Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62901) Cs1csó válasza Erzsébeti (#62900) üzenetére


Cs1csó
félisten

El kell engedni a FLASH alapú játékokat, a Chrome is végleg tiltani fogja decemberben. Ha ennyire lusta g.cik, akkor ezt kell tenni.
Nyugi simán át lehetne írni más alapra.

(#62902) Csupingo válasza Erzsébeti (#62900) üzenetére


Csupingo
veterán

A 82.0.2-höz még lehetett telepíteni a flash-t, ahogy eddig is. A legújabbhoz már nem tudod feltenni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62903) Erzsébeti válasza Csupingo (#62902) üzenetére


Erzsébeti
tag

azt hogy kell.
A címsorban megjelenik a flash ikonja, és ha rákattintok akkor azt írja, hogy engedem, vagy nem engedem. Erre én engedem, és nem történik semmi.

(#62904) Erzsébeti válasza Erzsébeti (#62903) üzenetére


Erzsébeti
tag

(#62905) Csupingo válasza Erzsébeti (#62903) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezen az oldalon a középső, sárgára nyomsz: "download flash player".

Néha másik oldalt ad be, ott kiveszed a mcaffe alatti négyzetekből a pipákat és a jobb felső kék letöltőre nyomsz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62906) Erzsébeti válasza Csupingo (#62905) üzenetére


Erzsébeti
tag

Köszönöm.
De sajnos nem hozott változást. :(
Feltettem, de ugyan az a probléma.
Engedélyezem az adott lapon a flash-t, de amikor a játékot indítom akkor csak "homokórázik" az indítási nyomás után, és nem indul...
Ha felmegyek a címsorhoz, és újra lenyitom a flash engedélyezését, és megnyomom az engedélyezés gombot akkor úgy tesz mintha minden oké lenne, de pl. a flash ikon színe sem változik meg. Gyak olyan mintha a böngésző, vagy valami része fogná az engedélyezést.

(#62907) Csupingo válasza Erzsébeti (#62906) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt próbáltad? Már nem emlékszem, hogy elsőre miket kell engedélyezni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62908) Erzsébeti válasza Csupingo (#62907) üzenetére


Erzsébeti
tag

Igen ezt próbáltam.
ezzel játszom már évek óta.
És pont így is próbáltam engedélyezni ahogy a képen van.
Rá lehet kattintania címsori ikonra, és az engedélyezés re is, de csak idáig jutok vele, hogy a játék elindítása gombot lenyomom, és neki kezd a várakozós kör pörögni, és semmit nem csinál mást.
Tehát nem jut el addig a képernyőig amin a te képed is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#62909) Erzsébeti válasza Erzsébeti (#62908) üzenetére


Erzsébeti
tag

Ha megnyitom a firefox beállításokat, és ott rákattintok a "kiegészítők és témák" menüpontra bejön egy új lap, de nem tartalmaz semmit.
A címsorban meg csak annyi van, hogy about:blank
A lap meg üres.

(#62910) WhiteWalker válasza Erzsébeti (#62909) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Win 10 és a flash esete ;]

Engedd el a flash alapú tartalmakat.

(#62911) Erzsébeti válasza WhiteWalker (#62910) üzenetére


Erzsébeti
tag

De ez a b*zi játék nincs máshogy... :(

Azt én is könnyen tudom másnak ajánlani, hogy hagyja abba, amit én nem is használok.

(#62912) csako válasza Erzsébeti (#62911) üzenetére


csako
veterán

Ez nem hasonlít rá eléggé?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62913) Erzsébeti válasza csako (#62912) üzenetére


Erzsébeti
tag

köszi, de csak nagyon haloványan... :)

(#62914) WhiteWalker válasza Erzsébeti (#62911) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Elég nehéz ám széllel szemben pis@lni :U

(#62915) gerigő


gerigő
tag

Sziasztok!
Tudja valaki,hogy ezek a fekete négyzetek (frissen telepített) Firefoxban miért jelennek meg, oldalak gyors görgetésénél éppen csak bevillannak, és azonnal el is tűnnek.
Ez eddig nem fordult elő. Más böngészőt is kipróbáltam (Edge), ott nem tapasztaltam ilyent.

(#62916) Mikiller válasza Erzsébeti (#62911) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Én most raktam fel a Flash-t FF 82.03 64bit-hez win10 x64-en rákerestem a bubbels3 -ra és engedélyezés után megy mindenhol.
Nálad lehet bekavar valami blokkoló.

(#62917) Erzsébeti válasza Mikiller (#62916) üzenetére


Erzsébeti
tag

Hát igen valami fogja ezt az oldalt...
Mivel van mások oldal ami adja ezt a bubbles3-at, szintén flash-es de az megy.

https://www.jatekstart.com/jatekok/%C3%BCgyess%C3%A9gi-j%C3%A1t%C3%A9kok/20090228/bubbels-3

(#62918) Cs1csó válasza Erzsébeti (#62911) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ah a baj, hogy - nem csak te már más is jött hasonlóval - mert az adott játék készítője egy lusta tetű és nem hajlandó készíteni egy flash nélküli változatot ezért mindenki a böngészőt, a böngésző készítőjét tartja hibásnak.
Jelentem NEM a böngésző a hibás, mert ez egy súlyos biztonsági rés - maga a flash - és ezt kellett végre bezárni. A komoly cégek vagy személyek fogták magukat és amit kellett átírtak.

Ez ugyanaz mint amikor valaki egy már bizonyítottan veszélyes gyógyszerre esküszik mert neki az vált be és egyszer csak bevonják, és veri az asztalt.
El kell engedni, ez van, a világ forog tovább, a flash és ezen játék nélkül is.

Szerettem a trópusi gyümölcs ízesítésű rágót a LIDL-ben, megszüntették, ez van.

+1 WhiteWalker

Elég nehéz ám széllel szemben pis@lni

[ Szerkesztve ]

(#62919) brd válasza Cs1csó (#62918) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel az a baj, hogy eldöntötték helyetted. Lehet, hogy ez téged nem zavar, mert nem értékeled a szabadságot. Én vagy 2-3 éve nem használtam internetes weboldalon flash-t (nem is akarok), de vannak olyan management felületek, amelyek flash-t igényelnek (régi eszközöknél, amire nincs felületet érintő frissítés, vagy egyéb okból nem applikálható - tudom, basszuk ki őket, mert neked nem tetszik), ezeket miért ne lehetne egy mai böngészővel kezelni (egyénileg engedélyezve az adott felületre a flash-t), mi ennek a biztonsági kockázata?

The only real valuable thing is intuition.

(#62920) Grg válasza brd (#62919) üzenetére


Grg
tag

Pontosan, nekem pl. 3 IP kamerám van, mindegyik flash alapú felülettel bír (ok, van mobilos app is, de abban a jópár opció nincs benne) most akkor dobjam ki őket....

Ez kb ugyanaz, mint az fb vagy a yt új kinézete, jól rákényszerítik mindenkire, mert pár embernek tetszik, a többség meg le van ***a :(

(#62921) Cs1csó válasza brd (#62919) üzenetére


Cs1csó
félisten

és Grg, pontosan ez az a hozzáállás ami miatt sokan még ma is XP-t használnak, vagy a 11 éves Windows 7-et, esetleg sírnak, hogy a 20 éves nyomtatójuk nem tudja az adott protokollt vagy nincs hozzá már patron stb.

A világ halad, a világ változik. Nem azt mondom ez a jó, hanem, hogy a világ így működik.

(#62922) Grg válasza Cs1csó (#62921) üzenetére


Grg
tag

A te hozzáállásod pedig, a fogyasztói társadalom mintapéldája... de én most itt befejeztem. Örülök,hogy te megteheted hogy kidobsz valami jól működőt csak mert...

(#62923) Mikiller válasza Erzsébeti (#62917) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Próbáld meg letiltott kiegészítőkkel indítani a FF-ot (a súgónál) és a játék oldalán fent balra a "lego" kockánál engedélyezni csak a flash-t. Így megtudod van-e a FF-ban valami, ami megakadályoz a játékban.

(#62924) Erzsébeti válasza Cs1csó (#62918) üzenetére


Erzsébeti
tag

Ez nem az a probléma, mivel az adott játék egy másik oldalról betöltve éppen játszható, és az is flash-t használ, és még is megy a firefoxon!
Egyébként kipróbáltam az Edge-n is, és ott is megy.
Egyébként én nem is a böngészőt hibáztatom (miért is gondolod, hogy egy eszközt "védeni" kell?), csak egyszerűen használni szeretném azt amit megszoktam, és eddig működött. Ez nem a világ forgása, hanem egy hiba amit el szeretnék hárítani.

Ja és még valami.
Az index fórumán sem tudsz képet beilleszteni ha nincs flash, mivel a kép kiválasztógombja flash-es. Amíg az adott oldalon nem engedélyezem a firefox nem jeleníti meg a gombot, és így nem is lehet használni.
Tudom, oldja meg az index ezt a problémát.
Ezt nem is azért írom, mert dicsérni akarom az index kódolóit...

[ Szerkesztve ]

(#62925) Cs1csó válasza Erzsébeti (#62924) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#62926) mzso


mzso
veterán

Helló!

A régi Session Manager+t fel lehet tákolni aktuális Firefox-ra? Egy pár régi kiegészítőt (Némelyiket moddolták hogy működjön) fel tudtam erőltetni és működnek is.

(#62927) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni: mostanában tapasztalom azt a jelenséget, hogy sok esetben egyszerűen másodpercekre megfagy egy oldal, görgetni tudom, de az ott lévő hivatkozásokra nem tudok kattintani. Vagy pl. itt a PH-n a belépő ablakban beírom az adatokat, majd nyomok egy entert, de 3-4 másodpercre ez is kifagy, "gondolkodik", és csak utána lép be. Nem a nettel van gond, az 1000/1000-es, és próbáltam a Chrome-ot is, azon nyoma sincs ezeknek a kifagyásoknak. A win10-es topikban is felvetettem ezt a dolgot, ott valaki írta, hogy neki meg a Chrome-mal volt ilyen gondja, és neki sem tudott senki segíteni hogy mi ez. Lehet, hogy valami parajelenséggel állunk szemben? ;]
A mozillát 99%-ban 1-2 lap megnyitásával használom, nincs folyamatosan 10-20 megnyitott lap, a memóriát most bővítettem 4-ről 8 GB-ra. Kiegészítők közül egyedül az uBlock Origin van fent, itteni javallatra.

(#62928) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

FF alatt sok weboldalt nem tudok olvasni, mert azt állítják hirdetésblokkolót használok. :F Pedig nem. Ilyenkor IE-be szoktam másolni a linket, ott simán olvasható. Van esetleg valami beépített cucc az FF-ben, amiről nem tudok?

Példák: Totalcar, Indafilm.

szerk.: megvan. Beállítások/Adatvédelem és biztonság/ Szokásos legyen a beállítás

[ Szerkesztve ]

(#62929) milan26 válasza albiosz (#62928) üzenetére


milan26
senior tag

Nekem mindkettő jó, pedig én használok. :D

(#62930) albiosz válasza milan26 (#62929) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi, meglett közben. Beállítások/Adatvédelem és biztonság/ Szokásos beállítással oké.

(#62932) Voice24 válasza Voice24 (#62927) üzenetére


Voice24
őstag

Nos, bár válasz nem jött, szerintem rájöttem a probléma forrására, ami nem más, mint az uBlock Origin. Már múltkor is azt írtam, hogy szerintem ez okozta a fagyásokat (mert a telepítése után kezdtek előjönni a gondok), de akkor itt valaki határozottan cáfolta, hogy biztosan nem. Nos, most próbaképp letiltottam, és villámgyorsan, gördülékenyen megy minden, nincs pár másodperces kifagyás.

(#62933) Cs1csó válasza Voice24 (#62932) üzenetére


Cs1csó
félisten

Távolítsd el tisztítsd ki a böngészőt - cache törlés stb. - majd telepítsd újra lehet megjavul.

(#62934) farkas-j


farkas-j
őstag

Nano Adblockert használtam Nano Defenderrel együtt. A támogatás megszűnése miatt az itt javasolt uBlock Origint tettem fel. Ezzel együttműködik a Nano Defender vagy azt is töröljem?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62935) Cs1csó válasza farkas-j (#62934) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg együtt működik, de én pl. nem használom mert nem látom előnyét, alig van pár oldal ahol jelez és ha telepítve van ez a plusz kiegészítő akkor sem biztos, hogy segít.
Tehát mondjuk simán Ublock Origin-t használva 100-ból 6 oldal jelez, hogy ne használj reklámblokkolót és ha telepíted a Nano Defender-t akkor ebből a 6-ból talán 2-3-at "átver" tehát nem elég hatékony.

(#62936) Voice24 válasza Cs1csó (#62933) üzenetére


Voice24
őstag

Viszonylag friss telepítés, talán október elején raktam újra a win10-et. Utána jöttem a videómegjelenítési gondommal, amit végül az AdBlock és a facebook container eltávolítása oldott meg, akkor tettem fel itteni javaslatra az uBlock-ot, és azóta kezdődtek a fagyások. Most, hogy letiltottam, minden flottul megy, és a win10 újratelepítés előtt is évekig gond nélkül ment a mozilla a fagyások nélkül, soha nem kellett újratelepítenem, legyalulnom. Vagyis gyanús, hogy esetemben mégsem válik be ez a reklámblokkoló, de másnál ettől még tökéletes lehet.

(#62937) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Csak nekem csinál olyat néha a friss FF, hogy kikapcsolja a Windows Aero-t simára és vissza sem lehet állítani míg újra nincs indítva a gép? Illetve jobb felsú bezárás stb ikon is megváltozik FF-ban iylenkor.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#62938) brd válasza laceszgamer (#62937) üzenetére


brd
nagyúr

Melyik Windows? Az valószínűleg nem önmagában a Firefox hibája, hanem elfogy a memória, vagy VGA (driver) hiba lesz. Ha jön a hiba, próbálj meg egy olyat, hogy admin jogú parancssorba: net stop uxsms (ez leállítja az Aero felületért felelős komponenst, de az már lehet, hogy le is állt nálad, így felesleges is ezt kiadni), aztán net start uxsms (ez meg elindítja).

The only real valuable thing is intuition.

(#62939) laceszgamer válasza brd (#62938) üzenetére


laceszgamer
addikt

Win 7, memoria nem nagyon fogyhatott el, mert semmi extrát nem csináltam amúgy még video vagy iylesmi sem ment. VGA driver mostani friss pár napja jött ki akkor tettem fel.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#62940) brd válasza Cs1csó (#62921) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, én pont azt mondom, hogy egy új böngészővel szeretném használni azt, amit már nem lehet. Ehelyett majd fent kell tartanom egy régi böngészőt (vagy esetleg egy egész virtuális gépet is, ha olyan módon nyírja ki a kedves OS készítője), mert a flash nyilván nem önmagáért fontos, hanem azért, mert valami, amit nem lehet, vagy legalábbis nem érdemes lecserélni, ezt használja. A kérdésre egyébként miért nem válaszoltál?
Ez komolyan önmagában még mindig érv embereknél, hogy valami hány éves? El kellene már felejteni ezeket az idiótaságokat. Legalább azt írtad volna, hogy ez meg az nem támogatja, vagy hogy nem kap biztonsági frissítéseket... (Néhány kevés kivételtől eltekintve csak ezek szólnak úgy ~10 éve már az újabb Windows-ok mellett.) A nyomtató meg aztán tényleg olyan, hogy ami 20 éve nyomtatott, az tud nyomtatni ma is. Azt kivéve, hogy a készítő profitja magasabb lesz, ha elad újabb nyomtatókat, semmi nem indokolja, hogy a régit ne lehetne használni (nyilván a gyártónak nem érdeke, hogy alkatrészt, drivert és patront/tonert adjon, mert egy új nyomtatón nagyobbat tud szakítani, de ezeket nélküled is értjük, köszönjük, nem kell többször leírni, hogy ilyen a világ, sajnos mi is látjuk).

The only real valuable thing is intuition.

(#62941) brd válasza laceszgamer (#62939) üzenetére


brd
nagyúr

No', akkor tedd vissza a régit próbából pár napra, hátha csak az új nem sikerült olyan jól! ;) Ha ez megoldja, akkor pedig várd meg a következő drivert esetleg...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#62942) laceszgamer válasza brd (#62941) üzenetére


laceszgamer
addikt

Hát amúgy csinált ez már más furcsaságot is, mármint a friss verzió. Pl ha google-val keresek valamire, simán rányomok van amikor instant új fülön nyitja meg van amikor ugyanazon simán, aztán ez random változik mikor milyen kedve van. De erre az Aero kikapcsos dologra csak nagyon régi bejegyzést találtam valami 6 éves verziónál.
Na meg ugye az üzi sem jött elő hogy a win átváltott... hanem csak átváltott és semmi üzi vagy iylesmi, illetve visszaváltani sem engedte hiába próbáltam visszaváltani.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#62943) Cs1csó válasza brd (#62940) üzenetére


Cs1csó
félisten

Flash = súlyos nem foltozható biztonsági kockázat

Az Adobe megadta magát: leállítják a Flash Player fejlesztését

Volt valami térképes oldal ami flash-es volt egy illető használta és mikor hallott erről, hogy lelövik - idővel - a flash-t kíváncsi volt mi lesz az oldallal. Mondtam neki kérdezze meg az oldal üzemeltetőjét, megkérdezte a válasz kb: ennyi volt (lusták vagyunk és sok pénzbe kerülne átportolni az oldalt)

Itt nem csak a fogyasztói társadalomról van szó, hogy a régit dobd ki és vegyél újat, hanem itt SZOFTVER BIZTONSÁGRÓL is szó van, arról, hogy a Windows 7 is már egy 11 éves rendszer és már lassan egy éve semmilyen biztonsági támogatás nincs rá.

Egy 1920-ban készült autóval is lehet közlekedni, de ha jól tudom abban még nem volt szériatartozék a biztonsági öv, és a légzsák sem nem volt téli-nyári gumija, ABS stb.

Ettől még most is elvinne A-ból B-be nem ez a gond, hanem a biztonság.

Vagy az AZBESZTES szigetelés továbbra is jó nem ok nélkül használták csak súlyosan rákkeltő, tehát nem azért vezették ki mert már nem hatékony, hanem mert magas a biztonsági kockázata az egészségre nézve.

[ Szerkesztve ]

(#62944) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Firefoxhoz kéne nekem egy olyan reklámblokkoló ami a Port.hu oldalon működik.
Már nagyon rég Adblock Plust használok, de ez a nyomorult Port.hu és még egykét oldal nem hajlandó úgy működni, ha be van kapcsolva, közben meg dézsából öntik a reklámokat! :((( :(((
Tud valaki valami használható reklámblokkolót ajánlani?

Samsem

(#62945) Cs1csó válasza SamSem58 (#62944) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ublock Origin
Használom a Port.hu-t és tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#62946) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Kösz, kipróbálom!
Felraktam, eddig tökéletes!
Hála és köszönet! :D Már az agyamra ment a Port.hu, a reklámjaival! :o

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#62947) Cs1csó válasza SamSem58 (#62946) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Adblock Plus-t kukázd, esetleg egy cache ürítést is csinálj előtte.

(#62948) SamSem58 válasza Cs1csó (#62947) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz!

Samsem

(#62949) SamSem58 válasza Cs1csó (#62804) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A mappa és elérhetősége: tálcán a keresőbe beírni: %appdata%, majd Enter és megjelenik az AppData\Roaming - itt a Roaming mappából kell kimásolni (én csak az asztalra szoktam, de lehet csinálni mentést is, nem árt!) a Mozilla mappát.

Samsem

(#62950) Cs1csó válasza SamSem58 (#62949) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, megjegyeztem! Tudom hol vannak a Firefox - Mozilla mappák csak nem tudtam pontosan melyik szükséges.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.