Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) zonusz válasza Cs1csó (#62593) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm, kipróbálom :))

(#62602) zonusz válasza Cs1csó (#62593) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm, kipróbálom Na először nem engedte elküldeni, most meg kétszer is. Bocsi

[ Szerkesztve ]

(#62603) Petya XT válasza peter889 (#62596) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Ez még eszembe jutott, Win 8.1-n használtam anno, ott bevált:

[Gammy]

(#62604) nubreed


nubreed
veterán

Az nem tudjátok, hogy mitől lehet, hogy a Mega (mega.nz) cloud drive elfelejti a loginomat, annak ellenére, hogy úgy lépek be mindig, hogy emlékezzen rám? Ez akkor szokott lenni ha törlöm a böngésző előzményeket, de természetesen a cookiekat sosem törlöm. Minden más oldal, ahova loginolni kell (pl. a PH! fórum is) működik, bejelentkezve maradok de a Mega mindig elfelejt...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#62605) #75501312 válasza nubreed (#62604) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam ugyanez a google accountokkal, de fura módon az is random működik.

(#62606) Cs1csó válasza nubreed (#62604) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint ha nálam is ezt csináná, szerintem valami biztonsági dolog, hogy két belépés között újra kéri az adatokat.

(#62607) dethroner


dethroner
veterán

Látom volt már szó a Google feltétel elfogadós üzenetéről. Én 99%-ban chrome-ot használok, ott egyszer se bukkan fel ez az üzenet, firefoxban meg ugye minden alkalommal. Mindkét böngésző úgy van beállítva hogy töröl mindent a bezáráskor. Nincs valami megoldás, hogy firefox alatt se jelenjen meg újra és újra?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62608) DS39 válasza dethroner (#62607) üzenetére


DS39
nagyúr

Chromeban gondolom be vagy jelentkezve a Google fiókodba.

(#62609) egykori válasza dethroner (#62607) üzenetére


egykori
őstag

A Chrome-ban talán azért nem kérdez mindig, mert lehet, hogy a háttérben továbbfutás vagy valami hasonló be van kapcsolva. A Firefoxban úgy tudom, nincs ilyen. Nekem egyébként 2-3 naponta jön elő Firefoxban. Ez amúgy pár hete kezdődött nálam, de nem tudom még mindig, hogy valamelyik böngésző frissítés vagy a Google miatt.

(#62610) movax válasza dethroner (#62607) üzenetére


movax
őstag

Van. FF-ban a gmail mindig nyitva van, munkához kell, plusz még 6-7 fül. Ezeket soha nem csukom be és a gépet sem kapcsolom le, csak hibernálom (na jó, hetente egyszer kap egy egészségügyi rebootot). Ha a FF-t becsukom, ha csak lehet, Restore Previos Session-nel hozom vissza. Örö és bódottá 8 éve, amióta megy ez a rendszer.

(#62611) dethroner válasza DS39 (#62608) üzenetére


dethroner
veterán

Ha kijelentkezek, csinálok egy ccleaner sepregetést, újra elindítom a chrome-ot, nem tolja a pofámba azt az ablakot.

(#62609) egykori Ha arra a részre gobndolsz a chrome-ban hogy a Háttéralkalmazások továbbfuttatása ha a chrome-ot bezárják, az ki van kapcsolva.

(#62610) movax Neked ez tök jó lehet, de én nem a mozilla-t használom elsődlegesnek, épp ezért nincs is folyamatosan megnyitva. De a google ezek szerint feltételezi, hogy mindenkinek van google fiókja, gmail címe. És ha nem? Nem is ez az eszmefuttatás a lényeg, sokkal inkább az érdekelne, van-e esetleg más módszer, vagy valami kiegészítő ami ezt az üzenetet eltünteti örökre :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62612) movax válasza dethroner (#62611) üzenetére


movax
őstag

Hát, azt a rengeteg androidos telefont, ami a világban van, nem is lehet google-fiók nélkül használni.
Ami az üzenetet illeti, nem is igazán tudom, miről van szó, nekem soha nem jelent meg, erre írtam le, hogy én hogy használom, lehetséges módszer gyanánt.
Harmadrészt, de nem utolsósorban, ez a Firefox-topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#62613) dethroner válasza movax (#62612) üzenetére


dethroner
veterán

Pont azért érdeklődöm itt, mert ez a FF topik. Szóval a FF-ban mi a különös, ami miatt ez az üzenet mindig előjön, más böngészőben pedig nem?
Amúgy meg az okostelefon téma sem tartozik a FF topikba :D De nem vagyok köteles okostelót se használni ahhoz, hogy a megnyissam a google.hu oldalt a firefox asztali verziójában,

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62614) nubreed


nubreed
veterán

Soul gem, Csicso köszi a válaszokat! Akkor ezek szerint máshol más site -nál is előfordul.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#62615) lovi27 válasza dethroner (#62613) üzenetére


lovi27
addikt

A Chrome is minden megnyitáskor küldi a jóváhagyó ablakot az említett oldalon, ha előtte kilépéskör törölve lettek a cookie-k. De értelmetlen állandóan törölni.

(#62616) dethroner válasza lovi27 (#62615) üzenetére


dethroner
veterán

Nem, nálam semmi ilyet nem küld a chrome, csak a mozilla.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62617) lovi27 válasza dethroner (#62616) üzenetére


lovi27
addikt

A FF se küld. Csak békén kell hagyni a kukikat. ;]

(#62618) Cs1csó válasza lovi27 (#62617) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerű:
A. nekem úgy emlékszem google fiókba jött email a google-től hogy mi változik és elfogadom e elfogadtam
B. NEM használod a Google ökoszisztémát.

(#62619) #75501312 válasza lovi27 (#62617) üzenetére


#75501312
törölt tag

De FF hiába hagyja békén a kukikat, akkor is kijelentkeztet. Nálam bezáráskor a kuki meg a cache is törölve van kivételekkel. Így sem megy. Nem tudom teljes reset megoldaná-e, de sztem már hiába resetelek, a felhőből lefrissít ugyanúgy rosszul.

(#62620) dethroner válasza lovi27 (#62617) üzenetére


dethroner
veterán

Csak ismételni tudom magam. Látszólag ugyaolyan beállításokkal, ugyanúgy használva ff újra és újra megjeleníti, chrome meg egyszer se.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62621) Rimuru válasza dethroner (#62620) üzenetére


Rimuru
veterán

Nyiss egy uj profil, default beallitasokkal es nezd meg ugy (az aktulisat ha nem torlod akkor nem veszik el).
firefox -P vagy about:profiles

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62622) looser


looser
addikt

Helló!

Az istennek sem tudom eltüntentni az ÁFSZ elfogadós izét a lap aljáról. Látom, hogy az OK gomb valami javascriptet hívna meg, de kattintásra semmi. Valaki belefutott már ebbe?

Üdv :R

szerk.: sztornó, másik oldalon elég volt kiikszelni és már nem jelenik meg. A Logout fórumon keresztül hívom be az oldalt, onnan nem tűnt el, de már oké :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#62623) lovi27 válasza Cs1csó (#62618) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem Google probléma. Ha töröljük a cookie-kat akkor szinte minden oldal, a Prohardver is minden alkalommal elfogadtatja velünk. [kép] Csak vannak akik beérik alul vagy felül lévő csíkokkal, és vannak olyanok mint a Google, aki a képünkbe tolja. [kép]

Amúgy se értem ezt az állandó cookie törlést. Ha van weboldal amit naponta meglátogatunk, ahonnan friss információt kapunk fizetés nélkül, akkor legyen az is természetes és fogadjuk el, hogy ők cserébe szeretnék tudni mennyien nyitják meg az oldalt, melyik cikkre hányan kattintanak, esetleg mennyi ideig nézik, stb. Ezzel segítjük munkájukat és igen, mi így járulunk hozzá, hogy ők hirdetések útján bevételhez jussanak.
Csak ne vigyék túlzásba a hirdetéseket! :D

(#62624) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Van esetleg arra lehetőség, hogy sync nélkül mindent beállításaimat lementsem kivéve az oldal beállításokat? Arra gondolok, hogy most linux alatt a profilmappámat mentettem, majd másoltam át az újratelepített gép megfelelő mappájába és új profile létrehozásakor ezt a mappát adtam meg neki. Minden szép és jó, átjött minden gyönörűen, de ugye pl. itt prohardveren is bejelentkezve maradtam. Azt szeretném elérni, hogy kizárólag a beállításaim, az about:config beállításaim, a kiegészítőim és azok beállítása és a könyvjelzőimet tudjam lementeni. Nem kell, hogy mást megjegyezzen.

Azért is lenne ez jó, mert van egy kisebb problémám, mégpedig, hogy ha írok ide az oldalra, akkor az új szerkesztőt használva nem tudok ctrl+v-vel beilleszteni, csak a régi szerkesztőben engedi. Lehet ez nem átvett beállítás és más a gond... Esetleg más nem tapasztalt ilyet? Mintha régebben is lett volna ilyen problémám, de akkor talán valamilyen about:config beállítás megoldotta volna a problémát, de már nem emlékszem konkrétan az esetre és, hogy mit is csináltam. Egyébként mennyire ajánlott így menteni a bőngészőt (profil másolásával)?

El Psy Kongroo

(#62625) Syl válasza Véreshurka (#62624) üzenetére


Syl
nagyúr

A profilmappa másolása teljesen normális dolog. Én hordoztam Win-Linux-Mac között, gond nélkül.
Van valami Win-es program a profil szelektív mentésére (talán mozbackup?), azt próbáld.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62626) ArthurShelby válasza Syl (#62625) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mozbackup már nagyon rég frissült, sajnos már nem használható.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62627) Syl válasza ArthurShelby (#62626) üzenetére


Syl
nagyúr

Kár. És ahogy a Mozilla szekere áll, kétlem, hogy valaki energiát fog ilyenbe ölni... :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62628) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok. Egy kérdés.
A gond Firefox böngészőben van, a google keresőoldal (google.hu vagy google.com) behozásakor állandóan feldobja a hirdetés testreszabási lehetőséget. Megkérdi, hogy egyetértek e. Azt mondom igen és amíg be nem zárom a böngészőt, nem is kérdezi újból. Viszont ha a Foxot bezárom és újranyitom, megint megkérdezi a kis ablakban, hogy egyetértek e a hirdetési beállításokkal. Amíg nem nyomom azt, hogy egyetértek, minden google keresőoldal megnyitásnál feldobja. Ha egyetértek, akkor pedig böngésző újraindításnál ismét zaklat.
Más böngészőnél nem csinálja, illetve más gépen se. Egyébként ki vagyok jelentkezve minden fiókból.
Másik gépen Foxot használva, kijelentkezve nem zaklat. Egyszer egyetértettem és kész. De az említett notebookon ez van egy ideje.
Van valakinek ötlete, mit lehetne csinálni, hogy ha egyetértek, többször ne zaklasson?

(#62629) vlevi válasza Véreshurka (#62624) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólókhoz. A Mozbackup erre volt régen kitalálva, de már elég öreg darab.
Az talán megoldható, hogy átmásolod a teljes profilmappát. Mondjuk a cache és egyéb, értelemszerűen felesleges nevű mappákat nem kell menteni, illetve visszamásolni.
És utána a böngészési előzményeket törlöd az új helyen.

(#62630) mpo válasza rothfb (#62628) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, hogy bezáráskor törli a cookie-t?

Ha érted, akkor már elavult.

(#62631) Syl


Syl
nagyúr

Én a kukikezelést régóta a Cookie AutoDelete kiegészítővel intézem és soha nincs bajom a gugli (vagy más) bejelentkezéssel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62632) rothfb válasza mpo (#62630) üzenetére


rothfb
veterán

Kukitörlés volt a tipp a Windows fórumban is, de a kukibeállításokon nem lett mostanában változtatva. Amúgy már sikerült megoldani, a kis felugró ablak jobb felső sarkában kell a bejelentkezést választani, bejelentkezni és ki. Utána nem zaklat megint.

(#62633) Véreshurka válasza Syl (#62625) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! Akkor maradok ennél a megoldásnál. Win nincs a közelben, pedig kipróbáltam volna, hogy milyen lehetőségek vannak benne, bár ha régi a progi lehet nem vesztek sokat.

(#62629) vlevi: igen, most a teljes profil mappa másolással oldottam meg :K . Van esetleg tapasztalat, hogy konkrétan mit lehet törölnöm, vagy ha úgy is van másolatom róla, akkor játszak vele és úgyis meglesz :) A böngésző előzmény törlés javaslását köszi, nem gondoltam rá, lehet majd innen megközelítve már meg fofom tudni csinálni amit szeretnék.

El Psy Kongroo

(#62634) egykori válasza rothfb (#62632) üzenetére


egykori
őstag

Nem tudom, hogy a kukitörlés mit befolyásol, de ma benne voltam egy levélírásban, amit nem tudtam befejezni ebédelés miatt. Semmit nem zártam be. Ebéd után, kb. 20 perc múlva amikor visszatértem a géphez, minden fiókból ki lettem vágva. Tudom, ez nem teljesen azonos a felugró ablakos zaklatással, de szerintem azonos eredete lehet mindkét dolognak. A kiléptetés 2 naponként jön elő (rögzítettem az időpontokat a naptáramban), a Google felugróablakos specialitása úgy tűnik, random. Én csak Firefoxot használok, nejem Chrome-ot is, és az utóbbinál is ugyanúgy megtörténik mindkét jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#62635) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy gépről kimásoltam a FF profil mappát.
c:\Users\Felhasznalo\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\
Ezt szeretném használni egy másik gépen. Hogyan kell ezt megtenni? Elég felülírni ezzel a régi tartalmát, vagy át kell nevezgetni az alkönyvtárait?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62636) csako válasza farkas-j (#62635) üzenetére


csako
veterán

Hát, csak úgy felülírni nem ajánlatos szerintem, és mivel gondolom az eggyel feljebb lévő .ini fájlokat nem másoltad, így a megoldás, hogy a "másik" gépen lévő sokkarakteres mappanévre átnevezed a kimásoltat és a helyére rakod úgy, hogy előbb törlöd, ami ott van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62637) Véreshurka válasza farkas-j (#62635) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Én ez alapján csináltam.

El Psy Kongroo

(#62638) farkas-j válasza csako (#62636) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi, és bocs nem írtam, de a két ini fájl is megvan.

Véreshurka: Neked is köszönöm, bár az angollal egy kissé hadilábon állok.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62639) Véreshurka válasza farkas-j (#62638) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A lényege annyi, hogy:

1. Nyiss egy új lapot, majd gépeld be: about:support
2. Az Application Basics alatt meg fogod találni a Profile Directory sort (nálam a 8. fentről). Nyomj a mellette lévő Open Directory gombra.
3. A felugró ablakban menj egy mappát fel, és amelyik mappa ki lesz jelölve az a profil mappád.
4. Zárd be a firefox-ot, majd ezt a mappát mentsd el magadnak valahova, de ne változtass a nevén.
5. Az új rendszerben keresd meg a mappát ahova a profilt fogod beszúrni (~/.mozilla/firefox/)
6. Ha win-re viszed át akkor nyisd meg a firefoxot, üsd be a címsorba: about:profiles
7. A megnyíló ablakban nyomj a Create a New Profile gombra, itt pedig állítsd be az újonnan létrehozott profile-hoz az 5-ös pontban beszúrt mappát (a felugró ablakban next, majd adj neki egy nevet, végül a Choose Folder-nél állítsd be a mappát)
8. Az about:profiles oldalon állítsd be a frissen létrehozott profilodat default profile-ra (Set as Default Profile)
Ha minden jól ment már a régi profiloddal használod.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#62640) csako válasza farkas-j (#62638) üzenetére


csako
veterán

Akkor annyi, hogy kitörlöd inistül mindenestül onnan a dolgokat, és a helyére rakod a kimásoltat.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62641) farkas-j válasza Véreshurka (#62639) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62642) dethroner válasza Rimuru (#62621) üzenetére


dethroner
veterán

Sajna így is süti törlés után újra ott virít a google üzenet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62643) dethroner válasza lovi27 (#62623) üzenetére


dethroner
veterán

Így van, nem Google probléma, hanem firefox probléma. Mivel a másik általam használt böngésző sütitörlés után se dobálja se a google, se a PH, se semmilyen más oldal cookie üzeneteit. Megoldja ezt a gondot az Ublock origin kiegészítő. De ezt a kiegészítőt nem tudom ugyanilyen hatékonyra beállítani a firefoxhoz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62644) Rimuru válasza dethroner (#62643) üzenetére


Rimuru
veterán

Hat b+(*) ha sutit torolsz jo hogy ott lesz.

Inkabb az a kerdes hogy masikon miert nincs? pl valami kiegeszito megoldja, I don't care about cookies, adblock, stb?

* mar bocs az eros kifejezesert. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#62645) dethroner válasza Rimuru (#62644) üzenetére


dethroner
veterán

Hát b+ pont ezt nyefegem már több hozzászólás óta. :((
Chrome akkor se dobálja ha kijelentkezek, PH szintén békén hagy, hogy csak példákat mondjak. Igen, van fent kiegészítő mindkettőn, de amíg a chromeban be lehet állítani az Ublock origint így, FF ezzel szemben hiába ugyanúgy állítom, hatástalan.
Nem szeretnék ff-ban fiókot beállítani, használni.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62646) lovi27 válasza dethroner (#62643) üzenetére


lovi27
addikt

Ha nem tetszik a FF ne használd. Nem kötelező.
Ezt az Ublock dolgot nem értem, mert az nem erre való. Remélem nem szűr ki ilyen infót.

Azt te se gondolhatod veled kivételt tesznek és ezért nem kérik a beleegyezésed. ;]
Tárolva van a profilodban a valamikori jóváhagyás híják is azt bárminek. Hogy most te ezt nem tudod kitörölni vagy csak szereted ekézni a FF-t... Passz.
De nincs értelme, hogy ezt folytassuk.

(#62647) movax válasza dethroner (#62645) üzenetére


movax
őstag

Nálam uBlock-kal sem tolja a FF az értesítést, a sima hufilter van beállítva. Ráadásul a PH-fórumokon kikapcsolom a blokkolót :DD de nélküle sem. Egy FF és uBlock Origin reinstall kellene sztem. És tényleg nem kell törölgetni a sütiket.

(#62648) DS39


DS39
nagyúr

Amúgy miért kell böngésző bezáráskor törölni a sütiket? Ezzel mit nyer aki ezt használja?

(#62649) Syl válasza DS39 (#62648) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt, hogy jöhet ide panaszkodni a folytonos bejelentkezés miatt ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62650) mpo válasza DS39 (#62648) üzenetére


mpo
veterán

"Az interneten mindig azt keresed, amit utoljára láttál".
Ezért nem törlöm az előzményeket sem.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.