Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62452) brd válasza qdak (#62450) üzenetére


brd
nagyúr

A 68-ban van még egy "Status" oszlop, a szerint rendezve látni, mi a nem default beállítás, de úgy látom, ezt a 7x-ben továbbfejlesztették az agysérültek számára úgy, hogy ne zavarja őket (eltüntették).

Szerk.: szerencsére azért úgy tűnik, még nem teljesen hülyék, így elérhető a régi felület is, a következő címen:
chrome://global/content/config.xhtml
Szerk.2: amúgy látszik az e-mail címed a prefs.js-ben, én azt eltávolíttatnám.
(Na ebből hogy lett kettő???)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#62453) qdak válasza brd (#62452) üzenetére


qdak
addikt

Köszi, mentettem is a linket :R
Sajna nem tudom kijelölni az összes módosítva értéket, na mindegy, ha kell valakinek majd segítek.

(Na ebből hogy lett kettő???) ??

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62454) Matthewus válasza qdak (#62453) üzenetére


Matthewus
őstag

Kétszer jelent meg a hozzászólás, az egyiket töröltem.

(#62455) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Felraktam egy másik gépre is a Mozillát, beléptem a sync-be, de nem szinkronizálja le a beállításokat, könyvjelzőket, stb...
Mi lehet a gond?
Eddig ilyenre még nem volt példa.
79.0 64bit van mindkét gépen, win10 64bit

[ Szerkesztve ]

(#62456) qdak


qdak
addikt

Eddig bírta, semmit nem állítgattam, hiszen jó volt, most ugyanott tartok, tölt tölt tölt...

Kérdem én mi változott? Mitől változott? Ha nem nyúltam a beállításaihoz?

Ha a teljes Firefox mappát, mikor jól működött, profilostól, mindenestől, elmentettem.
Majd most visszarakom, miért nem változik semmi, hisz a jó beállításokat lementettem :W

Nem frissítettem semmit, nincs új program telepítve...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62457) egykori


egykori
őstag

Üdv,
Mióta a 79-es verzió van a gépemen, kilépteti a gmail fiókjaimat, annak ellenére, hogy a sütik beállításánál a kivételek között vannak. Az előző verziónál nem tapasztaltam ezt. Kérdezném, hogy valami egyéb beállítás is kell már, vagy rakjak vissza egy előző verziót?

(#62458) Krystal_s válasza egykori (#62457) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálunk már FF frissítés előtt is kiléptette a fiókokat. Pár hete újítottak a Gmail-ben, azóta lett hülye.
Nem lehet egyszerre több fiókkal belépni, csak amiket (összevonok) hozzárendelek egy fiókhoz. Az X-notifier sem működik azóta rendesen. Folyamatosan belépve kell lenni minden címmel, különben már nem tudja lekérdezni az email-eket.
Igazán kényelmes 5-6 címet állandóan külön beléptetni a plusz biztonsági rész miatt. :(((

(#62459) lovi27 válasza Krystal_s (#62458) üzenetére


lovi27
addikt

Ne lépj ki a Gmail-ekből, csak zárd be az ablakot vagy lépj ki a FF-ból, és akkor jól működik az X-notifier. Persze, ha többen használjátok a Windowst ez gond lehet.

(#62460) Krystal_s válasza lovi27 (#62459) üzenetére


Krystal_s
addikt

Évek óta sosem lépek ki egyik gmail fiókból sem, mert az Xnotifier minden lekérdezésnél beléptette az összes fiókot külön-külön. Viszont pár hete újított a hülye gmail. (lett egy plusz biztonsági megerősítés) Azóta alapból nem tudja az Xnotifier lekérdezni a címeket, csak ha én egyesével mindegyikbe belépek és ez is csak úgy lehetséges, ha kiválasztok egy fő címet és az összes többi címet hozzárendelem. Külön kilépni egyikből sem lehet és plusz címre sem lehet belépni, ami nincs hozzárendelve. Tehát pl egy családtag címét csak simán meg sem tudom már nézni.
Gmail sütiket sem törlök soha...

[ Szerkesztve ]

(#62461) lovi27 válasza Krystal_s (#62460) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem is akaratom ellenére az egyik címhez hozzákötötte a többit már régen, de azóta nincs gondom velük. Az utóbbi időben sem változott semmi. Nem vettem észre változást.

(#62462) Krystal_s válasza lovi27 (#62461) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálunk minden gépen, minden címhez lett egy ilyen plusz semmirevaló biztonsági rész, ami miatt nem tudja beléptetni az Xnotifier a fiókokat.

(#62463) csako válasza Krystal_s (#62462) üzenetére


csako
veterán

Ezt én is láttam mostanában, bár én checker plus-t használok régóta, az a belépett gmail fiókokat találja meg.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62464) EmptyParadox válasza Krystal_s (#62462) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

E-mail kliens használatát ajánlanám, pl. Thunderbird. Sokkal kényelmesebb. Bár nyilván ez workflow változtatást igényel stb.
De ez csak saját tapasztalat, és ajánlás. :)

[ Szerkesztve ]

(#62465) egykori válasza Krystal_s (#62458) üzenetére


egykori
őstag

Én a Firefoxra gondoltam, mint okozó, de lehet, hogy a Gmail lépteti ki a fiókokat. Most kipróbálom pár napig a sütik megtartását, meglátom, mi lesz. Tegnapról mára nem léptette ki a fiókokat. A sütik törlésénél a kivételek között azért megtartom a Gmailt.

[ Szerkesztve ]

(#62466) Jazz


Jazz
veterán

Hogy tudok egy weboldalt (ami korábban teljes weboldal mentéssel le lett mentve) offline megnyitni anélkül, hogy az egészet bezárná a következő hibaüznettel?
"Hmm. Probléma az oldal megkeresésekor.
Nem lehet a(z) ... helyen lévő kiszolgálóhoz csatlakozni."

free your mind

(#62467) lovi27 válasza Krystal_s (#62462) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam nincs ilyen, nem kéri. Olyan volt, hogy kérte ellenőrizzem a biztonsági beállításokat. Végigmentem a lépéseken, végül okéztam és utána minden úgy ment tovább, mint addig.
Az X-notifier jelzi jött levél valamelyik fiókba, rákattintok és automatikusan behívja a gmailt. Amikor végeztem nem kilépek, csak bezárom az ablakot, ahogy neked is javasoltam.

Akkor nálatok arról lehet szó, hogy nem mindig ugyanarról a helyről, és esetleg több gépről is beléptek egy adott fiókba és ezért vezethette be ezt a plusz biztonsági igazolást. Ugyanis a Google elmenti a router és a hálózati kártya azonosítóját ahonnan a belépés történik, így tudja, ha másik helyről (másik hálózatról) és/vagy másik gépről történik belépés a fiókba. Viszont ekkor biztos akar lenni a tulaj érdekében, hogy nem illetéktelen az illető.

Nem egyszerű kérdés. Biztonságosabb lesz a fiók, de macerás a belépés.
Ellehetetleníti a kényelmet, de ehhez nem sok köze van a Firefoxnak.

(#62468) egykori válasza lovi27 (#62467) üzenetére


egykori
őstag

Bocsi, hogy belekotyogok, de ez engem is érint és érdekel.

Amit leírtál, az egy kicsit más megvilágításba teszi a kérdést. Én a gépen és a telefonon is be vagyok lépve a fiókokba. Hosszú hónapokon át nem volt semmilyen kiléptetés, ám kb. két hete már többször is kilépett, de csak a gépen.

Ha szigorítottak a biztonságon, akkor pl., ha elhagyom a hálózatunkat és máshol kapcsolódik a telefonom egy hálózatra, amikor e-mailt intézek rajta, akkor itthon ismét be kell lépni, mert előzőleg egy másik helyen használtam a levelezőt? Létezhet ez?

[ Szerkesztve ]

(#62469) Krystal_s válasza lovi27 (#62467) üzenetére


Krystal_s
addikt

Itthon lépünk be az említett címekre. (ip sem változik) Mindenki a saját gépén. Ritka, hogy egymás gépén nézünk meg emailt, de akkor is csak egy címet. Mégis az összesnél elkezdte kérni ezt az új biztonsági hülyeséget. Az előbb direkt mobilról is beléptem egyik címre és ott nem kérte. Aztán a laptopon kiléptettem minden címet, sütiket töröltem és nem volt biztonsági kérés, DE az X-notifier így sem tudta lekérdezni a címeket, azaz magától már nem tud belépni úgy, ahogy pár héttel ezelőttig működött.

(#62470) lovi27 válasza Krystal_s (#62469) üzenetére


lovi27
addikt

Magától nálam se lép be, de ha egyszer manuálisan beléptem a fiókokba amíg nem lépek ki belőlük addig le tudja kérdezni. Ráadásul ez enyém nem fix IP.

(#62471) lovi27 válasza egykori (#62468) üzenetére


lovi27
addikt

Amit leírtan nem újdonság, évek óta úgy van. Szigorítottak-e? Nem tudom. Ne indulj ki ebből.
A mobil amúgy is egy más világ. Csak egy FF kiegészítőről van szó.

(#62472) qdak


qdak
addikt

Érdekes, nálam Gmail oké, se telókról, sehonnan nem léptet ki.
Viszont, a céges telón, ahol érdekes, hogy ugyanaz az utolsó régi stílusú FF van mint, amit korábban írtam, hogy a sajátomra visszaraktam, na az állandóan kidobál mindenhonnan, ráadásul nem hajlandó a mentett bejelentkezést kihozni, ha beírom a 100% jó fh/jsz kombót, nem történik semmi. De volt, hogy az előző havi jelszómat találtam a mentettek között, holott előző nap használtam :F beléptem...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62473) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Megtaláltam a Firefox mappáját, ahol a Könyvjelzőket tárolja. Sikerült is visszaállítanom a Recuva segítségével a véletlenül letörölt fájlokat.
(places.sqlite; places.sqlite-shm; places.sqlite-wal)

Megpróbáltam, hogy egyszerűen visszamásolom az adott fájlokat és a FF indítása után majd ott lesznek a Könyvjelzők. Sajnos nem vált be.

Megvannak az augusztus 14-ei állapotú fájlok. Hogyan tudom visszaállítani?

(#62474) qdak


qdak
addikt

c:\Users\TE-NEVED\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\PROFIL-NEVE
Itt a profilod mappájába másoltad, ill. írattad felül ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62475) aclandiae válasza qdak (#62474) üzenetére


aclandiae
senior tag

Igen.

(#62476) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sziasztok!

Bár a Firefox a szívem csücske, kénytelen voltam átváltani egy simulékonyabb klónjára, a Waterfoxra. Ezzel csak egy problémám van. Bár a lapcsalád minden oldalára bejelentkezem, (pipa a belépve maradok négyzetbe,) mikor újra bekapcsolom a gépet, csak a LOGOUT-on (ami a kezdőlapom) vagyok bejelentkezve, a többi kiléptetett.

Van erre valami gyógyszer, okosság?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62477) Cs1csó válasza Vakegérke (#62476) üzenetére


Cs1csó
félisten

A jelszavakat milyen módon jegezteted meg? Esetleg használd a BitWarden jelszókezelőt lehet az megoldja, hogy belépve maradj.

(#62478) Syl válasza Vakegérke (#62476) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak óvatosan a Waterfox-szal: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62479) Vakegérke válasza Cs1csó (#62477) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ. :)

A Waterfox megjegyzi, ahogy a Firefox is. A különbség az, hogy a Firefox nem léptetett ki a többi oldalról. De ha azokról kiléptet a Waterfox, miért nem léptet ki a LOGOUT-ról?

Azt hiszem, ezt a békát inkább lenyelem, de köszönöm, nem kell extra jelszókezelő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62480) Intruder2k5 válasza Vakegérke (#62479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"De ha azokról kiléptet a Waterfox, miért nem léptet ki a LOGOUT-ról?"

Mert jelen esetben azok 3rd party oldalak, még a LOGOUT nem, mivel azt használod, azon jelentkeztél be. Ez valami sütikezelési probléma lesz, valamiért törlődnek, vagy érvényüket vesztik a harmadik féltől származó sütik.

[ Szerkesztve ]

(#62481) Vakegérke válasza Syl (#62478) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hümm-hümm. Nem vagyok jó angolos.

Ha általánosságban gyűjt adatot, az érdekli a faxomat. Ne legyen benne keylogger, a banki tranzakcióim biztonságban tudjam, ez nekem elég.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62482) Vakegérke válasza Intruder2k5 (#62480) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Majd molyolok a beállításokban, hátha zöldágra vergődöm.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62483) qdak válasza aclandiae (#62475) üzenetére


qdak
addikt

Más profil nincs ott csak a tied ?
Furi, mert én kb 1 hete, nulláztam, újraraktam, működik.
Esetleg, a többi file közül is kellhet valami?!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62484) Kékes525 válasza aclandiae (#62475) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg sérültek voltak a visszaállított fájlok, ezért nem sikerült.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62485) Syl válasza Vakegérke (#62481) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel a System1 egy reklámcég (pay-per-click), kétlem, hogy csak általánosságban fognak adatokat gyűjteni. Behabzsolják azok a böngésző összes rezdülését, szerintem még azt is, hogy reggel hány órakor indítod el először.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62486) Vakegérke válasza Syl (#62485) üzenetére


Vakegérke
veterán

Online biztonságos rendszerben fizetek. Van más félnivalóm is?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62487) Syl válasza Vakegérke (#62486) üzenetére


Syl
nagyúr

Passz. Mivel a forráskódját nem ismerjük, csak a bizalom marad. És az reklámcégnél nincs (legalábbis esetemben).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62488) Vakegérke válasza Syl (#62487) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62489) egykori válasza lovi27 (#62471) üzenetére


egykori
őstag

Két napja, hogy nem töröltem a sütiket, és folyamatosan üzemeltek a gmail fiókok. Már azt hittem, minden oké, de ma reggelre megint kidobott a fiókokból.
Ma olvastam a Google globális üzemzavaráról, lehet, hogy az már nem tegnap kezdődött...

(#62490) lovi27 válasza egykori (#62489) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem friss probléma. Tegnap se volt gondom vele és ma mire gép elé kerültem már megint nem volt. Én is olvastam a hírekben, hogy gondok voltak, közte Magyarországon is a Gmail elérésekkel, de úgy látszik a későbbi indulás miatt kimaradtam belőle. ;]

(#62491) qdak válasza egykori (#62489) üzenetére


qdak
addikt

Azt a Face akkor miért csinálja ? :D
Ráadásul, ha nem írja be a belépőmet, hiába írom be én, akkor sem enged be! Dettó a munkámhoz szükséges oldal, megnyomom 500X a belépés gombot, mintha semmit nem nyomnék :F tök király, köbe meg várnak rám, hogy csináljam a dolgom...
Közbe másikon, ugyanazzal beenged szóval tuti nem rosszat írok be...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62492) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Furcsa problémával szembesültem a napokban.A firefox random oldalakon nem érzékeli a klikkelést,bocs,jobban nem tudom megfogalmazni.Konkrétan bármire nyomok,nem történik semmi.
10 oldalból 2-3 ilyen.Mi lehet a gond?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#62493) mpo válasza Doblós (#62492) üzenetére


mpo
veterán

Van-e reklámblokkolód?
Nekem nincs, csak Noscript.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62494) Doblós válasza mpo (#62493) üzenetére


Doblós
aktív tag

Adblock volt,de azt törőltem.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#62495) Cs1csó válasza Doblós (#62494) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak két blokkoló van ami itt ajánlott asztali böngészőbe: Ublock Origin vagy AdGuard

(#62496) lovi27 válasza egykori (#62489) üzenetére


lovi27
addikt

Hogy ne kelljen más véleményére hagyatkozni a Google-nak itt van egy oldala, ahol a szolgáltatásainak státuszát közzéteszi. Látható melyik szolgáltatással és mettől-meddig volt gond (ha fölé viszed az egérmutatót). Ha ettől eltérőt tapasztalunk vegyük figyelembe mi nem közvetlenül a Google-val állunk kapcsolatban, hanem a helyi szolgáltatónkkal. :)

(#62497) egykori válasza lovi27 (#62496) üzenetére


egykori
őstag

Köszi a linket, a 20-dikai kiléptetés egybeesik a Google adatbázissal, de mi van az előzőekkel? Ennek valóban más oka lehet. Egyszer talán majd kiderül - vagy nem...
20-dika óta rendben vannak a fiókok.

(#62498) nubreed


nubreed
veterán

Nálam a facebook nincs bebookmarkolva, nem is szoktam látogatni soha, de mégis a Firefox címsávjában megjelenik mikor ráklikkelek. Ez valahogy be van égetve? Ha igen, hogy lehet onnan tényleg kiszedni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#62499) egykori válasza egykori (#62497) üzenetére


egykori
őstag

"20-dika óta rendben vannak a fiókok."

Eddig - kár volt dicsekedni! :(((

(#62500) brd válasza nubreed (#62498) üzenetére


brd
nagyúr

A kurzorgombokkal odanavigálsz, majd Shift+Del (70+-ban lehet, hogy már nem így működik, de olyanom most nincs).

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.