Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) milan26 válasza Cs1csó (#62950) üzenetére


milan26
senior tag

Én csak szimplán bejelentkezni szoktam, majdnem mindent képes már szinkronizálni a felhőből. :)

(#62952) SamSem58 válasza laceszgamer (#62942) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Hali!

Ha régi profilod jól működött (és még megvan) akkor csináld a következőt: tálcán írd be a keresőbe: : %appdata%, majd Enter és megjelenik az AppData\Roaming mappa - itt a Roaming mappából ki kell menteni a Mozilla mappát.Majd az új profilból (az elérési út a korábbi!) törölni kell a Mozilla mappát és a "régi" Mozilla mappát bemásolni a helyére. - és már kész is a régi profil. :)

Több mint 10 éve így csinálom. Természetesen előtte csinálok mentést a könyvjelzőkről, jelszavakról és kiegészítőkről. Pl a MozBackup-1.5.2-beta1-EN - programmal.

Samsem

(#62953) laceszgamer válasza SamSem58 (#62952) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ráfrissített így nincs sajna .

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#62954) Cs1csó válasza milan26 (#62951) üzenetére


Cs1csó
félisten

Én is, ezért is nem foglalkoztam idáig a mappa pontos helyével.

(#62955) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

A fejlécen vagy a füleken hogy lehet letiltani az épp adott oldal megjeleített szövegét?
Ne írjon semmit az lenne a legjobb.

köszi

Impossible is nothing

(#62956) movax válasza meroly (#62955) üzenetére


movax
őstag

userchrome.css-be:

.tab-label-container {
display: none;
}

[ Szerkesztve ]

(#62957) meroly válasza movax (#62956) üzenetére


meroly
veterán

Köszi és ezt a file-t hova?

Impossible is nothing

(#62958) movax válasza meroly (#62957) üzenetére


movax
őstag

1. Beírod a címsorba, hogy about:support és Enter. Megkeresed a Profile folder sort, mellette megnyomod az Open folder gombot.
2. A könyvtárak között megkeresed a chrome-ot Ha nincs, létrehozod. Azon belül létrehozol Notepaddal egy txt fájlt, aminek ezt a nevet és kiterjesztést adod: userChrome.css Ha megvan, belemásolod a kódot, amit fennebb írtam és elmented.
3. Firefox bezár és újraindít. Ha minden okésan ment, a tabok szövege eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#62959) meroly válasza movax (#62958) üzenetére


meroly
veterán

Közben megtaláltam egy angol fórumon, így csináltam mindent ahogy írtad de nem megy. :F

Impossible is nothing

(#62960) Rimuru válasza meroly (#62959) üzenetére


Rimuru
veterán

Mivel default le lett tiltva.
about:config
toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets -> true
restart

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62961) meroly válasza Rimuru (#62960) üzenetére


meroly
veterán

Wow műxik, köszi mindkettőtöknek! :R

Impossible is nothing

(#62962) meroly válasza Rimuru (#62960) üzenetére


meroly
veterán

Még egy kérdés, ha a tálcán lévő firefox futó ablakon is le szeretném ezt tiltani, arra van lehetőség?

Impossible is nothing

(#62963) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Új telefonom lett és a Google autentikátort nem vittem át, amiben benne volt a 2 lépcsős azonosítás a belépéshez.

Szóval mit tudok tenni a profilom belépése miatt? Esélytelen?

- mozi bolondéria -

(#62964) milan26 válasza devil-k (#62963) üzenetére


milan26
senior tag

Gondolom a régi telefon már nincs meg...SMS vagy hívás azonosítást nem lehet kérni belépéskor?

(#62965) devil-k válasza milan26 (#62964) üzenetére


devil-k
nagyúr

A régi telefon már le lett gyalulva. Sajnos, a Firefox az egyetlen cég akinél ilyen könnyen kizárhatod magad... :W

- mozi bolondéria -

(#62966) milan26 válasza devil-k (#62965) üzenetére


milan26
senior tag

Chrome-ot megjegyzi a fiók? Lehet, mert az a google sajàtja. Nálam Firefoxot az icloud sem jegyzi meg csak ideig, óráig. Szerintem direkt szivatják egymást a cégek. Vagy csak sütikben tárolódnak az adatok, amiket használ, azok meg vagy lejárnak, vagy töröljük őket. Új telefont sem engedi be? SMS-t sem lehet kérni?

[ Szerkesztve ]

(#62967) mpo válasza devil-k (#62965) üzenetére


mpo
veterán

A szomszédasszony is így járt a Googleban.
Nem a Firefox a hibás.
Megoldottam, mert több lehetőség is van, de régen volt, nem emlékszem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62968) csako válasza devil-k (#62965) üzenetére


csako
veterán

Tuti nem vagy bejelentkezve valahol? Recovery kódot sem mentettél el?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62969) Rimuru válasza devil-k (#62965) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs olyan hely ahol masodik faktor elvesztese utan be tudsz lepni (felteve hogy nincs nalad semmilyen egyeb masodik faktoros dolog - backup kodok,telefon,stb).
What if I'm locked out of Two-Step Authentication?

Vigyázat, csalok!

(#62970) devil-k


devil-k
nagyúr

Sajnos, itt nem úgy megy, mint más cégeknél. A Google-ből kizárni magad szerintem igen nehéz, ugyanis ha nem éred el a fizikai USB kulcsodat, akkor van lehetőséged a Google autentikációs alkalmazáson belőni a kódot. Ha ez sincs meg, akkor SMS-t is kérhetsz, de végső soron hívást is. Sajnos, ilyen opció nincsen a Firefoxon.

Belépsz, megadod a jelszavad, majd kéri a 6 számjegyű biztonsági kódot, ha nem tudod, ráböksz arra, hogy "nem tudja beírni a kódot", akkor kéri a helyreállítási kódot és ennyi. Ha azt nem tudod, nincs mivel helyettesíteni semmivel sem.

Rimuru megnéztem már ezt az oldalt is amit linkeltél, de igazánól itt sem ad gyakorlati problémára választ. A mobiltelefonomon be vagyok jelentkezve a Firefox fiókba, de mihelyst a beállításokra szeretnék menni, kéri, hogy "jelentkezek be a kamerával QR" kód alapján firefox.com/pair weboldalon.... azán ez fogad:

Ezután nincs mire kattintani, vagy QR kódot leolvasni.

Most akartam egyébként Chrome-ról átköltözni Firefoxba, de eléggé elkeserítő a helyzet.

- mozi bolondéria -

(#62971) milan26 válasza devil-k (#62970) üzenetére


milan26
senior tag

De miért nem lépsz be először a telefonon, és utána azzal igazolod magad a Firefoxhoz? Telefonon működik az sms, nem?

(#62972) devil-k válasza milan26 (#62971) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs SMS kiküldési lehetőség, ezt mondom. :)

Van a jelszavad, kéri a biztonsági kódot (Google Autentikátor), ha nem tudod, akkor kéri a recovery kódot és ennyi. Hiába tudom a jelszavamat a fiókhoz, kevés.

- mozi bolondéria -

(#62973) Bibby válasza tonyrulez (#61108) üzenetére


Bibby
addikt

Erre esetleg van megoldás?
Edge-ben simán szépen játszik le minden videót, kb 40% cpu és 20% gpu terhelés mellett. (4k30fps)
Firefox alatt meg ugyanez a videó 1-2% cpu és 60-70% gpu terheléssel erősen akad.

Egyébként ez egy laptop, ryzen 3500u-val.

Ελευθερια η θανατος

(#62974) csako válasza Bibby (#62973) üzenetére


csako
veterán

jobb klikk a videón és "stats for nerds" -> mindkét böngészőben ugyanaz a vp9 codec?

Saját tesztem egy RTX 2060-nal és 4K60 -> Firefox 20-30% között ugrált, Edge 19-25% (hasonló GPU órajelen és elhanyagolható CPU használat mellett)
Szóval valami különbség van, de furcsa, hogy akadásig fajul a helyzet, sajnos nekem azóta sincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62975) lappa86 válasza Grg (#62922) üzenetére


lappa86
tag

Ki tiltja meg, hogy régi böngészővel használd a flash alapú felületű kameráidat? Senki, nahát.

Always with the negative waves.

(#62976) csako válasza lappa86 (#62975) üzenetére


csako
veterán

IE mindig jó lesz ilyenre :D De nem úgy van, hogy az Adobe lelövi a flasht? Bár lehet abból is elég egy korábbi verziót használni, nem emlékszem pontosan.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62977) Bibby válasza csako (#62974) üzenetére


Bibby
addikt

Ugyanaz a codec.
Érdekes dropped frame-et egyiknél se ír, dehát attól még élvezhetetlen firefoxon.

Ελευθερια η θανατος

(#62978) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Üdv. Mai nap frissült a firefoxom 83.0-ra, azóta a finomgörgetés megszűnt létezni, a görgetés darabos, akadozik, élvezhetetlen. A netet áttúrtam ahol találtam pár paramétert amit át kell írni az aboutban de gyakorlatilag eredménytelen volt, ezen kívül se magyarul se külföldi nyelven nem találtam semmit. Másnál nem jelentkezik a probléma?
Amúgy a gép egy laptop, i58260u procival meg 8gb DDR4 rammal, SSD-vel szóval biztosan nem azért van mert gyenge a gép, illetőleg frissítés előtt tökéletes is volt minden.

(#62979) lck válasza Roland-87 (#62978) üzenetére


lck
senior tag

Nálam rendben van.

Esetleg ezeket about:config-ba:

mousewheel.min_line_scroll_amount 30
general.smoothScroll.mouseWheel.durationMaxMS 600
general.smoothScroll.mouseWheel.durationMinMS 400

[ Szerkesztve ]

(#62980) [w] válasza Roland-87 (#62978) üzenetére


[w]
őstag

nálam (sajnos) jó frissítés után is, viszont elvesztettem a "lapos" urlbar-t, visszatért a megnagyobbodó címsor, amitől agyfaszt kapok :((( :O

ez általános vajon?

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#62981) Roland-87 válasza lck (#62979) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ezeket sőt még sok másikat is próbáltam már állítgatni, van pár találat ami az értékek finomhangolásával megoldja a problémát, de nálam egyik sem működött.

(#62982) Pityu. válasza Roland-87 (#62978) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nálam sincs semmi baj a görgetéssel pedig ma délelőtt frissítettem 83-mas verzióra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#62983) brd válasza [w] (#62980) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, annyira tökéletes már a Firefox, hogy ilyenek elb*szásával is tudnak foglalkozni. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#62984) qdak válasza qdak (#62793) üzenetére


qdak
addikt

""Xeon E5450, 560 Ti, 4GB DDR3" ne legyen elég Youtubezni, bármire kattintok, 10-20 mp ig teker, pörgetésnél szintén :(
Próbáltam már csomó beállítást, semmi értelme..."

Kicseréltem a gép egy részét, valószínü az alaplappal lehetett gond, mert a proci másik gépbe pipa, vga maradt nálam, igaz tettem egy Win10 et de most (kopp kopp) úgy megy ahogy kell.
Bár érdekes, hogy aton a gépen csgo, staleker cop, siman ment, csak a youtube őrített meg, aztán találd ki, rossz vagy nem rossz a hardver...
Esetleg, hogy "csak" 100MBPS lan volt rajta, de ne már...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#62985) totron


totron
addikt

Csak belelátom, vagy a 83-assal már tényleg használható sebességű a facebook?

(#62986) Csupingo


Csupingo
veterán

Annyit emlegettétek a 83-as változatot, hogy én is kipróbáltam. Ami eddig nem volt tökéletes, az sajnos most sem javult (videó előnézetek azonnali lejátszása). Viszont jobban zavar, hogy ide bepakolt pár dolgot. Könyvjelző, előzmények, stb. Ezeket el lehet tüntetni? Valamint a 82-es változatnál elég volt az egérrel kattintani a google fordító ikonján és már ment is az oldalra, itt viszont csak a címsorba teszi és még enter is kell hozzá. Ezen lehet vajon változtatni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62987) ArthurShelby válasza totron (#62985) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A hozzászólásod miatt frissítettem 83-ra és tenyleg gyorsabb a fb (előtte utána próbáltam). Mondjuk még így is lassú (van hova fejlődni), de sokkal gyorsabb mint volt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62988) totron válasza ArthurShelby (#62987) üzenetére


totron
addikt

Helyes, örülök. Hozzájön még a dologhoz, hogy az új fb felület több funkciójában eleve gyorsabb. A régivel volt az + a régebbi firefox verziók, hogy egyszerűen NEM, botrányos volt. Most jobb.

(#62989) Pityu. válasza Csupingo (#62986) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Esetleg ha rá nyomnál ott jobbra a kis fogaskerék ikonra ami a beállításokba visz akkor ott tudsz állítgatni dolgokat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#62990) Csupingo válasza Pityu. (#62989) üzenetére


Csupingo
veterán

Az rendben is lenne, de nem listázza sehol a könyvjelzőt, előzményeket, stb. amik most kerültek oda. Csak azokat látom, amiket én tettem oda.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62991) Rimuru válasza Csupingo (#62990) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy nem most kerultek oda, eleg regota tudod itt allitani:

Vigyázat, csalok!

(#62992) Csupingo válasza Rimuru (#62991) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezek (L:/dl/upc/2020-11/21/584300_b9nihy5bjr7cmv3t_mozz.jpg)ki vannak véve(/L), mégsem tűnnek el.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62993) mpo válasza Csupingo (#62992) üzenetére


mpo
veterán

Most megnéztem, a beállítások, keresés lap alján is lehet állítani.
A kép legalján is van további lehetőség.
Én észre se vettem, mi van alul, mert a címsávot nézem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62994) Rimuru válasza Csupingo (#62992) üzenetére


Rimuru
veterán

Igaz, tenyleg ott maradnak. :(

Ki szoktam uriteni a keresoket, igy nalam nem jelenik meg semmi, [kép].

Vigyázat, csalok!

(#62995) Csupingo válasza Rimuru (#62994) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha az összes elől kiveszem a pipát, akkor semmi sincs ott, ahogy neked, de ha csak egyet is visszateszek, akkor már pakolja a kéretlen dolgokat is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62996) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van valami plugin, vagy kiegészítő amivel weboldalt lehet figyelni, hogy van-e változás rajta?

(#62997) csferke válasza WhiteWalker (#62996) üzenetére


csferke
senior tag

Én ezt használom Update Scanner [link]

(#62998) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Megtettem alapértelmezett böngészőnek a Firefoxot, erre kilőtte a Thunderbird-öt az alapértelmezett levelező közül. Hogy lehet visszállítani a rendet?

(#62999) WhiteWalker válasza csferke (#62997) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem rossz , csak ez nem küld email értesítőt.
Ami tudja az fizetős :O , legalábbis amit én találtam.

(#63000) Pityu. válasza fcc (#62998) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Itt mondod?

Nekem mikor alapértelmezett programot állítottam be vissza hozta a gyárit akár a képnézegetőt akár a böngészőt,párszor be kellett állítani mi legyen alapértelmezett aztán úgy maradt.Szóval nálad nem tudom,hogy lövi ki a kettő egymást mikor az egyik levelező a másik meg böngésző.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.