Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) csako válasza DS39 (#62400) üzenetére


csako
veterán

"Utálom a tepsiket...."
Pixel 4a? A kicsik közé tartozik :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62402) DS39 válasza csako (#62401) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ez is játszik még. (bár hivatalosan nem forgalmazzák nálunk)
de inkább az OLED-ektől tartok, mert a szemem nem bírja, alacsony fényerőn a PWM-es villogtatás kikészít, és nálam napi használat az esti netezés, videónézés telón. :(

(#62403) Grg válasza DS39 (#62400) üzenetére


Grg
tag

"Mobil platformon hivatalosan root jogod nincs, androidon sem."

Na igen, ezt sosem értettem, hogy ha én megveszek egy készüléket, akkor azon miért nem lehetek rendszergazda? MIért kell ehhez buherálni, meg minden... :(

(#62404) brd válasza Grg (#62403) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a gyártók kényelme érdekében van így, emiatt kevesebb hozzá nem értő vásárló miatt bekövetkezett problémával kell foglalkozniuk.

The only real valuable thing is intuition.

(#62405) Krystal_s válasza WhiteWalker (#62394) üzenetére


Krystal_s
addikt

A sütikre is? Ublockban jó pár filter van ellene bekapcsolva, :U
-EasyList Cookie
-Block-EU-Cookie-Shit-List
-I don't care about cookies
-I'm OK with cookies
-Prebake - Filter Obtrusive Cookie Notices
-https://www.eff.org/files/cookieblocklist.txt

de még is így is zavaróan sok a pofátlan (akár teljes oldalt kitakaró) sütis kérdés. Pár éve úgy kezdték ezt, hogy egy vékony sorban megjelent a kérdés, akár figyelmen kívül is lehetett hagyni. Aztán egyre nagyobb felület lett és engedély nélkül tovább sem enged. Teljesen meghülyültek a weboldalak fejlesztői is.

(#62406) Joe1 válasza DS39 (#62400) üzenetére


Joe1
tag

Akik az iPhone felé kacsingatnak azok jó ha elolvassák ezt a cikket: Nagy a baj: Megint javíthatatlan biztonsági rést találtak az iPhone-okban
Az eszközök legtitkosabb adatokat tároló részében állítólag olyan sebezhetőséget találtak, amit nem is lehet kijavítani. A hiba rengeteg mobilt és egyéb Apple-kütyüt érint.

[ Szerkesztve ]

(#62407) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Firefoxba nincs beépített fordító?
Vagy nem lehet hozzá leszedni?
Ha egy oldalon böngészek nem értem a szöveget akkor rányomnék vmi gombra és lefordítaná.
köszi

風林火山

(#62408) Cs1csó válasza Shingen (#62407) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van kiegészítő: [link]

Más:
Láttátok hogy az S3 Translator visszatért? Mi a vélemény róla?

[ Szerkesztve ]

(#62409) mpo válasza Shingen (#62407) üzenetére


mpo
veterán

S3 Translator után (helyett) a Mate translate vált be.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62410) Shingen válasza mpo (#62409) üzenetére


Shingen
addikt

de ezek szöveg fordítók, olyanra gondoltam ha nézek egy oldalt és rányomnék a gombra akkor az egész oldalt lefordítja.
S3 nem jó mert csak az oldal elejét fordítja a többi részét meg se jeleníti a fox, pedig még sok szöveg rész van alatta.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#62411) Vakegérke válasza Shingen (#62410) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt próbáld ki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62412) karlkani válasza Cs1csó (#62408) üzenetére


karlkani
aktív tag

El sem tűnt. A 6.25 tavaly május óta (letöltés dátuma) fent van nálam (egyéb forrásból), előtte a 6.24 volt telepítve. Most letöltöttem Mozilláéktól, feltettem, nem írta felül a fent levőt (kétszer látni a kiegészítők között). A "régi" beállításait elmentettem, betöltöttem az újba, aztán töröltem. Amire használom, arra bőven jó.

(#62413) lovi27 válasza Cs1csó (#62408) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam nem jó. Így nem sokat ér: [kép]
Olyan, mintha pár évvel ezelőtti fordítómotort használna. Ami eddig is így volt, csak azt gondoltam ez azért van, mert kitiltották és nem fér a legújabbhoz. Na, de most?

[ Szerkesztve ]

(#62414) DS39 válasza Shingen (#62407) üzenetére


DS39
nagyúr

Nézd meg ezt:
https://addons.mozilla.org/hu/android/addon/traduzir-paginas-web/?src=search

Ez kifejezetten egész oldalt fordít egy gombnyomásra.

[ Szerkesztve ]

(#62415) Shingen válasza DS39 (#62414) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi ez a nyerő! :D

風林火山

(#62416) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Mitől lehet az, hogy az egyik gépen így jelenik meg az iCloud tartalma? Más böngészővel nincs gond és másik gépen a Firefox is jó.

(#62417) csako válasza pinnacle (#62416) üzenetére


csako
veterán

Gyorsítótár (Ctrl+F5) és/vagy sütik törlése segíthet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62418) pinnacle válasza csako (#62417) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Töröltem az iCloud sütiket, gyorsítótártat (jó nagy volt), de semmi sem változott. Beléptem egy másik iCloud fiókba, ott megjelentek a képek, kiléptem, majd vissza a rosszba, és már ott is minden rendben. :)

(#62419) Cs1csó válasza lovi27 (#62413) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, majd kipróbálom talán 1-2 éve használtam, aztán kitiltották a Firefox áruházból onnantól nem használtam, gondolom megcsinálta azt a módosítást amit a Mozilla elvárt és már megint engedélyezik, én most IM Translator-t használok persze ez sem egy fáklyásmenet de a semminél jobb.

(#62420) draco31


draco31
veterán

penny . hu-n miért nem tölti be a reklámújságot soha? Át kell menjek másik böngészőbe megnézni mindig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#62421) Cs1csó válasza draco31 (#62420) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tartalomblokkolód - pl. Ublock Origin - blokkolja, vagy keresd meg, hogy melyik szabály zavarja, vagy egyszerűen kapcsold ki a Penny.hu oldalon.

(#62422) draco31 válasza Cs1csó (#62421) üzenetére


draco31
veterán

Köszi, eszembe nem jutott, hogy reklámnak veszi azt is.
De hát ott van a nevében is pedig, hogy reklámújság :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#62423) Syl válasza draco31 (#62422) üzenetére


Syl
nagyúr

Én innen szoktam összevadászni az újságokat: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62424) Cs1csó válasza draco31 (#62422) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, hogy ezzel függ össze, csak bonyolult lehet az a script ami az újságot megjeleníti. Amúgy igazán nem sokmindent blokkol az UO és ha engedélyezem akkor sem jeleníti meg, valami macera van.
Amúgy mivel egyéb "reklám" nincs az oldalon (tehát reklámblokkolóval és anélkül is kb. ugyanúgy néz ki az oldal) nyugodtan végleg ki lehet ezen az oldalon kapcsolni.

(#62425) farkas-j válasza Shingen (#62410) üzenetére


farkas-j
őstag

A Mate Translate korrektül fordít komplett oldalt is. Nelkem bevált!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62426) #75501312 válasza Shingen (#62410) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ki sem próbáltad ugye? Mert jobb gombos menüben ott van, hogy Translate page...

(#62427) G@ben


G@ben
addikt

Csak nálam hülyült meg a 79.0-ás verzió óta néhány helyre a beléptetés? Az otthoni és a munkahelyi gépen is egyszerre jelentkezett a frissítés után, hogy nem engedett belépni a Vaterára és a Facebookra, de ha töröltem az oldalak sütijeit, akkor egy ideig jó volt, aztán megint kezdte. A Facebook olyat is csinál, hogy belép, majd azonnal ki, mondván, hogy nem jelentkeztem be.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62428) #75501312 válasza G@ben (#62427) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam egy oldal problémás, de még a mentett login is eltűnt.

(#62429) G@ben válasza #75501312 (#62428) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor nem csak nálam van gond. A többi oldal viszont megy szépen.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62430) Grg válasza G@ben (#62429) üzenetére


Grg
tag

Nekem csak FB-nél csinál ilyet (eddig) de 2-3.-ra belép, vagy ha nem a legutóbbi bejelentkezést választom hanem a "hagyományosat"

(#62431) G@ben válasza Grg (#62430) üzenetére


G@ben
addikt

Nálam is ez van. Fogalmam sincs, hány éve használok Firefoxot, de mostanában mintha el akarná érni, hogy lecseréljem...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62432) Jack Oneill válasza Grg (#62430) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nalam nincs gond.

(#62434) DS39 válasza #89436672 (#62433) üzenetére


DS39
nagyúr

68.11 az utolsó a régebbi szériából, androidra.

(#62435) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Buta kerdes, ne kovezettek meg. Temetni kell mar a Firefoxot a mostani bejelntese miatt, miszerint tobb, mint 200 embert kukdenek el? A fejlesztesekkel is leallnak es kevesebb frissites lesz. Ez mar a veg lenne? Vagy pont emiatt esetleg olyan valtozasok lesznek, ami pozitiv iranyba lenditi a ceget.

(#62436) Cs1csó válasza Jack Oneill (#62435) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy csomó sallanggal foglalkoznak ott is ami még a pénzt sem igen hozza vissza. A Firefox-on sem kell akkora giga-mega fejlesztés inkább a stabilitás, gyorsaság és a kiegészítőkkel való kompatibilitás a lényeg.

(#62437) qdak válasza G@ben (#62427) üzenetére


qdak
addikt

Nem.
Mentett bejelentkezés, aztán random kidob... vagy az 1 hóval előtti jelszóval próbál belépni :W

Valaki Youtubera tud beállítást ? már az agyamra megy, hogy van, hogy fél percet várok a videó betöltésére, vagy 5mp pörgetés és teker 20 mp-et
Már kb az összes Tweak/fix mindent próbálgattam (vp9, hardware decoding, cache, memory), újraraktam, alapbeállítással megeszi a ramot, ha 8GB van akkor is, a vicc, hogy a gyerköcnél egész nap megy a gép és mennek a videók a 2 magos Dell 775 ös gépen...
nálam, a 8800GT is kevés ha berakom a gépbe...

Android: ezt a gyűjtemények vackot, hogy tudom eltüntetni ?
Miért nem tudok népszerű oldalakat kitenni ?
Megnyitom, 1 lapot jelez, ok beírom mondjuk fb, hirtelen 2 lap van és hoppá ott az előző fb, amit néztem, de előtte nem nyitja meg, hogy tudom régi kezdőre tenni ?

about:config hová tünt :F

ment is vissza a 68-8-0 mobilra

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62438) Fred23


Fred23
nagyúr

Eddig tetszik, van about:config és Ublock Origin is:

(#62439) lovi27 válasza Jack Oneill (#62435) üzenetére


lovi27
addikt

A Mozilla Alapítvány fő bevétele az alapértelmezett keresőmotor beállításra kötött szerződésből származik. Régebben másokkal is kötött, de az utóbbi években a Google volt. Így a bevételük java része is tőlük származott. A hírek szerint a lejáró szerződést újabb 3 évre ősszel megkötik és így 2023. év végéig biztosított lesz az alapítvány működése. A mostani elbocsájtásoknak ehhez nincs közük.
forrás

[ Szerkesztve ]

(#62440) junior11 válasza lovi27 (#62439) üzenetére


junior11
veterán

Magyarán mondva a Kugliék nélkül komoly bajban lennének. Bár az utóbbi időben ígyis tovább apad, fokozatosan csökken a piaci részesedésük...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#62441) Jack Oneill válasza lovi27 (#62439) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Engem az zavar nagyon, hogy ha tegyuk fel, leepul teljesen a Firefox, nincsenek jo alternativak. Chrome-nal lassan nem fognak mukodni a reklamblokkolok a jelenlegi vita es API modositas miatt, de ne legyen igazam es oldodjanak meg a dolgok. Most is pl az UBO regebbi verzio chrome-on, mint Firefoxon.

[ Szerkesztve ]

(#62442) lovi27 válasza junior11 (#62440) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem már rég nem a piaci részesedésről szól ez a történet. Az eldőlt.
A távoli kolóniáról másképp vagy nem látszik minden, de mire kell évi 400-450 millió dollár? Biztos nem csak a FF és egy-két futottak még program életben tartásához. Vagy mire fizettek 250 felesleges embert? Amíg van örülök neki és használom. Utána meg...
majd megfejnek mást. ;]

(#62443) Vakegérke válasza lovi27 (#62442) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Amíg van örülök neki és használom. Utána meg..."

Ha nem mobilra kell, akkor Waterfox.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62444) Syl válasza qdak (#62437) üzenetére


Syl
nagyúr

Én az Enhancer for YouTube™-t használom. Nem teker, nem akadékoskodik, egész nap tucatjával, százával nézhetem a videókat, a FF akkor sem bomlik meg tőle. Egyedül a 4k 60 fps amivel csak komoly framedroppal tud megküzdeni a gépem, minden más hibátlan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62445) qdak válasza Syl (#62444) üzenetére


qdak
addikt

Az a baj, hogy én is használom, szeretem, de nem segít, viszont nem is okozza a gondot, mert letiltva sem jobb. Sehogy sem.

Viszont a gépet sem írnám le, mert videót meg simán nézek, meg ha elindul, megy, nem áll meg, csak csomót teker elötte, vagy ha pause után indítom, vagy ha tekerek bele. :(

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62446) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

ez csak nálam szopás pár hónapja, hogy ha rögzítem a gmail tab-ot, akkor 10-ből kb. 6 alkalommal nem tölt be semmit és a címsor is üres? a vissza gomb vagy ctrl+f5 megoldja a dolgot, de nincs erre valami kultúráltabb megoldás? mondjuk, hogy hiba nélkül menjen, ahogy azt tette is a 76.0-ás verzió környékén? :)

(#62447) Apaxp


Apaxp
senior tag

Azt hiszem ez az új androidos fejlesztés kicsit alfa állapotú lett.
Bitwarden kieg nincs. Face kommentekre viszontválasz nem működik. Tableten, telefonon, laptopon használok nagyon régóta rókát, de most a tableten átálltam a vivaldi böngészőre. Egyelőre szubjektív érzésre gyorsabb.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#62448) Fred23 válasza Apaxp (#62447) üzenetére


Fred23
nagyúr

Vivaldit próbáltam pont kora délután, aztán feltettem (többek között) az IcecatMobile-t, és nálam egyértelműen ez utóbbi a jobb. Csak egy tipp... :)

Firefox alap extrákkal.

(#62449) Syl válasza qdak (#62445) üzenetére


Syl
nagyúr

Új, "szűz" Firefox profillal próbáltad?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62450) qdak


qdak
addikt

Istenem, működik a Youtube :R
Úgy mint régen.
[link] prefs.js + kiegészítő: h264ify

Syl persze, direkt be sem léptem a sync be, nem segített. Aztán cache beállítást változtattam meg -1 ről limitáltra, de minden bent a link be.
Azt nem lehet megcsinálni, hogy csak a nem eredeti értékeket írja ki az about:config?
Mert úgy egyben lenne, mit változtattam.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.