Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) Z0C! válasza robertel (#15600) üzenetére


Z0C!
őstag

mert manapság annyira sok a vezetékes telefon :)

még nagyszülőknél megértem... :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#15602) mukibuci válasza robertel (#15600) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Szerintem több, mint tíz éve nem hívtam vezetékes számot :U A 3000ftos feltöltés utána járó jutalmakkal többre mennék, ha feltöltős lennék ;] Inkább SMSezek ingyen, mint 5ftért hívjak nem létező vezetékes számokat :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15603) robertel válasza Z0C! (#15601) üzenetére


robertel
senior tag

Én bizony hívok vezetékesszámokat, pl mikor egy egy ügyfélszolgálatot kell hívni ahol van, hogy 10 percbe is kerül ügyet intézni, na akkro jól jön ez!
És ugye midnenkinek van bankja, tv, internet mit tudom én miylen szolgáltatója ez mind mind vezetékes.
Nem zat mondom hogy nagyon sűrűn kell, de plussz pont azért telenornak, jó ha van!

mukibuci

Az sms egy dolog, de vezetékesre nem tudsz sms-t küldeni:)
Egyébként a vezetékestelefon se fog kihallni szerintem, jó persze kevés van belőle, de pl nekem az internet olcsóbb vezetékes internettel mint az nélkül. Akkor már legyen :P

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#15604) Z0C! válasza robertel (#15603) üzenetére


Z0C!
őstag

aha, de csak a Vodánál van feltöltés után lebeszélhető percek :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#15605) mukibuci válasza robertel (#15603) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

De ha nincs vezetékes szám a legtágabb környezetemben, akkor nem csak nem hívom őket, hanem SMSt se küldök rájuk ;]

És a telenor vezetékes hívójával a kék számokat ( ha már ügyfélszolgálatokra hivatkozol) is 5Ftért hívod :F Nem fogom feltúrni az ÁSZFjüket, de kétlem :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15606) robertel válasza mukibuci (#15605) üzenetére


robertel
senior tag

Nekem eddig olcsón sikerült ügyfélszolgálatokat hívni.

Z0C!

Ezért van voda, t és telenor feltöltőkártyám is :P

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#15607) Oly válasza wwenigma (#15582) üzenetére


Oly
senior tag

És elolvastad, hogy mit írsz alá?

Kíváncsian várjuk az ügyvéd úr válaszát...
Dde sajna, ahogy priviben is beszéltük... Nem sok esélyed van már.
1 hónappal ezelőtt kellett volna ezt végig verned!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#15608) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hi!

MobilWeb opció Havidíj Adatforgalom Havidíjban foglalt adatmennyiség feletti forgalom
MobilWeb Hobbi 1000 Ft 50 MB díjmentes
MobilWeb Profi 2000 Ft 500 MB díjmentes

Ennyi az össz lehetőség a mobilnetre? 2000ft-ot nem fogok havonta fizetni 50mb meg sztem semmire nem elég..

Meg mi az h "Havidíjban foglalt adatmennyiség feletti forgalom" "díjmentes"?

(#15609) hackeeeee válasza -=Vacsek=- (#15608) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fél évig 50%-al olcsóbb, ha irodában aláírsz 1 év hűséget. Rendelhető opcióként csak ezek vannak.

Semmire? Neked lehet.. Én 50MB-vel elvagyok 1 hónapban.. Annyi, hogy nem web-rádiózok.. De ha még rádiózol is, az 500MB bőven elég, ismerősöm 300MB-ből kijön úgy, hogy napi szinten hallgat 128kbit-es rádiót..

Mi az? Pontosan az, szerintem érthető...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15610) Z0C! válasza -=Vacsek=- (#15608) üzenetére


Z0C!
őstag

nem számláznak túl, csak a sebességet csökkentik...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#15611) mukibuci válasza -=Vacsek=- (#15608) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Igen, ennyi.

Meg mi az h "Havidíjban foglalt adatmennyiség feletti forgalom" "díjmentes"?
Nem kapsz 300000Ftos telefonszámlát, csak lassítják a sebességed.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15612) -=Vacsek=- válasza mukibuci (#15611) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Tehát ha választom az 1000ft/hó 50mb-os csomagot aláírok irodában akkor félévig 50%-ot kell fizetnem fél évig tehát 9000ft 1 évre. Az nem tűnik vészesnek, na de a másik h ha elérem az 50mb-ot tegyük fel 1 hét alatt utána mint mondjátok lassítják de akár elérhetem a 200-300mb-ot is?

[ Szerkesztve ]

(#15613) hackeeeee válasza -=Vacsek=- (#15612) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen.

Bár azzal a tempóval a büdös életben nem fogod. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15614) -=Vacsek=- válasza hackeeeee (#15613) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Hmm értem. Mivel nincs nagy választási lehetőség csak ez marad.. Köszi a válaszokat :)

(#15615) hackeeeee válasza -=Vacsek=- (#15614) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincsmit.

Ha csak hébe-hóba böngészel, mail-t olvasol, esetleg FB (ami forgalomdíj mentes, tehát nem számolja bele a forgalomba) ilyesmi, arra elég az 50MB.. Engem csak 1. hónapban korlátoztak le, azóta nem. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15616) -=Vacsek=- válasza hackeeeee (#15615) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

És mikor lekorlátoztak mennyire volt lassú a net?

(#15617) hackeeeee válasza -=Vacsek=- (#15616) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eléggé. :D

Lefelé ~15kbit, felfelé ~44kbit volt Speedtest szerint.

Véleményem szubjektív...

(#15618) mukibuci válasza -=Vacsek=- (#15616) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

9.6 kilobit/sec le is, fel is ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15619) -=Vacsek=- válasza mukibuci (#15618) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Nah most akkor melyik? :D

Meg tudtok írni egy normál sebességet is amikor még az 50es limiten belül vagy?

(#15620) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

50 Mbyte elég szűkös, 500 viszont gyakorlatilag szinte mindenre elég (ha nem steam-elsz folyamtosan youtube videókat).

Gyakorlatilag használhatatlan szintre lassítják, ha eléred a küszöböt.

(#15621) mukibuci válasza -=Vacsek=- (#15619) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez a maximum, aztán hogy mennyire korlátoznak azt ki tudja?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15622) hackeeeee válasza Solar_Wind (#15620) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondtam, attól függ, kinek mire kell...

Öhm, használhatatlan, Én még ~50MB-t elhasználtam korlátozva...

(#15619) -=Vacsek=- : Mérek egyet nemsoká.
Én ennyit mértem:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15623) -=Vacsek=- válasza hackeeeee (#15622) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Ez elég jó sebesség! :) De az 50mb-tól kicsit tartok h kevés lesz :D

Am milyen telód van?

(#15624) hackeeeee válasza -=Vacsek=- (#15623) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ, amúgy ha azt nézed, 500MB félévig 1000Ft, ha irodában írod alá rá a hűséget, az is jó ár. :) Utána mondjuk 2k, az már kicsit sok..

So.. 1-2 hónap alatt rájösz, addig kicsit fogy.. Dehát pl. operában kikapcsolod a képeket, vagy beállítod a minőséget, már kevesebbet "fogyaszt"...

LG GT540.

Véleményem szubjektív...

(#15625) wwenigma válasza hackeeeee (#15622) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miskolc, voda, LG GT540:

WiFi az jobb.... meg free itthon. :D

Egyebkent nem is a sebességgel van a baj hanem a ping, neha krva lassan indul meg lefelé egy oldal... de ahogy hackeeee is irta, képek betöltését ki kell kapcsolni es ugy sokáig elég az 50-100 (surf) MB-is.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15626) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Előzmények: Alapfelállás és első levél

És itt van a gyönyörű válasz az ügyfélszolgálatnak:

Tisztelt XY Úr!

Hivatkozva a 2011. július 30-án érkezett elektronikus levelére, az alábbiakban küldjük válaszunkat.

Tájékoztatjuk, hogy az egyes tarifák havidíjai, valamint a tarifák havidíján felüli perc-és SMS díjai 2011. augusztus 19-től emelkednek. Az emelkedést a piaci körülményekben bekövetkezett változások indokolják. A fentiekről előfizetőinket számlaleveiken értesítettük, valamint 2011. június 17-én megjelentettük az ezzel kapcsolatos Közleményt.

Tájékoztatjuk, hogy az Eht. 132.§. (4)-(5) bekezdései az alábbiak szerint rendelkeznek az Általános Szerződési Feltételek egyoldalú módosításával kapcsolatban:

(4) Ha a szolgáltató az általános szerződési feltételekben meghatározott esetekben jogosult az általános szerződési feltételeket egyoldalúan módosítani, köteles a módosításról a hatálybalépését megelőzően legalább 30 nappal az előfizetőket e törvényben foglaltak szerint értesíteni, az előfizetőket megillető felmondás feltételeiről szóló tájékoztatással együtt. Ebben az esetben az előfizető jogosult a módosítás tárgyában megküldött értesítést követő 8 napon belül a szerződés azonnali hatályú felmondására.

(5) Amennyiben a módosítás az előfizető számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, az előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az előfizetői szerződést. Nem mondhatja fel az előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az előfizető felmondja az előfizetői szerződést, a szolgáltató az előfizetőtől nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét.

A fent leírtak alapján az áremelésben érintett tarifacsomaggal rendelkező ügyfeleink a feltételes kedvezmény és a kötbér megfizetése nélkül bonthatják az előfizetői szerződésüket, amennyiben az árváltozásról szóló értesítés kézhezvételét követő 15 napon belül jelzik az erre vonatkozó szándékukat.

Az árak változásáról a 0493366123-as sorszámú számlában értesítettük Önt, melyben tájékoztattuk arról, hogy a módosítás miatt 15 napon belül jelezheti az előfizetői szerződések felbontását. Amennyiben 15 napon belül jelzi, abban az esetben díjmentesen felbontjuk az előfizetői szerződéseket.

Tekintettel arra, hogy a megadott időn belül bontási szándékát nem jelezte, a díjmentes bontást nem tudjuk biztosítani.

A fentiekkel kapcsolatos szíves megértését köszönjük!

Tisztelettel: XY ügyintéző
Vodafone Magyarország zrt.
levelezési csoport

Amire csak ezt tudtam irni:

Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Tisztában vagyok a bemásolt dolgokkal, de hogy őszinte legyek , az Önök által írtak köszönő viszonyban sincsenek azokkal a dolgokkal amiket kérdeztem. A hivatkozott 0493366123-as sorszámú számlában nem az szerepel amit Önök irtak. Ezt Önök a 0494457835 számú számlában közölték, amely 2011.07.09-én került kiállításra és amelyről 13.-án kaptam email értesítést. A fenti 2 számlát hiteles zip formában letöltve archiváltam, amennyiben nem férnének hozzá szíves rendelkezésükre bocsátom. 18.-án ennek ellenére a kollegájuk azt közölte hogy csak kötbérfizetés mellett bonthatom fel az előfizetésem - illetve válthatok egy másik dijcsomagra. (halkan megjegyzem, az eddiginél magasabb előfizetési/havidijjal szerettem volna egy ujabb szám vodafone-hoz hordozása mellett)

Tehát ismét csatoltam a 2 számlámról készült screenshotot, az alábbiakban megtalálhatóak a korábbi levélváltások és várom mihamarabbi szíves válaszukat.

Tisztelettel: XY.

Nahh, hajrá. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15627) Oly válasza -=Vacsek=- (#15623) üzenetére


Oly
senior tag

Az most már 100 MB ;)

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#15628) Oly válasza wwenigma (#15626) üzenetére


Oly
senior tag

Ez a "18-án azt közölte" lenne az üzletben kapott infó?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#15629) wwenigma válasza Oly (#15628) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ja. Nezd meg a korabbiakban linkelt kepeket, a korabbin nincs 15nap, csak a masodikaon.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15630) hackeeeee válasza Oly (#15627) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

100?

Véleményem szubjektív...

(#15631) mukibuci válasza hackeeeee (#15630) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Mától 100MBra fog nőni a mobilweb hobbi opcióban a felhasználható adatmennyiség :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15632) -=Vacsek=- válasza mukibuci (#15631) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Nah ez egy jó hír jöv héten asszem megyek is be szerződni :C

Am ezt hol olvastátok? :DDD

(#15633) hackeeeee válasza mukibuci (#15631) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Óóóóóó... :) Ezt nem is tudtam.. :)

Akkor ez már aktuális hónaptól is élni fog, vagy csak következő hónaptól?

Véleményem szubjektív...

(#15634) mukibuci válasza hackeeeee (#15633) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Sztem kinek hogy :) Feltételezem, hogy akinek már lefogyott az adott 50 megája, annak nem, akit még nem lassítottak, annak már most duplázzák az adatmennyiségét.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15635) hackeeeee válasza mukibuci (#15634) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm! :R

Amúgy erről van valami írás, vagy ez is az új aszf-ben van benne?

Véleményem szubjektív...

(#15636) Oly válasza wwenigma (#15629) üzenetére


Oly
senior tag

Akkor megpróbállak felvilágosítani még1x:

06/06-os számládban ezt írták:
A csomagokban szereplõ percek és SMS-ek mennyisége változatlan marad. További részleteket a belföldrõl, hálózaton
belül díjmentesen hívható 06 70 700 7770 telefonszámon, vagy a honlapunkon: www.vodafone.hu/vodafonerol/aszf
találhat. Az elõfizetõt megilletõ jogokról további részleteket az Általános Szerzõdési Feltételek 2.2.4. pontjában olvashat.

A hivatkozott 2.2.4-ben pedig ez van:

Az Előfizető abban az esetben, ha az Általános Szerződési Feltételek Szolgáltató általi egyoldalú módosítása az Előfizetőre nézve hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, az Előfizető az Általános Szerződési Feltételek módosításáról történt értesítését követő 15 (tizenöt) napon belül jogosult az Előfizetői Szerződés további jogkövetkezmények nélküli felmondására.

Téged már a 06/06-os számládban értesítettek arról, hogy változik.
Továbbá itt, meg még más helyeken is.

A 07/06-os számládban ez van:
Az ÁSZF Díjszabás A fejezet 7. pontja, illetve B fejezet 9.2 pontja módosulni fog. A változásról a hálózaton belül,
belföldrõl díjmentesen hívható +36 70 7007770-es számon, www.vodafone.hu/aszfmodositas oldalon, vagy bármelyik
üzletünkben tájékozódhat. Ha a megváltozott feltételekkel nem kívánja szolgáltatásainkat igénybe venni, 15 napon belül
szíveskedjen azt jelezni felénk!

Nézted, hogy mi van a A/7 és B/9 pontban??????
Roaming!!! Itt nem az áremelésről tájékoztattak!

Kapíse??? ;)

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#15637) hackeeeee válasza wwenigma (#15626) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy, Én itt annyit tennék, hogy visszaküldeném azt a mail-t 1-1-ben, amiben a számlát kaptad, hogy lássák, hogy nem kaptad meg azokat a részeket, és kész, a csatolt file-okkal együtt...Ha oldalszámozva van az e-számla (ami elvileg van) és bizonyos oldalak hiányoznak, akkor ez látszik.. Elvileg asszem tán 6 oldal a számla, tehát az 6/6.

Mellesleg, ha az aszf-ben benne van/volt a 15 nap, akkor sztem ugyanúgy szívás az egész.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15638) Grande Ale válasza mukibuci (#15631) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mindenkinek? Vagy csak az új előfizetőknek?

(#15639) mukibuci válasza Grande Ale (#15638) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez nem előfizetés, nincsenek új meg régi előfizetők. Idővel majd eljut mindenkihez.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15640) Grande Ale válasza mukibuci (#15639) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem előfizetés? Hát akkor mi? Ajándék? Ez egy internet opció, amire elő kell fizetni, sőt, még hűséget is lehet rá kötni...

(#15641) mukibuci válasza Grande Ale (#15640) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez egy internet OPCIÓ, mint ahogy te is írod.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15642) hackeeeee válasza mukibuci (#15641) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abban igaza van, hogy előfizetsz az opcióra, és hűséget vállalsz rá. :)

Véleményem szubjektív...

(#15643) mukibuci válasza hackeeeee (#15642) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ha van előfizetésed, akkor lehet mellé opciód, amire vállalhatsz hűséget. Ha nincs előfizetésed, akkor nincs opciód se :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15644) hackeeeee válasza mukibuci (#15643) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az oké, de attól előfizetsz az adott opcióra, hogy használd.. :)

Amúgy a voda oldalán még mindig 50MB van. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15645) mukibuci válasza hackeeeee (#15644) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Lehet ezen molyolni reggelig, szerintem az opcióidat csak megrendeled :) Ha hűséget vállalsz rá, azt is opció hűségnek hívják

Majd egyszer módosítják a honlapot is, folyamatosan küldik az SMSeket, akiket már átváltottak :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15646) hackeeeee válasza mukibuci (#15645) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, értem, okés. Akkor majd valamikor megérkezik. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15647) Grande Ale válasza mukibuci (#15645) üzenetére


Grande Ale
őstag

A lassitás mértékén nem akarnak változtatni? Ez a 9kb elég gáz. T-nél 32...

(#15648) hackeeeee válasza Grande Ale (#15647) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annyit írnak.. Nekem a le/fel 2* annyi volt, tudom az sem túl jó, de vmennyivel jobb..

Véleményem szubjektív...

(#15649) Grande Ale


Grande Ale
őstag

adókörzet információ van a vodánál?

(#15650) mukibuci válasza Grande Ale (#15649) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

tudtommal nincs :N

viszont az időjárás widget kiírja a várost, hogy hol vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.