Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) dethroner válasza movax (#62647) üzenetére


dethroner
veterán

Az Ublock origint már azután tettem fel, hogy elkezdte mutogatni a google ablakot. Ja, kérem, ha nen törölném a sütiket, előzményeket és ha kreálnék egy google fiókot és bejelentkezve tartanám akkor biztos nem lennének ilyen gondjaim, ezt tudom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62652) movax válasza dethroner (#62651) üzenetére


movax
őstag

Nem kell bejelentkezve lenni, csak sütit nem kell törölni. Jó ötlet egyébként a konténerezés, nálam külön homokozóban fut egyidejűleg két gmail-fiók, egy harmadikban a Facebook, egy negyedikben meg netezek, és nem akadnak össze. Sőt, ha privát ablakban guglizol (ahol viszot nincs sütirögzítés, kéri is mindig az okézást), tényleg nem szórja szembe mindenhol a korábbi kereséseket a Google Ads.

[ Szerkesztve ]

(#62653) Intruder2k5 válasza dethroner (#62651) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kár ezen rágódnod, nyilván Chrome-ban nem törlődnek a sütik, ezért nem jelenik meg az ablak. Nyomj egy CTRL+SHIFT+DEL kombót, jelölj ki mindent, ahogy itt látod, majd törlés után nyisd meg a Google-t, és Chrome-ban is meg fog jelenni a felugró akármi. Kipróbáltam, semmi különleges nincs a Chrome-ban se!

[ Szerkesztve ]

(#62654) #75501312


#75501312
törölt tag

Nekem nincs felugró ablakom, viszont még mindig gondom van azzal, hogy a google accountjaim nem maradnak bejelentkezve. Igen, törlöm a sütiket, de hozzá vannak adva kivételnek. És még mindig nem működnek.

Ráadásul most már az sem működik, hogy online fizetéskor átirányítanak a bankom oldalára, mert csak homokórázás van. Ha letiltom az addonokat és csak az alap böngészőt futtatom, akkor is ezt csinálja, Edgben működik minden gond nélkül.

A 80-as verzióval jött ez és nem tudom mit kellene beállítani.

A sütiket mindenképpen törölném, mert sokszor ártatlannak tűnő oldalakról is lemászik sok tracker és van, amikor még Hitman Pro is bejelez rájuk.
A cache-t is törlöm, mert sokszor egy gigásra hízik, és nálam pont az ellenkezője történik. Lassabban töltődnek be az oldalak, nem az aktuális tartalmat mutatja vagy mondjuk FB és Wordpress esetében nem elérhetőek a funkciók és nem jelennek meg az értesítések sem. Ezzel már korábban volt problémám szintén, de eddig működött.

Nem tudom, hogy reset segítene-e, de hiába resetelek mindent, ha Syncből minden visszatöltődik. Viszont nem minden beállítást töltenék vissza, és nem szeretnék szűz böngészőt használni, mert sokáig tartott mindent jól beállítani és már nem emlékszem mindenre.
Vagy ha resettel működik minden, akkor viszont lesz rengeteg kérdésem amiben kellene majd segítség.

Meg kellene oldani elsősorban a kijelentkezési problémát és azt, hogy a bankom oldalára átirányítsanak.
Aki tud segíteni, előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#62655) movax válasza #75501312 (#62654) üzenetére


movax
őstag

Nemrég kezdtem nulláról egy 8 éve frissítgetett FF-szal, vagyis: teljes gyalu, minden maradék fájl töröltem, még a regiszterekből is kigyomláltam, majd mindent ismét újratettem. Az előzőből csak a könyvjelzőket és az userChrome-css-t hoztam át, majd az addonokat (csak 4 van) is ismét feltettem, uBlockból ezt-azt áthoztam és kész. Pedig rettegtem tőle, hogy odavész a sok beállítgatás, aboutconfigos tapogatás stb., meg hogy napokig szívok majd a rekonfiggal. Ehhez képest félóra alatt minden vissza volt állítva és remekül működik. Syncet nem használok, soha nem is használtam.
Azért mondom mindezt, mert nálam is voltak rejtélyes jelenségek a FF-ban, ezek valószínűleg az évek során baszkurált aboutconfiggal függtek össze. Na, ezek most megszűntek.

[ Szerkesztve ]

(#62656) #75501312 válasza movax (#62655) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem is már sok éve ugyanazok a beállítások vannak. Egyszer reseteltem nemrég de felhőből mindent visszatöltött de ott még mindent leszinkronizált.
Viszont nekem a Sync jól jön könyvjelzők, loginok meg addonok miatt mindenképpen.
De lehet akkor tényleg kellene egy teljes reset, újratelepítés és csak ezt a hármat visszatölteni.
Mondjuk azt nem értem, hogy a helyes beállításokkal miért nem működik jól, amikor reset után a cookie részt ugyanúgy fogom beállítani és ez nekem így kérdéses. Bár fogalmam sincs egy böngészőt mi zavarhat meg abban, hogy ne alkalmazza a helyes beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#62657) Memora


Memora
senior tag

Egy kérdés: másnál is egy rakás sz.. már egy ideje a Firefox, vagy csak nálam van valami probléma?
Kb: egy hónapja tapasztalom, hogy weboldalak megnyitásakor, frissítésekor vagy valami app szöveg elküldésekor (mint pl: egy hozzászólás itt) nagyon sokszor csak 2-3-4 frissítésre hajlandó betöltődni az adott oldal (jön helyette az idegesítő ellenőrizze a kapcsolatát oldal :W ). Baromira idegesítő.
Windows 10 laptopról, wifi-n keresztül használom, a net kapcsolattal szerintem nincs gond, megy olyan program, ami folyamatos kapcsolatot igényel, és az akkor is ok, amikor a FF nem az...Esetleg valami kiegészítő változott, az okozhatja? A FF fiók szinkronizáció is ki van kapcsolva már egy ideje, mióta észrevettem, hogy kérdés nélkül szinkronizált másik eszközre, holott én ezt nem akarom.

Fancy quote placeholder

(#62658) Memora


Memora
senior tag

...nem mellesleg az ügyfélkapu sem működik nálam FF alatt már régóta, és több hasonló szolgáltatásnál előfordult már, hogy az Edge-t kellett megnyitnom, hogy használni tudjam :(

Fancy quote placeholder

(#62659) Véreshurka válasza Memora (#62658) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A https://ugyfelkapu.magyarorszag.hu/-n én sem tudok bejelentkezni, de ha a magyarorszag.hu-ról próbálom ott már megy rendesen az új felülettel.

El Psy Kongroo

(#62660) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok! Most vettem csak észre. Nálatok is megváltozott a Starlap (már aki ezt használja) logója? Eddig mintha nem ilyen lett volna...Arra a kis sárga jelre értem.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62661) Cs1csó válasza Jenne (#62660) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem látogatom, de igen ez a logója ez sárga körben fehér izé.

(#62662) lovi27 válasza Véreshurka (#62659) üzenetére


lovi27
addikt

Nem, mert már nem él ez a cím. Helyette átdob a https://regi.ugyfelkapu.magyarorszag.hu/
címre, ahol nem gond a bejelentkezés.

(#62663) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Na fejlődnek, már teljesen használhatatlan, amúgy hiába próbáltam én is sütiket elmentve egyszer enm privát módban utána is feldobálja, de msot már ezt is, ha meg rámegyek hogy nyissa meg új apba, akkor sem.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#62664) tyuli76


tyuli76
tag

Sziasztok!
Légyszí segítsetek,nem akarok más böngészőt használni.

Nekem talán fordított problémám van.Nincs semmi reklám blokkoló fent.Újra telepítettem a firefoxot és amíg nem lépek be a sync be,addig jönnek a reklámok,amikor belépek akkor már nem,és azért gond nekem,mert vannak oldalak,ahol kérik,h kapcsoljam ki a reklám blokkolót,ha meg akarom tekinteni az,oldalt.Olyan oldalak is vannak,ahol vagy a képek,vagy videók nem jelenik meg.Ténylég semmi kiegészítő nincs fent.
Mit kell állítani rajta?

(#62665) Cs1csó válasza tyuli76 (#62664) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tedd fel az Ublock Origin-t, ez nem "csak" egy reklámblokkoló több annál kártékony oldalaktól is véd. Ha mégis jön egy olyan oldal ami neked fontos, és kéri kapcsold ki a reklámot akkor ott kikapcsolhatod és ezt az Ulbock Origin meg fogja jegyezni és mindenütt máshol bekapcsolt állapotban fog szűrni azokon az oldalakon ahol pedig nem akarod ott pedig kikapcsold állapotban lesz ha rákattintasz.
Esetleg ezt még futtasd le, hátha van valami "huncutság" a gépen: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIt

(#62666) Rimuru válasza tyuli76 (#62664) üzenetére


Rimuru
veterán

Sync nem rak vissza kiegeszitot? Tehat tenyleg nincs semmi se fent? Ki tudod kapcsolni az addonok szinkronizaciojat, [link] vagy letorolod es tobbi helyen is torlodni fog.

Ha tenyleg nincs kiegeszitod akkor a bongeszo meg 1 ponton tud "reklam blokkolast" csinalni, traking protection.

Vigyázat, csalok!

(#62667) tyuli76 válasza Rimuru (#62666) üzenetére


tyuli76
tag

Köszi szépen :R
Kikapcsoltam a nyomkövetést,az volt a gond.

(#62668) Memora válasza Véreshurka (#62659) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, ezt majd kipróbálom! Én az email értesítőkben küldött linkekről szoktam csak bejelentkezni.

+ még egy idegesítő hiba, amit elfelejtettem megemlíteni: néha egyes oldalak, főleg a Gmail úgy fagy le, hogy nem lehet sehová kattintani (talán a levelek görgethetők, de megnyitni nem tudok egyet sem), és nem működik a FF frissítés gombja, az F5-re sem reagál! :W
Ilyenkor csak azt tudom tenni, hogy becsukom és újra megnyitom az egész hóbelevancot, vagy kimásolom az oldal linkjét, és megnyitom egy új tabon...

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#62669) nuke7


nuke7
veterán

Sziasztok, nem tudom, hogy tudtok-e segíteni, vagy hogy valaki más is találkozott-e a problémával:
Legújabb FF (80.0.1. 64bit) win10
Van pár extension-öm és a one-tab nevű minden egyes böngésző indításnál kifagy... olyan mintha aktiválva lenne, de vagy nem is látszik a gyűjtő tab vagy nem tölti be. (idegesítő, mert erősen használom, 200+ tabom van benne, amiket különböző munkamenetek esetén veszek elő...)
Minden egyes alkalommal be kell mennem az extension-ök közé, és kézzel ki-be kapcsolni - ezután működik a következő indításig...

Erre esetleg van valami bug-fix, workaround, akármi...? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#62670) lovi27 válasza nuke7 (#62669) üzenetére


lovi27
addikt

Akármi... :)
Cache törlés? Gondolom a kiegészítő újratelepítése nem játszik, mert akkor elvesznek a mentett tabok, pedig lehet azokban van valami ami nem tetszik a FF-nak.

Amúgy a 81.0 a legújabb verzió.

(#62671) nuke7 válasza lovi27 (#62670) üzenetére


nuke7
veterán

bocs, igen, 81.0.
gondolod, hogy egy tab amit elrakott az lehet a gond..?

Csinálok egy exportot, uninstall, reinstall, import és akkor megmaradnak a tabok... ez segithet szerinted..? :U :F

Cache törlés alatt mit értesz..?

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#62672) Rimuru válasza nuke7 (#62671) üzenetére


Rimuru
veterán

[link].

Vigyázat, csalok!

(#62673) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Tudja valaki,hogy miért van,az,hogy ma firefoxba belépve,visszarakott vmi fél évvel ezelőtti könyvjelzőket?
Próbáltam korábbi mentet profilt berakni,de a könyvjelzők maradtak a régiek.
Jelszavakat meg látszólag mást megtartott,tudtam profil másolással berakni.
De a könyvjelzőket,előzményeket nem!

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#62674) paatrick válasza GAbre (#62673) üzenetére


paatrick
senior tag

Könyvjelzők -> Minden könyvjelző megjelenítése
Ott Importálás és mentés -> Visszaállítás, és valami tegnapelőttit válassz ki hátha azzal visszarakja.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#62675) Cs1csó válasza nuke7 (#62669) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ugyanezt csinálta nálam is a OneTab, csak a helye volt meg maga az ikonja nem látszott, nem a Firefox hibája hanem a OneTab frissült. Nálam a megoldás:
- töröltem a OneTab kiegészítőt
- cache törlés - nem biztos hogy kell én megtettem pl. CCleaner futtatása
- újratelepítése a OneTab-nak és kész

(#62676) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Firefox privát böngészőben minden alkalommal előjön google keresésnél, hogy el kell fogadni a terms&condition részt. Tudtok ajánlani olyan firefox kiegészítőt ahol ezt el tudom hideolni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62677) Cs1csó válasza Immy (#62676) üzenetére


Cs1csó
félisten

Enélkül nem lehet használni a Google szolgáltatásait: kereső, email fiók stb.
Esetleg az ublock origin-ben bekapcsolni minden cookie "üldöző" vagy "zavaró=annoyance" elleni listát.

(#62678) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#62677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Esetleg az ublock origin-ben bekapcsolni minden cookie "üldöző" vagy "zavaró=annoyance" elleni listát."

És akkor jó lesz? Csak mert szerintem pont nem, mivel ennek az a lényege, hogy letárolja a sütit az elfogadásról. Ha valami törli azt a sütit, újra zargatni fog vele a Google.

(#62679) GAbre válasza paatrick (#62674) üzenetére


GAbre
veterán

Az a baj,hogy ott is év eleji könyvjelzők vannak,és se nem tudom a linket,miket raktam be,mivel előzményeknek is annyi,se nem tudom visszarakni.
Holott a profil mentés,csak pár hetes!

Avatar

(#62680) Immy válasza Cs1csó (#62677) üzenetére


Immy
őstag

Azt gondolom, hogy ezt egy sima ublock filterrel nem lehet megoldani (de ne legyen igazam). Hasonló a helyzet a cookie warning-al is több weboldalon, arra viszont van filter.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62681) nuke7 válasza Rimuru (#62672) üzenetére


nuke7
veterán

:R

https://youtube.com/user/nuke7

(#62682) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#62678) üzenetére


Cs1csó
félisten

és Immy, lehet, ki kell próbálni, szeretem a Google szolgáltatásait és mindig elfogadom ezeket a dolgokat és persze van pár cookie ami nincs soha törölve, van pár tucat oldal ahova automatikusan be vagyok lépve tuti idegbajt kapnék, ha mindig gépelgetni kellene.

(#62683) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#62682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg pont az ellenkezője... A Google dolgait én is mindig elfogadom, viszont Firefox bezárásakor törlök mindent, előzményt, sütit, mindent ami csak van. Igaz ritkán indítom újra a Firefoxot, mert maga a laptop is sokszor megy két-három hétig két reboot között. Bejelentkezést nem mentek soha sehol, és ha csak tehetem be sem jelentkezem sehova, így pl. Google-be sem vagyok belépve soha, webes felületen.

(#62684) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#62682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre szerintem inkább valami Tampermonkey script lehetne a megoldás, ami "megnyomja helyetted" az elfogadom gombot, ha felugrik a kérdés, és akkor legfeljebb villanás erejéig látnád mindig. Lehet létezik is már, csak keresni kéne...

(#62685) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#62683) üzenetére


Cs1csó
félisten

De ha sokáig megy a gép akkor ugyanott vagy, hiszen órákon át netezel vagy napokon át és ugyanúgy követnek én délután belövöm a gépet este meg ki hétvégén ha otthon vagyok akkor megy egész nap kb. ennyi a torrent is minimál, a helyezésekre nem hajtok.

Lehet a sript működne.

(#62686) movax válasza Immy (#62676) üzenetére


movax
őstag

uBlock Originben épp most szűrtem ki a privát ablakos felugró beleegyezést. Egyelőre működik.

Simán nem megy, csak az uBlock Element picker eszközével. Most az uBlock-beállításokban a My filters fülön ez jelenik meg ere vonatkozóan (az egyik a felugró téglalap, a másik az egész képernyős overlay):

! 2020-09-23 https://www.google.hu
www.google.hu##.wwYr3.aID8W.bErdLd
www.google.hu##.aID8W.m114nf.t7xA6

Nem privát ablakban egyszer elfogadtam, ott többé nem jelenik meg, nem vagyok bejelentkezve, de ez amúgy is cookie-alapon működik.

[ Szerkesztve ]

(#62687) Beren válasza movax (#62686) üzenetére


Beren
tag

Ne legyen igazam, de szerintem ez nem fog működni - ha jól sejtem, akkor a wwYr3.aID8W.bErdLd és az aID8W.m114nf.t7xA6 azonosítók véletlenszerűen generáltak, emiatt legközelebb már más lesz a letiltott elem azonosítója, így nem fogja letiltani az uBO.

Az ilyesmit én úgy szoktam megoldani, hogy vagy keresek a letiltandó elemnek egy olyan azonosítót, ami nem változik (nem kell, hogy id, vagy class legyen, akár a hivatkozás alapján is működik, ha az mindig ugyanaz) és ez alapján tiltom le, ha pedig nincs ilyen azonosító, akkor nem uBO-val oldom meg, hanem egy Violentmonkey szkripttel - keresek a letiltandó elemen belül valamit, ami mindig ugyanaz (mondjuk egy header szöveget), a szkripttel megkerestetem a szülő (tiltandó) elemet és azzal tiltom le a megjelenést. Mindkét megoldással el kell szöszölni egy darabig, de működnek.

(#62688) csako válasza Immy (#62676) üzenetére


csako
veterán

I don't care about cookies
kicsit csodálkozom, hogy még senki sem írta, azt hittem népszerűbb kiegészítő :D
Teszteltem vele, egyetlen pillanatra felugrik az ablakocska, de huss, elfogadja (?) helyetted.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62689) paatrick válasza csako (#62688) üzenetére


paatrick
senior tag

Igen a google-n megy de youtube-on nem csinál semmit.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#62690) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok az mi okozhatja hogy az általam feltelepített kiegészítők nem működnek?
Eddig a jobb felső sarokban fel voltak sorolva (ikon formájában)mely kiegészítők futnak a böngészőben.

Egyik Firefox inditás után teljesen üres lett az a sor.
Megnéztem a feltelepített kiegészítők között és ott megtalálható az összes általam használt kiegészítő viszont hiába vannak engedélyezve olyan mint ha egyik se lenne aktív.
Próbáltam letörölni és feltelepíteni újra őket de ugyan ezt csinálja.
Ez már a 4-eset hogy ilyen történik és unom hogy állandóan azzal kel szórakoznom hogy újra telepítenem a böngészőt..és nem tudom mi okozhatja ezt az anomáliát?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#62691) Rimuru válasza csako (#62688) üzenetére


Rimuru
veterán

Dehogynem. :P [link]

amugy alapvetoen nem hasznalom de ismerem a nevet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62692) csako válasza paatrick (#62689) üzenetére


csako
veterán

Mert az nem süti, hanem bejelentkezésre buzdítás, persze belerakhatnák, hogy azt is.

(#62691) Rimuru: Ahh, az már nekem nagyon rég volt, és most csak a kezdő hsz-ig néztem vissza, amire válaszoltam :W de sejtettem, hogy benned lehet bízni :R :DDD Nekem fent van, mert sok "új" helyen kiszedi, miközben információt keresgélek.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62693) movax válasza csako (#62688) üzenetére


movax
őstag

Ezt évekig használtam nagy megelégedéssel, aztán láttam, hogy van ilyen szűrő az uBlockban és inkább azt, eddig bevált. De ezek szerint a kiegészítős fiúk gyorsabban mozdultak, mint a szűrősök. :)

(#62694) movax válasza Beren (#62687) üzenetére


movax
őstag

Nem tudom, szerintem inkább egyénre szabottan generált kódok. Nálam ugyanis a gép és a FF újraindítása után is működik a beállítás. Persze lehet, hogy holnap vagy valamikor megváltozik azazonosító, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#62695) Immy válasza movax (#62686) üzenetére


Immy
őstag

Próbáltam saját filtert készíteni picker-el, de egyenlőre nekem nem sikerült konzisztensen működőképesre tenni.
Feltettem az I don't care about cookies kiegészítőt, akik viszont teljesen leautomatizálták és még a görgetés is látszik, ahogy végigolvassa a terms & condition részt :D

@csicso82: alapvetően privát módba keresek megoldást

@Beren: korábban én is használtam azt a kiegészítőt, de nem láttam értelmét külön kiegészítőnek, ha ugyanazt a filtert belehet importálni máshova is.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62696) GAbre válasza GAbre (#62679) üzenetére


GAbre
veterán

Valakinek,megoldás? Még külön support sincs,ahol lehetne ezt felvetni.
El volt mentve többek között 1 ticket is 1 gyártóhoz,és mivel a köcs*g oldal nem volt hajlandó elküldeni mailben,se vissza nem tudom keresni előzményekből,és már 3 napja letelt a maximális határidő.Nem tudok mire hivatkozni.
Arról nem beszélve,hogy minden más ment a lecsóba,az egész éves előzményeim,és könyvjelzőim... Hiába a "biztonsági" mentés. :W

Avatar

(#62697) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

2 dologban kérném a tapasztaltabb róka használók segítségét:

1. Az ügyfélkapuba csak akkor tudok bejelentkezni, ha előzőleg az ügyfélkapus sütik törlésre kerültek. Lehetne ezt automatizálni, hogy csak az ügyfélkapus oldalaknál a böngésző bezárásakor vagy a lap bezárásakor törlődjenek a sütik? Amit láttam sütitörlő kiegészítő, ott fehér listát kellett volna állítani, de nekem olyan kellene, ami csak a kiválasztott oldalakon töröl. Esetleg van valami gyári beállítás erre?

2. A mobilos böngészőm eléggé megkergült. Én fix állóhelyzetben használom a mobilt, néha, ha videót nézek és egész képernyős megjelenítésre váltok a youtubeon, akkor elforgatom de ezt eddig mindig szépen lekövette a Firefox. Kb. 1 hónapja, ő önhatalmúlag szinte mindig elforgatja a nagy képernyőt, függetlenül attól, hogy én hogy tartom a telefont. De amint kilépek a teljes képernyőből, ő marad az elforgatott orientációban, csak a böngésző bezárásával tudom visszaállítani. Beállításokban nem láttam semmit meg kiegészítőkben sem, ami pl egy gombnyomásra segítene az orientációt átváltani.

(#62698) csako válasza Vardar (#62697) üzenetére


csako
veterán

Az ügyfélkapura azt tudom ajánlani, hogy nyiss neki inkognitó/privát ablakot.
Az elforgatást sajnos nem tudom, nekem mindig visszaáll (én is állóban használom a telefont). Ha gombnyomás is jó, akkor a telefonod értesítősávjába tudsz kapcsolót rakni (vagy legalábbis a legtöbb androidoson lehet), amivel az automatikus forgatást tudod ki-be kapcsolni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62699) Véreshurka válasza Vardar (#62697) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Még esetleg a Temporary Container kieg-et megpróbálhatod ügyfélkapura.

El Psy Kongroo

(#62700) Memora válasza Vardar (#62697) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem se megy már jó ideje az ügyfélkapu FF alatt, pedig (asszem) kikapcsoltam már az oldalon minden kiegészítőt, ami bezavarhat (uBlock Origin, khm...). Inkább megnyitom az Edge-t, mint hogy a megoldás keresésével fáradozzak. :U

Fancy quote placeholder

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.