Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) Syl válasza EmptyParadox (#58348) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58352) EmptyParadox válasza Syl (#58351) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nah, akkor tényleg lenne mit fejleszteni ezen a téren. :)

(#58353) ledgeri válasza csako (#58341) üzenetére


ledgeri
nagyúr

úúúúúúúúúúúúúúúúú

Lehet majd esetleg párhuzamos futtatást is mókolni? (Ahogy olvasom, igen!)

(#58349) prime_adam A sessionstore fájl, és a Session store backup mappa lesz a legközelebbi mókolásod helyszíne ha hasonló történne:
A bakups-ból visszanevezéssel, átmásolással vissza tudod nyerni a dátumnak megfelelő dolgokat, de pl ha úgy halt az egész, hogy a frissek nem mentődtek, akkor az nem ebből, hanem -a böngézőn keresztül- a böngészési előzményeken keresztül esélyes.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#58354) ledgeri válasza ledgeri (#58353) üzenetére


ledgeri
nagyúr

kimaradt, hogy az appdata, roaming uton elérhető fájlai közt kereds...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#58355) weiss


weiss
addikt

Nem tud valaki olyan addont/beállítást, amivel a háttérben betöltené a lazyload /vagy minek hívják őket/ oldalakat? Pl. onedrive ilyen, hogy csak akkor kezdi el betölteni az oldalat, ha nézed a lapot, középső klikknél nem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#58356) prime_adam válasza ledgeri (#58353) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi, gyorsan csináltam is róla mentést, mielőtt következő alkalommal elszállna az egész :)

(#58357) ledgeri válasza prime_adam (#58356) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak tudod: ez minden nap frissül!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#58358) Kékes525


Kékes525
félisten

A Firefox 66.0.3 (64 bites) alatt (Windows 10pro 64bit v.1809 build 17763.437) nem müködik az eszköztár testreszabási funkciója. Újraindítás után az ikonok sorrendje visszaáll. Mitől lehet ez? Cache törlés megvolt, nem segített.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58359) mzso válasza csako (#58341) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk ebből nem derül ki hová kerülnek a profilok.

Mindennek generál valamit hülye mappát? Hogy találja meg a sajátját?

Mondjuk veled ellentétben a bejegyzés csak azt emlegeti, hogy csak minden verzióhoz jár új profil.

Már előre látom, hogy tele lesz hányva redundáns profilokkal a rendszermeghajtó...

(#58360) mzso válasza prime_adam (#58349) üzenetére


mzso
veterán

100+ lapot nyitva tartani már eleve önszivítás és értelmetlen. Főleg ha egy éve is kallódnak lapok.

(#58361) csako válasza mzso (#58359) üzenetére


csako
veterán

Az %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles mappába kerülnek a profilok, ahol eddig is van(nak) alapértelmezett esetben.
Természetesen a Firefox tudja, hogy melyik telepítéshez melyik tartozik... :D
Az about:support oldalon lehet ellenőrizni melyiket használja éppen, illetve a %APPDATA%\Mozilla\Firefox útvonalon lévő profiles.ini-ben is benne van, hogy melyik telepítéshez melyik tartozik.
Csak akkor keletkezik új profilmappa, ha új helyre történik a telepítés (ellenőrzi), verziófrissítés nem számít, illetve kipróbáltam és három "Developer Edition" is megfér egymás mellett, nem muszáj különbözőnek lenniük.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58362) guftabi96


guftabi96
addikt

Akiknek problémájuk volt az Aliexpress böngészése közben Firefox-szal, azoknak megoldódott azóta a probléma?
Sajnos nekem is megadja magát egy idő után. Képeket nem tölti be, az oldalak betöltése iszonylat lassú stb.
Chrome alatt minden rendben. Mind2-nél csak a uBlock fut. (legfrissebb stable FF)

#KeepFightingMichael

(#58363) IfjVerIstvan válasza weiss (#58355) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

Itt írnak erről. Mindenképpen olvasd el a hozzászólásokat mielőtt telepítenéd.

Aláírva...

(#58364) farkas-j válasza guftabi96 (#58362) üzenetére


farkas-j
őstag

Sajnos nem oldódott meg Aliexpress féle hiba. Dühít is a dolog.

Tudna valaki ajánlani egy korrekt appot amivel minimum 720p-ben leszedhetők a Youtube videók?
Érdekelne olyen app is, amivel Facebook videók is leszedhetők.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#58365) csako válasza farkas-j (#58364) üzenetére


csako
veterán

JDownloader

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58366) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Már egy ideje idegesít a róka frissítésének akarata ! Ezt hogyan lehet kikapcsolni hogy ne akarjon folyton update-t csinálni, régebben ezt ki kilehetett kapcsolni, de én már egy ideje nem találom ? Jelenleg a 66.0 van fent .

(#58367) csako válasza BullKoxa (#58366) üzenetére


csako
veterán

Ha van újabb verzió, akkor érdemes felrakni, nem a frissítést kikapcsolni, stabil ágon nincs olyan gyakran, jobb esetben több hétig sincs, de becsúsznak alverziók sajnos.

Folytonos frissítés esetén valami hiba léphetett fel, vagy nem tudom, esetleg megpróbálhatod manuálisan telepíteni a legújabb verziót. Letöltés

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58368) BullKoxa válasza csako (#58367) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen ! pont a frissítések miatt félek,mert mi van ha olyan jön ki ami rosszabb az előző verziónál? .ert ugye vissza update nincsen , ha jól gondolom. Tehát mehet az uninstall , és újra fel a régebbi verzió.

(#58369) csako válasza BullKoxa (#58368) üzenetére


csako
veterán

Ha valamelyik verzió nem tetszik, általában könnyen vissza lehet térni, csak letöltöd valahonnan a régi verziót és rátelepíted, uninstall sem szükséges. Ritka esetekben változtatnak (talán az 56-osnál volt utoljára, de nem emlékszem pontosan) a profilmappa működésén/struktúráján, ekkor válik a visszatérés problémássá. Ha szerencséd van, nem futsz ilyen helyzetbe.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58370) farkas-j válasza csako (#58365) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi szépen! A Java-s verziója nekem is megvan, de nem is gondoltam rá, mert olyan régen használtam.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#58371) ledgeri válasza mzso (#58360) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam van még egy 0 mögötte... :D

(#58361) csako Tudod futtanii egymás mellett őket?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#58372) csako válasza ledgeri (#58371) üzenetére


csako
veterán

Igen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58373) mzso válasza csako (#58361) üzenetére


mzso
veterán

"Csak akkor keletkezik új profilmappa, ha új helyre történik a telepítés (ellenőrzi), verziófrissítés nem számít, illetve kipróbáltam és három "Developer Edition" is megfér egymás mellett, nem muszáj különbözőnek lenniük."

Most akkor meg is cáfoltad magad. Mert akkor már nem igaz, hogy új telepítésnél, ha három dev edition is megfér.

Újabb követhetetlen marhaság a Mozillától.

Szerk.:
"Zseniális"...
https://www.ghacks.net/wp-content/uploads/2018/10/firefox-profiles.png

[ Szerkesztve ]

(#58374) csako válasza mzso (#58373) üzenetére


csako
veterán

Nem igazán értem hol cáfoltam volna meg magam... 1 Devet használok én évek óta, 2-t pedig felraktam tesztnek az elsőtől eltérő, különböző mappákba "új"-ként, így kaptak külön-külön profilmappát és mindhármat tudtam futtatni egymás mellett.
Ha telepítéskor az eredeti firefoxomnak a helyét adom meg, akkor csak "frissíti" és nem készül új profilmappa.
Egyedül a takarítás kellemetlen, mert nem tudom hogyan lehetne profilmappával együtt törölni... utólag kidobtam őket, szóval nekem jelen pillanatban a profil managerben csak kettő van, a dev-edition-default meg az, amit használok.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58375) EmptyParadox válasza mzso (#58373) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mi a baj vele? :F
Kicsit lehetne felhasználóbarátabb, de kb mindent elérsz vele.

(#58376) ledgeri válasza csako (#58372) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:C Amint kijön, takarodik az összes chromium fene a gépről -amíg a mozilla engine váltásra nem kényszerül :((( ...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#58377) vlevi válasza ledgeri (#58376) üzenetére


vlevi
nagyúr

Neked is azt tanácsolom, a legveszélytelenebb, ha feltelepítesz egy portable firefoxot.
Abból is van Stabil, Béta, Developer, Nightly változat.
Csak abba a mappába szemetel, ahova felmásoltad.
Belemásolhatod a "rendes" profilodat is, hogy megnézd mennyire működik jól.
Én időnként ránézek a nightlyra.

(#58378) SharpSA válasza vlevi (#58377) üzenetére


SharpSA
veterán

És honnan tölthető le a portable?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#58379) vlevi válasza SharpSA (#58378) üzenetére


vlevi
nagyúr

[link]
A portable alkalmazásoknak van egy külön kis keretprogramja, ezt kell letölteni, és valahova feltelepíteni. Igazából ez sem telepítés, csak bemásolás. Ez lesz a portable programjaid gyűjtőhelye. Ez lehet pendrive, vagy akármilyen egyéb, a HDD-n lévő könyvtár is.
Ezután a portable firefox verziók közül választhatsz.
[link]
És persze százával vannak egyéb, szintén hasznos programok ott.
GPU-Z, Process Explorer, Gimp, LibreOffice, Chrome, satöbbi...

(#58380) SharpSA válasza vlevi (#58379) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#58381) Beren válasza vlevi (#58379) üzenetére


Beren
tag

A Portable Apps saját keretprogramját nem kell erőltetni, az oldalról elérhető portable szoftverek e nélkül is telepíthetők és használhatók - egyszerűen letöltöd bármelyiket, az kicsomagolja magát és már használható is. A keretprogram egyszerűsít a dolgon, automatikusan egy helyre pakolja a szoftvereket, illetve ezen keresztül is lehet telepíteni és frissíteni a szoftvereket, de nincs mindenképpen szükség rá.

(#58382) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
korábban írtam, hogy 63.0.3 verzió óta nálam nem jelennek meg normálisan az Instagram Story videók (a simákkal nincs gond). Azóta volt pár újabb verzió, de még most sem jó.
Itt egy véletlenszerűen kimásolt ilyen videó, (ami csak 1 napig látható)
Nálam hang van, de kép nincs. Chrome alatt jó, Opera szintén csak a hangot játssza le. Sima .mp4 videók, mint a normál Insta videók, amikkel nincs gond. Nem értem a Storyban megosztottakkal mi a fene lehet? :F

(#58383) csako válasza Krystal_s (#58382) üzenetére


csako
veterán

Csökkentett módban vagy a kiegészítőket letiltva próbáltad már?
Illetve tiszta profillal?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58384) Krystal_s válasza csako (#58383) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, néztem tiltott kiegészítőkkel, új tiszta profillal és különböző portable és béta verziókkal is.
Nálad simán lejátssza a linkelt videót?

Amint visszateszem a 63.0.3-at ismét jó lesz, csak az nem megoldás, szeretném tudni az okát.

[ Szerkesztve ]

(#58385) csako válasza Krystal_s (#58384) üzenetére


csako
veterán

Igen, nekem még sosem volt problémám insta-sztoris videókkal, pedig sokat nézek (átpörgetek) egy nap :D Win10 legfrisebb, és az éppen aktuális developer editionnal.
Nézegettem az about:config beállításaim, esetleg ez nálad false-on van?
"media.eme.vp9-in-mp4.enabled", más media-ra vonatkozó az alapértékeken van nálam

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58386) Krystal_s válasza csako (#58385) üzenetére


Krystal_s
addikt

:U Hát ez így akkor elég érdekes, ha nálad jó. o.O
Nálam a másik gépen sem jó. Mindkettő Intel CPU és VGA...

(#58387) EmptyParadox válasza Krystal_s (#58386) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Lehet valami codec-es probléma. Esetleg hardveres gyorsítás ki/bekapcsolása mellett is ugyanez?
Nálam a korábban linkelt videót simán megjeleníti.

(#58388) Krystal_s válasza EmptyParadox (#58387) üzenetére


Krystal_s
addikt

Korábban sem kellett codec, hardveres gy. kikapcsolva sem ok. :\
Amúgy régebben volt már ilyen, aztán megjavult, majd újra ilyen lett. Azért furcsa, mert amikor visszateszem pl a 63.0.3 verziót azzal jó lesz és Chrome alatt sincs gond, de Operában egyik frissítés óta szintén csak hang van.
Most mérges lettem, hogy nálatok jó, :) mert így akkor nálam egyedi gond lehet.

(#58389) EmptyParadox válasza Krystal_s (#58388) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ezek mind mennek? Régebben volt valami jobb oldal, ahol az összes kombinációt lehetett tesztelni talán.

(#58390) Krystal_s válasza EmptyParadox (#58389) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, mindhárom videót letudom játszani.

Itt https://tekeye.uk/html/html5-video-test-page még több ilyen videó van és az összes jó nálam.

[ Szerkesztve ]

(#58391) junior11 válasza Krystal_s (#58382) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is rendben, van kép és hang is (66.0.3).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58392) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A legutóbbi időben vállalhatatlanul belassul néha Firefox alatt a Facebook. Mindegy hogy egy hozzászólást akarok írni, csoportok között böngészgetni, megnyitni egy új lapot, borzalom lett.
Más is tapasztalja ezt Firefox alatt? Legfrissebb van fent, és csak a Facebook-nál jön ez elő, semmilyen más weboldalnál nem.

iPhone 13 Pro Max

(#58393) junior11 válasza jozsi252 (#58392) üzenetére


junior11
veterán

Szia, az FB, YouTube nálam is vmivel lassabb, mint Chrome-on, de ez már a megnyitás óta így van, tovább nem lassul be.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58394) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Létezik olyan kiegészítő firefoxra ami feljavítja a hangot youtubera?
Értem ez alatt, hogy nem sztereóban megy hanem 5.1?
Sajnos muszáj valamilyet használjak mert elég gyér így a hangminőség, Sokol rádió hangzása van így, hogy nem hallani a mélyhangokat :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#58395) vlevi válasza makoss (#58394) üzenetére


vlevi
nagyúr

YT-on szerintem értelmetlen dolog hangminőségről beszélni.
Az, hogy sztereó, vagy 5.1, nem sokat számít abból a szempontból, hogy van-e mély hang, vagy sem. Sokkal inkább, hogy a YT-ra felkerülő videók alatt 128k-s (vagy még kevesebb) az audió bitrára.
[link]

(#58396) makoss válasza vlevi (#58395) üzenetére


makoss
addikt

Oké értem én de mióta külső hangkártyát cseréltem, (ASUS Xonar U7 MK2) valamiért nem hallani a mély hangokat firefoxon és google chrome-on :F
Nincs valami kiegészítő ezekre? Mert így nagyon silány a hangjuk.... :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#58397) aprokaroka87 válasza makoss (#58394) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak a youtube esetében van ez a hangminőség romlás?

(#58398) makoss válasza aprokaroka87 (#58397) üzenetére


makoss
addikt

Eddig igen, úgy néz ki.
ha a winen hallgatok mp3,at mkv-t minden jó, csak a firefox és chrome sz@rakodik :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#58399) aprokaroka87 válasza makoss (#58398) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ogg vagy aac esetében mi a helyzet?

(#58400) makoss válasza aprokaroka87 (#58399) üzenetére


makoss
addikt

csak a firefox és chrome sz@rakodik

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.