Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) scope2007


scope2007
addikt

ma letiltott egy csomó kiegészítőmet a firefox.
van rá valami megoldás?
ez egy portable Firefox PortableESR-52.8

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#58852) Kékes525 válasza scope2007 (#58851) üzenetére


Kékes525
félisten

Van. Olvass vissza. Május 4.-e volt a fekete nap. Aznap megszületett a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58853) scope2007 válasza Kékes525 (#58852) üzenetére


scope2007
addikt

Köszi szépen!
Azt hittem egyedi eset lett valami miatt.....
olvasok vissza :R

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#58854) lufi7 válasza Kékes525 (#58850) üzenetére


lufi7
aktív tag

Az úgy van, de mégsem jó.
Úgy rémlik, hogy az about:configban kellett mókolni valamit.

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#58855) Cs1csó válasza lufi7 (#58849) üzenetére


Cs1csó
félisten

about:config

Ezt próbáld ki:
Browser.tabs.loadbookmarksinbackground

(#58856) KaiotEch válasza radi8tor (#58681) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

60.6.1 ESR-en nem javította ez ki sajnos :(

(#58857) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#58856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De van már 60.6.2 belőle, tegnap jött ki, az hibátlan. Nyomj a súgóban a Firefox névjegyre, és le kell frissülnie.

[ Szerkesztve ]

(#58858) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok.Mi a különbség a waterfox,a cyberfox,a pale moon és az ESR között?A waterfoxról annyit tudok hogy a firefox 64 bites változata,bár ezt sem értem mert van már 64 bites firefox is nem?És hogy a pale moon meg talán a firefox 28-at felhasználva azóta teljesen saját úton jár.A cyberfoxról meg lényegében semmi igazán érdemlegeset nem találtam magyar nyelven.

Ám bár úgy is kérdezhetném,hogy ti melyiket ajánlanátok nekem Windows 10 64 bitre,amennyiben

1. egy ehhez hasonló dizájnt szeretnék továbbra is?Tehát melyik tudna a leginkább nekem egy ilyen arculatot biztosítani?

Azt hogy most ezt azon a böngészőn esetleg még működő Classic Theme Restorerrel érem el vagy más hogy,az nekem már mindegy.

2. legyen hozzá min. ublock origin,VTzilla,anonymox,video downloadhelper,és downthemall,vagy ezekhez kiköpött hasonló módon működő és kinéző kiegészítők.

3. és természetesen mindent át akarok rá vinni ami most a firefoxban van (kedvencek,előzmények,jelszavak,megnyitott lapok).Hogy ezt majd a firefox fiókom használatával tudom megtenni vagy a roaming-ban lévő mappa felhasználásával,az nekem már megint csak mindegy.

Én is 56.0.2-t használtam eddig (amúgy egy 32 bitest,ha ez számít valamit),de szerintem kár tovább várni a csodára.Az origo azt írta hogy vasárnap estére a probléma megoldódott,és már kedd van,tehát 56-ra nyilván való hogy nem is akarják már megoldani.Tehát tovább kell lépni valamerre.

Amúgy végül is azt se zárom ki teljesen hogy maradjak a firefoxnál,ha esetleg van már a Quantumon túli verziókra is valami olyan kiegészítő,ami a fenti képhez nagyon hasonlatos dizájnt képes produkálni.Van ilyen?

Előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget!

üdv,Béla

[ Szerkesztve ]

(#58859) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#58857) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

ESR-nél nem jön le a frissítés, ha rámegyek a súgóra. Frontmotion-ről szoktam leszedni, ott még nem láttam az újat, illetve, .msi kell nekem. De akkor rákeresek. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#58860) Matthewus válasza DJ. Ru$y (#58846) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha csak a Pocket-re vonatkozó menüpontok nem kellenek, akkor about:config-ban tiltsd le a Pocket-et.

(#58861) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#58859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem lejön, itthon is lejött, meg melóhelyen is. Belépek a fentebb említett menüpontba, akkor azonnal rákeres a frissítésre, ha van, akkor megjelenik a letöltés gomb, arra rányomok, majd ha végzett a letöltéssel, akkor frissít, és kéri az újraindítást. Biztosan menne full automatikusan is, de nekem a beállításokban a "Frissítések keresése, de a telepítés jóváhagyással történik" opció van kiválasztva.

szerk.:
Ráadásul ESR portable verzió.

[ Szerkesztve ]

(#58862) DJ. Ru$y válasza Matthewus (#58860) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi, kérdés után, rákerestem a Pocketra, le is gyalultam config alól, de kell még hackelni azon a menün, szóval jó az addon is.

Más probléma:
Viszont nálam a 66.0.4, nagyon durva dolgokat művel, spontán összeomlik, amitől eddig az 56.0 nem csinált semmit, és a memória fogyasztás mondjuk 74%, ergo lenne még 26%-a tespedni a memóriában, ő fogja magát összeomlik és kész..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58863) Cs1csó válasza DJ. Ru$y (#58862) üzenetére


Cs1csó
félisten

összeomlás:

Távolítsd el alaposan majd telepítsd újra a jelszavakat könyvjelzőket szinkronizáld de a többit nem ezt még újratelepítés előtt tudod kiválasztani a beállítások - fiók résznél - pipák ki - és utána feldobod frissen a kiegészítőidet majd használod aztán ha így stabil annyi idő eltelte után ami alatt már jönnie kellene az anomáliának akkor elkezdheted jobban belakni és mindegyik jelentősebb változtatás után teszteld.

(#58864) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#58835) üzenetére

Na végül megjavult kérés nélkül. Még a b*szott volna be ha nekem kell külön megoldani. Oldják meg ha szétqrták. Köszi az infókat!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#58865) lufi7 válasza Cs1csó (#58855) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ez sem, de a Mozbackup-l visszaállítottam egy régebbi ált. beállításokat és most már ez is jó.
Köszi neked is!
Remélem már más bajom nem lesz. :)

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#58866) Csupingo


Csupingo
veterán

Már annyi mindent csináltam az 56.0.2-es firefoxon a kiterjesztések helyrepofozásához, hogy pontosan nem tudom mi segített, de szerintem ez:
erről az oldalról lementettem a gépre az icfix.pem -et, aztán a böngészőben, beállítások, adatvédelem, tanúsítványok megtekintése, importálás (az icfix.pem -et), aztán mindent bepipálni és oké.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#58867) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A extensions.json file átírása segített, úgy néz ki! Köszi mindenkinek :R (win10 54-es verzió) A tabmix plus is működik megint!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#58868) swatti


swatti
tag

Sziasztok!

Sok gépen használok Firefoxot, de az egyik gépen folyamatosan a https oldalakkal gondja van, de nem mindel.

A szokásos:
Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to ncore.cc. Peer’s certificate has an invalid signature. Error code: SEC_ERROR_BAD_SIGNATURE

The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
Please contact the website owners to inform them of this problem.

Learn more…

Report errors like this to help Mozilla identify and block malicious sites

Ideiglenesen megoldottam a következő módon ami itt található.
https://support.mozilla.org/hu/questions/1170738

Viszont egy restart után ez a gond újra előjön.

FF reintall, registry pucolás, anti-virus program eltávolítása is meg volt, több programmal átneztem nincs vírus.

Ez a gép windows 10 full update.

Kezdnek elfogyni a tippjeim. Van esetleg valakinek ötlete?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#58869) Matthewus válasza swatti (#58868) üzenetére


Matthewus
őstag

Az antivírusban kell kikapcsolni a https forgalom szűrését.

(#58870) swatti válasza Matthewus (#58869) üzenetére


swatti
tag

Ezt már megtettem, de mint írtam azt is kipróbáltam, hogy leszdtem totál az antivirust. Kirpróbálom azért még1xer mind2 variációt.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#58871) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nem tudom a ff-t kiválasztani alapértelmezett böngészőként. Próbáltam mindenhogy, de nem jelenik meg a listában.
Most az előbb azzal próbálkoztam, hogy lementek egy weblapot, és a html-hez a ff-t társítom, de még így sem lett alapértelmezett böngésző (minden indításkor figyelmeztet).
FF-t újra telepíteni nem szeretném ha lehet.

Van valami ötletetek?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58872) convar válasza Csupingo (#58866) üzenetére


convar
csendes tag

Ez nekem is bevált! :)) :DD :C :R :R :R Tényleg kimondhatatlan a hálám. Íme, a jelenlegi, immáron helyreállt helyzet :D:D:D

Vagyis, pontosabban először igazából ez sem volt teljes sikertörténet :D Uis ezzel a módszerrel nekem "csak" azt sikerült elérnem, hogy pl. az uBlock Origin újra telepíthető lett (hát nekem is kész horror volt 4 napon keresztül reklámblokkoló nélkül böngészni). Viszont a Classic Theme Restorert (a továbbiakban: CTR) ez se hozta vissza.

Viszont akkor most jön a lényeg, akinek hozzám hasonlóan a fenti módszer sem hoz vissza minden kieget! Mert hirtelen felindulásból, ill. végső elkeseredésemben azt találtam ki, hogy hamár volt az a extensions.json átirogatós módszer is, hogy mondom tényleg megnézem már hogy a többi immáron "meggyógyult" kiegemnél mik azok az értékek. És azt találtam hogy a CTR-é egyedül még mindig más értékekkel bír mint a többié. Hát nosza, mondom akkor átírom manuálisan a CTR-ét is, egy életem egy halálom :D És siker!

Tehát, mostmár tényleg maga a lényeg: tehát akinek a fenti módszer sem hoz vissza minden kieget, az először is zárja be a FF-t, majd nyissa meg TC-ben F4-gyel a extensions.json fájlt (mindenekelőtt azért term. másoljon át vhova belőle egyet, biztos ami biztos!), és nézze meg, hogy az összes helyen az appDisabled érték false-on legyen, és az összes signedState pedig 2-n! Majd nyissa meg a FF-t, és a Kiegészítőkezelőben még egyszer tiltsa le majd engedélyezze vissza a kieget.

Ezeknek így összességében szerintem már tényleg működniük kell mindenkinél.

Kieg.: nekem amúgy amit a link végefelé írnak, hogy "Then in the browser console Ctrl+Shift+J you run the following two lines:

Components.utils.import("resource://gre/modules/addons/XPIProvider.jsm");
XPIProvider.verifySignatures();
"

Az nem is jött össze, mert az én konzolomban nem is voltak ilyen sorok. De szerencsére ezen aztán végülis nem múlt semmi.

[ Szerkesztve ]

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#58873) Kékes525


Kékes525
félisten

(#58874) Frawly válasza Kékes525 (#58873) üzenetére


Frawly
veterán

LOL, még a javítást is elkeffintették. Kezd ez már túl kínos lenni. Reméljük másodjára már menni fog nekik a 66.0.5-tel.

(#58875) adlersson


adlersson
aktív tag

Hölgyek, Urak, újabban megfigyeltem, hogy privát böngészésnél 5-10 perc után automatikusan kiléptet minden weboldal (Facebook, Yahoo, Gmail minden), kivéve, ha bejelentkezéskor kipipáltam a "Belépve maradok" és társaik valamelyikét, ez utóbbira viszont nincs lehetőség minden weboldalon.

Eddig privát böngészés során kérdés nélkül is addig voltam belépve bárhova, amíg be nem zártam az ablakot. Van lehetőség valahol ezt visszaállítani? :F

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#58876) Cs1csó válasza convar (#58872) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont ezért használok mindenből lehetőleg a legfrissebb verziót, hogy ilyen szenvedésekre ne legyek kárhoztatva.

(#58877) kranazoli


kranazoli
senior tag

Mi a fákkk! :o

66.0.5
Firefox Release

May 7, 2019
Version 66.0.5, first offered to Release channel users on May 7, 2019
Fixed

Further improvements to re-enable web extensions which had been disabled for users with a master password set (Bug 1549249). More support information

Szóljon valaki, hogyha értem...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#58878) Cs1csó válasza kranazoli (#58877) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi nem tiszta? Azoknál akik mester jelszót használnak ott a 66.0.4-es sem javított mindent erre jött még egy javítás.

[ Szerkesztve ]

(#58879) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A néhány nappal ezelőtti FF mizéria alatt lett említve a Waterfox mint alternatív böngésző. Én feltelepítettem, de angol nyelven települt. Ha valaki használ ilyen böngészőt, megírná nekem, hogy hol és hogyan tudom magyar nyelvre átállítani? Hogy ne offoljunk, jöhet privátban is a segítség.
Előre is köszönöm.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#58880) Syl válasza Jenne (#58879) üzenetére


Syl
nagyúr

#58741

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58881) Jenne válasza Syl (#58880) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi... :R
Próbálgatom ezt a Waterfoxot, de szerintem nem gyorsabb mint a jelenlegi elsődleges böngészőm, a FF ESR.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#58882) Syl válasza Jenne (#58881) üzenetére


Syl
nagyúr

A Waterfoxot nem a sebességért szeressük :B Hanem a régi bővítmények és az új frissítések ötvözéséért.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58883) kranazoli válasza Cs1csó (#58878) üzenetére


kranazoli
senior tag

Minden tiszta. Gratula Nekik! (no comment...)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#58884) Kékes525 válasza Syl (#58882) üzenetére


Kékes525
félisten

"régi bővítmények"

Viszont ezek biztonsági kockázatot jelentenek. Ezért is cserélték le őket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58885) Cs1csó válasza Syl (#58882) üzenetére


Cs1csó
félisten

A bővítmény késztítőjének a felelőssége, hogy naprakészen tartsa ha ez nem megy neki akkor az így magára hagyott kiegészítőket lehet kukázni. Mindenre van ha nem is tökéletes de vállalható alternatíva.

(#58886) Syl válasza Kékes525 (#58884) üzenetére


Syl
nagyúr

> Viszont ezek biztonsági kockázatot jelentenek

Igen, csak úgy, ahogy azt sokan gondolják.

(#58885) csicso82

Persze, csak az új módi sok mindenhez nem enged hozzáférni. Az új NoScript tudása is csapnivaló a régi mellett.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58887) Kékes525 válasza Syl (#58886) üzenetére


Kékes525
félisten

"Igen, csak úgy, ahogy azt sokan gondolják."

Ezt nem értem, mire gondolsz?

"Az új NoScript tudása is csapnivaló a régi mellett."

Nincs rá szükség, az uBlock Origin vagy az uMatrix teljesen helyettesíti. Talán a ClearClick-t nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58888) KaiotEch válasza Kékes525 (#58887) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ezt azért kétlem. Sokkal több cuccot kikap a NoScript, mint a reklámszűrő. Én úgy vagyok ezzel, hogy egyik sem helyettesíti teljesen a másikat.

(#58889) Krystal_s válasza kranazoli (#58877) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez is milyen érdekes, hogy pont most került bele a 66.0.4-re frissítés óta. (a kínai kereső)

About Baidu Search Update in Firefox - May 07, 2019 in Firefox

(#58890) mpo válasza Kékes525 (#58887) üzenetére


mpo
veterán

Nem szeretnék vitatkozni Noscript ügyben, volt egy időszak, amikor az újra kellett várni.
Ott is föltették a kérdést Ublock ügyben.
Itt az 1.4-et olvasd el és utána kinyomozhatod, hogy igazad van-e.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58891) Kékes525 válasza mpo (#58890) üzenetére


Kékes525
félisten

Én úgy látom, hogy nem az uBlock Originnel, hanem az uBlockkal hasonlítja össze. Az uBlock és az uBlock Origin két különböző addon: uBlock Origin, µBlock Másrészről és az uMatrixt is megemlítettem: uMatrix

"1.4
Q:  
Can adblockers work with NoScript?

A:  
Even if NoScript does block many advertisements as a side effect,
its main focus is on security, hence it misses some fine-grained controls over ads delivery
which you can find in proper adblocking products.
On the other hand, NoScript provides unique protection features against Web-based attacks, such as XSS or Clickjacking, and
a high level of reliability, which are not available in adblockers.
Therefore NoScript and adblockers, such as Adblock Plus or uBlock, complement each other.
You can use them together for a secure and quiet browsing. "

[link]

Matthewus:

"Próbáld meg az uMatrix-ot vagy az uBlock Origint, be lehet úgy állítani őket, hogy a Noscript-hez hasonlóan működjenek."

Hasonló, ha nem is teljesen, de ezt írtam is.

Valaki kérdezte, hogy érdemes lehet e használni uBlock Origin mellett Privacy Badger: How to use Ublock Origin and Privacy Badger to prevent browser tracking in Firefox egy elemzés róluk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58892) prozodus


prozodus
őstag

Na, ezt magyarázza meg nekem vki, lécci: ff 62, frissítések letiltva. Vígan működött. Eddig... 2-3 napja megette az összes addon (ublock or, my session). És újratelepíteni se hagyja.
Ami mindössze történt, ha winfos frissítette magát...
Most mi van? miért? És hogyan tudom az addonjaimat visszakapni?
Rühellem a reklámokat és a felesleges bannereket, amik újra látszanak...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#58893) csako válasza prozodus (#58892) üzenetére


csako
veterán

Olvass vissza.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58894) Intruder2k5 válasza prozodus (#58892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már megmagyarázták sokan, négy napja ez a téma, csak vissza kell olvasni egy kicsit. De ha lefrissíted a legújabb verzióra, ismét működni fognak az addonok.

[ Szerkesztve ]

(#58895) prozodus válasza Intruder2k5 (#58894) üzenetére


prozodus
őstag

De én nem akarok frissíteni. Anélkül akarom vissza.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#58896) Intruder2k5 válasza prozodus (#58895) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több-kevesebb sikerrel erre is voltak megoldások, akkor marad a visszaolvasás.

(#58897) prozodus válasza Intruder2k5 (#58896) üzenetére


prozodus
őstag

Smi használhatót nem találtam. Ebből akkor megint opera lesz. Már sok éve szar a ff, csak pár oldal miatt ment az operával párhuzamosan, de akkor megint ki fogom szórni teljesen.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#58898) Intruder2k5 válasza prozodus (#58897) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt próbáltad? Állítólag működik. Én ESR-t használok, nekem egy változó átírása az about:config-ban megoldotta, de tudtommal az csak ESR-en megy.

(#58899) mmx233 válasza Intruder2k5 (#58898) üzenetére


mmx233
csendes tag

Köszi

(#58900) Fandango válasza prozodus (#58897) üzenetére


Fandango
veterán

"Már sok éve szar a ff" imádom az ilyen kijelentéseket, semmi indok, magyarázat, csak hogy szar, és már évek óta ráadásul. Fenomenális! :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.