Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) krystman válasza netpeti98 (#58606) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen, ez a módszer működik, és jó lett újra! :R

(#58652) Petya XT válasza Jazz (#58636) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszi a linket, működnek a kiegészítőim :R

Amit most feltelepítettem azt a hotfixet, vagy mi a repedt herét, ezt le kell majd szedni utána? Tényleg össze kócolta a neuronhálómat ez a történet..

(#58653) Kékes525 válasza pinnacle (#58630) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos nálam is van néhány kiegészítő, ami ugyanezt a hibát okozza, ha megpróbálom feltenni. Ideglenes megoldás az, hogy egy korábbit teszel fel. Ez a megoldás mind a 3 addonomnál jó volt, aminél ezek a hibák jelentkeztek. Ma sem tudtam ennek a 3 addonnak a legfrissebb verzióját letölteni. [kép] Remélem hamarosan orvosolni fogják ezt a hibát is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58654) mpo


mpo
veterán

A FF 66.0.3 (64 bites) Win 10 Home-mal, megjavult a netpeti98 által javasolt megoldástól még tegnap este.
Firefox adatgyűjtés és felhasználás első 3 opciót bekapcsoltam és a kiegészítők működnek.
Az about:config állítgatása nem segített.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58655) Kékes525


Kékes525
félisten

Tegnap a hiba megjelenése után feltettem a 66.0.4 -es és annál "stabilizálódott" a Firefox, annál alkalmaztam a hotfixeket. Most megpróbáltam a stabil 66.0.3-ast visszatenni (profile maradt), de újra elszálltak a pluginok. Pedig a hotfixek változatlanul ott voltak, megnéztem. Próbáltam ismét a app.normandy.first_run true-ra tenni és újraindítottam, de nem használt. Visszatettem, megint ugyanarra a profile-ra a 66.0.4-est és ismét minden OK. Nem értem, hogy nálam a stabil (66.0.3) miért nem volt jó, amikor a hotfixek ott voltak. Minden egyes verzióhoz külön hotfixek vannak? :F Így érthető lenne az eset. Csak várnom kellett volna és a 66.0.3-ra is megjöttek volna? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58656) mpo válasza Kékes525 (#58655) üzenetére


mpo
veterán

Csak várnom kellett volna és a 66.0.3-ra is megjöttek volna?
Igen!
Az about:config úgy van, ahogy volt.
Egyébként köszönet a sok segítségért.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58657) makoss válasza fa4hu (#58561) üzenetére


makoss
addikt

Magától helyreállt minden. :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#58658) Kékes525 válasza mpo (#58656) üzenetére


Kékes525
félisten

Szívesen! Nem volt türelmem várni. Elég volt a tegnapi nap.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58659) mpo válasza Kékes525 (#58658) üzenetére


mpo
veterán

A Snooker elődöntőt megszakították más műsor miatt, ezért streamben kellett nézni a végét, de a Noscript se működött, az AVG azonnal fölugrott, szerencsére találtam másik oldalt, ami nem a fertőzésre játszik. Leginkább a Gesturify hiányzott, mert rááll a kezem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58660) Kékes525 válasza mpo (#58659) üzenetére


Kékes525
félisten

Én meg összeszedtem egy csomó tracking cookiet (Cookie AutoDelete és az uBlock Origin hiánya miatt). A HitmaPro-nak volt dolga velük. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58661) 8th válasza netpeti98 (#58606) üzenetére


8th
addikt

Köszi.

(#58662) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Megőrülök ettől az addon hiánytól!

Olyanba nem tudna valaki segíteni, hogy az FF ablakok sávja alul, közvetlenül a Windows Start menü fölött jelenjen meg, ne pedig fönt? Lehet ezt valahogy átállítani? Eddig a Tabmix Plus-al oldottam meg, de most ez csoki. 54-es régi FF-et használok, de csak azért, mert ezzel még működik a Tabmix! Jó lenne a 66-os, vagy a legújabb is, ha van ötlet.

Köszi előre is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#58663) vlevi


vlevi
nagyúr

Az a baj, hogy én balga, uninstalláltam az ublock origint, és megpróbáltam visszarakni, de nem sikerül, "A letöltés sikertelen. Ellenőrizze a kapcsolatát." hibaüzenettel .
Az adatgyűjtésnél az említett 3 opciót bekapcsoltam, a studies résznél nekem csak egy dolog van, pref-flip-screenshots-release-1369150.
Vajon milyen bizbasz lehet még, ami miatt a kiegészítők telepítése sikertelen?
Nekem 66.0.3 van fenn, Win10 alatt

(#58664) vlevi válasza Jazz (#58636) üzenetére


vlevi
nagyúr

Áááá, hatalmas köszi, sikerült visszatelepítenem az uBlockot!
:R

(#58665) junior11


junior11
veterán

Srácok, nem egyszerűbb használni egy másik böngészőt, amíg meg nem oldódik a dolog? :) Van bőven választék...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58666) Kékes525 válasza junior11 (#58665) üzenetére


Kékes525
félisten

Már megoldódott. :) A felhasználók döntő többségénél már jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58667) vlevi válasza junior11 (#58665) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nálam nem, mert a többi böngésző blink motoros, directwrite-t használ, és homályosak a betűk.

(#58668) csako válasza tibaimp (#58662) üzenetére


csako
veterán

Waterfox

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58669) csako válasza vlevi (#58667) üzenetére


csako
veterán

Nem fogjátok szeretni a 67-es FF-ot Nvidia + Win10 kombó mellett ;]
"Intent to ship: WebRender was enabled by default in Betas since Firefox 64 for Desktop NVIDIA GPUs on Windows 10 and should be released with Firefox 67 in May"
A Webrender is már DW-t használ, de lehet javítani rajta.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58670) nubreed


nubreed
veterán

Srácok, nekem ma reggelre került completed státuszba a "hotfix-reset-xpi-verification-timestamp-1548973" study. De az addonjaim újra letitlódtak! Az összes! Ugyan az a hiba mint a study letöltődése előtt. Tegnap az extension.json "hack" -et megcsináltam és akkor visszajöttek az addonok. Nem lehet, hogy ez kavart be?Na ilyenkor mi van? Mit kell csinálni?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58671) Kékes525 válasza tibaimp (#58662) üzenetére


Kékes525
félisten

Mint fentebb írták, mert ott használhatók a régi addonok is.

"Support for NPAPI Plugins
They should be used responsibly, but Waterfox still supports the use of Java and Silverlight plugins, as well as any other 64-Bit NPAPI plugins."

(#58670) nubreed

Ha visszaállítod a hacket? Újraindítod és utána a app.normandy.first_run értéket true-ra állítod. Majd rövid idő múlva újra indítod és vársz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58672) csaba17 válasza nubreed (#58670) üzenetére


csaba17
senior tag

én nem csináltam ilyen "hacket" de nálam sem működik pedig a study is complete állapotban van...

(#58673) nubreed válasza Kékes525 (#58671) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, megpróbálom!

Az app.normandy.first_run -t hol kell? Az about:configban?

Na, UPDATE: letöltöttem a gépre a már itt is linkelt "hotfix-update-xpi-intermediate@mozilla.com-1.0.2-signed.xpi" fájlt, az Extension Managerbe behúztam és ezzel megoldódott a probléma, az addonok visszajöttek. Remélem most mát minden marad így.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58674) huberpe


huberpe
aktív tag

a tegnapi addon armageddon után ma megjelent a firefox features mappában egy ilyen:
baidu-code-update@mozillaonline.com.xpi
másnál is előfordult? gondolom törölhetem a 'csába. :)

(#58675) Kékes525 válasza csaba17 (#58672) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt telepítsd a már fennlévőre, ha 64biteset használsz: Firefox Setup 66.0.4.exe Sajnos az FTP sitejukról valami miatt törölték. Lehet hogy azért, mert jön a végleges. Ez az RC verzió.

(#58673) nubreed

Yes. Ha nem jó te is kipróbálhatod a 66.0.4-est.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58676) csaba17 válasza Kékes525 (#58675) üzenetére


csaba17
senior tag

király vagy! :)

működik minden ahogy kb egy órája :)

köszönöm.
üdv: Csaba

(#58677) nubreed válasza Kékes525 (#58675) üzenetére


nubreed
veterán

Azóta viszont a Firefox default (sötét) theme állandóan visszajön. Beállítom a saját témámat, amit használni szeretnék, átváltok egy másik ablakra, majd vissza az FF -re már nem az általam beállított téma van, hanem az FF dark. Hozzáteszem, hogy ahol a témákat kell kezelni úgy látszik, mintha az általam beállított téma lenne aktív... Ez is rohadt idegesítő.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58678) Kékes525 válasza nubreed (#58677) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld ki a 66.0.4-est, ha 66.0.3-asod van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58679) gidalight válasza csaba17 (#58676) üzenetére


gidalight
tag

Nálam is csak ez a módszer segített (studies hatásátalan volt, xpi-t nem engedte telepíteni), ellenben a cookieautodelete továbbra sem megy. Egyébként ez borzalmasan amatőr hiba, ha lenne alternatíva... (igen a forkok, amik nem quantum-on vannak, és marginális a részesedésük.. nem, azok sajna nem alternatíva)

(#58680) Kékes525 válasza gidalight (#58679) üzenetére


Kékes525
félisten

"cookieautodelete továbbra sem megy."

Megy az, csak trükköznöd kell. Pontosabban telepítsd az eggyel kisebb verziószámút. Én is azt tettem vele. Az összes olyan addonnal ezt kell tenni, ami a hotfixek után sem megy. Valószínűleg a következő Firefox és/vagy addon frissítés véglegesen megoldja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58681) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Dolgoznak az ügyön, de le lehet tölteni kézzel a hotfixet másik böngészővel (Firefox csatlakozási hibát ír).
Aztán futtatásnál kijelölni, hogy Firefoxxal nyissa meg, és voila!

https://storage.googleapis.com/moz-fx-normandy-prod-addons/extensions/hotfix-update-xpi-intermediate%40mozilla.com-1.0.2-signed.xpi

Hotfix: Update XPI signing intermediate [Bug 1548973]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#58682) gojko.m


gojko.m
senior tag

Hála nektek, sikerült újra működésre bírni a kiegészítőket a 66.0.3-as verzión. Azonban vész esetére szeretném megtartani a Waterfox-ot is, ami a Firefox 56.2.9-re épül. Jelenleg az egyetlen gondom vele, hogy helyesírás ellenőrzéshez nem tudok rá nyelvi csomagot telepíteni, mert a régebbi változatok is a min. 66-os verzióhoz készültek: [link] Valahogy lehetne rajta segíteni, hogy működjön a helyesírás ellenőrzés?

Esetleg, még erre valami ötlet? -> [link]

(#58683) kicsiogre válasza Kékes525 (#58678) üzenetére


kicsiogre
tag

Igy jó let nagyon szépen köszönöm. :)

(#58684) mpo válasza gojko.m (#58682) üzenetére


mpo
veterán

A 66.0.3-on a helyesiras.mta.hu is megy.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58685) gidalight válasza Kékes525 (#58680) üzenetére


gidalight
tag

Köszi, ez valóban megoldotta.

(#58686) Matthewus válasza gojko.m (#58682) üzenetére


Matthewus
őstag

Szerintem neked ez kell.

(#58687) gojko.m válasza mpo (#58684) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az a Waterfox-on is működik. De azzal csak szavakat tudok ellenőrizni. Nekem hosszabb szövegek beírásánál lenne jó, ha aláhúzná a hibákat.

(#58688) mpo válasza gojko.m (#58687) üzenetére


mpo
veterán

Ezt használom most is és aláhúzza mindegyik rosszul írt szót.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58689) Cs1csó válasza mpo (#58684) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem rossz de igazán értelme nem nagyon van, elég ha az oldalt felveszem a könyvjelzősávba és ha olyan szót találok amit ellenőrizni akarok akkor rákattintok bejön az oldal és beírom, ez is ezt csinálja.

A Firefox beépített eszköze húzza alá a hibákat vagy ez a kiegészítő?

Most leteszteltem - kikapcsoltam a Firefox beépítettjét ezt pedig telepítettem - de semmi ilyenkor nem észleli a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#58690) gojko.m válasza Matthewus (#58686) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ezt telepítettem, de továbbra is csak az angol szótár választható.

(#58688) mpo: Valamiért a Waterfoxon nem húzza alá. :F

(#58691) autosportos


autosportos
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki még nem említette volna, leírnám a saját módszeremet, hogy hogyan lehet aktiválni a letiltott kiegészítőket, ha a mások által említett tanácsok sem hoznak eredményt. Az oprendszer dátumát ideiglenesen vissza kell állítani néhány nappal (mindenképpen a letiltás előtti napokra), majd manuálisan egyenként újratelepíteni a Firefox hivatalos lapjáról az összes extensiont, amire szükségünk van. Ha sikerült telepíteni, az oprendszeri dátumot vissza lehet állítani az aktuálisra. Kicsit körülményesebb, hosszadalmasabb, de nekem így sikerült újraéleszteni a kiegészítőket, amik azóta gond nélkül futnak.

Ha valaki már leírta, akkor elnézést.

(#58692) radi8tor válasza autosportos (#58691) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam ez működött, kb 2 kattintás az egész. Nem kell semmit újratelepíteni.

⭐ Stella

(#58693) nubreed válasza Kékes525 (#58678) üzenetére


nubreed
veterán

Meg van mi okozta a problémát: a Native Dark extension engedélyezve lett és ha az úgy maradt, akkor mindig felülírta azt amit én akartam. Letiltottam és most már minden jó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58694) Kékes525 válasza autosportos (#58691) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek köztük vannak [kép], mert nekem csak az eggyel kisebb verziójú fut rendesen, az aktuális nem és nem is akar települni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58695) Vertigo18 válasza Kékes525 (#58678) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez a módszer bevált nekem is, köszönöm szépen! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58696) jeni válasza autosportos (#58691) üzenetére


jeni
félisten

Köszi
ez jött be-
manuálisan vissza dátumozva és újra telepítve.
megpróbáltam az összes böngi frissítését kikapcsolni,remélem ezzel egy darabig kivédhetem míg helyre nem állítják a hibákat.

(#58697) mpo válasza Cs1csó (#58689) üzenetére


mpo
veterán

Most letiltottam a helyesiras.mta.hu-t és aláhúzza a hibás szavakat.
Ezek szerint felesleges.
Amit fordításhoz használtam le kellett cserélni, a Simple translate-re.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58698) jeni válasza jeni (#58696) üzenetére


jeni
félisten

na mégse lett jó :W
idő után minden újra feltett kiegészítőt törölt a böngi.

a Microsoft Edge és a Chrome kiegészítői meg közel sincsenek ahhoz amit a Firefox tudott.

Opera-t megpróbálom milyen is?

[ Szerkesztve ]

(#58699) Kékes525


Kékes525
félisten

Aki feltette az általam javasolt 66.0.4-et (az RC1 volt) azoknak megvan az RC3 a Mozilla szerveréről: [link] persze mások is feltehetik. :) A magyart tettem ide, de a linken visszamenve az angol is ott van. Vigyázat a főkönyvtárból a candidates alkönyvtár valamiért nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58700) muzli1963 válasza jeni (#58698) üzenetére


muzli1963
csendes tag

Szerintem az Opera gyorshívó menüje verhetetlen.... :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.