Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) laja80


laja80
tag

Üdv!

Firefox 51.0.1 verziónál hiába veszem fel könyvjelzők közé az adott weboldalt, a könyvjelzők között nem jelenik meg semmi, és egyetlen weboldalnál se működik.
Mivel céges gépről van szó, ezért frissebb mozillát nem telepíthetek fel, de pl a saját céges gépemen tökéletesen működik ugyanezzel a böngésző verzióval.
Ötlet? :F

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#58402) Kékes525 válasza laja80 (#58401) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Böngésző cache törlése (összes cache) ctrl + shift + del. Vigyázz, hogy csak a cachenél legyen pipa! [kép]

2. Valamelyik addon? Indítsd csökkentett módba és nézd meg, hogy akkor jó e, ha igen, akkor egyenként kapcsold ki, vagy vissza az addonokat és mindegyik után vizsgáld meg, hogy jó e.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58403) Krystal_s válasza laja80 (#58401) üzenetére


Krystal_s
addikt

FF 51-nél én is találkoztam ilyennel és csak az oldotta meg, ha töröltem a places.sqlite-ot a Firefox profilból.
helye: C:\Users\felhaszn.név\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\valami.default
Előtte csinálj egy mentést a már meglévő könyvjelzőkről, exportálás html-be, amiket majd vissza tudsz importálni.

(#58404) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Megcsináltam 1 hónapja azt a trükköt, ami a frissítést letiltja.
[link]

Akkor ellenőriztem, sikerült is, az a kép fogadott, ami ilyenkor kell.

Egyszer csak tegnap meg megjelent, hogy van újabb FF.
A beállításokban továbbra is az van felül, hogy a szervezete letiltotta egyes beállítások módosítását.
A mappa/fájl továbbra is a helyén van, nem módosult, nem törlődött.

Tényleg ekkora kihívás, hogy ez a nyomorék ne akarjon állandóan frissülni, én meg ne akarjak állandóan szívbajt kapni?

(#58406) junior11


junior11
veterán

Srácok használja vki ezt a bővítményt? Van értelme?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58407) Cs1csó válasza junior11 (#58406) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha van olyan oldal, ahol bejelentkezési adatokat kell megadni és nem HTTPS a kapcsolat az oldal és a géped között akkor igen. Azokon az oldalakon ahol szoktál megadni adatokat nyisd meg mindet és nézd végig van e sima HTTP ha nincs akkor nem szükséges.

A Bithu torrentoldal pl. ilyen nem titkosított de nem vészes mert a jelszó megváltoztatásához tudni kellene a hozzátartozó email jelszó párost - ami titkosított kapcsolatos - és nincs HnR tehát nem gond ha valaki garázdálkodik egyet.

A GOOGLE terve, hogy pár éven belül minden oldal HTTPS legyen sőt már a fontosabb oldalak azok tehát egyre kevesebb az értelme ennek a bővítménynek.

[ Szerkesztve ]

(#58408) junior11 válasza Cs1csó (#58407) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, hát van egy pár, de semmi fontos, akkor nem sok értelme van tényleg, csak azokon az oldalon fogom engedélyezni a használatát, amíg át nem állnak https-re.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58409) Cs1csó válasza junior11 (#58408) üzenetére


Cs1csó
félisten

Klasszikus probléma, hogy Free WIFI-hez csatlakozásnál lehet ez kockázatos, de erről már volt szó.

(#58410) junior11 válasza Cs1csó (#58409) üzenetére


junior11
veterán

Na igen, bár a laptoptot otthonról már régóta nem viszem sehová, vezetékes net mellé van otthoni saját wifi erős jelszóval, free wifire néha csak telefonnal csatlakozom, arra pedig ott a vpn és olyankor semmilyen fontos adattal nem dolgozom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58411) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
a https://szobeczki.hu/ oldal megnyitásakor egy hibát ír ki a Firefox:
Hiba történt a következőhöz csatlakozáskor: www.szobeczki.hu.
Egy szükséges TLS funkció hiányzik. Hibakód:
MOZILLA_PKIX_ERROR_REQUIRED_TLS_FEATURE_MISSING

és a doktorúr oldalát nem tudom elérni.
Meg tudnátok mondani hol és mit kell beállítani, hogy bejöjjön az oldal?

[ Szerkesztve ]

(#58412) csako válasza tpeter77 (#58411) üzenetére


csako
veterán

A weboldal üzemeltetőjének kell beállítania a titkosítását rendesen, hogy működjön ebben a böngészőben is.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58413) Cs1csó válasza tpeter77 (#58411) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használd Chrome-mal, azzal megy.

(#58414) Grg válasza tpeter77 (#58411) üzenetére


Grg
tag

Nálam bejön az oldal Firefoxszal is.

(#58415) tpeter77 válasza Grg (#58414) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz a válaszokat!
Lehet, hogy az uBlock Origin zavar be. Más szűrőt, védelmet nem használok.
Gyári W10-es beépített víruskeresőm van.
Explorerrel bejön az oldal, Firefox alól nem.

(#58416) Cs1csó válasza tpeter77 (#58415) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam letiltott kiegészítőkkel sem jön be két külön gépen is próbáltam az egyiken Avast free-van a másikon Windows Defender.

Szerintem ne görcsölj, amikor ez az oldal kell akkor használd másik böngészővel, egyébként pedig tényleg csak egy email a dokinak és ő továbbítja az illetékesnek akik az oldalát üzemeltetik.

Geth

Üdv, melyik böngészőt használod a legfrissebb stabil Mozillát a 66.0.3-at? Vagy régebbit, újabbat (beta, nighty?) PC-n vagy okostelefonon, Linux-on, vagy Mac-en?

Milyen kiegészítőket használsz?

[ Szerkesztve ]

(#58417) junior11


junior11
veterán

Minden Firefox kiegészítő kódját átnézi a Mozilla

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58418) kranazoli válasza tpeter77 (#58411) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nálam sem jó.
Ez tanúsítvány hiba. Amikor bejön a hibakód, akkor rá lehet keresni.

https://support.mozilla.org/hu/kb/mit-jelentenek-biztonsagi-figyelmezteto-kodok

"MOZILLA_PKIX_ERROR_MITM_DETECTED

A tanúsítvány nem megbízható, mert a kibocsátó tanúsítványa ismeretlen.
A kiszolgáló lehet, hogy nem küldi el a megfelelő köztes tanúsítványt.
További gyökértanúsítványt kell beimportálni.

MOZILLA_PKIX_ERROR_MITM_DETECTED a SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER hibakód egy speciális esete, amikor közbeékeléses támadás fordul elő.

Lehet, hogy engedélyezve van az SSL elemzés a telepített biztonsági szoftveren (pl. Avast, Bitdefender, ESET vagy Kaspersky). Próbálja meg kikapcsolni ezt a funkciót. Ezzel kapcsolatos további információ a A "SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER" hibaüzenet okának kiderítése leírásban található.

Lehet, hogy ezt a hibaüzenetet látja olyan oldalakon, mint a Google, Facebook, YouTube és hasonlók, akkor a Windows felhasználói fiókot a Microsoft Family Safety szűrő védi. Ennek kikapcsolásához olvassa el a How do I turn off family features? Microsoft leírást. "

Ami érdekes, hogy régebben manuálisan lehetett engedélyezni az ilyen oldalakat, egyénileg, manuálisan hozzáadva kivételnek.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#58419) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy a NAV oldaláról csak az IE-vel tudok letölteni. FF-vel be tudok lépni, de a dokumentumokat csak IE-vel tudom letölteni illetve másik dolog az Edenred kártya egyenlegemet is csak IE-n keresztül tudom megnézni. Ezek a szolgáltatók nem támogatják azFF-ot? :((

(#58420) Hulot


Hulot
tag

Gondom adódott Vimeon HD filmek lejátszásával. (link https://vimeo.com/groups/travelhd/videos/page:1/sort:date)
Néhány hónapja nem indul el a lejátszás, csak fekete alapon fehér karika forog. Ha belekattintok, akkor a lejátszó sávon képeket látok. FF 49.0
Megoldásra ötlet?

(#58421) Cs1csó válasza old-dog (#58419) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem egyértelműen erről van szó, gondolom a NAV-nak is őskori honlapja van.

(#58422) nfsu17


nfsu17
veterán

Egyszerűen nem bírom a policies.json-al kikapcsolni a frissítést.
Egyszer már 1 hónapja sikerült, azóta én nem mókoltam semmit, egyszerűen magától "visszaállt", vagyis megjelent az új update FF szerint.
Azóta bárhogy módosítom a fájlt, nem írja, hogy a frissítést kikapcsolta a rendszergazda, vagy hasonló. :W

(#58423) csako válasza nfsu17 (#58422) üzenetére


csako
veterán

Ha régi FF kell, akkor inkább ajánlom a Waterfoxot.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58424) nfsu17 válasza csako (#58423) üzenetére


nfsu17
veterán

nem kell régi, csak legalább pár hónapig ne baxogasson.
Ha majd szeretném, vagy kell, úgyis frissíteni fogom.
Nekem nincs szükségem hetente új frissítésekre, amíg működik, amit használok.

(#58425) Matthewus válasza nfsu17 (#58424) üzenetére


Matthewus
őstag

ESR verzió, csak biztonsági frissítéseket kap.

(#58426) Kékes525


Kékes525
félisten

Most frissült Windows 10 64bit Pro 1809 build 17763.475-re és amikor most (reggel) megnyitottam a szokásos 174 tabomat (ezzel szoktam a napomat kezdeni) a Firefox 64bit v.66.0.3 szinte az összes kiegészítőmet letiltotta [kép]. A Firefoxom mindig naprakész, de eddig hasonlót még nem tapasztaltam. Visszatettem a szokásos tegnap esti 6 órai automatikus mentésemet, most még jó. Meglátom, ha ismét megnyitom a 174 tabot mi történik.

Más is tapasztalt hasonlót?

Ahogy ezt leírtam ismét beütött a krach, pedig még nem nyitottam meg a tabokat [kép]. Szinte az összes kiegészítőm letiltásra került. Azt írja, hogy néhány, pedig majdnem mind [kép]! Bravó. :W

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58427) Corleone33 válasza Kékes525 (#58426) üzenetére


Corleone33
aktív tag

dettó ugyanez a hiba

sikeresen elbaszarintottak valamit

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#58428) Kékes525 válasza Corleone33 (#58427) üzenetére


Kékes525
félisten

Gratula a Windows fejlesztőinek! :W Corleone33 küldjél nekik egy levágott lófejet. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58429) EmptyParadox válasza Kékes525 (#58428) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

FF hiba lesz, úgy tűnik.
Reméljük hamar javítják.

(#58430) Kékes525 válasza EmptyParadox (#58429) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek szerint csak véletlen, hogy a Windows 10 frissítésekkor jelentkezett?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58431) EmptyParadox válasza Kékes525 (#58430) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Lehet. :/
Átmeneti megoldás redditről, reméljük működik.
Én eddig túléltem a a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#58432) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Ez lenne a baj?! :(((

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#58433) Kékes525 válasza EmptyParadox (#58431) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha jól olvasom tesztelő üzemmódban (about:debugging#addons) kell használni a kiegészítőket és addig nem szabad bezárni a Firefoxot míg a hibát nem javítják. Működik az ideglenes megoldás az FVD Speed Dialt már visszatettem és OK.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58434) Kékes525 válasza Kékes525 (#58433) üzenetére


Kékes525
félisten

Na, 10 kiegészítőt visszatettem.

1. A profájlból kikerestem az *.xpi kiterjesztésű fájlokat és kimásoltam egy könyvtárba.

2. Megnyitottam a about:debugging#addons tabot és a fontosabb kiegészítőket itt telepítettem.

Az is müködik, ha a rendszerórát 24 órával visszaállítjuk. A hiba éjfél óta van jelen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58435) eax1650 válasza Kékes525 (#58428) üzenetére


eax1650
aktív tag

Nekem a laposon win 7-en is ez történt ma reggelre! Tán átjöttek a mikroszoptosik ide is!
Semmilyen kiegészítőt nem tudok visszaállítani: adblock, gmail nitifier, search preview ...
A chrome-on minden megy.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#58436) Kékes525 válasza eax1650 (#58435) üzenetére


Kékes525
félisten

Kétféle ideglenes megoldás van, amíg a hibát nem javítják. Óra visszaállítás vagy az ideglenes addon telepítés. Lásd fentebb. Az ideglenes telepítés biztosan müködik, én azt választottam:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58437) Kékes525 válasza Sub-ZeRo (#58432) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, ez majd a következő probléma lesz. :D

Van egy harmadik megoldás is. A FF Nightly kell feltenni. Download Firefox Nightly in your language Az nálam nem fut. :((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58438) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Ez most jelentkezett !!!! Mi a fene történt, történik mostmár??? :F :W

(#58439) margithid


margithid
veterán

Mikorra várható, hogy megoldják a problémát?
Nekem meló miatt kellenek a kiegészítők, igy elég gáz :W

(#58440) Kékes525


Kékes525
félisten

Az ideglenes megoldásokat lásd fentebb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58441) Frawly válasza Kékes525 (#58426) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam is előjött. Linuxon!!! Firefox 66 (stable) és 67-tel is (beta / Developer Edition). Rendszerórát nem fogom állítgatni, az tuti. Ezt a debug módot kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#58442) emre


emre
veterán

hehehe :DDD

nálam marad a visszadátumozás amíg nincs normális megoldás.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#58443) Sub-ZeRo válasza Kékes525 (#58437) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát egy béta böngészőt nem tennék fel, mert ki tudja mikor zuhan be.
Most vagy használom a chrome-t, vagy az operát. Az edge egyelőre nem jöhet szóba... Nem szimpi...
Most opera alol írok, egyelőre marad ez, míg nem jön helyre az ff.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#58444) Kékes525


Kékes525
félisten

Mozilla Add-ons (@mozamo) | Twitter

"So sorry for the issue we’re having with add-ons right now! "

Mozilla sajnálkozik, mi is.

"We’re working hard to fix it and will keep you updated."

Reméljük is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58445) Frawly válasza Frawly (#58441) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a debug mód csak ideiglenes. Így azt választottam helyette, hogy letiltottam az addonok aláírásának az ellenőrzését. Így az addonjaim újra rendesen mennek. Viszont nálam a témákat is letiltotta, és azok semmiképp nem mennek fel újra, szintén kapcsolati hibára hivatkozva.

Gondolom a szerverükön lejárt a tanúsítvány. Nem tudom mit kell ahhoz keményen dolgozni, csinálják meg, ne hagyják lejárni. Ne keményen dolgozzanak, normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#58446) margithid válasza Kékes525 (#58444) üzenetére


margithid
veterán

Remélem holnapra kész lesz, ma még valahogy megoldom a melóm a kiegészitők nélkül, de ez azért gáz.

(#58447) nfsu17


nfsu17
veterán

nem pont erről beszéltem tegnap?
le akarom tiltani a frissítéseket!
vajon miért? :W

(#58448) SP4C3 válasza nfsu17 (#58447) üzenetére


SP4C3
veterán

Picipuhánál kellene ezzel az asztalt verni. ;)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58449) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ezt az FVD Speed dialt hogyan lehet újra engedélyeztetni? Valami miatt le lett tiltva. :R
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#58450) Kékes525 válasza Frawly (#58445) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez müködik? Úgy olvastam, hogy ez nem javítja ki a hibát. Még talán ez lenne a legjobb ideglenes megoldás. Betennéd, hogy melyik beállítás az? Lehet, ahol néztem ott mást próbáltak.

Ezt kipróbáltam: xpinstall.signatures.required false Nem használ.

(#58449) makoss

Több megoldás is van, olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.