Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) mukibuci válasza koxkids (#15250) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

6 13 19 25, ezek egyikén van a számlazárásod, de ez nem jelenti azt, hogy másnap már csönget vele a postás :N Nyugi, majd megkapod.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15252) Studi22 válasza koxkids (#15250) üzenetére


Studi22
aktív tag

Szia!

Ha 15-el ki is jött a postázóból akkor is leghamarabb tegnap indította a Posta útnak(hétvégén nem dolgoznak) így sanszos hogy holnap vagy holnapután.

10 percig írkáltam. :U

[ Szerkesztve ]

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#15253) RedSix válasza koxkids (#15250) üzenetére


RedSix
tag

A leggyorsabb postás: https://www.vodafone.hu/e-szamla.

[ Szerkesztve ]

***Live online, love online***

(#15254) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Srácok, milyen, a tweet surf-höz hasonló tarifa van a vodánál, amihez adott/rendelhető valami opció, amivel két fél(mindkettő vodás lenne, és most szerződne) ingyen, vagy nagyon olcsón tudja hívni egymást?

Everybody lies.

(#15255) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali!
Van egy "szigetes" voda 248-am. Ma reggel mikor töltőre tettem kikapcsolt magától, és azóta nem bírom bekapcsolni.. :( Mit lehet vele kezdeni? Kuka? Sajnálnám, mert egész megkedveltem .. Köszi

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#15256) Valentino K. válasza bohoc71 (#15255) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Ha garis akkor vidd be egy márkába, hátha életre keltik

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#15257) .bableWes válasza Barthezz2 (#15254) üzenetére


.bableWes
őstag

ha jol emlékszem akkor külön rendelni kell hozzá neked és a partnernek is 500ft-ért egy olyan kiegészitöt, hogy 1000percet beszélhettek bárhol bármikor. nem biztos, lehet. utoljára májusba jártam voda bolta, akkor kérdeztem

bohoc71: vedd ki az aksit és kb 2mp mulva rakd vissza. hosszan nyomd a bekapcs. gombot. nekem is eljátsza ugyanezt hetente 1-2 teljesen random idöközönként

koxkids: elvileg 10 munkanapon belül küldik. nekünk 25én van számlazárás átlag 6-7-8-án jön a csekk

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#15258) -Süsüke- válasza koxkids (#15250) üzenetére


-Süsüke-
csendes tag

Szia nekem 6.-án van számlazárásom és az elektronikus számlámat olyan 11 körül szoktam megkapni, szóval a postás később viszi.

(#15259) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Vodafone mobilnetnél a Connect Lite-ban látom, hogy ebbe a hónapba volt roaming adatforgalom. De én nem mozdultam el az országból. Előző hónapban nem volt ilyen. Mi lehet a probléma? Köszi előre is.

(#15260) .bableWes


.bableWes
őstag

tegyük fel, hogy nekem microsim kellene. azt a voda ad vagy hogy müködik egy ilyen beszerzése, hogy a számom megmaradjon. mondták, hogy vágjam le magamnak, de gondolom az valahol valamibe ütközik a vodánál..
elöre is köszi

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#15261) mukibuci válasza .bableWes (#15260) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vagy szétvágod ollóval, vagy pedig bemész és kérésre 4700Ftért kicserélik.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15262) .bableWes válasza mukibuci (#15261) üzenetére


.bableWes
őstag

köszönöm. 4700et nem adok érte inkább vágdosom...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#15263) Z0C! válasza .bableWes (#15262) üzenetére


Z0C!
őstag

úgy vágdosd, hogy később nincs visszaút. csak 4700 :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#15264) .bableWes válasza Z0C! (#15263) üzenetére


.bableWes
őstag

erre is gondoltam. 2 hétig még van idöm gondolkozni :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#15265) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Nincs olyan mobilinternet tarifa ami 1000 Ft-be kerül? Csak napi egy e-mail megnézés, néhány program lefrissítése (online újságok, térkép és időjárás szoftverek). 50-60 MB forgalommal.

(#15266) Z0C! válasza VINIKOR (#15265) üzenetére


Z0C!
őstag

Hobbi - 50Mb 1000ft.

1270re SMSben a HOBBI szót küld el :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#15267) Valentino K. válasza Z0C! (#15266) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Maga olyan segítőkész :DD

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#15268) Z0C! válasza Valentino K. (#15267) üzenetére


Z0C!
őstag

Köszönöm fiatalember :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#15269) -Süsüke- válasza Laybee (#15259) üzenetére


-Süsüke-
csendes tag

Valamilyen határmenti településen laksz? Közel van az országhatár?

(#15270) Laybee válasza -Süsüke- (#15269) üzenetére


Laybee
őstag

Debrecen nem tudom mennyire országhatár :) Kíváncsi leszek a számlára mi fog állni benne.

(#15271) Dave79 válasza Hmura (#15201) üzenetére


Dave79
tag

Szia!

Köszönöm a választ.

Közben megyegyeztünk, összeségében jobban jártam amit ajánloattak, nagyon kedvesek voltak és semmi kiabáláls fenyegetőzés nem volt rögtön nyomták hogy van egy jobb ajánlatuk csak ne mondajam fel a szerződést, sehogyse nem is volt szó ködbérről meg semmiről sem, Én szerintem nagyon korrektek voltak. Igaz csak 1 évig kapom a csomagot, aztán megint lesz valami, remélem hasonló helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

(#15272) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Kis sztori...anno csöppet pöttet elszámláztak a vodafonnál, de én hiába állítottam nem telefonáltam annyit amit ők (két hét alatt 41ezret azonnal kértek be hóközi számlaként, mivel a havi limitemet átértem) állítottak, be kellett 3 napon belül ezt fizetnem mert egyíráníúsítanak. Bemegyek ügyfélszolgálatra, mutatom a telefonom, mivel okostelefon regisztrál minden hívást smst úgy hogy bele sem lehet törölni, mondja a csaj nem tud mit csinálni ezt a gép mutassa ki kell fizetnem. Majd ha két hét múlva lesz számlazárás és utána kérhetek részletes számlát majd reklamálhatok..
Jó pénzt befizettem vártam a csodát :D
Megjött..nézem nem jó...mert még plusz elmúlt két havit újra kiszámláztak :D Ami már persze rég ki van fizetve :D
Felhívom őket készségesen felvették a panaszom majd értesítenek.
Eltelt pár nap hívnak, hogy jogos a panasz de nem tudják mennyit adnak vissza az még 15 nap elbírálás.
Jó várok....
Még kihoztak egy 15 ezres számlát...kezdtem magam valami nagymenőnek érezni, hogy én mennyit telefonálok :d :D

Egy hét múlva újrahívnak..juhéjjj...43750 Ft ami kisiklott..de nem kapom vissza majd letelefonálom :P
Oké...eltelt egy hónap ismét jön az aktuális számlám...csöppet elgondolkodtam, hogy a könyvelési diplomám lehúzhatom a wc-n mert nem értem az egyszerű számlát :D
Megmutatom mit kaptam egyszerre ki :p
Felhívom őket erre a srác már nevetett a végén mert elmeséltem mi volt ő visszanézte a panaszom meg minden adatot, de ezt ő sem értette :P Mire még kétszer felhívtak és akkor ugrott a majom a vízbe, hogy ismét tévedtek, még mindig ők tartoznak, de ezeket a korrekciós számlákat nem tudják hogy kreálta a rendszer nekem de elnézést kérnek :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#15273) wwenigma válasza PindurAnna (#15272) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Éljen a tévedhetetlen gépi szamlazas.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15274) corran9


corran9
tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne... hátha tud rá vki válaszolni, mert ezen a botrányos telefonos ügyfélszolgálaton emberig eljutni aki válaszolni is tud eléggé lehetetlen...

Vodafone business extra 2 sme nevezetű előfizetés esetén lehetséges MobilWeb Profi 2000 Ft 500 MB internet elérést rendelni sms útján? (telefon vásárlás előtt vagyok, és ez eléggé meghatározó lenne)

Korábban mintha úgy láttam volna, h ez lakossági, de a vodafone oldalán az üzleti részlegnél én nem látok meglévő előfizetéshez rendelhető internetes konstrukciót... pls help!

A válaszokat előre is köszi! :R

That's a real nasty habit you got there......

(#15275) Rick4 válasza corran9 (#15274) üzenetére


Rick4
félisten

A gyors kérdésre kellene-e a gyors válasz is? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15276) Studi22 válasza corran9 (#15274) üzenetére


Studi22
aktív tag

Szia!

Persze hogyne lehetne elküldöd a PROFI szót 1270-nek SMS-ben és 48 órán belül aktiválják,viszont Neked egy nem publikus csomagod van amiben lehet hogy van külön mobilnet.

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#15277) corran9 válasza Studi22 (#15276) üzenetére


corran9
tag

Ohh köszönöm a gyors választ! :R

Rick4: igen, és megkaptam ;)

akkor menek telefont venni :C

That's a real nasty habit you got there......

(#15278) corran9 válasza Studi22 (#15276) üzenetére


corran9
tag

Elküldtem az sms-t, válasz: előfizetésén a PSTN Total (1mp) szolgáltatás be van kapcsolva, így kérését nem tudjuk teljesíteni.

Erre ötlet? a gúgli nem dob ki semmit :F

That's a real nasty habit you got there......

(#15279) Studi22 válasza corran9 (#15278) üzenetére


Studi22
aktív tag

Szia!

Ez így alapjában véve marhaság visszautasítás szempontjából ügyfélszolira csörögj rá mindenképpen.
Mivel Te egy nem publikus tarifacsomagban vagy kicsit nehezebb így látatlanban bármit mondani.

[ Szerkesztve ]

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#15280) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Valaki nem tud jo vodas flottat, amiben minimum 2751ft az előfizu és van surf csomag is? Eddig ugy neztem nem tudok lelepni toluk es marad a csomagmodositas...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15281) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Meglevo elöfizuhoz kéne olyan a lehető legolcsobb mobilnetet kötni ahol nincs tulforgalmazási dij. Melyik ez a csomag?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15282) NixonHUN válasza Dare2Live (#15281) üzenetére


NixonHUN
tag

Mobilweb hobbi: 50MB, nincs túlforgalmazási díj. 1.000 Huf bruttóban havonta. Ha kicsit több kell, akkor Mobilweb profi: 500MB 2.000 Huf / hó. Ugyanúgy lassításra kerül. Megrendelés: 1270-re sms-ben HOBBI v. PROFI Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15283) FET-MEN


FET-MEN
veterán

gyerekek én fel vagyok háborodva ezen a havidíj emelkedés témán. nem azért mert beleszakadok abba a párszáz forintba hanem azért mert ha mi megszegjük a szerződésd akkor keményen megfizetünk. ők meg bármit megtehetnek. na nee. :((

Iphone 7

(#15284) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nha mostmár inkább jövök ide...

Szóval kérdés, a flottásokról mit lehet tudni? Mert a flottás csomagok nincsenek benne a PDF-ben, vagyis Én nem láttam.

A másik, hogy személy szerint az itthoni előfizu jobb lesz, igaz ~1000Ft-tal több lesz a havidíj, viszont a a lebeszélhető összeghez tartozó percdíj nem változik, tehát többet beszélhetünk le, csak az összeg elfogyása utáni percdíj változik 1 Ft-tal.

Plusz, Telenor-os ismerőstől hallottam, hogy a Telenor is emel, meg elvileg a T is... Éljenek az új törvények, ez van...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15285) FET-MEN válasza hackeeeee (#15284) üzenetére


FET-MEN
veterán

hát ha emelnek akkor emelnek. csak egy valamit nem szoktak emelni. a fizetésünket :DD
Még jó hogy az ilyen témák hamar lezárulnak, nem úgy mint egy apple peres téma. ott nem áll le soha. mondjuk ott az is közrejátszik hogy droidosok vs almások, illetve a középosztály. ez megy egész nap.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#15286) hackeeeee válasza FET-MEN (#15285) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez így igaz... :U

Véleményem szubjektív...

(#15287) Csorbi válasza FET-MEN (#15283) üzenetére


Csorbi
addikt

Épp valamelyik nap voltam a Westend-beli Vodafone-ban, ott azt mondták, hogy az emelésről szóló értesítés kézbesítésétől (gondolom a számlával együtt érkezett) 15 napon belül minden következmény nélkül fel lehet mondani a hűséget és a szerződést, ha nem értesz egyet az emeléssel - természetesen ez nagyon nem publikálják kifelé.

(#15288) FET-MEN válasza Csorbi (#15287) üzenetére


FET-MEN
veterán

na erről sem hallottam még. akkor meg meggondolandó hogy fizessek e még tovább a telómra. én nem hiszem egyébként hogy minden következmény nélkül le lehet mondani. lejárt hűségidő után is kiszámláztak 25 rugót hogy szerződésbontás díja. na ez érdkes volt... :U
#hackeeeee. a telót nem részletre vettem 990 volt aztán tsőő. a havidíjam van csak. a részletrefizetős a t éknél van nekem.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#15289) hackeeeee válasza FET-MEN (#15288) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk ha a telefonodat részletre vetted, az nem kizárt, hogy attól a telefont ugyanúgy kifizettetik veled...

Véleményem szubjektív...

(#15290) 5150head válasza Csorbi (#15287) üzenetére


5150head
senior tag

Hát én erről az emelésről ma hallottam, és úgy h vki kilinkelte a gt540 topicban. Személyes értesítést nem kaptam a számlával, a 30 napon pedig csak jócskán belül vagyunk már. augusztus 19.-től emelnek.
Az én csomagom ebben a közleményben nincs benne, tehát ha úgy vesszük így se kaptam tájékoztatást.
vodafone közlemény

tutis írta:

Az Eht. 132.§. (4)-(5) bekezdései:
(4) Ha a szolgáltató az általános szerződési feltételekben meghatározott esetekben jogosult az általános szerződési feltételeket egyoldalúan módosítani, köteles a módosításról a hatálybalépését megelőzően legalább 30 nappal az előfizetőket e törvényben foglaltak szerint értesíteni, az előfizetőket megillető felmondás feltételeiről szóló tájékoztatással együtt. Ebben az esetben az előfizető jogosult a módosítás tárgyában megküldött értesítést követő 8 napon belül a szerződés azonnali hatályú felmondására.
(5) Amennyiben a módosítás az előfizető számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, az előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az előfizetői szerződést. Nem mondhatja fel az előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az előfizető felmondja az előfizetői szerződést, a szolgáltató az előfizetőtől nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét.
A nyilatkozattétel elmulasztása - mint ráutaló magatartás - figyelemmel az Eht. 132.§. (8) bekezdésében írtakra a külön jogszabályban meghatározott eseteket kivéve elfogadásnak minősül.

(#15291) Csorbi válasza FET-MEN (#15288) üzenetére


Csorbi
addikt

Ügyintéző csaj mondta...ezenkívül a számlán is szerepel: "Ha a megváltozott feltételekkel nem kívánja szolgáltatásainkat igénybe venni, 15 napon belül szíveskedjen azt jelezni felénk!"

Természetesen nyilván nem fogják azt odaírni nagybetűkkel, hogy HAHÓÓÓ!! MOST FEL LEHET BONTANI A SZERZŐDÉST INGYEN ÉS BÉRMENTVE! :D

(#15292) 5150head


5150head
senior tag

Sztem ha hűségidőn belül vagy akkor a kötbért kifizettetik veled. Erős a gyanúm h nem megy ilyen könnyen a dobbantás.

(#15293) FET-MEN válasza 5150head (#15292) üzenetére


FET-MEN
veterán

ezt én is így gondolom. biztos vagyok benne hogy ha benne vagyok a 2 évbe nem lesz minden FREE.

Iphone 7

(#15294) hackeeeee válasza Csorbi (#15291) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tom, elvileg, hogyha a lebeszélhető kedvezményeid nem változtak, akkor nem mondhatod fel, a szerződés szerint...Dehát nem tom..

Mi hónap végén kapunk számlát, majd kiderül.

De sztem nem aggódnak annyira, főként úgy, hogy mind3 szolgáltató emel...

Véleményem szubjektív...

(#15295) hackeeeee válasza FET-MEN (#15293) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szinte biztos.. Ezek után eleve elgondolkoztató, hogy megéri-e egyáltalán...

Véleményem szubjektív...

(#15296) Dave79


Dave79
tag

Nekem a díjcsomag megszűnés miatt volt "vitám", és egy másik szerződést akartam felmondani amit simán lehet volna ha a 15 napon belül vagyok, legalábbis ezt mondták telefonos ügyfélszolgálaton, egy panasz levél után.

(#15297) Hmura


Hmura
tag

Nemrégen kérdés volt a hazai szolgáltatók gazdasági eredménye.

A Figyelő c. gazdasági hetilap 29. szám 2011. július 21-i számából
a 45-46. oldalon található táblázatból:

2010 évi adatok.

Telenor:
nettó bevétel 165,7 Mrd Ft
ADÓZOTT EREDMÉNY 28.5 Mrd Ft

Magyar Telekom
nettó bevétel 609,6 Mrd Ft
ADÓZOTT EREDMÉNY 77,4 Mrd Ft

Vodafone
nettó bevétel 126,2 Mrd Ft
ADÓZOTT EREDMÉNY mínusz 5.3 Mrd Ft

Magyarán a Vodafone veszteséges volt, feltehetőleg könyvtechnikailag.

Azért arra még látok nem magyarázatot, ha az egyik 165,7 Mrd bevétel
mellett 28.5 Mrd pluszt tud csinálni, akkor 126,2 Mrd bevétel mellet
miért nincs kb. 15 Mrd eredmény a Vodánál. Hogyan sikerült kb.
20 Mrd forintot (-5.3 + 15 Mrd) elvarázsolni egy év alatt....

[ Szerkesztve ]

(#15298) club1 válasza Csorbi (#15287) üzenetére


club1
veterán

Természetesen hülyeséget mondtak, vagy te értettél félre valamit. A lényeg itt van:
"Nem mondhatja fel az előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti."
Azaz, ha a hűséget azért írtad alá, mert kedvezménnyel vettél egy telefont, akkor hiába emelik a havidíjad mondjuk a kétszeresére, az emelés nem érinti a hűségszerződés során (a telefonra) kapott kedvezményt, így csak kötbérrel mondhatod fel a hűségszerződést.
De ha pl. a hűségszerződést egy kedvező tarifára írtad alá (ez ugye ritka), akkor ha annak árait emelik, akkor már a hűségszerződés gond nélkül felmondható.

(#15299) dedike válasza Csorbi (#15287) üzenetére


dedike
addikt

Ne terjessz butaságot, kérlek! :(

Kétféle hűség van. Tarifa és készülék.

Ha a tarifahűség ideje alatt emelik pl a díjcsomag díját, akkor nem kell kötbért fizetned a tarifahűségre. Ha készüléket is vásároltál, akkor viszont a készülékkötbért ki kell egyenlítened!

Ha csak készülékhűséget vállaltál, akkor milyen alapon mondanád fel az előfizetésed? :U (Azt csak akkor tehetnéd, ha a változás miatt a készüléked használhatatlanná válik!)

Jó szerencsét!

(#15300) club1 válasza Hmura (#15297) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk ennek több egyszerű magyarázata lehet, pl. az, hogy az elmúlt 1-5 évben a Vodafone a Pannonnal szemben jóval többet ruházott be a hálózatába, így ezeknek a beruházásoknak a 2010-es gazdasági évben volt egy elég jelentős amortizációs tétele. Vagy pl. a Vodafone hitelvisszafizetései 2010-ben pörögtek fel. Vagy bármi más...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.