Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) chungee


chungee
addikt

Napot!

Ilyenkor mi a teendő :F Vagy ez a kérdés inkább a gmail topikhoz tartozik :F

(#62302) mpo válasza chungee (#62301) üzenetére


mpo
veterán

Jelszóváltoztatás az ajánlott.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62303) chungee válasza mpo (#62302) üzenetére


chungee
addikt

A gmail fiókomét vagy azon weblapokon ahol ez az email címem van megadva :F

[ Szerkesztve ]

(#62304) Rimuru válasza chungee (#62303) üzenetére


Rimuru
veterán

Azon a szolgaltason amire jelzett mindenkepp jelszo valtoztatas.
Plusz ha veletlenul mashol is hasznaltad a fenti a jelszot akkor ott is mindenkepp valts (olyanra amit selhol mashol se hasznalsz ;)).

Vigyázat, csalok!

(#62305) junior11 válasza chungee (#62303) üzenetére


junior11
veterán

A gmail fiókod jelszavát (ajánlott bekapcsolni mellé a kétfaktoros hitelesítést is), és mindenütt, ahol ezt a jelszót használtad esetleg.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#62306) DS39 válasza chungee (#62303) üzenetére


DS39
nagyúr

Is-is.

Az "Ezen adatsértés megoldása" linken mit ír amúgy?

(#62307) mpo válasza chungee (#62303) üzenetére


mpo
veterán

A gmail fiókomét vagy azon weblapokon ahol ez az email címem van megadva
A Gmail fiókét biztos.
Ha más oldalakon csak a Gmail fiók van megadva, mint értesítési cím, akkor ott nem.
Abban az esetben, ha ezt a jelszót máshol is használod (ami nagy hiba!), akkor ott is meg kell változtatni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62308) Sweet Lou 6 válasza Jack Oneill (#62299) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Látszik, hogy az AdGuard-ot nem próbáltad, mert ezek közül egyik sem igaz rá. Saját tanúsítvány alapú https szűrése miatt teljes a kozmetikai szűrése (amit ironikus módon pl az összes Chromium alapú böngésző default kezel, csak az új Fenix alapú Firefox nem). És az akksit sem szívja, már több mobilon és rendszeren is hasznaltam.

sweetlou6.wordpress.com

(#62309) WhiteWalker válasza Sweet Lou 6 (#62308) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

+1 az AdGurad-ra , nem is kell más reklám blokkoló telefonra :C

(#62310) Jack Oneill válasza Sweet Lou 6 (#62308) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én amit használtam Adguardot, az csak kettő böngésző alatt ment, Samu és valami csing csang csung.
Amiről te beszélsz, chrome alatt is megy? Honnan tudom leszedni?

[ Szerkesztve ]

(#62311) WhiteWalker válasza Jack Oneill (#62310) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem tudom mit szedtél le , de innen link mehet.
Szokták akciózni , nekem lifetime licensz van , asszem 3 készüléken használhatom.

Ez a háttérbe fut , nem böngészős kiegészítő.

(#62312) Jack Oneill válasza WhiteWalker (#62311) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszi, na én nem innen szedtem le, hanem a playből, ami csak két böngésző alatt ment.
Akkor ez olyan, mint a Blokada, csak talán nem eszi az akksit... Kipróbálom chrome alatt ,mit tud.
Egyébként meg androidos firefoxnak jöhetne már az új beígért verziója...

(#62314) Jack Oneill válasza WhiteWalker (#62311) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Hát azt hiszem, most lett elegem ebből az appból. Telepített valami tanúsítványt, amit nem tudok eltávolítani és emiatt, ha lehúzom az értesítési sávot, töredezve jelennek meg az információk, vagyis pl a wifi kapcsoló alatt félig mutatja csak a szöveget, hogy wifi. Azt írja, a hálózat megfigyelés alatt. Hogyan tudom ezt eltávolítani? Már letöröltem, de a tanúsítvány maradt. Amúgy meg ugyanúgy volt üres reklám helye, szóval ez sem sokat ér. Ebben segítenétek? Kezdek megőrülni, nem tűnik el.

[ Szerkesztve ]

(#62315) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#62314) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Hát rohadt nehezen, de megtaláltam, hogy kell eltávolítani a hitelesítő adatokat. Soha többet...

(#62316) DS39 válasza Jack Oneill (#62315) üzenetére


DS39
nagyúr

Nagyon off, de rendszer szintű reklámblokkolás két módon lehetséges:
- Root joggal futó programmal, ami így bele tud nyúlni más programba.
- VPN-en keresztül futtatva minden adatforgalmat. Itt ugye meg kell bízni annak üzemeltetőjében, hiszen mindent láthat, ha akar, az internetezésedből.

(#62317) Jack Oneill válasza DS39 (#62316) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Félre ne értsétek, köszönöm, hogy próbáltatok segíteni, de ez nem az én programom lesz. Marad a Firefox+UBO.

(#62318) DS39 válasza Jack Oneill (#62317) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem is az vált be. :K

(#62320) Sweet Lou 6 válasza Jack Oneill (#62314) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Sajnálom, hogy ilyen bugos tapasztalatot sikerült vele szerezned, nekem eddig nem volt hasonló probléma vele, sőt, kb észrevétlen, kb a banki appokat kellett csak kivételre tennem benne.

sweetlou6.wordpress.com

(#62321) snakebait válasza Sweet Lou 6 (#62308) üzenetére


snakebait
senior tag

Nekem Adguard - al egész más tapasztalataim vannak. Megvettem anno mobilra, azt hittem (mert azt mondták fórumon), hogy milyen szuper. Az egy dolog, hogy tette a dolgát, szűrte a reklámokat, viszont reklámok helye mindig üres maradt, de legnagyobb gond az volt, hogy zabálta az akksit mint állat. Amit én nem tudtam először csak azt, hogy bizonyos ideje nagyon rossz lett mobilom üzemideje, pedig elég új mobil volt. Mígnem valaki meglátta, hogy adguardot használok és rögtön szedjem le a fenébe. Blokadat ajánlottak, azóta az van, ugyan úgy teszi a dolgát, igaz itt is kimaradnak a reklámok helyei, de az akku időm vissza állt az úgymond normálisra. Ennyi.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#62322) brd válasza linuxalpine (#62319) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nincsen olyan tanúsítványkiadótól kapott tanúsítványa, amelyben a végponti eszközöd megbízik, akkor csak úgy, ha képes a titkosított csatornát feltörni.

The only real valuable thing is intuition.

(#62324) brd válasza linuxalpine (#62323) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, erre nehéz jó választ adni, de az biztos, hogy kiderült már, hogy egy-egy cipher-t szándékosan gyengített az NSA. Mindenesetre valószínűleg inkább egyéb úton szokták megszerezni a szükséges infókat, nem a titkosítás törésével (pl. az implementációk esetleges hibáit kihasználva, vagy valamelyik végponton egyéb megoldásokat használva, amelyek még a titkosítás előtt alkalmasak az adatok ellopására).

The only real valuable thing is intuition.

(#62325) WhiteWalker válasza snakebait (#62321) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ott valami más gyikság lehetett. Nálam szinte nem számottevő az akku fogyasztása.
Nap végére megirom mennyi.

(#62326) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#62325) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jelenleg az AdGuard 0.48%-t "evett" az akkuból.
Ez kb egyenlő a nullával :C.

(#62327) Jack Oneill válasza WhiteWalker (#62326) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En akksirol nem tudok nyilatkozni, mert kb 10 percet sem volt fent, miutan lattam, hogy itt sincs kozmetikai szures.

(#62328) Kékes525


Kékes525
félisten

[Firefox 79.0]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62329) lovi27 válasza Kékes525 (#62328) üzenetére


lovi27
addikt

Külföldi site-ton én is olvastam, hogy van új verzió, de meg szoktam várni amíg magától felajánlja. Nálam most is azt jelzi nincs újabb. Nem sürgős, majd holnap... ;]

(#62330) Kékes525 válasza lovi27 (#62329) üzenetére


Kékes525
félisten

Hivatalosan holnap jelenik meg. Amúgy ez már a végleges. Az ftp-én mindig 1-2 nappal korábban jelenik meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62331) tbalint3


tbalint3
tag

Ezt hogy lehet eltávolítani a context menüből? A 79-es verzió óta van ott, de baromi zavaró, hogy emiatt széthúzza a menüt, meg amúgy sem használom

(#62332) Rimuru válasza tbalint3 (#62331) üzenetére


Rimuru
veterán

Nyisd meg majd vedd ki a pipat:

Vigyázat, csalok!

(#62333) tbalint3 válasza Rimuru (#62332) üzenetére


tbalint3
tag

Köszi, ezer hála, sikerült!! :D

(#62334) csako válasza Rimuru (#62332) üzenetére


csako
veterán

Hát akkor ezt most én is kikapcsolom :D :R

Más:
FF 80b1-es dev és ha itt hozzászólás írásakor entert ütök vagy hangulatjelet illesztek be, akkor felugrik kb. fél képernyőnyit és vissza kell görgetnem a szövegdobozhoz :Y Csökkentett módban is csinálja, de Chrome-ban pl. nem... remélem a következő bétára elmúlik (adott verzió első bétája gyakran látványosan bugos/furcsa) vagy nem tudom miért rosszalkodik.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62335) Kékes525 válasza Rimuru (#62332) üzenetére


Kékes525
félisten

Szintén kikapcsoltam! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62336) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nekem ilyen a jobbklikkes menüben alapban nincs szerintem azért mert a beállításokban már tiltottam:

(#62337) Rimuru válasza Cs1csó (#62336) üzenetére


Rimuru
veterán

A kepen pont engedelyezve van. :)

Vigyázat, csalok!

(#62338) Cs1csó válasza Rimuru (#62337) üzenetére


Cs1csó
félisten

:B :DDD :D :DD

hmm de még sincs jobb klikkes menüben

Kikapcsoltam :R

NA és most már nekem is ott van! :))

Oké de akkor ezt most, hogy lehet eltüntetni, az felület micsoda, hol lehet elérni?

[ Szerkesztve ]

(#62339) farkas-j


farkas-j
őstag

Hogyan lehet a Firefoxban (79.0) egyes oldalak nagyítását 1%-os lépésekben emelni ill. csökkenteni? A FF 76 óta a port.hu-n nem tudok optimális méretet beállítani, mert csak 10%-os lépésben állítható. Szeretném ha 6 TV műsor lenne egymás mellett, de még jól olvasható betűmérettel. Ha állítgatom, be is ugrik egy pillanatra a 6 program jól olvashatóan, de utána kisebb betűméretre vált. Ha nagyítok egyet, akkor meg 5 műsor szélességre ugrik. Előre is köszönöm a segítséget!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62340) csako válasza farkas-j (#62339) üzenetére


csako
veterán

Zoom Page WE addonban be lehet állítani mekkora nagyítási lépcsőket akarsz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62341) IT user válasza Cs1csó (#62338) üzenetére


IT user
tag

F12 - Fejlesztői eszközök

(#62342) Cs1csó válasza IT user (#62341) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, megtaláltam, sikerült!

(#62343) farkas-j válasza csako (#62340) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62344) brd válasza csako (#62340) üzenetére


brd
nagyúr

Ehhez szerintem felesleges addon, az about:config-ban a
toolkit.zoomManager.zoomValues-be beírhatod a %-okat. Itt vesszővel vannak elválasztva az értékek, és %-ot úgy kell beírni, hogy pl. .75, nálam pl. így néz ki a teljes érték:
".3,.5,.67,.75,.8,.9,1,1.1,1.2,1.33,1.5,1.7,2,2.4,3"

The only real valuable thing is intuition.

(#62345) farkas-j válasza brd (#62344) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, működik!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62346) csako válasza brd (#62344) üzenetére


csako
veterán

Ehh, mikor rákerestem, valahol azt írták, hogy az nem arra van, így aztán nem is próbálkoztam vele :U viszont mégis, a ctrl+görgetéssel nagyítás értékét ugyan nem változtatja meg, de a gomb a menüben már figyelembe veszi a beírt értéket :R

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62347) Fred23


Fred23
nagyúr

Androidon most állítom be a 68.11-es FF-ot default böngészőnek. Nem hittem volna, hogy így lesz, de ver mindent, amit használtam.

(#62348) junior11 válasza Fred23 (#62347) üzenetére


junior11
veterán

Jövő hónapban állítólag a 80-as kiadással jön az új Geckoview alapú Firefox, kilép béta állapotából. [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#62349) Jack Oneill válasza junior11 (#62348) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez nagyon jo hir. Kicsit mondjuk aggodasra ad okot az utolso bekezdes, hogy nem lehet minden kiegeszitot telepiteni. Nagyon remelem, az UBO felmegy ra, mert pont ezert nem hasznalok pl Chrome-ot.

(#62350) Fred23 válasza junior11 (#62348) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, feltettem a bétát is, és jobb, mint mikor legutóbb próbáltam!
Jack Oneill:
Ublock Origin, Noscript, HTTPS Everywhere már van. Kérdés persze, mennyi apró bug maradt... -már találtam is egyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.