy Asus 4800K típusú laptopom. Kb. 2004-2005 környékén vettem.
A hibajelenség a következő: A képernyőn teljes szélességében 1,5-2 cm magas fehér csíkok kezdenek alulról felfelé "futni" és csak akkor hagyja abba, ha lecsukom és újra felnyitom a tetejét. Ezután van, hogy többet nem jön elő a hiba, máskor meg percenként kell vele játszadozni, hogy abbahagyja.
A kérdésem az lenne, hogy ez melyik alkatrész hibája lehet, illetve, hogy javítható-e?
A segítséget előre is köszönöm!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#6024) NEMO1968 válasza mistixx (#6023) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Dugj,rá egy monitort,ott milyen a kép?
Ha jó,akkor szalagkábel,esetleg LDC panel hibára gondolnák.
Szalagkábel cserével,LCD panel szintén cserével javítható.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6025) Tyson89


Tyson89
csendes tag

Szevasztok.Nagy problémával fordulok hozzátok!Van egy Toshiba c855-12Z Laptopom ami kb fél napos.Windows telepítés közben lefagyott kénytelen voltam re-startolni egyet, és azóta be kapcsolom fel pörög de full sötét.Valakinek valami ötlet?

(#6026) x47 válasza Tyson89 (#6025) üzenetére


x47
csendes tag

Üdv!
Szerintem ne harcolj vele , ha garis azonnal küld szervízbe mert szerintem alaplap hibád lesz.

használt termékekre sem az Európai Unióban, sem hazánkban nincs kötelező jótállás, hanem csak szavatosság. Meghibásodás esetén a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a termék már a megvásárláskor hibás volt.

(#6027) bbrain


bbrain
tag

Hi,

Ismerősömnek van egy FuSi Amilo A1640-es gépe, ami bekapcsolás után random kikapcsol. Valamikor eljut a Win betöltéséig, de általában a biosnál fogja magát és kikapcsol. Mi lehet vele? Van valakinek ilyen tapasztalata?

Üdv.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#6028) f27 válasza bbrain (#6027) üzenetére


f27
aktív tag

Képet mindíg ad? vagy azt sem mindíg?

(#6029) eketomy válasza bbrain (#6027) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem alaplap hiba lesz, de pontosítanod kellene a hibajelenséget.

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#6030) Dell XPS válasza bbrain (#6027) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Sajnos elsőre nem túl pozitív jelenségek, de mindenképpen ki kellene zárni 1-2 dolgot...

Üdv, Dell XPS

(#6031) Dell XPS válasza Tyson89 (#6025) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

reménykedem hogy már kicserélted.....

Üdv, Dell XPS

(#6032) hunheli


hunheli
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki, hogy meghalt a GERICOM Webgine MSW laptopom alaplapja. Következő a tünet: Bekapcsolom, a proci hűtő felpörög, a winyó is, de nemjön az a jellegzetes csippanás, ami addig volt. Arra gondolok, hogy nem indul a VGA, mert a kijelző is sötét. Tudna valaki egy ilyen alaplapot?

(#6033) eketomy válasza hunheli (#6032) üzenetére


eketomy
senior tag

Hát gericom-hoz elég nehéz beszerezni cuccokat, sőőt nagyon nehéz bármilyen laptophoz alaplapot szerválni! Nézz körbe itt a ph-n hátha találsz megfelelőt.
De mielőtt ezt megtennéd keresd fel f27 kollégát hátha tud erre valami megoldást, az is lehet hogy egy újragolyózás megoldja a dolgot.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#6034) f27 válasza hunheli (#6032) üzenetére


f27
aktív tag

Szerintem is VGA a ludas :K

(#6035) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

Sziasztok van egy csoda masinám Advent 1615HU.
több kérdésem is van első a hang recseg rajta a saját hangszóróval és külső hangszóróval is mi lehet a gond?
Még egy kérdés hogy hol lehet rajta a ram bővítő slot mert nem találtam csak azt ami be már van egy de ott nincs több hely.
És még egy kérdés a legfontosabb,Everest szerint Dixonxp alaplap van benne de semmit nem találtam róla ha valaki találkozót már ilyennel vagy tud linket azt előre is köszi :R

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#6036) Gubu0101 válasza SIKIRIKI (#6035) üzenetére


Gubu0101
veterán

Másik ram foglalat akkor valószínű,hogy a most benne lévő ram alatt van :) Vedd ki ramot és nézd meg alatta.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6037) f27 válasza SIKIRIKI (#6035) üzenetére


f27
aktív tag

Ha az egyik a noti alján találtad akkor a másik a billentyűzet alatt lesz valszeg :))

(#6038) hunheli válasza eketomy (#6033) üzenetére


hunheli
csendes tag

ujragolyózás alatt mit értessz?

(#6039) hunheli válasza eketomy (#6033) üzenetére


hunheli
csendes tag

Még valami.

Egy idő óta, elment róla a kép üzem közben, olyankor megmozgattam a kijelzőt és visszajött a kép. Aztán gondoltam egyet, kicserélem a kijelzőt, mert van egy másik gép is, ami nem idul, de a kijelző jó, átraktam a kijelzőt, mert azt hittem, hogy a kábele KH-s, de azzal is azt csinálta. Tehát azt gondolom, hogy az alaplapon van a hiba. Mégpedig a kijelző csatlakozó környékén. Ezért szeretnék ugyanilyet venni, mert ehhez van cuccom.

[ Szerkesztve ]

(#6040) eketomy válasza hunheli (#6039) üzenetére


eketomy
senior tag

Valószínűleg a VGA lesz a ludas. Újragolyózásról itt bővebben olvashatsz.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#6041) f27 válasza eketomy (#6040) üzenetére


f27
aktív tag

Szervizelsz és te épp hegeanabol Ajánlod? :Y Vagy te magad vagy hege? :DDD :))
Jó csak vicc volt :DD

Én inkább így ajánlanám [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#6042) eketomy válasza f27 (#6041) üzenetére


eketomy
senior tag

Sorry, általában mindig téged ajánlak de most kellett egy link a reballozásról és a gugli hirtelen ezt dobta be :D

Mentettem a link-edet, ezentúl ha lesz ilyen kérdés akkor a te linkedet fogom használni.

És én nem vagyok hege!!!! :DD

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#6043) Muerte válasza f27 (#6041) üzenetére


Muerte
addikt

Húúh :Y ,komoly cucc :R

(#6044) lacex


lacex
tag

Toshiba L850-U13 as laptopom [link] ~~ játék közben win7(64bit) alatt a proci hőfoka felmegy akár 100fok-ra is. Nemtudom miért lehet ajánlottak BIOS updatet de az inkább kihagyom. 3 hetes a gép nemhinném hogy ez normális lenne de bármi meglehet. Valaki valami tipp/ötlet? :W

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#6045) f27 válasza eketomy (#6042) üzenetére


f27
aktív tag

Gondoltam csak vicceltem. :))

Muerte75

Köszönöm,csak gondoltam mostmár mutatok valamit ,hogy tudják itt páran mivel és hogyan is kell javítani azokat a gépeket ,amik nem adnak képet csíkoznak stb...
A videó telefonnal készült és a telefonommal is lett szerkeztve/feltöltve netre.
Lehet nem profi de legalább mutat valamit a munkafolyamatból. :R

lacex

Ha három hetes a géped vidd vissza az nagyon nem normális jelenség,még akkor sem ha i-s CPU van benne és annak a vidkarija van terhelve!

[ Szerkesztve ]

(#6046) lacex válasza f27 (#6045) üzenetére


lacex
tag

Lehet az lesz belőle, de mire elviszik/megcsinálják az min. 2 hetembe kerülne :O Megpróbálok egy laptop hűtőt hátha segít rajta, ha nem akkor szeríz lesz :(

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#6047) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Eszement nagy problémám van. Adott egy vadi új NP300-E5Z-S07HU. Egyszerűen annyi a problémám, hogy eszement lassan olvassa a DVD-ket. Már többel próbáltam, és az a gyanús. hogy a DVD LED villog, de a lemezt egyszer sem pörgeti fel. Most is épp WIN7-et telepítek és a fájlok kibontásánál tart, de a lemez felpörgetésnek semmiféle nyomát nem hallom, de a telepítés lassan, de megy. Mit lehet tenni?

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6048) NEMO1968 válasza Carasc0 (#6047) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha megy a telepítés,ne akarj csinálni semmit.
Nem mindig pörgeti a CD-t,mint állat.
Majd akkor ess kétségbe,ha felment a rendszer,és akkor is lassú lesz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6049) Carasc0 válasza NEMO1968 (#6048) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Windows fenn van! 2.62GB-os fájlt nekem 18 perc alatt másol át C meghajtóra. A lemez tökéletes, frissen írt 4x-esen készített Philips. Valami gáz van!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6050) Gubu0101 válasza Carasc0 (#6049) üzenetére


Gubu0101
veterán

Első laptopod?Mert asztali gépről álltam át laptopra.Elsőnek nekem is furcsa volt ez a lassúság,lemezel is.De szinte minden lassan megy.

Viszont én oprendszert pendriveról telepítem,így azt passzolom.
Nekem ez jobban bejön mint a lemezes telepítés,bár nem olyan gyors,de tűrhető így is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.