Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) pibácsi válasza Intruder2k5 (#62549) üzenetére


pibácsi
senior tag

Természetesen ezt tudom, de én nem szeretném elfogadni, mivel ezzel feltétel nélkül kiadom magam, (bár az interneten már így is sokminden fent van) azt szeretném, ha meg sem jelenne.
Üdv. Pibácsi

(#62552) pibácsi válasza egykori (#62550) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a tanácsot. Itt a "További információk"-nál nemigen lehet letiltani semmit, itt csak közölnek dolgokat, amit vagy elfogadsz, vagy nem. Legalább is én nem találok ilyeneket.
Üdv. Pibácsi

(#62553) Intruder2k5 válasza pibácsi (#62551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen opció már nincs, teljesen mindegy, hogy mit szeretnél. Vagy elfogadod, és akkor a következő cookie törlésig békén hagy, vagy ahogy fentebb is írták, nem használod a Google szolgáltatásait.

(#62554) pibácsi válasza Intruder2k5 (#62553) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a választ. Úgy tűnik nincs más megoldás. Mivel a gmail levelezésembe be kell lépnem, így ez kényszerűségből megoldódik. Ugyanígy letiltja a gmail.hu levelezésemet is, de a gmail belépéssel ezt is feloldja és a Youtubét is.
Jól ki van találva. A Duck esetében is a Youtubét nem engedi símán.
Hát akkor be vagyunk kerítve, szedik le a személyes dolgainkat. Így tényleg teljesen mindegy, hogy mit szeretnék.
Üdv. Pibácsi

(#62555) Syl válasza pibácsi (#62554) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha elírás, akkor nem szóltam.
De a gmail.hu az nem a google tulajdona!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62556) Rimuru válasza Syl (#62555) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem itt tobb dolgot is tisztazni kellene. :DDD

Pl minek mihez van koze, ff, google/youtube, douckducgo 3 kulonbozo dolog. Az ff nem tilt semmit (ugy ertelmezem mintha pibacsi ugy gondolna hogy a firefox -is- hibas). Duckduckgo figyelmeztetese mas mint az eredeti problema, ez a ddg privacy megoldasa. Ha google fiokba belep akkor pedig jo hogy nem jon uzenet mivel mar elfogadta a (google) felhasznalasi felteteleit.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62557) Syl válasza Rimuru (#62556) üzenetére


Syl
nagyúr

Őszintén? A többit nem is értem :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62558) Krystal_s válasza Syl (#62557) üzenetére


Krystal_s
addikt

és Rimuru

Pedig teljesen érthető. ;]
Ezek a Google zavaró, zaklató szabályzati kérdései, amit egy ideje erőszakkal feldob időközönként és addig nem enged tovább, felfüggeszti a keresést, amíg nem fogadod el. Annyi, hogy a kérdező azt hitte ez a Firefox miatt lehet...
Sokan szeretik gyakran törölni a böngészési adatokat sütikkel együtt és olyankor újra és újra jön a zaklató szabályzat, amit már előtte 1000000x engedélyeztél, vagy a Kérdés későbbre nyomtál, hogy na hagyjál békén....

[ Szerkesztve ]

(#62559) mpo


mpo
veterán

Intruder2k5 röviden, világosan leírta:
Vagy elfogadod, és akkor a következő cookie törlésig békén hagy, vagy ahogy fentebb is írták, nem használod a Google szolgáltatásait.

Mi az, hogy a "Google zavaró, zaklató szabályzati kérdései"?
Az elfogadást nyugtázó cookie kell.
Amíg ez nincs, addig kérdez.

A devizahitel-szerződést is alá kellett írni, minden egyes oldal alján (15-20 oldal), hogy a szerződő elolvasta és egyetért, utána meg pereskedtek, hogy csúnya bank átvert minket.

A Google, a Microsoft, a Facebook (nem használom) támadásnak van kitéve, mert adatokat gyűjt.
Aki elfogadja a szabályzatot, az utána ne sírjon.
Aki meg nem, az meg nem használja, de ő se sírjon, hogy már megint kérdez.
A reklám tiltása is hasonló, ha tiltod, nem olvashatod a tartalmat.

Egyébként a Google is engedi az adatgyűjtés egyéni beállításait, csak a többség nem foglalkozik vele:
[link]

Csak megemlítem, hogy a fenti szolgáltatások használata ingyenes.
A fizetős szolgáltatásoknak is van szabályzata, amit szintén el kell fogadni, de senki nem gondol rá, ha a például a szállodába bejelentkezik.

A hatályos jogszabályok aláírás nélkül is mindenkire vonatkoznak, a többség mégsem ismeri, mert nem olvassa őket, ahogy én sem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62560) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek ezt miért nem lehet feltenni a felhőbe? A többi beállítás rendesen felmegy. Firefox 80.0.1 (64 bites), Ublock Origin 1.29.2.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62561) Rimuru válasza Kékes525 (#62560) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez a felho a firefox accountos felho? Ha igen akkor tul nagy az adat? Egy kiegeszito max 102400byte-ot tud ott tarolni.

tablazat elso sora: forras

Vigyázat, csalok!

(#62562) Kékes525 válasza Rimuru (#62561) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ez a felho a firefox accountos felho? "

Az uBlock Origin standard beállításai között van. A sync-be nem vagyok bejelentkezve.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62563) Rimuru válasza Kékes525 (#62562) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem hasznalok adblockot (igy ubo-t se), ezert kerdeztem + mondtam egy lehetseges okot (eleg nagynak tunik a listad, bar nem tudom pontosan mit szinkronizalna).
De akkor masik lehetseges okunk is van: "A sync-be nem vagyok bejelentkezve" :DDD

Vigyázat, csalok!

(#62564) DS39 válasza Rimuru (#62563) üzenetére


DS39
nagyúr

az uBlocknak ez a saját felhő szolgáltatása:
https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Cloud-storage

(#62565) Rimuru válasza DS39 (#62564) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez pont hogy nem sajat, a bongeszojet hasznalja.

Cloud storage in uBlock Origin is supported through your browser's sync feature ... If your browser/environment does not support cloud storage, the feature will be disabled.

Egyebkent to jo wiki oldal, ugy latom minden fontos le van irva.

Vigyázat, csalok!

(#62566) Kékes525 válasza Rimuru (#62563) üzenetére


Kékes525
félisten

"De akkor masik lehetseges okunk is van: "A sync-be nem vagyok bejelentkezve" :N

Nem figyeltél, írtam: "A többi beállítás rendesen felmegy." [kép] [kép] [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62567) DS39 válasza Rimuru (#62565) üzenetére


DS39
nagyúr

valóban, figyelmetlen voltam.
akkor nem tudom Kékes525-nek a többi beállítás, hogyan, és hova töltődik fel, ha nincs Sync-je.

(#62568) Kékes525 válasza DS39 (#62567) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62569) egykori válasza pibácsi (#62552) üzenetére


egykori
őstag

Én ERRŐL és a társairól írtam – ezek, mint látható, kikapcsolhatók.

[ Szerkesztve ]

(#62570) ArthurShelby válasza egykori (#62569) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezek milyen hangfelvételek?:Y

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62571) egykori válasza ArthurShelby (#62570) üzenetére


egykori
őstag

Fogalmam sincs, de mindent-mindent menteni, gyűjtögetni akar - ez csak egy példa ablak volt a sok közül.

(#62572) Kékes525 válasza Kékes525 (#62566) üzenetére


Kékes525
félisten

Most bejelentkeztem, de úgyse megy az az egy beállítás felküldése. Volt fiókom, de nem voltam bejelentkezve. Lehet, hogy a felhő használatához nem kell bejelentkezni, csak az IP címem alapján azonosít? Az az egy pedig azért nem megy, mert túl nagy.

Ezt is írja:

"If you do not have a syncing account with your browser vendor, I have observed that the cloud storage feature can still be used as a local clipboard to save a pane settings. Might be convenient sometimes, but please do not use cloud storage as a replacement for uBlock Origin's backup feature. It is recommended you back up your settings regularly, this is especially true for those who have extensive custom static filters, custom rules, whitelist directives." [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62573) Cs1csó válasza mpo (#62559) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van sok igazság amit írsz és Intruder idézett hozzászólásában is sajnos ez a helyzet, de pont azért van az EU és egyéb elviekben az embereket védő szervezet, hogy ezeket a harcokat megvívják helyettünk, tehát ha alá is írunk vagy el is fogadunk dolgokat azt nem letolt gatyával tesszük mert igenis ezeknek a szolgáltatóknak is vannak kötelezettsége, és olyan normák amiket még nekik is be kell tartani.

(#62574) ArthurShelby válasza Cs1csó (#62573) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"egyéb elviekben az embereket védő szervezet"
Oké, de ők honnan kapják a pénzt (most minden politika nélkül)? Mármint ha mi közemberek fizetjük valahogy, akkor oké. Csak nekem ez ilyen megfoghatatlan, nem definiált, átláthatatlan dolog.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62575) Cs1csó válasza ArthurShelby (#62574) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vegyük az EU vs. Microsoft csatát aminek az eredményeként sok leválasztott, újrahasznosított olcsó Windows 10-es licenchez lehet jutni jogtisztán.

(#62576) mpo válasza ArthurShelby (#62574) üzenetére


mpo
veterán

Levonják a fizetésedből és az államé lesz, akkor az állam fizeti (vagy te, nézőpont kérdése).
A megkapott pénzedből adakozol, akkor is te fizeted.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62577) ArthurShelby válasza Cs1csó (#62575) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez a része full oké, engem az ilyen-olyan nem állami szervezetek zavarnak, én pl az EU-ban látom a megoldást.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62578) Rimuru válasza Kékes525 (#62572) üzenetére


Rimuru
veterán

de nem voltam bejelentkezve... nem kell bejelentkezni, csak az IP címem alapján azonosít? - Sehogy se azonosit, bejelentkezes nelkul csak a lokalisan van tarolva... ha torlod a profilod ezek a beallitasok is mennek a levesbe.
Amugy mozilla allaspontja szerint a sync nem backup szoval akkor is elveszhetnek ha csak 1 gepen hasznalod az adott sync fiokot.

Vigyázat, csalok!

(#62579) Kékes525 válasza Rimuru (#62578) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ez nem probléma napi mentésem van a profájlról és a rendszerpartíciómról is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62580) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Korábban a gmail-ről Firefox-ban simán meg lehetett nyitni egy pdf-t, majd azt nyomtatni. Most (80.0.1 verzió) megnyílik plusz 1 fül, majd legfelül kiírja, hogy "A Firefox megakadályozta, hogy az oldal automatikusan átirányítson egy másik oldalra. " és mellett egy "Engedélyezés" gomb.
A probléma az, hogy mindenegyes pdf megnyitáskor nyomkodni kell ezt az "Engedélyezés" gombot. Ezt hogyan lehet kikapcsolni? (vagy örökre engedélyezni?)

(#62581) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Régóta bosszantó problémában szeretném a segítségetek kérni.
Szeretnék Mozilla Firefox-szal szemkímélő, sötét módban böngészni, mégpedig minden oldalt, normális megjelenéssel, de nem tudom, hogyan érhetném el?
Tehát, hogy az alap az fekete, vagy valamilyen sötét szín legyen, de semmiképpen nem fehér.

Vannak oldalak, melyeken a sötét mód külön beállítható (Pl. Facebook, Youtube).
De legtöbb oldalon nem találtam ilyen lehetőséget, pl. a Google-n, sorolhatnám.

Szerettem volna központilag beállítania a böngészőn, de nem jártam sikerrel:
A beállítások menüpontban próbáltam színeket beállítani, ott be tudnám állítani a fekete alapot, azonban összesen 4 db. színnel variálhatok, ami által az honlapok külleme messze elmarad a normálistól.
Hiába állítom be a "csak a nagy kontrasztú témáknál" opciót, mert ha már kiesik a szemem a nagy fehér világos háttértől, a Firefoxnak az sem nem kontraszt.

Nem értem, miért alap a világos háttér és miért nem a sötét az alap?!
Hiszen a világos szemrontó, a monitort is jobban kikészíti hosszútávon, és több áramot is fogyaszt a monitor, tehát még környezetszennyező is.

Szerintem kötelezni kéne az oldalakat, hogy készítsék el a szemkímélő, sötét módú megjelenítési lehetőséget is a világos mellé.
Pl. itt a PH-n van sötét mód? (Nem találtam.)
Ja, Text üzemmódban van a monitorom, tehát nincs túl nagy fényerőre állítva.

Ki hogyan látja a témát? Esetleg valami nagyon elkerülte a figyelmem?

Köszönettel várom választok.

[ Szerkesztve ]

(#62582) Cs1csó válasza peter889 (#62581) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ez nem tökéletes még, és messze nem egységes. Esetleg próbáld ki ezt kiegészítővel: Dark Reader

(#62583) peter889 válasza Cs1csó (#62582) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen! :R Egész jónak tűnik. És látom, még beállítási lehetőségei is vannak.
Végre talán megoldódik ez a problémám. Csak mintha belassítaná a működést, de lehet, az más miatt van.

Az egyes kiegészítők telepítésénél kapok ilyen üzenetet: "A kiegészítő futtatásának engedélyezése privát ablakokban"
Meg tudnád mondani, hogy mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#62584) Matthewus válasza peter889 (#62583) üzenetére


Matthewus
őstag

(#62585) peter889 válasza Matthewus (#62584) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm, de én akárhogy olvasom, nem találom, mit jelent a privát böngészőablak?
Hivatkozik rá, de nem magyarázza el a fogalmát.

(#62586) peter889


peter889
őstag

Most látom, a DarkReader kiegészítő fejlesztője azt kéri, hogy egy csekély összeggel támogassam a további fejlesztést.
Megkérdezhetem, Ti szoktátok támogatni ezeket a kiegészítőket pénzzel és ha igen, mennyivel?

(#62587) Cs1csó válasza peter889 (#62583) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, sajnos lassít. Nem támogattam még de mivel dollár ezért mondjuk 10 dollárt érdemes legalább egyszerre, persze előbb használd egy ideig hogy tényleg beválik e.

Próbáltad már az F.lux nevű programot? Egy kicsit "sárgít" a képernyőn, csökkenti a kék fényt, lehet szabályozni kb. ugyanezt tudja az "éjszakai mód" is a Windows 10-ben de annál komplexebb és pontosabb.

(#62588) Petya XT válasza peter889 (#62581) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Ez a probléma engem is régóta bosszant. Windows alatt próbáltam az F.lux-ot, nem volt tökéletes. A DR-kiegészítő, meg iszonyat belassított mindent. Mint alatt, beállítva a sötét téma, valahogy másabb, a FF sötét témája is más. A Redshift is jól beállítható. Nálam nagy TV a monitor, így ez fontos volt. De nem mindenhol, sajnos, de szerencsére egyre több az olyan weblap, ahol elérhető, mint opció.

(#62589) Cs1csó válasza Petya XT (#62588) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az sem feltétlenül gond, ha nincs egy oldalon sötét mód de legalább az alap színek, a kontraszt szemkímélő legyen.

(#62590) Petya XT válasza Cs1csó (#62589) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Igen. Nekem a fehér alapszínnel gyűlik meg a bajom. Szerencsére nem sok helyen van már :)

[ Szerkesztve ]

(#62591) zonusz


zonusz
tag

Sziasztok!
Mi okozhatja, hogy az utóbbi időben a 133%-ra beállított, illetve a 100%-tól eltérő nagyításra beállított lapok frissülést követően visszaállnak 100%-ra. A beállításokban 133% van beállítva. Évek óta így használom, csak az elmúlt pár hétben csinálja, nagyon idegesítő.
80.0.1 verzió

[ Szerkesztve ]

(#62592) tjsz válasza tjsz (#62580) üzenetére


tjsz
senior tag

[Erre] van valakinek tippje?

(#62593) Cs1csó válasza zonusz (#62591) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet valamelyik kiegészítő zavar be, próbáld ki letiltott kiegészítőkkel. Ha nem futtasd le ezt: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIt (lehet van valami a böngészőben ami bezavar)

Ha ezek nem válnak be akkor próbálj ki erre egy kiegészítőt:
- először állítsd alapra a nagyítást a beállításokban 100%-ra
- ezután telepíts egy kiegészítőt amivel beállítod a neked tetsző nagyítást:
- Zoom Page WE - ez egy ajánlott megbízható kiegészítő szerintem egy kicsit túl komplikált de van egy előnye, hogy tudja RESET-elni a korábbi beállításokat (van olyan kieg ami ezt nem tudja)
- Fixed Zoom - most ezt használom mert nagyon egyszerű csak egy funkciója van: 5%-os lépésekkel tudod az összes oldalra vonatkozóan kicsinyíteni vagy nagyítani az oldalakat én mindegyik oldalt 140%-osan használom. (sajnos a Firefox gyári léptetése nekem nem jó : 133% után 150% nekem az előbbi kicsi az utóbb már túl nagy)
- Zoom for Firefox - ez is egy alternatíva kicsit trükkös de ez is jó

tjsz

Passz, nálam nem így működik, remélhetőleg kapsz tanácsot de addig is az örök tanács ha valami anomáliát tapasztal az ember a böngészőjével kapcsolatban: futtasd le az AdwCleaner-t hátha talál valamit.

[ Szerkesztve ]

(#62594) peter889 válasza Cs1csó (#62587) üzenetére


peter889
őstag

Honnan tölthetem le az F. lux programot?
Nem próbáltam még.
A mobilomon van olyan mód, ami melegebbé teszi a színeket, talán éjszakai módnak is nevezik. Állandóra beállítottam.

A monitoromon próbáltam melegebbé tenni a színeket, van színhőmérséklet állítás, viszont ha eleve normális színösszetételt látok, azt megboríthatja. És kényelmetlen lenne állandóan állítgatni az éppen nézett oldalhoz igazítva.

Úgy látom, egyelőre elfogadható nekem ez a DarkReader. Köszönöm az ajánlást.
Úgy látom, egy fehérorosz gyerek fejleszti.
Ott nem használom, ahol nagyon lassítja a működést. Egyszerűen be lehet állítani, hogy mely oldalakon akarom használni.
Sajnos sok döglassú oldal van, ami tele van szórva lassító vacakságokkal, nehezítvén a böngészést.

Ha valaki tud még ilyesféle sötétítő, színmelegítő programot, köszönettel várom.

[ Szerkesztve ]

(#62595) Cs1csó válasza peter889 (#62594) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hivatalos oldaláról: [link]
A beállításaira kell egy minimális időt szánni pl. az egérkurzor maradhat sárgítás nélkül is de azt is lehet sárgítani a képernyőhöz képest.
Nálam ez a tálcán állandóan fut úgy állítottam be, hogy nappal 5500K éjszaka pedig (naplementét követve vált át automatikusan) 3400K
Van pár "effekt" előre beállított téma amit szintén ki lehet próbálni.

Be lehet állítani, hogy egy adott alkalmazás futtatásakor kikapcsolja magát pl. VLC amikor fut akkor letiltja magát - tehát filmnézés alatt. De akár játékokat is meg lehet adni. Ez az 5500K napalra nem sokkal kevesebb az alap értéknél nálam játékok alatt is be van kapcsolva csak filmnézésnél (bár mostanában nem nézek gépen filmet) van letiltva.

(#62596) peter889 válasza Cs1csó (#62595) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen az ajánlást, majd ki fogom próbálni.
És jó lenne, ha itt a ProHardveren lenne sötét mód, mert ezt nagyon lassítja a DarkReader.

[ Szerkesztve ]

(#62597) tjsz válasza Cs1csó (#62593) üzenetére


tjsz
senior tag

Ok, köszi a tippet, meg fogom nézni!

(#62598) PitLee válasza pibácsi (#62548) üzenetére


PitLee
őstag

Van ez a csudálatos "Mielőtt továbblépne" gugli ablak.
A bejelentkezés nélküli, (gondolom ip cím alapján) gyűjtött adatkezeléssel kapcsolatban lehet kikapcsolni pár szolgáltatást, amit elvileg sütikbe ment.

A kérdés, hogy ezeket sütiket szeretném a kivételek közé felvenni azt hogyan kell?

A foxi beállításoknál van "Adatok kezelése" ahol ott vannak google sütik, de ott csak törölni leket, a "Kivételek kezelése" -nél meg nem jelennek meg . . .

-------------------------------------------------------------------------------------
Találtam egy addont de nem az igazi, görgetési sáv nem mindig mükszik vele.
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/google-consent-dialog-remover/

(#62599) Syl


Syl
nagyúr

Mi a pitsa történt?! Egész nap megy a FF, semmi gond. Egy szercsak megszűnik a reklámok blokkolása. Nézem az ublock beállításait, a külső szűrő rész üres. De olyan szinten, hogy a default cuccok sincsenek benne. Felhőből letöltés nem segít, kiegészítők, böngésző frissítve. Másnál is van ilyen?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62600) Syl válasza Syl (#62599) üzenetére


Syl
nagyúr

Futottam vele pár kört. Uninstall ublock, install ublock, reset ublock, uninstall ublock, install ublock stb. Helyrejött. Hogy mitől, és mi baja volt....

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.