Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) lovi27 válasza csako (#62095) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam a telepített FF-ban majdnem jó - egy picit laggol és a Feladatkezelő szerint kb. 30% a CPU terhelés. Viszont a portable verzió hanyatt dobta tőle magát. ;]
Na, jó. 3-4 másodpercenként váltott egy képet és kb. fél perc múlva összeomlott az oldal hibával leállt.

(#62102) brd válasza csako (#62095) üzenetére


brd
nagyúr

Nálam semmi gond vele (legújabb 32 bites ESR), CPU használat kb. 3%, bár a VGA-n a 20% terhelés a 200MHz-en futó 1070-en ugyan fura, még egy Index főoldal betöltésénél is max. ~15%-ra megy fel.

The only real valuable thing is intuition.

(#62103) Darkness válasza csako (#62095) üzenetére


Darkness
aktív tag

10 % proci és 50 % IGP :) a memória 1,6 GB, de 7 tab nyitva van mellette. (FF 77.0.1 (64))

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#62104) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Harmadik generációs Core i5 processzoros számítógéppel rendelkezem, amire letöltöttem a h264ify kiegészítőt, ami eleinte működött is, de újra telepítettem a számítógépet, azóta nem akar működni ez a plugin a firefoxba. Csatolom a képet a problémámról. A lényeg: h264ify engedélyezése után nincs 4K lejátszási lehetőség egyik 4K videónál sem a youtube-n, míg ha letiltom van. Csak épen nekem a processzorom nem támogatja a 4K 60FPS-t csak ezzel a kiegészítővel. Az a fura hogy mikor először feltelepítettem a számítógép újra telepítése előtt, akkor még ment vele szépen, de most tanácstalan vagyok hogy mi lehet a gond. Van ötletetek hogy miért nem működhet ez a plugin ha nem olyan régen még működött?
A képen az első állapotban nem volt engedélyezve a plugin, a második képen már volt (ekkor tűnik el a 4K lehetőség)


-Norbi-

(#62105) csako válasza Norby86 (#62104) üzenetére


csako
veterán

A kiegészítő rendben működik, átvált VP9-ről, az már a YT sara, hogy akkor 4K sincs.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62106) movax válasza Norby86 (#62104) üzenetére


movax
őstag

Valami lehet magával a Firefox-szal is, nekem is 3. gen intel procim van, i7-es, korábban szépen ment a Costa Rica-videó 4k-ban, kiegészítő nélkül is, de most nagyon szakadozik.

(#62107) Norby86 válasza csako (#62105) üzenetére


Norby86
őstag

De pár napja még volt, bár lehet valóban a YT sara, csak egybe esett a számítógép ujra telepítésével a hiba megjelenése.

(#62106) movax:
Nekem is szaggat, ezért kellene a plugin. Állítólag a 8. generációtól már támogatva van ez a kódolás a prociba, de ennél még nincs. Nekem sajnos minden 4K 60FPS videó akadozik.

-Norbi-

(#62108) brd válasza movax (#62106) üzenetére


brd
nagyúr

Ez melyik Firefox? Nekem Sandy i7-tel (ez a 2. gen, ha jól emlékszem; a 3-as gen. egy picit gyorsabb is elvileg) a gyári órajelein 28-62% között változik a terheltség, de a leggyakrabban 45-48% környékén van a 4K-s VP9 formátum (315-ös track) lejátszása közben és egyetlen frame-et sem dob el.

The only real valuable thing is intuition.

(#62109) movax válasza brd (#62108) üzenetére


movax
őstag

Legújabb Firefox, 77.0.1-es. A procit 75 százalékra pörgeti, és durván szaggat.

(#62110) csako válasza lovi27 (#62101) üzenetére


csako
veterán

& (#62102) brd & (#62103) Darkness
Köszönöm, hogy megnéztétek :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62111) MageRG


MageRG
addikt

Tisztelt hölgyek és urak!
Egy ideje valamit változtatott a Youtube, és visszajöttek az idegesítő reklámok.
Előtte nem volt ilyen gondom. uBlock Origin-t használok.
Van valami más ajánlott bővítmény, ami megoldja a YT reklámmentességét?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#62112) Intruder2k5 válasza MageRG (#62111) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi ilyet nem tapasztalatok... Bár ritkán YouTube-ozok, de most végigkattintottam vagy 15 linket, nem jött közbe reklám.

(#62113) Cs1csó válasza MageRG (#62111) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehetőségek:
- telepítsd újra az Ublock Origin-t
- telepítsd újra vagy válaszd a "felfrissítés" opciót a böngészőben
- teszteld letiltott kiegésztőkkel csak az újratelepített Ublock Origin legyen hátha valami bezavar
- futtasd ezeket: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIt

(#62114) jarre


jarre
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne hogy a Full Hd 60 fps videòk szaggatva darabosan mennek.
Most akkor böngészőt,procit vagy videokártyát cseréljek? Vagy mit állìtsak be a böngészőn?
CPU:Intel Core 2 Quad q9650
GPU:Nvidia geforce 8600 Ft 512 MB.

(#62115) Cs1csó válasza jarre (#62114) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd ezt a kiegészítőt: h264ify

(#62116) jarre válasza Cs1csó (#62115) üzenetére


jarre
csendes tag

Sajna nem segített.
Akkor mégiscsak erősebb hardver kell.?:F

[ Szerkesztve ]

(#62117) CirrMee válasza jarre (#62116) üzenetére


CirrMee
addikt

Mozilla & h264ify (+megfelelő driver a kártyához) alatt már mennie kellene. Mondjuk a háttérben lehet olyan munkafolyamat, ami magát a gépet fogja. És/vagy irreálisan kevés memória az adott windows verzióhoz.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#62118) Cs1csó válasza jarre (#62116) üzenetére


Cs1csó
félisten

Menni kellene: nekem egy Core2Duo T7250, 8600M-GT (256MB dedikált RAM) 3GB DDR2 RAM, 5400RPM-es HDD, 1440x900-as monitor (a noti kijelzője behalt már rég inverter zsanér stb. úgyhogy külsőről megy.) Windows 10 32 bites.
Na ezen FHD videó fut legalábbis ha elindul és bepufferel már megy. Persze más ne nagyon fousson több böngészőablak se nagyon legyen stb.

Mikor telepítés, mennyi cucc fut a háttérben pl. folyamatos futásnak fölösleges a Skype is, elég ha akkor fut amikor kell stb.

CirrMee
A 8600M-GT-hez 2016 decemberi az utolsó driver (kb. minden oprendszerhez eddig támogatták ami nem rossz mert kb. 2007-es driver tehát közel 10 év és még most is jó.

[ Szerkesztve ]

(#62119) Jazz válasza Jazz (#62022) üzenetére


Jazz
veterán

Erre valaki? Köszi

free your mind

(#62120) IT user válasza Jazz (#62119) üzenetére


IT user
tag

A linken Thunderbird-ről van szó, ott én shift+enterrel kezdek új sort, akkor nincs dupla soremelés.

(#62121) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudnék felhasználói nevet törölni firefox alatt? Alapvetően úgy van beállítva, hogy ne jegyezze meg a bejelentkezési adatokat. Így valóban nem kérdez rá, hogy elmentse-e ezeket, viszont a felhasználói neveket megjegyzi. Ezeket szeretném törölni valahogyan. Valaki tudna ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#62122) IT user válasza Véreshurka (#62121) üzenetére


IT user
tag

Nyomsz egy delete gombot a törlendő felhasználó nevén.

(#62123) Véreshurka válasza IT user (#62122) üzenetére


Véreshurka
senior tag

:R Ez könnyen ment, köszi!

El Psy Kongroo

(#62124) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Mostanában olyasmit tapasztalok, hogy ha olvasás, böngészés közben pl. hírkeresőből, vagy akár fészbúkról) egy linkre kattintok, akkor bár megnyitja az új lapot, de az csak áll üresen, és nem csinál semmit, majd ezt bezárom, és ha újból kattintok a linkre, akkor már normálisan megnyitja az új lapot a tartalommal együtt. Nem mindig van így, de mostanában elég gyakran, és elég idegesítő a dolog. Tehát a kattintást érzékeli, mert nyitja a lapot, de a tartalom nem jön hozzá, míg második próbálkozásra már oké. Ez is valami beállítási dolog, vagy más lehet a háttérben?

(#62125) lovi27 válasza Voice24 (#62124) üzenetére


lovi27
addikt

Első körben cache törlése, esetleg még a sütiket is.

(#62126) csako


csako
veterán

Na, Firefox Preview (Android) váltott Nightly elnevezésre, úgyhogy én meg mentem a sima Bétára, elég az :D ami jelenleg másban nem különbözik tőle ránézésre.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62127) Jazz válasza IT user (#62120) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, de hogy ne kelljen mindig shift+enterezni, nem lehet valahogy tartósan megoldani, about:config-ban átírni valamit?

Köszi!

free your mind

(#62128) Fire/SOUL/CD válasza Jazz (#62127) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondolom akkor ThunderBird-ről van szó...
Ha igen, akkor a korábbi linkedben ott a válasz...
A képen látható opció előtt ne legyen pipa.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#62129) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, a PH új felületén szeretném megváltoztatni a betűtípust. Annyi elég lenne, amit a Firefox Vizsgálóban megtudok változtatni, csak még nem találtam lehetőséget hogyan lehetne elmenteni véglegesen minden fórumra vonatkozóan.
Van itt olyan, aki ért a scriptekhez?

Nagyon zavar a Roboto, sans-serif. Az új felület óta Logouton nézem a fórumokat, de hamarosan azt is át fogják állítani. :\
A Vizsgálóban, ha kikapcsolom ezeket, akkor már megfelelő,
- font-family: Roboto,sans-serif;
- font-size: .875rem;
- font-family: -apple-system,BlinkMacSystemFont,"Segoe UI",Roboto,"Helvetica Neue",Arial,"Noto Sans",sans-serif,"Apple Color Emoji","Segoe UI Emoji","Segoe UI Symbol","Noto Color Emoji";

(#62130) brd válasza Krystal_s (#62129) üzenetére


brd
nagyúr

A megoldást sajnos nem tudom, más területen terelgetem a biteket, de +1, én ezért akár fizetnék is (+ azért is, hogy maradjon a logout küllemű fórum - nem, a prohardver fórum nem ilyen, legfeljebb a színeiben hasonlít), annyira ocs zavaró az a font (valójában az egész küllem, de ez nem az a fórum; ami meg az, ott nem foglalkoznak vele.)

The only real valuable thing is intuition.

(#62131) Cs1csó válasza brd (#62130) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom a honlap üzemeltetése is könnyebb ha egységes a felület, én már megszoktam de tény, hogy van akinek nem megy, úgyhogy sok sikert, hogy az új felületet tudjátok egy kicsit a kedvetek szerint módosítani.

(#62132) csako válasza Krystal_s (#62129) üzenetére


csako
veterán

Stylus kiegészítőben létre kell hozni egy új stílust a PH! oldalaira vonatkozóan, ezzel a tartalommal: body, input, textarea, select, button {font-family: Arial !important;}
Arial helyett természetesen bármi más is lehet a betűtípus.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62133) brd válasza Cs1csó (#62131) üzenetére


brd
nagyúr

Ez nem megszokás kérdése, egyszerűen kevésbé praktikus, kevésbé használható (ill. rondább is, de ez mondjuk szubjektív).

The only real valuable thing is intuition.

(#62134) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !
Nagyon sok lap szokott nálam nyitva lenni .
Napi gép leállítás, majd másnapi gépindítás után ugyanaz a sok lap szokott megnyílni, és ez nekem így volt jó .
DE, ez egyik napról a másikra eltűnt .
Mi lehetett ennek az oka ?
Vissza tudom valahogy nyerni ezeket az eltűnt lapokat ?
Hol, milyen file-ban tárolja ezeket a Mozilla Firefox, amiből esetleg kimazsolázhatnám ?

Üdv.

Astra

(#62135) BullZeye válasza Krystal_s (#62129) üzenetére


BullZeye
veterán

Logoutot is megváltoztatják? Kár érte, én is azt használom egy ideje az erőltetett cleartype miatt.

(#62136) brd válasza BullZeye (#62135) üzenetére


brd
nagyúr

Előbb-utóbb sajnos igen. A ClearType-pal önmagában nincs baj (ill. preferencia kérdése, ki szereti a szögletes betűket), azzal a típussal van, amit újabban használnak mindenhol, ezzel lesz olvashatatlanabb a szöveg. Arra a fajtára gondolok, ami képes pl. egy H betű két szélét eltérően megjeleníteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#62137) Krystal_s válasza csako (#62132) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen! :K
Hozzáadtam még a betűméretet, más betűtípust és most egész jó lett. :))

(#62138) Krystal_s válasza brd (#62130) üzenetére


Krystal_s
addikt

Amikor ezt olvastam végleg elvesztettem a reményt. Legjobb? :F
Mobilon jó és kisebb kijelzőkön is elmegy, de normálisabb méretű monitoroknál 24" felett borzalmas. Az utóbbi időben 6 különböző monitoron/tv-n 24"-43" néztem meg. Szerintem az új felületet mobilon fejlesztették, azért nem veszik észre mi a gond. :D

[ Szerkesztve ]

(#62139) vlevi válasza brd (#62136) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Microsoft sokat foglalkozott annak idején azzal, hogy a Cleartype betűi jól nézzenek ki. WinXp-n meg közel sem volt olyan jó, mint Vistá, vagy hetes alatt. Hiába vektoros megjelenítésű a Truetype betű, bizonyos méret alatt raszteresen működik, ezért jobb egy arial, vagy Segoe, mint a többi. De sajnos vissza lépes a Microsoftnál is van, mert win10 alatt pl a win intéző is picit rosszabbul néz ki Segoe UI fonttal, mint w7-en. Nem nagyon feltűnő, csak, ha egymás mellé teszed. Ami wiszont kakasztrófa, az a Directwrite. Amit az office2010 óta használnak, ezzel megy az UWP felület is. Ez nem Cleartype, csak sima hardveres antialiasing, ezer olyan trágya fullhd-n. Ráadásul, mivel hardveres, ezért nem képernyőre illeszti a betűt, hanem csak utólag. Ezért van, hogy pl a H betű két széle nem egyforma vastag, HHH eseten pedig akár 6 különböző vastagságot is láthatsz.
Nagy dpi-s megjelenítőnél, mobilon, 4k kijelzőn 200%-ra nagyítva nem látszik ez a dolog, de 70-80dpi-n, vagyis 24-27 inch Fullhd-n nagyon zavaró. Főleg a visegrádira, szinte sírok, amikor a word doksit képernyőn kell olvasni. Amikor pedig chrome-ban, Operában próbálok -böngészni, akkor pár perc, és elkezd égni, fájni a szemeim a homályos szélű betűktől.

#62132: Köszi, érre rápróbálok. De sajnos ez csak felmegoldas (nem miattad :) ) , mert nehogymar én mennek a webesíthetek után, és rákján rendbe azt, ami oket nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#62140) BullZeye válasza brd (#62136) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak akkor minek tartanak fent 8 fórumot, ha mind ugyanazt tartalmazza pontosan ugyanúgy kinézve?
AntiAlliassinggal semmi bajon, sőt játékokban kötelező, Cleartype viszont bántja a szemem, és fáj a fejem tőle hosszú távon, az meg hab a tortán, hogy képtelenek megoldani, hogy egyformák legyenek a betűk. Chrome ahol erőltetik évek óta, elég sokan tértek FF-ra emiatt.

(#62141) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Az androidos verzióval mi történik most?
Telón és tableten is eltűnt a preview verzió, lett helyette nightly, ami a béta letöltését javasolja.
Ez már az újított böngésző alapja lesz majd?

(#62142) Jack Oneill válasza #75501312 (#62141) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Sot, meg megbonyolitottak egy masik Firefox elnevezesu bongeszovel is. Nagyon zavaro. Csak a leirasban irja, hogy beta.
Most nezem, mar a neveben van a beta. Eddig nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#62143) csako válasza #75501312 (#62141) üzenetére


csako
veterán

Egyszerűsítettek, már csak Stabil, Béta és Nightly van Androidon (+ Focus).
A béta is már olyan, mint a preview volt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62144) #75501312


#75501312
törölt tag

Köszi az infót. Akkor kipróbálom a bétát.

(#62145) DS39


DS39
nagyúr

a 78.0-ba bekerült a covid miatt elhalasztott biztonsági patch:

We have disabled TLS 1.0 and TLS 1.1 to improve your website connections. Sites that don't support TLS version 1.2 will now show an error page.

(#62146) brd válasza vlevi (#62139) üzenetére


brd
nagyúr

Köszi' az infót, ennyire nem olvastam utána/nem értek hozzá, de az biztos, hogy emiatt dobtam az Operát (egy ideig kikapcsolható volt a spec. beállításaiban, de aztán a forrást (Chromium) fejlesztő végtelen bölcsessége miatt ott is elérhetetlenné vált - legalábbis ezt kommunikálják) és Chrome-ot sem vagyok hajlandó használni ugyanez miatt. Valami nagy baj van a világgal, ha ez ma normális embereknek, mégis csak arról van szó, hogy egy alapvetően szöveget megjelenítő felület milyen minőségben végzi ezt. :( Remélem a Firefox megmarad a legkevésbé hülye böngészőnek és megtartja a jó szokásait (pl. el lehet érni benne mindenhol, hogy ne fehér legyen a háttér (új lap, beállítások, bővítmények oldalai stb.), lehet a font renderinget állítani, vagy a rosszul kivitelezett reszponzív felületeket 80-90%-os (ráadásul tetszőleges százalék megadható, akár 81-et is használhatnék) nagyításra állítani úgy, hogy ne nézzen ki ocsmányul).

The only real valuable thing is intuition.

(#62147) brd válasza Krystal_s (#62138) üzenetére


brd
nagyúr

Nyilván gyengén látók fejlesztik gyengén látók számára (elnézést kérek a valódi gyengén látóktól). Sok mindent lehet rám mondani, de hogy hülye lennék, azt nem, mégsem tudom felfogni, hogyan mondhatja erre értelmes ember, hogy az a legjobb (rendben, lehet, hogy 25 pixelméretű font felett az, de melyik csökkent értelmű, jó látású akar 25+ pixel méretű betűkkel hosszabban olvasni szöveget?).

The only real valuable thing is intuition.

(#62148) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Szombaton felfrissült az FF nálam 78.0.1-re. Azóta a freemail-en, ha rákattintok egy levélre csak fehér lap jelenik meg. Kell valami állítani, hogy lássam a levelek tartalmát?

(#62149) lovi27 válasza Mikiller (#62148) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam működik. Próbálj egy cache törlést.

(#62150) Mikiller válasza lovi27 (#62149) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi, kipróbáltam, de nem megy. Azt elfelejtettem írni, hogy csak a régi fiók a rossz, az új felületű az működik. Valószínű a javascript-hez lesz köze, mert amikor a megnézendő levél fölé rakom a kurzort, a bal alsó sarokban megjelenik a javascript:; felirat egy kis szövegdobozban. Ez az új felületen nincs így.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.