Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) mpo válasza Adler (#58250) üzenetére


mpo
veterán

Csak a "gyorsítótárazott webes tartalom", amit törölni szoktam.
Én nem vagyok a FB-on, de volt már egy hét szünet is benne, persze ha másik böngészővel működik, akkor ez nem áll fenn.
Próbáld meg letiltott kiegészítőkkel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58252) Kékes525 válasza Archttila (#58245) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez is jó megoldás. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58253) movax


movax
őstag

Van egy gondom, ami egy-két hónapja fennáll és nem találok rá megoldást.
Legfrissebb FF 64bit, a következő addonokkal: uBlock origin, Nano Defender, Multi-account Containers, Zoom Page WE, Copy Plain Text.

Van egy weboldal, amit én adminisztrálok, és a legördülő listából már nem tudok kiválasztani semmit: kezdem beírni a szót, legördül a lista és megjelennek az opciók, de nem tudok kiválsztani semmit, se TABbal, se egérrel, se lefelényíllal. Csak akkor lesz aktív a kiválasztás funkció, ha már beírtam a teljes szót (akkor viszont már fölösleges).

Addonok nélkül, safe módban sem működik, sütik, cache urítése után sem, HW accel kikapccsal sem.

Csak ezzel az oldallal van gondom, Gmailban például remekül működik. Edge-ben remekül működik. Chrome-ban is, de nekem a Firefox a böngészőm.

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#58254) yanna válasza yanna (#58248) üzenetére


yanna
őstag

Most meg elindult nem letiltott UBO-val. :U Dobok egy hátast...

(#58255) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

(win10 x64 1607, nem szeretnék egyenlőre ezen a gépen más win verziót csak ezért, most ez van, ez van beállítva az egyik ismerősnek)
Egy olyan problémám lenne, hogy firefox-ban, a 60-as és a mostani legújabb 66.0.2-vel is ez a probléma, valamiért ilyen hiányos vagy oda nem illő dolgok vannak (az egérmutatót áthúzva felettük valamennyi esetben vissza-megjelennek az eltűnt dolgok, de van hogy csak lap frissítés után, de akkor is valami mindig hiányos lesz, chrome-mal nincs ilyesmi, de szeretném inkább a firefoxot használni):


Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#58256) Cs1csó válasza Ice&Lime (#58255) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet VGA probléma :F

- letiltott kiegészítőkkel
- futtass egy adwcleaner-t (ártani nem árt)
- előzmények, cache törlés
- hardveres gyorsítás kikapcsolása majd visszakapcsolása - kettő között böngésző újraindítása és tesztelése
- a about:config-ban próbáld ki a layer acceleration - force enabled TRUE-ra állítani

- böngésző újratelepítése.

Végső soron a 1607-es már régen nem támogatott a 1809-es már egy kiforrott rendszer - stabil - érdemes lenne tiszta telepítéssel vagy upgrade-kel átállni rá.

(#58257) Ice&Lime válasza Cs1csó (#58256) üzenetére


Ice&Lime
veterán

VGA probléma elméletielg nem lehet, gép diagnosztika nem adott rá ki hiábát és más mindennel nincs ilyesmi.
Kiegészítők nincsenek benne telepítve.
Malware nincs rajta.
Layer acceleration kipróbálva.
Újratelepítés megvolt, és más verziókkal is próba.
A hardwares gyorsítás kikapcsolása oldotta meg a problémát. Miért, mi ez tulajdonképpen és miért nem volt vele jó bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#58258) Cs1csó válasza Ice&Lime (#58257) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges: Ez engedélyezi a grafikus processzot használatát a Firefox számára, ha az lehetséges, hogy a központi processzor helyett azon jelenítse meg a grafikusan intenzív webes tartalmakat, mint a videók vagy a játékok. Ez erőforrásokat szabadít fel a számítógépén, így gyorsabban tudja a Firefoxtól eltérő alkalmazásokat is futtatni. Ez a beállítás alapértelmezés szerint be van kapcsolva, habár nem minden grafikus processzor képes ennek használatára. Újra kell indítania a Firefoxot, ha megváltoztatta ezt a beállítást, hogy az érvényre lépjen. "

A VGA-dat nem szereti a Firefox, valami régebbi típus? (tehát nem 9xx, vagy 1xxx vagy 2xxx, hanem 7xx vagy régebbi esetleg AMD de abból is régebbi.)

(#58259) Ice&Lime válasza Cs1csó (#58258) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy intel hd 3000.
Sajnos így megnőtt videózás közben a cpu használat kb. 8-10%-kal.

(#58260) Cs1csó válasza Ice&Lime (#58259) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van két megoldás:

1. felteszed a legfrissebb dirver-t a VGA-dhoz ha nem találsz a gyártó honlapján frissebbet mint ami most van telepítve akkor tedd fel a Iobit Driver Booster free-t és azzal keress rá és frissítsd (FONTOS! ezek a driver frissítő programok sok kérdést felvetnek ezért azt ajánlom, hogy CSAK a HD 3000-hez felajánlott frissítést telepítsd a többi dologgal amit felajánl ne foglalkozz, több a kockázat mint a nyereség ha minden xart frissítesz amit talál)

2. ha feldobod a legfrissebb 1809-es build-et - akár upgrade akár tiszta, de a tiszta lehet jobb lenne - akkor is lehet megoldódik a probléma

Sajnos ez a hardveres gyorsítás hiányának az ára: kevesebb - nulla - VGA kihasználás és megnőtt CPU terhelés. (ha jó a CPU hűtésed akkor ez nem nagy gond.)

Nekem pl. működik a hardveres gyorsítás de ahhoz képest mennyi erőforrást átvehetne a VGA-m - GTX 970 - elég keveset dolgozik DE dolgozik sajnos ez a technológia folyamatos fejlesztés alatt áll és még messze nem tökéletes, pedig a jövő ez, a VGA minél jobb munkára fogása.

[ Szerkesztve ]

(#58261) Ice&Lime válasza Cs1csó (#58260) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nincs véletlenül egy hardware gyorsítás ki-be gyors kapcsoló addon hozzá, ami működik és gyorsan elérhető esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#58262) Cs1csó válasza Ice&Lime (#58261) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt most nem értem. A hardveres gyorsítás kikapcsolásával megjavult a rendszer akkor miért nem hagyod így? CPU használat megnőtt ezt értem, de ha ez az ára, hogy ne essen szét a böngésző akkor szerintem ez az ár megfizethető.

Vagy másra gondolsz, fejtsd ki bővebben.

(#58263) Ice&Lime válasza Cs1csó (#58262) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Arra, ha videózás inkább a fő tevékenysége a fórumozás helyett, akkor be lehessen kapcsolni egy gyors gombbal, a gépházban való böngészés helyett.

(#58264) mzso


mzso
veterán

Helló!

Kifejezetten utálom amikor az emberek nyavalyás mobil linkeket küldözgetnek. (Természetesen mobil verzióról sosincs átirányítás full verzióra asztala böngészővel...)
Tud valaki egy addon't, ami automatikusan a desktop url-t tölti be a mobil helyett? Mondjuk a tipikus "m." aldomain automatikus kivételével.

Ha már itt tartunk, egy némileg hasonló dolog: Szerintem marha nagy hülyeség, hogy vagy négy domain-en van fent a prohardver fórum. Van arra megoldás, hogy mindig a prohardver domain-re vigyen bármelyiket is linkelik?

(#58265) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Volt mostanában valamilyen Firefox frissítés ami miatt a Youtube videók nem indulnak el automatikusan? Esetleg ezt hol lehet visszakapcsolni hogy ahogy megnyitok egy videót akkor egyből induljon el?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#58266) kranazoli válasza jozsi252 (#58265) üzenetére


kranazoli
senior tag

[link]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#58267) jozsi252 válasza kranazoli (#58266) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#58268) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

üdv. megújult ugye a mobilarena.hu, és kikészülök tőle hogy firefox alatt nálam így néz ki: [kép]
chrome-mal megnyitva okés. rákérdeztem, valószínű nálam lesz valami hiba. nincs ötlete valakinek?
a betűméret stimmel, az oldal keskenyebb a kelleténél. pivot és normál monitoron is. nincs semmi ezt befolyásoló plugin felrakva

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#58269) SharpSA válasza JoeCockBill (#58268) üzenetére


SharpSA
veterán

Gyorsítótár törlés volt már?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#58270) JoeCockBill válasza SharpSA (#58269) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

pótoltam, semmi változás

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#58271) JoeCockBill válasza JoeCockBill (#58268) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

rájöttem hogy a chrome-ban volt némi nagyítás. most mind2 100%-on van, de így sem oké. firefox-ban minden nagyobb. de nem csak a szöveg, a képek is. pl fent a mobilarena ikon vagy mi. vagy a hsz lapozós nyilak
firefox
chrome

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#58272) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Angol nyelv nem jelenik meg, pedig hozzá van adva. Mi lehet a gond?

(#58273) Cs1csó válasza JoeCockBill (#58271) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek, az FF - Zoom Page WE-t használok - jobban nagyít.

(#58274) EmptyParadox válasza pinnacle (#58272) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Szerintem, nem language packre van szükséged, hanem szótárra.
Ezzel próbáld meg pl.

(#58275) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen szótár kellett nekem. :)

(#58276) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, beállítható-e, hogy a Firefox kezdőlapon a kép középen lévő kereső soron legyen a fókusz? Most a felső címsorban van.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#58277) junior11


junior11
veterán

A fingerprinting és kriptobányász scripteket is blokkolja a Firefox

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58278) csako válasza junior11 (#58277) üzenetére


csako
veterán

Bő 1 hónap alatt sikerült cikket is írni róla :D
De köszi a linket, nem voltam benne biztos, hogy milyen ujjlenyomatról van szó.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58279) Kékes525 válasza csako (#58278) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a 67-esben lesz benne? Ja, visszanéztem, látom abban. Elég jónak tűnik. Mindkettő, amit múltkor linkeltél. Még egy hónap és meglesz... A pluginok alapból való kikapcsolása privátban is nagyon helyes. Megnyugtatja a paranoidokat és engem. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58280) junior11 válasza Kékes525 (#58279) üzenetére


junior11
veterán

A bővítmények konfigárálásának lehetősége már tényleg ideje, pl. a Chrome még részletesebben tudja, nemcsak privát módban, de be lehet állítani, hogy melyik oldalhoz férjenek hozzá vagy csak klikk után. Ezt is bele rakhatnák szerintem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58281) Kékes525 válasza junior11 (#58280) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, biztonság szempontjából (is) ez is fontos lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58282) kranazoli


kranazoli
senior tag

Mozilla Firefox (Windows) 66.0.3
https://oprend.hu/infusions/downloads/downloads.php?cat_id=22&download_id=29

66.0.3
Firefox Release
We’re still preparing the notes for this release, and will post them here when they are ready.
Please check back later.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#58283) Cs1csó válasza kranazoli (#58282) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még a böngészőn belül nem találja ezt a verziót. Sima 66.0.2-esen vagyok és frissítések keresése még nem adja, gondolom még pár nap.

(#58284) S-IW válasza Cs1csó (#58283) üzenetére


S-IW
tag

Kattints a névjegyre!

(#58285) Cs1csó válasza S-IW (#58284) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt csináltam 3x is - 18:28-kor - de nem frissült, most meg már - 19:56-kot - frissült!

(#58286) kranazoli válasza kranazoli (#58282) üzenetére


kranazoli
senior tag

66.0.3
Firefox Release

April 10, 2019
Version 66.0.3, first offered to Release channel users on April 10, 2019
Fixed

Address bar on tablets running Windows 10 now behaves correctly (Bug 1498973)

Performance issues with some HTML5 games (Bug 1537609)

Fixed a bug with keypress events in IBM cloud applications (Bug 1538970)

Fix for keypress events in some Microsoft cloud applications (Bug 1539618)

Changed

Updated Baidu search plugin

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#58287) LEON_01


LEON_01
tag

Ha valakit érdekel még a többsoros könyvjelző sáv, akkor jelenleg ezzel működik FF66.01 felett.

:root {
--multirow-bookmark-bar-row-count: 2; /* The amount of rows you need */
}

#PersonalToolbar {
min-height: calc(22px * var(--multirow-bookmark-bar-row-count)) !important;
max-height: calc(22px * var(--multirow-bookmark-bar-row-count)) !important;
}

#PersonalToolbar #PlacesToolbarItems {
overflow-x: visible !important;
overflow-y: auto !important;
display: inline-block !important;
}

Én a 22px-et 25-re átírtam így szellősebbek a sorok, persze ízlés kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#58288) Lex Icon válasza LEON_01 (#58287) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Olyan nincs, hogy a könyvjelző eszköztárat a bal vagy a jobb oldalra kitenni? Böngészéshez így jobb lenne a helykihasználás 16:9-es kijelzőn.

(#58289) EmptyParadox válasza Lex Icon (#58288) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Sajna még nincs hozzá API, de idén elvileg jön már. Nekem is ez hiányzik, és már szinte tökéletes lesz a Quantum élmény.

Viszont van rá CSS trükk:
Itt a vertical-toolbar-left-side.css illetve a vertical-toolbar-right-side.css segítségével imitálható a dolog. Bár azért nem tökéletes, pl. mappák sem működnek rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#58290) csako válasza EmptyParadox (#58289) üzenetére


csako
veterán

Dehát FF-ban van könyvjelző oldalsáv, miért akarnám az eszköztárat oda? Mitől jobb? :F

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58291) Lex Icon válasza csako (#58290) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mert böngészésnél a függőleges hely a fontos, mert az oldalak ebben az irányban foglalnak több helyet, míg oldalirányban többnyire nem töltik ki a szabad helyet.
A Win tálcáját is kiraktam oldalra, hogy annyival több hely legyen alul.

A könyvjelző oldalsáv túl széles. Az eszköztáron nekem csak ikonok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#58292) LEON_01 válasza csako (#58290) üzenetére


LEON_01
tag

+1

[ Szerkesztve ]

(#58293) csako válasza Lex Icon (#58291) üzenetére


csako
veterán

Ezt értem, de a könyvjelző eszköztárat el lehet rejteni és használni helyette az oldalsávot.

Az oldalsáv méretét userChrome css-sel talán tovább lehet még csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58294) Lex Icon válasza csako (#58293) üzenetére


Lex Icon
senior tag

De akkor használhatatlan, mivel bekezdésekkel nyitja meg a listákat, így kell a szélesség a láthatósághoz, míg az eszköztárat simán lehetne függőleges formába is rakni sokkal kisebb méretben és a mappákat a mostani lenyíló menü formában, ahogy sok rajzprogramnál is működik az oldalsó eszköztár.

(#58295) hm15 válasza LEON_01 (#58287) üzenetére


hm15
senior tag

Hálás köszönet érte.

(#58296) csako válasza Lex Icon (#58294) üzenetére


csako
veterán

Néhány CSS módosítással ilyenre sikerült leszűkíteni.
Egyik módosítás, hogy ne legyenek behúzások.
Másik, hogy a minimum (és maximum) szélesség elméletben ne legyen limitálva, de kisebbre mégsem engedte összehúzni.
#sidebar {
max-width: none !important;
min-width: 0px !important; }

A színeket korábban állítottam be, az most nem lényeges :D A görgetősávot pedig még mindig nem tudom ugyanolyan "lebegő" dizájnra rakni, mint a többit...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58297) Lex Icon válasza csako (#58296) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A szélessége így is túl nagy.
Köszönöm a fáradozásodat, majd talán egyszer a Mozilla megcsinálja rendes toolbarként és nem treeview-ként. Csak annyi kellene, hogy a toolbar szerkesztéskor engedi áthúzni oldalra és a Gyorsindításhoz hasonlóan szélességtől függően több oszlopban helyezi el az ikonokat ill. kinyíló menüként működnek az almappák.

Szerintem azért nem megy össze kisebbre, mert a fejlécében látszódnia kell a csillagnak, a lenyitó nyílnak és a kikapcsoló X-nek.

[ Szerkesztve ]

(#58298) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ublock origin engedélyt kér "Korlátlan kliensoldali adat tárolására".... Mit kapok a elfogadom?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#58299) Kékes525 válasza ledgeri (#58298) üzenetére


Kékes525
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58300) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Segítség kellene, tvgo nem indul. Be tudok lépni, player telepítve,egy kis karikázás és feldobja hogy telepítsem a lejátszót. Firefoxnál semmi nincs, chrome-nál megkérdezi hogy a lejátszót használja-e az ilyen dolgokhoz. Malwarebyte és bitdefender van fent, azok nem írnak semmit. Régebben is volt ilyen, akkor legalább a chrome-mal ment, most nem.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.